KORTE DUINEN E tïeés1 De Soester Duinen MET HET OOG OP UW BRIL. 'T PONSTE KOMT VAN BANKET BAKKER 16.95 15?5 scljocmnkcr Tachtigjarige Rabobank had druk 1985 (J\ v a n t JM& Beide Kerstdagen DE SOESTER COURANT ROND DE FEESTDAGEN MIN#LTA van de ven brilmocle /alier ibes. 1979 97s Gemeenteraadsvergadering 19 december 1985 Financiële commissie: bezwaren tegen Bibliobus in Soesterberg Bang&OlufsenÉ: van Schoemaker Opnemen gas meterstanden IN DE KERSTWEEK GEEN SOESTER COURANT De laatste Soester Courant van 1985 DINSDAG 31 DECEMBER VVD:liever sporthal in Soesterberg dan een honkbalveld in Soest AF-E Op 30 december a.s. écht jarig: Heel Soest krijgt tenminste één boek onder de kerstboom Libris De Complete Boekhandel. PAGINA 2 WOENSDAG 18 DECEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 3 10 uur liënten KKIG /VJAAR sprtjzen 12477 ■edation Corrtrölée talles par Alexis deaux. ister van het hateau lascombes besteedt het tel van zijn tijd aan orgen, opvoeden en van zijn beroemde 'ru wijn. Maar... hij >k nog een hobby. 5 de "Chevalier bes". Een hele ijn gerijpte Médoc, iet grote zorg i omringt, ir geen slechte us. Een perfecte ix, van het goede 9, optimaal luur wijngenot. in onginele m-kist fiessenTijdelijk rerfles 'nioSf Loire- 95 5. Voorstel 6. voorstel 7. Voorstel 8. Voorstel 9. Voorstel De aeenda luidt als volgt 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 24 oktober 1985. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel: tot verkoop van grond gelegen in het plan Mercury aan Bemog Project-ontwikkeling B.V. te Kampen voor de.bouw van 60 woningen in de huursector, tot verhoging van de gastarieven per 1 januari 1986. tot vaststelling van de woonruimteverordening Soest 1986 en de daarbij behorende richtlijnen. tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van gas- en cai-aansluitingen in de wijk Overhees IV. tot het verlenen van een garantie aan de "Woningbouwver eniging St. Joseph voor het aangaan van een geldlening, tot het garanderen van een door de Woningbouwvereniging St. Joseph te sluiten geldlening, alsmede het aanvragen en aanvaarden van rijksbijdragen voor de splitsing van 9 flatwoningen in 18 wooneenheden ten behoeve van alleen staanden en tweepersoonshuishoudens (splitsingsproject II). 10. Voorstel tot het verlenen van gemeentegarantie zonder rijksdeel neming ten behoeve van een lening voor de bouw van 16 ongesubsidieerde bejaardenwoningen De Vijverhof. 11. Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan "Parklaan' 12. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het per ceel Ferd. Huycklaan 18a en tot intrekking van het voorbe reidingsbesluit voor het perceel Julianalaan 82. 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aan schaf van buitenzonwering ten behoeve van de openbare basisschool De Regentuuter. 14. Voorstel tot a. Vaststelling bedragen per leerling voor het jaar 1986 als bedoeld in artikel 189, lid 5 van het besluit buitengewoon onderwijs 1967 voor de Prof. Fritz Redlschóol en de Kwik staart; b. vaststelling van het bedrag per leerling aan administra tiekosten. 15. Voorstel tot het instemmen met de begroting 1986 van de Regionale Muziekschool Amersfoort. 16. Voorstel tot goedkeuring van de begroting 1986 van de Stichting Openbare Bibliotheek Soest. 17. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een manége op/in het perceel Bosstraat 37. 18. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rijwielherstelinrichting annex bromfietsreparaties op/in het perceel Schrikslaan 74. 19. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een opslagruimte voor vuurwerk tot maximaal 300 kg op/in het perceel Soesterbergsestraat 4. 20. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een werkplaats ten behoeve van de montage en afbouw van speciale machines op/in het perceel Stationsweg 20. 21. Voorstel tot verkoop van de woning Molenstraat 24 aan de heer W. J. Blom te Soest. 22. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het ongegrond verklaren van het door het Bestuur van de Stichting Pro- jekt Vrouwen voor Vrouwen ingestelde beroep tegen de subsidietoekenning voor het jaar 1985. 23. Goedkeuring van de begroting 1986 van de Stichting Zwembaden Soest en van de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest en instemmen met de voor de Stichtingen in de activiteiten- en investe ringsplanning 1986 tot en met 1989 opgenomen projecten. "Soesterberg is een volwaardig dorp waar een goede bibliotheekvoorziening behoort te zijn. Scholieren maken ge bruik van de leeszaal en die kun je niet opheffen. Als er dan tóch een filiaal moet verdwijnen, dan maar in Soest zelf, waar binnen een straal van twee kilometer voor iedere burger nog het hoofdgebouw in de Albert Cuyplaan te bereiken is. Laat in Soest maar een bibliobus rijden door de wijken; in Soesterberg moeten de mensen veel grotere afstanden afleggen", aldus Willem Blaauw (VVD) die vorige week in de financiële commissie een pleidooi hield voor het behoud van de biblio theek in Soesterberg. Een bus vond hij maar een noodoplos sing. "Het is een verschrikkelijke ach teruitgang voor Soesterberg", aldus de liberaal. Hij wees de wethouder op het contract dat de gemeentebibliotheek nog heeft tot 1 januari 1987 met het Dorpshuis. Jan Visser ("Progressief Soest") eiste dat het bibliotheekbestuur eerst offi cieel de brief over de nieuwe plannen introk, die huis-aan-huis in Soesterberg is verspreid, vóór hij de begroting van het bibliotheekbestuur zou goedkeu ren. Adriaan Pothuizen (D'66) behield zijn stem voor, omdat het bibliotheekbe stuur nog steeds de rekening 1984 niet heeft ingeleverd. Ze hadden dit al vóór 1 april moeten doen. Hij vona ae situatie onduidelijk en ging akkoord met de voorgenomen plannen. Jan van Garderen (SGP/GPV/RPF) en Ries van Logtenstein (CDA) wilden wel de begroting goedkeuren, mits "de financiële gevolgen van de nieuwe plannen niet de begrotingscijfers zou den overschrijden". Raymond van Gelder (PVDA) nam aan dat met de goedkeuring van deze begroting 1986 het beleid van de biblio theek wordt gecontinueerd en dat de raad niet zal worden verrast met nieuwe ontwikkelingen, die afbreuk doen aan de voorziening in Soester berg. Neks Blommers (VVD) wees nog eens op het zg. Bibliotheekplan, dat mis schien bijgesteld zal moeten worden, maar waaraan zij vooralsnog wilden vasthouden. De Deense vomtgewfs van beek) en getuid 'n klasse apparaat B&O VHS met 3 jaar garantie' 2095 Schoemaker is dealer van B&O voor Soest. Kleuren TV video en stereo apparatuur van topklasseVT met drie jaar garantie. Van Weedestraat 80 Soest - Tel. 02155-10344 ROOMBOTER KERSTSTAAF en 250 gram ROOMBOTER AMANDEL KRANSJES Samen ƒ12,:. a Nu voor 1U.70 Maison Verkley Winkelkring v. Weedestr. 76- In het afgelopen jaar heeft het ge meentelijk Gas- en CAI-bedrijf aan de gasverbruikers termijnnota's gezonden voor o.a. het geschatte gasverbruik. Om een jaarafre kening te kunnen maken moeten de gasmeterstanden worden opge nomen. Dit "meter-opnemen" zal plaats vinden vanaf 27 december t/m 3 januari a.s. (ook op zaterdag 28 december). Wanneer men overdag niet thuis is zal de meteropnemer 's avonds tus sen half zes en half negen nogmaals proberen de gasmeterstand op te nemen. Wordt dan nog niemand thuis getroffen, dan zal een kaart in de brievenbus achtergelaten wor den, waarop de bewoner zelf de meterstand kan invullen. Deze kaart kan portvrij aan het Gas- en Cai-bedrijf gezonden worden. Wanneer een gasverbruiker in de periode van 27 december tot 3 ja nuari a.s. afwezig is, wordt hij/zij verzocht de gasmeterstand telefo nisch aan het Gasbedrijf door te ge ven. (Telefoon: 02155-93584). om 15.30 uur en om 18.30 uur serveren wij ons kerstmenu a f 42,50. Kindermenu's vanaf f 12,50 Ook met beide kerstdagen onze uitgebreide kinderhoek met kersttekenfilms. Graag bijtijds reserveren. RESTAURANT DE Birkstraat 108 Soest 02155 - 13720 Schoolbel vernield Onbekende daders hebben vorige week de bel van de Van der Huchtschool aan de Libel in Overhees vernield. De heer P.J.M. deed aangifte bij de politie. De beide Kerstdagen zijn er verantwoordelijk voor dat de nor male verschijning van de SOESTER COURANT in de verdruk king komt. Door het ontbreken van voldoende produktiedagen zal de Soester Courant in de week waarin Kerstmis valt, helaas niet kunnen verschijnen. Dus De laatste Soester Courant van 1985 verschijnt niet op woens dag, maar op In deze uitgave worden de vele nieuwjaarswensen afgedrukt. Opgave van (nieuwjaars)advertenties en van redactionele bijdragen is nog mogelijk tot en met vrijdag 27 december Ons kantoor voor redactie en administratie, dus ook het bijkantoor van de Gooi- en Eemlander zal op maan dag 23 en dinsdag 24 december a.s. GESLOTEN zijn. "Ik vind 550.000 gulden voor een honk en softbalaccommodatie voor vijftig leden van de "Knickerbockers" wel een beetje veel. Het grootste deel van mijn fractie wil dit bedrag liever reserveren voor een sporthal in Soes terberg", aldus Willem Blaauw [WD] vorige week in de financiële commis sie, waar de begroting van de Sport- stiching werd besproken. Hij achtte de plannen voor de bouw van een sporthal aan de Banningstraat heel wat belangrijker en wilde eerst zeker heid hebben of zo'n sporthal gereali seerd kan worden. "Misschien heeft U dan ook nog wel geld over voor het kunstgras van de hockeyclub en het honkbalveld", opperde het Soester- bergse raadslid, dat verwachtte dat zijn partijgenoot, wethouder Plomp, binnen twee maanden wel met een ftUTOMAT'C KIT iiHmi Uw Minolta adviseur notitie zou komen over deze materie. Raymond van Gelder (PVDA) had veel moeite met het inhoudelijke karakter van het cijfermateriaal. Hij miste een beleidsmatige visie op het sportgebeu ren en beweerde dat dit nauwelijks ter sprake was geweest in de deelnemers vergadering van de sportstichting. "Dit alles in relatie met de terugloop van het gebruikersaantal". De plannen van B&W om het Natuur bad te verkopen zijn voor hem aanlei ding zich af te vragen of het wel verantwoord is nu nog een bedrag van 75.000 gulden te investeren aan onder houdswerkzaamheden. Ries van Log tenstein (CDA) was het roerend met hem eens en maakte eveneens een voorbehoud. De commissie ging verder akkoord met de begroting 1986. ET MINOLTA AF-E: de super-automaat voor perfecte foto's nu in fraaie kado-verpakking. Minolta heeft een schitterende super-automatische kleinbeeld compactcamera: de AF-E. Voor nog eenvoudiger en plezieriger fotograferen. Vanzelfsprekend beschikt de camera over een auto matische belichtingsregeling. Maar verder gaat ook het scherpstellen, het instellen van de filmgevoeligheid het filmtransport en het inleggen van de film volledig auto matisch. Heel geavanceerd is ook de zelfdenkende flitser, die flitst wanneer dat nodig is. Deze camera wordt nu tijdelijk ge leverd in een fraaie kado-verpak king met daarbij een speciaal tasje (f39,-), een setje batterijen en een Kodak fotorolletje (f 15,50). En dat allemaal voor een uiterst vriende lijk prijsje. KERST- AANBIEDING ^OQ inclusief extra's O ÏJ MINOLTA. F.F.N ZICHTBAAR VERSCHIL Van Weedestraat 85 Tel. 13917 Wie de aktualiteit in eigen dorp goed volgt, zal het niet ontgaan zijn dat de Rabobank op alle fronten fiks in het nieuws is geweest. Het waren niet alleen de forse verbouwingen in het hoofdkantoor en in het bij kantoor in Soest-Zuid die opvielen; ook de wijze waarop er ruchtbaarheid werd gegeven aan het tachtigjarig bestaan van de bank was zeer opval lend te noemen. De heer W.G. Hilhorst, directeur van de Rabobank Soest, kan terugzien op een rumoerige tijd. Maar nog is de strijd niet gestreden, want op 30 december 1985 is het precies 80 jaar geleden dat de bank werd opge richt. De bank vindt, ondanks alle pu bliciteit die er al geweest is, dat er toch een feestelijk tintje aan zo'n belang rijke dag gegeven dient te worden. Be scheiden weliswaar, maar toch met enig smakelijk vertoon. Samen met haar directeur blikken we nog even terug in het achter ons liggende jaar. Automatisering De verbouwingen die haal wat teweeg hebben gebracht, waren het directe ge volg van de plannen tot verdere auto matisering van het kasverkeer. De heer Hilhorst: "Automatisering is niet tegen te houden en dat hoeft ook niet. Er wordt te dikwijls gedacht dat met de computer het menselijke aspect in eht zakendoen verdwijnt. Dat is niet zo. De wijze waarop de Rabobanken het kas-verkeer aan het moderniseren zijn is juist gericht op een betere persoon lijke service tijdens het directe kon- takt. De computer zorgt voor snelheid in de eerste plaats. De cliënt ziet geen schermpje, hoort geen piepjes of an dere enge zaken en ervaart aan de ba lie een grote mate van efficiëncy. Alle gegevens die tot voor kort handmatig moesten worden verwerkt, wippen nu lenig de compter in, rechtstreeks, en als er iets mis gaat, wordt dat pijlsnel gesignaleerd en kan er ter plekke pijl snel worden gecorrigeerd. De niet zo verre toekomst stelt ons zelfs in staat de cliënt het dagafschrift waarop alle mutaties staan, mee naar huis te geven. Dat spaart nog portokosten ook! Het is wel duidelijk dat Hilhorst zelf enthousiast is van de voortschrijdende techniek. Hij legt uit dat ervoor wordt gewaakt dat de persoonlijke sfeer die de „De straat waarin wij wonen". Geschiedenis en verklaring van de straatnamen in Soest door gemeentevoorlichter Ben van Os, Nu nog voor de f OC introduktieprijsvan f JbvJa* Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Winkelkring van Weedestraat - Tel. 17699 bank zo kenmerkt, nooit uit het oog zal worden verloren. Hilhorst: "Per soonlijke advisering, betrokkenheid bij wat er bij de mensen leeft, vormen al bijna een eeuw lang onze grote kracht. De computer stelt ons in staat nog meer tijd uit te trekken voor gesprek ken. waarin die adviezen tot stand komen. Dat het resultaat machinaal wordt verwerkt, maakt niet uit, daar merkt niemand iets van, althans niet als het gaat om de wijze van met el kaar praten." 1986 Pas in het nieuwe jaar komt de gehele overschakeling naar de computer klaar. Eerst werd het interieur van het hoofdkantoor aan het Kerkplein aange past. Een gezellig Open Huis vond op 23 oktober plaats. Op 31 oktober, ruim een week erna, kon iedereen het nieuwe smaakvolle interieur van het bijkan toor aan de Soesterbergsestraat gaan bewonderen. Het kantoor in Overhees werd al direct bij de bouw voor de nieuwe computer geschikt gemaakt en volgend jaar resten alleen nog de kan toren aan de Koninginnelaan in Soest- dijk en de Smitsweg aan de rand van het Veen. Soest beschikt dan over vijf Rabobankkantoren die qua inrichting vooraan lopen op het gebied van modern bankzaken doen. Al met al - wie mooi wil zijn moet eerst pijn lijden - zijn de medewerkers van de bank best blij dat de rust weer is teruggekeerd. Ook de cliënt heeft er wel wat hinder door ondervonden. De directie van de bank heeft echter gemerkt dat er aller- wege begrip voor de ongemakken van tijdelijke gebouwtjes voor of achter de deur en daar is men dank baar voor. De heer Hilhorst: "We gaan er voor de volgende 80 jaar weer fris tegenaan, zoals dat heet. Vraag me niet hoe de boel eruit ziet in 2085, daar lig ik niet zo van wakker als u dat neit erg vindt. Er is eerst nog iets écht te vieren. De dag van onze officiële ge boorte: 30 december. Wie dan de bank bezoekt, wordt feestelijk getracteerd op een royale bonbon. Persoonlijke at tentie voor iedereen, omdat we jarig zijn." Houd de Rabobank in 1986 ook maar goed in de gatenin ieder geval staan er weer twee verbouwingen op het programma. Een bank is nooit klaar. Nu kunnen wij u met nog meer trots ontvangen in ons ver nieuwde bedrijf. En uiteraard zijn ook de kinderen van harte welkom, voor hen een speciale speelkamer. Beide Kerstdagen serveren wij om 15.30 en 20.00 uur een uitgebreid kerstdiner a 79,50 en in onze fondue-afdeling om 15.00 en 19.30 uur een uitgebreide buffetfondue a 47,50. Vraagt u gerust om informatie die sturen wij u graag toe. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739 S0ESTDUINEN Als kenner van sigaren adviseren wij U de Compeanen red selection. Voortreffelijk handmatig gese lecteerde sigaren gemaakt naar de smaak en keus van onze klanten kring. Door onze jaren lange ervaring kunnen wij U deze van harte aanbevelen. Uw terechte keus. Verkrijgbaar in diverse modellen, o.a. cigarillos, senoritas, corona. Tabakspeciaalzaak Van Weedestraat 86 Soest Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. KIJK UIT Kom even langs voor A.N.W.B. oogmeting ZUIDPROMENADE TELFFOON 12874 k

Soester Courant | 1985 | | pagina 3