N! '0.- ftje r anodes nen ten Komt nu kijken en profiteren van onze kortingen! Chemco in Soestduinen had bijzonder goéd jaar in 1985 (76) BI] ONS OP SOEST id'Oude Enghe\ 1300 Leerlingen op de been in succesvol 19e Red Stars - scholierentoernooi m 176 ll. PAGINA 12 I WOENSDAG 8 JANUAR11986 SOESTER COURANT PAGINA 13 't Paardegat Unicef Kado winkel SOESTERBERGSESTRAAT 49A - SOEST - TELEFOON 23584 Succes voor SoVoCo-jeugd Meisjes-aspiranten zesde bij kampioenschappen Uitslagen BDC-handbal Zes dagen basketbalpret in sporthal Beukendal plaatst. SOEST voorkeur een ijs. 1 tot verkoper 'an Dam. Iviseren naar 'erige winkel- ng ot sport- Dommerciële J. van Dam. Toespraken door Direktie ende O.R.voorzitter op Nieuwjaarsbijeenkomst In Nieuwjaarstoespraken op maandag 6 januari 1986 door twee direktieleden en O.R. voorzitter A. van Beek zijn de bedrijfsaktiviteiten en -resultaten toe gelicht van Chemco in Soestduinen. De omzet van Chemco, Inc. Soestdui nen in het boekjaar 1985 was 128.712.000 gulden, aldus mede-direkteur W.J. Streeter. Dit betekent een 19%% om zetstijging. Het bedrijfsresultaat vóór aftrek van vennootschapsbelasting was net boven de 12 miljoen gulden, dit in vergelijking met 4 miljoen in boek jaar 1984. Voor 1986 verwacht hij een gezonde omzetstijging van 11% tot 143 miljoen gulden en de huidige voorspel ling is dat dit een winst zal opleveren van 17 miljoen gulden. •Als wij nu naar onze geconsolideerde Chemco Europa cijfers kijken, dus in- klusief de resultaten die door de 6 ver koopdochters werden behaald evenals de start-up verliezen bij Powerplate in Emmen, dan zien wij een omzetstij ging van 25% tot 186.271.000 gulden in 1985 en een winst vóór vennootschaps belasting van 15% miljoen gulden. De verwachting voor Chemco Europa voor 1986 is een groei in omzet van 22% tot 227 miljoen gulden en een winst van 23 miljoen gulden vóór belasting. Het zijn gezonde resultaten, die niet van zelf komen, maar door bijzondere in spanningen door vrijwel al onze zes honderd medewerkers,' aldus de heer Streeter. Chemco is een van de belangrijkste producenten van fotografische ma terialen voor de grafische industrie. Grotere konkurrenten zoals Kodak, Agfa-Gevaert en Fuji produceren naast grafische films een breed as sortiment van fotografische ma terialen voor andere markten. Chemco specialiseert zich echter op grafische marktsegmentennaast produktie van films, fotozetpapier en verwante pro- dukten in Soestduinen produceert Chemco sedert drie jaar drukplaten bij haar dochter Powerplate B.V. in Em men en neemt een groeiende positie in de elektronische beeldvormingsmarkt in met de verkoop van het Chemco NewsScan facsimile transmissie systeem. Naast de 426 medewerkers in Soestdui nen heeft Chemco 32 employees in Em men en ruim 150 bij verkoopdochters in andere Europese landen. Gezond resultaat De heer Streeter legde uit dat, ondanks grote overkapaciteit bij de fabrikanten van fotografische produkten en druk platen, Chemco een gezond resultaat heeft geboekt. Chemco heet een ambi tieuze prognose, o.a. voor wat betreft grafische films. 'Wij zijn waarschijn lijk de enige belangrijke producent van fotografische materialen die momen teel de volle kapaciteit kan benutten,' aldus de heer Streeter. Ter inleiding tot de toespraak door de heer A. van Beek, voorzitter van de Chemco Ondernemingsraad, sprak de heer Streeter zijn bijzondere dank uit voor de inspanningen door de O.R.-le den, speciaal gezien de veelheid van aktieve programma's, veranderingen, investeringen en andere belangrijke onderwerpen waarin zij zich hebben kunnen verdiepen om goed te kunnen fungeren als gesprekpartners van de direktie. De heer Van Beek sprak daarna na mens de Chemco Ondernemingsraad. 'De ondernemingsraad heeft deze kans gegrepen om zich te presenteren. Evenals het produktiebedrijf is de O.R. een dynamisch onderdeel van Chemco, waarbij re-O.R.-ganisaties niet zijn uit gebleven. De raad van 11 is hierbij dan ook nog niet kompleet, zodat binnen kort nieuwe verkiezingen voor de deur staan voor 1 vakature. Op 1 mei zijn we, op de dag van de OR- beid gestart met een kersverse O.R., uitgezonderd l O.R.-veteraan. O.R.- werk verschilt nogal van het dagelijkse werk, hetgeen resulteerde in het feit dat de O.R. naar school moest. Dit vond plaats in het Congrescentrum 'De Zeeuwse Stromen.' Zoals Chemco-kollega's ongetwijfeld hebben gemerkt, heeft de O.R. daar veel geleerd, en naar onze bescheiden mening begint het in de praktijk al aar dig vruchten af te werpen (geen Zuid- afrikaanse natuurlijk). Maar we staan natuurlijk altijd open voor kritiek en suggesties die u, Chemco kollega's, te allen tijde kwijt kunt bij een van onze leden. We zijn in het afgelopen jaar veel bezig geweest met overwerk, waar we zelf ook niet aan ontkwamen. Omdat we in principe tegen overwerk zijn, en toch mee willen doen aan Arbeids-Tijd-Ver- korting, hopen we dat de vakature bin nen de O.R. snel opgevuld zal worden. Wat de O.R. dit jaar onder de loep zal nemen is in elk geval het Werkoverleg en alles wat u, Chemco kollega's na tuurlijk bij ons brengt,' aldus O.R.- voorzitter Van Beek. Potje stroop Tenslotte riep de heer Van Beek de vol tallige direktiegroep naar voren 'Sommige mensen hebben het idee dat we de direktie stroop om de mond sme ren. Om dit recht te zetten, bieden we de direktiegroepleden elk een potje stroop aan om lekker op de boterham of op de pannekoek te smeren. In zijn toespraak richtte de heer J.H.G. Cloosterman, algemeen direkteur Chemco-Soest, zich hoofdzakelijk op de goede prestaties van de vier produktie- afdelingen en de voorspellingen voor de komende jaren. De omzet van fotobaden is gestegen in verhouding met de groeiende omzet van films en papieren, de geproduceer de liters stijgen echter naar verhou ding minder, omdat research in staat is geweest meer geconcentreerde foto- baden te formuleren. In de Emulsie-af deling, waar lichtgevoelige emulsies worden gemaakt, is het projekt om automatisch bestuurde apparatuur te installeren doorgezet. Deze emulsies worden in twee gietzalen gegoten. Om dat de werkelijke vraag naar Chemco papieren alle verwachtingen gemaakt in 1983 en 1984 heeft overschreden, is veel extra inspanning nodig geweest om de gevraagde vierkante meters te produceren. Inmiddels is een belangrijke gietzaal- verlenging gereedgekomen in 1985 waardoor, na opschaling van de be langrijkste produkten, de kapaciteit in 1986 flink uitgebreid kan worden. Produktiestijging Vanaf 1 september 1985 draaien emul sie-afdeling en gietzalen 16 uren op za terdag. Dit is onderdeel van de in voering van de 36-urige werkweek op 1 september 1985 met bovendien het bij komend voordeel van 13,3% hogere produktiekapaciteit. 'De Verwerkings afdeling heeft kans gezien om de enorme produktiestijging te weer staan. De hoeveelheid werk is ook re- De heer Streeter aan het woord tijdens de Chemco-bijeenkomst in de 'Soester Duinen. den geweest dat een deel van deze af deling van twee- naar drie-ploegen dienst is gegaan.' Na een uiteenzetting van produktivi- teitscijfers en overzichten van bezet ting en investeringen, besloot de heer Cloosterman de Chemco Nieuwjaars bijeenkomst in Restaurant Soester Duinen als volgt: 'De produktie-medewerkers heb ik reeds bedankt voor hun inzet en betrok kenheid bij ons bedrijf. Toch wil ik ook nog even blijven stilstaan bij onze kol lega's uit de afdelingen Logistiek, Technische Dienst en Algemene Dienst, P.C.A., A.P.B., Research, Mar keting, Informatiesystemen en Doku- mentatie, Personeelszaken, Kantine, Telefooncentrale, Kwaliteitsdienst, Fi nanciële administratie en Boekhou ding. Uiteindelijk was het zonder hen niet mogelijk geweest om te komen tot dergelijke produktieprestaties. Nog één laatste opmerking: Laten we ons in hemelsnaam niet laten verblin den door het sukses van het afgelopen jaar, want het werk dat ons te wachten staat voor het komende jaar, gebeurt niet vanzelf en wordt zeker niet vol tooid met behulp van het zogenaamde 'op de lauweren rusten.' U heeft zelf kunnen zien, dat de vraag naar onze produkten (gelukkig) alleen maar toe neemt en er dus weer volop werk wacht. Het op de juiste wijze in prak tijk brengen van het Chemco Nieuwe Stijl beleid èn de juiste mentaliteit zijn voor mij de hoekstenen van de overtui ging, dat wij er opnieuw samen in zul len slagen om deze uitdaging hard te maken.' Verhalen uit vervlogen jaren vergeet je niet. Oude mensen vertel len graag over de dingen die voorbijgaan. In "Bij ons op Soest" pu bliceert de Soester Courant ook in 1986 de herinneringen van Soester burgers die niet zo jong meer zijn. J. C. van Schagen dichtte: "wat eigen was, gaat van je heen en ziet niet om - je blijft alleen. Jan visser ontmoet hen, luistert geïnteresseerd en schrijft hun re: laas op. Vandaag: mevrouw A. Breij-Eyeleens (87). 3473 De vrouw van de drogist: "Wij trouw den in 1927 en kochten een drogisterij aan de Laanstraat. Tot mijn tweeën- zeventigste heb ik in die zaak gestaan. Ik kon het werk niet loslaten. Het al leen zijn daarna heb ik echt moeten verwerken, want ik miste de mensen heel erg. In die twintiger jaren bestond er nog geen branchevervaging. Je was een echte drogisterij met verf, een ton in de schuur met losse bleekpoeder (voor al op maandag)allerlei soorten zeep, luxvlokken voor de fijne was, een pomp met petroleum en niet te vergeten de losse kruiden. Honderden soorten in laatjes achter de toonbank. De drogisterij heette dan ook '"t Kruidenhuis". We kochten die kruiden bij een grote kruidentuin op de Veluwe en bij Brocades Steeman. Als je zo'n kruidenprijslijst doorleest, kom je de meest merkwaardige namen tegen: voorjaarsadonis, vrouwenman tel, zilverschoon, adderwortel, geze gende distel, ogentroost, ijslands mos, duivelsafbeet, herbsgespan, wilde marjolein, zeephout, sassefras, steen- faket, guldenroede, koningin der wei den, maretakken, enzovoort. Vooral toen op Soest een magnetiseur kwam wonen, Kronenburg heette de rna*1» verkochten we veel kruiden voor de facepten die hij uitschreef. En dat hielp! Gelooft 15 in alternatieve geneeskunst? We hadden zelfs een eigen merk krui- denhoestdrank "Krobre" (Kronen- urg/Breij) genaamd. In halfliter fles sen waarop statiegeld rustte, zodat je 26 vuil terug kreeg en uren flessen Jtond te spoelen. We waren in die tijd tot 's avonds laat °Pen. Daarna moest je nog de kokos matten kloppen. We verkochten ook losse pepermuntjes voor het peper muntdoosje in de kerk en we verkoch ten eau de Cologne voor de Bierflesjes net handtasje. Steevast klopte op ^ndagmorgen vroeg iemand aan de achterdeur vóór de kerkdienst begon ®m eau de Cologne. Één keer heb ik te gen zo n kerkdame gezegd: mevrouw, we zijn elke avond de hele week tot acht uur open en gisteravond waren we nog in de zaak aan het schoonma ken tot elf uur, kunt U nu echt niet op ®en andere tijd komen? Ze liep woe dend weg en ze is nooit meer in de *"*61 geweest. ®Krt Koops 1 K?boren in 1898 een dag voordat unelmina op haar achttiende verjaar- werd gekroond. Er was dus wei- g aandacht voor mij. We woonden in j~lsmeer met zes zusters en twee roers op een kwekerij. Mijn broer van gcntig woont er nog, maar ik kom er emand meer tegen die ik ken. j^uga de kwekerijen lopen brede slo- n en vaarten die uitmonden op de plassen. De jongens doken miuit de tuin in het water en je werd vanuit de keuken op de schaats gezet. Toen mijn man en ik in Soest kwamenf wonen in 1927 vonden we het daarom hier zo droog. Het was echt even wen nen. Vreemd vonden we ook het tolhuis achter aan de Veenhuizerstraat (nu Koninginnelaan) tegenover het bos van Beckeringh waar je moest betalen om er langs te komen. Als we familie uit Aalsmeer op visite hadden, wandelen we naar een braak liggend stuk land aan de Kostverloren- weg/Belvédèreweg. Daar woonde in een hol onder de grond Gart Koops. Zijn huiskamer had hij tamelijk diep uitgegraven en daarin stond een bed stee met vodden, een tafeltje, een stoel en een petroleumlamp. Hij droeg een slap hoedje, had een paar geiten en was in het bezit van een hondekar waarmee hij de kost verdiende kenne lijk, want sociale voorzieningen be- steonden toen nog niet. Toen zijn hol- woning moest wijken voor een rooms- katholieke begraafplaats verhuisde hij naar een zogenaamde noodwoning aan de Wieksloot. Die ruimte vond hij zo groot dat hij zijn geiten ook binnen huisvestte. Wat ik ook niet kende vanuit ons pro pere, geordende geboortedorp was het begrip vuilnisstortplaats. Je had hier aan de Schrikslaan waar nu de tennis banen liggen een stortgat voor grof huisvuil. Die kuil noemde men t Paar degat". Er liep een fietspad langs richting station. Een weg was er niet, alleen karresporen. Heel gewoon was het toen dat je een keer in de week bij de klanten thuis ging "horen" en "bezorgen", 's Mor- |ei« vroeg je wat ze nodig hadden en *8 middags bezorgde je de artikelen aan huis. We hadden daar een loop jongen voor. Die hadden we van de vo rige eigenaar overgenomen toen we Zijn zaak kochten. Die jongen heette Evert Kaats, een aardige, vriendelijke jongen met een Iris gezicht en met blonde krullen. later is hij naar Austra- lië geëmigreerd en daar gestorven. Het was ook een gewoonte dat klanten zeiden: "ik kom het wel betalen". Iedere maand moest mijn man die klanten af om zijn geld te innen. De meesten wa ren heel eerlijk en betaalden meteen, anderen kropen weg achter de gordij nen als mijn man er aan kwam. Na de oorlog hebben we dat systeem afge schaft. In 1929 behaalde mijn man zijn diplo ma voor opticiën. Dat glazen slijpen was zijn hobby. In de oorlog toen alles op rantsoen werd gesteld, lieten de mensen hun bril veel vaker repareren als hij stuk was. Trots vroeg hij mij dan aan te wijzen waar de lassen zaten die volgens hem niet te zien waren. Hij is in 1951 vrij jong overleden. Toen heb ik vier jaar alleen de zaak gedreven. Mijn zoon At was toen vijftien jaar en zat nog op school. Daarna kwam hij ook in de zaak en hij heeft nu een drogis terij aan de Koninginnelaan. Zwemmen Tegenover de winkel aan de Laanstraat was het mode-atelier "Soestdijk" ge vestigd. Daar werkten tachtig tot hon derd meisjes. Zij arriveerden 's mor gens vroeg met de bus bij bakker Re- nooy uit alle windstreken en kwamen bij mij binnenhollen met hun verhalen en belevenissen van het weekend. Ook tussen de middag waren zij beste klanten toen in de vijftiger jaren de economie beter werd en de cosmetica en parfumerieën in de mode kwamen. En dat is het leuke. Ze trouwen en later komen hun kinderen als klant in de zaak. Je had heel veel contact met de mensen en je leerde veel mensen kennen, die ik nu nog in het dorp of in de zaak van mijn zoon tegenkom. Op een bepaald moment toen ik op de vliering klom, voelde ik mijn benen kraken en ben ik ochtendgymnastiek gaan doen. Dat waren de radiolessen van Ab Goubitz. Die oefeningen doe ik nu nog. Elke ochtend. In 1976 ben ik gaan zwemmen in de Turf. Ik had nooit zwemmen geleerd in Aalsmeer. Op mijn achtenzeventigste heb ik nog mijn zwemdiploma gehaald! Ik was de oudste van de groep. Elke maandag zwem ik in de Turf. Dat zou den veel meer oudere mensen moeten doen. Het is zo ontspannend en we heb ben zo'n leuke club. Je komt als een an der mens weer thuis. Je hebt gelachen, wat gepraat en ik zeg altijd: het is ook een geestelijk bad. Zo ben ik in staat elk jaar verre rei zen te maken. Als ik één keer ergens geweest ben, ga ik nooit een tweede keer daar naar toe. Ik ben dol op oude culturen. De Hermitage in Leningrad heb ik bezocht, ik ben in Oostbloklan den geweest, in Griekenland, in het Vaticaan en noem maar op. Dan ont dek je in Griekenland bijvoorbeeld pre cies dezelfde afbeelding van Pericles, die mijn man in zijn jonge jaren teken de op de tekenschool. En ik fotografeer veel. Dat is mijn hobby." JAN VISSER BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 vanaf 17.00 uur Woensdag 8 januari Macaronischotel met komkommersla (kwamkwammersloeg) Donderdag 9 januari Varkens cordon bleu, gestoofd lof Vrijdag 10 januari Lekkerbekje met ravigottesaus en frites en vla Maandag 13 januari Stamppot boerenkool met worst Dinsdag 14 januari Duitse karbonade met sperziebonen Woensdag 15 januari Wiener schnitzel met rode kool Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. Aan de Lange Brink weg 62 zijn nog enkele werkagenda's en prentbrief kaart-kalenders te verkrijgen, tel. 10466 (ook 's avonds) De Unicef-winkel is verder het hele jaar open voor de grote sortering kunst- kaarten voor alle gelegenheden, en de vele kado-artikelen. Een korte opsomming: Corresponden tiemappen, geschenkdozen, met post papier, geboortekaartjes, porceleinen wandborden, "Kinderen v.d. Wereld" van Villeroy Boch, puzzels, bouw platen (huizen In Afrikaanse landen), jeugd kookboek (41 recepten uit 41 landen), boeken „Mijn Wereld", over de levensomstandigheden van kin deren overal ter wereld (zeer infor matief voor de jeugd) en de pas uitge komen Unicef mini-jeep (voertuig). In totaal zijn er ongeveer 20.000 jeeps van Unicef op pad. Ze worden gebruikt in de 120 landen waar Unicef in sa menwerking met de regeringen pro gramma's uitvoert op medisch en so ciaal gebied, voeding en onderwijs. Met de hulp van Unicef wordt in elk land een transport-organisatie opge richt, die zowel regerings- als Unicef- voertuigen onderhoudt. Er is ook uitgebreide informatie over Unicef, wat het doet en hoe het werkt: voor scholen, leerlingen en voor iedereen, die zich in deze tijd van bewustwording van onze verantwoordelijkheid ten opzichte van 3e wereldlanden wil in formeren. ódimtetMiwu In het eerste competitieloze weekend van 1986 organiseerde de Nederlandse Volleybal Bond in Arnhem de Nationa le open clubkampioenschappen voor aspiranten. Temidden van zestien be kende verenigingen presenteerde het kersverse SoVoCo zich op dat toernooi met een meisjesteam. Een zesde plaats werd behaald. Een goed resultaat. Beslissing op setwinst Tijdens de herfstvakantie hadden de meisjes van SoVoBo, onder aanvoe ring van Judith Lazonder en gecoached door Theo Remmerswaal, zich via een voorronde in Haarlem geplaatst voor de finalewedstrijden in Arnhem. Het heeft er echt om gespannen. Inge deeld in een poule met Set-up uit Oot- marsum, Sliedrecht Sport uit Sliedrecht en de Bevers uit Lemelerveld werden 's morgens al een paar prima presta ties neergezet. Het sterke Set-up ont snapte maar net aan een nederlaag. SoVoCo moest met een gelijkspel ge noegen nemen, de twee andere tegen standers verloren beide van de Soester meisjes met 2-0. Door dit resultaat ein digden SoVoCo en Set-up met een gelijk aantal punten op de eerste plaats. Door iets meer setwinst werd Set-up nummer 1 en eindigde SoVoCo op de tweede plaats. Ootmarsum ging naar de grote finale, Soest naar de kleine Zaterdag 4 en zondag 5 januari Welpen 2 BDC 2 - Fortissimo 3 1-3 Jongens adsp. 2 BDC2-AAV 21-15 Meisjes adsp. 1 BDC 1-UHV Sport 29-5 Dames jun. 1 BDC 1-Celeritas 2 14-18 Heren sen. 2 BDC 2-Celeritas 2 18-18 Heren jun. BDC-Fidelitas 18-11 Heren sen. 3 BDC 3-BSV 2 19-22 Dames jun. 2 Amersfoort-BDC 2 21-8 Meisjes adsp. 2 Olympia-BDC 2 11-6 Welpen 1 Fidelitas-BDC 1 3-11 Jongens adsp. 1 UDSV-BDC1 19-9 Meisjes pup. HvBS-BDC 3-7 Dames sen. 2 UDSV-BDC 2 17-10 Wedstrijdprogramma Zondag 12 januari: 10.00 uur Welpen 2 BDC 2 - Fortissimo 10.50 uur Welpen 1 BDC 1 - Nieuwegein 11.40 uur Meisjes adsp. 2 BDC 2 - Nederhorst 12.30 uur Dames jun. 2 BDC 2 - AS V 13.30 uur Dames sen. 3 BDC3-ASV2 14.40 uur Dames sen. 2 BDC 2 - Fidelitas 10.00 uur Heren sen. 3 BHC4-BDC3 10.50 uur Meisjes pup. UDSV-BDC 11.40 uur Jongens pup. UDSV-BDC 13.00 uur Dames sen. 1 VZV-BDC 13.40 uur Heren sen. 1 Sittardia 2 - BDC 13.50 uur Heren sen. 2 Nieuwegein - BDC 2 14.30 uur Dames jun. 1 HHC-BDC1 16.15 uur Meisjes adsp. 1 BAT Seyst - BDC 1 finale. Verlies tegen DOS-Schoonho- ven, gelijkspel tegen Lodewijk-Geveke- Dac uit Hoogezand en winst op Dyna- mo-Tubbergen leverde de fraaie zes de plaats op. Goede klasseringen voor SoVoCo De teams van SoVoCo die in de lande lijke competitie van de NeVoBo uitko men doen het zonder uitzondering zeer goed. Vooral het eerste herenteam heeft 1985 afgesloten met een spectaculaire opmars. In de laatste vier wedstrijden van vorig jaar werd de maximale score behaald. Daarmee stegen zij naar een 4e plaats. Hier volgen de standen per 5 januari 1986. Dames 2e divisie SoVoCo op de derde plaats met 21 pun ten uit 9 wedstrijden. Dames 3e divisie SoVoCo 2 op de 3e plaats met 20 punten uit 9 wedstrijden. Dames districtsklasse Eemland SoVoCo 4 op de 3e plaats met 16 punten uit 8 wedstrijden; SoVoCo 3 op de 8e plaats met 10 punten uit 8 wedstrijden. Heren 3e divisie SoVoCo op de 4e plaats met 17 punten uit 9 wedstrijden. Heren districtsklasse Eemland SoVoCo 2 op de 11e plaats met 5 punten uit 9 wedstrijden. Volleybal deze week Morgenavond weer volop volleybal in Sporthal Beukendal en zaterdagmid dag in Sportzaal De Bunt. Daar treedt om 15.00 uur het eerste damesteam aan tegen 'angstgegner' Valbovol uit Woer den. Hoewel de dames vorig jaar ook een paar punten hebben laten liggen bij andere verenigingen waren het vooral de verliespunten die werden ge ïncasseerd in de wedstrijd tegen de Woerdense dames die hun de promotie naar de eerste divisie kostten. Perfect is een term die nergens waar de mens een handje in heeft gehad tot zijn recht komt. Dus ook niet bij het Red Stars scholierentoernooi. Toch komt het ver loop van dit jaarlijkse basketbalevenement in aanmerking voor een waardering die niet veel hoeft onder te doen voor een dergelijke benadering. Zes lange dagen in sporthal Beukendal, gevuld met basketbal voor leerlingen van het mid delbaar- en basisonderwijs, bewezen dat vorige week voor de negentiende keer. Het sportgebeuren, dat wellicht ooit nog naar de traditionele organisator Rinus Valk zal worden vernoemd, begon op donderdag 27 december en bereikte naar het oordeel van de meer dan dertig Red Stars-medewerkers afgelopen don derdag een hoogtepunt, toen de basisscholen om het kampioenschap van Soest speelden. De sfeer, die de jongste deelnemers te weegbrachten, is eigenlijk niet in woor den uit te drukken. Dat wil zeggen, het zou toch onverstaanbaar zijn, want de decibellen, die de ongeveer 300 basis scholieren produceerden, waren zelfs niet door een volleerd operazanger te overtreffen. Hoofdprijs De op het spel staande titel werd bij de meisjes in de wacht gesleept door de KBS Soestdijk, terwijl de jongens van de Desmond Tutuschool het laatste bij de prijsuitreiking naar voren mochten komen, hetgeen dus goed was voor een eerste plaats. De teams van de middelbare scholen waren ingedeeld in zestien afdelingen afhankelijk van leeftijd en schooljaar. De Soester scholen (totaal 67 teams) en de Amersfoortse collega's (82 teams) verdeelden de prijzen eerlijk (8:8). Voor Amersfoort waren het twee keer de christelijke Meao, twee keer de Rijksscholengemeenschap Amers foort, het Corderius College, de Scho lengemeenschappen Rolandus en Schothorst en de MTS, die als winnaar uit de bus kwamen. De Soester eer werd hoog gehouden door de Kardinaal Alfrink Mavo (vier keer), de Scholen gemeenschap Eemland (drie keer) en het enige deelnemende team van het Griftland College. Laatstgenoemde ploeg kwam uit in de sterkste jongenspoule van 17 en 18 jaar. Het toeval wilde dat zeven spe lers van het Red Stars juniorenteam (op dit moment lijstaanvoerder in de tweede klasse van West-Nederland) in deze klasse hun schoolkleuren verde digden. In de finale tussen het Grift land College en de Amersfoortse Berg stonden zes teamgenoten tegenover el kaar. Het werd een meer dan boeiende partij, die meer in beslag nam dan al leen de reguliere speeltijd van twintig minuten. In de noodzakelijk geworden verlenging zegevierde het Griftland College uiteindelijk met 24-23. Bij de oudste meisjes was het ook niet alleen een kwestie van de tijd uit spe len. Na de poule wedstrijden stonden de Amersfoortse Berg, de Scho lengemeenschap Midland en de christelijke Meao als een echt super trio bovenaan. Na berekening van het doelsaldo was er nog geen winnaar om dat de Meao en Midland een gelijk posi tief saldo hadden. Vrije worpen moes ten daarom een beslissing forceren. Kennelijk speelden de zenuwen daarbij een belangrijke rol, want slechts de Meao kwam tot de magere score van één punt, dat goed was voor de hoofd prijs. Deelname Hoe goed iedereen zijn of haar best 9 Spelmoment tijdens de wedstrijden van de basisscholen. deed om de eerste plaats in te pikken, de prestaties vormden duidelijk niet de boventoon tijdens het Red Stars scho lierentoernooi. Eens te meer bleek dat vooral de deelname gold. Natuurlijk, sommigen dachten wel eens dat ze met 10-4 hadden gewonnen in plaats van de 8-4 op het wedstrijdformulier. Een en kele keer moest een team worden ge diskwalificeerd voor het laten meespe len van een ongerechtigde speler en na tuurlijk was het niet altijd koek en ei. Het waren echt allemaal bagetelle, die altijd tot tevredenheid van alle partijen werden opgelost. Ongelukkig verliep het toernooi voor een speelster van de Rijks scholengemeenschap Amersfoort en de Scholengemeenschap Eemland. Bei den moesten in hun eerste speelminu ten al worden weggedragen met een enkelbandblessure. Of hun teamge noten daardoor extra geïnspireerd raakten is niet bekend, wel werden de twee gehavende teams eerste. Met een wond aan zijn neus moest ook een leer ling van de Kardinaal Alfrink Mavo vroegtijdig de arena verlaten. Per am bulance werd hij naar ziekenhuis Zon negloren gebracht. Daar bleek de schade gelukkig veel minder te zijn dan in eerste instantie werd gevreesd. Geslaagd Basketbalvereniging The Red Stars, dat vorige zomer het twintigjarige jubi leum vierde, mag terugkijken op een zeer geslaagd scholierentoernooi. De negentiende uitgave kreeg ook veel waardering van een grote groep schoolleiders. In zes dagen was het de vereniging gelukt om ongeveer 1300 jeugdigden van 34 scholen in ieder geval een prettige dag te bezorgen. En dat een enkeling misschien twee keer meedeed. Nou ja, het is natuurlijk ook een prestatie om dat onopgemerkt voor elkaar te krijgen. De weinige klachten, die de wedstrijdleiding al bereikte wa ren met een zachte 'g'. Perfect was het dus niet, maar zeer geslaagd met twee keiharde g's was het wel degelijk. Uitslagen Basisscholen jongens: 1. Desmond Tutuschool; 2. OBS Overhees; 3. Rinke Tolmanschool; 4. Sint Carolusschool. Basisscholen meisjes: 1. KBS Soest dijk; 2. Sint Ludgerusschool3. Sa- vornin Lohmanschool4. De Regentuu- ter. Middelbare scholen jongensBrugklas recreatief: 1. Rijksscholengemeen schap Amersfoort; tweede klas recrea tief: 1. Scholengemeenschap Eemland; derde klas recreatief: 1. Scholenge meenschap Rolandus; vierde klas re creatief: l. Scholengemeenschap Eem land; 13-15 jaar standaard: 1. Scholen gemeenschap Schothorst; 15-16 jaar standaard: 1. Kardinaal Alfrink Mavo; 17-18 jaar recreatief: 1. MTS Amers foort; 17-18 jaar standaard: 1. Griftland College. Middelbare scholen meisjesBrugklas recreatief: 1. Rijksscholengemeenschap Amersfoort; tweede klas recreatief: 1. Kardinaal Alfrink Mavo; derde klas recreatief: 1. Scholengemeenschap Eemland; vierde klas recreatief: i. Corderius College; 13-15 jaar stan daard: l. Kardinaal Alfrink Mavo; 15. 16 jaar standaard: l. Kardinaal Alfrink Mavo; 17-18 jaar recreatief: 1. Christe lijke Meao; 17-18 jaar standaard: 1 Christelijke Meao.

Soester Courant | 1986 | | pagina 14