Schoeman -Pil Profiteer 100« Dorpshuis Soesterberg: over 1985 batig saldo 15.000,- Nieuwe Turkse imam bij burgemeester Soest 50 jaar geleden „kom eens met Schoeman praten! Alle winterbroeken nu extra afgeprijsd p. stuk 2 voor WOENSDAG 22 JANUAR11986 SOESTER COURANT PAGINA 5 ORT SOEST Rectificatie SOESTERBERG Langer wachten voor verkeers lichten Soest-Zuid vraagt uw aandacht voor Bestemmingsplan Parklaan Hinderwet Openbare commissievergadering Eerste glasbol voor Soesterberg Overwerk zonder vergunning Love, Bumper, Emanuella, Moustache, Longdon, John Slim, Rifle vrijetijdskleding VEILING - SOEST woensdag 12 februari 1986 24 Januari 1936 aaie zolderkamers, uitstekende staat is voorzien van Het moet beslist t worden. Even- >t 175 000.- ïS ,-k.k. N abij park Vrede- villa voorzien le garage (ca. n diepe tuin (ca. I. toilet, kelder, ikamer (ca. 60 ■oderne eetkeu- lapkamers. rui- id. afzonderlijke tle woonzolder ikenhoek. c.v,- iverleg ;.k. lodermseerde ten van lokale tuur en diepe irmige woon- douche/töilet.' iet ingebouw-' Jkamers. Het tekende staat loven, helft geheel ge- in c v. gas etuin. voonkamer pen haard, afond, kel- lapkamers, net ligbad, Het per- ende staat ist van bin- overleg. deren JOH. POSTSTRAAT 19 Een zeer gunstig en rustig gel. middenwoning m. voor- en 'achtertuin, geh. v.v. gas c.v., ga rage afzonderlijk gelegen. Entree, toil., k.k., ruime keuk., doorzonkam.; 1e verd.: 3 sl.kam., badkam.; 2e verd.: berging en een zeer roy. zolderkam. Koopsom 1149.000,- k.k. EIGENDOMWEG 146 Half-vrijstaande villa, rustig ge legen, met garage, berging, voor en achter tuin. Parterre: overdekt entree, hal met garderobe, toilet, riante woonkamer met schuifpui, open haard, grote open keuken met houten aanrechtbladen, vaat- wasmachine, oven. De keuken is van alle luxe voorzien. Complete bijkeuken. 1e Verdieping: over loop, drie mooie slaapkamers, voorzien van wastafels, badka mer met ligbad, toilet, douche en dubbele wastafel. 2e Verdieping: overloop, 2 slaapkamers, apar te douchecel. De villa is voorzien van hard houten kozijnen met isolerende beglazing. De gehele parterre is voorzien van vloerverwarming en alle radiatoren met thermokranen. De villa is in perfecte staat van onderhoud. Vraagprijs: 1395.000,- k.k. LANGE BR1NKWEG 61 Uniek gelegen helft van dubbel woonhuis met apart staande diepe garage, perfect van bouw en isolatie. Entree, hal, toilet, grote kelder kast, ruime zit/eethoek, woonka mer met open haard, open keu ken met ijskast, vrieskast, inge bouwde kookplaat, vaatwas- machine. Verdieping: zeer grote badkamer met ligbad, aparte douche, 2e toilet, aansluiting was machine en droogtrommel, 2e grote slaapkamer, beiden met vaste kasten en v.w., kleinere 3e slaapkamer. 2e verdieping: aparte c.v. ruimte, overloop met bergruimte, zeer grote zolderka mer met dakkapel, momenteel in gebruik als ouderslaapkamer. Kwaliteitsbouw incl, volledige vloerbedekking. Vraagprijs: 1 240.000,- k.k. STEENHOFFSTRAAT 73 Aan doorgaande weg gelegen vrijstaande villa met garage en royale achtertuin met schuur. Het geheel verkeert in een goede staat van onderhoud. Diepe ach tertuin met een gunstige zonlig- ging- Indeling: entree met natuurstenen vloer, studeerkamer, zeer grote woonkamer (13,25 m. lang), ro yale woon/eetkamer met droge kelder, bijkeuken. Eerste verdie ping: 4 slaapkamers, douche. Tweede verdieping: 2 zolderka mers met ruime mogelijkheid voor meerdere kamers. Geheel voor zien van lokale gasverwarming. Vraagprijs: f 295.000,- k.k. In de NVM huis tot huis krant die afgelopen donderdag 15 januari 1986 verspreid is, stonden abusievelijk enkele panden ver meld die reeds geruime tijd ge leden uit de verkoop zijn geno men. Wij bieden u hiervoor onze ver ontschuldigingen aan. Gaarne informeren wij u over het juiste aanbod van te koop zijnde woningen. Schoeman makelaars J. L. M. Majoor SOESTERENGHWEG 20 Een zeer fraai en vrij gelegen villa midden in Soest, op de Soester Engh. Indeling: entree, hal, salon, kan toorkamer, keuken, badkamer, toilet. 1e Verdieping: 5 slaapka mers en een vaste trap naar de zolder. Gehele parterre voorzien van thermopane beglazing en spouwmuurisolatie. De diverse bijgebouwen: o.a, paardestallen, hooischuren, garageboxen en vakantiewonin gen. Het geheel is zeer royaal van opzet en uitermate geschikt voor een paardenliefhebber, die toch ook kantoor aan huis zal houden. Vraagprijs 1429.000,- k.k. CHR. HUYGENSLAAN 127 Zeer ruime middenwoning met uitgebouwde woon/eetkeu- ken en schuur. Diepe achtertuin. Voorzien van gas-c.v. en gedeel telijk geïsoleerd t.a.v. kap en be glazing. Indeling: entree, c.v.-ruimte, kel derkast, grote L-vormige woon kamer met aansl. zit/eethoek en luxe keuken met diverse inbouw- apparatuur, toilet, natte kamer met aansluiting wasmachine en vaste wastafel, bergruimte, grote hobby-ruimte. Verdieping: twee grote en een kleinere slaapka mer, badgelegenheid met zitbad, tweede toilet en vaste wastafel. Via vaste trap naar zolderverdie ping met twee slaapkamers en een zeer grote dakkapel. Veel bergruimte. Tevens een grote provisiekelder via keuken be reikbaar. Moet beslist van binnen gezien worden. Vraagprijs: f 129.000,-k.k. Een NVM-maketaar. Hij geeft "meerwaarde" aan uw taxatierapport. Ook op zaterdag zijn we ge opend van 10.00 tot 14.00 uur. Makelaars in onroerende goederen 1 leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest Telefoon 02155-13539 b.g.g. 02155-12620 - 035-10335 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Leusden, Tiel en Veenendaal 'Systeem niet fietsvriendelijk' Het kan voorkomen dat weggebruikers in Soest-Zuid langer moeten wachten voordat voor hen het verkeerslicht op groen springt. Dat komt door het nieu we systeem van de verkeerslichtenin stallatie op de kruising Soesterbergse- straat/Ossendamweg/Vondellaan. Na een storing, waardoor de installatie enige tijd buiten werking was en de po litie tijdens de spitsuren gebruik maakte van een noodinstallatie, werd het nieuwe systeem in december vorig jaar ingewijd. Detectoren in het wegdek signaleren de verkeersbewegingen en kleuren aan de hand daarvan de lichten groen, oranje of rood. Het doorgaande ver keer wordt daarbij voorgetrokken en hoeft over het algemeen minder lang te wachten om weer op te trekken, het linksafslaande verkeer staat daarbij en kijkt ernaar, want dit is het laatst aan de beurt, ook al hebben zich in de voorsorteervakken meer auto's verza meld dan bij het rechtdoorgaande ver keer, dat volgens de wet altijd al voor rang heeft gehad. Het meest benadeeld door het nieuwe systeem zijn de fietsers. Na het inmel- den via de daarvoor aanwezige knop op de lichtmast moeten zijn minstens één beurt overslaan, en dat in in strijd met het fiets vriendelijke" beleid van de gemeente. Voor die laatste opmer king draagt Adriaan Pothuizen (D'66) de verantwoording. Hij maakte die in de commissie Bedrijven. Stormschade in Soest De storm van het afgelopen weekeinde heeft in Soest niet erg veel schade aan gericht. Desondanks meldde een bewo ner van de Vermeerlaan, de heer V., bij de politie dat een ruit van zijn wo ning was ingewaaid. Bij Birkstaete aan de Birkstraat bleek een reclamezuil te zijn omgewaaid en aan de Willem Speelmanhof bleek een boom niet be- stand te zijn tegen het geweld van de wind. De burgemeester maakt, ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend, dat het door de gemeenteraad bij zijn besluit van 19 december 1985, afd. I, nr. RB 85-259, vastgestelde be stemmingsplan "Parklaan", regelen de de bestemming van gronden ge legen rondom de Parklaan te Soest, met ingang van 24 januari 1986 gedu rende een maand ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken en stads ontwikkeling (geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur), alsmede in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a te Soest en in de plaatselijke bibliotheken (gedurende de gebruikelijke openingstijden) voor een ieder ter inzage ligt. De gemeenteraad heeft bij de vaststel ling een wijziging aangebracht in de plankaart voor wat betreft het weg- profiel van de Parklaan. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend en een ieder die bezwaren heeft tegen genoemde wij ziging van de plankaart, kunnen gedu rende de termijn dat het plan ter in zage ligt, bij Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht te Utrecht be zwaren indienen. (ter inzage beschikking wijziging vergunning art. 40 Wet ABM) Op de secretarie van de gemeente Soest, Steenhoffstraat 2 ligt vanaf heden op werkdagen van 9.00 - 12.00 uur, als mede in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan en op de hulpsecre- tarie te Soesterberg tijdens de openings uren ter inzage de beschikking strek kende tot wijziging van de op 25 mei 1982 aan ELMA Handelmaatschappij BV te Soesterberg verleende vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een reparatie- en revisiebedrijf voor elektromotoren op/in het perceel Sterrenbergweg 50, Soesterberg, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie E, nummer 3598; De strekking van de beschikking is dat doelmatige voorzieningen dienen te worden aangebracht in de als verf spuitruimte in gebruik genomen schoon- maakruimte. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. degenen tot wie de beschikking is gericht b. de betrokken adviseurs c. degenen, die overeenkomstig arti kel 38 van de Wet Algemene Bepa lingen Milieu- hygiëne bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de bekendmaking van het voor nemen. d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht tot H.M. de Koningin en worden in gediend binnen één maand na de dag tekening van deze kennisgeving bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Woensdag 29 januari - 20.00 uur, com missiekamer gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie Milieu beheer. De op deze vergadering betrekking heb bende stukken liggen ter inzage in het INFO cent rum. Rijverbod Op de Steenhoffstraat hield de politie begin deze week de 29-jarige J.G. uit Soest aan, die onder invloed van drank zijn auto bestuurde. Hij legde de blaas- proef af en kreeg een rijverbod. De eerste glasbol wordt vrijdag 24 ja nuari om 10.00 uur 's morgens door wethouder Th. Oudemans geplaatst op de Buys Ballotlaan in Soesterberg. Daarmee wordt tegelijkertijd de start gegeven van de omwisseling van alle glascontainers door bolcontainers. De bolcontainers zijn van kunststof; men kan er meer glas in kwijt en ze zijn van binnen geïsoleerd, zodat er veel minder lawaai in de omgeving zal zijn. In 1982 werd door de inwoners van de gemeente 552 ton glas ingeleverd. In 1983 was dat 594 tonin 1984 633 ton en in 1985 641 ton. Het is de bedoeling dat na de omwisse ling van de glascontainers door glas bollen, bekeken zal worden of elders in de gemeente ook nog glasbollen ge plaatst moeten worden. De afdeling bijzondere wetten van de Soester politie heeft vorige week in sa menwerking met de Arbeidsinspectie controle gehouden bij diverse be drijven op de industrieterreinen in Soest en Soesterberg. In vijf gevallen werd geconstateerd dat er zonder ver gunning werd overgewerkt. £>e zaken zullen door de Arbeidsinspectie worden afgehandeld. v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Het batig saldo van de exploitatie rekening 1985 van het Dorpshuis in Soesterberg bedraagt ruim vijftiendui zend gulden, een positief resultaat dat het bestuur heeft verrast ondanks het voortdurend de vinger aan de pols houden van de financiële gang van zaken". Het bestuur heeft besloten het bedrag te storten in een nieuw fonds voor restauratie van bar en recreatie ruimte. Het schrijft dit in de aanbie dingsbrief bij de jaarrekening 1985 aan de gemeenteraad. De exploitatie van het Dorpshuis is uitsluitend gebaseerd op de begro te gemeentelijke subsidie van 52.500 gulden (gelijk aan 1984), en het voor een bedrag van 3.500 gulden beschik ken uit de door de gemeente verstrekte eenmalige subsidie van 15.000 gulden voor het schoonmaken van het Dorps huis. Deze schoonmaakreserve zal per 1 februari 1987 verdwenen zijn. Het bestuur heeft als basis van zijn beleid het niet overschrijden van de geraamde uitgavenposten. Dit is in 1985 vrijwel gelukt. Het batig saldo is dan ook niet ontstaan door hogere inkomsten dan geraamd, maar door meevallers in de uitga venverplich tingen. Het totaal van de inkomsten is zelfs beneden de raming gebleven. De raming voor het gebruik van de recreatieruimte en de bar is bijvoor beeld vierduizend te optimistisch ge weest. Om die opbrengsten te verho gen, acht het bestuur het noodzakelijk deze ruimten gezelliger en efficiënter te maken. Men denkt hierdoor meer bezoek te kunnen aantrekken en derhalve de bar- opbrengst te verhogen. De in oktober 1984 aangeschafte nieu we centrale-verwarmingsinstallatie werpt duidelijk vruchten af. Ondanks de strenge wintermaanden januari en februari 1985 en de prijs verhoging van het gas in dat jaar, is het gasverbruik en daarmee het kos- tenbedrag 5.000 gulden beneden de reële raming van het gasverbruik van de oude installatie gebleven. Hetzelfde geldt voor het electrage- bruik. In de loop van vorig jaar wer den regelmatig energiezuiniger lam pen aangebracht. Naargeestig De bar met recreatieruimte beneden vertoont een naargeestig beeld, al dus het bestuur. Het is er somber, slecht verlicht en bovendien bevindt zich in de te grote ruimte de directe entree met nota bene een nog niet af gewerkte trap naar de bovenruimte. Voor de voorgenomen restauratie kan niet ten volle worden geput uit het onderhoudsfonds. Daarom heeft het Dorpshuis-bestuur zich voor infor matie gewend tot een brouwerij. Deze is niet ongenegen om het Dorps huis (ook financieel) terzijde te staan bij het ontwikkelen van een plan tot restauratie van de bar en omgeving. De Stichting Dorpshuis Soesterberg heeft zelf niet voldoende geld om de restauratie te kunnen betalen. In de loop van 1985 stelde het bestuur dan ook de verantwoordelijke wethouder Frans Kingma (PvdA) op de hoogte van de verlangens en verzocht het Notarissen M. H. A. van Veeren en Mr. H. H. Elferink te Soest zullen op 's avonds 8 uur in het Wijkgebouw "De Rank", Soesterbergsestraat 18 te Soest Publiek verkopen ex artikel 1223 lid 2 B.W. De vrijstaande villa met bijgebouwen, ondergrond, erf en tuin, NOORDERWEG 35 TE SOEST kad. bekend Gem. Soest, sectie A nr. 3756, groot 6.07 are. Onr.goed bel. 1986: 1451,- eig.; 1361,-gebr. Het perceel is in gebruik bij de eigenaar. Gegadigden dienen op de veiling desgewenst een verklaring betreffende hun financiële gegoedheid te kunnen overleggen. Bezichtiging: dinsdags en donderdags van 2 tot 4 uur. Betaling van de kooppenningen: vóór of op 12 maart 1986. Aanvaarding bij betaling der kooppenningen. Ontruiming van het perceel kan zo nodig worden gevorderd met de grosse van de akte van veiling. Nadere inlichtingen: ten kantore van voornoemde notaris sen, Van Weedestraat 2 te Soest, tel. 02155-12315. Burgemeester P. Scholten heeft vrij dagmorgen namens de gemeente Soest de nieuwe Turkse imam, de heer Mus taf a Ertekin, officieel verwelkomd. Dat gebeurde tijdens een korte ont moeting in het gemeentehuis, waar de heren Scholten en Ertekin zich met be hulp van een tolk kort met elkaar on derhielden. De heer Ertekin (30), die al enige tijd in Soest verblijft, maakte daarbij dui delijk dat hij hoopt op een voortzetting van de goede relaties tussen de Turkse gemeenschap met haar 840 leden en de gemeente Soest en haar inwoners. Met name noemde hij in dit verband de be trekkingen tussen de jeugd van zowel de Turkse als de Nederlandse inwoners van Soest van groot belang. De heer Scholten liet weten het bezoek van de heer Ertekin bijzonder op prijs te stellen, omdat de Turkse gemeen schap een belangrijk onderdeel is van de totale Soester bevolking en hij on derstreepte dat 'al die mensen er volle dig bij horen.' De goede relatie tussen Turken en Nederlanders in Soest, aldus de heer Scholten, moet ook blijven be staan. Begrip De burgemeester en de imam waren het erover eens dat de afstand die tussen beide bevolkingsgroepen nog bestaat zoveel mogelijk moet worden verkleind en dat er wederzijds nog meer begrip zal moeten groeien. Bur gemeester Scholten noemde in dit verband vooral de rol van het Samen werkingsverband Buitenlandse Werk nemers van groot belang en wees ook op de naderende gemeenteraadsver kiezingen, waaraan buitenlandse in woners die langer dan vijf jaar in Soest verblijven nu ook mogen meedoen. Tk hoopt zeer dat zowel de Turkse mannen als de vrouwen van dit recht gebruik zullen maken. Of ze uiteinde lijk zullen stemmen moet hun eigen ziju, aldus de burgemeester. Hij wees erop dat het stemrecht het vrije recht van elke burger is, 'Maar of ze 't doen of niet, het blijft me even lief. Ook de heer Ertekin benadrukte dat het van belang is dat er plaatselijk in houd wordt gegeven aan de goede sa menwerking tussen Turken en Neder landers, afgezien van wat er op het ni veau van de rijksoverheid wordt onder nomen. Respect De heer Scholten wees nog op de drie belangrijke grondrechten (godsdienst, samenkomst en meningsuitingwaar van iedere inwoner van Nederland ge bruik mag maken maar waarvan an derzijds ook ieder de plicht heeft ze te respecteren. 'Met andere woorden: de Soesters dienen respect te hebben voor de grondrechten van hun Turkse mede burgers, en daar mag u voor honderd 9 Burgemeester Scholten begroet imam Ertekin met een hartelijke hand druk. In het midden de tolk. Foto: Herman van Dam procent op rekenen,' aldus de heer Scholten. Hij wees er tenslotte op dat het niet al leen gaat om mooie woorden, die bo vendien nog moeilijk vertaalbaar zijn, maar ook om concrete daden. In dat verband moedigde de heer Scholten de imam aan toch vooral snel Nederlands te leren. Tedere Turkse Soester die Nederlands leert spreken zal nog meer met open armen worden ontvangen.' Via de tolk maakte de heer Ertekin dui delijk dat hij onlangs begonnen is met Nederlandse lessen. De heer Scholten wenste de imam ten slotte een goede tijd in Soest toe en liet hem weten dat de deur van het ge meentehuis altijd open zou staan. om financiële medewerking van de gemeente Soest. Dit zéér voorlopige idee van het bestuur is tot zijn genoe gen opgenomen in de nota van aanbieding bij de gemeentebegroting 1986, waarin voor de aanpassing van het Dorpshuis een bedrag van 30.000 gulden is opgenomen. ,,Dit geeft ons moed dat het college van burgemeester en wethouders in principe blijkbaar niet ongenegen staat tegenover deze restauratie", aldus het Dorpshuis-bestuur, al voegt het er onmiddellijk aan toe dat het bedrag van 30.000 gulden niet is opge nomen in de activiteitenplanning nieuw beleid. Met de voorgenomen restauratie is een bedrag gemoeid van 50.000 gulden. Het bestuur wil dit beslist niet over schrijden. Het batig saldo (15.000 gul den) van 1985 is een welkome aanzet om het restauratieplan gestalte te geven. Overigens schrijft het bestuur in de aanbiedingsbrief het op prijs te zullen stellen indien het op korte ter mijn met een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur zou kunnen spre ken over de redelijke verlangens, en vooral ook dat er zaken gedaan kun nen worden. Komen en gaan Met ingang van oktober 1985 is de tandarts uit het Dorpshuis verdwenen. Dat was voor het bestuur geen ple zierige ervaring. Intussen echter is de leemte weer opgevuld door een fysio therapeut en een Caesar-therapeut. Met hun vestiging in het Dorpshuis is het bestuur zeer ingenomen. Dat geldt uiteraard niet voor de ontwikke lingen met betrekking tot de bibliotheek. Begin december werd bericht ontvan gen van het bestuur van de bibliotheek dat het van plan is het Dorpshuis per 1 april van dit jaar te verlaten. Het spijt het Dorpshuis-bestuur dat de bibliotheek vertrekt, en beslist niet alleen om financiële redenen. Con tractueel zal de bibliotheek evenwel tot 1 januari 1987 haar financiële ver plichtingen moeten nakomen. Adres aan den Raad Door het bestuur van de ..Algemeene Vereeniging tot behartiging van de buurtbelangen der bewoners in SoestZuid" is het navolgende adres aan den raad verzonden Edelachtbare Heeren, Geven met verschuldigden eerbied te kennen de „Algemeene Vereeniging tot behartiging van de buurtbelangen der bewoners in Soest-Zuid, alsmede de onderteekenaren van dit verzoekschrift, allen bewoners van de panden gelegen aan de Soesterbergschestraat; dat door bovengenoemde Vereeniging reeds herhaalde malen bij het Be stuur dezer Gemeente is gewezen op de onbegaanbaarheid van het wan delpad langs bovengenoemde straat, hetzij bij regen door modderpoelen, hetzij bij droogte door mulheid en stof; dat de talrijke eigenaren indertijd afstand hebben gedaan aan de Gemeen te van een gedeelte van hun grond, waarvoor deze op zich nam de plicht tot het aanleggen en onderhouden van een goed voetpad; dat de Gemeente in het uitoefenen dier plicht schromelijk te kort schiet en zulks van remmende invloed zal blijken om de grondbezitters langs den hoofdweg tot een voor gelijk doel dienende grondafstand te bewegen; dat de Gemeenteraad de urgentie van eene verbetering erkende door in 1934 voor dit doel crediet toe te staan van ruim 1000,- dat Burgemeester en Wethouders in strijd met art. 209 der Gemeentewet tot heden niet tot uitvoering van dit besluit zijn overgegaan dat gewijzigde omstandigheden nimmer aanleiding mogen of kunnen ge ven tot schorsing of ongedaan maken van een Raadsbesluit, tenzij door een besluit van den Raad zelve dat de noodzaak tot verbetering echter nog in onverminderde mate voort- bestaat, zoodat er geen aanleiding is tot vernietiging van dit besluit; Reden waarom zij zich tot Uwen Raad wenden met het dringend verzoek de uitvoering van Uw besluit tot verbetering van het wandelpad langs de Soesterbergschestraat niet langer op te schorten. 't Welk doende enz. Het Bestuur M. C. van der Plas, Voorzitter. H. de Graaf, Secretaris. Prachtige vangst der Politie Vrijdagmiddag werd de Politie te Soesterber gewaarschuwd door een in woner der gemeente, die een versch sneeuwspoor ontdekt had, hetwelk liep door den tuin van een tijdelijk onbewoonde, doch geheel gemeubileer de villa aan de Amersf. Straatweg, toebehoorende aan de fam. L. te Den Haag. Met behulp van eenige burgers heeft de politie de geheele omgeving van het huis afgezet en nadat versterking uit Soest aankwam drong de politie het huis binnen. Spoedig bleek reeds, dat er inderdaad van inbraak sprake was. Het geheele huis was overhoop gehaald, drankflesschen open gemaakt en aangesproken, terwijl in de kelder twee brandkasten tever geefs geforceerd waren. Een partij inbrekerswerktuigen werd in beslag genomen. Tenslotte werden in de afgesloten badkamer twee mannen ge vonden, waarvan de een zich met de gasslang in de mond van het leven trachtte te berooven. De sterke gaslucht had hem, de 36-jarige schipper A. K. uit Utrecht, reeds zoodanig bedwelmd, dat hij door geneeskundige hulp bijgebracht moest worden. Daarna werd hij met zijn makker, de 26- jarige J. K., een Amersfoortsche zwerver naar het politiebureau te Soest overgebracht. De beide inbrekers zijn den volgende dag ter beschikking van de Justitie gesteld. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat o.m. een groot aantal dekens zijn ontvreemd, terwijl vloerkleeden, lampen en ander meubilair gereed lagen of stonden om vervoerd te worden. Het vermoeden is daarom gewet tigd, dat meerdere personen in de zaak betrokken zijn. De politie zet daarom het onderzoek in deze zaak nog steeds voort. Ingezonden stukken Buiten verantwoording der Redactie Geachte Redactie Naar aanleiding van een verslag der N.S.B. boerenvergadering, voorko mende in uw blad van 17 dezer, zij het mij vergund u te wijzen op eenige onjuistheden, voorkomende in bedoeld verslag. le. Ik zou namelijk gesproken hebben over „De boer ontwaakt". Niets was me liever geweest, want dat zou voor mij beteekenen, dat de boer de bood schap van het Nationaal-Socialisme reeds begrepen zou hebben (wat ech ter nog geenszins het geval is). Ik heb echter gesproken over „Boeren ontwaakt". 2e U schrijft: „Er moet gewerkt worden voor een gezonde landbouw en een goed afzetgebied. Nu is de landbouw overbelast en alleen als de wetten en druk vervallen en de vrijhandel komt, brengt dit weer evenwicht mede". Dit is geheel uit zijn verband en voor een groot deel zelfs onjuist. Ik wil u even wijzen, wat door mij in dit verband dan wel is gezegd. „Krachtens onze wereldbeschouwing moet dan ook eigen bodem den grond slag vormen voor ons nationaal bestaan. Voor ons Nationaal-Socialisten is het platteland dan ook het fundament, de ruggegraat der natie. Een ge zonde landbouw vormt een goed en zeker afzetgebied voor onze nationale industrieeen goed gefundeerde gezonde landbouw is een eerste voorwaar de voor een gezond bedrijfsleven, voor een gezond volksbestaan. Mussert zegt dan ook: de nationaal-socialistische gedachte van een krach tig volk berust in de eerste plaats op een krachtigen boerenstand. Wat is echter heden ten dag het beeld van deze voor ons land nog altijd zoo belangrijke bedrijfstak? Landbouw en veeteelt zijn vervallen tot de nood lijdende bronnen van onze volksvoorziening; al onze vroegere afnemers voorzien hoe langer hoe meer in hun eigen behoeften en dat is helaas niet tijdelijk, doch een blijvend verschijnsel. Ons geheele systeem van liberale vrijhandel is als een zoutzak in elkander gezakt. Al de maatregelen, welke onze regering hiertegen heeft genomen, zijn voor het grootste gedeelte op nul komma nul uitgeloopen en zullen ook nimmer in staat zijn noemens waardige verbetering te brengen. Tot zoover is het door u opgenomen verslag in zijn juiste verband terug gebracht. j altenburg. V/

Soester Courant | 1986 | | pagina 5