tl Peter Meijer ÉJ. Peter Meijer Peter Meijer Mr. Kruitwagen benoemd tot ridder Oranje-Nassau een voorspoedig 1986 Gemeentegarantie voor Vijver hof-woningen roept veel weerstanden op I cl 'Oude Enghe Anton en Gerrie v.d. Grift starten nieuwe groente- en ftuitzaak in 'De Aubergine' Feestelijk afscheid van E emland- direkteur Bouma DINSDAG 31 DECEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 7 Groots afscheid in buitengewone raadsvergadering Van 6 t/m 13 januari is onze zaaki.v.m. verbouwing gesloten. Marcel van Dam presenteert PvdA-Nieuwjaarsbijeenkomst Specialiteiten: fruitmanden en vers gesneden groenten FotoGoos van der Wilt Mr. J.M. Kruitwagen, de scheidende gemeentesecretaris van Soest, is bij zijn afscheid op vrijdag 20 december tijdens een buitengewone vergadering van de gemeenteraad benoemd tot rid der in de Orde van Oranje-Nassau. De talrijke bezoekers van de raadsverga dering brachten hem een ovationele hulde nadat burgemeester P. Scholten hem de versierselen had opgespeld. De heer Kruitwagen kreeg de onderschei ding omdat "hier sprake is van een uit zonderlijke ambtelijke prestatie ge durende veertig jaren, daarbij tevens betrekkend uw grote aktivitelten voor zieken- en verzorgingstehuizen in vorige standplaatsen en in Soest." Eerder had de burgemeester de heer Kruitwagen lof toegezwaaid voor de wijze waarop hij zijn ambt heeft ver vuld, niet alleen in Soest, maar ook in - Haaksbergen en Heemstede, waarbij ■hij o.m. wees op het vertrouwelijke ka rakter van het ambt en de 'vertrou wenssfeer' waarin de 'eerste ambte naar ter secretarie' zijn adviezen ver strekte en aan de bestuurders doorgaf. 1 'Hoe waardevol is het raadsvoorstel of de beleidsnota van de schrijvende mbtenaar, die na grondige analyse, diepzinnige reflexie en creatieve for- nulering tenslotte bondig lijn in de be schouwing brengt,' aldus de heer Scholten. 'Als geen ander verstaat de heer Kruitwagen dit ambacht, dit vak manschap.' De burgemeester schetste met name de rol die de heer Kruitwagen heeft ge speeld in de sanering van het grondbe drijf en de in vele heldere nota's die hij schreef over de grote investeringen die Soest nog te wachten staan: 'Zijn ver- standige advies om in de komende tijd deze noodzakelijkheden voorrang te j verlenen en voorlopig nog voorzichtig aan te doen met andere, nog weer nieuwe wensen is daarom zeer begrij pelijk.' Open oog Dat Soest op het gebied van automa tisering zeker niet achterloopt is vooral aan de heer Kruitwagen te danken. 'Juist in het tijdperk Kruitwagen kwam deze ontwikkeling ook in onze gemeente op gang. De heer Kruitwa gen heeft hiervoor een open oog gehad en ging ondanks dat zijn rit ten einde liep enthousiast met zijn tijd mee," al dus de burgemeester, die zich kon voorstellen dat de heer Kruitwagen een zeker gevoel van spijt zou hebben omdat hij alle ontwikkelingen niet meer van nabij kan meemaken. Hij maakte de scheidende gemeentese cretaris ook een excuus voor het feit dat zijn 'volstrekt gerechtvaardigde wensen' op het gebied van de coördina tie van de gemeentelijke diensten, met een veelheid aan vergaderingen onder vaak 'abominabel slechte omstandig heden,' niet tijdig werden gehono reerd. Namens het gemeentebestuur sprak de heer Scholten zijn oprechte en harte lijke dank uit voor alles wat de heer Kruitwagen voor Soest heeft gedaan. 'Ik heb gepoogd niet in een soort per soonsverheerlijking te verzeilenhet is bekend dat zulks u in het geheel niet ligt. Het werk stond voorop, met grote loyaliteit, met grote inzet, ook dikwijls buiten kantoortijd thuis." De burge meester betrok ook mevrouw Kruitwagen in zijn dankwoord en sprak ook een persoonlijk woord tot de heer Kruitwagen, voor zijn hulp en steun. 'Het ging om heel wat meer dan je pepermuntjes in de B. W.-verga deringen. Ik heb je grote bescheiden heid leren waarderen, een tikje ver legenheid misschien in worsteling met je wil om jouw opvattingen aanvaard te zien omdat je oprecht overtuigd was van de juistheid ervan." Goud Na de uitreiking van de versierselen behorende bij het ridderschap voerde de heer C. Verheus, de "nestor" van de gemeenteraad, het woord. Hij merkte op dat de gemeentesecretaris de meest zwijgzame figuur achter de Collegeta fel is geweest en in het spreekwoord dat spreken zilver is en zwijgen goud vertegenwoordigde de heer Kruit wagen volgens hem dan ook het goud. "Wij hebben u leren kennen als een consciëntieus, betrouwbaar en hard werkende ambtenaar, maar ook als een vriendelijk en bewogen mede mens." De heer Verheus herinnerde eraan dat de heer Kruitwagen in zijn Soester jaren vooral bezig was geweest met saneren en bezuinigen, waarbij hij vooral als 'buffer' tussen het bestuur en de ambtenaren fungeerde, een wei nig benijdenswaardige posititie. "Maar u staat en stond op de bres voor uw mensen, een echte teamleider die vriend is van zijn medewerkers zonder het 'vriendje' te willen spelen." De heer Verheus sprak namens de gehele raad uit dat hij het vertrek van de heer Kruitwagen betreurde, be dankte ook mevrouw Kruitwagen en stelde met een variant op de ambtseed vast dat de heer Kruitwagen zijn ambt getrouw had bediend met liefde voor de gemeente Soest. Hij bood een drietal boeken aan, alsmede een boekje voor mevrouw Kruitwagen van de vrouwe lijke leden van de raad en een bloem stuk. Klinker Ir. S.H. Brunekreef directeur van Gemeentewerken, vergeleek het ge meentelijk apparaat met een orkest waarin de heer Kruitwagen de eerste viool speelde en bovendien een be kwaam dirigent was, die overigens moest opereren in een orkestruimte die 'akoestisch niet optimaal' was. Hij roemde de constructieve samen werking met 'de gemeentesecretaris, die de stem was geweest van de ge meentelijke diensten. 'U was de klinker, wij de medeklinkers.' Wij danken U voor het ver trouwen in 1985, en wensen U STEENHOFFSTRAAT 55 TELEFOON 02155-23039 'Cijfers op kladje in nauwelijks leesbaar handschrift' De gemeenteraad heeft in zijn decem- bervergadering nogal boos gereageerd op het voorstel tot het verlenen van een gemeentegarantie voor de bouw van 16 ongesubsidieerde bejaardenwoningen in het bejaardencentrum De Vijverhof in O verhees. De 16 woningen - die overigens al klaar zijn - maken deel uit van het geheel van 156 woningen en wa ren nodig om de stichtingskosten van 110.000 per woning niet te overschrij den, terwijl er maar 139 woningen door het rijk werden gesubsidieerd. Het risi co van de exploitatie van de 16 wo ningen komt volledig voor rekening van de gemeente, en dat komt neer op twee miljoen gulden. Vooral Neks Blommer (WD) maakte zich kwaad. 'Er bestaat weliswaar een klein risico voor de gemeente, maar het gaat toch om een bedrag van twee miljoen. Al eerder heeft de WD tegen gestemd, omdat de wijze waarop de SBBS inzage bood in de cijfers vol strekt onvoldoende was. Dat geldt ook nu weer. Het voorstel gaat er wat al te gemakkelijk van uit dat de wereld ge durende vijftig jaar doordraait zonder enige verandering. Nu worden we weer voor voldongen feiten gesteld. Het is een slechte zaak dat men ervan uitgaat dat de gemeente toch wel garant zal staan.' Ook Adriaan Pothuizen (D'66) en Ankie Nolen (van de afgescheiden li berale groep Nolen) verklaarden zich tegen het voorstel op dezelfde overwe gingen als Neks Blommers. Kladje Raymond van Gelder (PvdA) verzette zich eveneens tegen het voorstel. "We staan voor een keus: of meewerken aan een verantwoord bestuur van deze ge meente, of alles maar accepteren. Onze taak is met deze kladmatige exploitatieopzet niet in te vullen. On danks onze sympathie voor het voor stel zo gaan we niet met elkaar om en zo moeten we ons niet verbinden voor twee miljoen." De andere fracties stemden inhoude lijk met het voorstel in, al deelden zij de bezwaren tegen de presentatie van de cijfers door de SBBSeen kladje met wat cijfers, door een accountant te elf der ure in elkaar geflanst, in nauwe lijks leesbaar handschrift, zoals Ries van Logtenstein (CDA) vaststelde. En vooralveel te laat ingeleverd. Wethouder Menne (CDA) merkte namens het College op dat de informa tie èn te laat én volstrekt onvoldoende was, maar dat de betrokken accoun tant pas op het laatste moment in staat was geweest om althans nog een sum mier overzicht te leveren. Haast was echter geboden, om geen boete van 15.000 gulden te krijgen bij uitstel. "Het College vindt de zaak sympathiek genoeg om dan toch maar met het voorstel te komen." Neks Blommers merkte nog op dat er op z'n minst wat eerder gesproken had kunnen worden met de geldgever en wilde de kwestie in elk geval nog eens in de commissie Financiën besproken zien. 'Dit is werkelijk geen manier van doen." De wethouder zegde een en ander toe. De raad ging tenslotte akkoord met 14 tegen 11 stemmen (die van PvdA, D'66, Nolen en de hele VVD-fractie minus Frans Ribbink). Burgemeester speldt de heer Kruit wagen de versierselen van de konink lijke onderscheiding op. Mevrouw Kruitwagen kijkt toe. Als bewijs van erkentelijkheid over handigde hij de heer Kruitwagen een zak kompost ('de beste van Neder land'), waarin zich nog een ander ge schenk bevond. De heer J.J. Nieuwenhuijzen, loco-se cretaris en naaste medewerker van de heer Kruitwagen, hield een zeer hu moristische toespraak waarin hij de gemeentesecretaris o.m. beschreven als een goed huisvader, met inzet, des kundigheid, snel doorzicht, rechtvaar dig, luisterend en een "open deur," voor wie het personeel heel veel waar dering had, maar evenzeer in een glazen huis leefde. Hij wees erop dat de zorg voor de huisvesting van de ambte naren, waarvoor de heer Kruitwagen zich zo had ingespannen, te vaak het beeld opriep van 'pretentieus eigenbe lang' of 'opgeklopte verhalen,' maar dat het ging om een salarispost van 6 miljoen en 120 medewerkers. Roest Een trainingspak met het opschrift 'Soest Roest' (dat slaat ook een beetje op de gemeente, waar de brandweer auto's, de waterleiding, de riolen en het gemeentehuis wegroesten") was het geschenk van de heer Nieuwenhuijzen, die de heer Kruitwagen in vol vertrou wen overliet aan de "goede huismoe der". "Niemand is onmisbaar, maar we zullen u wel missenbesloot hij Mr. H.F.J. Reeringh, burgemeester van Doorn en voormalig wethouder van Heemstede in de tijd dat de heer Kruitwagen daar het ambt van ge meentesecretaris vervulde, hield een bijzonder geestige toespraak, waarin hij allerlei herinneringen ophaalde. Hij wees er o.m. op dat de heer Kruitwa gen geen gemeentesecretaris was ge weest zoals Godfried Bomans hem ooit had beschreven :"het verkeer op straat gaat gewoon door als de secretaris met een verkoudheid in bed ligt. De heer Kruitwagen zelf sloot de rij van sprekers af in een kort dankwoord, waarin hij opmerkte zich te voelen als in een niemandsland, en dat hij eerder had gehoopt, nu aan het einde van zijn loopbaan stond. Hij citeerde Koot en Bie met de opmerking dat een 'leven zonder werken ook heel fijn kan zijn. De heer Kruitwagen liet weten bijna veertig jaar lang bovenmate te zijn ge boeid door zijn werk en hield een vurig pleidooi om het ambt van gemeentese cretaris in de toekomst te verlichten door de aanstelling van een adjunctse cretaris. 'In Soest is dat wel onder kend, maar - om het in ambtelijke taal te zeggen: 'adequate en structurele maatregelen zijn uitgebleven'." Hij bedankte de sprekers voor hun goede woorden'Dat uw oordeel mild is uitgevallen stemt mij tot tevreden heid," en betuigde ook zijn erkentelijk heid aan de medewerkers. Consensus Tot slot sprak de heer Kruitwagen de wens uit dat in Soest 'consensus' zou bestaan over de reorganisatie van het gemeentelijk apparaat en de huisves ting daarvan. 'Dat zijn belangrijke randvoorwaarden voor het functio neren van het bestuur, in het belang van de inwoners. Ik wens u deze consensus van ganser harte toe." Na een persoonlijk woord tot zijn echt genote bedankte hij college en raad en wenste hij hun sterkte en wijsheid toe. 'Ik dank u allen zeer, het ga u allen bijzonder goed.' Na de officiële raadsvergadering volgde nog een druk bezochte receptie in restaurant Darthuizen, waar zeer velen de heer en mevrouw Kruitwagen persoonlijk de hand kwamen drukken. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 WEEKMENU ƒ26.50 van 27 dec. t/m 8 jan. Uiensoep Zalmforel gegrilld met kruidenboter Diverse aardappelen Diverse groenten Flensje Diefstallen uit auto's Mevrouw E.R.B. uit Soesterberg deed bij de politie aangifte van diefstal van een autoradio ter waarde van 750 gul den. De dader kwam de op de Radema- kerstraat in Soesterberg geparkeerde auto binnen door vermoedelijk gebruik te maken van een valse sleutel. Afge zien van de schadepost door het verlies van de radio, was er sprake van nog meer schade doordat de dader het dashboard verwijderde en daarna pro beerde het start/contactslot te demon teren. Uit de op de Noorderweg geparkeerde auto van J.S. uit Soest werden de radio cassetterecorder en vijf bespeelde cas settes ontvreemd. De dader kon in de auto komen door een schuifraam weg te duwen. Wij wensen al onze relaties een voorspoedig 1986 ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 14 Wij wensen u allen een lichtend 1986 toe. Auto's met bijtmiddel bewerkt Een onbekende dader heeft voor 8000 gulden schade aangericht aan zeven auto's, die op het bedrijfsterrein van autohandel T. aan de Batenburgweg in Soesterberg stonden. De onbekende dader besprenkelde de auto's met een afbijtmiddel. Het gevolg was aanzien lijke lakschade. De gedupeerde hande laar deed bij de politie aangifte van vernieling. Soester organisaties kunnen wens uitspreken De afdeling Soest/Soesterberg van de Partij van de Arbeid houdt a.s. zater dag (4 januari) weer de traditionele Nieuwjaarsbijeenkomst in het Duiven- zaaltje aan de Schrikslaan. Tussen 14.00 en 15.30 uur worden alle leden en hun huisgenoten verwacht om elkaar aan het begin van het nieuwe jaar te ontmoeten. Om half vier krijgt de bij eenkomst een openbaar karakter. VARA-voorzitter Marcel van Dam pre senteert dan een programma waar voor alle Soester organisaties op poli tiek, cultureel, sportief en ander ge bied zijn uitgenodigd. Vertegenwoor digers daarvan krijgen de gelegenheid gedurende maximaal drie minuten een "nieuwjaarswens" te komen uitspre ken. Naar verluidt hebben zich al een aantal sprekers aangemeld, o.a. bur gemeester Paul Scholten. Kandidatenlijst De commissie die zich bij de PvdA be zighoudt met de opstelling van de voor lopige kandidatenlijst voor de gemeen teraadsverkiezingen heeft haar werk zaamheden intussen afgerond. Volgens afspraak wordt de lijst echter voorlo pig nog geheim gehouden. Op 15 januari vindt een ledenvergadering plaats, eveneens in het Duivenzaaltje aan de Schrikslaan, waarin de kandi daatstelling aan de orde komt. Marcel van Dam. Met ingang van volgende week woens dag 8 januari - zal de Soester consu ment, en met name die in Overhees en omgeving zijn boodschappen doet - twee nieuwe maar voor heel wat men sen al vertrouwde gezichten zien in 'De Aubergine', de bekende groente- en fruitzaak aan de Tamboerijn in het nog jonge winkelcentrum in Overhees. Het zijn Anton en Gerrie van de Grift, die per die datum zelfstandig de aardap pelen-, groente- en fruithandel instap pen. Anton en Gerrie doen die gewichtige stap samen bepaald niet onvoorbereid. Ze zijn inmiddels elf jaar getrouwd en hebben elkaar destijds leren kennen bij Van Dam, de grootste en bekendste supermarkt van Soest, waar Anton tot vorige week chef van de groente-afde ling was en Gerrie jarenlang hoofdcassière is geweest (en de laatste jaren nog vaak in de zaak was aan te treffen als "oproepkracht", zodat ze haar werk redelijk gunstig kon combi neren met de opvoeding van de drie jonge Grift-spruiten Sebastiaan, Mare en Paula). "We zijn echt een 'Van Dam-paar,' al dus Anton. "Ikzelf ben al bij Van Dam gaan werken toen de zaak nog op de Dalweg zat. Toen de zaak in Honsber- gen werd geopend ben ik direct al chef van de groente-afdeling geworden. Ik had de mooiste baan van de hele super markt." Voordat Anton destijds in dienst trad bij Wouter en Gerrit van Dam (de su permarkt werd die eerste jaren door de beide broers geleid), deed hij al erva ring op bij Reehorst aan de Van Weede- straat en V.d. Laan aan de Oude Utrechtseweg. Later werkte hij ook enige tijd in Amersfoort en Hoevela ken, maar toen hij de kans kreeg om in Soest te werken greep hij die met beide handen. Anton en Gerrie zijn allebei geboren Soesters. Enorme ervaring "De broers Van Dam hebben me 't vak eigenlijk geleerd," aldus Anton. "Toen we in Honsbergen begonnen was het nog een kale winkel, en ik heb dus de hele groei meegemaakt tot wat het nu is." Anton heeft als Chef van de groente-af deling in de loop der jaren een enorme ervaring opgedaan, die hem nu hij zelf standig een zaak gaat beginnen uiter aard van pas komt. "Ik kreeg veel ver trouwen van Van Damje zou kunnen zeggen dat ik eigenlijk een 'eigen win kel' binnen het bedrijf had. De hele om schakeling van bediening naar zelfbe diening heb ik destijds met Van Dam opgezet." Duidelijk is dat Anton en Gerrie van de Grift beslagen ten ijs komen, nu ze zelf standig een zaak - die overigens 'De Aubergine' blijft heten - gaan begin nen. "Ik ben natuurlijk al jaren zelf standig bezig geweest, maar je moet 't wél kunnen,aldus Anton. "We gaan er nu met z'n tweeën tegen aan, en dat is hardstikke leuk. En we hebben er ook vertrouwen in. Het win- Anton, Gerrie en de kinderen V. d. Grift voor de gevel van 'De Aubergine'. Foto: Goos van der Wilt keicentrum is nog maar twee jaar oud, en Overhees is natuurlijk een groei ende buurt, waar in de komende jaren nog enige honderden woningen worden gebouwd." "We mikken op goeie kwaliteit tegen redelijke prijzen," legt Anton uit. "On ze filosofie is dat je goeie spullen moet leveren, ook in de gewone dagelijkse groenten en fruit die de mensen kopen. We zien daarin voor ons zelf een goede toekomst. We geloven erin." Fruitmanden In de "nieuwe" groente- en fruitzaak in Overhees zal uiteraard het complete assortiment aan aardapplen ("die komen uit Zeeland, van een gespecia liseerde aardappel-grossier"), groenten en fruit te koop zijn. Daar naast echter gaat Anton van de Grift zich toeleggen op twee "specialitei ten": in de eerste plaats de fruitman den, waarmee hij ook in de Van Dam- jaren al zoveel succes had. "Ik heb me daar echt in gespecialiseerd en er drie diploma's voor gehaald," vertelt An ton, die en passant meldt een paar jaar geleden nationaal kampioen fruitman den te zijn geworden en bij andere wed strijden van de Unigro-organisatie een tweede plaats behaalde. "Ik zorg dat er elke dag zeker drie ver se fruitmanden klaar staan, die de mensen gelijk mee kunnen nemen. Als die weg zijn worden fruitmanden di rect klaar gemaakt. We bezorgen ze eventueel ook in Soest, want het komt nog wel eens voor dat mensen een fruit mand geven zonder zichzelf bekend te maken." Vers gesneden groente Een tweede "specialiteit van het huis" wordt de vers gesneden groente, aldus Anton. "Daar is heel veel vraag naar, en reken maar dat we daar groot in worden. Elke morgen worden de groenten zelf vers gesneden en dan verpakt." Anton heeft gemerkt dat de vraag naar verse groente nog altijd groot is. "De mensen eten tegenwoordig wel een beetje anders dan vroeger. Toen kreeg je de groene kool bijvoorbeeld gesne den en gestoofd op tafel, maar vandaag de dag gebruiken de mensen veel meer fantasie bij het koken en het opdie nen." Als groentehandelaar moet je weten waar je over praat met de klan ten, vindt Anton. "Het zijn toch heel vaak nog de vrouwen aan wie je ver koopt, en dan moet je weten hoe de da mes de spullen klaarmaken. Vandaar dat ik een paar jaar geleden ook een aantal kooklessen heb gevolgd, om pre cies te weten hoe de mensen in de keu ken met de spullen omgaan. Je moet je spullen zó kunnen verkopen dat je kunt zeggendit moet je zus en dat moet je zo doen. Daar gaat 'torn." Op de vraag of de nieuwe zaak de ver vulling van een droom is antwoordt Anton grif met ja. 'Daar ben je op een goed moment klaar voor. Dan wil je helemaal je eigen ideeën uitwerken, en dan waag je de stap. Op 8 januari gaat de deur van 'De Au bergine' 's morgens om 10.00 uur open voor het publiek. Dat gebeurt door de hand van de 5-jarige dochter Paula, maar verder zonder officieel gedoe. "Maar we hebben die dag wel allerlei leuke verrassingen voor de klant in petto. De mensen moeten maar letten op onze advertentie in de krant van 8 januari." In de voorafgaande dagen zullen Anton en Gerrie van de Grift al druk in de weer zijn in de winkel, om het interieur een beetje aan te passen en de zaak "een beetje anders aan te kleden." "We willen het geheel uiteraard een beetje sfeer geven voordat we op 8 januari open gaan," aldus Anton en Gerrie. De openingstijden van 'De Aubergine' zijn na de eerste dag: elke dag van 9.00 tot 18.00 uur; op vrijdag tot 21.00 uur en op zaterdag tot 16.00 uur. FotoGoos van der Wilt Bijzonder groot was de belangstelling tijdens de receptie op 18 december ter gelegenheid van het afscheid van de heer A.D. Bouma als directeur van de scholengemeenschap "Eemland." Tal van (oud)collega's, (oud) bestuursle den en anderen, onder wie onderwijs wethouder Menne, kwamen de heer en mevrouw Bouma en hun gezin begroe ten en dat deden zij doorgaans niet met lege handen. Tevoren was al afscheid genomen in de kring van bestuur en docenten van de scholengemeenschap, maar de heer N.H. Bredeveld, voorzitter van het schoolbestuur, zegde de heer Bouma als eerste van een aantal sprekers dank voor zijn grote inzet in de voor bije 13 jaar. "Het zijn bepaald geen ge makkelijke jaren geweest," aldus de heer Bredeveld, die daarbij vooral wees op de talrijke veranderingen die - meestal vergezeld van departementale brieven - in het onderwijs hebben plaatsgevonden. "De werktijd is alleen maar toegeno men en wij kunnen ons goed voorstel len dat u hebt gezegdlaat de jongeren het maar overnemen." De voorzitter onderstreepte nog eens de dankbaar heid van het bestuur voor het vele werk dat de heer Bouma heeft gedaan, ook buiten het eigenlijke direkteurswerk om, en wenste hem veel geluk "in rus tiger vaarwater. De heer D. van Dreumel, inspecteur van het beroepsonderwijs, memoreerde dat de voorgangers van de heer Bouma "techneuten" waren geweest en dat hij wel even had moeten wennen aan de "Friese schoolmees ter." "Maar uw behoedzame bena- idering was het begin van een vrucht bare samenwerking, en wij hebben sa men in de afgelopen jaren heel wat meegemaakt." De heer Van Dreumel wees ook op de idealen van de heer Bouma, die helaas niet allemaal in vervulling waren ge gaan, zoals één school voor LBO en AVO in Soest. "Dat zou mooi zijn ge weest voor Soest, zodat een groot aan tal leerlingen op wat latere leeftijd voor een keuze wordt gesteld. De heer Van Dreumel sprak ook zijn erkentelijkheid uit voor de vele akti- viteiten van de heer Bouma in het sa menwerkingsverband van scholen voor beroepsonderwijs in de regio Amersfoort en in het konvent van direkteuren. "Uw belangstelling en in zet hebben er mede toe bijgedragen dat daarmee rekening wordt gehouden in de opinievorming en het beleid. Gezonde school Hij richtte zich ook tot de opvolger van de heer Bouma, de heer Van Es: "U krijgt een gezonde school onder uw lei ding. Het LBO lijkt weer onder een beter gesternte te komen, en dat is een goed klimaat om in te starten." Namens de LBO-scholen in de regio Amersfoort voerde de heer G. Koppe laar het woord. Hij wees op de meer dan zakelijke banden die in de loop der jaren waren gegroeid en zwaaide de heer Bouma lof toe voor de wijze waar op hij leiding had gegeven aan de sa menwerking: "over de zuilen heen, sti mulerend voor het LBO en met veel sukses." De heer Koppelaar wees erop dat de heer Bouma de direkties altijd "bij el kaar" had weten te houden - "soms met een grapje, soms ook met een op geheven vinger." Afscheidslied Hij kenschetste de scheidende direk- De heer en mevrouw Bouma met het schilderij dat hun bij het afscheid werd aangeboden. Rechts voorzitter N. H. Breedeveld. teur als kollegiaal, humoristisch, be trouwbaar en relativerend, die nooit uit was op zijn eigen gelijk. De heer Koppelaar rondde zijn speech af met het inzetten van een afscheidslied op de wijze van "Oh when the Saints", dat door velen enthousiast werd meegezon gen. De heer A.C. v.d. Mersch, voorzitter van het departement Baarn van de Maatschappij tot Nut van het Alge meen (als initiatiefnemer tot de Nuts- Nijverheidsavondschool ooit één van de grondleggers van de huidige scho lengemeenschap) zwaaide de heer Bouma lof toe. "U was een voortreffe lijke direkteur, die veel goed werk heeft gestimuleerd, o.a. door leraren als kandidaten voor de Nutsprijs voor te dragen." Ten slotte sprak ook de heer L. Sneep namens de Medezeggenschapsraad de heer Bouma toe. Hij merkte op dat de heer Bouma met veel fut in de vut ging en wenste hem samen met zijn echtge note een goede tijd toe. Daags tevoren vierden de ca. 400 leer lingen van "Eemland" het afscheid met een grootscheepse vossenjacht in Soest, die met de medewerking van een groot aantal Soester ondernemers en instellingen, o.m. politie en brandweer, een succes werd. Zo werden enkele leraren als "punkers" vermomd op net station Soestdijk aangetroffen en werd ook de werker in het PTT-ten- tje op de Eng als vos ontmaskerd. Het geheel werd afgesloten met een feeste lijke bijeenkomst in de school, waar de heer Bouma een afscheidskado kreeg overhandigd.

Soester Courant | 1985 | | pagina 7