Schoeman N.S.B. Boeren Vergadering. 50 Jaar geleden Soest Prins Bernard I bezoekt politie Binnenkort weer bruidsbeurzen in regio René ('Speer') van den Berg imitator in talkshow 'Soestand' Reisbureau Gerth staat er gekleurd op ...kom eens met Schoeman praten! WOENSDAG 8 JANUAR11986 SOESTER COURANT PAGINA 5 vrijetijdskleding 10 Januari 1936 RESTANT RESTANT BROEKEN Levi's Bumper Love TE KOOP Vrijstaande woning TE KOOP Flat (4 hoog) TE KOOP Bovenwoning TE KOOP Nieuw te bouwen villa's \J. G. van ROUWENPAAL mam SOEST In Amersfoort en Bussum Drie politici (Van Logtenstein, Krijger en Kingma) in C-drie Zon 86 deze week al in de aanbieding Provincie steunt SWY in Soest met 16.000 werkgelegenheidsgeld 5 f PIZZERIA I LA PERGOLA 5 jr Op 14 januari a.s., V Wpftriflstr.59 tel.12424 Soest Waarom zou u een huis via een makelaar kopen? Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Schoeman Makelaars heeft ook kantoren Middelwijkstraat 54, Soest in Amersfoort, Leusden, Tiel en Veenendaal. Telefoon 02155-13539 b.g.g. 02155-12620 - 035-10335 Loop der bevolking Op 1 Januari 1935 bedroeg het aantal inwoners van Soest 16.194. Vermeerdering door inschrijving met 878 m. en 1024 vr.vermeerdering door geboorte met 165 m. en 124 vr.alzoo totale vermeerdering met 1043 m. en 1148 vr. Vermindering door afschrijving met 740 m. en 841 vr.; vermindering door overlijden met 89 m. en 62 vr.alzoo totale vermindering met 829 m. en 903 vr. De vermeerdering overtrof de vermindering met 459 personen. Het aantal inwoners op 1 Januari 1936 bedroeg dus 16653. Eenponds-Actie der Elisabethvereeniging Men verzoekt ons plaatsing van 't volgendeMet groot genoegen deelen de leden der St. Elisabethvereeniging mede dat deze actie zeer goed geslaagd is. Onderstaande levensmiddelen, werden door de leden opgehaald. 68 pond Koffie, 59 pond Suiker, 108 pond rijst, 8 pond kaas, 9 pond thee, 38 pond boter, 5 pond vermicelli, 72 p. bruine boonen, 45 pond spek, 47 pond worst, 27 pak havermout, 67 pond meel, 25 pond gort, 39 pond erwten, 21 pond capucijners, 1 pond rozijnen, 8 pond witte boonen, 3 pak licifers, 1 fl. wijn, 1 zakje mandarijntjes, 4 gr. koeken, 12 pak zeeppoeder, 4 rol beschuit, 2 mud brandstoffen, mud aardappelen, 14 liter melk, 40 pond spek, 3 blik groenten, 4 pond chocolade, 3 potjes jam. Aan geld werd ontvangen pl.m. 49 gulden. Voor deze gelden werden ook le vensmiddelen gekocht en zijn in bovenstaande opgaaf begrepen. Deze le vensmiddelen werden verdeeld over 63 a 65 gezinnen. Een woord van welgemeenden dank aan de goede geefsters en gevers is hier zeker op zijn plaats, daar zij met hun gaven vele gezinnen een gelukkig Kerstfeest hebben bereid. Slechte sigaren Door de politie werd, in samenwerking met een der ambtenaren van de Rijksbelasting, een persoon aangehouden, verdacht van het verkoopen van sigaren, welke niet gebandeerd waren. Bij het ingestelde onderzoek bleek, dat deze persoon aan verschillende in gezetenen dezer gemeente, zeer slechte kwaliteit sigaren had verkocht, voor hooge prijzen, n.1. sigaren die een verkoopwaarde hadden van 3 cent, verkocht hij voor 5 en 6 cent per stuk. Tegen deze persoon die afkomstig was uit 's Hertogenbosch, zal proces-verbaal worden opgemaakt, terwijl eenige kisten met sigaren in beslag genomen zijn. In strijd met goede zeden Door de politie alhier is tegen Mej. G.M. alhier proces-verbaal opgemaakt terzake het geven van gelegenheid tot het plegen van ontucht. Sinds eenigen tijd stond het door genoemde juffr. bewoonde perceel onder verdenking bij de politie. Nadat aan dit geval speciale aandacht was ge wijd, is de politie gedurende de Kerstdagen tot een onderzoek overgegaan. Hieruit bleek, dat twee vrouwen van hier en elders aldaar geregeld aan huis kwamen en meerdere heeren ontvingen. Nadat proces was opgemaakt is de verdachte gistermorgen aan de justitie voorgeleid. te Soest op Maandaf 13 Jan. a.s. In gebonw „Volkseenheid' aan de Stcenhofattaal (tegenover de Molenstraat) Jan Altenburg eereekt over BOEREN ONTWAAKT! J. Spelt spreekt over: WAARHEEN! Toegang Vrij. Aanvang 7.15 n.» (Uitsluitend voor boeren en belanghebbenden Maten 27 t/m 34 (Gunstig gelegen) Ind.: woonkamer, hal, keuken, bijkeuken met douche en toilet. 1e verd.: 2 grote sl.kamers en 2 kleinere sl.kamers vliering. Tevens garage en 2 stenen schuren aanwezig, i500 m2 grond. Gelegen Olijkeweg te Soest. Vraagprijs 232.500,- k.k. Ind.: Kamer 2 sl.kamers, keuken en douche. Tevens berging aanwezig. C.V. gestookt. Gelegen Alb. Cuyplaan te Soest Vraagprijs 58.500,- k.k. Ind.: Grote woonkamer, keuken en hal. 1e verd.: 3 sl.kamers met douche en zolder. Tevens een zeer ruim balkon aanwezig. Gelegen Van Weedestr. te Soest Vraagprijs 89.500,- k.k. op de Van Burenlaan in Soest, met diverse grondoppervlaktes. y. Vanaf (350.000,-v.o.n. garantie Burg. Grothestraat 11a zekerheid Soest-Tel. 02155-16467/24810 THEO DOBBEHOF 46 Zeer rustig gelegen moderne tussenwoning met voor- en achtertuin en inpandige schuur. Indeling: royaal entree, woon kamer met plavuizen, keuken met plavuizen, netjes onderhou den, toilet, kelderkast. 1e Verdie ping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, 2e toilet, en opstelling voor de wasmachine. 2e Verdie ping: zeer grote zolderkamer, met erg veel bergruimte Het pand is geïsoleerd t.a.v. de be glazing op de begane grond en t.a.v. de kap. Het geheel is goed onderhouden en in overleg te betrekken. Opp. 1.53 are. Vraagprijs (132.500,- k.k. Wij wensen onze (nieuwe) relaties een voorspoedig en gezond 1986 toe. Wat betreft uw huisvestingseisen dragen wij gaarne ons steentje bij. Ook op zaterdag zijn we ge opend van 10.00 tot 14.00 uur. SOESTERBERGSESTRAAT 33 Half vrijstaande villa, rietgedekt, op 460 meter grond, met prach tige tuin met dubbele vijver en plantenkas. Indeling: entree, toilet, woonka mer (uitgebroken en-suite) met open haard en schuifpui naar tuin. Open keuken met diverse inbouwapparatuur, bijkeuken met aansluiting wasmachine. Ver dieping: badkamer met ligbad, twee ruime slaapkamers met veel bergruimte. Derde slaapkamer. Vaste trap naar zolder met slaap kamer (beschoten kap): Het pand is voorzien van isolatie ten aanzien van de beglazing, en van gas centrale verwarming. Vraagprijs: (205.000,- k.k. PRINS HENDRIKLAAN 66 Een in de mooiste wijken van Soest gelegen vrijstaand vil laatje met rondom tuin, een grote garage en een prima zon- ligging. Het pand verkeert in een perfecte staat van onderhoud en is geheel origineel (intern). Indeling: entree, royale hal, toilet, kelder, keuken. Kamer en suite met openslaande tuindeuren naar terras. Achter de keuken is een bijkeuken gelegen waar de opstelling van de centrale ver warming is. Verdieping: twee grote en een kleine slaapkamer. Ruime douchegelegenheid met aansluiting wasmachine. Via vli- zotrap naar grote zolder. Aanvaarding in overleg, eventueel spoedig mogelijk. Totaal grondoppervlak: 515 m2 Vraagprijs (235.000,-. EIKENHORSTWEG 2 Riante helft van een dubbele villa (bouwjaar 1978) met prak- tijkruimte, garage en een schit terend aangelegde vrije tuin, voorzien van gas-c.v. Indeling: hal met schoonmetsel- werkwanden, toilet, L-vormige woonkamer met open haard, plavuizenvloer en balkenplafond, royale keuken. 1e verd.: 3 slaap kamers waarvan 2 met v.w., bad kamer met ligbad, douche en v.w., apart 2e toilet. 2e verd.: 1 grote slaapkamer met veluxdak- raam, 1 kleinere slaapkamer met- dakkapel, grote spoelbak, c.v- ketel. Indeling praktijkruimte (souter rain): hal (7 m2), wachtkamer (10 m2) met v.w., werkkamer (18 m2), royale behandel- of archief kamer met spoelbak. Vraagprijs: f390.000,-k.k. Door royaal gebruik van thermo pane en andere isolatie lage stookkosten. Prins Bernard I, binnenkort vorst van Knollendam, (Soest in kamavalstijd) zette op Oudejaarsavond de al jaren bestaande traditie voort door een bezoek te brengen aan het politiebureau, waar de dienstdoende agenten werden onthaald op een welkome versnapering. >A L/ j r RUBENSLAAN 80 Op 3e woonlaag, met aan voor- en achterzijde prettig, levendig uitzicht, perfecte, gedeeltelijk ver bouwde 3 kamerflat (voorheen 4 kamer) met zeer ruime berging in de onderbouw. Indeling: entree, toilet, ruime hal, prachtige luxe verbouwde dou chekamer met zeer fraai tegel werk, grote woonkamer op zui den. 2 slaapkamers beide uitko mend op balkon welke geheel af te sluiten is d.m.v. glazen wand- panelen, prachtige keuken met kookplaat en ingebouwde elek trische oven, eetbar, bijkeuken met aansl. wasmachine en 2e in- uitgang. Aanvaarding: direct. Koopsom: (52.500,-. De verkoper neemt extra service kosten ad. f 225,- voor eigen re kening. VAN GOYENLAAN 108 Op de tweede woonlaag gelegen 3-kamerflat met berging in de onderbouw. De flat is recentelijk geheel gerenoveerd. Goede zon- ligging. Indeling: Entree, gang met toilet, hal, douchekamer met v.w., woonkamer, keuken, bi|keuken, 2 slaapkamers met balkon (vrij). Servicekosten (275,-p.m. Koopprijs 64.000,- k.k. Het is u misschien niet opgevallen, maar tot voor kort hadden de beide Soester reisbureau's van Frits Gerth, vestigingen aan de Van Weedestraat en Zuid-Pro menade, verschillende gezichten. Daarin is in de afgelopen weken grondig ver andering gebracht. Met het aanbrengen van de Gerth-huiskleuren blauw-wit-- rood, u mag er o ok rood-wit-blauw van maken, is de presentatie Van Weede straat gelijk geworden aan die van de Zuid-Promenade. Nou en, mag u zich het het lezen van deze mededeling afvragen. Toch is de ze verandering een vermelding waard. Perfektionist Frits Gerth is er alles aan gelegen zijn zaken in een uniforme presentatie aan zijn afnemers aan te bieden. Frisse huiskleuren, die asso ciaties met vakantie oproepen, en daar draait het in niet onbelangrijke mate bij het grootste Soester reisbureau om. Niet uitsluitend het exterieur in de Van Weedestraat onderging een grondige verandering. Met het kleurenspel binnen straalt de zon je als 't ware te gemoet, en maken stapels folders, boekjes, posters en reisgidsen duide lijk dat bij Gerth de zomervakantie 1986 in de wintermaand december be gonnen is. Na een in zakelijk opzicht uitstekend geslaagd zomerseizoen '85 wacht reis organisatie Gerth de zomer van '86. Op de te verwachten grote belangstelling is nog een andere verandering afge stemd. De in gebruik zijnde balies zijn voorzien van beeldschermen, direct verbonden met de komputer, waardoor het mogelijk is na oproep in kontakt te komen met de belangrijkste touropera tors die ons land kent. Binnen de kortst mogelijke tijd kan men reislustige in formanten die hun vakantie-plannen uit bergen folders hebben gehaald in formeren of aan hun wensprogramma kan worden voldaan. Geen nood wan neer daarvan geen sprake is. Binnen enkele sekonden zijn de Gerth's vakan tie-planners in staat reeksen gelijk- 0 Het vernieuwde interieur van het reisbureau aan de Van Weedestraat. waardige aanbiedingen te doen. Een optimale service, bouwstenen van een reisbureau dat langzamerhand aan het uitgroeien is tot het reis- en vakantie instituut Soest en omgeving. Voorlopige prognoses met betrekking tot de komende vakantie-bestem mingen: Griekenland zal nog meer be langstelling krijgen, Spanje verovert iets terug van een markt die wat in de versukkeling is geraakt, vliegreizen zullen vakantie-reizen per auto verder gaan verdringen. Bert Hovestad in Soest-Zuid, Frits Gerth in de Van Weedestraat, en hun medewerkers, leveranciers van zon. Aan de buitenkant is de warmte die u binnen te wachten staat te herkennen. Vakantie-dromen waar maken. Het bestaat nog steeds. Bij Gerth. Binnenkort worden in onze regio weer twee bruidsbeurzen georganiseerd door de speciaalzaken Maribella Bruids mode in Amersfoort (op dinsdag 28 januari) en Sposa Be 11a Bruids- en Avond mode in Bussum (op 11 februari). Beide beurzen zijn grootse manifesta ties, waar aanstaande bruidsparen de unieke gelegenheid krijgen zich te la ten informeren over alle facetten van het huwelijk, waarbij uiteraard vooral de aandacht valt op de trouwdag zelf. In wervelende shows wordt de laatste bruidsmode getoond, die afkomstig is uit alle toonaangevende modecentra van Europa. De beurs in Amersfoort wordt gehou den in de Drietand, op dinsdag 28 janu ari. De beurs opent om 13.30 uur en vanaf 15.00 uur kan men de shows be wonderen. Ook 's avonds is er weer een beurs; die begint om 18.00 uur. De show vangt dan om 20.00 uur aan. In Bussum vindt de beurs plaats in 't Spant, 's ochtends om 10.00 uur (aanvang show: 12.00 uur) en 's avonds om 18.00 uur (aanvang show: 20.00 uur). De toegangsprijs bedraagt 15 gulden, en daarin is uiteraard ook een hapje Johan Cruff, Ruud Krol, Rinus Michels, Johnny Kraaykamp, "de vieze man" Van Kooten en De Bie, Adelheid Rozen (Xantippe de Wit) en Urbanus zijn en kele typische "stemmen" die de Soes ter imitator René van den Berg (23) met het grootste gemak kan nadoen. Daarmee treedt hij de laatste tijd vrij vaak op. Het begon al in militaire dienst, waar hij samen met enkele, jofele Amster dammers een act opvoerde in de An- dré Hazes-stijl. Uit die tijd stamt ook zijn bijnaam "Speer", die is overge waaid naar Soest. Deze week nog bood hij als "Johan Cruyff" in het hoofdstedelijke horeca bedrijf "Hof van Holland", namens de hele Ajax-selectie de aanwezigen zijn nieuwjaarswensen aan. Zodra een mi crofoon in de buurt is, improviseert René de meest actuele teksten, ge baseerd op de situatie van het moment. Dat doet hij ook regelmatig in showti- me in d'Oude Enghe, op woensdagavond. Zijn grootste succes boekte de Soester administrateur (bij de Scholengemeen schap "Eemland") in het VARA-pro- gramma "Tussen Barend Van Dorp", waarin hij, weer als "Johan Cruyff", vorig jaar op 1 april aankondigde te zullen verhuizen van Feyenoord naar Ajax. Deze telefoonscène heeft toen ]Va aanrijding doorgereden Een onbekend gebleven automobilist heeft vorige week op de Dalweg de 34- jarige H.K. uit Soest aangereden. K. kwam met zijn fiets ten val, maar liep geen noemenswaardige verwondingen op. De politie stelt wel een onderzoek in. J; 0 Moderne bruidsjaponnen, links in 'herderinnetjesstijl', rechts in 'char lestonstijl. en een drankje of een kopje koffie be grepen. De bruidsmode is in de afgelopen tijd nogal in opspraak geraakt door bewe ringen in televisieprogramma's (Sonja Barend en Willem Ruis), waarin werd beweerd dat een nieuwe bruidsjapon minstens 2000 gulden zou moeten kos ten. De "bruidswereld" heeft daarvan met ontstemming kennis genomen. Men verklaart dan ook dat nieuwe bruidsjaponnen al vanaf een bedrag van 500 gulden in de zaken te koop zijn en hoopt het grote publiek daarvan ook tijdens de komende bruidsbeurzen te overtuigen. Het overgrote deel van de getoonde bruidsjurken heft een ver koopprijs van beneden de 1000 gulden. Showmodellen (door mannequins tij dens de bruidsbeuzen gedragen) zijn zelfs voor prijzen vanaf 200 gulden te koop. Aan de bruidsbeurzen wordt door een groot aantal zaken en instellingen uit de regio meegewerkt, zodat de bezoe kers in de ruimste zin des woords geïnformeerd zullen worden, ook op terreinen als fotoreportages, druk werk, vervoer, eten en drinken, etc. Reserveren kan men bij Maribella Bruidsmode Amersfoort, tel. 033- 630765 (na 18.00 uur: tel. 08385-20538); bij Sposa Bella Bussum, tel. 035-15055, en Fotostudio Vonk, tel. 02159-16165. De provincie Utrecht heeft nog ruim een half miljoen gulden te besteden voor werkgelegenheidsprojecten. In Soest kan het nieuwe samenwer kingsverband praktijkopleiding bouw bedrijven Gooi- en Vechtstreek (SWV) aan de Grote Melmweg binnenkort een bedrag tegemoetzien. Een SWV heeft tot doel jongeren een vakopleiding te laten volgen. De leden aannemers kunnen voor de duur van een week leerlingen inhuren. Tussen tijds worden de leerlingen in de leer lingenwerkplaats van het SWV opge vangen. Ze krijgen dan les in de basis handvaardigheden. Het SWV treedt op als werkgever en sluit de leer- en ar beidsovereenkomsten voor twee jaar af. In de provincie Utrecht bestaan nu drie samenwerKingsverbanden, in Amers foort en IJsselstein, met elk tachtig leerlingen, en in Soest met veertig leerlingen. De provincie Utrecht heeft aan de SWV in Amersfoort en IJsselstein voor zowel schoolverlaters van zestien en zeventien jaar als werklozen tus sen de 18 en 23 jaar in 1984 een start subsidie gegeven. Verder zijn de pro jectkosten kostendekkend door de loon- opbrengsten. De verwachting is dat alle leerlingen na het tweede jaar bij aannemers aan de slag kunnen. In Soest is sinds kort ook een samen werkingsverband actief voor de Gooi en Vechtstreek. De startkosten ervan bedragen 41.200 gulden. De provincie Noord-Holland draagt daarin 25.000 gulden bij, de provincie Utrecht neemt nu het restant voor haar rekening. (f y om 17.00 uur openen wij 5 weer onze PIZZERIA met Italiaanse live music. Wij heten U allen hartelijk welkom in onze originele PIZZERIA met een kleine attentie. 5 De gehele maand januari op dinsdag en zaterdag LIVE MUSIC. ANNELIES en FRANCO J STEENHOFFSTRAAT 55 TELEFOON 02155-23039 heel wat stof doen opwaaien en zelfs gerenommeerde voetbaldeskundigen dachten dat het echt was. Zo heeft hij aan drie radiouitzendingen meege werkt. "Dat was een mooie tijd", zegt hij achteraf. Of hij van zijn hobby nog eens een be roep zal maken weet hij niet, wel zijn er mensen die wat in hem zien en daar ideeën over hebben. Donderdagavond 9 januari maakt de rechtsback van het derde elftal van S.O.Soest zijn debuut als imitator voor het grote publiek in het cultureel, crea tief centrum C-drie, in de talkshow varv Jan Visser. Andere gasten zijn de plaatselijke po litici Ries v. Logtenstein (CDA), Bert Krijger (WD) en Frans Kingma (PvdA) die door AVRO-man Cees van Dronge- len aan de tand worden gevoeld over de komende gemeenteraadsverkiezingen.

Soester Courant | 1986 | | pagina 6