rfH'clf/r inter ccoci „Schade Een afspraak voor gemak en fikse rente: de Bondsspaarbari vereniging Id'Oude Enghe\ Meningen van lezers bondsspaarbank |P5 WOENSDAG 8 JANUAR11986 SOESTER COURANT PAGINA 9 Jeugd tandver- zorging Soesterberg rijf uitgevoerde Met dit bewijs geven wij u eeni vol jaar garantie op de door ons be werkzaamheden. R Stalenhoef b* v autoschade FOCWA, kenmerk voor vakwerk Foto's van mode en ballet in Artishock Open atelier in Artishock 1 i l WEEKMENU 26.50 Bovenbewoners duplexwoningen niet tevreden met mini- container Foto-cursussen Legt zieke haan toch een ei? Aan de patiënten van dokter Borst Hobby en Algemeen Belang Filmhuis: 'On the Waterfront' Concertagenda Kasteel Groeneveld Eén afspraak maakt sparen voonaan makkelijk. Zonder dat u eraan hoeft te denken. Want dat doet de Bondsspaarbank voor u. Wij zorgen ervoor dat maande lijks een afgesproken bedrag naar de spaarrekening van uw keuze wordt overgeschreven. Dat heet systeem sparen. Zo groeit er snel een mooi spaartegoed en bovendien ontvangt u een fikse rente. En heeft u het geld onverwachts nodig, dan is het direct opvraagbaar. Heeft u nog geen bankgiro rekening bij de Bondsspaarbank? Reden te meer er nu een te openen. Kom gerust even langs om al uw financiële zaken onder één dak te brengen. De Bondsspaarbank doet altijd meer Nieuwjaarsconcert in Groeneveld Op bezoek in het parkbos Birkhoven Natuur Nabij rp= harrie toonen assurantiën Cultureel Creatief Centrum Soestand Burgemeester Paul Scholten heeft toe gezegd morgenavond aanwezig te zijn bij te tweede aflevering van 'Soe stand', de Soester talkshow die om kwart vóór acht begint met een filmpje van Bert Haanstra. Getracht zal wor den deze 'Soestand het karakter te ge ven van een ouwerwetse nieuwjaarsre ceptie voor verenigingen, organisaties en 'losse' burgers. Cees van Drongelen (AVRO) zal achtereenvolgens Bert Krijger (WD), Ries van Logtenstein (CDA) en Frans Kingma (PvdA) inter viewen over de komende gemeente raadsverkiezingen. De vergadering van de commissie Welzijn is er voor verzet! Verdere medewerkers zijn: UNICEF, de schakers Chavannes en Vegter, de cabaretier Renze Ferwerda, de pia niste Toni Holthaus, de helderziende Guanita Correlli, de kunstschilder Sebo Detmers (Bos Bomen), de ju rist Peter de Leede en de imitator René ('Speer) van den Berg. Productie presentatie: Jan Visser. Kunstreizen Vóór 10 januari kunt u nog inschrijven voor een Kunst- en Cultuurreis naar Londen (14,15 en 16 februari), naar Pa rijs (4, 5 en 6 april) en voor Turkije (vertrek 30 april). Inlichtingen bij de Hof in Amersfoort of bij C-drie in Soest. Cursistenavond Op vrijdag 17 januari wordt een gezel lige avond belegd met cursisten en do centen als afsluiting van dit eerste sei zoen. Er wordt een expositie van het cursuswerk geopend, die twee weken I zal duren. Literair Nelleke Streefkerk (zie foto) is de pre sentatrice van 'Literair' op zaterdag 18 januari in de grote zaal waar Neeltje Maria Min en Helen Knopper voorlezen uit eigen werk. Zang van Elize de Broe- kert. Aanvang: half negen. Om acht uur is er een voorbespreking in de bi bliotheek van C-drie. Open Dag Op zondag 19 januari organiseert C- drie een open dag van half twee tot half zes. Hier kunt u kennis maken met alle nieuwe cursusactiviteiten die de week daarop van start gaan. Jazz Op zondag 19 januari treedt, met bege leiding van The Stablemates, de beken de Amerikaanse drummer/vocalist Wally Bishop op. Laatst nog op t.v. in de "Hoofdrol" met Pia Beek. "The King of Soest" wordt in 1986 tachtig jaar! Stamgast 'Alleen de natuur is zichzelf. Cultuur is altijd arrogant. Horeca-activiteiten dienen ondergeschikt te zijn aan de cul turele activiteiten. Winst is uit den boze voor een gesubsidieerde instel ling, alleen idealisme geldt! Ik heb alle vertrouwen in Leo, de nieuwe barkee per, dat hij die taak begrijpt en het sporters, cursisten en bezoekers volle dig naar de zin kan maken. Het Witte Café van C-drie is het enige café dat zoveel sport, cultuur en creativiteit in zijn horeca-pakket doet in Soest. Voor dorpshuisactiviteiten moet je ergens anders zijn. De Borg is. over now, C- drie is hét Cultureel Creatief Centrum van Soest." Kledingwerkplaats In maart organiseren de cursisten van dit provinciale werklozen-project een modeshow. Toneel De theatergroep 'Zeno' speelt op 30 januari opnieuw het toneelstuk 'Euri- dice' van Jean Anouill. Pro memorie Telefonisch is C-drie te bereiken via nummer 22188. Het adres is Willaert- straat 49. Postcode: 3766 CP Soest. Bankrelatie Rabo: 3599.37497. Postgiro 212775 t.n.v. Rabo Soest. Ingeschreven bij de Kamer van Koophandel Amers- foortnr. S 188015. In.de afgelopen jaren functioneerde in Soesterberg het project Jeugd tand- verzorging. Naast een oudergroep die zich actief inzette en een mondhy giëniste die op scholen voorlichting gaf werd de behandeling voor de jeugd ver zorgd in het medisch certtrum te Soes terberg. Dit project was aangesloten bij de schooltandverzorging Gooi en Omstreken. Nu de stichting Schooltand verzorging is geliquideerd, in verband met landelijke ontwikkelingen, is er een wijziging in de opzet ontstaan. Als gevolg hiervan wordt de preven tieve jeugdtandzorg een onderdeel van de activiteiten van de Gewestelijke Ge zondheidsdienst Eemland te Amers foort. De voorlichting op scholen zal vanaf l januari 1986 worden verzorgd door de mondhygiënste van de G.G.D. Vanuit het partikulier initiatief te Soes terberg wordt gestreefd naar handha ving van de werkzaamheden van de oudergroep. De gebitsbehandeling in Soesterberg zal worden verricht vanuit de praktijken van de beide Soester- bergse tandartsen, te weten tandarts van Kleef en tandarts Keiler. Hopelijk kan het oproepsysteem voor een eerste bezoek aan de tandarts voor kinderen van twee jaar kunnen blijven gehand haafd. De ouders kunnen voor wat be treft de behandeling van de kinderen een keuze maken voor een van beide tandartsen. Vergeet de gebitten niet! De gebitten van de Soesterbergse jeugd moeten zo goed en gezond moge lijk blijven... iJ 1e Heeserlaantje 2 Tel. 02155 - 18600 In Artishock exposeert deze maand de veelzijdige fotograaf Richard Bloemen uit Soest. Met name opmerkelijk in het werk van deze fotograaf zijn de mode- en balletfoto's. Bloemen maakte name lijk fotoseries van afstudeerprojecten van leerlingen aan de modevakschool en van leden van het Nationaal Ballet. Hij fotografeert echter ook landschap pen, abstracten en portretten. Bloemen ontwikkelde zich tot een vol leerd fotograaf. Elke foto bevat voor hem een herinnering aan de mensen die eraan hebben meegewerkt. Zijn fotografie berust voor een groot deel op zijn interesse in mensen. De geëxposeerde foto's zijn collages van beelden, welke in de laatste twee jaar door Bloemen op foto zijn vastge legd. Alle foto's werden eerst door hem geprevisualiseerd, daarmee bedoelt hij dat over iedere foto is nagedacht voordat hij hem is gaan maken. "Dat vaak de foto iets anders wordt dan wat je in je gedachten hebt is", zegt Bloe men, "voor mij een bijkomstige zaak omdat uiteindelijk gedachten moeten uitgroeien tot beelden en hiervoor moe ten technische vaardigheden worden aangeleerd." De expositie van Richard Bloemen zal op 10 januari worden geopend om 21.00 uur. Daarna zal de tentoonstelling elke zaterdag en zondag van 11 tot 26 janu ari, van 15.00 uur tot 17.00 uur zijn ge opend. Dit alles in het Artishockge- bouw aan de Steenhoffstraat te Soest. Met ingang van januari 1986 start een voor Soest nieuwe aktiviteit: open ate lier portret- en model-tekenen. Dit vindt elke tweede zondag van de maand, 's middags van 14.30 tot 17.00 uur, plaats in het gebouw Artishock, Steenhoffstraat 46. De data voor het eerste halfjaar zijn: 12 januari, 9 fe bruari, 9 maart, 13 april, 11 mei en 8 juni. De toegang is gratis, ook voor niet- leden van de vereniging. Vantevoren opgeven is niet nodig. Het model van de maand januari is: Sacha. Tekenmateriaal dient men zelf mee te nemen. Er is begeleiding aan wezig om eventuele vragen te beant woorden of u zonodig op weg te helpen. In de pauze is er naast de mogelijk heid tot het nuttigen van een kopje koffie, thee of iets anders, tevens ge legenheid om de maandelijkse tentoon stelling te bezoeken. Inlichtingen: M. J. D. Rasker, Eigen domweg 144, tel. 19085. 9t/m 30 januari 1986 moderne interieurstoffen van weverij de ploeg bij Burg. Grothestraat 1a, Soest, tel. 02155-17415 Automobilist onder invloed Op de Van Beuningenlaan zag de poli tie in het weekeinde een auto rijden, die voortdurend groot licht bleef voe ren. De bestuurder werd staande ge houden. Dit bleek de 43-jarige A. M. A. uit Amersfoort te zijn. Hij moest bla zen en legde aan het bureau ook de bloedproef af. Hij kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Voor de kenne lijk "verse" schade die bij onderzoek aan zijn auto werd aangetroffen kon de man geen verklaring geven. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 van 9 jan. t/m 15 jan. Toastje champignons Kalfsbiefstuk Stroganoff Us met perzik Iedere woensdagavond LIVE MUSIC Naar aanleiding van protesten van be woners van duplexwoningen in Soes terberg heeft de Dienst Gemeente Wer ken en de Huurdersvereniging Soest Soesterberg een enquête gehouden. De uitkomsten hiervan zijn alsvolgt: m.b.t. gebruik van de mini-container zegt 75% van de benedenbewoners dat dit bevalt, terwijl 44,5% van de boven bewoners het gebruik van de minicon- tainer niet bevalt. Over de opstellings plaats van de container is van de be nedenbewoners 81% tevreden tegen 64% van de bovenbewoners die de hui dige plaats niet acceptabel vindt. Op merkelijk is dat 9% van de bovenbe woners geen gebruik maakt van de container. Ook wenst 7,5% van het to tale bewonersaantal de mini-container om te ruilen van een 120 naar een 240 liter of omgekeerd. Van de verspreide 200 formulieren zijn er 109 ingevuld re tour gekomen. Naar aanleiding van dit resultaat zal de huurdersvereniging in overleg met de dienst gemeentewerken trachten tot een oplossing te komen voor met name de bovenbewoners van duplexwoningen. Stichting Statief houdt in de maanden januari tot juni weer diverse fotokur- sussen in Soest en wel Beginners do. 9 en 16 januari; za. 1 en E maart; do. 1 en 8 mei. Afdrukken za. 18 en 25 januari; do. 20 en 27 maartdo. 15 en 22 mei. Belichten do. 30 jan. en do. 6 februari; do3 en 10 aprildo29 mei en do5 juni Verlichten za. 8 en 15 februari; za. 12 en 19 aprilza. 7 en 14 juni. Modelfotografie do. 20 en 27 februari; do. 17 en 24 april; vr. 2 en za. 3 mei; vr. 30 en za. 31 meido. 12 en 19 juni. Architectuur vr. 21 en za. 22 februari; vr. 21 en za. 22 maart; vr. 25 en za. 26 april. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met Fred Vermeulen, Hart- weg20, Soest, tel. 02155-18105. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Diskussiëren via de krant met (groe pen) Soesters is niet mijn gewoonte. Als echter pertinente onjuistheden worden geuit vind ik het wel nodig te reageren. Ook onjuistheden gaan im mers een eigen leven leiden en dat moet voorkomen worden. Zo'n pertinente onjuistheid is te vinden in de ingezonden brief van de werk groep EVA in de Soester Courant van 31 december '85. Daar namelijk, waar EVA meent te kunnen stellen, dat ik vrouwen als "zieken kippen" betitel. Gelukkig geeft EVA zelf het citaat weer op grond waarvan zij meent deze konklusie te kunnen trekken. Daardoor kan elke goede lezer zelf konkluderen dat EVA mij iets in de mond wenst te leggen, dat ik absoluut niet gezegd heb en ook nooit zal zeggen. Mensen, die mij wat beter kennen dan EVA, zullen dat ook zeker kunnen bevestigen. Wat EVA in haar briefje konkludeert kan niet anders worden omschreven als een gevolg van slecht lezen, be wuste verdraaiing, en zelfs omkering van feiten. Want wat is het geval? EVA zélf roept met haar aanpak een beeld van vrouwen op, alsof ze ziek zijn en op instorten staan. Juist daartegen heb ik me ronduit verzet. Dat EVA zich nu op zo'n kinderlijke, kinderachtige en doorzichtige wijze meent te moeten uiten, is jammer. Jammer voor EVA, maar vooral jam mer voor alle Soester vrouwen die (gebaat zijn bij) verder werken aan emancipatie. Emancipatie waaraan nog zo veel moet gebeuren in Soest. Een rooie haan, Frans Kingma Heel hartelijk dank voor de spontane reacties bij het 25-jarig artsenjubileum van dokter Borst. Door uw toedoen konden wij hem ten eerste een receptie aanbieden, ten tweede een foto-reportage laten maken en ten derde een envelop met een in houd van 3135 gulden schenken. Na mens de feestcommissie zeg ik u daar voor onze hartelijk dank. Coördinatrice mevrouw A. A. Nagtegaal-Bijlsma Het is bekend, dat groepjes of groepen personen gezamenlijk aktief zijn op verschillend gebied. Dat kan zijn. so ciaal- cultureel- maatschappelijk- re creatief- of politiek werk. Zolang de aktiviteiten zich binnen de groep afspelen zal niemand er nadeel van ondervinden. Gaat men zich be moeien met de belangen van de bevol king (het Algemeen Belang), dan is zorgvuldigheid een eerste vereiste. Zo eist het Algemeen Belang goede voor zieningen, zowel voor de burger als voor de Overheid (de Gemeente). Im mers de Gemeente moet zorg dragen voor goede voorzieningen in een plaats. Daar hebben de burgers recht op. Doch dan moet je wel goede faciliteiten heb ben om efficiënt te kunnen werken. Een Gemeentehuis is zo'n gebouw waar gewerkt wordt voor de burgerij. Dat moet dan ook temidden van de bur gers staan en dus centraal in de plaats. Dat geldt trouwens voor alle Openbare gebouwen! Zeker in het uitgestrekte Soest is dat een eerste vereiste! De huisvesting van de verschillende diens ten die in het Soester Gemeentehuis thuishoren is ronduit erbarmelijk. Het is dus logisch, dat de Gemeente Soest de gelegenheid aangrijpt, om het nieuwe Gemeentehuis aan de Dalweg (de aangewezen plaats) te kunnen realiseren. Die mogelijkheid wordt groter nu een andere voorziening op peil gebracht kan worden. De winkel voorziening in Soest. De winkelvoorzie ning is nog steeds een onderontwikkeld gebied. Wil de bevolking van Soest op een gelijkwaardige wijze winkelen, als de mensen in vergelijkbare plaatsen, dan zal de winkelvoorziening in Soest wel verbeterd moeten wordenDe uit slag van de enquête bij het winkelcen trum Zuid heeft het weer aangetoond. Men mist de warenhuizen in Soest! De gewone winkeliers in de stad profi teren van de vele Soesters, die nu daar gaan winkelen omdat men nu eenmaal daar gaat winkelen waar je ook eens even door een warenhuis kan lopen. Nu het A-B-C-Project gerealiseerd kan worden hopelijk zullen de middenstan ders in Soest daar ook hun graantje van mee kunnen pikken. De burgers van Soest hoeven niet meer een kost bare en tijdverslindende reis naar de stad te maken en de Gemeente zal zich beter voor de burgers in kunnen span nen in een Gemeentehuis naar de ei sen van de tijd. De mogelijkheid is aanwezig op het ter rein van het huidige Gemeentehuis en sluit prima aan bij het winkelcentrum Van Weedestraat. Dat winkelcentrum is een van de beslissingen van het plaatselijk bstuur en wie A zegt moet ook B zeggen, dat is de consequentie van een beleid! En men hoeft ook niet zo nodig sentimenteel te gaan doen over het bestaande Gemeentehuis, want toen het torentje er van afgehaald werd en het gebouw werd verminkt, toen hoorde je niemandDie klaagzang moeten hobbyisten mar binnenska mers houden. Dit heeft allemaal niets te maken met wel of niet vooruitstre vendheid, maar met rekening houden met je medeburgers en middenstan ders. Soest heeft al te vaak de boot ge mist door hobbyisten. Behoorlijk be stuur vraagt om rekening te houden met de burgerij en het behartigen van haar belangen. J.H.R. van 't Land. Donderdag 9 januari: Komende donderdag is in het filmhuis aan de Steenhoffstraat 46, de vermaar de, met acht Oscars bekroonde film van Elia Kazan te zien: 'On the Waterfront' uit 1954 met Marlon Brando als jong broekie in de hoofdrol. De film is geba seerd op een serie opzienbarende arti kelen in de New York Times van de journalist Melton Jones. Hij deed ver slag over de corrupte toestanden met moorden in de New Yorkse havens. De New Yorkse havens zijn volledig in de macht van de gangster Friendly. Hij gebruikt de havenarbeiders tot zijn eigen voordeel en wanneer iemand voor zijn voeten loopt, wordt deze op een vakkundige wijze uit de weg ge ruimd. Een aalmoezenier die de strijd met Friendly aangaat heeft zijn hoop gevestigd op de domme kracht Terry Malloy (Marlon Brando). Deze is ver liefd op Edie. Malloy lokt op last van Friendly de broer van Edie in een hin derlaag. Hij wordt vermoord. Pas nog een moord en zijn passie voor E- die doet Malloy besluiten om zijn brute levensovertuiging op de helling te zetten. En met behulp van de aal moezenier overwint het goede tenslot te. De film draait om de innerlijke strijd tussen een meisje en een jongen met een bemiddelaar. Ondanks de leeftijd van de film is door het natüurlijke en spontane spel de film uitstekend in onze tijd te plaatsen. Aanvang21.00 uur. Entree5,-/leden, CJP en 65 4,--. Agenda: donderdag 16 januari: 'Pep- permint Frieden' van Marianne Rosen- baum (BRD 1983). Een aangrijpende met veel humor gemaakte film over de periode 1943-1950 in Duitsland door de ogen van klein meisje. Donderdag 23 januari: 'Kindergarten' van Jengeni Jevtoesjenko (USSR 1984). Een intri gerende Russische film van deze dich ter, schrijver en nu regisseur. Aafje Top terug in Soest 4 Maart 1947 maakte Aafje Top, als heel jong actrice, deel uit van een ge zelschap, dat optrad voor 't Nut in één van de zalen van het toenmalige Eem land. Op dinsdag 14 januari a.s. brengt zij voor 't Nut Soëst solotoneel. De Vlie gende Danstent, het wonder van pater Malachias, een stuk geschreven door Bruce Marshall. De voorstelling wordt gegeven in de Vijverhof, Klarinet 39, Soest-Overhees. Aanvang 20.15 uur. Kaarten in voorver koop bij de v.d. Ven boekhandel, Pro menade-Zuid en De Stadhouder Van Weedestraat a 5,-- p.p. en voorzover voorradig 's avonds aan de zaal. Januari t/m mei 1986. Kasteelconcerten in samenwerking met de Baarnse Muziekkring. Zondag 12 januari, aanvang: 16.00 uur; toegang 7,50/5,00 Nieuwjaarsconcert door het salonorkest van Peter Szabo. ♦Zaterdag 18 januari, aanvang: 20.15 uur; toegang: 12,50//11,00: Abbie de Quant (fluit) en Rudolf Jan sen (piano) werken van.Kuhlau, Iberr, Jongen e.a. Zondag 2 februari, aanvang: 16.00 uur; toegang7,50 5,00 Pianorecital door de japanse pianist Hiromi ökada. Werken van Mozart, Chopin, Schubert, Szymanowski. ♦Zaterdag 15 februari, aanvang: 20.15 uur; toegang: 12,50//11,00: Guarnero trio bestaande uit: Danielle Déchenne (piano), Jean Decroos (cel lo) en Mark Lubotsky (viool). Werken van Haydn, Schubert en Shostakovich. Zondag 2 maart, aanvang: 12.00 uur; toegang Open dag voor amateur kamer-musici. Inlichtingen: 02154-20446. Aanmeldin gen vanaf heden. ♦Zaterdag 15 maart, aanvang: 20.15 uurtoegang 12,50/11,00 Marieke Blankenstein (viool), Bernd Brackman (piano). Zondag 23 maart, aanvang: 16.00 uur; toegang7,50/ 5,00 Edith Tankink (piano) speelt werken van Beethoven, Brahms, Chopin, Villa Lobos en Rachmanioff. ♦Zaterdag 12 april, aanvang: 20.15 uur; toegang: 12,50//11,00: Ruud v.d. Meer (bariton) en Rudolf Jansen (piano). Zaterdag 19 april, aanvang: 20.15 uur; toegang: 12,50//11,00: Wilhelm Heilweg (piano), Pepe Rome- ro (klassiek gitaar). Zondag 27 april, aanvang: 16.00 uur; toegang: 7,50//5,00: Concert op het kabinetorgel in de Ma- muchetzaal door Albert de Klerk. Zondag 18 mei, uitvoering: 16.00 uur: Het Groeneveld-Jeugdorkest repeteert en studeert o.l.v. Wim Bredenhorst. De met een gemerkte concerten wor den uitgevoerd in het kader van de se rie 'Kasteelconcerten op zaterdag 1985/86'. Men kan zich hierop ook abon neren. Inlichtingen: 02154-14562. Re serveren van losse kaarten kan men bij de receptie van Kasteel Groeneveld of telefonisch: 02154-20446 (vanaf twee weken vóór het betreffende concert). In de zomermaanden van 1986 wordt een speciale serie van 3 pianorecitals gegeven, waarin buitenlandse pianisten werken spelen van com ponisten uit eigen land: Zondag li mei, 16.00 uur; Andrea Nemecz (Honga rije); Zondag 1 juni, 16.00 uur: Jean Efflam Bavouzet (Frankrijk); Zondag 29 juni, 16.00 uur: Cecilia Pillado (Ar gentinië). a Midden Noord en Oost Nederland spaarbank Soest: Van Weedestraat 5,Tel. 16600 - Smitsweg 18 hoek Nieuweweg, Tel. 19525 - Soesterbergsestraat32,Tel. 18016 - Tamboerijn 23, Tel. 23280 Op zondag 12 januari wordt in de Has- selaerzaal van Kasteel Groeneveld in Baarn een nieuwjaarsconcert gegeven door het Orchestre de Salon van Peter Szabo. Op het programma staan o.m. Petersburger Schlittenfahrt, Die Mühle im Schwarzwald, Heinzelmanchens Wachtparade en nog veel meer com posities waarmee de zondagmiddagen in de salons der welgestelden werden opgevrolijkt. Hetzelfde geldt trouwens ook voor de Weense muziek, walsen, polka's, polonaises en operettemelo dieën van John Strauss, Emile Wald- teufel, Paul Lincke, Paul Abraham, Orchestre de Salon o.lv. Peter Szabo. Edward Elgar en andere tijdgenoten. Het salon-orkest bestaat uit: Peter Szabo, viool; Dieuwer Vos, viool; Ma nken Rebers, altviool; Jan v.d. Velde, cello; Harko Aris, bas; Annemiek v.d. Velde, fluit; Wim Daamen, piano. Het concert begint om 16.00 uur. Entree: ƒ7,50; jeugd ƒ5,-. Kaarten kunnen telefonisch worden besteld: 02154-14562. Afhalen van be stelde kaarten op de dag van het con cert bij de receptie van Kasteel Groe neveld vanaf 15.15 uur. Zondag 12 januari is er een IVN-natuur wandeling door het parkbos Birkho ven. Vertrek om 14.00 uur aan de Zand- laan (de weg naast het hotel "het Wit te Huis" (aan de Birkstraat). De wan deling duurt ongeveer lVs a 2 uur. Het parkbos Birkhoven, sinds 1907 in eigendom van de gemeente Amers foort, is voor het publiek opengesteld. In de crisisjaren zijn als werkverschaf fingsobjecten het bosbad, een prach tige bosvijver en een verzameling naald bomen (pinetum) aangelegd. In het parkbos gaan we kijken hoe planten en dieren zich hebben aange past aan de schrale winter. De eekhoorn bijv. is ook als het vriest of als er sneeuw ligt actief. Het dier houdt geen winter slaap. maar brengt wel veel tijd sla pend door in een veilig en warm nest. De roodbruine zomervacht is verwis seld voor een veel zachtere, iets grij- IVN Eemland, vereniging ter bevordering van hel natuur en milieubesef Afdeling van hel landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. zere en warmere wintervacht. In het pinetum zijn naaldbomen uit de hele wereld te zien. Een prachtig voorbeeld is de tranenden uit Azië- bij dauw en bij mistig weer hangt als een traan aan elk naald een druppeltje water. Kinderen kunnen zich vermaken met de mammoetboom die wel 3400 jaar kan worden! De bast van deze boom is erg dik en vlezig maar is zo zacht dat je gemakkelijk met je vuisten te gen de boom kan boksen zonder dat het pijn doet, probeer dat maar eens bii andere bomen. J Zo ziet u dat er genoeg te beleven valt in een stuk bos in winterrust. Tijdens de wandeling krijgt u natuurlijk noe veel meer te zien. Graag tot ziens op zondag 12 januari a.s. Voor meer informatie kunt u h^i len: 02155-16491. verzekeringen - hypotheken financieringen NBk4 klarinet 14-3766 gt soest - tel. 02155-18049

Soester Courant | 1986 | | pagina 10