MENU speciaal uon GRATIS Gemeente staat voor krachttoer bij voorbereiding verkiezingen scJiocmsikcr Gemeenteraadsverkiezingen 19 maart 60.- .p Voorbereidingen karnavals- optocht weer in volle gang WOENSDAG 22 JANUARI 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 I.v.m. deelname niet-Nederlanders Beroepskeuze- informatie Bang&Olufsen i van Schoemaker B&OVHS met 3 jaar garantie' 2095. We're going to give our council some good counsel Belediyemize iyi bir meelis se§ecegiz HUIS AAN HUIS Gladheidsbestrijding in discussie hotel heidepark uh bilthoven Bewoners duplex-woningen hebben meestal 'vrede' met containers Na aanrijding doorgereden Knollen weer de straat op "LAAT U NIETS WIJSMAKEN: ALLEEN MET DIT STEMPEL EROP HEBT U DE ÉCHTE KODAK SELECT FOTO'S" foto-film-udeo computer/ C-7 Receptie Narre Knollen En ineens was het een heel groot feest PANNEKOEKEN-BOERDERIJ Nieuwe politieke groeperingActief Soest Bij raadsverkiezingen 24 stembureaus in Soest De gemeenteraadsverkiezingen wer pen ook in Soest in meer dan één opzicht hun schaduw vooruit. Niet al leen politieke kringen maken zich op voor de vierjaarlijkse slag om de gunst van de kiezers, maar ook de gemeente zelf heeft er dit jaar meer dan voor heen "de handen vol aan." Dat heeft vooral te maken met het feit dat voor het eerst ook niet-Nederlanders kun nen deelnemen aan de verkiezingen, als ze althans de afgelopen vijf jaar zon der onderbreking in Nederland hebben gewoond (dat wil zeggenstonden inge schreven in een bevolkingsregister). De afdeling voorlichting van de gemeente, onder leiding van voorlich ter Ben J. van Os, moet deze weken dan ook min of meer een krachttoer verrichten om de 'buitenlandse Soes- ters' zo goed mogelijk te informeren over alles wat bij de verkiezingen om de hoek komt kijken. 'Al in augustus heb ik een voorstel voor een voorlichtingscampagne ingediend bij Burgemeester en Wethouders,' al dus Van Os, 'en dat is overgenomen.' Voor de campagne wordt vooral ge bruik gemaakt van voorlichtingsma teriaal dat door de landelijke overheid is samengesteld, bestaande uit af fiches, folders, etc. in allerlei talen. Ook in de plaatselijke pers wordt aan dacht besteed aan deze bijzondere campagne, zoals de oplettende lezer heeft kunnen vaststellen. Video In het informatiemateriaal staat de rol van de lokale democratie centraal. 'We proberen zo goed mogelijk uit te leggen hoe het werkt, in woord en beeld, en hoe bijvoorbeeld de procedure in het stem hokje moet plaatsvinden,' aldus Van Os. Behalve een overvloed aan ge drukte informatie zijn vanaf begin fe bruari in het gemeentelijk INFOcen- trum aan de Steenhoffstraat ook video banden beschikbaar in diverse talen, die voorlichting over de verkiezin gen en de werking van de plaatse lijke democratie geven in een 12 mi nuten durende film. De voorlichting van overheidswege be perkt zich overigens tot een uitleg van de werkwijze en de bedoelingen. De 'politieke invulling' ervan wordt uiter aard overgelaten aan de politieke par tijen, die in het INFOcentrum binnen kort ook de gelegenheid hebben hun "buitenlandse" verhaal kwijt te kun nen. 'Het INFO-centrum is vanaf 12 februari tot 19 maart helemaal ingericht op de verkiezingen,' aldus Van Os. 'Politiek Soest kan zich daar manifesteren, als het tenminste van die mogelijkheid gebruik wil maken. Wij geven als gemeente ons materiaal zonder inhoudelijke discussie weg.' Verreweg de grootste groep niet-Ne derlanders wordt gevormd door de Turken en de Marokkanen in Soest. Voor hun informatie zijn er behalve vi deobanden ook geluidscassettes aange schaft, die aan de 'veldwerkers' worden meegegeven. Met al deze activiteiten voldQet ook de gemeente Soest aan haar informatie- In het informatiecentrum van de Stich ting voor school- en beroepskeuze voorlichting aan de Heiligenbergerweg 34 te Amersfoort is informatie te vin den op het gebied van scholen, op leidingen, cursussen en beroepen. Regelmatig wordt er een thematafel ingericht, waar aandacht wordt be steed aan een bepaald onderwerp of een bepaalde sector uit het beroepsveld. Van 27 januari t/m. 7 maart a.s. is de thematafel ingericht met voorlichting over beroepen, opleidingen en cursus sen op het gebied van de informatica. Nu de verwerking van gegevens per computer en het gebruik ervan op steeds meer terreinen toeneemt, lijkt het van belang deze sector eens extra te belichten. Iedere middag van maandag tot en met vrijdag is van 13.00 uur tot 17.00 uur het informatiecentrum voor bezoekers geopend en kunnen belangstellenden zich oriënteren op de voorlichting van de thematafel. Uiteraard is er ook de mogelijkheid over andere opleidingsmogelijkheden en beroepen voorlichting te krijgen. Voor nadere informatie kunt u ook tele fonisch kontakt opnemen met de heer F. de Looff, documentalist van S.B.K.- telefoon, 033-720660. Foto: Herman van Dam De Deense vormgevers van beeW en geluid 'vf!!'' 'n klasse apparaat Schoemaker is dealer van B&O voor Soest Kleuren TV J video en v stereo apparatuur van topklasse^ met drie jaar garantie. Van Weedestraat 80 Soest - Tel02155 -1 03 44 UHYKME1 MMiSSR'W! plicht, aldus Van Os. Landelijk wordt de voorlichtingscampagne ook onder steund door uitzendingen van de Fe- duco via radio en televisie. Eén van de Soester instellingen die veel met buitenlanders te maken heeft is het Samenwerkingsverband Buiten landse Werknemers. Donderdag j.1. is Van Os voor deze groep en anderen 'op getreden' om de 'ins' en 'outs' van de verkiezingen uit te leggen. 'Dat is een goede zaak, omdat met name de voor mannen van de Turkse en Marokkaan se gemeenschappen in Soest worden bereikt, die op hun beurt hun informa tie kunnen doorgeven aan de achter ban. Kruisje Van Os is enthousiast over de belang stelling van de zijde van de Soester buitenlanders. 'Er werden heel wat vragen gesteld, en die hebben we zo goed mogelijk beantwoord. Een van de dingen waar je op die manier achter komt is bijvoorbeeld dat kiezers in Tur kije gewend zijn een kruisje te zetten, terwijl bij ons het hele vakje op het stembiljet moet worden roodgemaakt. Het is goed dat we dat weten, want we gaan daarover alsnog een regel in het Turks op de affiches zetten. De interesse van de buitenlanders blijkt ook uit het voornemen om morgenavond de gemeenteraadsver gadering in het Griftland College bij te wonen, om zo eens te zien hóe "dé werkelijkheid van de plaatselijke de mocratie eruitziet. De voorlichtingscampagne krijgt voor wat de gemeente betreft nog een ver volg in een speciale informatie-avond voor alle niet-Nederlandse inwoners van Soest, die op dinsdag 18 februari wordt gehouden in de Open Hof aan de Veenbesstraat (aanvang 19.30 uur). Daar wordt opnieuw alle informatie verstrekt aan de niet-Nederlanders, van wie Van Os overigens vooral de Marokkanen en de Turken verwacht. Toneelstukje De plannen voor die avond voorzien o.a. in een toneelstukje dat in samen- 0 Ben J. van Os. werking met medewerkers van de af deling Bevolking - die ook druk in de weer zijn met de verkiezingen, alleen al omdat de buitenlandse gezinshoof den en alleenstaanden foldermateriaal in hun taal apart krijgen toegestuurd - wordt opgevoerd compleet met een echt stemhokje. "Op die manier kunnen we laten zien hoe het stemmen in werke lijkheid gaat en wordt de hele proce dure getoond. Daarbij laten we ook zien wat er fout kan gaan, zoals bij voorbeeld met z'n tweeën in het hokje of het gebruik van een balpen in plaats van het rode potlood"aldus Van Os. Hij geeft toe dat er met alle voorbe reidingen een hoop extra werk moet worden verricht, ook door Bevolking en Welzijn. "Maar wij willen niet het verwijt krijgen dat Soest niets heeft gedaan, daarom hebben wij ons opti maal voorbereid. Politiek Soest moet het verder maar overnemen." Volgens hem is de gemeente niet echt verplicht zoveel energie in de voorbe reiding te stoppen. "Maar het is wel logisch. Nederlanders vertel je toch ook hoe het allemaal in z'n werk gaat? En de gemeente staat nu eenmaal dich ter bij de mensen dan de rijksoverheid." 'O zo oppassen' Zoals gezegd, de gemeente wacht zich er wel voor al te dicht bij het zuiver politieke terrein, te-komen. Van Os: "Je moet O. zo oppassen dat je je niet op dat gebied begeeft» Het is dus een kwestie van goed nadenken voor je wat zegt over de inhoud van de pro gramma's en de partijen zelf, al pro beren we bijvoorbeeld wel uit te leggen wat begrippen als links en rechts, pro gressief en conservatief, inhouden. Maar daar blijftt bij Hij verwijst in dit verband ook naar de Soester talkshow "Soestand" in C- drie, op 1 maart, die voor een groot deel in het teken zal staan van de "min derheden" en het feit dat niet-Neder landers mogen meedoen aan de ver kiezingen. "Daar kunnen de politieke partijen hun zegje doen." Op 19 maart vinden weer de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Voor het eerst gaan die dag Nederlanders en niet-Nederlanders in de gemeente Soest samen naar de stembus: Nederlanders van 18 jaar of ouder en niet- Nederlanders van 18 jaar of ouder, die een aaneengesloten periode van 5 jaar of langer in Nederland wonen en hier op 4 februari 1986 legaal ver blijven. Om die niet-Nederlanders te wijzen op de mogelijkheid om deel te nemen aan de verkiezingen zal elke week in deze rubirke een z.g. 'Goede Raad/Advertentie' worden opgenomen, steeds weer in een of meer andere talen. De niet-Nederlanders kunnen informatie over de gemeenteraadsverkie zingen krijgen in hun eigen taal bij het gemeentelijk ENFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat. Elections for Municipal Councils will take place on Wednesday March 19. All Dutch nationals 18 years of age or older have the right to vote. Now, for the first time, non-Dutch nationals who are aged 18 or older also have the right to vote. They can take part in these elections providing that they are aged 18 or older, have been living in The Netherlands for a continuous period of at least 5 years and are legally resident here on February 4,1986. You probably have a number of questions - how to vote, what the Municipal Council actually does, what you can do if you are not able to vote in person on March 19. There's detailed information available in English to answer all this. Your Municipality will let you know how to get this information. Remember, every vote counts. That includes yours. 19 Mart gar^amba günü belediye meclisi segimleri var. 18 Yasindaki üzerindeki Hollandalilar bu se^imlere katilabilirler. Fakat ilk olarak, 'Hol- landali-olmayanlar' da oylarini kullanabilirler. Kesintisiz en as bes yil Hollanda'da yasayan ve 4 subat 1986'da burada yasal olarak kalan 18 yasinda ve üzerinde olanlar se?imlere katilabilirler. Belki de se^imlerle ilgili daha sorulariniz vardir. Nasil oy vermelisiniz? Belediye meclisinin etkisi tam olarak nedir? 19 Martta kendiniz oy ver- meye gidemezsenis ne yapmalisiniz? Bunlarla ilgili genis bilgi Türkge olarak sizin i?in hazir bulunmaktadir. Bunu nasil alabileceginizi belediyensizden ögrenebilirsiniz. Bunu isteyiniz, zira tüm oylar geperlidir. Tabii sizin oyunuz da. Sepim programlariyla ve adaylarla ilgili bilgi i?in blediyenizdeki politik partilere basvurabillirsiniz. Bunlarin adresleri belediyenizde bilinmektedir. VOLGENDE WEEK Woensdag 29 januari a.s. zal de Soester Courant gratis huis aan huis verspreid worden, incl. een bijlage van de Knollenkrant van de Karnavalsvereniging de Narre Knollen in samenwerking met de Soester Courant. Tevens zal in deze Soester Courant extra aandacht besteed worden aan informatie over voortgezet onderwijs. H. H. adverteerders, In verband met de te verwachten toename van advertenties voor deze uitgave, verzoeken wij U uw advertentie vroegtijdig in te leveren, zodat aan uw advertentie met de nodige zorg en accuratesse gewerkt kan worden. Bij voorbaat onze hartelijke dank hiervoor. Voor inlichtingen: Tel. 02155-14152 Administratie en Advertentie afd. Soester Courant De vorstperiode heeft met name op de binnenwegen in Soest en Soesterberg tot flinke gladheid geleid. De ernst daarvan werd vooral bepaald door de „in elkaar gereden" sneeuw, die door de aanhoudende vriestemperaturen „ver-ijsde." Het gevolg daarvan wa9 dat de wegen waar gemeentewerken niet had gestrooid, meer op een spiegel leken dan dat ze berijdbaar waren, zo als ir. S. H. Brunekreef, directeur van gemeentewerken, het vorige week tijdens de vergadering van de commis sie Bedrijven uitdrukte. In het kader van de bezuinigingen wordt alleen nog maar op de hoofd wegen, de busroutes, de hellende wé gen en op enkele secundaire wegen ge strooid. Gemeentewerken houdt daarbij een route aan, die erop berust dat nie mand op meer dan driehonderd meter van een „ijsvrije" weg is „geïsoleerd." In de periode dat automobilisten de ruiten van hun vervoermiddel dage lijks moesten schoonkrabben, de schooljeugd langzamerhand aan ijsvrij begon te denken en het voor de Peters Baan nog net niet lang genoeg vroor om schaatsliefhebbers de gelegenheid te geven een baantje te trekken, kreeg gemeentewerken klachten binnen over (het ontbreken van) de gladheidsbe strijding in Soest. Tenslotte werd de si tuatie op een aantal plekken in de ge meente bijna onhoudbaar, maar op het moment dat men bij gemeentewerken op het punt stond om extra te strooien, kwamen de eerste weerberichten binnen die dooi voorspelden. Deze ver wachting bleek juist te zijn en had niet alleen tot gevolg dat het bestuur van de ijsvereniging Peters Baan ijlings moest besluiten de baan gesloten te houden, maar ook dat gemeentewer ken het strooien uitstelde. Overigens benadrukte de heer Brunekreef dat Soesterberg niet wordt achtergesteld in de strooiprocedure. Dat is evenmin het geval bij het normale schoonmaak werk in de straten. Arie van den Bree- mer (CDA) had zulke geluiden opge vangen van een inwoner van Soester berg. Brunekreef sprak die be weringen tegen. Gemeentewerken zal de afgelopen vorstperiode gaan doorspreken opdat eventuele problemen in de toekomst strijdvaardiger kunnen worden bestre den, waarbij de vraag gesteld kan worden in hoeverre de lichte vorst van de laatste nachten de voorloper is van een tweede 'ijstijd'. van maandaa t/m vriidan van maandag t/m vrijdag feestelijk 4 gangenmenu incl. 2 glazen wijn en 'n kopje koffie JunSleenluun 24 Telefoon 030-78 24 77 Zondags gesloten Volop parkeerruimte Ongeveer 21 procent van de bewoners van duplexwoningen in Soesterberg heeft moeite met de opstelling van de vuilverzamelcontainers. Het gaat om 41 bewoners van de bovenverdieping en vijf benedenbewoners. In de meeste probleemgevallen is inmiddels een oplossing gevonden of hebben de be woners achteraf toch vrede met de si tuatie. De directeur van gemeentewer ken, ir. S.H. Brunekreef heeft dat vorige week meegedeeld. De dienst gemeentewerken had eind vorig jaar in samenwerking met de huurdersvereniging een enquête gehouden onder de 220 bewoners van duplexwoningen. Daarvan gaf de helft respons. Het zijn voornamelijk de men sen van de bovenverdiepingen die zeg gen problemen te ondervinden van de plaats van de vuilverzamelcontainers. Van hen reageerden 63 bewoners op de enquête, van wie er 41 ontevreden waren. Van de 48 benedenbewoners bleken vijf bewoners niet helemaal ge lukkig te zijn met de nieuwe situatie. De heer Brunekreef zei dat gemeente werken mensen telefonisch heeft bena derd die het enquêteformulier niet ge retourneerd hebben. Volgens de direc teur was de algemene tendens onder hen dat men „met de vuilverzamelcon- tainer kan leven" "en dat de mensen niet zo moeten zeuren. Praktische oplossing Het personeel van gemeentewerken is inmiddels begonnen met het bezoeken van de mensen, die moeite hebben met de opstelling van de containers. Naar het oordeel van Brunekreef is in een aantal gevallen reeds een praktische oplossing gevonden. Van de nog niet behandelde gevallen hoopt men ook spoedig de problemen grotendeels te verhelpen. In sommige gevallen be treft het ouderen die op de bovenver dieping wonen. Brunekreef zei tijdens de vergadering van de commissie Be drijven dat dit probleem de extra aan dacht van gemeentewerken heeft. Een paar weken geleden kwam de huurdersvereniging met negatieve cij fers uit de bus. Die actie leidde tot enige frictie tussen gemeentewerken en de vereniging. Afgesproken was dat beide organisaties de uitslag samen be kend zouden maken. Het houden van de enquête was in een eerder stadium afgesproken omdat de vuilverzamelcontainers voor hun komst al flink stof tot gesprek hadden opgeleverd. De heer Brunekreef zei dat zodra voor alle problemen een oplossing is gevon den, gemeentewerken contact zal zoeken met de huurdersvereniging om alle oplossingen te bespreken. Hij stel de dat hem er alles aan gelegen is om een goede verstandhouding met de vereniging te onderhouden. Op de Kerkstraat werd begin deze week een bus van Centraal Nederland, die in de richting Amersfoort reed, aangereden door een personenauto. De bus werd bestuurd door de 37-jarige D.T. uit Kockengen. Uit tegenoverge stelde richting kwam een auto aanrij den, die door onbekende oorzaak op de linker weghelft terecht kwam. De bus chauffeur probeerde nog een botsing te vermijden, maar dat mislukte. De be stuurder van de personenauto vervolg de direct zijn weg, zonder zijn identi teit bekend te maken, het betreft ver moedelijk een witte Opel. Als men in Soest de adem inhoudt, en voor de rest ook eens stil is, kan men de nijvere Narre Knollen horen tim meren, zagen en zingen bij het schil deren. Men werkt al hard aan de op bouw van de Karnavalswagens. Er zal zeker weer ingespeeld worden op de aktuele situatie. Zo zeker als EEN en EEN TWEE is, en het alfabet met ABC begint. Zo'n optocht is een heel gebeuren zodat enige regels beslist noodzakelijk zijn. De deelnemers die zich al hebben inge schreven hebben die regels ontvangen. Een belangrijke regel, waar strak de hand aan wordt gehouden, is door de politie opgelegd. GEEN ALKOHOL op de wagens. Voor elke optocht is toe stemming nodig. Om de optocht ook in de komende jaren mogelijk te maken, zal alkoholgebruik tijdens de tocht ab soluut vermeden moeten worden. Karnaval is een zaak van heel serieus werken aan veel plezier voor veel men sen. De vereniging heeft voor de tocht dan ook een W.A. verzekering afge sloten voor de risico's waar de ver eniging veraniwoorde'.ijk voor is. Maar deelnemende motorvoertuigen dienen toch al verzekerd te zijn. De tocht is wat korter dan in andere ja ren, maar gaat door het drukste gedeelte van Soest. Vertrek om 13.30 uur vanaf de Lange Brinkweg (terrein voor de Brandweerkazerne), Korte Kerkstraat, Steenhoffstraat, Van Wee destraat, Burg. Grothestraat, Ko- ninginnelaan, Nieuwstraat, Beetzlaan, Beukenlaan, Wiardi Beckmanstraat, J. De Rooy straat, Vrijheids weg en dan Industrieweg, het einddoel. De prijsuit reiking zal om 16.00 uur plaatsvin den in de Karnavalshal van de fa. v. Asch. Zo'n prijsuitreiking is op zich weer een hele happening. Voor muziek is gezorgd. Hoe kan het ook anders. Meedoen kan nog. Inschrijven kan men bij de heer J. Vis, (Da Costalaan 3, tel. 18565), onder een motto. Men kan mee doen onder verschillende categorieën: 1. individueel; 2. Kleine groep tot en met 5 personen; 3. Grote groep van meer dan 5 personen. Sukses is verzekerd. En een prijs is ook nog mogelijk. trcoMdw Koda Alleen met dit stempel achterop uw foto's hebt u de absolute zekerheid van Kodak Select Print Wat men u ook vertelt: Dit garantie-stempel moet op elke foto die u ontvangt voorkomen. Pas dan weet u zeker dat uw foto's zijn afgewerkt in het eigen laboratorium van Kodak. Dat ze met de grootste zorg ontwikkeld en afgedrukt zijn op hoogwaardig Kodak- papier. Staat dit Select- stempel.niet op de achter kant van uw foto's, dan hebt u geen Kodak Select Print gekregen. Met alle risico's vandien. Voorkom zoiets en breng uw rolletje bij: KODAKSELECT PRINT. ALS'T IN ÉÉN KEER GOED MOET. winkel centrum Hartje-Zuid Do receptie van de jubilerende Karna valsvereniging 'De Narre Knollen,' eerst rustig met een achtergrondmu ziekje van accordeonist Jan Gorrissen, liep toch 'uit de hand.' De vriendelijke woorden van de gasten en de stemmige muziek, werden overstemd door de verschillende orkesten die met de gas ton meekwamen. Het eerst waren bin nen De Pierwaaiers uit Moergestel (Brabant), met hun orkest 'De Belle- bloazers'. Maar ook de 'eigen' Eem- lander Blaaskapel' wist van wanten en blies er vrolijk op los. Na even inspelen vond een verbroedering van de twee orkesten plaats. De jubilerende vereniging mocht vele gasten ontmoeten. Zeer veel bekende Soesters, die het Karnaval een warm hart toedragen, waren aanwezig. Niet ontbrak op de receptie het gemeente bestuur, in de persoon van wethouder Plomp. Het zal niet lang meer duren of het gewone gemeentebestuur geeft het roer aan de Raad van Elf van de Narre Knollen. Dan is Soest weer Knollen dam. Dat de Karnavalsvereniging in zijn Elfjarig bestaan een goede naam ook t Ook tijdens het jubileumhal op zaterdagavond was het groot feest. Op de foto overhandigt Prins Bernard 1 een kruukje Mélm aan Prins Frans I van de Leutbroeken uit Amersfoort. Deze was vergezeld van zijn gehele Raad van Elf en zijn hofkapel, de Leut- krakers. buiten Soest heeft gekregen, bleek wel uit de komst van verenigingen als De Herbergers uit Utrecht, de Heikneu ters uit Amersfoort, de Erwten schieters uit Bussum en een delegatie van Eemeroord met hun Prins Chris I en adjudanten. Op een receptie die je belangstellenden aanbiedt gaat het niet om mooie ca deaus. Het is belangrijker elkaar weer eens te ontmoeten na elf jaar werken aan de vereniging. Maar van de toch ontvangen geschenken valt er wel een bijzonder op. Van de Eemlander Blaas kapel, op muziek gezet en van tekst voorzien door Piet Daalhuizen, een eigen Knollenlied. De komende weken zal dat zeker door de knollen luidkeels worden gezongen. Het refrein van het Knollenlied begint dan ook terecht metKnollendamdaar valt wat te be- Wegens vernieuwing van onze keuken jjOts. zijn wij GESLOTEN van maandag 20 t/m donderdag 30 januari. Lange Brinkweg 26 Soest 16527 Zoals de zaken er nu voorstaan zullen alle momenteel in de gemeenteraad vertegenwoordigde partijen aan de ge meenteraadsverkiezingen van 19 maart a.s. deelnemen. Opnieuw zijn dus WD, CDA, PvdA, Progressief Soest, D'66 en de kleine reformatorische partijen SGP, GPV en RPF, van de partij." Inmiddels heeft zich bij het hoofdstem bureau ook een nieuwe politieke groe pering laten registreren, luisterend naar de naam "Partij Actief Soest". Welke inwoners van Soest daarachter schuilgaan is momenteel nog niet dui delijk. Ook de partij "God met Ons" staat in Soest ingeschreven, maar die registratie is afkomstig van de lande lijke organisatie en dat wil niet zeggen dat de partij ook daadwerkelijk zal meedoen aan de verkiezingen in Soest. De Soester PSP zal naar verluidt niet zelfstandig aan de verkiezingen deel nemen maar één lijst vormen met PPR, EVP, Onafhankelijken en anderen die als "Progressief Soest" optreden. Een heroptreden van Jan Visser lijkt waar schijnlijk, al moesten de betrokkenen maandagavond j.1. daarover nog defi nitief een beslissing nemen. De CPN is niet vertegenwoordigd bij de partijen die naar een raadszetel dingen. De samenwerkende groepen SGP, GPV en RPF werken bij de komende ver kiezingen samen als de combinatie GPV/SGP/RPF, omdat de GPV-er Wiebe Meilof lijsttrekker is geworden. Het stemmen vindt in Soest dit jaar plaats in 24 stembureaus, omdat het aantal districten is uitgebreid met twee. In O verhees komt nu ook een stembureau in de Vijverhof (in de Bron was er al een) en in het Smitsveen is het stembureau van de Rinke Tol- manschool uitgebreid met de Regen- tuuter, o.m. in verband met de ver wachte toeneming van het aantal stem mers, met name de buitenlanders dat nu ook mag stemmen.

Soester Courant | 1986 | | pagina 3