f.30.7. bel nu! TAXI KLOMP 1 2984 Café-Restaurant Soestdijk li fOENSDAG 22 JANUAR11986 PAGINA SOESTER COURANT PAGINA 19 n rflïiE. 70 S )Z0S voor is nu 56). turn of s iar Sport spel instuif 55+ succes VERLOVEN of TROUWEN? itichting tot herbouw van de iorenmolen De Windhond Assertiviteitscursus Stichting 'Spullenhulp' 'Koffie drinken met de boswachter' Kunnen we in 1986 nog wel veilig zwemmen? Zondagmiddagconcert in De Vijverhof Burgerlijke stand Jan Klaassen bij 'De Vrije Teugel' TEL. R.K.kerkdiensten Hondje weg Hondje terug Ledenvergadering VARA-afd. Eemland Predikbeurten WV-nieuws -^^o„d geheel verzorgd! Raad van Kerken-Soest Dixidienst in De Open Hof Medische dienst Inspraakavond over Ontwerp- bestemmingsplan Hees 'Steun aan Bach-ensemble niet koppelen aan andere subsidies' 5-123 64 DO km 30 km DO km DO km 30 km DO km 30 km DO km DO km 30 km DO km DO km )0 km DO km 1985 1985 1984 1982 1981 1981 1983 1984 1981 1984 1981 1984 1983 1983 [i -70 pk Jij 90 lasting en 19.610 1.620 17.990 Bingo-avond in de Vijver- r liof De wijkvereniging Overhees organi- seert op zaterdagavond 25 januari we- ierom een van haar bekende bingo- ivonden in de Vijverhof. Ook nu zijn er prachtige prijzen te winnen, terwijl er i- bovendien in de pauze een verloting ft met eveneens mooie prijzen wordt ge houden. De aanvang is om 20.00 uur. Prijs per kaart voor leden en donateurs bedraagt 4,-, terwijl introducees het dubbele betalen. rmy» Woensdag j.1. is in Sporthal 'De Bunt' de sport-en-spel-instuif voor 55 plus sers gestart met een tiental deelne mers (sters). Daarnaast waren er di versen die zich kwamen oriënteren en beslist komende woensdag ook van de partij zijn. Een deelnemer van ca. 60 jaar zei: "Hier wacht ik al jaren op" en een echtpaar vond het "een gat in de markt", eindelijk een sport hal voor ouderen beschikbaar. Er werd door de deelnemers enthou siast gebadmintont, getafeltennist of gymnastiekoefeningen gedaan. Nieuw voor de meesten is het koersbal- spel, wat gretig door allen beoefend werd. Aan het slot van de ochtend werd er gezamenlijk gevolksdanst. Wilt u zich ook eens op een plezierige manier willen ontspannen, gaat u dan gerust eens kijken. Alle vormen van bewegen gaan onder het motto: "Alles mag, niets moet". U kunt terecht elke woensdagmorgen van 10.00 - 11.30 uur in Sporthal 'De Bunt', hoek Oude Utrechtseweg-Ossendamweg. De kos ten zijn slechts 3,- per keer. Voor in lichtingen kunt u zich wenden tot mevr. A. Klarenbeek, tel. 02155-14163. Meldt u aan als donateur (20,. per jaar) Uj Koop de reproductie van de molen, getekend door Q en Poortvliet. 40 x 55 cm 12.50. BeleKena aoor Koop de bouwplaat van De Windhond a 5 hg?°df20 b°ek "De St8nen reus op de doester stellen door overmaking op girorekening 4403522 bankrekening 359940277 t.n.v. Stichting "De Wind. nd te Soest onder vermelding van het gewenste. it het molenboek: I )e Stenen reus op de Zoester Eng' Ik de jaren 1585, 1629 en 1672 staan in :t Soester geschiedenisboek vermeld h jaartallen, waarin dit boerendorp I(trokken raakte bij oorlogsgeweld, ovenstaande gebeurtenissen worden |jchts even aangetipt om te schetsen it de Eng door zijn ligging in woelige jden vaak door de strijdende partijen erd opgezocht. Zou de houten stan- jrdmolen, door Claes Aelberts in 1474 lebouwd, zich onveranderd tot de jmst van 'De Windhond' in 1737 heb- en gehandhaafd? Natuurlijk niet! Dat buten ding ging ongetwijfeld bij elke prlogshandeling op de Eng in vlam- ïen op. En waren er niet de woeste rijgers, die de molen in brand staken, an waren er nog de factoren storm, likseminslag en houtrot, die de con- lusie rechtvaardigt dat er op de Eng edert 1474 niet één, doch vele stan- erdmolens moeten hebben gestaan, óórdat 'De Windhond' zich aldaar bij- - tweehonderd jaar lang zou handha- iet vervolg is te lezen in het boekje: De Stenen reus op de Zoester Engh". pit boekje is te bestellen door het over- naken van 20,- op gironummer 4403522 :.n.v. Stichting de Windhond te Soest, vaarna het u wordt thuisbezorgd, let boekje is ook bij de boekhandel te verkrijgen. Sémen beginnen. Kiezen uit de mooiste ringen die je bij de juwelier kunt vinden: RINGEN. SOESTERBERGSESTAAAT 14 - SOEST - TEIEF. 021S5-12982 In de tweede helft van januari start er weer een assertiviteitscursus voor mannen en vrouwen van alle leeftij den. De cursus wordt gegeven op de donderdagavond gedurende 14 weken van 19.30 tot 22.00 uur. In deze cursus kun je leren - je zelfvertrouwen te ontwikkelen of te vergroten: - nee te zeggen tegen mensen die té veel van je vragen- je zelf net zo belangrijk te vinden als een ander; - je mening te zeggen, ook wan neer je tegen iemand opkijkt; - niet meer bang te zijn voor afwijziging; - ontdekken waardoor je je vaak zo ge spannen voelt en wat aan die spanning doen- contact maken met anderen- je irritaties te uiten en niet langer op te zouten, waardoor je als je dan einde- gelijk wat zegt soms agressief over komt; - je niet omver laten kletsen; - je gevoelens te uiten zonder anderen nodeloos te kwetsen; - je zenuwen de baas te worden- jezelf te ontplooien. Vaak gaan mensen met een grote boog om problemen heen. In deze cursus leer je problemen op te lossen, je leert dat je zelf greep hebt op moeilijke si tuaties waarin je soms verkeert. De cursus bestaat uit een serie oe feningen, zoals b.v. het beginnen van een gesprek, oogkon takt, met kritiek en waardering leren omgaan, grenzen stellen, enz. Daarnaast bestaat de gele genheid om, wanneer je dat wil, per soonlijke dingen aan de orde te stellen met betrekking tot werksituatie, fami lie, vrienden, e.d. De groep is geen praatgroep maar een doegroep. De cursus vindt nu voor het zesde jaar plaats; de mensen die eraan hebben deelgenomen zijn over het algemeen erg enthousiast over de resultaten die zij bij zichzelf behaalden. Met elke cursist vindt vooraf een ken nismakingsgesprek plaats. Voor men sen met problematiek die buiten de cursus valt, bestaat de mogelijkheid van individuele begeleiding of groeps therapie. Inlichtingen en aanmeldingen: Mevr. drs. A. Niemeijer-van Leeuwen, tel. 02155/18870. Bellen liefst tussen 8.30 en 9.00 uur 's ochtends of 17.30 tot 19.30 's avonds. Veldweg 6, Soest, tel. 18730 Openingstijden: vrijdag 12.20 - 15.00 uur; zaterdag 11.00 14.00 uur. Ophalen: donderdagmorgen. Tel. kontokt: ope ningstijden en woensdagmorgen. Op 26 januari, de laatste zondag van de maand, is er weer koffie drinken met boswachter André Wiersma. Gewoonte getrouw is deze eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar gereserveerd voor een milieuprobleem. Onder het motto: "kunnen we in 1986 nog wel veilig zwemmen?" worden de bedreigingen van ons oppervlaktewater nader beke ken. In Nederland is sinds 1984 een wet van kracht waarin eisen gesteld worden aan de zwemwaterkwaliteit. Een pure noodzaak, gezien de ervaringen van de afgelopen 2 jaren. Ons oppervlakte water is namelijk net als de lucht en de bodem onderhevig aan ernstige vervui ling, we kunnen hierbij denken aan lo zingen, grote vogelkolonies, veront reiniging vanuit de lucht en door de recreanten zelf. Om de mate van ver ontreiniging te kunnen bepalen en de gevolgen via een goed beheer binnen de perken te houden doet de firma Centralab te Soest veel onderzoek naar ons oppervlaktewater. Dit is de reden waarom de boswachter de heer Boere, die werkzaam is bij dit onderzoeksla boratorium, heeft uitgenodigd om het een en ander over dit onderzoek en de mate van verontreiniging te komen vertellen. Tevens kunt U dan via de monstratiemateriaal en een aantal mikroskopen zelf zien hoe zo'n onder zoek in zijn werk gaat. Boswachter André Wiersma hoopt dat hj met dit onderwerp weer een interessante zon dagochtend voor U kan verzorgen, wanneer u om 10.30 uur in het kasteel Groeneveld te Baarn aanwezig kan zijn. De kosten bedragen 2,50 per persoon waarvoor u tevens 2 kopjes koffie krijgt. Zondag 26 januari a.s. vindt het derde concert plaats in de reeks zondagmid dagconcerten in de grote zaal van 'De Vijverhof', Klarinet 39, Soest in samenwerking met het Bumafonds en de Stichting Gaudeamus. Door middel van koffieconcerten wor den jonge musici in hun eindexamen fase of net afgestudeerd van de Neder landse Conservatoria, in de gelegen heid gesteld podium-ervaring op te doen. In De Vijverhof worden deze concerten Iedere laatste zondagmiddag van de maand gehouden. Zondag 26 januari treden voor u op twee jonge mensen op weg naar het concertpodiumArno Bornkamp, saxo foon en Ivo Janssen, piano. Arno Bornkamp doet dit jaar eind- examen als "uitvoerend musicus" aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam. Hij is een leerling van Ed Bogaard. Tijdens zijn studie werd hij bi de gelegenheid gesteld solistisch op te treden in werken van Glasounov, B>ert. Villa-Lobos, Milhaud en Schmitt hij het Nationaal Jeugdorkest. Ook als kamermuziekspeler is hij zeer aktief o.m. in het Aurelia Saxofoon kwartet. Ivo Janssen is student aan het Swee linck Conservatorium te Amsterdam. Deze jonge veelbelovende leerling van Jan Wijn trad reeds solistisch op in werk van Strawinsky. Hij treedt bin nenkort op als solist in een pianocon cert van Prokoviev met het Conserva torium-orkest. Naast solistische op tredens geeft hij regelmatig recitals. Dit duo werkt nu bijna een jaar nauw samen. Ze zijn in diverse radio-pro gramma's te beluisteren geweest met o.a. zeer bijzondere transcripties van werk van Brahms en Schumann. Genoemde werken zullen zij ook spe len tijdens het komende zondagmid dagconcert. Verder staan op het pro gramma werken van Ton Ponjée, Paul Creston en Pole Maurice. Gezien de combinatie piano-saxofoon en de repertoir-keuze, belooft het een unieke muzikale gebeurtenis te worden. Aanvang 15.00 uur, zaal open vanaf 14 30 uur; kaarten a 6,- aan de zaal incl. koffie 5.- 65+ en cjp; 1,- kinde ren tot 10 jaar incl. limonade. GEBOREN: Cornelis, zoon van C.F. van den Broek en A.J. Pfeifer. - Linda Evelien, doch ter van J.J.F. van den Berg en T.W.M. Weerdesteijn. - Johanna Magdalena, dochter van H. van Wijk en A.H. Grob. - Thomas, zoon van H.R.A. Lagerweij en J.H. van Leeuwen. - Angela Paulina Diana, dochter van P.E.R. van Draa- nen en H.D. Reij. - Ferhat, zoon van Z. Ayranci en S. Yesilyurt. - Chrissie, dochter van P.M. Smeeing en A.M.H. Hoitink. - Karsten, zoon van F. de Heus en I.C.M. Blom. - Claudine Arnolda Maria, dochter van A.J. van Eijden en C.M.M. Hilhorst. - Ronald, zoon van J.D. Lensink en T. den Hartog. - Domenic Lucien, zoon van M.J.A. Vos sen en A. Bottelberghs. - Timo Justus, zoon van W. Stam en R.A. Lebbink. - Agatha Elizabeth, dochter van P.C. Nieuwenburg en A. E. Varkevisser. - Jacoba Neeltje Theodora, dochter van T.J. Westeneng en T.D. Eikelboom. - Dustin Rudolf, zoon van R.L. van Kra nenburg en J. Wolf. ONDERTROUWD: Hendrikus Gerardus Ikink en Christina Tureay. - Philip Schaap en Sonja Bar- bara Jeltes. - Jan Willem Pieter Gons en Maria Petronella Pierlot. - Wilhel mus Franciscus Vlaar en Marjo Ver- kooijen. - Stoffer Beekman en Jacoba Alberta de Jong. GEHUWD: Lamarana Diallo en Aminata Ba. OVERLEDEN: Anna Johanna Hafakker. - Hermina Louiza Burger wed. van R. van Vee- nendaal. - Margaretha Maria Elisa- beth van Beek, echtgen. van E.C. Straatemeier. Avond voor aleenstaanden Op zaterdag 25 januari organiseert de NVSH-afdeling Amersfoort/'t Gooi een avond voor alleenstaanden. Het gebouw van de NVSH staat aan de Curacaolaan 49 in Amersfoort. De avond begint om 21.00 uur. Wilt u meer over deze avond weten, dan kunt u bel len, 's avonds na acht uur: tel. 033- 622217. Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' or ganiseert van dinsdag 4 februari tot en met zaterdag 8 februari een tentoon stelling over Jan Klaassen. De naam van Jan Klaassen is overal bekend. Al meer dan 300 jaar heeft hij, met zijn vrouw Katrijn, jong en oud met zijn grappen vermaakt. 'Het gezicht van Jan Klaassen' zoals de expositie genoemd is, geeft een in teressant beeld van deze poppenkast- held. De tentoonstelling laat vele kan ten van hem zien: zijn ouderdom; zijn internationale herkomst; de herkomst van zijn gebochelde rug, zijn dikke buik en kromme neus en vooruitste kende kin; zijn bemoeienis met de politiek en zijn rol op school. De tentoonstelling wordt dinsdag 4 februari om 10.30 uur officieel geopend door de echte Jan Klaassen en zijn vrouw Katrijn. Zij zullen de hele week op de kinderboerderij aanwezig zijn om rondleidingen te verzorgen. De openingstijden van deze expositie zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 - 21.00 uur en zaterdag van 10.00 - 16.00 uur. Overdag is de tentoonstelling vooral ook bedoeld voor schoolbezoe ken. De scholen in Soest hebben alle maal een uitnodiging gekregen om met klassen te komen kijken. Tevens be staat voor hen de mogelijkheid zelf een verhaal in de poppenkast te spelen, of wordt er voor hen gespeeld. De scholen kunnen de tentoonstelling gratis bezoe ken; overige bezoekers betalen slechts 1,- entreegeld. De tentoonstelling is gemaakt door poppenspeler Otto van der Mieden en bestaat uit een aantal tweedimensiona le afbeeldingen op panelen. Afbeeldin gen zijn te zien van plekken waar Jan Klaassen zich in de afgelopen eeuwen heeft bevonden; boekjes over de held; vraag- en antwoordspelletjes en enkele driedimensionale projecten verlevendi gen het geheel. Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' is er heel blij mee dat ze deze reizende tentoonstelling heeft kunnen huren. Voor verdere informatie kan men al tijd terecht op de kinderboerderij aan het Vedelaarpad 53, telefoon 18136. Donderdag 23 januari: De volwassen groep op de donderdagmorgen draait heel gezellig. Er worden leuke dingen geknutseld zoals schilderijen, poppen etc. We beginnen om 9.30 tot 11.30 uur. 'S middags is er de dierenmiddag waar we op een nieuwe manier schilderijtjes gaan maken. Dit doen we met verschil lende soorten plak plastic in allerlei mooie kleuren. Het kind dat het mooiste dier maakt krijgt een prijs. Vrijdag 24 januariDeze dag start met de peuter/ouderochtend. Kinderen krijgen hier de ruimte om lekker te spelen en te rommelen. Ondertussen kunnen de ouders met elkaar praten over allerlei zaken. 's Middags kunnen kinderen met Rien en Lydia gekke dingen gaan doen met toneel, muziek of de handen. Ook is er vanmiddag de kookgroep. Het toetje staat deze week op het programma en we gaan nog even alle voorgaande me nu's doornemen want volgende week is er het kinderrestaurant waarvoor je je ouders, opa's en oma's, vriendjes en vriendinnetjes kunt uitnodigen. Zaterdag 25 januariDe zaterdagmid dag activiteit loopt heel goed. Er zijn 4 activiteiten voor de jarigen en hun vriendjes en vriendinnetjes. Voor een verjaardag moet je je wel bij tijds opgeven. Bel voor informatie 18136. We willen wel benadrukken dat deze dag niet al leen voor de jarigen is maar ook voor niet jarigen. Dinsdag 28 januari: Vanmorgen is er de peuterouderochtend. We beginnen om 9.30 uur tot 11.30 uur. De prijs is 3,- per peuter/ouderpaar en hierbij zit in koffie en limonade. Later die dag namelijk om 15.30 uur kan je op de muziekmiddag gitaarles krijgen voor 1,- en je eigen plaatjes komen draaien. Eer is ok de ruimte om gewoon lekker te knutselen. Woensdag 29 januari: Hoera! Vandaag weer een nieuw avontuur van Jip en Janneke en weet je wat die twee nu weer uithalen, nee hé. Ze snoepen te veel en daar zullen ze wel goed ziek van worden maar het is leuker om ze echt te zien dus kom om precies 14.00 uur naar de kinderboerderij want dan begint het. Natuurlijk kun je ook nog wat gaan knutselen of spelen na afloop van het toneelstukje. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtserviee. Koninginnelaan 4 soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 8.30 en 19.00 uur Zonuag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur N In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstrdat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur VERMIST: 16-1. Reu, Labrador, blond, 2 jr. br. bandje. Buonciar, Speenkruidstraat 37, Soest, tel.21560. 12-1. Kater, gec., pers, cremekl., 9 jr., groen halsbandje, Vos, Braamweg 106, Soest, tel.: 13497. 9-1. Kater, rood, gec., scheur in linker oor, linkeroog beschadigd, 2 jr. Gielen, v. Lijndenlaan 6, 3768 MG Soestduinen. 8-1. Kater, zw., gec., 5 jr. C. Jong- hordt, Leestraat 38, Baarn, tel.02154- GEVONDEN: 13-1. Teef, bast. Duitse herder, zw/br, 1 staand en 1 hangoor, 4 mnd, omg. Oos- terstr.Inl.02154-20805. Dierenopsporingsdienst AMIVEDI Baarn/Soest, tel.02154-20805/02155-10667. Oud-papier-aktie Rinke Tolmanschool Ook dit jaar doet de Rinke Tolman- school (Smitsweg) weer graag een be roep op de inwoners van Soest om oud papier te verzamelen. De oude kranten kunnen te allen tijde worden afgegeven aan de school. Ook bestaat de moge lijkheid dat het papier thuis wordt op gehaald. Een telefoontje naar nummer 17230 is voldoende. Wie zich daarvoor meldt wordt ver zocht dat voor 1 februari te doen. Dan is de grote ophaaldag. De opbrengst is bestemd voor diverse doeleinden ten behoeve van de leer lingen. Vleesverkoop Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. Rommelmarkt ten bate van Rwandaprojekt De Van der Hucht IVO-MAVO aan de Valeriaanstraat staat deze week in het teken van het Rwanda-projekt van de Derde Wereldgroep Soest. O.a. door middel van een tentoonstelling maken de leerlingen uitvoerig kennis met het projekt. Om het projekt financieel te ondersteu nen wordt de week afgesloten met een rommelmarkt/fancy-fair. Deze wordt gehouden op zaterdag 25 januari a.s. van 10.00 - 13.00 uur in de aula van de school. Deze rommelmarkt is natuur lijk voor iedereen toegankelijk. De bovenvermelde tentoonstelling is dan ook voor ieder te bezichtigen. De VARA-afdeling Eemland houdt haar ledenvergadering op 10 februari. Alle VARA-leden uit de buurt - zowel abonnees op de VARA-gids als tientjes leden - zijn op die avond van harte wel kom. Natuurlijk voor de gezelligheid, maar vooral omdat de leden op zo'n af delingsledenvergadering hun ideeën kwijt kunnen. Bijvoorbeeld als het gaat om het jaarverslag van de VARA, of als ze het willem hebben over de kant die hun omroep op moet. En elk VARA-lid kan mee komen kie zen, want op de ledenvergadering wor den de kandidaatstellingen besproken voor het VARA-parlement (de Ver enigingsraad) en voor de Raad van Toe zicht, Beleid en Advies. De afdelingsledenvergadering wordt gehouden In AmersfhofSnouckaertlaan 11, Amersfoort en begint om 20.00 uur. Zondag 26 januari HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur mevr. dr. E. Flesseman-van Leer, Amstelveen Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur dr. L.J. v.d. Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.30 uur ds. H. Ommering, Baarn Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur ds. J.H. GijsbertsenH.A. 17.00 uur ds. J. van Wier, Rijssen Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. J. Streefland, Nijkerk In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 uur ds. J. van Buuren 17.00 uur ds. J. van Buurengez. dienst Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 uur drs. L.R. Krol 17.00 uur ds. D. Land; avondgebed m.m.v. cantorij De Open Hof, Veenbesstraat 2 9.00 uur ds. D. Land 19.00 uur dixidienst m.m.v. ds. R. Ru- nia CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd. GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 en 17.00 uur ds. G.E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. F. Harink, Rotterdam NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. B. Klein Wassink, Drie bergen 19.00 uur ds. L.C. Kraak (Braamhage EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 15.00 uur H.H. ter Welle CHRISTEN GEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 15.00 uur woorddienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten; zondag 09.30 en 16.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soestdinsdag 19.35 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarn, zondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 Geen opgave Sterrenberg Geen opgave GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. H.W. Engelkes, Amers foort 17.00 uur vesperdienst (Raad van Ker ken) BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. L.C. Kraak NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.00 uur ds. J. Keuning (De Ark, Rei gerstraat) EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur dhr. A.E. vanEeden, Putten VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. C. Voogt, Holl. Rading Eerste lustrum IJsberen- weekend Hopman Massel- man Groep Soest Aanstaand weekend, 25 en 26 januari, wordt voor de vijfde achtereenvol gende keer het Ijsberen weekend van de Soester Scoutinggroep Hopman Masselman gehouden. Er wordt dan op het terrein aan de Sparrenlaan een re cord aantal deelnemers, (meer dan tweehonderd) verwacht, waarvoor de organisatoren weer verschillende leuke, spannende en interessante akti- viteiten in petto hebben, waaronder een groot avondspel. Het weer kan ook een belangrijke rol in het geheel ver vullen vorig jaar leek het door de in vallende dooi meer op een waterratten- weekend. Het kamperen onder alle om standigheden maakt dus een wezenlijk deel van het geheel uit. Vooral tem peraturen onder nul doen een extra be roep op de zelfredzaamheid van de deelnemers voor wat de water- en kookvoorzieningen betreft. Het belooft dus voor veel Scouts uit de regio weer een prettig weekend te worden. Bij de VVV is al een aantal nieuwe gidsen voor vakantie en vrije tijd 1986 binnen, waaruit u alle nodige informa tie kunt putten. Tevens zijn de nieuwe Holland campinggidsen van 1986 uitge komen, waarin 2000 Nederlandse adressen voor o.a. tenten, caravans, bungalows, trekkershutten, kampeer boerderijen en jeugdherbergen. Prijs 12,50. Museumjaarkaarten 1986 en N.J.H.C. lidmaatschapkaarten 1986 zijn eveneens verkrijgbaar bij het VVV kantoor. Theater Amsterdam, Carré: 'der Graf von Luxenburg' van Frans Lehar van dins dag 11 februari t/m zondag 23 februari (zondag matinee). Rob de Nijs, 17 februari. Madame Arthur musical van Jos Brink en Frank Sanders van dinsdag 25 fe bruari t/m zondag 23 maart. Prijzen van 15,-- tot 32,50. Concertgebouw: Nana Mouskouri op zaterdag 8 februari. Hilversum, Gooiland: Jasperina de Jong, donderdag 6 februari. Veel succes mevrouw, Blijspel, vrijdag 7 en zaterdag 8 februari. Top Girls, woensdag 12 en donderdag 13 februari. Bussum, 't Spant: Kinderen van een mindere God, 28 januari. Jenny Arean, woensdag 29 januari. Youri Egorov, koffieconcert, zondag 2 februari. Cabaret Dubbel en Dwars, donderdag 6 februari. Vanaf 11 januari is de landelijke VVV geschenkbon in Soest alleen verkrijg baar bij de VVV. De bon is verkrijg baar in waarden van 10,-- tot 50,--. Het VVV kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is elke werkdag geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Het telefoonnummer is 12075. Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 van 20.00 tot 1.00 uur. vanal 40 personen. Vandaag wordt de eerste Leerhuis avond gehouden in het kader 'Vrouw, Kerk, 2/3 wereld'. Mevrouw B. Kloek- Pot zal deze avond en de twee volgende over hetzelfde thema leiden. Deze twee vervolgavonden zijn gepland op 5 en 19 februari aanstaande. Alle avonden worden gehouden in de pastorie van de Kerk van de Heilige Familie in Soest- Zuid. Mevrouw Kloek is nauw betrokken bij het landelijke en internationale werk van 'Vrouw, Kerk 2/3 wereld' en heeft uit dien hoofde veel interessante infor matie, die niet alleen bestemd is voor de vrouwen in Soest, maar die even zeer van belang is voor de mannen. Alle drie avonden beginnen om 20.00 uur. Van de deelnemers wordt een kleine bijdrage in de kosten gevraagd. De eerste Dixidienst in het jaar 1986 staat alweer voor de deur: zondag 26 januari. Aan het begin van een nieuw jaar zal in deze dienst worden stil ge staan bij het leven als christen. Het thema, dat dominee Runia uit Soest zal uitleggen, is dan ookwaar zit het'm in? Muzikale medewerking zal als vanouds worden verleend door het Dixicombo onder leiding van de Baarnse musicus Freek Berrier. Na afloop is er ruim ge legenheid nog wat na te praten en op en aanmerkingen of suggesties aan het adres van de commissie die de diens ten voorbereidt zijn dan ook van harte welkom. Voor wie nog nooit een Dixidienst heeft meegemaakt, aarzel niet eens binnen te lopen! In de Dixidiensten proberen jongeren het geloof op een eigentijdse manier te beleven en uit te dragen, in woord en muziek. Iedereen is uitgeno digd om zondagavond 26 januari, om zeven uur in de Open Hof (Hoek Dal- weg-Veenbesstraataanwezig te zijn Zaterdagmiddagmuziek In het kader van de Zaterdagmiddag Domkerk Utrecht wordt op 25 januari a.s. het Mozart-project voortgezet met een uitvoering van de beroemde Lita nieën voor solisten, koor en orkest. Uitvoerenden zijn de Nederlandse Can torij en het barokorkest van de Dom cantorij, met als vocale solisten Sophie Ouwehand (sopraan), Henk Vonk (te nor) en Tom Sol (bas); het geheel onder leiding van Maarten Kooy. Het concert begint om half vier en de-toe gang is gratis. Geslaagd In de afgelopen maand zijn bij autorij school Ed Mijnders te Soest de volgen de leerlingen geslaagd voor rijbewijs B: Folkert Bloembergen, Wim Brouwer, Richard Bijl, Ad Crant, Evelien Daat- selaar, Hans Goes, Gerard Kruithof, Diana Kummer, Robert van Marseille, Peter van Roekei, Corra Solleveld, Marghareth Stokwielder, Wilma Wester- veld, Sandra Zoeren. Zaterdag 25 en zondag 26 januari HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 08.00 tot zon dag 24.00 uur waargenomen door: 0 J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 12815. 0 A.W. Chavannes en M. Verberne, Prins Bernhardlaan 54, tel. 14545. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg 0 R.M.P. van de Wijgerd, Paltzerweg 227, Den Dolder, tel. 030-780626. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: 0 Apotheek Bierhaalder, Nieuw- straat 40, Baarn, tel. 02154-12137. 0 Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00 -13.30 uur: 0 J.G. Hoogteyling, Heideweg 9, tel. 16666. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 tot zondag 24.00 uur: Grote en kleine huisdieren: 0 J.H.J. Meursing, Van Mecklen- burglaan 15, tel. 15215. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) 02155- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. 0 Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14, tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00 - 14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschaps- gymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. 0 Soesterberg Medisch Centrum Rademakerstraat43, tel. 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00 - 14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie even eens tussen 13.00 -14.00 uur. Vrouwen in de bijstand "Vrouwen in de Bijstand" Soest houdt op dinsdag 28 januari haar volgende bijeenkomst in clubhuis "t Kruispunt aan de Albert Cuyplaan aanvang 's middags 13.30 tot 15.30 uur. Alle vrouwen met en A.B.W. of R.W.W. uitkering zijn welkom voor 't verkrij gen van informatie en het geven van steun aan elkaar. Nadere inlichtingen tel. 17431. Kinde ren kunnen worden meegebracht. In het gebouw De Open Hof, Veenbesstraat/Dalweg, wordt woensdag 5 fe bruari om 19.30 uur een inspraakavond gehouden over het Ontwerp bestem mingsplan Hees. Aan de hand van tekeningen zal een uitleg gegeven wor den over het plan en de planprocedure. Vanzelfsprekend bestaat er ge legenheid voor het stellen van vragen en het geven van opmerkingen. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt ter inzage in het gemeentelijk INFOr- matiecentrum, bij de afdeling Ruimtelijke Ordening gemeentehuis, in hulpsecretarie Soesterberg, in de bibliotheek Albert Cuyplaan en in de bi bliotheek in het gebouw C-3. Tot 1 maart 1986 heeft men de gelegenheid om schriftelijk op- of aanmerkingen te maken bij burgemeester en wethou ders. Nadat de reakties, zowel de schriftelijke als de mondelinge tijdens de in spraakavond, verwerkt zijn in het bestemmingsplan, komt in een later sta dium de wettelijke procedure aan de orde, waarbij men gelegenheid krijgt eventuele bezwaren tegen het plan in te dienen. Het gebied van het ontwerp-bestemmingsplan Hees, wordt globaal be grensd door de Den Blieklaan, de Insingerstraat, de Wieksloterweg O.Z. en de Dolderseweg. Alleen nabij de Dolderseweg wordt de Wieksloterweg overschreden met een bijna vierkant terrein ter grootte van ruim vier ha, waar een atletiekakkommodatie is gelegen. Het nieuwe bestemmingsplan Hees is bedoeld om een juridisch planologisch kader te scheppen voor: de bestaande situatie, voor zover handhaving daarvan wenselijk is; in gang gezette of te verwachten ontwikkelingen, voorzover deze wenselijk zijn en een omzetting van ruimtelijk negatieve ontwikkelingen in positieve. In een persoonlijke brief aan alle leden van de gemeenteraad heeft de heer H. J. Rademaker, oprichter van het Nederlands Motet en Madrigaalkoor in Soest, aan de vooravond van de raadsvergadering waarin de beslissing valt over de toekenning van de door het Nederlands Bach Ensemble gevraag de subsidie, nog eens uitgelegd wat het verschil is tussen het NBE en andere Soester muziekverenigingen. De heer Rademaker schrijft: "Uit ver schillende reakties heb ik begrepen dat men de subsidie koppelt aan hetgeen als norm geldt voor andere koor- en orkestverenigingen." Hij weerspreekt de gerechtvaardigheid van die koppe ling door er o.m. op te wijzen dat de andere verenigingen slechts onder steuning vragen bij het uitoefenen van hun liefhebberij, terwijl het NBE met een "professioneel orkest en een semi- professioneel koor" is toegerust. De subsidies staan dan ook los van el kaar, en een ander Soester orkest of koor krijgt niet minder als de aanvraag van het NBE wordt gehonoreerd. Bo vendien maken de gevraagde 5000 gul den slechts een deel uit van het totale budget, dat voor het grootste deel met sponsorgelden bij elkaar wordt gebracht. De heer Rademaker wijst er verder od dat de Soester concertbezoeker hier door "in onze Oude Kerk" muziek kan beluisteren waarvoor hij anders naar Amsterdam of Utrecht moet - "voor ouderen en sociaal zwakkeren is dit een belangrijke tegemoetkoming' Voor Soest zou het een gemiste kans betekenen indien de succesvolle con certreeksen van het NBE na twee jaar worden afgebroken, aldus de heer Ra demaker, die verder laat weten alle koren in Soest een warm hart toe te dragen en iedere subsidie van harte te gunnen. "Om daarvan echter de steun aan het NBE (en aan de Soester concertbezoeker) te laten afhangen lijkt mij niet redelijk." Na aanrijding door gereden Mevrouw E.G. van de Haverweerd meldde de politie vorige week dat een onbekende automobilist haar auto had aangereden. Het voertuig stond op de parkeerplaats bij haar woning en was nog maar drie weken oud. De schade bedraagt ca. 600 gulden. Automobilist onder invloed De politie heeft in het weekeinde op de Smitsweg de 19-jarige A. van A. uit Soest aangehouden tijdens een con trole. De jongeman bleek onder invloed van alcohol en verdovende middelen. Hij moest blazen en onderging ook de bloedproef en kreeg een rijverbod en een proces-verbaal.

Soester Courant | 1986 | | pagina 19