II vay 0//GH DeSoester Duinen Winkeliers Hartje-Zuid 'met stomheid geslagen' over aandacht ABC-project De secretaresse van de toekomst! Portugal de nieuwe vakantie - topper oost® scliocuisikcr On€§erwijsinstituut Hulscher INFORMATIEDAG (Q lbrilmodef PAGINA? WOENSDAG 15 JANUARI 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 Plan is heilloos3 ervangen ▼VVTT ten iAkAJT Bang&OlufsenrÉ van Schoemaker hotel heidepark Gemeente Soest: 'Nog helemaal geen sprake van dat ABC-project doorgaat' Bewoner Honingbij in conflict met gemeentereiniging over huisvuil 'Spectaculaire exportgroei verwacht' - ASSISTENT-SECRETARESSE Welles-nietes om extra subsidie Jeugdzorg Uitwerkingsplan Winkelcentrum Overhees ter inzage w,> "'"12^^™®°"°- ïoest >60 garantie voor zekerheid Westerhof voor reparatie i uw RADIO en TV. Werk- ats Valeriaanstraat 60 ast. tel. 02155-19629. BRUIDS REPORTAGE .a. ƒ435,- incl. Foto-Video erman van Dam Praamgracht 5 Soestdijk "el. 02155-17552 iw kans dus... t wel minstens e financiering Jvereenkomst plicht is. te ruilen heb- :elijke manier n, komt u dan t/rn 31 januari 1986. st, 3.30 uur. De winkeliersverenigingen Soest-Zuid en Zuidpromenade, die zich doorgaans gezamenlijk presenteren onder de naam 'Hartje-Zuid', hebben vorige week onderstaande brief aan het College van Burgemeester en Wethou ders gestuurd Geacht College, Wij, de Besturen van de krachtens het ,,Hartje-Zuid"-verband samenwer kende winkeliersverenigingen Soest- Zuid" en .Zuidpromenade," hebben met grote verbazing en verontwaar diging kennis genomen van recente persberichten en schriftstukken aan gaande een door AHOLD bij u inge diend verzoek om, in gezamenlijk over leg en op basis van een distributie-pla nologisch rapport, met u de haalbaar heid van een ABC-vestiging aan de Steenhoffstraat te onderzoeken. Daarnaast heeft ons echter een sterk •gevoel van verontrusting bevangen toen wij, aan de hand van zowel schrif telijk als verbaal door u naar buiten ge brachte meningen, tot geen andere vaststelling konden komen dan dat u voor dit ABC-projekt een klaarblij kelijke voorkeur bezit. Wij protesteren niet alleen met grote kracht tegen het in onze ogen heilloze plan als zodanig, doch tevens en vooral tegen uw, o.i. aan onbetamelijk bestuur grezende wijze van handelen, waarbij kennelijk voorhanden zijnde zakelijke motieven in stilzwijgen gehuld blijven. Motieven die, hoe ze ook mogen luiden, nimmer in konformiteit zullen kunnen zijn met het na lange voorbereiding en op basis van de grootste zorgvuldig heid tot stand gekomen tweepolige win- kelbeleid. Wij mogen, kunnen en willen niet in stemmen met de aantasting van een uit talloze doorwrochte adviesrapporten, bestemmingsplannen en "/jfeadsbesluiten geboren winkelbeleid, dat er juist op gericht is geweest om een evenwicht te kreëren en aan alle ondernemers optimale kansen op een renderend bestaan te bieden. Kansen, die onze ,,Hartje-Zuid"-onder- nemers ten koste van enorme inves- «tSeringen en dito inspanningen in resul taten moeten zien om te zetten. Kan sen die nu, op grond van uw naar ge ringschatting tenderende beleidsvisie, in ernstig gevaar dreigen te komen. Om maar te zwijgen van de onvermij delijk met de eventuele konkretisering van het ABC-projekt aan de Steenhoff straat gepaard gaande verstoring van het in Hartje-Zuid" met grote nauw keurigheid ingevulde branchepatroon. sgWanneer wij citeren uit uw bestem- |Rmingsplan Winkelpool Soest Zuid,, (pa gina 10), dat de 'vestigingstendentie in de Van Weedestraat moet worden om gebogen naar de Soesterbergsestraat, d.w.z. zoveel mogelijk beperking ener- i zijds en verruiming anderzijds' en ver- volgens opmerken, dat die verruiming in Soest-Zuid met 3000 vierkante meters dank zij de totstandkoming van Mihet nieuwe winkelcentrum "Zuid- promenade" weliswaar werd bewerkT stelligd.'doch dat sindsdierTtevehs èeh sluipende verruiming van' het wirikël- arsenaal in de Van Weedestraat heeft jlplaatsgevonden, moeten wij vaststel- len dat het in 1984 gerealiseerde (wan- 1 kele!evenwicht a.g.v. deze ontwikke ling nu reeds verder wordt verstoord. iÏHet is ons een raadsel en slaat ons met grote stomheid, dat onder die omstan digheden überhaupt aandacht kon en jtan worden besteed aan een plan, dat ,een feitelijke uitbreiding behelst van de verkoopvloeroppervlakte in de Van Weedestraat met maar liefst 3.800 m2, d.w.z. ongeveer 4.500 m2 bedrijfsvloer- pppervlakte, oftewel 1% maal de 'oppervlakte die in Soest-Zuid nodig was om het evenwicht enigszins te her stellen. Een feitelijke uitbreiding, wijl de onderhavige lokatie, evenals de daar tegenover aan de Steenhoffstraat ge situeerde en tot de winkeliersver- twniging Van Weedestraat behorende winkelkoncentratie, onmiddellijk aan het meergenoemde winkelgebied aan sluit. Op gevaar af een schijn van vooringe- ^Aanrijding met onver zekerde auto tóTijdens de surveillance zag de politie zaterdagmiddag op de Van Weede straat een automobilist een aanrijding -veroorzaken met een daar gepar keerde auto. De bestuurder bleek niet verzekerd te zijn en kreeg een proces verbaal. Het betrof de 18-jarige F.V. uit Soest. nomenheid op ons te laden, kunnen wij niet nalaten ons af te vragen, of onder de hierboven omschreven omstandig heden niet veeleer aan een herstel van het evenwicht, d.w.z. aan een ver ruiming in "Hartje-Zuid" zou moeten worden gedacht. Met klem verzoeken wij u geen verdere medewerking te verlenen aan het doen verrichten van een distributie-planolo gisch onderzoek, dat a.g.v. de vele reeds voorhanden zijnde rapporten vol komen overbodig is, de kwalifikatie 'onafhankelijk' niet verdient en last but not least door een meerderheid van de Commissie Ruimtelijke Ordening wordt afgekeurd. Wij delen u mede dat wij de ontwikke lingen in deze aangelegenheid, waarin onze zakelijke voortlevingsmogelijkhe- den op het spel staan, nauwgezet en op de voet zullen blijven volgen en dat wij niet zullen schromen om niet alleen alle ons ten dienste staande zakelijke en politieke mogelijkheden te benut ten, doch noodzakelijkerwijze ook alle wettelijke stappen zullen ondernemen. DeDeensevwmgewefsvanbeeWengeluid 'n klasse apparaat B&OVHS met 3 jaar garanti 2095.- Schoemaker is dealer van B&O voor Soest. Kleuren TV J videoen V stereo- ht apparatuur van topklasse met drie jaar garantie. Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 die dit plan naar het schimmenrijk, waar het naar onze mening thuishoort, zullen doen verhuizen. Voorlopig volstaan wij met toezending van dit adres aan de hierna genoemde (overheids)instanties, instellingen, politieke partijen en persorganen. Dat de (duidelijk afleesbare) waarheid moge zegevieren is de met krachtige overtuiging uitgesproken wens van onze beide besturen. Namens het "Hartje-Zuid "-verband verblijven wij, met hoogachting, H.J. Meijering voorzitter Soest-Zuid A.M. Hovestad voorzitter Zuidpromenade Trefcentrum met alle denkbare faciliteiten. Zakelijk of feestelijk. Móói in hartje van de regio. En elke zaterdagavond diner met 'Live' muziek! Bilthoven 030-782477. "Ieder verzoek om medewerking, van wie dan ook, wordt bekeken en netjes behandeld. Dat geld ook voor het distributie-planologisch onder zoek (DPO) dat Ahold wil laten uitvoeren, op haar eigen kosten. Daarvoor is de medewerking van de gemeente gevraagd. Het is normaal menselijk dat dat dan ook gebeurt." Zo reageert gemeente-voorlichter Ben J. van Os op de felle brief van de Hartje-Zuid-winkeliers over het ABC-project, waarin zij met zwaar ge schut protesteren tegen de houding van het gemeentebestuur in deze kwestie. "Het onafhankelijke adviesbureau Heeswijk uit Vught gaat in opdracht van de gemeente dat door Ahold betaalde onderzoek verrichten. De op dracht daarvoor gaat een dezer dagen de deur uit en het zal wel een Daar maanden duren voordat het is afgerond"aldus Van Os. Hij wijst erop dat Ahold zelf al een onderzoek heeft gedaan waaruit naar voren is gekomen dat de plek van het gemeentehuis de beste lokatie voor de vestiging van een ABC-project is. "Het distributie-planologisch onder zoek moet die conclusie alleen nog exacter onderbouwen. Daarbij gaat het om cijfers die wij ook wel willen hebben. Notitie Los van het DPO is de gemeente bezig met het opstellen van een notitie over de voors en tegens van de eventuele afbraak van het uit 1890 daterende gemeentehuis, laat Van Os weten. "Daarin worden alle consequenties bekeken en op een rijtje gezet, óók die voor wat betreft het winkelbeleid. Maar er is nog helemaal geen sprake van dat het ABC-project doorgaat." In de notitie komen allerlei vragen aan de orde, zoals de vraag of het gel dende bestemmingsplan wel of niet veranderd zou moeten of kunnen wor den, of het wel in het schema past, of het project niet anderen tegen de ha ren instrijkt, etc." Dat wil allemaal nog helemaal niet zeggen dat de ge meente achter de ABC-ideeën staat. Er zijn misschien wel andere moge lijkheden om een goedkoper gemeentehuis te krijgen." Van Os kan zich de ongerustheid van de Hartje-Zuid-winkeliers wel enigs zins voorstellen maar dringt erop aan eerst de notitie van het gemeente bestuur af te wachten. "Dan pas kunnen we zien welke consequenties het oplevert. De gemeente zegt niet: het gemeentehuis gaat weg, maar be kijkt alleen de gevolgen, indien dat zo zou zijn. Meer is er niet aan de hand", aldus de gemeentevoorlichter. Verplicht aan huis op te halen Een bewoner van de Honingbij, één van de nieuwe straten in Overhees, de heer W.D. van Mourik, is in conflict ge raakt met de gemeentelijke reinigings dienst over het ophalen van zijn huis vuil. In een brief aan burgemeester Scholten kondigt hij aan het 'hoger op te zoeken' wanneer de reinigingsdienst (en het College van B. en W.) op hun standpunt blijven staan. Kern van het conflict is dat de heer Van Mourik van mening is dat de gemeente verplicht is het huisvuil bij de inwoners aan huis op te halen. Volgens de rei nigingsdienst moet hij de container aan de Turfstreek plaatsen, zolang de definitieve bestrating van de Honingbij nog niet heeft plaatsgevonden. Door de weersomstandigheden is dat nog niet het geval, heeft de burgemeester hem namens het College laten weten. Van Mourik is het daarmee niet eens. 'Voor alle verkeer, onder andere het bouwverkeer (zeer zware en grote auto's) is een tijdelijke weg aangelegd, dus het argument dat de huisvuilwagen er niet kan komen raakt kant noch wal.' Reinigingsrechten De heer Van Mourik schrijft dat de huisvuilwagen er zelfs al enkele malen is geweest, na lang aandringen. 'Ik zal dan ook niet mijn huisvuil aanbieden op De Turfstreek, te meer daar wij toch ook onze reinigingsrechten aan de gemeente betalen. Verder laat mijn ge zondheid niet toe dat ik 's morgens in alle vroegte door weer en wind de con tainer naar de Turfstreek sleep. Gemeente-voorlichter Ben J. van Os deelt desgevraagd mee dat de ge meente op haar standpunt blijft staan, 'Er is weliswaar tot twee maal toe een huisvuilwagen de Honingbij opgere den, maar dat gebeurde in verband met de feestdagen door een kleine huis vuilwagen, die een laadvermogen heeft van 6 ton en volbeladen ongeveer 15 ton weegt. Stremming van ander verkeer was toen niet aan de orde, omdat de bouwwerkzaamheden in verband met de feestdagen stil lagen.' Van Os merkt verder op dat, nu de tijden weer tot het normale leven zijn teruggekeerd, het uit economisch oog punt niet meer verantwoord is de kleine huisvuilwagen in te zetten. De wagen moet namelijk, wanneer deze vol is, naar het overlaadstation Lage Weide. 'Normaal gesproken wordt de grotere wagen (spoorloper) ingezet," aldus Van Os. 'Die heeft een laadver mogen van 11 ton en weegt volbela den zo'n 22 ton. Het is beslist on mogelijk orh met deze zware vracht auto tussen alle verkeer te manoeuvre ren. Als er stremmingen zijn betekent dit al snel een onaanvaardbaar opont houd, met alle gevolgen van dien. Openbare weg Van Os weerspreekt ook de bewering dat het huisvuil zou moeten worden op gehaald bij de woning. 'Dat is geens zins het geval. Er moet worden opge haald bij het dichtstbijzijnde punt aan de openbare weg bij de woning. De Honingbij is momenteel nog een bouw- weg en het betreden ervan geschiedt op eigen risico. Zodra de definitieve be strating is aangebracht en verkeers borden etc. zijn geplaatst is de weg openbaar. Formeel moet de heer Van Mourik zijn huisvuil dus aanbieden aan de Turfstreek, dat is immers het dichtstbijzijnde punt.' Van Os laat overigens weten dat de ge meente wel begrijpt dat een en ander voor de heer Van Mourik enig ongemak zal geven en dat al het mogelijke zal worden gedaan om de werkzaamheden snel te laten afronden. De heer Van Mourik krijgt t.z.t. bericht van de ge meente wanneer het huisvuil aan de Honingbij zal worden opgehaald. NEC-voorzitter Fokkema in nieuwjaarstoespraak: Tijdens de traditionele nieuwjaarsre ceptie van de Nederlandse Export Combinatie (NEC) te Soest heelt voor zitter Lambert Fokkema de verwach ting uitgesproken dat 1986 een topjaar voor de Nederlandse export zal wor den. In 1985 steeg onze export van 210 mil jard (in 1984) tot 233 miljard. (Een mil jard gulden per 'werkdag'). Voor 1986 rekent de NEC-voorzitter opnieuw op een stijging van 11 a 12%. Verdubbelings-fenomeen Van 1967 tot 1972 is de Nederlandse ex port verdubbeld. Van 1972 tot 1977 is de Nederlandse export opnieuw verdub beld. 'Alle factoren die in die twee periodes meewerkten tot deze topprestaties (voor iedere ondernemer betekent een verdubbeling van de omzet in 5 jaar een 'topprestatie') zijn op dit moment vergelijkbaar aanwezig,aldus de heer Fokkema, die een derde verdubbeling voor de komende 5 jaar realiseerbaar acht. 'Nederland heeft qua inwonertal de grootste export ter wereld, en dat dan ken wij niet' - aldus de NEC-voorzitter - 'aan het feit, dat onze produkten goed koop zijn, evenmin aan de omstandig heid, dat wij uitzonderlijke produkten hebben, ook niet aan een gat in de markt, dat anderen niet zagen, maar uitsluitend aan de niet te stuiten ex port-drift van de Nederlandse onderne mer, waarbij het kleine en middelgrote bedrijf een ere-saluut verdient. Vakmensen nodig Meer omzet betekent meer winst, maar ook meer arbeidsplaatsen. De heer Fokkema wees erop dat er reeds nu bedrijven zijn, die ernstig te kampen hebben met gebrek aan ge schoolde vakmensen. In 1985 gaf het Nederlandse bedrijfsleven rond 200 miljoen gulden uit aan personeels-wer- vingsakties. Hij acht dit verontrustend tegenover het schrijnende cijfer van 700.000 werklozen en het toont duidelijk aan dat er iets fundamenteel mis is. De vergroting van de export zal op nieuw gunstig werken voor de bestrij ding van de werkloosheid, maar zonder een ambitieus scholingsplan, dat hoge prioriteit bij de regering krijgt, vreest de NEC-voorzitter binnen afzienbare tijd grote spanningen op de arbeids markt. 'Er zijn technische scholen die leer lingen afleveren, die alles weten van maatschappijleer en die precies weten waar Timboektoe ligt en hoe de men sen daar stemmen, maar die klungelen als ze een alledaags stuk gereedschap in de vingers krijgen.' STEENHOFFSTRAAT 30A (ingang Dalweg) 3764 BL SOEST - TEL 02155-12900 zaterdag 18 januari 198610.00-14.00 uur Éénjarige dagopleiding tol - SECRETARESSE - RECEPTIONISTE/INFORMATRICE Avondopleidingen - typen - steno - notuleren - tekstverwerking (Wordstar) - secretaressekursus (deelcertificaten) - praktijkdiploma boekhouden - Basis-I nformatica - - Receptieleer - conversatie Engels en Spaans Brochure op aanvraag Ook in het beroep van secretaresse is inhoudelijk en maatschappelijk een grote verandering gekomen. Was het beeld van vroeger de degelijke juffrouw die de meeste tijd achter een schrijf machine doorbracht, nu zien wij dui delijk een opwaardering van deze functie. De moderne secretaresse dient op de hoogte te zijn van de nieuwe communi catie- en informatietechnieken. Im mers, op grond van informatie worden beslissingen genomen. Door toepassing van de computer, het onmisbare werktuig voor het goed ver lopen van het informatievoorzienings proces, kunnen beslissingen beter en sneller worden genomen. Het routinewerk is grotendeels uit het pakket werkzaamheden verdwenen, zij wordt nu geacht in staat te zijn het informatie- en communicatieproces zo wel intern als extern te bewaken. Op den duur zal zij zodanig in de or ganisatie van het bedrijf moeten zijn gegroeid, dat zij deeltaken van de directie kan overnemen en dat zij op grond van haar feitenkennis de directie van advies kan dienen. Haar taken bewegen zich richting be leidsniveau, waardoor haar taak welis waar zwaarder, maar toch zeker ook boeiender is geworden. In de opleiding zal men zich duidelijk op deze trend moeten richten; er wordt op het gebied van kennis en vaardig heden steeds meer van de secretares se verwacht. Tal van instituten leiden op voor al dan niet zelf ontworpen examen. Dit is mogelijk doordat er in Neder land geen officieel erkend secretares sediploma bestaat. In het kader van de erkenning die waarschijnlijk nog dit jaar door het Ministerie zal worden verleend, laten een 20-tal onderwijs instituten de examens voor secreta resse en receptioniste centraal afne men door de Associatie S.M.K. te Eind hoven. Deze onder toezicht staande organisa tie verstrekt ook het landelijke diploma ReceptionisteAssistent-Secretaresse en Secretaresse. In Soest kunt u voor deze opleiding te recht bij het Onderwijsinstituut Hul scher te Soest. Gastvrije Gastenje van Peter Meijer nomische, gastvrije gezelligheid vindt u weer in Soest. Elke dag geopend van 17.00 t/m 24.00 uur, 's maandags gesloten. Voor reserveringen, Gasterije Peter Meijer Burg. Grothestraat 16, Soest, telefoon 02155 -172 49 Nieuws van 't Rabobank Reisbureau: Al zitten we nog midden in de winter, toch hebben al miljoenen Nederlan ders zich gebogen over de wijze waar op ze dit jaar hun zomervakantie zullen doorbrengen. Onze reismedewerkers merken dat nu volop aan de balie, maar in feite is voor hen de voorberei ding op het nieuwe seizoen al veel eer der begonnen. Zij hebben de afgelopen maanden hun kennis opgefrist en uitge breid om voor elke vakantiewens een passend advies te kunnen geven. Het is gebruikelijk dat de reisdeskun- digen in deze aanloop naar het nieuwe seizoen ook ideeën uitwisselen over de te verwachten populariteit van bepaal de reisdoelen. Zo werd vorig jaar nogal sterk getipt op Griekenland. Die voor spelling is uitgekomen: het aantal land genoten in Griekse appartementen en hotels groeide met tienduizenden. Deze zomer zullen opnieuw meer Nederlan ders naar dit land afreizen, maar daar naast wordt een toegenomen belang stelling verwacht voor een andere zon- bestemmingPortugal Het is moeilijk om de kwaliteiten van dit vakantieland in enkele regels sa men te vatten, maar ik wil een poging wagen. De zon zorgt vrijwel perma nent voor een weldadige warmte, maar door de koele bries die vanaf de At lantische Oceaan over het land waait, wordt het zelfs in hartje zomer niet té heet. Het landschap, dat beheerst wordt door een weelderige natuur, is erg gevarieerd. Fijne zandstranden, verkwikkend zeewater, gezellige dorpen en stadjes, een prima keuken en een breed scala aan (sport)voorzie- ningen zorgen ervoor dat de toerist zich geen moment zal vervelen. Neem daarbij de vriendelijke bewoners en de redelijke prijzen pn alle ingrediënten voor een geslaagde vakantie zijn aan wezig. Ook al liggen Portugal en Span je op hetzelfde Iberisch schiereiland, er is een hemelsbreed verschil tussen de buurlanden. Portugal en de Portu gezen hebben duidelijk een zachtmoe diger karakter. Niet alleen Griekenland en Portugal zullen deze zomer hoog op de vakantie hitlijst staan, over de hele linie zal de (vlieg)vakantie naar de zon beter sco ren dan de afgelopen jaren. Naast Spanje - de traditionele topper - moet daarbij ook gedacht worden aan an dere landen rondom de Middellandse Zee, als Joegoslavië, Turkije, Tunesië en Marokko. De verregende zomer van 1985 zal een aantal mensen over de drempel helpen, daarnaast durft men zich kennelijk financieel weer wat meer te veroorloven. Meer belangstelling betekent dat de reisorganisatoren goedkoper kunnen inkopen. Ook al omdat bij de lucht vaartmaatschappijen sprake is van een grote concurrentie, blijven de prij zen van de vliegreizen stabiel en kan men in een groot aantal gevallen zelfs goedkoper op vakantie dan in 1985. Kortom: een zonvakantie is een goede keus. U zult echter niet de enige zijn die tot deze conclusie komt, dus wacht niet te lang met het boeken van een reis! Opvallend is dat de vakantiegangers steeds meer behoefte heeft aan voorlich ting. Dat begint bij de keuze van de be stemming en de accomodatie. Over het algemeen geven de gidsen van de reis organisatoren slechts hoofdlijnen. De door ons uitgegeven vakantiekrant is een zinvolle aanvulling. Echt objectie ve informatie is te vinden in 'Toeris- tiek,' een serie boekwerken die de reis adviseur steeds bij de hand heeft. Zo wel de vakantieplaats als hotel of ap partement 'slaapkamer i; 2 bedden, 2 nachtkastjes, krukje, hang/legkast, 2 wandlampjes', etc.) worden tot in de tail beschreven. Een leuke manier om meer informatie te vergaren over uw vakantiebestem ming, is eejj bezoek aan de Vakantie beurs in de Utrechtse Jaarbeurs. Daar presenteren zich van 15 tot en met 19 januari tientallen toeristische streken. Ook kunt u een kaartje schrijven naar het verkeersbureau van uw vakantie land (de adressen zijn bij ons voorhan den); deze toeristenbureaus sturen vaak boeiende, Nederlandstalige bro chures. Zo zijn er allerlei manieren om de vakantievoorpret te verhogen en om goed voorbereid op reis te gaan. De gemeente Soest en de Stichting Jeugdzorg zijn het nog altijd niet eens over de door Jeugdzorg gewenste ex tra-subsidie, in verband met de hogere inschaling van haar hoofdleider Johan Baks, die onlangs een opleiding tot "supervisor" met succes afsloot. Vol gens de CAO betaalt Jeugdzorg Baks nu een hoger salaris, en volgens de stichting zou de gemeente dan "auto matisch" ook meer subsidie moeten verstrekken. De kwestie kwam vorige week aan de orde in de commissie voor de beroep schriften, omdat Jeugdzorg bij de ge meenteraad in beroep is gegaan tegen de weigering van B. en W. om meer subsidie te verstrekken. Volgens de ge meente - vertegenwoordigd door de heren W. Peters en A. v.d. Haar - is telkenmale gezegd dat er geen ge meentelijke belang is gemoeid bij de opleiding van Baks. Dat gold al in de studietijd, dat geldt nu nog. Het Colle ge betwist niet, liet de heer Peters weten, dat Jeugdzorg volgens de CAO een hoger salaris moet betalen. Boven dien is er geen geld beschikbaar, om dat er op de begroting geen post voor is uitgetrokken. "In juridische zin heb ben we er dus geen geld voor", aldus Peters. Anders dan de werkgever is de gemeen te niet gebonden aan de CAO, maar aan de "benoembaarheidseisen", het geen de gemeente de ruimte geeft een eigen beleid te voeren, benadrukte V.d. Haar. "De gemeente is niet gebon den meer te betalen nu zij zelf heeft uitgesproken geen behoefte te hebben aan een hogere opleiding van de hoofd leider. Het gaat de gemeente ook te ver dat de CAO - waar zij in zekere zin buiten staat - consequenties heeft die tot meer subsidie zouden leiden. Voor dat soort ongewenste consequen ties willen we niet komen te staan." Voorzitter C. Zijderveld en penning meester E. van Dorrestein van Jeugd zorg voerden hun argumenten aan om duidelijk te maken dat Jeugdzorg wel recht had op de extra subsidie. "Onze motivatie is niet ontkracht, en dat er geen geld is is geen argument", aldus Zijderveld, die aanvoerde dat er op de ze manier langs een omweg een extra subsidiekorting van 4000 gulden werd opgelegd, "na alle kortingen van de laatste jaren". Van Dorrestein betoogde dat het perso neel nu eenmaal werd aangesteld "op functie" en dat het nooit anders was geweest dan dat het personeel werd ingeschaald volgens ervaring en opleiding." De bestuursleden vonden dat de afwijzing van het College niet of veel te summier was onderbouwd. In de subsidie-verordening staat boven dien dat de CAO-bepalingen in acht genomen moeten worden. Waarom zou de gemeente dat dan niet doen, terwijl het toch gaat om een goedgekeurde for matieplaats? Uit de beraadslagingen van de com missie moet een advies aan de gemeen teraad geboren worden. Dat advies zal in de februari-vergadering van de ge meenteraad aan de orde komen. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, in de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan, in de bibliotheek in C-drie en bij de afdeling ruimtelijke ordening ge meentehuis ligt tot en met vrijdag 7 februari 1986 het Uitwerkingsplan Win kelcentrum Overhees ter inzage. Het Uitwerkingsplan legt de situatie van het Buurtwinkelcentrum aan de Tamboerijn vast. Op 23 november 1983 is het Buurtwin kelcentrum, dat een bruto vloeropper vlakte heeft van 1829 m2, geopend. Overeenkomstig het globale bestem mingsplan Overhees is voorzien in een reserve uitbreidingsmogelijkheid van ongeveer 350/400 m2 bruto vloeropper vlakte aan de Di Lassostraat, ten be hoeve van winkelvoorzieningen. Indien deze reservering niet wordt benut, ligt het in de bedoeling deze gronden te bestemmen voor voorzieningen op het gebied van de gezondheidszorg of voor vestigingsmogelijkheden van plaatselijke, verzorgende bedrijven, die behoren bij een voorzieningenpak ket van een wijk. Alvorens Burgemeester en Wethou ders het plan vaststellen ligt het Uit werkingsplan tot en met 7 februari ter inzage. Gedurende die periode kan iedereen schriftelijk reageren bij bur gemeester en wethouders. Na de vaststelling gaat het Uitwerkings plan Winkelcentrum Overhees ter visie, waarbij men de gelegenheid heeft even tuele bezwaren in te dienen. Gezellig dansen, een gemoede lijk glas wijn en ontspannen genieten van de onvolprezen Oostenrijkse keuken. Om het geheel op de luisteren treden voor u op de Egerlander kapel 'de Joseph Maler Musikanten' een muzikale show met tal van attrakties waarbij u niet verge ten wordt met een Oostenrijks 4 gangen buffet, inclusief nagerecht: f 47,50. zaterdag 1 februari zaterdag 22 februari zaterdag 15 maart en zaterdag 29 maart. RESTAURA N T SOESTERBERGSESTRAAT 188 SOESTDUINEN TEL 02155-12739 'Doorrijder' gepakt na aanrijden drie auto's op Beetzlaan De politie is erin geslaagd de bestuur der aan te houden die in de nacht van zaterdag op zondag drie aan de Beetz laan geparkeerde auto's aanreed en er zonder zich bekend te maken vandoor ging. De man, de 21-jarige militair F.V. werd later aangehouden, nadat zijn auto was ontdekt op de parkeer plaats aan het Minstreelpad. Hij werd meegenomen naar het bureau, waar hij moest blazen. V. werd later overge dragen aan de Koninklijke Marechaus- ZUIDPROMENADE TELEFOON 12874

Soester Courant | 1986 | | pagina 3