ALFA 33 m A l F 1 ir OO middenklasse - serie HITö Ju met karakter MIDDENKLASSER-TEMPOBEUL Auto Al bias Gemeenteraadsverkiezingen 19 maart ALFA 33 MILANO v.an9.990,- ALFA 331,5 MILAN0 v.a. /24.490,- ALFA 331,5 Quad. Verde v.a. f27.050,- <2^ t PAGINA WOENSDAG 15 JANUAR11986 SOESTER COURANT PAGINA 15 Wij gaan onze gemeente 'n goede raad geven Vamos a dar le a nuestra municipalidad un buen concejo Militaire Luchtvaart Museum op vakantiebeurs 1986 Historisch transportvliegtuig in Jaarbeurs Wieteke van Dort voor 'De Zonnebloem' in Soest (onder deze advertentie) alles over die geheimzinnige o.a. compleet en luxe interieur 3 motorvarianten 1350, 1490 en 1,5 de sportversie exclusieve styling, aërodynamisch onovertroffen lichtmetalen Alfa Romeo Speedline velgen 4deuren, 5 zitplaatsen gescheiden neerklapbare achterbank/rugleuning electronisch gestuurde ontsteking vijfversnellingsbak met voorwielaandrijving rembekrachtiging verbruik 1 op 16 bij 90 km/u 1 op 12.7 bij 120 km/u 1 op 11 in de stad TWEE SPECIALE UITVOERINGEN: ALFA 33 1.3 EN 1.5 MILANO AUTO ALBLAS AUTO ALBLAS ?ALFA 33, NU AL ONDER 20.000 GULDEN/' 5t 235 yffj Op 19 maart vinden weer de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Voor het eerst gaan die dag Nederlanders en niet-Nederlanders in de gemeente j Soest samen naar de stembus: Nederlanders van 18 jaar of ouder en niet- I Nederlanders van 18 jaar of ouder, die een aaneengesloten periode van 5 jaar of langer In Nederland wonen en hier op 4 februari 1886 legaal ver blijven. Om die niet-Nederlanders te wijzen op de mogelijkheid om deel te nemen aan de verioezmgen zal vanaf vandaag elke week in deze rubriek een z.g. 'Goede Raad/Advertentie' worden opgenomen, steeds weer in een of meer andere talen. Vandaag wordt begonnen met de Nederlandse en Spaanse tekst De niet-Nederlanders kunnen informatie over de gemeenteraadsverkie zingen krijgen In hun eigen taal bij het gemeentelijk INFOrmaüecentrum, Steenhoffstraat. Op woensdag 19 maart hebben de verkiezingen voor de gemeenteraden plaats. Nederlanders van 18 jaar of ouder kunnen aan die verkiezingen deelnemen. Maar voor het eerst kunnen ook niet-Nederlanders hun stem uitbrengen. Zij mogen deelnemen aan de verkiezingen, wanneer zij 18 jaar of ouder zijn, minstens een aaneengesloten periode van vijf jaar in Nederland wo nen en hier op 4 februari 1986 legaal verblijven. Misschien hebt u nog vragen over de verkiezingen. Hoe u moet stemmen. Wat precies de invloed van de gemeenteraad is. Wat u moet doen, als u zelf niet kunt gaan stemmen op 19 maart. Daarover ligt uitgebreide informatie voor u klaar. Via uw gemeente hoort u hoe u hierover kunt beschikken. Vraag erom, want alle stemmen gelden. Dus uw stem ook. Voor informatie over verkiezingsprogramma's en kandi daten kunt u bij de politieke partijen in uw gemeente terecht. Hun adressen zijn bij uw gemeente bekend. El miércoles 19 de marzo tienen lugar las elecciones para los concejos municipales. Todos los holandeses mayores de 18 anos pueden tornar parte en las eleccio nes, pero, por, primera vez, pueden votar también los no-holandeses. Ellos pueden participar en las elecciones en caso de tener 18 anos o mas, de vivir en Holanda por un periodo ininterrumpido de, por lo menos, cinco anos y de permanecer legales en el pais al 4 de febrero de 1986. Quizés ud. tiene aün algunos interrogantes sobre las elecciones: sobre la manera de votar, sobre cudl es exactamentela influencia del concejo muni- cipal, sobre lo que ud. debe hacer en caso de estar impedido de votar el 19 de marzo. Sobre todas estas cuestiones existe amplia información en espanol. En su municipalidad le pueden decir cómo conseguirla. Solicitela, ya que todos los votos cuentan, también el suyo. Si desea información sobre programas electorales y candidatos puede diri- girse a los partidos politicos en su municipio. Las direcciones pueden ser solicitadas en la municipalidad. VIVIRJUNIUS VOTAR IUNTOS- Het Militaire Luchtvaart Museum te Soesterberg neemt op spectaculaire wijze deel aan de Vakantiebeurs 1986, die van woensdagmiddag 15 januari t/m zondag 19 januari wordt gehouden in de Jaarbeurs te Utrecht. De deel name van het luchtvaartmuseum aan de vorige vakantiebeurs in 1985 was een succes en menige bezoeker rea geerde verrast op de presentatie van het museum tussen tal van tour operators en reisorganisaties. Het ken nelijk nog onbekende museum werd na de beurs dan ook opgenomen in het dagprogramma van diverse busonder nemingen. Het luchtvaartmuseum wordt op deze vakantiebeurs duidelijk gepresenteerd als een stuk dagrekreatie. In de ruim 200 m2 grote stand (NR 6010) in de Mar griethal exposeert het museum een authentiek De Havilland U-6A Beaver transportvliegtuig, dat na de Tweede Wereldoorlog tot 1 september 1974 in dienst is geweest bij de Koninklijke Luchtmacht. Behalve dit fraaie eenmotorige trans portvliegtuig - een zogenaamde hoog dekker - worden er o.a. opengewerkte vliegtuigmotoren, vliegtuigstoelen zo als het rieten stoeltje van 'De Brik', het eerste vliegtuig van de Luchtvaartaf deling uit 1913 en een schietstoel van de F-104 Starfighter, oude en nog vrij re cent gebruikte vliegkleding en een prachtig gerestaureerde Luchtmacht- brandweerjeep tentoongesteld. Mooie kleurenfoto's tonen het interieur van het museum en een aantal van de to taal 25 binnen en buiten het museum opgestelde vliegtuigen. De officiële opening van de beurs die verricht wordt door Minister Smit- Kroes zal muzikaal worden opgeluis terd door de Fanfare der Genie. Op za terdagmiddag 18 januari om ca. 14.00 uur zal het Tamboerkorps van de Ka pel van de Koninklijke Luchtmacht op treden in de stand van het Militaire Luchtvaart Museum en eventueel bij de stand van Utrecht Promotion, waar diverse musea van de Vereniging van Utrechtse Musea (VUM) worden gepre senteerd. Het Militaire Luchtvaart Museum, dat in 1985 bijna honderdduizend bezoekers trok, is wegens werkzaamheden nog gesloten tot 1 april a.s. Daarna zal de poort van het Kamp van Zeist, waar het museum is gevestigd, weer worden opengesteld voor de museumbezoeker. Het luchtvaartmuseum is gratis toe gankelijk. Een Beaver 30 jaar geleden in volle vlucht. De Beaver met de registratie S- 9 staat in de Jaarbeurs tentoongesteld op de stand van het Militaire Lucht vaart Museum. Op dinsdag 4 februari a.s., 's middags om 2 uur, organiseert de Zonne bloem, afd. Soest een ontspanningsmiddag in 'De Open Hof'. Hiervoor is Wieteke van Dort uitgenodigd, die bij velen bekend zal zijn van radio en t.v. Zij zal deze middag uithaar grote repertoire van liedjes voor de gasten zingen en het belooft een fijne middag te worden. Bent u hoogbejaard, ziek en/of eenzaam, of kent u wellicht iemand die hiervoor in aanmerking zou komen, neemt u dan zo spoedig mogelijk contact op met: Mevrouw A. van Hoorn-Koehoorn, Valeriaanstraat 189, Soest, tel. 19875. Dringende oproep chauffeurs Voor bovenstaande activiteit heeft De Zonnebloem nog grote behoefte aan chauffeurs. De gasten moeten op 4 februari vervoerd worden naar de 'Open Hof.Bent u in het bezit van een auto en hebt u wat vrije tijd, dan kunt u de Zonnebloem maar vooral de gasten, een groot plezier doen, door nu te bel len naarMevrouw W. Creton-Schorn, Colenso 132, Soest, tel. 14480. Bij voorbaat hartelijk dank inclusief BTW Afleveringskosteri f 475,- ~mc&- j VAN WEEDESTRAAT 251 TELEFOON 02155-12334 AUTO ALBLAS I j de A Ifa 33 Quadrifoglio Verde: de auto straalt dynamiek uit. Front van AUTO ALBLAS Met de Alfa 33, als opvolger van de legendarische Alfasud, brengt Alfa Romeo een modellenreeks op de weg, die de concurrentie op tal van punten het nakijken geeft. Allereerst zorgt de eigenzinnige lijn voor bewonderende blikken, is het interieur uiterst compleet en luxe uitgevoerd, terwijl de techniek de wagens een levendig en toch comfortabel rijgedrag geeft. Met zijn dynamische uitstraling en rappe prestaties is de Alfa 33 een auto, die echte autoliefhebbers weet te bekoren. De Alfa 33 reeks telt drie motorvarianten alle drie van het boxer-type: er is een 1350 cm3 krachtbron, een 1400 cm3 versie plus een evengrote opgevoerde motor in de impulsieve 1.5 Quadrifoglio Verde, de sportversie van de Alfa 33. Het toonaangevende blad Autovisie betitelde de Alfa 331.5 Q.V. als „een dijk van een auto". Daarnaast is er de Alfa 33 1.5 liter 4x4, een terreintijger met in- en uitschakelbare vierwielaandrijving. verbaar in twee carrosseriekleuren: zilvergrijs metallic en Alfa-rood. De bumpers zijn in de kleur van het koetswerk uitgevoerd, de raamom- lijstingen zijn zwart; fraaie lichtmeta len Alfa Romeo Speedline velgen met superlage brede banden zijn als extra verkrijgbaar. AUTO ALBLAS Interieur J Qua prijs komt de Alfa 33 zeer gunstig uit de bus. Met name de Alfa 33 Qua drifoglio Verde, die het in de ^scheurijzer"-klasse moet opnemer tegen bijvoorbeeld de Golf GTI, 205 GTI, Escort XR3i, Kadett GSi enzo voort, blijft zijn belagers met enige duizenden guldens voordeel de baas. Van de typen 13 en 1.5 heeft Alfa Ro meo per 8 november 1985 twee speciale uitvoeringen geïntroduceerd: de Alfa 33 13 Mi en 13 Mi (Mi Milano). Beide modellen onderscheiden zich door een soberder uitrusting van de bestaande typen. De Alfa 33 ontleent zijn naam aan de succesvolle ,tipo 33' racewagen. Zo'n 15 jaar geleden grossierde deze 270 pk sterke bolide op circuits overal ter wereld in overwinningen. AUTO ALBLAS Uiterlijk Produkten van het huis Alfa Romeo staan al jaar en dag bekend om hun elegante, representatieve design. Ook de Alfa 33 kenmerkt zich door een ex clusieve styling: herkenbaar van verre en met de nodige sportieve trekken. Dat de aërodynamica weinig te wen sen overlaat, toont de spitse, sterk aflopende neus en de extra schuin ge plaatste voor- en achterruit. De Cw- waarde van slechts 0.35 is een waar- voor een goede stroomlijn. Mei zijn lengte van 4,02 m, breedte van 1,61 m en hoogte van slechts L305 m wekt deze vierdeurs middenklasser een kordate indruk, die nog wordt versterkt door de eigenzinnige achter kant. De royale vijfde deur geeft toe gang tot een variabele kofferruimte, wat nogal apart is voor een sedan. Overigens kan de 33 even goed als een hatchback worden betiteld, wat de veelzijdigheid van dit model bewijst. Het front is sober maar stijlvol. De motorkap met profielen in de huid plaat loopt schuin naar voren af, waardoor een natuurlijk, ongehinderd uitzicht ontstaat. De portiergrepen zijn volledig in de koets verzonken. De ex treem lage taillelijn geeft de body een harmonieuze touch. Vóór en achter lopen de solide bumpers door tot de wielkasten. AUTO ALBLAS Blik in de cockpit van de Alfa 33 Qua drifoglio Verde. Let op de prima ge profileerde stoelen. Overigens is het hele interieur afgestemd op een sportieve rijstijl. Opvallende exterieur-punten zijn voorts de hartvormige uitsparing met Alfa-embeem in de grille, de forse voorspoiler, de dorpels en stootprofie- len langs de zijkant, de handzame benzinetankdop en de slanke achter lichtunit met achteruitrijlampen en mistachterlichten standaard. De Alfa 33 Quadrifoglio Verde is le- Qua indeling en afwerking is het Alfa 33 interieur licht, modern en ruim, kortom uitnodigend van aard. Uiter aard is het ook comfortabel. Vier deu ren geven toegang tot 5 zitplaatsen. Bij de 33 Quadrifoglio Verde is het inte rieur speciaal afgestemd op een spor tieve rijstijl. Anatomisch verantwoord gevormde voorstoelen met hoofdsteu nen zijn standaard bij de hele 33 range. In de sportversie zijn de stoelen nog nèt iets meer geprofileerd en voorzien van half-open hoofdsteunen. Bij het in hoogte verstellen van het stuurwiel beweegt het instrumenten paneel mee, zodat het dashboard per fect afleesbaar blijft. Opdat de bestuurder altijd heer en meester over de auto kan zijn, kregen alle hendels en instrumenten de meest logische plaats. Bij de sportversie ho- AUTO ALBLAS ren een oliedrukmeter en een volt- meter tot de basis-uitrusting. Stuurwiel en versnellingspook zijn in de 33 QV van leer; in de andere 33's van hout. Van de vele details noemen we nog de van binnenuit verstelbare buitenspie gel, de binnenverlichting die pas enige seconden na het sluiten der portieren dooft en in de Quadrifoglio Verde de handige bergruimte aan de linkerdeur. Buitengewoon praktisch is de ge scheiden neerklapbare achterbank- rugleuning. Hierdoor kunnen laad ruimte en achterbank precies worden afgestemd op het vervoer van perso nen en/of bagage. Met de rugleuning in normale stand kan het laadruim al maximaal 400 liter bagage bevatten. Techniek Het motorische geweld voor de Alfa 33 begint met de 1350 cm3 boxermotor, die 58,1 kW (79 pk) bij 5800 tpm le vert. Pittiger is de met twee dubbele carburateurs (elke cilinder zijn eigen inlaat) uitgeruste 1490 cm3 'viercilin- der, die goed is vopr maximaal 70 kW (95 pk) bij 5800 tpm. Ronduit flitsend gaat de 1.5 liter krachtbron van de 1.5 QV te keer. Hij brengt maar liefst 105 paardekrachten in galop (77 kW) bij 6000 omw./min. Bij de Alfa 33 4WD is de al genoemde 1.5 liter (70 kW/95 pk) motor toegepast. Bij alle 33's is elektronisch gestuurde, contactpuntloze ontsteking standaard. Deze staat borg voor snel en probleemloos starten onder alle om standigheden. De motoren zijn gekoppeld aan een vijfversnellingsbak, die de voorwielen aandrijft. Wielophanging en vering zijn van een bekend, oerdegelijk concept: vóór onafhankelijk met McPherson veer- poten, achter een starre as met lengte geleiding door reactie-armen. Schroefveren en dubbelwerkende hy draulische schokdempers vinden we rondom. Het vacuüm-bekrachtigde remsysteem omvat schijfremmen vóór en trommelremmen achter. In het Bij de Alfa 33 Quadrifoglio Verde zijn de bumpers in de kleur van het koets werk uitgevoerd, de raamomlijstingen zijn zwart. Z'n Cw-waarde van 0.35 waarborgt een goede stroomlijn. achtercircuit is een remdrukregelaar opgenomen. De besturing is van het type tandheu gel plus rondsel. AUTO ALBLAS Rijden Alfa Romeo heeft zijn sporen verdiend in de racerij. Als luxe personenauto zet de Alfa 33 deze traditie voort. Eén van de kenmerken van de Alfa boxermotor met twee bovenliggende nokkenassen is dat al bij lage toerentallen een hoog koppel beschikbaar is. Dit betekent sportieve prestaties bij een doorgaans gunstig brandstofverbruik plus een lange levensduur van de motor. Toe passing van twee dubbele carburateurs geeft extra vermogen aan deze van origine al snelle berlina voor een flitsende acceleratie. Hij rijdt water vlug als dit gewenst of nodig is en is veilig bij het inhalen. Met name de 33 Quadrifoglio Verde is een heus snelheidsmonster. Rijden met deze volbloed is een waar genoe gen. Het is verbazingwekkend hoeveel spirit deze rakker uit de anderhalve liter motor weet te halen. Zowel in de bebouwde kom als op de grote weg gedraagt de 33 QV zich soepel en probleemloos. Met het prettig aan voelende, leren sportstuur laat hij zich keurig kris-kras door druk stadsgewoel sturen. Eenmaal op de highway ont popt de 33 QV zich als een tempobeul, die graag op de staart wordt getrapt en een hoge kruissnelheid schier moeite loos volhoudt. In het vrije veld is deze Alfa-telg kennelijk echt in zijn element. De kenmerkende uit- laatbrom van de boxermotor onder streept dit. Overigens, zo'n sportieve snerp hoort gewoon bij dit type. Door een goede opvolging van de overbrengingsverhoudingen bezit de Alfa 33 een versnellingsbak met vijf pittige versnellingen en geen vierbak metaangeplakte' overdrive. Zo haalt de Alfa 33 QV zijn top van ruim 185 km/u dan ook in de ,vijfNa in de vier tot een flink hoog toertal te hebben opgestoomd, zet ook de vijf er nog 'ns een keer de schouders onder. Zo hoort het in een sportcar. De vijfbak schakelt probleemloos. Oneffenheden in het wegdek worden door het uitgekiende onderstel keurig gladgestreken. Door de combinatie motor, versnel lingsbak en sportief afgeveerd onder stel ontpopt de 33 zich als een leven dige, gerieflijke limousine, die graag voor zijn capaciteiten uitkomt. Bij al die sportiviteit blijven de ver bruikscijfers zeer aanvaardbaar: ge middeld 1 op 16 bij constant 90 km/u; 1 op 12,7 bij 120 km/u en 1 op 10 k 11 in de stad. Het doorsnee verbruik bij de ECE-cyclus ligt rond I op 12 13. Door de prijsstelling van de nieuwe Milano-uitvoeringen begint de Alfa 33 serie qua prijs nu bij f 19.990,- voor de Alfa 33 Milano. De oude basisprijs was 22.990,-. Voor de Alfa 33 1.5 Milano geldt nu een prijs van f24.490,-. De Alfa 33 1.5 Quadrifoglio Verde kost f 27.050,-; de 33 4x4 komt op 33.990,-. Bedragen incl. BTW, excl. f 475,- afleveringskosten.

Soester Courant | 1986 | | pagina 15