MIDDELMAN UITVERKOOP >- Gelezen? Klomp 1 1986 IJER en edrijf 1986 ER 1986 edrijf IIJGT ïR b.v. Sebo Detmers exposeert 'Bomen Bossen' Bij ONS OP SOEST ,t Is J' f Ankie Nolen (ex-VVD)'Mijn frustratie is dat ik nog altijd niet weet waaróm ik gewipt ben' »r^k^n%rI0'n G. Kareisen - Bandenservice DAMES- en HERENKLEDING IS GESTART MET DE _PAGlNAi4 DINSDAG 31 DECEMBER 1985 lip G - DIESEL i84 soestd/jk vrienden neen euwjaar ter b.v. V.-bedrijf >f B.V. ienden en nten, eenden 31986 twbouw )ouw ovatie erhoud 11986 SOESTER COURANT PAGINA 15 Sfeervol Kerstconcert Apollo Brandweer gehinderd door geparkeerde auto's bij C-drie I 'Kruukje Melm' VOLKSUNIVERSITEIT SOEST/SOESTERBERG NIEUWE CURSUSSEN En hoe zit het met uw gebit? Problemen? A.W. EERLAND Het adres voor algehele bandenservice De modernste electronische uitlijnapparatuur 111. vertrouwen in et nieuwe jaar ledig F ewenst Baarn oopwerken 9-15212 SOEST ïrkers FOON 13017 ÏRIJF LEFOON 16215 aarn, Eemnes '/aties 16 JWBEDRIJF Sebo Detmers (r.) en de heer H. C. Schoemaker, die de expositie opende. FotoGoos van der Wilt Ik ben er zelf verwonderd over dat ik het bo lang heb volgehouden," zegt de vijf- inzeventigjarige kunstschilder Sebo )etmers, die de laatste twee jaar niets -nders heeft getekend en geschilderd lan bomen en bossen. )e tien schilderijen en 28 tekeningen [ie thans in C-drie worden tentoonge steld vonden hun inspiratiebron in de imgeving van Soest en vormen een üeine selectie van het aantal dat hij log thuis heeft staan aan de Klein En- jendaalweg. ütels als "Soestduinen bij maanlicht," 'Bos bij Zonnegloren," "Korte Dui- len," "Dennen bij Soestduinen," 'Achter het Paleis Soestdijk," etc. to- len zijn betrokkenheid met de Soester latuur duidelijk aan. Detmers fietste vaak het bos in, maak- e dan schetsen van bepaalde bomen en iverkte die thuis uit. Dikwijls kwam hij 3e gemeentelijke bosbaas M.M.C. van Laar tegen die een praatje met hem maakte en ook aanwezig was bij de ipening van de expositie, tn aanwezigheid van talrijke belang stellenden werd deze opening verricht 3oor de heer Schoemaker jr. (zie foto), die een bewonderaar is van de Soester kunstenaar. Hij vergeleek de kleurrijke schilderij en met de produkten (kleurentelevisie) die hij zelf verkoopt en gaf toe dat het oeuvre van Detmers meer eeuwig heidswaarde bezit dan het tv-scherm in de huiskamer. Sebo Detmers kan in de Soester bossen of in zijn eigen tuin vol "kerstbomen" niet zien of de kwaliteit van de bomen achteruit gaat. Hij is gefascineerd door de vaak grillige vormen en tracht met potlood en penseel de sfeer van het stil- tegebied op papier en doek over te brengen. Daar komt geen mens op voor. Zijn werk is illustratief en be paald niet modern, maar hij verstaat zijn vak en is vanaf 1939 een begrip in de Soester kunstwereld. Op donderdag 9 januari wordt de ten toonstelling officieel gesloten door ondergetekende, die hoopt dat dan ook bosbaas van Laar en bosagent van Ga len beiden aanwezig zijn in de talkshow 'Soestand'. Eveneens in hét Soester cultureel, creatief centrum C-drie. Jan Visser Het Kerstconcert door het Soester mannenkoor Apollo o.l.v. G. v.d. Sche- pop trok een nagenoeg volle Petrus en Pauluskerk. De laatste jaren is er wel eens de neiging geweest om op zulke concerten wat vernieuwing te brengen Ln de vorm van wat minder bekende Kerstmuziek. Het Apollo concert be stond gelukkig uit een collectie die wel bij iedereen bekend was en dat vond veel waardering in een prettige en aan dachtige sfeer. Solistische medewerking werd ver leend door de sopraan Map Groenen dijk, die de aanwezigen deed genieten van een o.a. prachtig gezongen Mary's boychild, begeleid door het koor met aan het orgel Emile Simonis, die ook tekende voor de verdere accompagne- menten. Uit het koor trad naar voren de bari- tas Marin van Dorresteijn. Anne Hol- trop wisselde het programma af met enkele declamaties op de van hem zo be kende voortreffelijke wijze. Samen zang besloot dit echte Kerstconcert met Ere zij God, waarbij het koor op zeer passende wijze interpreteerde met aanvullende motieven en achter gronden. Het was een sfeervol concert, waarvan we höpen dat het een traditie zal blijven. H.K. Als er zaterdag voor Kerst bij het cul tureel creatief centrum C-drie aan de Willaertstraat sprake was geweest van een grotere brand dan een vuurtje in een container, dan zou het blussings- werk van de brandweer ernstig zijn bemoeilijkt doordat de voorkant van het gebouw niet bereikbaar was. De twee brandweerauto's die na de mel ding van het containerbrandje waren uitgerukt, konden niet bij het vuur komen doordat de toegangsweg naar C-drie volstond met auto's. De reste rende ruimte was niet voldoende om de brandweerauto's door te laten. Overigens kan de brandweer maar van één kant de voorzijde van het gebouw bereiken, omdat de toegangsweg aan de andere zijde is geblokkeerd door een stenen paal middenin de weg. Om die reden zetten bezoekers hun auto dan ook aan de andere kant neer, de kant waar ook hulpverleningsdiensten als politie, brandweer en ambulance van daan moeten komen. Zaterdagavond leidde dat voor de brandweer dus tot problemen. Het containerbrandje kon snel worden geblust. Met behulp van één straal van de binnenblusleiding van C-drie wer den de vlammen gedoofd. Ze waren niet naar buiten geslagen en dat is waarschijnlijk een geluk geweest, omdat de container vlak onder het dak beschot van C-drie stond, zodat over slag niet denkbeeldig was geweest. De schade bleef beperkt tot een geblakerd interieur van de container. De oorzaak van de brand is onbekend; het vermoe den bestaat dat er smeulend vuur tus sen het afval in de container zat. Jongeren hebben weinig tijd en aandacht voor oude mensen en de dingen die voorbijgaan. Zelden vragen moderne lieden aan een bejaarde man of vrouw: wat deed U toen, wat gebeurde er precies, hoe vindt U dat nou! In Bij ons op Soestpubliceert de Soester Courant verhalen van Soester burgers die niet zo jong meer zijn. Jan Visser loopt hen tegen het lijf, luistert geïnteresseerd en schrijft hun relaas op. Vandaag voor de laatste keer: Ben van der Linden (75). éÊ&jèf v l y De slijter: "In ons café 'De Tramhalte' kwam de vrachtrijder Dirk Grootveld elke dag een kruidenbittertje "pak ken." Dan stopte hij zijn tabakspruim in zijn ene wang en zonder het ding uit zijn mond te nemen, sloeg hij de borrel naar binnen. Dan zei hij steevast tegen mijn moeder: "Neel, zo kan ik Amste- dam wel halen." Terug in Soest 's avonds nam hij er weer één voordat hij naar huis ging. Moeder maakte die kruidenbitter zelf. De kruiden zocht ze langs de Eem. Met opa's kruidenboekje en oma's kruiden potje ontstond een Soester drankje, dat landelijk vermaard werd. Vanaf 1976 staat het bekend als "Kruukje Melm." Op het etiket staat: "Anno 1910. Dit is de oprechte Soester Kruidenbitter. Ge trokken van talrijke natuurzuivere kruiden volgens grootmoeders recept. Deze Soester Kruidenbitter (30%) heeft een heilzame en opwekkende werking." Het recept blijft mijn ge heim. In 1978 introduceerde ik "de Soester Jongens", een nieuwe specialiteit op basis van advocaat en in rum gewelde krenten. Ik ben wel een half jaar bezig geweest met het vinden van de juiste combinatie. Zo heb ik in de zaak ook een complete serie oud-vaderlandse li keuren met de meest opvallende na men. Hun gezamenlijke namen vor men hoogtepunten van een nogal fri vole achttiende eeuwse geschiedenis. Ik die tijd waarschijnlijk door Franse troepen meegebracht. Ik weet niet wat er het eerste was: de anecdote of de li keuren. Ze dragen de volgende twaalf namen: "Juffertje in het groen" (een aardig meisje) "Kwartier na vijven" (een ontmoeting met een jongeman) "Parfait d'amour" (liefde op het eerste gezicht) "Hoe langer hoe liever" (avances) "Hempje licht op" (censuur) "Naveltje bloot" "Pruimpje prik in" "Roosje zonder doornen" "Bruidstranen" (trouwen) "Hansje in de kelder" (in verwachting) "Eau de ma tante" (de familie) "Kraamanijs" (geboorte) Deze oud-hollandse likeuren zijn op originele achttiende eeuwse recepten gebaseerd. Elke likeur is een composi tie van verschillende natuurlijke ingre diënten zoals perzikpitten, maraska- kersen, citroenen en abrikozen, cura- cao-appeltjes, vanillestokjes, karwei- zaad, anijszaad, rozenolie en nog veel meer. Prijslijst Kijk, mijnheer, dit is nog een prijslijst uit de tijd dat ik mijn zaak begon op de Soesterbergsestraat 49. Telefoon490. Een paar voorbeelden Médoc per flesch 0,90 Graves Superieur - 1,50 Lieserer 1931 -1,05 Roode Port -1,- Zoete Spaansche Wijn -1,-- Fladderac - 2,25 Schilletje - 2,25 Half om Half O.K. -1,-- Meiwijn - 0,70 Sodawater - 0,12 Martini -1,65 Stout - 0,37 Zaterdag heb ik mijn vijfenzeventigste verjaardag gevierd in Darthuizen met negentig gasten. Daar denk ik met dankbaarheid aan terug. Ik wens iedereen een zalig nieuwjaar toe. En vanavondproost! JAN VISSER Kandidaatstellingsprocedure bij liberalen 'duister geheel' "Het is niet waar dat ik uit de WD ben gestapt, alleen maar omdat ik op de laatste verkiesbare (17e) plaats ben gezet. Natuurlijk heb ik daar wel moei te mee, maar het is een acceptabel risi co voor wie in de politiek gaat. Ik heb vooral bezwaren tegen het klimaat in een partij die zich liberaal noemt, maar intussen op een manier met men sen omgaat die duidelijk niet de mijne is. Ik vind dat heel fundamenteel. In de politiek gaat het niet alleen om een pro gram, iets wat op papier staat, maar ook om het menselijk verkeer. Voor mij is komen vast te staan dat de VVD kennelijk geen echt liberale partij is. Dan kun je geen lid blijven..." Ankie Nolen, tot voor kort raadslid voor de WD maar na het conflict over de kandidaatstellingsprocedure als èén-vrouws-fractie optredend ln de Soes ter gemeenteraad, is bijzonder teleur gesteld in haar voormalige politieke vrienden, een teleurstelling die overigens niet uitsluitend haar zelf betreft. "De com missie voor de kandidaatstelling zette drie zittende raadsleden op een volledig onverkiesbare plaats, en dat zonder enige opgaaf van redenen. Drie van de elf - dat vind ik nogal wat! Dat is meer dan een kwart. Ook het feit dat de frac tievoorzitter (Bert Krijger) naar de derde plaats is verwezen, is trouwens veelzeggend. Als je het kennelijk zó verkeerd doet, dan zou je toch van te voren gewaarschuwd moeten worden: je zit op de verkeerde lijn. Nu kwam het als een donderslag bij heldere he mel." Met name het feit dat de commissie, ook na herhaalde aandrang, niet haar motieven heeft willen openbaren, vormde voor Ankie Nolen het breek punt. "Die motieven liggen duidelijk niet in de politieke sfeer, anders zou er geen bezwaar tegen zijn geweest om ze naar buiten te brengen, al was het maar aan de kandidaten zelf. Ik word vaak aangesproken door mensen die naar het waarom vragen, in de veron derstelling dat ik het zelf wél weet, maar dat is niet zo. Ze weet dat de ledenvergadering, waarop over een en ander is gespro ken, tot 's ochtends half vier heeft ge duurd. "Het is dus niet zonder slag of stoot gegaan, maar tenslotte hebben de leden zich bij de opvattingen van de commissie neergelegd, zonder ophel dering te hebben verkregen." Conservatieve stroming Ankie weet zich het slachtoffer van een overigens kleine meerderheid van de tijdens de vergadering aanwezige le den, een meerderheid die ze omschrijft als de stroming van "conservatieve, traditionele WD-ers," die op dat mo ment min of meer toevallig in vol doende getale aanwezig waren. "Dan komen er ook mensen die je anders in vier jaar niet ziet, en dat geeft dan net de doorslag..." Voor haar staat het min of meer vast dat ook in Soest - net als in een heel rijtje andere gemeenten in Nederland, die ze uit haar hoofd kan noemen - de conservatieve stroming binnen de WD erop uit is haar tanende invloed te her overen. "Een deel van de WD in Soest is blijkbaar heel ontevreden met de fractie, waarin nogal wat jongere, meer progressieve liberalen zitten. Met de opkomst van Ed Nijpels is de WD in een aantal opzichten een nieuwe richting ingeslagen. Door de groei van de partij zijn ze overal sterk vertegenwoordigd, en dat is voor de ge vestigde orde binnen de partij en de af deling kennelijk heel bedreigend. Met haar belandden ook Frans Ribbink en Dirk Arnold op een onverkiesbare plaats. Voor de eerste werd vervolgens druk gelobbied (ankie: "dat heb ik be wust niet gedaan"zodat hij alsnog op een verkiesbare plaats kwam. "Maar voor Dirk Arnold is het eigenlijk nog veel triester. 'Die heeft in dat jaar in de raad nog niet eens iets fout kunnen doen, maar heeft zelfs het voordeel van de twijfel niet gekregen Niemand heeft een vinger naar hem uitgesto ken..." Politieke argumenten hebben geen rol gespeeld, dat is voor Ankie duidelijk. Dat er dus persoonlijke overwegingen in het spel zijn kan ze niet beamen, maar haar vermoedens gaan onver mijdelijk in die richting. "Ik heb me in de raad nooit zonder overleg naast de fractie opgesteld. Waar ik me tegen verzette - voorbeelden: de politieauto's die al rondreden terwijl over de aan schaf nog beslist moest worden en de minicontainers die zonder goed over leg met de burgers werden doorge drukt - was altijd het 'achteraf be sluiten', maar dat kun je toch nauwe lijks niet-liberaal noemen...? 'Bepaald circuit' Over haar vermoedens met betrekking tot de bezwaren tegen haar persoon wil Ankie liever niet spreken. "Die zijn nooit uitgesproken, en ik wil mensen niet veroordelen op basis van vermoe dens, want dan doe ik hetzelfde wat ik de commissie verwijt. Het is wel een feit dat ik niet in 'een bepaald circuit' zit, en ook nooit moeite heb gedaan om erin te komen. Dat heeft zeker mede een rol gespeeld." Een gesprek met de commissie leverde geen duidelijkheid, aldus Ankie. "Ik heb gezegd: noem mij één zakelijk ar gument, maar ik heb nooit iets ge hoord. Het blijft dus een duister geheel. Ik heb dan ook sterk het gevoel dat ik ben be- en ver-oordeeld achter gesloten deuren, zonder enige vorm van verde diging. In de maatschappij heeft elke verdachte recht op verdediging, maar dat geldt kennelijk niet in een liberale partij. Daar word je afgedankt op grond van argumenten die je niet eens kunt weerleggen. Daarom wilde ik voor deze partij niet terugkomen. Op zo'n manier ga je niet met mensen om..." Ze heeft intussen de overtuiging dat de gang van zaken in Soest zich niet of nauwelijks onderscheidt van die in andere gemeenten. "Ik heb net- na een maand - een reactie van het hoofdbu reau van de WD in Den Haag binnen. Van de afdeling public relations wel te verstaan! Een standaardbriefje uit de tekstverwerker, dat zie je zo. Er wordt nauwelijks aandacht aan besteedvoor de WD is het opzeggen van het lid maatschap door zittende raadsleden kennelijk aan de orde van de dag. Haar afscheid van de WD impliceerde dat zij niet langer deel kan uitmaken van de fractie, hoewel ze met haar collega's in de raad geen problemen had. Haar politieke carrière zit er over enkele maanden dus op, want Ankie verwerpt het idee om met een eigen lijst aan de verkiezingen deel te ne men. "Dat zie ik niet zitten, en princi pieel verzet ik mij ook tegen plaatse lijke partijvorming. Geen zetelroof Ze dient haar tijd tot aan de verkiezin gen overigens uit. "Je bent raadslid 'zonder last of ruggespraak'. De kies wet rept zelfs niet over partijen ot frac ties, dus is er geen enkele verplichting nu al op te stappen. Van zetelroof is geen sprake, vind ik. Een partij is altijd in beweging en het kan heel goed zijn dat een aantal kiezers het intussen ook oneens zijn met de partij, zodat je die in feite blijft vertegenwoordigen door te blijven zitten. Op de vraag of het dan juist niet logisch is om die kiezers een uitspraak te vragen en alsnog zelfstandig aan de raadsverkiezingen mee te doen ant woordt Ankie: 'Een nieuwe partij? Daar zit toch niemand op te wachten.... Er is altijd wel een lokale splinter waar je je bij thuis kunt voelen. De VVD zal nooit meer het politieke onderdak voor Ankie Nolen verschaf fen, zo blijkt. Ze beschouwt de breuk als definitief en onheelbaar. "De poli tiek is wisselvallig en onzeker. Dat is niet leuk, maar je weet het en je kiest er bewust voor. Maar dat betekent niet dat je daarom geen recht hebt op een behoorlijke, menselijke behandeling en dat je als een pion van de tafel ge schoven kunt worden. Ik weiger te ge loven dat dat er allemaal echt bij hoort. Als het wel zo is, dan heb ik me vergist, en dat is triest. Ook in een poli tieke partij mag je enig fatsoen ver wachten en zeker in zo'n respectabele partij als de WD." Vier jaar geleden kwam Ankie Nolen min of meer tot haar eigen verbazing in de raad terecht. "Van huis uit was ik al liberaal, heb ook nooit iets anders gestemd. Toen ik in Soest kwam wonen heb ik me aangemeld als lid, uit be trokkenheid bij het politieke gebeuren maar ook omdat ik graag mensen wilde leren kennen. Ik ben nogal actief geweest in de campagne voor 1982 en toen werd me gevraagd of ik kandidaat wilde zijn. Dat verraste me wel. Er waren toch veel meer mensen, dacht ik, die al veel langer actief waren en dus veel eerder in aanmerking zouden komen, maar dat bleek in het geheel geen probleem." Ze weet nog niet waar ze in de toe komst haar politieke onderdak, zal vin den. "Ik heb een zekere affiniteit met D'66, vooral door de manier waarop Adriaan Pothuizen hier in Soest poli tiek bedrijft. Daar heb ik veel respect voor. Maar je stapt nu eenmaal niet zo maar van de ene in de andere partij. Bovendien: dit is zo'n moeilijke stap geweest dat ik wel heel goed zal naden ken voordat ik me weer bind, al geloof ik niet dat ik me helemaal uit de politiek zal terugtrekken. Daar ben ik te be trokken voor..." Kritisch burger De Soester politiek ziet Ankie Nolen niet terug als raadslid, dat staat vast. "Maar je kunt er wel op rekenen dat je me vaak op de tribune zult zien zitten. Misschien bereik je als kritisch burger trouwens wel meer dan als lid van een grote fractie, waarin je toch altijd ge bonden bent aan een zekere mate van fractiediscipline, al heb ik daar nooit problemen mee gehad. Op de vraag wat haar nu precies bewogen heeft on niet onmiddellijk op te stappen - haar politieke invloed is immers nu al tot vrijwel nul geredu ceerd en de WD zal immers niet naar haar luisteren - antwoordt Ankie "Mijn functioneren als raadslid is niet aan de orde geweest. Is dus geen aan leiding om het raadslidmaatschap op te zeggen. Ik ben het niet oneens met het programma van de WD. In zo'n situatie moet je eruit; dat heb ik zelf ook altijd gevonden. Maar nu ligt het anders. Ik zou zelfs liever lid van de fractie gebleven zijn, maar dat kon niet." Ze vindt overigens dat de partij niet zo'n belangrijke rol speelt in de plaatselijke politiek. "In de raad ver tegenwoordig je de belangen van de burgers, niet die van de partij. Je legt niet voor niets de belofte af, dat is niet niks. Ik heb altijd de naïeve gedachte gehad: wat goed is voor de burgers is goed voor de partij, niet andersom. De politieke kleur doet er maar weinig toe de marges zijn maar klein, er ligt al zo veel vast, en die processen verander je niet zomaar even. De realiteit is weer barstiger dan de meeste idealen." Ze heeft het raadslidmaatschap nooit gezien als iets van "leuk, dat doe ik er even bij," aldus Ankie. "Ik heb er veel tijd en energie in gestoken en er met hart en ziel aan gewerkt. Als je dan op deze manier wordt beloond, dan komt dat hard aan. Dat doet pijn. Daarom trek ik het me persoonlijk aan, inder daad. Misschien ben ik daarom toch wel ongeschikt voor de politiek, en krijgt de kandidaatstellingscommissie alsnog gelijk..." Verwend kind Ze wil, ondanks haar woede ("Ik ben echt emotioneel geraakt en er slape loze nachten van gehad"), niet natrap pen of uithalen naar haar vroegere partij. "Daarmee tref je niet alleen de stroming die mij nu heeft uitgescha keld, maar ook anderen. Daar wordt niemand beter van, en dan zou ik me pas écht gedragen als een verwend kind. Ik ga niet met modder gooien, maar ik blijf wel zitten met een gevoel van grote teleurstelling. Ik had ver wachtingen van de politiek, en die zijn - om het maar zacht te zeggen - niet he lemaal uitgekomen. Op de opmerking dat haar besluit, als het verder geen enkel gevolg heeft, toch eigenlijk alleen maar een on vruchtbaar en betekenisloos gebaar is, reageert ze: "Ik ga ervan uit dat ik voor deze periode als raadslid ben gekozen, en dat maak ik af. Ik hoop overigens vurig dat er wel iets bij de WD verandert, bijvoorbeeld de proce dure rond de kandidaatstelling. Dat men niet langer duistere argumenten zal accepteren, maar dat de kandida ten door gerichte vragen in het open baar op hun bekwaamheid worden be oordeeld." Ze pleit niet voor afschaffing van de commissie, maar vindt wel dat de ledenvergadering een grotere en duidelijker rol zou moeten spelen. Dat geldt volgens haar ook voor de fractie. "Ik vind dat de fractievoorzitter ook een duidelijke stem moet hebben als het gaat om de kandidatuur van zit tende raadsleden. Dat is niet gebeurd, en eigenlijk is dat verbazend. Die kan juist een bij uitstek nuttige rol spelen in het geheel." Ze troost zich overigens met de ge dachte dat het bij andere partijen wel niet veel anders zal gaan. "De meeste mensen interesseert het niet. Van de 400 WD-leden in Soest waren er 50 op de ledenvergadering. Is dat representatief? Maar daar moet je je bij neerleggen. Mijn frustratie is niet dat ik van een verkiesbare plaats ben gewipt, maar dat ik nog altijd niet weet waarom! Om me tegen mezelf te be schermen? Omdat ik het raadslid maatschap combineer met een full time-baan en een studie? Zouden dan anderen voor mij moeten uitmaken wat voor mij het beste is? Nou, dat noem ik nog eens lekker liberaal. Kerkplein 1 - 3764 AW Soest Tel. 02155-22195 die vanaf januari 1986 van start gaan: Nederlandse literatuur, 5 lessen vanaf ma. 20 jan. Bloemen drogen en verwerken, 5 lessen vanaf di. 21 jan. Broodbakken, 5 lessen vanaf di. 21 jan. Taartmaken, 4 lessen vanaf di. 21 jan. Informatica, 10 lessen vanaf di. 14 jan. Pech Onderweg, 3 lessen vanaf ma. 14 april. Talen op Reis, diverse korte cursussen te starten april 1986. Voor inschrijving en/of inlichtingen is het kantoor van de Volksuniversiteit geopend op donderdagmorgen van 10.00 tot 13.30 uur, t.w. op 19 december e.k. en na de kerstvakantie vanaf 9 januari 1986. Het secretariaat is telef. bereikbaar: 03463-1310 ,.x!P. De Con- jjEN HAAGI (AM™ naar aan- sumentenbona h Wacbtenonaer- leiding en een ena^te bond 5cbat °P ^^aeeigen^nau^ frnft^.iifers, dat ^„,4erianders SESitSt- hebben. Neem dan eens vrijblijvend kontakt op met TANDPROTHETISCHE PRAKTIJK Utrechtseweg 50 - Amersfoort Tel. 033-632567 Lid ONT (Spoedreparaties plm. 2 uur.) Alle topmerk banden in alle maten direkt uit voorraad leverbaar. Voor Amerikaanse automobielen alle maten banden uit voorraad leverbaar Levering tegen zeer aantrekkelijke prijzen Moderne service afdeling Brede sportvelgen met bijpassende banden Veenzoom - Soest (bij Overhees) -Tel. 02155-16747 Zaterdags geopend van 8.00 -12.30 uur

Soester Courant | 1985 | | pagina 15