la Bp Nam SCnnllnt Meningen van lezers Onderwijscommissie stemt in met MAVO-fusie, maar niet BIJ ONS OP SOEST 'Narre Knollen' schenken videorecorder aan kindertehuis 'De Nieuwe Weg' Jubileumbal van De Narre Knollen van harte SOESTER KARNAVALSVERENIGING Vrijwilligers Vakature Bank STRAKEN STRALEND (f5) P. Stalenhoef fg» autoschade Nog mogelijkheden voor inschrijving Oude Ambachtenmarkt in teken van 80 jaar V.V.V.-Soest SOESTER COURANT Ons dorp is een 'rooie' haan rijker Rooie haan en zieke kippen De loyaliteit van het gemeentebestuur jegens haar personeel ABC-project en de consument WOENSDAG 15 JANUARI 1986 PAGINA 9 HET BESTUUR VAN DE SOESTER KARNAVALSVERENIGING 'DE NARRE KNOLLEN' ONTMOET U GRAAG OP DE JUBILEUMRECEPTIE ELF JAAR NARRE KNOLLEN Bij elfjarig jubileum karnavalsvereniging Zo iets maak je nooit meer mee! Vrijwilligers gezocht voor vakantie gehandicapten 0 Marije van Ramshorst ontvangt de videorecorder uit handen van Hans van Breukelen (l.) en prins Bernard 1 (r.). Groot feest was het afgelopen zondag middag in "de barak" op Het terrein van het kindertehuis "De Nieuwe Weg" aan de Kolonieweg. Omspoeld door de vrolijke klanken van de Eemlander Blaaskapel maakten daar Prins Ber nard de Eerste en de complete Raad van Elf van de Soester karnavalsver- eniging "De Narre Knollen" hun op wachting, evenals het bestuur en de dames van de Knollendamse "elite." Aanleiding was het 11-jarig bestaan van de Knollen, een heuglijk feit dat niet alleen gevierd wordt met feeste lijkheden in de eigen kring, zoals voor zitter Hans van Breukelen meedeelde, maar waaraan ook anderen het nodige plezier beleven. In dit geval dus de 32 geestelijk gehandicapte kinderen van "De Nieuwe Weg" en hun begeleiders. Het bestuur van "De Narre Knollen" had het "potje" van de reünie voor oud prinsen, oud-leden van de Raad van Elf, oud-bestuursleden en anderen ver dubbeld, zodat de aanschaf van een videorecorder mogelijk was geworden. Hans van Breukelen overhandigde het toestel - dat al enige tijd bovenaan het wensenlijstje van "De Nieuwe Weg" stond - aan hoofdleidster Marije van Ramshorst, met de wens dat de kin deren en het personeel er maar veel plezier aan zouden beleven. Marije van Ramshorst op haar beurt bedankte "De Narre Knollen" voor dit buitengewoon te waarderen ge schenk, dat met applaus en gejuich werd begroet. Ze liet weten dat er van de videorecorder zeker een goed ge bruik zou worden gemaakt; door de kinderen in de eerste plaats, die nu hun favoriete films als "Ciske de Rat" nog eens konden zien, maar zeker ook door het personeel tijdens de lange nachten. "Een uitkomst", aldus Marije van Ramshorst. Prins Bernard de Eerste liet zich even min onbetuigd en deed de toezegging dat "De Nieuwe Weg" te zijner tijd een video-opname krijgt van de karnavals- viering voor de kinderen, die o.m. wordt opgeluisterd door "Joepie de Poepie". De stemming was uiteraard bijzonder feestelijk met dit voorproefje van het echte karnaval, dat over een paar we ken weer begint. De kinderen van "De Nieuwe Weg" beleefden het feest voor het eerst op eigen terrein, en het was gelijk goed raak ook. De feestmiddag werd mede opgevro lijkt door de Master Sound Drive-in Disco uit Soest, die net als de Eemlan der Blaaskapel belangeloos medewer king verleende. Na de overhandiging van het jubileumgeschenk was het dan ook compleet feest, inclusief een show- tje van de Dansmariekes en de onver mijdelijke polonaise. 1 Roest! Laat het zover niet komen. Wij helpen U daarmee! LXV 1e Heeserlaantje 2 l^ Tel. 18600-Soest het kenmerk voor vakwerk Dit jaar zal de Oude Ambachtenmarkt op Hemelvaartsdag, donderdag 8 mei, in het teken staan van het 80-jarig bestaan van de Soester V. V.V. De Ambachtenmarkt zelf wordt voor de elfde keer gehouden. De Soester V.V.V. werd op l mei 1906 opgericht en is één der oudste V.V.V.'s van ons land. De V.V.V. heeft inmiddels de deelnemers van vorig jaar weer uitgenodigd om zich in te schrijven. Daarnaast bestaan er ook nog beperkte mogelijk heden voor nieuwe inschrijvingen. Daarvoor kan men zich wenden tot het administratieadres: mevrouw N. van Kooy, van Hamelstraat 71, Soest tel. 10187. Vanwege het jubileum van de V.V.V. wordt op dit moment door het V.V.V.- bestuur een aantal attrakties bekeken, waaruit een definitieve keuze zal worden gedaan. Hij loopt los, en dat is niet ongevaar lijk Hanen staan er bekend om kippen lastig te vallen. Bovendien is deze haan nogal schreeuwerig en eigenwijs. Geef mij maar kippen. Die zie je met elkaar, al tokkelend rondstappen. Natuurlijk maken ze ook wel eens herrie, maar dat duurt nooit lang, ze blijven in groepjes of groep alsof ze weten dat ze elkaar nodig hebben Ze geven mij het idee, samenwerking heel belangrijk te vinden. Dus, die haan moet maar een toontje lager gaan zingen, en de kippen met rust laten. En haan! zoek voor die knuppel maar een ander hoenderhok. Jos van der Ley Geamuseerd heb ik het ingezonden stukje van onze PvdA-wethouder King- ma gelezen. Hoe kunnen de Soester Eva's en rooie vrouwen zich zo bele digd voelen? Al jarenlang tolereren zij het slechte beleid van hun haan en tok kelen trouw achter hem aan. Zolang zij hun valskukelende haan niet uit het PvdA-hoenderhok jagen, zijn het toch ook zieke kippen? Een vliegende kraai, Elly Joosten. Elders in deze krant zult u ongetwijfeld uitgebreid kunnen lezen over de rechts zitting op 9 januari j.1. inzake het onge oorloofd gebruik van het bestrijdings middel Round Up in de Soester ge- meentebossen. Alhoewel ik geen be hoefte heb er inhoudelijk op in te gaan, wil ik graag de aandacht vragen voor het sociale aspekt. Ik heb tijdens de zit ting de indruk gekregen, dat de loyaliteit van het gemeentebestuur jegens haar eigen personeel ver te zoeken is. Via de gemeentelijke advocaat, mr. Vermeulen, kregen de aanwezigen te horen dat overtreding van de Bestrij dingsmiddelenwet niet kon worden tegengesproken. Op dat moment echter ving de advocaat z'n trieste ver weer aan: hij bepleitte toepassing van het verschoningsrecht; het gemeente bestuur was immers vooraf niet op de hoogte geweest van de verboden han delingen. Opnieuw ga ik niet in op dit verweer zelf. Wel konstateer ik dat het College van B. en W. klaarblijkelijk op geen en kele wijze verantwoordelijkheid wil dragen yoor tiaar personeel. Dit ambtelijke apparaat khn zich niet ver dedigen tijdens zo'n rechtszitting; het gemeentebestuur wél. Een kapitein gaat bij schipbreuk het laatste van boord, Soest doet alsof de kapitein op het gemeente-schip niet bestaat! Het had het gemeentebestuur gesierd als zij er ruiterlijk voor uitgekomen was, dat zij fouten gemaakt heeft. Fou ten die, we hoeven daar verder niet em - tioneel over te doen, best te herstellen en voor de toekomst te voorkomen zijn. Nu moest de rechter zijn zitting beslui ten met de uitspraak, dat men in Soest van de top bij Gemeentewerken tot de burgemeester het in letterlijke zin laat afweten. Soester gemeenteraad: ik hoop dat u zich openlijk distancieert van dit, sociaal gezien laakbare, ge drag. P.H.Veen, Nu er voor de Soester consument weer een belangrijke aanwinst op het terrein van de winkelvoorzieningen in haar woonplaats gerealiseerd kan worden, hoor je de protesten weer. Dat is de laatste jaren een ziekteverschijnsel aan het worden. Dat anderen ook belangen hebben, wordt vergeten. Die anderen zijn de burgers van Soest. Over hen wordt met geen woord gerept. Zij worden gewoon genegeerd. De winkeliers van de Zuidpromenade protesteren nu tegen de komst van een aantal nieuwe winkels in het winkel centrum in Soest-Noord. En dat vinden zij een een aantasting van de twee-po- ligheid van de winkelvoorziening in Soest. Ten eerste is er in Soest geen twee-po- lig winkelgebeuren. Op onderstaande lokaties is een winkelcentrum (op buurtwinkelniveau 1. Soest-Zuid (De Zuidpromenade) 2. Smitsveen: (De Smitshof) 3. O verhees: (Overhees) 4. Soest-Noord: (Van Weedestraat) 5.'tHart: (Koninginnelaan) Als we de kleinere winkelvoorzie ningen op buurtniveau even buiten be schouwing laten, dan is er feitelijk sprake van een vijf-polige winkelvoor ziening in Soest. Die hebben alle de zelfde functie: In de behoeften van de Soester consument voorzien. Doch buurtwinkels alleen zijn niet voor uitgebreid winkelen voldoendeDat is ook gebleken uit de enquête die in de Zuidpromenade is gehouden. Men doet nu of er met het ABC-project ineens drie winkels in Noord bijkomen. Dat is nonsens. Albert Heijn en Blok ker zijn er al en dus is de enige nieuw komer C. A. De bestaande zaken kunnen zich wel in een ruimer jasje steken en dat is ook al een aanwinst voor de Soester consu ment. Dus zo'n verstoring vindt er he lemaal niet plaats. In de wandelgangen klagen de burgers vaak, dat er in Soest geen V. en D. is. Dan kunnen we in Soest blijven win kelen, dat is prettiger zegt men. Daar profiteren natuurlijk in belangrijke mate de Soester winkeliers van. Het moedwillig tegen proberen te houden van betere voorzieningen getuigt niet van wellevendheid tegenover de Soester Burgerij. Werkgroep Algemeen Belang Soest, mevrouw S.H. Flink. het voorstel, dan kan ik als raadslid niet voor m'n verantwoording nemen dat het LBO de nek wordt omgedraaid. De kinderen uit de minder gesitueerde gezinnen mogen dan straks mooi op de fiets naar Amersfoort.' Hij wilde dat de gemeente zich harder zou opstellen. 'De instemming van de MR moet nu al worden afgedwongen. Adriaan Pothuizen (D'66) vroeg zich af of het mogelijk zou zijn het voorstel nog een maand aan te houden, zodat er meer tijd voor reacties zou komen. Wethouder Jan Menne (CDA) wees erop dat de gemeente bij herhaling had aangedronen op een volstrekt open baar karakter van de nieuwe school, maar daarvoor tenslotte te weinig ge hoor had gevonden. 'Vooral de open bare behandeling van de begroting van de school stuitte op weerstanden,' legde hij uit, 'omdat die wel eens nade lig zouden kunnen zijn voor de school. Tijdschema Hij hield staande dat de fusie de moge lijkheden voor een fusie met 'Eemland' veilig stelde. 'De lijn naar het LBO moet bewaard blijven, en dat is in de statuten ook vastgelegd.' Hij liet ver der weten dat het fusievoorstel voor 1 februari moest worden aanvaard, om dat anders het hele tijdschema onhaal baar zou worden. Over de rechtspositie van de leer krachten merkte hij op dat een en an der weliswaar nog niet helemaal was uitgewerkt, maar dat hij evenmin be wezen had gezien dat het personeel er op achteruit zou gaan. Menne benadrukte nog eens dat de fu sie van de MAVO's helemaal van de baan zou zijn als ook het LBO er direct al bij betrokken zou zijn. Over de in vloed van de medezeggenschapsraden maakte hij zich in dit verband niet al te veel zorgen, omdat er na de fusie im mers een nieuwe MR wordt gevormd. Lydia Meijer (PvdA) vroeg zichzelf nog af waarom ze al in november de uitwerking zoals die nu bestond had ge accepteerd en zowel Frans Ribbink als Jan van Garderen (reps. VVD en SGP) stelden zich op het standpunt dat het 'meest gunstige' eruit was gehaald. Pothuizen wees erop dat de beste ga rantie die het gemeentebestuur voor de continuïteit kon verlangen was 'dat we raadbreed uitspreken wat we willen.' Visser liet nog weten zijn stem voor te behouden. Menne reageerde daarop door te zeggen dat Visser bij een tegen stem het LBO in Soest geen goed zou doen, wat Visser tot de opmerking bracht: 'U gaat toch niet dreigen, hè?' Inbraak Beckeringhstraat Een onbekende dader is er in het week einde in geslaagd in te breken in de wo ning van de familie W.T. aan de Beckeringhstraat. Hij forceerde een draairaam aan de zijkant van het huis en nam uit de woonkamer de video-re corder weg. Inbreker gebruikt bijl bij huis aan Heideweg Een inbreker heeft in het afgelopen weekeinde kans gezien binnen te drin gen in een woning aan de Heideweg, door met een bijl - die hij tevoren uit de garage had weggenomen - de insteek- grendels van de achterdeur uit te hak ken. De gehele woning bleek doorzocht te zijn. De buit bestond uit een koffertje met foto-apparatuur en een gouden ring. Mevrouw rY. de G. deed aangifte bij de politie. tuig het vlaggetje van de tent zou af vliegen van het A.J.C.-kamp. Hij vloog met zijn kist zeer laag over de vlieg dennen, boorde finaal de hei in en vloog in brand. De piloot kwam om het leven en voor zijn nagedachtenis staat er nog steeds een kruis in het bos. Zonder tekst zodat niemand meer weet waar om. Naast de kroeg was een kruide niers winkeltje van tante Neeltje en oom Daan. Bij hem in de schuur was een douche voor de kampeerders. Naast dat winkeltje zat bakker van Brummelen. Eén keer per jaar in mei beleefden we hier een paddetrek. Die padden paarden in het witte zand van de droge filters. Op een bepaald moment gaan ze allemaal tegelijk op stap, daar kun je je horloge op gelijk zetten. Uil Ik ben een fel tegenstander van de jacht. Ik vindt het een belachelijke sport. Wat voor lol is er nou aan om op een ree te schieten. Jagers zijn mal loten met hun veertjes op hun hoed. Wild bestaat niet meer. In mijn tuin lopen twee reeën. Daar staat mijn blauwe reiger "Piet." Fazanten mag je alleen schieten als ze wegvliegen. Maar ze vliegen hier niet weg, eten uit mijn hand. Ik heb nu een buizerd die gewond is. Ze brachten een kleine zwaan waar ik alles aan gedaan heb, maar hij ging toch dood. Hij bleek vol met hagel te zitten. Vorige week bracht iemand deze uil. Ik zal hem even pakken. Hij kon niet meer vliegen en was volledig hulpe loos. Kijk eens, ze hebben z'n vleugels half afgeknipt en zijn staart. Nu eet hij weer alleen. Is het geen schitterend beest? Kijk, wist u dat een uil zijn ogen niet kan bewegen en daarom z'n kop zo ver kan omdraaien? Mijn huis hier aan de Van Weerden Poelmanweg 21 (tel. 12522) is een offi cieel vogelasiel goedgekeurd door het Ministerie van W.V.C. Niemand mag beschermde vogels thuis hebben, daarom kunnen de mensen altijd bij mij terecht. Ook met andere, gewonde dieren. Ik sta altijd voor ze klaar, dag en nacht. Daarom ga ik ook nooit op va kantie. Ik kan hier niet weg met al die beesten. Allen honden en katten neem ik niet aan. Wat hulp betreft heb ik veel medewerking van de Soester politie. Ze weten me altijd te vinden en doen veel voor me. Ook heb ik veel bewondering voor de medewerk(st)ers van het die renasiel hier in Soest. Maar de meeste mensen weten tegenwoordig zo weinig van de natuur. Op school wordt er veel te weinig aan gedaan. Mensen denken bijvoorbeeld dat zo'n ree een zachtaar dig dier is, maar ik weet uit ervaring dat een reebok levensgevaarlijk kan zijn en heel gemeen altijd van achteren aanvalt. Zo zou een jager eens kennis met hem moeten maken.' JAN VISSER Na elf leutige seizoenen is er alle reden om eens te praten over ervaringen en her inneringen van toen. De receptie wordt gehouden in de zalen van Bos en Duin aan de Bosstraat, op zondag 19 januari a.s. Tijd: van 14.00 tot 17.00 uur. Eenieder die het Karnaval in Soest een warm hart toedraagt, is van harte welkom. Wij ontmoeten U graag. Het Bestuur van 'De Narre Knollen' Zorgen om openbaar karakter en positie LBO Verhalen uit vervlogen jaren vergeet je niet. Oude mensen vertel len graag over de dingen die voorbijgaan. In "Bij ons op Soest" pu bliceert de Soester Courant ook in 1986 de herinneringen van Soester burgers die niet zo jong meer zijn. J. C. van Schagen dichtte: "wat eigen was, gaat van je heen en ziet niet om - je blijft alleen. Jan visser ontmoet hen, luistert geïnteresseerd en schrijft hun re-: laas op. Vandaag: mevrouw A.A. de Muijnk-van Essen (70) De VOO hikt vooral aan tegen de be stuursvorm van de nieuwe MAVO, waarop zij een sterk verminderde in vloed van het gemeentebestuur consta teert. 'Wij vinden dat de gemeenschap de controle moet kunnen behouden (al benoemt de raad drie van de zes be stuursleden, ree.).' Zij drong er bij de commissieleden op aan het voorstel niet goed te keuren. 'Dat is wel vervelend omdat het de zaak ophoudt, maar dan hebben we tenminste de kans er een gezonde zaak van te maken,aldus Ans Mann. Ook Gerrit Leeflang (PSP) maakte ge bruik van het spreekrecht om zijn on gerustheid uit te spreken over het voor stel. Hij laakte het feit dat de voorbe reidingen vrijwel geheel achter geslo ten deuren hadden plaatsgevonden en sloot zich aan bij de opmerkingen van Ans Mann. 'Eilandjes' 'Wij houden het erop dat het personeel ook voor deze vorm heeft gekozen, maar de stichtingsvorm strookt niet met de democratische controlemoge lijkheden die bij het openbaar onder wijs horen.' Hij noemde stichtingen in dit verband 'vaak eilandjes waar kri tische ouders worden geweerd en kri tische leerlingen verwijderd.' Verder kritiseerde hij het feit dat het bestuur door coöptatie wordt gevormd. 'Jantje kent Pietje, en ze weten an deren wel te vinden via bijvoorbeeld de katholieke achterban.' Leeflang zette ook kanttekeningen bij de rechtspositie van het personeel en vond het overigens maar merkwaardig dat bij deze fusie de grootste school overgaat naar de bestuursvorm van de kleinste. Hij drong erop aan het personeel de be slissende keuze te laten. Als dat niet zo was, moest het voorstel volgens hem worden aangehouden. De commissieleden lieten om strijd weten dat zij ook het liefste hadden ge zien dat bij de fusie een openbare school zou ontstaan, maar dat het nog belangrijker was dat er überhaupt een MAVO-school in Soest zou blijven die voor iedereen toegankelijk was. 'We hebben het echt geprobeerd, maar na diverse discussies hiervoor moeten kiezen,' aldus Ans Greefhorst (CDA). 'Het was kiezen of delen. Jan Visser (Progressief Soest) bracht naar voren dat de eigenlijke reden waarom het LBO (de scholengemeen schap Eemland), die over twee jaar alsnog bij de fusie betrokken wordt) zich had teruggetrokken was dat de medezeggenschapsraden van de beide MAVO's niet veel voelden voor een combinatieschool voor MAVO en LBO, maar liever een fusie met een HAVO-- school wilden. Afdwingen 'Straks komt het LBO in de problemen en dan moet het op de knieën om te smeken of het alsjeblieft ook nog mee mag doen.' Hij maakte zich vooral on gerust over een brief van de medezeg genschapsraad van de Openbare MAVO, waarin naar zijn smaak,aller lei slagen om de^arhi worden gehouden voor wat betreft een eventuele' fusie met het LBO over twee jaar. 'Als de MR niet con amore akkoord gaat met asielhoudster: 'De Soester duinen ijn ronduit vies. En Soestduinen is ook iet meer te redden. Het Soesterveen vroeger een uniek gebied. Ze had- en beter net als in Baarn de polder vol "unnen bouwen tot aan de spoorlijn en "e natuurgebieden hier moeten sparen, ier achter de waterleiding heeft zich de zestiger jaren een milieuramp oltrokken. Daar lagen eeuwenoude grafheuvels en daar stonden honderd 'aar oude dennen. Daar waren reeën en dassen, zeldzame vogels. Er zat een "tter in de vijver. Plotseling gaf ie- and van het gemeentehuis een ver gunning af en werd alles afgegraven, ijf jaar lang reed hier iedere tien Buten een vijftonner voorbij met af gegraven zand voor de huizenbouw "chter Amersfoort. Voor een paar cen ten is heel Soestduinen vernield en ver- oederd. Er groeit niets meer en defen sie is de andere boosdoener. Xijk, ik heb toen deze stenen nog ge vonden: afgekoelde stenen van vuur platen van oerbewoners. Je vond daar in de grond ook zwarte kringen van paaltjes. Dat betekende, volgens archeologen, dat er negen meter ver der weer zo'n paal had gestaan en dat klopte ook. Soestduinen was schitterend. Net een sprookje. Achttien jaar heb ik in Soes- terberg gewoond en vierentwintig jaar hier in Soestduinen. Toen ik vijftien was, logeerde ik al bij een vriendin netje hier op het stationnetje waar haar vader (mijnheer Kwik) stations chef was. Dan sprongen mijn vriendin en ik achterop het goederentreintje dat door de dichte bossen van de Paltz naar het vliegkamp reed. Of we zwom men in de filters van de waterleiding. Dan kwam de oude v.d. Broek ons achterop met een stok, want daar mocht je niet zwemmen. Er waren hier kleine vennetjes en vlak langs het fiets pad een waterput met gaas. Daar bogen we ons overheen en je hoorde als maar: bloeb, bloeb. Als er iemand langs kwam, zeiden we hardop: er ligt iemand in de put, hoor maar! De fiet sers stapten af, hoorden de bloeb-ge- luiden en schrokken zich rot. En wij een lol. Vlaggetjes Het is allemaal opgeruimd en verdwe nen. Net als het prachtige vliegwiel en de koperen pompen van het waterlei dingbedrijf. Op de plek van restaurant 'Soestduinen' was vroeger een kroeg van Van Rooij, met een speeltuin. Daar kwamen de jonge vliegeniers 's avonds bij elkaar, de hogere vliegers zaten in .»'t Zwaantje" in Soesterberg. Eén van die jonge vliegers, van Poeteren gehe ten, sloot een weddenschap af dat hij de volgende dag met zijn linnen vlieg- De Soester Karnavalsvereniging 'De Narre Knollen' bestaat elf jaar. Dat jubileum heeft al heel wat extra ak- tiviteiten tot gevolg gehad. Maar za terdag .a.s. is er voor iedereen die het karnaval een goed hart toedraagt, een groots jubileumbal. Dat feest wordt gehouden in de zalen van Bos en Duin aan de Bosstraat. Een jubileumbal betekent ook extra gasten. Vele zuster-Karnavalsvereni gingen zullen aanwezig zijn. De Stads- prins uit Amersfoort zal zijn opwach ting maken en de eigen Eemlander Blaaskapel zal hoorbaar aanwezig zijn. Als speciale gasten zullen optreden, bekend van radio TV zoals dat heet, het duo Saskia Serge. De country- music die zij ten gehore brengen zal de Soester Narre Knollen goed in de oren klinken. Zeker als zij begeleid zullen worden door de vijf-mansforma tie Torpedo Show Band. Het jubileumbal begint om 20.30 uur, maar de zaal is versierd en al open om 20.00 uur. Voor leden van de karnavals vereniging is de toegang gratis. Voor introducees 10,-. Dus zaterdag 18 januari, Jubileumbal van de Narre knollen. Al kan een jubileumbal heel laat (of zeg maar vroeg) eindigen zondag moeten bestuur en Raad van Elf al weer vroeg uit de veren. Weer in Bos en Duin, dat is nu eenmaal een uitste kende gelegenheid, zullen de Narre Knollen aanwezig zijn, maar nu voor de jubileumreceptie. Iedereen die de Narre Knollen een warm hart toe draagt, en dat zijn er velen, is van harte welkom. Dus zondagmiddag, van 14.00 tot 17.00 uur, een gezellige receptie. De Narre Knollen zeggen dit seizoen'Zo iets maak je nooit meer mee. Een 'knol'-seizoen voor de vereniging. Soest zal weten dat het weer Knollen dam wordt. 9 Saskia en Serge. De Vereniging voor Openbaar Onder wijs (VOO) te Soest is bepaald niet ge lukkig met het voorstel van het College van B. en W. aan de gemeenteraad om de Van der Hucht-MAVO en de Open bare MAVO per 1 augustus 1986 te laten fuseren tot een MAVO-school met een eigen stichting. 'Wij vinden het ontzet tend jammer dat de zaak pas zo kort in de openbaarheid is gebracht en nu plot seling in een stroomversnelling terecht is gekomen,' aldus Ans Mann, die vo rige week namens de VOO in de com missie Onderwijs gebruik maakte van het spreekrecht voor het publiek. Het is nog volop winter en de zomer- vakantie lijkt nog ver weg. Toch kijken Mreel mensen al reikhalzend uit naar •énkele weken ontspanning in een ande- zjë omgeving, waar men zich even on tbonden kan laten gaan. Vooral men- i met een handicap hebben dringend hoefte aan enkele verzorgde vakan tieweken. Om hen daartoe in staat te "llen is de hulp en medewerking vrijwilligers dringend nodig. ~nt u tussen 18 en 40 jaar en voelt u ch in staat om anderen tijdens de antieperiode die steun te geven nder welke zij verplicht zouden zijn "uis te blijven, neem dan eens vrij- 'jvend kontakt op met de Stichting rijwilligers Vakature Bank. Er zijn "el mensen nodig die bereid zijn ch een week of langer in te zetten medemensen die niet over de lfde mogelijkheden beschikken als jzelf. De vakantiebestemmingen be dden zich zowel in Nederland als in "Igië, Frankrijk en zelfs Jutland. Vakatures Handige vrijwilliger m/v gevraagd tor het doen van enig timmerwerk in Amnesty centrum (1/619) Bureau Onderwijs Soest zoekt vrij- lligers m/v om docenten te helpen en He begeleiden bij het geven van Ned. llessen aan Turkse en Marokkaanse ngeren. Bij voorkeur mensen tussen en 30 jaar (5/615); St. Peuterspeelzalen heeft plaats r enkele medewerkers m/v ter on- ersteuning van de leidsters bij groe- "n van minimaal 12 en maximaal 18 -uters (7/609). "halve een groot aantal vakatures !t de gemeente Soest liggen ter inzage 'jwilligersbanen voor Amersoort en mgeving. Belangstellenden kunnen oor informatie terecht bij de Stichting "rijwilligers Vakature Bank, Willaert- straat 49 op maandag, dinsdag en don derdag van 10:00-12.30 en 13.30-15.30 "ur. Op vrijdag van 11.00-12.30 uur. "~et telefoonnummer is 12630.

Soester Courant | 1986 | | pagina 9