m HO-bcl nu! TAXI KLOMP 12984 Café-Restaurant Soestdijk Hulpverleningsadressen n PAreiN|/\7g D'NSDAG 31 DECEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 19 tAAA Plattelandsvrouwen Soest 10 Jaar biologisch tuinieren! Geslaagd Stichting tot herbouw van de korenmolen De Windhond De Vrije Teugel Burgerlijke stand 'Face in the mirror' in koffiebar 'De Loofhut' NCVB Soest-Zuid TEL. R.K.kerkdiensten Hondje weg Hondje terug Predikbeurten Predikbeurten uw feestavond geheel verzorgd Medische dienst Volksdansbal voor Ouderen Medische dienst 2155-12364 26.00 km B.000 km 2.000 km 3.500 km 3.500 km 3.000 km 2.400 km 2.000 km 7.000 km 3.400 km 1.000 km 3.000 km ï.000 km i.000 km 1984 1984 1983 1985 1985 1983 1983 1984 1983 1984 1984 1985 1982 1984 Jimmy Lawton in Vriendendienst De Amerikaanse gospelzanger Jimmy Lawton treedt a.s. zondag 5 januari op in de eerste Vriendendienst van het nieuwe jaar in de Ichthuskerk, Albert Cuyplaan. Verder spreekt de heer W. Hordijk uit Zuilichem over het onder werp: "Een nieuw jaar, een nieuw leven." Aanvang 19.00 uur. Organist: Peter Loef uit Soest. Iedereen is van harte welkom. De eerste avondbijeenkomst in het nieuwe jaar vindt plaats op maandag 7 januari in het gebouw Medisch Centrum, Nieuweweg 14 te Soest, aanvang 20.00 uur. De bijeenkomst begint met de jaarver gadering. Na de pauze, circa 21.00 uur, wordt een interessante lezing en dia presentatie gegeven door I. Hom veld en B. van Ooyen over een door hen gemaakte trektocht door Noord-India en de Himalaya. Ook niet-leden zijn van harte welkom op deze avond, een bijdrage van 2,50 p.p. wordt dan ge vraagd. Het maandprogramma van de verdere activiteiten luidt als volgt: Ma. 7 jan. 's morgens een gezamen lijke wandeling in het Baarnse Bos, waarna nieuwjaarskoffiedrinken bij één van de leden thuis. Do. 10 jan. de maandelijkse koffie ochtend, deze keer bij mevr. B. van Es- sen-Blaauboer. Wo. 29 jan. Een excursie naar het Tro penmuseum te Amsterdam als afslui ting van de cursus "Islam", georgani seerd door de Kuituur- en Wooncom- missie. Do. 30 jan. 's middags een kennisma kingsbezoek aan de Arron. Rechtbank te Utrecht en het bijwonen van een zitting. Informatie over het werk en de activi teiten van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afd. Soest is tele fonisch te verkrijgen bij de volgende nummers: 16500,12412,14467. Wist U dat aan de Jachthuislaan een volkstuincomplex ligt waar al bijna 10 jaar door 80 mensen biologisch getuinierd wordt? Dit houdt in dat u niet hoeft te spitten, dat er niet met kunstmest wordt gewerkt en dat er niet met chemische middelen gespoten wordt. Het niet hoeven spitten komt niet alleen de grond (het bodemleven wordt niet verstoord) ten goede, maar wat minstens zo belangrijk Is, ook uw rug. Het niet werken met kunstmest heeft tot gevolg dat de bodem minder snel uitdroogt door verbranding, dus minder vaak sproeien. En het niet spuiten met chemische middelen heeft tot gevolg dat alles wat u van uw tuin eet beter smaakt, want er blijft geen smaakbederver achter. Om op het sproeien terug te komen. Er is een uitstekende watervoorziening op het complex in de vorm van pompen en kranen. Verder is er een heus bio logisch toilet aanwezig. De ligging van het complex is zeer landelijk en niet langs spoor of snelweg. En waar we als biologische tuinbouw vereniging met recht erg trots op zijn is dat een recentelijk bodemonderzoek heeft uitgewezen dat de grond schoon is. Er is geen bodemverontreiniging in de vorm van lood, calcium enz. aanwezig. Alle oogsten, en dat zijn er vele, zijn dus echt biologisch. Mocht uw belangstelling door dit ar tikel gewekt zijn om ook op verantwoor de wijze bezig te zijn bel dan de heer Spierenburg, tel. 16159 of mevr. Ver schuren, tel. 14259. jop vele manleren kunt u de Stichting tot herbouw 'van deze Soester molen steunen in haar werk Meldt u aan als donateur 20,- per jaar üj Koop de reproductie van de molen, getekend door O Rien Poortvliet. 40 x 55 cm 12.50. Koop de bouwplaat van De Windhond a 5,-. Koop het boek "De stenen reus op de Zoester Engh" a f 20,.' Bestellen door overmaking op girorekening 4403522 of bankrekening 359940277 t.n.v. Stichting "De Wind hond" te Soest onder vermelding van het gewenste. Uit het molenboek: 'De Stenen reus op de Zoester Eng' Nadat de molenaar, op verzoek voor 't Prinsesje, die met een lieve buiging be dankt, den molen nog even op gang had gebracht, vertrok het hooge gezel schap. H.M. bedankte den heer Smits voor zijn geleide, die evenwel H.M. dank zeide voor de groote eer van dit bezoek. Dit bericht kan als volgt worden aange vuld: Op die morgen was 'Hannes van de molen' niet thuis en zijn vader nam de honneurs waar. Het bezoek was die zelfde morgen in alle vroegte aange kondigd door een Soester politieagent. Enige tijd later verschenen er enkele rechercheurs per fiets. Daarna arri veerde het rijtuig van de koninklijke familie, die eveneens de nodige bege leiding had. In het Dienstboek van de Adjudanten werd genoteerd Te acht uren 's morgens bezoek van Hare Majesteit en Hare Koninklijke Hoogheid de prinses in het Koninklijk rijtuig aan de windmolen van Smits te Soest.' Het vervolg is te lezen in het boekje: "De Stenen reus op de Zoester Engh". Dit boekje is te bestellen door het over maken van 20,- op gironummer 4403522 t.n.v. Stichting de Windhond te Soest, waarna het u wordt thuisbezorgd. Het boekje is ook bij de boekhandel te verkrijgen. Zaterdagmiddagmuziek In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht zal 5 januari domor- ganist Stoffel van Viegen het eerste concert in het nieuwe jaar verzorgen. Zijn programma bevat werken van componisten die aan de Dom verbon den waren: Richard Hol en Johan Wa genaar, en van componisten die mu ziek voor het Domorgel geschreven hebben. Zo kan men o.a. luisteren naar de Vo- luntary for a cathedral organ van de comolnist Herman Strategier, die dit werk schreef ter gelegenheid van vol tooide restauratie van het orgel in 1975. Het concert is gratis toegankelijk en begint om half vier. Voor rijbewijs A-B-C-E slaagden onder staande dames en heren. Voor A: M. J. v. d. Brink, K. T. Cacalini, N. W. Grift, R. L. Honee, R. Haye, J. A. Kaats, F. J. Kuus, J. C. M. Los, A. J. Luyben, C. J. Prins, J. J. v. d. Schaaf, J. J. M. Seure, A. J. W. Streefkerk, R. N. Vernet, J. A. W. Wortel. Voor B: H. J. Alkema, N. Beek, A. v. d. Berg, G. H. C. Beijer, P. C. Benschop, H. D. J. Boers, R. J. Boers, P. W. F. Bon, F. Boonstra, C. R. M. v. d. Bree- mer. R. v. d. Broek, T. J. Brouwer, R. J. de Bruin, J. E. Buys, S. C. v. Doorn, P. H. v. Dorresteijn, A. v. Duinkerken, D. J. Dungate, P. M. v. d. Dijssel, A. A. E. v. d. Geer, G. J. Geijtenbeek, S. v. Ginkel, C. Groensteijn, M. C. M. Hol- steijn-Ritskes, A. W. J. Hilhorst, G. H. Hilhorst, L. G. Hiemstra, G. v. Immer zeel-Veerman, J. W. C. Janssen, S. M. de Jong, J. T. C. A. Kaihatu, K. M. Kei zer, C. S. Klarenbeek, M. G. v. 't Kloos ter, J. Kooger, J. C. Lagerwerff, A. C. M. v. d. Lee-Witte, R. A. J. Leuver, A. Mahabir, G. M. v. Manen, J. F. Nie- swaag, M. M. Onwezen, C. Oosterloo- v. Dulleman, A. J. Pullens, E. M. T. Rademaker-Beuken, G. J. Reinders, J. F. T. de Rond, R. Rijksen, M. B. J. v. Schalkwijk, G. J. Sevink, A. J. Spilker, A. M. Stalpers, J. E. N. Stevens, R. M. Stoelenga, P. H. Swee, M. v. Valken burg, M. v. Veenendaal, R. N. F, Velt- kamp, I. Visscher, M. Vischschoon- maker, T. Vos, M. de Vos, R. A. W. Vos kuilen, G. C. Wantenaar, J. Walet, P. v. d. Weerd-v. Ravenhorst, J. M. Wei- dema, W. Wijnands-de Ruyter, J. Zeijerveld en G. M. Zwart. Voor C: J. A. Brons, M. T. J. v. Breuke- len, M. P. Becker-v. d. Heiden, M. G. Gros, M. Hagg, J. A. T. Verlaan, J. C. M. Los, F. v. d. Molen, M. M. v. d. Ruit en M. R. Tammer. Voor EF. S. M. v. Senten. Zij werden opgeleid door Autorijschool M. Los, Van Lenneplaan 47, tel. 16621. Proces-verbaal voor radio op hoogste volume Eerste Kerstnacht heeft de politie de deur van een woning in De Gouden Ploeg moeten forceren om binnen te kunnen komen teneinde een einde te maken aan geluidsoverlast. Die werd- veroorzaakt doordat de afwezige; bewoner, de 49-jarige H.M., de radio op z'n hoogste volume had staan. Omstreeks kwart over twaalf die nacht beklaagden buurtbewoners zich bij de politie over het voortdurende lawaai. Op aanbellen en kloppen werd niet opengedaan, zodat dè politie besloot de. deur te forceren. Eenmaal binnen bleek dat er niemand thuis was. De radio werd meegenomen naar het bureau, waar M. hem Tweede Kerst dag kon afhalen, echter wel vergezeld van een oroces-verbaal. Donderdag 2 januari: Vandaag gaan we eerst kijken naar een theater- sprookje over het nieuwe jaar. Dit ver haal is geschikt voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Na de pauze gaan we dierenmaskers maken. Zijn deze klaar dan vieren we gemaskerd bal en doen we stoelendans. Uiteraard kunnen de kinderen helpen met voeren van de die ren en een rondje op de pony rijden. Vrijdag 3 januari: Vandaag beginnen we met de nieuwe kookgroep. Deze is voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Als je wilt mee doen, doe je dit voor 4 keer. Drie maal krijgen jullie les in het maken van een voorgerecht, een hoofd gerecht en een toetje, en de vierde keer maken jullie alles in één keer. Daarbij worden ook jullie ouders uitgenodigd en andere kinderen en volwassenen. Vandaag beginnen we met het maken van een appeltaart met slagroom. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar kun nen verder vandaag een fotolijstje maken. Is die mooi geworden, dan ma ken wij een prachtige polaroid-foto van jou en kan die erin geplakt worden. Verder is er genoeg materiaal om een mobile te makenje weet wel, zo'n ding dat zachtjes beweegt in de lucht als je het ophangt. Zaterdag 4 januari: Weer 4 aktivitei- ten, die bestemd zijn voor kinderen en zoals gebruikelijk dit seizoen ook voor jarige kinderen. Neem je vriendjes en vriendinnetjes mee en kom het vieren. Pony-rijden; koekjes bakken; muziek maken en iets moois knutselen. Akti- viteiten op maat gesneden. Let op: alle aktiviteiten in dit "kerst- programma" zijn bestemd voor kin- dern van 4 tot en met 12 jaar. Ze begin nen om 13.30 en duren tot 16.00 uur. Als het heel gezellig is mag het wat ons betreft uitlopen tot 17.00 uur. De kin deren betalen slechts 1 gulden per keer. De verjaardagspartijtjes kosten iets meer. Neemt u daarover tijdig kontakt op met de leiding 18136) Dinsdag 7 januariAllereerst zijn peu ters en hun ouders aan de beurt. Lekker spelen, praten en met elkaar genieten van het samenzijn. Er is goede leiding aanwezig, die van alles organiseert, maar u ook inschakelt. Na schooltijd is het muziekmiddag voor de kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Verschillende mogelijkheden: je kunt gitaarles krijgen, meedoen aan de musical 'Tom Sawyer', je eigen plaatjes meenemen en draaien en af en toe organiseren we een play-back- wedstrijd, maar het is veel leuker om zelf muziek te maken. Kom zingen en spelen. Woensdag 8 januari: Op onze theater middag voor kinderen van 4 tot 9 jaar ontvangen we vanmiddag twee be roemde gasten: Jip en Janneke. Deze bekende kinderen gaan trouwen. Hoe dat allemaal gaat mogen jullie komen bekijken. Na de voorstelling die om 14.00 uur begint, doen we spelletjes en maken we mooie dingen die je mee naar huis kunt nemen. De leiding en het bestuur van de kinderboerderij wenst iedereen een gelukkig en kindvriendelijk 1986 toe. Tot ziens GEBOREN: Raymond Ronald Michel, zoon van R.F. Schweers en M. Hardeman. - Leonie Henriëtte, dochter van B.M. van Heezik en C.W. de Groot. - Mark, zoon van J.J. Dreef en B.M. Vogel. - Joost Matthijs, zoon van T.R.J. Schle- baum en M. van Duinkerken. - Angela, dochter van G. van Dijk en Y. Ver woerd. GEHUWD: Erwin Peter van Dijk en Johanna Boon. - Herman van Schaik en Sietske Kooij. - Daniël Dollé en Sylvia van de Velden. - Elizabertus Hendrik Ben schop en Josephine Louise Sol. - Ralph Edmund Kooij en Wijnanda van Horns- veld. - Albertus van der Sluis en Lijs- bert Sijbesma. OVERLEDEN: Maria van Ingen, wed. van E.S. Huls- douw. - Jacomina Boeser, wed. van A.O. Dammers. - Catharina Josephina Rademaker, wed. van van J.H. Schalk wijk. - Anthonia Knoops, echtgen. van C. Stalenhoef. - Jacobus van Wouden berg, echtgen. van G.J. Kok. - Lion Coren, echtgen. van P.J. Brussaard. - Franciscus Gerardus Jesephus Maria, echtgen. van A.M.M. Willems. - Johan- nes de Bruin, echtgen. van M. J. Haar- mans. Zaterdag 11 januari zal koffiebar "De Loofhut" weer een film vertonen. De koffiebar bevindt zich aan de Steen- hoffstraat 28 te Soest, vlakbij de krui sing met Dalweg. Herkenbaar aan de uithangende luifel. Iedereen is welkom vanaf 19.30 uur, terwijl de film zélf om ongeveer 20.30 uur zal beginnen. "Face in the mirror" is het verhaal van Danny, een 18-jarige jongen, die nogal uit de hand lopende problemen met z'n ouders, school, vrienden en zichzelf heeft, hij beschouwt zichzelf als waardeloos. De problemen gaan zover dat hij een poging tot zelfdoding doet. In enkele "flashbacks" worden oorzaken getoond maar ook oplossingen. Een echt verhaal van deze tijd, reëel en spannend'. Entree: 3,- en de eerste kop koffie of thee is gratis. Karnavalfilmavond in 'Bos en Duin' Net als voorgaande jaren wordt er weer een avond georganiseerd voor alle deelnemers aan de karnavalsop- tocht. Naast de gebruikelijke informa tie als route, reglement e.d., zullen er ook films van voorgaande jaren ver toond worden. Onder de inzendingen is ook een film van de karnavalsoptocht van 1961. In het jubileumjaar van het karnaval in Soest lijkt dit een leuke bij drage. De avond wordt gehouden op dinsdag 7 januari a.s. in café-restau rant 'Bos en Duin' aan de Bosstraat. Aanvang 20.00 uur. De eerste bijeenkomst in 1986 zal ge houden worden op woensdag 8 januari in de Rank - Soesterbergsestraat 18. Vanaf 19.30 uur zijn de leden hartelijk welkom op een korte Nieuwjaarsbe groeting, waarna om 20 uur het pro gramma begint. Op deze avond zal mevr. E. Verheyen, lid van de Prov. Staten van Utrecht, een inleiding houden. In verband met de komende verkiezingen heeft zij als onderwerp gekozen: "De vrouw heeft een eigen stem Het verheugt het bestuur het Nieuwe Jaar met zo'n "eigentijds" onderwerp te kunnen beginnen. Het programma voor het komende voorjaar ziet er als volgt uit februari: Jaarvergadering/werken met droogbloemen. Maart: "Passie en Pasen". April: "Arbeid". Mei: "Vrouw van deze tijd zijn. Ook gasten en belangstellenden zijn hartelijk welkom. Inlichtingen: Mevr. M. Loman, tel. 11165 óf Mevr. J. C. van der Vlugt, tel. 14888. Alle EHBO-cursisten slaagden Tijdens het examen voor het Eenheids diploma Eerste Hulp Bij Ongelukken, dat onlangs werd afgenomen door dok ter H. J.C.M. Piasmans en de heer G.A. v. Heiningen, zijn alle vijftien cursis ten geslaagd. Gedurende zestien les- avonden in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg werden de kandidaten op geleid door de kaderinstructrices mevr. W. Meijer-de Graaf f en mevr. E. Holleman-van der Steeg. De afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. Eerste Hulp Bij Ongelukken kon- stateert een nog steeds groeiende be langstelling voor de eerste hulp bij on gelukken. Op 7 januari start de tweede opleidingscursus, die inmiddels volge boekt is. De geslaagden zijn de dames H. Alt- huis-Duyst, M.J. de Bruyn-van Strij de Regt, M. Burgstede, E.S. Claessen, A. Plug, M. Tabak, A. Veldhuis-Hogen- birk, H.C.M. Zeilstra-Gruyters en de heren J.B. Grift, R.W. Hardeveld, D, Keijer, R. Korkmaz, E.J. Krommen hoek, L. Pothoven en R. v. Veen. Inbraak Steenhoffstraat Bij een inbraak in de woning van me vrouw M.H. aan de Steenhoffstraat heeft de dader 48 zilveren penningen met de beeldenaar van Rembrandt buitgemaakt. De inbreker kwam binnen door een raam te forceren. Hij doorzocht het hele huis. Inbraak in rijwielzaak Bij een inbraak in de fietsen- en brom- fietsenhandel B.N. aan de Nieuweweg heeft de dader een nieuwe roodwitte bromfietsmerk Puch. ontvreemd, als mede een integraal helm en een bedrag van 125 gulden uit de kassa. De dader kwam de werkplaats binnen door van de deur het slot te forceren. Inbraak Nieuwstraat De heer F.R. van de Nieuwstraat deed in het afgelopen weekeinde bij de poli tie aangifte van een inbraak. De onbe kende dader was het huis binnenge drongen door de keukendeur te for ceren. Hij maakte enkele sieraden buit alsmede een leren tasje, waarin zich persoonlijke papieren, een aantal cheques, twee bankpasjes en twee por temonnees bevonden met enkele tien tallen guldens aan kleingeld. Uit een geldkistje werd eveneens was los geld meegenomen. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 8.30 en 19.00 uur Zonaag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur N In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur OUDJAARSDAG Dinsdag 31 december 18.00 uur: met Nederlandse liederen: Joanneskerk 19.00 uur: m.m.v. gemengd koor: Pe trus en Pauluskerk 19.00 uur: met samenzang: Mariakerk 19.00 uur: m.m.v. Nederlandskoor: H. Familiekerk NIEUWSJAARSDAG 1 januari 9.30 uur: Hoogmis m.m.v. mannenkoor: Petrus en Pauluskerk 10.00 uur: Samenzang met Cantores: H. Familiekerk 10.30 uur: met Nederlandse liederen: Joanneskerk 11.00uur: Hoogmis: Mariakerk 11.30 uur: met Nederlandse liederen: Petrus en Pauluskerk VERMIST: 18-12. Kater, zw. met witte buik, schui ne witte streep tussen ogen, 9 maan den, v.d. Brink, Kivietstr. 37, Baarn, tel.: 12715. 15-12. Kater, rood, gec., 2,5 jaar, knik in eind van de staart, Nijburg, Min streelpad 15, Soest, tel.14688. 9-12. Kater, groot, zw. met witte bef en tenen, gec., 8 jaar, Volk, Brink 18, La ren, tel.02153-15183. 17-12. Poes, zw. 5 jaar, tenger en schuw (krols) Francke, Beetzlaan 97, Soest, tel.14368. 14-12. Poes, wit, zwart-bruine vlekken, zw. stip op neus, 8 maanden, Netten, Kerkpad ZZ 120, Soest, tel.19315 b.g.g. 16420. GEVONDEN: 18-12. Teef, Tervuursche herder, omg. Slotlaan, Amivedi, tel.02154-20805. 18-12. Poes, zw. met witte bef, snuit en poten, witte streep op kop, zw. knieën omg. Eikenlaan, Lage Vuursche, inf. Amivedi, tel.02154-20805. 14-12. Poes, lapjes, omg. Sonneveldflat Baarn, dood. Tel.02154-20805. 15-12. Kat, zw. met witte bef, Ossen- damweg Soest, dood. Tel.02154-20805. Dierenopsporingsdienst Amivedi Baarn/Soest, tel.02154-20805/02155-10667. Tapijt gestolen De heer T. V. uit Huizen meldde de poli tie de diefstal van een tapijt van 2x1,34 meter en een waarde van 835 gulden, uit de meubelzaak van de firma K. aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg. Het tapijt moet tijdens de openings uren zijn meegenomen door onbeken den. Inbraak Oude Utrechtse- weg Bij de familie J.S. aan de Oude Utrechtseweg werd ingebroken. De dader brak met bruut geweld de deur open. Hij doorzocht het hele huis en maakte sieraden, twintig girobetaal kaarten, een kascheque en twee betaal- pasjes buit. Computer gestolen bij Foxboro Uit het bedrijf Foxboro aan de Ko ningsweg heeft een onbekende dader een draagbare personal computer ont vreemd ter waarde van vijfduizend gulden. Namens het bedrijf deed P.B. uit Leusden bij de Soester politie aan gifte van de diefstal. Inbraak Noorderweg Vorige week werd ingebroken in de woning van de familie J. van de B. aan de Noorderweg. De dader kwam binnen door het raam te forceren. Hij doorzocht het hele huis en verdween met de videorecorder, twee bontjas sen, sieraden, foto-apparatuur en che ques. Dinsdag 31 december Oudejaarsavond HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 19.00 uur ds. J.C. Greive Emmakerk, Regentesselaan 2 19.00 uur dr. L. J. v.d. Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 19.00 uur ds. H.J.J. Radstake; gez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 19.00 uur ds. J.H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. G.S. Alma, Epe GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 19.30 uur ds. J. van Buuren Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 19.30 uur ds. H. van Heijst De Open Hof, Veenbesstraat 2 19.00 uur ds. H.J.J. Radstake; gez. dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianlaan 90 19.30 uur ds. J. W. Schoonderwoerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 19.30 uur ds. G.E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 19.30 uur leesdienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrand tlaan 20 19.00 uur ds. J.D. Smids, Amersfoort EVANGELIE-GEMEENTE "INDE RUIME" Klein Engendaalweg 52 19.00 uur oudejaarsdienst CHRISTENGEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 19.30 uur oudejaarsdienst SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 19.30 uur ds. S. Hovestad-de Jong Sterrenberg 19.00 uur ds. H. P. Schouten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat Geen opgave ontvangen Woensdag l januari (Nieuwjaarsdag) HERVORMDE KERK Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00uur: ds. J.H. Gijsbertsen GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.30 uur ds. J. van Buurenmorgenge bed Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.30 uur ds. H. van Heijst de Rank De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.30 uur ds. D. Landmorgengebed CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 10.00 uur ds. J. W. Schoonderwoerd GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 uur leesdienst Zondag 5 januari HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. J. C. Greive 19.00 uur ds. D. Land; gez. dienst Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur dr. L. J. v.d. Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. D. Land; gez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur profmr. M. J. G. v.d. Velden, Utrecht 17.00 uur ds. B. J. Wiegeraad, De Bilt Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. P. Kloek In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 uur ds. J. O. C. Bouma, Noordeloos 17.00 uur zangdienst Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 uur ds. H. van Heijst; jeugd- appèldienst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. D. Land; gez. dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. Lof, Capelle a.d. IJssel GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 uur ds. J. C. Post, Spakenburg- Zuid 17.00 uur ds. K. Folkertsma, Spaken burg-Noord GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 uur leesdienst 15.00 uur ds. B. v.d. Heiden, Woerden NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. J. D. Smids, Amersfoort EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 Geen opgave ontvangen CHRISTENGEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur avondmaaldienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag09.30en 16.00uur; woensdag 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Thereriastraat 19 Gemeente Soest; Dinsdag 19.25 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarn, zondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. W. Fokkens, Ede; gez. dienst Sterrenberg 10.30 uur ds. H. P. Schouten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. W. Fokkens, Ede; gez. dienst in de Hoeksteen BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. L. C. Kraak NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.45 uur ds. J. A. de Vries EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. J. A. J. Vermaat VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. A. Reitsma, Bunschoten Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 van 20.00 tot 1.00 uur. vanaf 40 personen. Dinsdag 31 december en woensdag 1 januari HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt waargenomen door: W. J. Klop, Schoutenkampweg 56, tel. 20168. J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 12815. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg P. J. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 1200. APOTHEKEN Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. TANDARTS Dinsdag: A. J. van Dijk, Ereprijsstraat 76, tel. 21888. Woensdag: J. Oosterveen, Beukenlaan 84, tel. 14148. DIERENARTS Grote huisdieren: L. Harms, Spakenburg, tel. 03499- 2199. Kleine huisdieren: F. Gelder man, Bosstraat 15-17, tel. 12269. Vleesverkoop Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. Kinderfilmmiddag in de Vijverhof De wijkvereniging Overhees organi seert op vrijdagmiddag 3 januari 1986 een kinderfilmmiddag voor kinderen in de Vijverhof. Vertoond wordt een Ne derlands gesproken komische film. En tree voor kinderen van leden en dona teurs: 1,50. Kinderen van introducees betalen het dubbele. Ieder kind ont vangt gratis een glas limonade. De Volksdansgroep "Radost" organi seert op zaterdagmiddag 4 januari een Nieuwjaarsbal in het Brandpunt te Baarn, Oude Utrechtseweg 6. Het programma begint om 2 uur. Entree 5,-. Het dansrepertoire komt uit heel Euro pa. Verder kan men kijken naar de monstraties van andere groepen. Aan het einde van de middag kan men zich te goed doen aan internationale gerechten, kosten 5,-. Iedereen is welkom bij deze gelegenheid om met het volksdansen kennis te maken. Algehele leiding: Lea v.d. Eijnden, tel. 21227. Zaterdag 4 en zondag 5 januari HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 08.00 tot zon dag 24.00 uur waargenomen door: J.H.H. Overbeek, Foekenlaan 16, tel. 12333. H.D. van Dorssen, Gerrit v.d. Veen- straat 129,tel. 15631. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg 0 F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 1517. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: 0 Apotheek Soestdijk, Van Weede- straat 183, tel. 12487. 0 Apotheek Bierhaalder, Nieuw straat 40, Baarn, tel. 02154-12137. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00 -13.30 uur: 0 C.J.J. Dorrestein, Ossendamweg 43, tel. 17853. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 tot zondag 24.00 uur: Grote en kleine huisdieren 0 J.H.J. Meursing, Van Mecklen- burglaan 15, tel. 15215, ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) 02155- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. 0 Soest, Medisch Centrum, Nieuwe weg 14, tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00 - 14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschaps- gymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. 0 Soesterberg Medisch Centrum Rademakerstraat 43, tel. 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00 -14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie even eens tussen 13.00 -14.00 uur. Middag voor alleen staanden Zondagmiddag 5 januari organiseert de NVSH-afdeling Amersfoort/ 't Gooi een middag voor alleenstaanden met en zonder kinderen. Het gebouw van de NSVH staat aan de Curacaolaan 49 in Amersfoort. De middag begint om 14.00 uur. Wilt u meer over deze mid dag weten, dan kunt u bellen 's avonds na acht uur: tel. 033-622217. Weekend-Opvangdienst Matschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erken de feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpdienst, Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-1789 óf 2097. Stichting Het Veilig Huis Vaartweg 23-25, «hilversum, tel. 035- 23493. Opvang in crisissituaties. Opvang Borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. A. Pols, tel. 16224. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en na de ziekenhuis opname. Voor informatie Mevr. M. Vrieling, tel. 14470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis), Amersfoort. Ook telefonisch bereikbaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Telefoon 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en 22669, b.g.g. 22493. Stichting Projekt Vrouwen voor Vrouwen Parallelweg 7, 3764 BG Soest, tel. 23549. Organisatie van Nederlandse en bui tenlandse vrouwen. Spreekochtend: woensdag 9.00 - 12.00 uur. Telefonisch bereikbaar op dinsdagmorgen: 9.00- 12.00 uur. VTO-Samen wer kin gs verband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwikke lingsstoornissen bij kinderen). Postbus 240, 3800 AE Amersfoort, tel. 033-637285. Oppascentrale voor gehandicapten KontaktadresElly Blitz, Prunuslaan 6,3768 XM Soest, tel, 13522. Diabetici Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Lipleescursus Voor informatie Lipleescursus Me vrouw H. H. Heibloem-Crames, Logo pediste, Smitsweg3, Soest, tel. 11405. "Stop-met-roken-lijn" Adviezen voor mensen die met roken willen stoppen. Tel. 030-793714. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuurlijk" afd. Soest houdt ieaere maand infor matie-bijeenkomsten over borstvoe ding. Secr. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nach- tegaalweg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur. Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eem- land Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035- 45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytenaar. Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein Engen daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingen: tel. 12855. Vrijwilligers Vacature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B.Willaertstraat 49, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, te. 20570. Maria Mariens-Van Breukelen, Da Costalaan 17, tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A.A. Werkgroep 'Nieuw Leven Baarn', Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 en 02152-50098. A.A. Werkgroep "De Weg Baarn" Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom zwanger schap: tel. 035-60660, dagelijks tussen 13.00 en 17.00 uur. Personen-alarmering Soest/Soesterberg: mevr. M. Kuiper- van Nimwege, Korte Brinkweg 19, tel. 14583. V V'

Soester Courant | 1985 | | pagina 19