MET HET OOG OP UW BRIL. \Jca\J U HOORusBli 51 WORDT LID! PvdA-nieuwjaarsbijeenkomst drukbezocht en boeiend trefpunt sdiociimlciT Aanvullende regeling eenmalige uitkering 1985 Soester ouderen bezoeken de Konsumentenman 'Wensenlijstje' van Dorpshuis Soesterberg voor raadsleden lbrilmodef PAGINA 2 WOENSDAG 8 JANUAR11986 SOESTER COURANT PAGINA 3 Soester organisaties spreken wensen uit - Bang&Olufsenfi) van Schoemaker -PvdA- Restaurant van den Brink VERLOVEN of TROUWEN? WEERD SOEST 'Bij alle verschil van mening over allerlei zaken is het goed om onszelf er aan te herinneren dat we leven in een prachtig land, waarin we met elkaar in zo'n sfeer over deze dingen kunnen spreken.' Met deze woorden sloot VA- RA-voorzitter Marcel van Dam zater dagmiddag de nieuwjaarsbijeenkomst van de Soester PvdA af, waarbij hij de sociaal-democraten verdiende lof toe zwaaide voor hun initiatief om deze traditionele vergadering dit jaar uit te breiden met nieuwjaarswensen van alle mogelijke Soester organisaties op politiek, cultureel en maatschappelijk gebied. In het overvolle Duivenzaaltje aan de Schrikslaan werd daarvan ent housiast gebruik gemaakt: zo'n twintig sprekers en spreeksters maakten el kaar in diverse vormen duidelijk wat hun aan het begin van 1986 zoal op het hart lag. - PvdA-voorzitter Jopie Broersma be- groette de gasten nadat de PvdA-leden onderling al bij elkaar waren geweest en droeg de leiding van de bijeenkomst over aan Marcel van Dam. die het pro gramma presenteerde en de verschil lende sprekers met veel humor 'aan el kaar praatte'. Voorafgegaan door de klanken van de 'Internationale' voerde een lange rij sprekers het woord, vaak op luchthartige wijze, maar meestal met een serieuze ondertoon. Burgemeester Paul Scholten stond als eerste spreker aangekondigd, maar voordat deze aan het woord kwam ver scheen Leo van den Berg van de Kin derboerderij De Vrije Teugel in clowns-uitmonstering. Hij betreurde het dat er geen politieke partij voor r kinderen was en vroeg zich af of juist de volwassenen niet als 'een verloren i. generatie' moesten worden be- bschouwd: "t Lijkt zo mooi om groot te zijn, maar 't kost veel moeite en ook "veel pijn.' Hij wenste de PvdA en alle f anderen in elk geval een 'allemachtig prachtig zesentachtig. Burgemeester Scholten zei het een eer te vinden bij de PvdA te gast te zijn en hield een korte toespraak, waarin hij de hoop uitsprak dat bij de komende \l gemeenteraadsverkiezingen vooral - Soester zaken in de belangstelling zouden staan. 'Ik hoop dat de program ma's meer dan vorige keren gaan over wat in Soest leeftdat helpt ons bij het bestuur en bij de opstelling van een Collegeprogramma,' aldus de burge- neester, die zijnerzijds een aantal punten onder de aandacht bracht die Inaar zijn smaak heel politiek Soest ter |j[harte zou moeten nemen. Samenhang 'Bij alle individualisering is het goed de gemeenschappelijke dingen in de gaten te houden, zoals het bevorderen van de samenhang in Soest. Die is door de groei van de afgelopen jaren wat naar de achtergrond verdwenen, en de infrastructuur van het geheel mag wel weer eens onder de loep genomen wor den, aldus de heer Scholten. Hij hoopte op 'duidelijkheid en consensus' over teen aantal zaken die voor die samen- lang belangrijk zijn,-zoals de bouw van [een nieuw gemeentehuis, de 'realisering 'van een central markt plein ('de raad heeft zich daarvoor al uitgesproken en de grond is er') en vooral het behoud van een ziekenhuis voor Soest. In dat verband deed hij een dringend beroep op Van Dam (nog enige tijd kamerlid voor de. PvdA) om in januari tijdens de behandeling van de nota over de ziekenhuisvoorzie ningen in de Tweede Kamer de Soester belangen te behartigen. Na de burgemeester was het woord aan mevrouw Dam namens het comité 'Vrouwen in de Bijstand.' Op rijm wenste zij met name de PvdA toe dat deze partij zou blijven opkomen voor de minima, van wier inkomens intus sen heel wat was afgeknabbeld: 'Steeds minder poen, waar haast niks mee is te doen.' Ze pleitte o.a. voor het basis-in komen en hoopte op de steun van heel 'links' in de strijd voor de meest kwets baren in de samenleving. Jan Visser voerde het woord namens het bestuur van het cultureel creatief centrum C-drie, waarover hij op merkte dat 'alle begin nu eenmaal moeilijk is.' Hij vestigde de aandacht op 'Soestand 2' van 9 janauari en op de 'open dag' van 19 januari en bood de PvdA een stukje 'cultuur' aan in de vorm van een amateur-portret van de vermoedelijke PvdA-lijsttrekker, dat voorzitter Jopie Broersma maar boven haar bed moest hangen, zodat de PvdA 'dag en nacht zou worden geconfron teerd met cultuur,iets waaraan het bij De Deeftsevomigevefs van beeld en geluid 'n klasse apparaat B&O VHS met 3 jaar garantie' 2095.- Schoemaker is dealer van B&O voor Soest. Kleuren TV J video en stereo- fx apparatuur van topklasse^ met drie jaar garantie. Van Weeaestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 de sociaal-democraten volgens Visser nogal mankeert. Krijn Koetsveld, dirigent van het Ne derlands Bach-ensemble, vestigde de aandacht op de concerten van dit voor Soest unieke gezelschap, waarvan hij vaststelde dat het op hoog niveau in een leemte voorziet en een uitstraling heeft tot ver buiten de grenzen van Soest. Hij verzocht de politici niet al leen te kijken naar de financiële aspec ten bij de beslissing over de subsidie en liet weten dat de entree prijzen dit jaar verlaagd zullen worden. In 1986 zal het NBE overigens niet alleen Bach-con- certen verzorgen, maar iedereen her denken 'van wie dat nuttig en wenselijk is'aldus Koetsveld. 'Tweedeling' Na hem was het woord aan Ans Mann, directeur van de Desmond Tutuschool, die de PvdA succes wenste met haar 'opdracht' in de middelgrote plaats Soest, waarin VVD en CDA de toon aangeven, zodat het voor de sociaal-de mocraten maar moeilijk is zich te pro fileren. Zij wenste de partij toe dat deze de vinger aan de pols zou houden voor de kwetsbaren in de samenleving en zich niet zou neerleggen bij de 'tweedeling' in de maatschappij. In het bijzonder pleitte zij voor begrip voor minderheidsgroepen: 'het gaat soms letterlijk niet zonder slag of stoot; het leven wordt harder en uitdagender. Ans Mann constateerde in haar toe spraak dat in Soest de 'blonde kopjes' doorgaans een andere richting op gingen bij het naar school gaan dan de 'zwarte kopjes' en stelde vast dat Zuid- Afrika kennelijk niet zo ver van Soest ligt. Zij wenste de PvdA toe dat zij naast de 'mensen in de flats' zou gaan staan en met elan ten strijde zou trek ken tegen 'vooroordelen, angst en vrees, de matheid en de mafheid.' Jan de Leede sprak namens het Hu manistisch Verbond en stelde met enige droefheid vast dat deze organisa tie nog niet erg sterk was doorgedron gen in de samenleving, ondanks het feit dat intussen bijna de helft van de be volking de band met de kerken had doorgesneden. 'Geestelijke vorming en begeleiding is een punt van zorg, waar aan de politieke partijen meer aan dacht moeten besteden in een maat schappij die onderhevig is aan sterke bewegingen.' Na een korte pauze - opgeluisterd door de klanken van 'Op socialisten, sluit de rijen', waarin het volk de zegepraal wordt geprofeteerd (vooral door de oudere PvdA-ers met enige hartstocht uitgezongen) - volgde een optreden van het Vrouwen voor Vrede-koor, dat met een aantal liederen en een mini-ca- baretje aandacht vroeg voor vrouwen- strijd, vredesstrijd en emancipatie. Veeg De PvdA werd opgeroepen tot steun en wethouder Frans Kingma kreeg een flinke veeg uit de pan, omdat hij vrou wen onlangs heeft aangeduid als 'zieke kippen.' De vrouwen voor Vrede wilden in 1986 niet meer van dat 'geleu ter' hóren én spraken voor het nieuwe jaar éen aantal wensen uit, zoals een kernwapen-vrij Soest, dat hiet zou meewerken aan de bouw van schuilkel ders en aan de uitbouw van de vliegba sis Soesterberg. Ook bepleitten de vrouwen meer aandacht voor vredes- en roldoorbrekend onderwijs, steun voor het emancipatiebeleid en in het bijzonder voor het PET, het emancipa torisch trefpunt dat in Soest van de grond moet komen. Bert Krijger, fractievoorzitter van de Soester VVD, was de volgende spreker. Hij kwam niet met lege handen en bood de PvdA aan in het komende jaar het drukwerk door de eigen huisdrukkerij van de liberalen te laten verzorgen. Verder wekte hij zijn gehoor op zich niets van verkiezingsenquêtës aan te trekken en merkte hij op ervan uit te Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Vanaf 16 december a.s. kunnen men sen die in 1984 wel recht zouden hebben gehad op de eenmalige uitkering, maar deze niet of niet tijdig hebben aange vraagd en daarom dit jaar ook geen eenmalige uitkering zouden krijgen, alsnog een aanvraag indienen bij de gemeente. Om in 1985 voor de eenmalige uitkering in aanmerking te komen was het nood zakelijk dat men ook de uitkering over 1984 had ontvangen. Bij de uitvoering van de regeling bleek dat er mensen waren die wel in aanmerking kwamen voor de uitkering 1984, maar die niet of te laat hadden aangevraagd. Daardoor kwamen zij ook niet in aanmerking voor de uitkering 1985. Omdat dit als onbillijk werd ervaren, is voor deze mensen een aanvullende re geling getroffen. Vanaf 16 december 1985 bestaat voor hen de mogelijkheid om alsnog de eenmalige uitkering 1985 aan te vragen. Let welhet gaat dus om de uitkering over 1985. De eenmalige uitkering 1984 wordt niet alsnog uitbe taald. Personen die in 1984 reeds een aanvraag voor een eenmalige uit kering hebben ingediend en die werd afgewezen vanwege hun leefsituatie of inkomen, komen niet voor de aanvul lende regeling in aanmerking. Ook de genen die pas dit jaar tot de echte mini ma behoren, omdat hun inkomen in 1984 boven het minimum lag, komen niet in aanmerking. Naast de voorwaarde dat men bij tij dige aanvraag recht op de uitkering 1984 zou hebben gehad, moet men ook voldoen aan alle voorwaarden voor het verkrijgen van de eenmalige uitkering 1985. Voor de duidelijkheid volgen hier nog in het kort de voorwaarden voor de eenmalige uitkering. U of uw echtgenoot/partner moet het hele jaar in Nederland hebben ge woond - U of uw echtgenoot/partner moet het hele jaar een eigen huishouding hebben gevoerd, U voert geen eigen huishou ding als u een deel van het jaar in een inrichting (bijvoorbeeld bejaarden oord of verpleegtehuis) heeft gewoond. Of bij uw ouders woonde, terwijl u nog geen 21 jaar was - U moet (als u gehuwd bent of samen woont) samen met uw echtge noot/partner in totaal niet meer heb ben dan het minimuminkomen. Als u niet aan al deze voorwaarden vol doet heeft het geen zin de uitkering aan te vragen. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de sociale dienst in uw gemeente. Aanvragen op de aanvullende regeling moeten worden ingediend bij de ge meentelijke sociale dienst of de afde ling Sociale Zaken van uw gemeente. Die hebben daar speciale formulieren voor. Als u tot de groep behoort waar voor deze aanvullende regeling is ge troffen en voor alle zekerheid uw aan vraag over 1985 al bij de gemeente hebt ingediend, doet u er goed aan toch even contact op te nemen met de gemeente lijke sociale dienst. Uw aanvraag moet vóór 15 februari 1986 bij de gemeente zijn ingediend. Na die datum vervalt het recht op uitkering. gaan dat de PvdA na de verkiezingen op gelijke sterkte in de raad terug komt. 'Méér!'Méér!liet het publiek horen). 'Wij zien het wel zitten in 1986,' aldus Krijger, 'en we wensen u hetzelf- Gerrit Stekelenburg voerde het woord namens Soesterbergs Belang en kraakte in dat verband een paar harde noten. Ten eerste bood hij zijn gehoor veelzeggend een 'routebeschrijving' naar Soesterberg aan, alsmede een lijstje van gewenste voorzieningen, zoals een sporthal, een bibliotheek, ruimte voor het jeugdwerk, de recon structie van de Rademakerstraat ('daar horen we al maanden niets meer over'), beter openbaar vervoer en aandacht voor het Dorpshuis-plan van de vereniging. Nu Soest belang stelling toont voor ontwikkelingshulp moest eerst maar gedacht worden aan Soesterberg, aldus Stekelenburg. 'Dat heeft in elk geval het voordeel dat ge makkelijk te controleren is wat er met het geld gebeurt.' Hij sprak de wens uit dat de PvdA met weinig mensen in de raad zou komen als Soesterberg te weinig aandacht kreeg in het verkie zingsprogramma, maar met veel zetels als het omgekeerde het geval zou zijn. VVD/CD A -blok Adriaan Pothuizen sprak vervolgens namens D'66 Soest als 'goeie vriend' of 'goeie buur', die een verdere demon- cratisering in Soest wel zag zitten als PvdA en D'66 het bij de verkiezingen goed zouden doen en als de PvdA ver volgens het hoofd koel zou houden. Hij wenste de Soester sociaal-democraten veel inventiviteit en veel stemmers: 'Want voor een levendiger, progressie ver en democratischer politiek toneel zijn nieuwe politieke verhoudingen no dig. De vanzelfsprekendheid waarmee het CDA/VVD-blok nu in Soest beslist moet doorbroken worden.' Een nieuwe 21-6 verhouding tussen rechts en links noemde Pothuizen 'ongezond'. Verder wenste hij de PvdA eensgezindheid, be reidheid tot samenwerking met andere progressieven 'want ook als het beter wordt dan 21-6 kan de PvdA het niet al leen, en als ze zich nu eens niet te dog matisch opstelt wil ze dat ook niet'en tenslotte 'veel kracht in kortheid. Namens de Volksuniversiteit sprak Marijke Kingma de hoop uit dat de PvdA, ondanks het feit dat de VU niet was uitgenodigd, deze instelling niet zou passeren. Zij hoopte verder dat elke organisatie in Soest zich het be staan van de VU bewust zou zijn en be reid zou zijn tot samenwerking. Smartlap Jan Visser kwam ten tweeden male aan het woord, nu in zijn kwaliteit als woordvoerder van Progressief Soest. Visser deed dat op een opmerkelijke wijzeop muziek van Johnny Hoes zong hij een smartlap tegen het kapitalisme 'In Soest stemmen eerzame burgers, al eeuwenlang de verkeerde partij. Maar diezelfde burgers hebben niet in de ga ten, hoe slecht dat is voor de maat schappij,' luidde het refrein. En: 'Soest krijgt iéder jaar het College dat 't ver dient, de gemeenteraad houdt vooral de gegoeden tot vriend. De kapitalisten zijn al jaren met christenen samen aan de macht, maar aan idealen en mooie ideeën, daar hebben ze nooit aan ge dacht.' Visser besloot zijn voorstelling met een verwijzing naar de plaats van samen komst, het Duivenzaaltje, en wenste de PvdA toe dat zij niet alleen links zou 'koeren,' maar ook een linkse koers zouden varen. Namens de PvdA-fractie leverde Lydia Meijer een bijdrage in dichtvorm'Wat valt er nog te wensende PvdA heeft 't toch prima gedaan?' Daarbij wees ze o.m. op het kwijtscheldingsbeleid, het politiebureau, het emancipatiebeleid, het behoud van de peuterspeelzalen en de opknapbeurt voor de Kinderboer derij. Verder noemde ze o.m. de strijd om het gastarief. Over het milieu hoefde de PvdA zich volgens haar niet druk te maken, want daar was Jan Vis ser al voor. Zij wenste de PvdA meer publiciteit, meer actie en bij de verkie zingen het 'lekker snoeien' in andere partijen. Ze sloot haar verhaal af met een oproep aan vrouwen om zich aan te sluiten: 'Laat 't aanrecht voor wat het is,' en hield burgemeester Scholten ten slotte voor dat de PvdA vooralsnog nee zegt tegen het ABC-plan op de plaats van het gemeentehuis. Soesterberg: Zeisterberg? De heer Piet Pieren voerde het woord namens de ANBO Soesterberg en sloot zich aan bij de kritische opmerkingen van Soesterbergs Belang. Hij sprak de hoop uit dat de politici hun al acht jaar geleden gedane beloftes aan Soester berg nu eens eindelijk zouden inlossen. 'Soesterberg verpaupert, vervuilt en vergrijst.' Ook wekte hij de politici op ervoor te zorgen dat Soesterberg geen Zeisterberg zou worden, zoals sommigen bepleitten. Ook wenste hij dat alle problemen rond de Federa tieve Raad als oud zeer snel vergeten zouden worden zodat er weer gewerkt kon worden aan een goed ouderenbe leid. Klaas Levinga leverde een bijdrage namens het NIVON en spaarde de PvdA de kritiek bepaald niet. Hij ver weet de partij onduidelijkheid, in tegenstelling tot het CDA dat dui delijk is als uitvoerder van het evange lie: 'Van wie niet heeft zal genomen worden ook wat hij heeft.' Ook de WD noemde hij zuiver in de leer ('Vraag dat maar aan Joekes.' Hij vergeleek Lubbers met Colijn en waarschuwde ervoor dat de tijd^p d&t de werklozen, maar weer viskoppen moesten eten weer dichterbij kwamen. Hij maande de Soester PvdA na de verkiezingen haar partners links te zoeken en een echte oppositie te voeren tegen VVD en CDA. Een wethouder moeten de so ciaal-democraten niet meer leveren, al was Frans Kingma misschien nog de beste van het stel. Met 6 a 7 zetels voor de PvdA en 3 a 4 voor Progressief Soest en anderen zou er volgens hem eindelijk eens tegenspel geleverd kun nen worden tegen rechts in Soest. Mavo-fusie Ans Mann sprak opnieuw, nu namens de Vereniging voor Openbaar Onder wijs in Soest. Zij trok fel van leer tegen de voorgenomen fusie van de Van der Hucht-Mavo en de Openbare Mavo, omdat de invloed van de gemeenteraad (en dus de gemeenschap) daarbij wordt uitgeschakeld. Volgens haar was er achter gesloten deuren veel te veel beklonken en stond de gemeenteraad op het punt iedere werkelijke invloed prijs te geven op de enige vorm van openbaar voortgezet onderwijs in Soest. Zij vroeg zich af of de fusie het resultaat zou zijn van een lobby van de Van der Hucht-stichting'Die wil ge woon geen openbaar onderwijs. Het belang van openbaar onderwijs is volgens haar dat alle volgende progressieve generaties daaruit moeten voortkomen. Ze wekte de poli tici op eerst goed na te denken alvorens in te stemmen met de fusie, die deze week in de commissie Onderwijs aan de orde komt. 'Al die haast zal wel ver band houden met de verkiezingen,' al dus Ans Mann, die wenste dat de fusie zou worden opgehouden door ali(Soes>- gressieve mensen in Soest. 'Er is nu nog tijd Namens het CDA-Soest bood wethouder Jan Menne de PvdA nieuw jaarswensen aan. Hij wenste de so ciaal-democraten in 1986 een 'gezond politiek inzicht' en een 'goede visie op de politieke realiteit'. De PvdA kon 'veel wijsheid' goed gebruiken, aldus de CDA-lijsttrekker, die de hoop uit sprak dat 'voor alle partijen de rozen zullen bloeien.' Gerrit Leef lang sprak namens de PSP. ('Welke?,' klonk het uit de zaal). Hij sprak de hoop uit dat de Soester ge meenteraad eindelijk eens zou afstap pen van het harmoniemodel, waarbij de werkelijke tegengestelde belangen" worden ontkend. Ook fulmineerde hij tegen het feit dat het gemeentebestuur geen openlijke keuzes doet en raadsle den die zich tegen deze vorm van 'de politisering' verzetten isoleert als 'clowneske relschoppers.' Tweeslachtigheid De PvdA verweet hij tweeslachtigheid door haar medewerking aan een rechts college, en hij stelde vast dat die mede- t De stichting Consument en Veiliging, het Konsumenten KontaJct en Vara's Konsumentenman hebben gezamenlijk 1986 uitgeroepen tot het "ouderenjaar. In 1986 vragen deze organisaties van overheden en bedrijven meer aandacht voor de belangen van ouderen. Vrijdag j.l. demonstreerden acht Soester 65 ers tij dens het programma De Konsumentenman hoe problematisch het kan zijn levensmiddelen en flessen van verpakking en sluiting te ontdoen. In Hilversum gingen daarvoor aan het werk de echtparen de Beer, Buskens, v. 't Klooster en Pots. De heer Slotboom hield namens de Soes ter EHBO een oogje in het zeil. 'Bijna twee jaar heeft ons bestuur nu geploeterd om met zéér bescheiden middelen het Dorpshuis weer enigszins schoon te maken, het achterstallige onderhoud te doen inlopen, op een door de gemeente Soest voorgeschreven lager niveau. Het is voor ons bestuur frustrerend werken wanneer thans niet de mogelijkheid wordt geboden iets verder te kunnen gaan dan uitsluitend pappen en nathouden van de exploita tie van het Dorpshuis Soesterberg.' Aldus het bestuur van de Stichting in een brief aan de raadsleden waarin een aantal wensen worden neergelegd voor 1986. Allereerst wil het Dorpshuis-bestuur een onderhoudsfonds in het leven roe- Een, zoals dat ook gebruikelijk is bij et cultureel centrum C-drie. Men denkt aan een bedrag van 31.500 gulden voor dit jaar, maar vreest dat dit ver zoek niet zal worden gehonoreerd. Een tweede wens is een uitbreiding van het aantal uren schoonmaken. Men is van mening dat 'wat de gemeente ac cepteert voor haar eigen sportinstel- L lingen (vergeleken wordt de sportzaal de Bunt) ook voor het Dorpshuis moet gelden.' Twee maten 'Wij menen dat er ten aanzien van het onderhoud en het schoonmaken, ten nadele van het Dorpshuis, door de ge meente Soest wordt gemeten met twee maten. Ons voortdurend hameren op deze twee punten is geen drammerij, maar uitsluitend ingegeven in het be lang van het behoud van het gebouw en niet in de laatste plaats t.b.v. de ge zondheid van de gebruikers.' Tenslotte wil het bestuur van het Dorpshuis de benedenhal rondom de bar verbouwen. Kosten maximaal 50.000 gulden. 'Met behulp van een brouwerij en de gemeente Soest moet het mogelijk zijn dit in 1986 te effectueren. Wij mogen er niet op rekenen maar wij verwachten wel dat hierdoor het Dorpshuis aan trekkelijker wordt gemaakt, bezoekers aantrekt en de baromzet wordt ver groot. 0 Voor de nieuwjaarstoespraken on derhield Marcel van Dam zich met Wil Stekelenburg Soesterbergen burge meester Scholten (Soest). werking ook in de afgelopen vier jaar geen einde had gemaakt aan ongelijk heid in de verdeling van macht, kennis en inkomen. Voor de PSP zal niet de raadsagenda het enige uitgangspunt voor het politieke handelen zijn, kon digde Leeflang aan, maar ook samen werking met actiegroepen. 'Links Soest heeft dringend behoefte aan een herkenbaar politiek blok tegenover WD en CDA, en één lijst van progres sieve groepen zou Soest meer perspec tieven bieden, ook voor hen die PvdA stemmen omdat ze bang zijn dat hun stem anders verloren gaat. Als laatste spreker kreeg Chris Uiter- wijk het woord. Hij toonde zich bij zonder gelukkig met de totstandko ming van de volkstuinen op de Eng, waarvan vooral de flatbewoners (onder wie heel wat buitenlanders) profiteren. Als 'rasbietser' was hij ingenomen met de verhoging van de gemeentelijke bijdrage naar 6000 gulden, al was dat niet voldoende om er een heel hek omheen te zetten, merkte hij op. Ook vroeg hij de medewerking van de politiek voor de aanleg van een weg en een parkeerplaats bij de volks tuinen. Marcel van Dam sloot het programma af met de opmerking aan het begin van dit verslag. Hij merkte verder op dat de PvdA zichzelf uiteraard ziet als de beste partij, maar dat dit gepaard gaat met respect voor andersmans mening. 'Wij stellen er een eer in om anderen van ons gelijk te overtuigen, want dat is de essentie van onze democratie,' al dus Van Dam, die daaraan een opwek king verbond om lid te worden van de partij. Voorzitter Jopie Broersma bedankte hem en de andere sprekers voor hun medewerking en liet doorschemeren dat de PvdA ook volgend jaar de nieuwjaarsbijeenkomst wil organiseren op deze succesvolle wijze. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 -1 27 06 MENU DE CE MOIS f W,50 menu voor de mgand januari COCKTAIL AMERICAINE cocktail met gekookte zalm en champignons met cognacsaus VELOUTE A L INDIENNE lichtgebonden kerriesoep SORBET AU FRUIT verfrissend ijsje op vruchtenbasis FILET DE PORC PROVE N^ALE varkenshaas met tomaat, papri ka, celeri en ui geserveerd met een keur aan verse seizoen groenten en gebakken aardap- len FROMAGES ASSORTIS nederlandse kaas POMME A LA V AP EUR ET SORBET A UX FRAMBOISES kaneelappel met frambozensorbet Gestolen auto terug gevonden Nadat de heer E.M. uit Soest vorige week aangifte had gedaan van de dief stal van zijn auto, die geparkeerd stond aan de Koninginnelaan, werd het voer tuig een dag later teruggevonden bij de camping de Bokkeduinen in Amers foort. De wagen was niet beschadigd. Poging tot autodiefstal Een onbekende dader heeft vorige week geprobeerd de auto van B.O. uit Soest te stelen. De wagen stond gepar keerd aan de Molenstraat. Het portier- slot werd geforceerd, maar kennelijk lukte het niet de deur open te krijgen. De heer O. deed aangifte bij de politie. Sémen beginnen. Kiezen uit de mooiste ringen die je bij de juwelier kunt vinden: RINGEN. SOESTERBERGSESTRAAT 24 - Si Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrisL Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. KIJK UIT Kom even langs voor A.N.W.B. oogmeting ZUIDPROMENADE TELFFOON 12874

Soester Courant | 1986 | | pagina 4