uon 'De Buitenplaats' opent volgende week deur voor eerste pensiongasten Jan Leyendekker interviewt kleine politieke partijen fel vereniging Hopman Masselmangroep organiseerde geslaagd lustrum-IJsberenweekend 'Rwanda-project loopt als een trein!' WOENSDAG 29 JANUARI 1986 SOESTER COURANT PAGINA 21 'Eurydice' komt niet terug in C-drie Hotel-garni aan Burg. Grothestraat 53 Alimar Productions Soest introduceert 'Abonnee Video' q§ Discussie in 'Soestand' over drijfjacht Belangrijke gebeurtenissen? Leg ze vast op video! Huur een VIDEOCAMERA foto-filnn-uideo j computer/ U> kortingen op bont en handtassen tot 50% 'Wordt Dorpshuis geofferd voor sporthal?' Voorzitter Leidje Tomassen van Derde-Wereldgroep Soest: Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligers aan het woord Cultureel Creatief Centrum Cursusprogramma Deze week is C-drie gestart met haar nieuwe cursusprogramma. Het aantal aanmeldingen is veel hoger dan vorig jaar in het tweede seizoen. Voor de cur sisten bestaat een aparte kortingsrege ling voor koffie en thee tijdens de cur suspauze in het Witte Café. Op 29 ja nuari komt de inspecteur van de Kunst zinnige Vorming, de heer Keuzekamp. een kijkje nemen in ons nieuwe cen trum. Hij is zeer nieuwsgierig naar de bijzondere formule: cursuspakket/cul tureel aanbod/commercieel gebeuren. Toneel Jammer, dat Euridice om technische redenen en ziektes niet kan doorgaan deze week. We hadden er ons veel van voorgesteld. Expositie De wanden van C-drie zijn deze maand opgesierd met werk van cursisten. In de vitrines liggen de eindproducten van edelsmeden en keramiek. De ten toonstelling is vrij toegankelijk. Parkeerverbod Sinds vrijdag heeft de gemeente een stop- en parkeerverbod ingesteld op de inrijstrook naar C-drie. Brandweer en ambulance konden de ingang van het gebouw niet bereiken door de gepar keerde auto's. Er staan nu verbodsbor den en de politie zal de komende weken nauwkeurig toezien wie de nieuwe maatregel overtreedt. Een bekeuring is zondegeld. Daar kun je beter je zoon of dochter een cursus voor laten vol gen. Theater Op 13 februari speelt Hans Liberg in C- drie zijn tweede soloprogramma Berg Berg. De NRC schreef: 'Hans Liberg is een razend talent, schaamteloos elitair en innemend banaal. Zijn tweede solo is nog leuker dan de eerste. Hij speelt fabuleus piano, het hoge woord moet er dan maar uit: hij is uniek, er bestaat geen tweede.' Intercultureel Onze Turkse Dansgroep heeft al twee bedrijven bereid gevonden een donatie te geven voor de bijzondere kleding van deze volksdansgroep. Binnenkort gaat een brief de deur uit naar het Soester bedrijfsleven om nog meer fi nanciële steun voor interculturele acti viteiten. Ook de werkgroep Jazz zoekt sponsors voor haar maandelijkse con certen op zondagmiddag. Film In februari begint op vrijdagavond het filmprogramma van C-drie te draaien. Zie de komende persberichten. Bestuur Het bestuur van C-drie is deze maand uitgebreid met een nieuw bestuurslid. Willem Otto is mede aangetrokken om zijn juridische kwaliteiten. Hij studeer de Nederlands recht en is thans hoofd secretarie van Bestuur en Raad van Beheer van de NOS. Er is nu nog één vacature. Het bestuur vergadert elke maand, de volgende keer op dinsdag 18 februari. Soestand Het Nederlands Bach Ensemble heeft - toch zijn vijfduizend gulden subsidie gekregen dankzij een enorme omme zwaai van het CDA in de Gemeente raad. Prima. Krijt Koetsveld vertelt op 6 februari in Soestand wat zijn plannen zijn en hij speelt op de piano in C- drie een compositie van...Bach. Maar er is nog veel meer te beleven die avond. Zie elders in dit blad. Stamgast 'Deze week even een partijtje ba* minton gespeeld bij 'Selby'. Ook in C- drie. Daarna stiekem de nooduitgang gebruikt als uitgang. Niet over praten, gewoon doen. Tenslotte even lekker ge kletst met G.G. en J.J. over die arro gante, culturele botterikken in dit ge bouw. Niet praten, maar doen, begrijp je wel. Ben je gek, praten, kom nou. Bied die mijnheer een drankje van mij aan,ober! Jazz Op zondag 16 februari is het weer zo ver. Joop van Tol nodigde voor het jazz-concert uit Joop van Enkhuizen met het trio Cees Slinger. Met Johnny Engels, slagwerk, en Jacques Schols, bas. Pro memorie Telefonisch is C-drie te bereiken via nummer 22188. Het adres is Willaert- straat 49. Maar alle post moet naar Postbus 347. Postcode 3760 AH in Soest. Bankrelatie Rabo: 3599.37497. Postgiro 212775 t.n.v. Rabo Soest. Ingeschreven bij de Kamer van Koophandel in Amersfoort nr. S 188015. Het toneelstuk "Eurydice" van theater groep ZENO op donderdag 30 januari a.s. in C-drie gaat niet door. Vanwege technische omstandigheden is de voor stelling waarin o.a. Josée Ruiter en Frieda Pittoors en die de laatste in de serie zou zijn, afgelast. De coördinator theater van C-drie, Jan Heerkens, zegt dit erg te betreuren. "In de openingsweken van C-drie vorig jaar oktober werd deze voorstelling door het publiek zeer enthousiast ont vangen. Na de 2% uur durende voor stelling, die van sommige recensenten een lovend onthaald kreeg en die an deren als walgelijk bestempelen, was er een levendige discussie met acteurs en actrices in het witte café van C-drie. Regisseur Apostolos Panagopoulos en de spelers waren zo enthousiast over C-drie dat ze hun laatste voorstelling graag in Soest wilden spelen. Helaas kan deze door technische factoren die buiten de macht van C-drie vallen, geen doorgang vinden." Jan Heerkens vertelt tenslotte dat hij bezig is om het nieuwe stuk van ZENO 'Het mysterie van Alkeste' van Mar- guerite Yourcenar, naar Soest te krij- In deze produktie, het eerste toneelstuk van Yourcenar dat in Nederland ge speeld wordt, vertolkt Josée Ruiter op nieuw een hoofdrol. De regie is weer in handen van Apostolos Panagopoulos^ Bromfiets gestolen Uit de achtertuin van een woning aan de Burgemeester Grothestraat werd vorige week een Puch-bromfiets gesto len ten nadele van Miranda V. Zij deed aangifte bij de politie. 'Nee, we starten op 1 februari zonder officieel gedoe. Dan moet in elk geval de bovenste (tweede) verdieping af zijn, zodat we de eerste gasten onder dak kunnen bieden. Maar we maken er geen opening met allerlei ceremonieel van; misschien een beetje in het na jaar, als we de zaak inwijden. Maar dan moet alles ook echt helemaal klaar zijn." Dat zeggen Rien Griffioen en Marja Luth, de kersverse en trotse eigenaars van "De Buitenplaats" - het nieuwe hotel garni/pension aan de Burgemees ter Grothestraat 53 - op een moment dat er in het pand nog heel wat uren en dagen werk moeten worden verricht voordat het stadium "helemaal klaar" zal zijn bereikt. Vorige week liep het personeel van het aannemersbedrijf dat de omvangrijke verbouwing van het pand uitvoert nog af en aan en was op alle etages duidelijk te zien dat met man en macht wordt gewerkt om op 1 februari althans zo ver te zijn dat de mensen kunnen komen logeren. Een hotel garni/pension wil zoveel zeg gen dat de gasten er kunnen komen slapen en ontbijten (en eventueel nog een lunchpakket kunnen krijgen), maar dat zij voor het gebruik van de gewone lunch en de warme maaltijden zijn aangewezen op andere horeca- ondernemingen. In het algemeen komt het verblijf van de Buitenplaats-gasten dus neer op "logies met ontbijt", hoe wel er ook een speciale gastenkamer is ingericht, waar men bijvoorbeeld de avonden kan doorbrengen. Als "De Buitenplaats" eenmaal op vol le toeren draait is er plaats voor 22 gasten, die worden ondergebracht in vier eenpersoonskamers en negen tweepersoonskamers Rien Griffioen en zijn partner Marja Luth zijn min of meer bij toeval in Soest terechtgekomen. "We hebben, toen een maal vaststond dat we dit wilden, zelfs in het buitenland rondgekeken, maar dat leek ons toch minder aantrekkelijk. Vervolgens zochten we in de omge ving en toen bleek dit pand te koop te staan. Soest bleek geen hotel te hebben volgens het CIMK-onderzoek - ('Het Witte Huis' aan de Birkstraat blijkt zich op Amersfoorts grondgebied te bevinden, aldus Rien en Marja) - en Soest mag dan vanouds wel een vakantiedorp zijn, afgezien van een paar campings en een jeugdherberg is er geen overnachtingsaccommoda tie." Stukje historie Toen Rien en Marja het pand eenmaal bekeken hadden stond hun besluit snel vast. Het pand dateert van de laatste jaren van de vorige eeuw en herbergt behalve een werkelijk overweldigende ruimte ook een stukje historie. "We hebben ons laten vertellen dat de oude dokter Rupert - een bekende naam in Soest - hier heeft gewoond. Ook make laar Rasch schijnt hier zijn domicilie te hebben gehad", aldus Rien en Marja. De laatste jaren is het pand - dat des tijds door oud-kolonialen werd ge bouwd - in gebruik geweest als woon huis. De (toen nog) twaalf kamers maakten het uitermate geschikt voor de plannen van Rien en Marja, en al verandert er in het inwendige bijna alles - het karakteristieke uiterlijk van het voorname huis, met zijn fraaie ser re en grote tuin blijft behouden. "De Buitenplaats" moet nog enige be kendheid verwerven, maar Rien en Marja twijfelen er niet aan of dat zal lukken. "Bij alle horeca-bedrijven en benzinestations in de omgeving zorgen we dat er informatie over 'De Buiten plaats" is, en ook bij het VVV-kantoor. Verder hebben we een mailing rond gestuurd aan allerlei bedrijven en in stellingen. Tenslotte zorgen we ervoor dat de zaak van buitenaf - aan de druk ste route door Soest - ook goed herken baar is." Ideale plaats Rien en Marja zijn ervan overtuigd een "ideale plaats" voor hun hotel/ pension te hebben gevonden. Direct naast het bekende Soester restaurant Bauers, waarmee dan ook een inten sieve samenwerking tot stand is ge bracht. De gasten van de Buitenplaats kunnen voor de warme maaltijden bij Bauers terecht en het is de bedoeling dat in de grote tuin die de beide pan den scheidt een terras wordt ingericht, waar zowel de gasten van de Buiten plaats als Bauers kunnen verblijven. Van de verkeersdrukte zal op het ter ras vrijwel niets te merken zijn. "We mikken vooral op het bedrijfs leven, dat vaak mensen voor enige tijd moet onderbrengen die bijvoorbeeld uit het buitenland komen, en op toevallige passanten. Ook denken we een rol te kunnen spelen bij de op vang van de Pihksterdrukte, als de kusthotels vol zitten. Maar we kunnen ook uitkomst bieden aan mensen die in Soest familieleden voor langere tijd opzoeken, maar hun geen overlast wil len bezorgen." Aan ervaring ontbreekt het de Buiten plaats-ondernemers niet. Marja ex ploiteerde in Zeist jarenlang het beken de pension "Cornelis Jetses" - het huis dat de kunstenaar zelf had ontworpen en gebouwd - en heeft die zaak nu overgedaan aan Riens dochter en schoonzoon. Rien hoopt in zijn nieuwe bestaan een aantrekkelijk alternatief Sinds vorige week is Soest een nieuwe onderneming rijker op het gebied van video: Alimar Productions B.V., geves tigd in 'Birkstaete' aan de Birkstraat 95. Alimar Productions betreedt de videomarkt met een nieuw "produkt": 'Abonnee Video.' •Abonnee Video' is een onderhoudend gezinsprogramma van ca. 90 minuten, uitgebracht op een SKC-videocassette, met o.m. de volgende onderwerpenvi- deokwis (Eddy Becker), videofilmru briek (Hans van Willigenburg), AV-ta lenten jacht (Tom Mulder) en verder boekennieuws, een sport-item, een culturele agenda, autonieuws, een school-item, etc. gepresenteerd door bekende namen. Elke maand bevat Abonnee Video een exclusieve aflevering (ruim 20 minuten) van een nieuwe serie 'Thun- derbirds'die tot 1987 niet op de Neder landse televisie verschijnt. Abonnee Video is te koop bij RTV-zaken of te huur bij videotheken en bibliotheken. De minimale consumentenprijs be draagt 27,50 (VHS en Beta) en 33,- (VCC).incl. BTW. Naast Abonnee Video ontwikkelt Ali mar Productions ook video-program ma's op toeristisch culinair gebied, be- j drijfspresentaties, camping, etc. en kan het behulpzaam zijn bij het leveren van onbespeelde cassettes, monteren en dupliceren van banden, alsmede het leveren van een compleet eindprodukt. Na de drie grote partijen zal in de der de aflevering van de praatshow "Soes tand" op donderdag 6 februari in het cultureel creatief centrum C-drie de omroep-medewerker Jan Leyendekker drie vertegenwoordigers interviewen van de kleine éénmansfracties in de gemeenteraad Omdat tot nu toe alleen mannen zijn afgevaardigd, heeft "Progressief Soest" (PPR, PSP, EVP, Onafhankelijken) Leidje Tomassen-Holsheimer gevraagd het verkiezingsprogramma van de linkse combinatie uit de doeken te doen. Adriaan Pothuizen zal D'66 vertegen woordigen en Wiebe Meilof de klein- rechtse groepering GPV/SGP/RPF Centraal in deze talkshow staat verder een discussie over de slipjacht achter de meute van de Jachtvereniging Soestdijk, op de laatste zaterdag van februari. Het raadslid Pothuizen heeft hierover vragen gesteld aan B. W. en die vragen zal hij toelichten. De heer A. Bruin, kenner van de Soester bossen, licht toe welke problemen hij heeft met de jacht. Het bestuur van de Jachtvereniging is uitgenodigd zijn ideeën te verdedi gen. Dia's zullen het verhaal van de heer tiruin illustreren. Later op de avond komt JCrijn Koets veld iets vertellen over zijn plannen met het Nederlands Bach Ensemble. Op de piano zal hij een compositie spelen van...Bach. In het Witte Café spelen om acht uur precies de twee beste scrabble-speel- sters van Soest een demonstratiepartij. Ook in het Witte Café exposeert briga dier C. Kerens die avond zijn maquette (schaal 1:100) van het nieuwe politie bureau aan de Dalweg. Deze fraaie creatie bestaat uit vier delen en kan helemaal gedemonteerd worden, zo dat ook het interieur, dat tot in de klein ste détails is nagebouwd, kan worden gedemonstreerd Unicef (afdeling Soest) is eveneens weer met een stand aanwezig. De mu zikale intermezzi worden in Soestand verzorgd door Richard Randon en Anjo van Lieshout. Zij zingen en begeleiden zichzef op gitaar, synthesizer en piano. Hun stijl varieert van pop, via ballads tot easy listening-muziek. "Soestand" wordt geproduceerd en ge presenteerd door Jan Visser. Regie: Jan Heerkens. Aanvang: half negen. De toegang is gratis. Marja Luth en Rien Griffioen voor hun 'Buitenplaats'. FotoGoos van der Wilt te hebben gevonden voor zijn drukkerij in Nieuwegein, waarvan zijn opvolger al wordt ingewerkt. "Twintig jaar ge leden zijn mijn broer en ik daarin be gonnen: het is nu een zaak met twin tig mensen in dienst, en ik wil'wel eens van de druk van al dat werk af. Prognoses Of "De Buitenplaats" hem de gelegen heid zal bieden het wat "kalmer aan" te doen staat nog te bezien. De progno ses voor de bezettingsgraad van het nieuwe hotel zijn uitstekend, maar Rien en Marja hopen de zaak binnen korte tijd op te bouwen en grote be kendheid te geven. An het vereiste enthousiasme mankeert het hun in elk geval niet. Bij "De Buitenplaats" kunnen de gasten voor een zeer redelijke bedrag van 45 gulden per persoon per nacht - voor de eenpersoonskamers wordt geen toeslag gevraagd - terecht. Hoe "de Buitenplaats" aan zijn naam is gekomen is een aardig verhaal. We- kenland hadden Rien en Marja lopen peinzen over een geschikte naam, tot ze in gesprek raakten met mevrouw Jaarsveld, die injiet voormalige koets huis achter het nieuwe pension woont. "Zij noemde het pand terloops 'de bui tenplaats' en we hebben haar harte lijk bedankt voor die opmerking, want toen waren we er direct uit. VHS en BETAMAX Ook statieven, verlichting enz. Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Tel. 12874 Wij hebben naast onze kollektie bontmantels ook luxe handtassen welke wij prettig hebben afgeprijsd Voor BONT en LEDERWAREN LAANSTRAAT PROMENADE 35 g BAAHN -TEL. 02154-1 27 26 Verenigingsoverleg Soesterberg verontrust 'In de gemeentelijke politieke wandel gangen wordt erover gesproken dat uw col lege zich op dinsdag 28 januari gaat be raden over de plannen voor een nieuw te bouwen overdekte sportaccommo datie te Soesterberg. Als de mede delingen juist zijn zou, bij een positieve beslissing tot de bouw van deze over dekte accommodatie aan de Banning- straat te Soesterberg, de Soesterberg- se gemeenschap het Dorpshuis in zijn totaliteit moeten inleveren ten gunste van sociale woningbouw.' Dat schrijft het 'Verenigingsoverleg Soesterberg' (VOS) deze week in een verontruste brief aan het gemeentebe stuur. Men wil over deze geruchten 'duidelijkheid en afdoening. Men vreest dat door deze ontwikkelin gen de capaciteit van de thans aanwe zige sportaccommodatie zal afnemen en dat de Soesterbergse gemeenschap bij afbraak van het Dorpshuis verga derruimte gaat verliezen, plus een cen trum voor het sociaal-cultureel gebeu ren en de opvang en huisvesting van het jeugd- en jongerenwerk. 'De afbraak van het Dorpshuis zou de Soesterbergse gemeenschap zwaar duperen en juist op een moment waarop uitbreiding van de bevolking als gevolg van de vergroting van het wo ningcontingent staat te gebeuren. Wij voorzien dat een aantal sportver enigingen in hun groei en voortbestaan zal worden bedreigd en dat het oprich ten van nieuwe verenigingen niet mo gelijk zal zijn,' aldus de onderte kenaars van de brief, de heren Huizer, Alkema en Hagmeyer. Laetitia De R.K. Sport- en Jeugdvereniging Laetitia schreef deze week een brief van dezelfde strekking. Secretaris Luypen schrijft: 'De afbraak van de sportzaal van het Dorpshuis verontrust ons ten zeerste. Wij vrezen dat, wanneer slechts over de nieuw te bouwen sport hal zal kunnen worden beschikt, Laetitia niet de sporturen kan worden toegewezen waarover het thans de be schikking heeft. Verder vrezen wij dat bij het onderbrengen van onze ver eniging in de sporthal de zaal met an dere verenigingen of takken van sport zal moeten worden gedeeld, wat gezien de aard van de activiteiten niet mo gelijk is.' Open atelier portret en modeltekenen 0 Tanja is. het model van de maand februari in het open-atelier Artishock. Na het eerste zeer geslaagde open-ate lier in januari, gaat Artishock enthou siast verder op elke tweede zondag van de maand; komende data zijn: 9 fe bruari, 9 maart, 13 april, 11 mei en 8 juni's middags van 14.30 tot 17.00 uur. Voor 9 februari is Tanja uitgenodigd om model te zitten, zie tekening. De verwachting is dat zij aanleiding zal zijn tot het maken van vele geslaagde portret- en modeltekeningen. Arti shock, Steenhoffstraat 46, Soest, rekent weer op een grote opkomst. Inlichtingen: M.J.D. Rasker, Eigen domweg 144, tel. 19085. Zo'n 220 scouts in diverse leeftijdsgroe pen hebben zaterdag en zondag j.1. in de Soester Duinen meegedaan aan het vijfde IJsberenweekend dat de Soester Hopman Masselmangroep daar or ganiseerde. Het zat de padvinders en padvindsters dit jaar behoorlijk mee: het was wel koud, maar de zon liet niet verstek gaan. Volgens de organisatoren was het dan ook een buitengewoon gezellig en ge slaagd weekend. De deelnemers waren zoals gebruikelijk weer afkomstig van diverse groepen uit de regio, o.a. Maarssenbroek, Amersfoort en Biltho- ven. Ook waren er enkele buitenlandse gasten: scouts uit Canada en de Ver enigde Staten, die min of meer toeval lig van de partij waren omdat ze bij andere groepen logeerden. Het weekend werd zaterdagmiddag met het gebruikelijke ceremonineel ge opend. Het programma begon daarna met een heuse Ijsberen jacht," die waarschijnlijk ook aan de winkelende bevolking van Soest-Zuid niet helemaal voorbij is gegaan. Diverse passanten kregen zaterdagmidag in Hartje-Zuid de vraag te horen of ze een ijsbeer waren, waarop door de meesten uiter aard ontkennend werd gereageerd. Het kostte de deelnemers nog heel wat moeite om de échte ijsberen te identi ficeren. 's Avonds volgde in de duinen een groot spoorzoekspel, waarbij de scouts gre tig gebruik maakten van allerlei mo derne technische snufjes. De dag werd afgesloten met een dia-voorstelling van vorige weekends, en uiteraard een disco en een kampvuur. De zondagochtend werd gewijd aan vlaggeroofmin of meer aange past aan de verschillende leeftijds groepen, zodat ook de jongste deelne mers niet kansloos waren. De zondag middag werd gevuld met een groot ont- spanningsspel, dat een ludieke variant bleek te zijn op de Knock Out-Show en toepasselijk was omgedoopt tot de 'Knock Scout-Show,' een titel die door sommige deelnemers bijna letterlijk werd opgevat. Een aardige bijkomstigheid voor de organisatoren was dat één van de teams van de Hopman Masselman groep als eerste uit de bus kwam. De organisatoren kijken met grote te vredenheid op het lustrumweekend te- 0 De openingsceremonie van het lus- trum-IJ'sberenweekend. FotoRuud Nooij rug, dat overigens plaatsvond met de uiterst bereidwillige medewerking van de politie. 'En die waren we nog wel vergeten te waarschuwen,' aldus één van de organisatoren, die bovendien graag van zijn erkentelijkheid ge waagt voor het in bruikleen afstaan van een megafoon. Naweeën van schietpartij De heer J.S. uit Amersfoort ontdekte vorige week dat zijn caravan, die in de winterstalling geparkeerd stond aan de Peter van den Breemersveg, diverse kogelgaten vertoonde. De politie, die de zaak onderzocht, trof in het inwen dige van het voertuig nog twee 22 ko- ^.Is aan. Omdat het vermoeden gewet tigd was dat een en ander het gevolg is geweest van een schietpartij die zich eind oktober vorig jaar heeft voorge daan, waarbij de 25-jarige H.V. uit Soest was aangehouden, heeft de re cherche van een en ander alsnog rap port opgemaakt en dit aan de Officier van Justitie in Utrecht doorgegeven. De rommelmarkt in de Van der Hucht Mavo ten bate van het Rwanda project van de Derde Werelgroep Soest is een reuze succes geworden. De tentoonstel ling, die opgesteld stond in de hal van de school, trok een enorme belangstel ling. Veel vragen van belangstellenden wer den beantwoord door leden van de Derde Wereldgroep, die van 10 tot 1 uur aanwezig waren voor informatie over het project. In de grote gemeenschapsruimte trok de rommelmarkt en het rad van avon tuur veel publiek. Leuke prijzen waren te winnen die royaal beschikbaar waren gesteld door de Soester midden stand. Dit alles bracht een bedrag van ruim 1400,- op, terwijl de leerlingen er via een sponsorloop nog eens 400,- 'bij liepen.' Ook stelde het team van de Van der Hucht Mavo weer het jaarlijks bedrag, dat anders aan kerstpakketten besteed wordt, beschikbaar voor het project. Leidje Tomassen, voorzitter van de Derde Wereldgroep is enorm onder de indruk van de inzet van leerlingen, leerkrachten en ouders die zieh weer zo ingezet hebben voor het project. 'Het is voor onze groep steeds weer een enorme stimulans om door te gaan. het is gewoon fantastisch als je ziet wat je met een kleine groep mensen toch kunt bereiken! Veel scholen hebben nu al meegedaan. In de afgelopen week werd ook op de Scholengemeenschap Eemland, op ini tiatief van de leerlingen, nog een Rad van Avontuur georganiseerd voor het Rwanda project. 'Ik vind het gewoon geweldig hoe leer lingen betrokken raken bij de proble men van mensen uit 3e wereldlanden en zich er zo enthousiast voor inzet ten,' aldus Leidje. 'Dat motiveert onze groep weer om verder te gaanHet is ontzettend belangrijk dat op scholen in de lessen aandacht wordt besteed aan de oorzaken van de problemen in de Derde Wereldlanden en de mogelijke oplossingen In de voorjaarsvakantie besteedt de Kinderboerderij aandacht aan het pro ject en in mei het Griftland College. 'Je merkt echt dat de bevolking van Soest betrokken is bij Rwanda, terwijl twee jaar geleden de meeste mensen nog niet wisten waar het lag op de wereld kaart. De aktie voor breikatoen, knoop jes en breinaalden liep zo goed, dat do minee Krol, die naar Rwanda ging, vijf grote dozen mee kon nemen. Geweldig gewoonaldus Leidje Tomassen. Het bedrag dat de Soester bevolking bij elkaar heeft gebracht heeft inmiddels de 22.000 al overschreden! 'Wij hopen het project in de zomermaanden af te ronden en gaan beslist weer door met een nieuw project,' aldus Leidje To massen. Werd in een vorig artikel in grote lijnen aandacht gegeven aan de geschiedenis van het vrijwilligerswerk in de gezond heids- en bejaardenzorg, ditmaal wil len we enkele uitspraken van vrijwil ligers vanuit deze sektor doorgeven, waarin zij aangeven hoe zij hun eigen speciale bijdrage aan de zorgverlening zien. "Een belangrijke taak voor ons als vrijwilliger is om voor wat extra gezel ligheid te zorgen. We hebben de orga nisatie van het zangkoor op ons geno men en een andere groep heeft een we kelijkse kaartmiddag opgezet. We gaan ook altijd .mee met dagjes uit, want er zijn hier weinig bewoners die gemakkelijk alleen kunnen lopen." "Nu we op de afdelingen komen valt ons op hoe sommige dingen toch raar geregeld zijn. Dat is dan al jaren zo en niemand weet eigenlijk waarom. Wij vergelijken de gang van zaken hier met hoe we het thuis altijd hebben ge regeld: met onze jarenlange huisvrou wenervaring komen we soms op zulke kleine dingetjes die gemakkelijk te verbeteren zijn. Ja, in het begin moes ten we daar natuurlijk mee uitkijken, want het was voor de beroepskrachten al een hele aanpassing dat wij nu op de afdeling kwamen. Maar nu zijn we ge loof ik aardig geaccepteerd. "Omdat we niet echt tot de instelling behoren, komen de patiënten nogal eens met kritiek bij ons. Sommigen vinden het moeilijk daarmee om te gaan, maar het beste kun je met de persoon in kwestie bespreken wat ze er zelf aan kunnen doen. Of afspreken hoe je het overbrengt. Je bent er toch voor de patiënt." Natuurlijk hebben ook patiënten en be woners bepaalde behoeften. In een volgend artikel willen we een brief pu bliceren, afkomstig van de bewoners van een verpleeghuis en gericht aan de vrijwilligers. Mensen die de behoefte voelen hun vrije tijd zinvol te besteden door de hel pende hand te bieden daar waar dit no dig is kunnen zich geheel vrijblijvend laten informeren door de medewerkers van de Stichting Vrijwilligers Va kature Bank. De ontmoetingsruimte is geopend op maandag, dinsdag en don derdag tussen 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur en op vrijdag van 11.00 -12.30 uur. Telefoon 12630. Vakatures Voor onderstaande vakatures worden met spoed vrijwilligers gevraagd 0 Vrijwilliger m/v gevraagd met enige administratieve ervaring en type-vaardigheid om mee te draaien in alle voorkomende werkzaamheden van de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank. De functie is tevens zeer ge schikt voor een lichamelijk gehandi- kapte (10/603); 0 Opvanghuis in Utrecht heeft plaats voor enkele groepsleiders m/v. Uit voerige informatie over de werkzaam heden en onkostenvergoeding bij de Vakaturebank (11/612); 0 Voor degenen die de komende zo mer willen meewerken aan een kamp ergens in Nederland of daarbuiten wordt aangeraden zich zo snel moge lijk maar zeker vóór 31 januari op te geven. Er is veel belangstelling voor de zomerkampen dus zorg op tijd het aan meldingsformulier te hebben inge stuurd. 16-Jarigen kunnen al terecht in de verzorgingsstaf, maar natuurlijk is dit praktisch werk ook heel ontspan nend voor ouderen. Uitgebreide infor matie over de wijze van aanmelden enz. bij de Vrijwilligers Vakature Bank; 0 Bureau Onderwijs Soest heeft plaats voor vrijwilligers m/v om de do centen te helpen met het begeleiden bij Nederlandse taallessen aan Turkse- en Marokkaanse jongeren. De lessen worden gegeven op de dinsdagavond van 19.00 tot 21.15 uur (5/615) 0 Landelijke vereniging voor kleine kernen zoekt vrijwilliger m/v voor het verrichten van uiteenlopende kantoor werkzaamheden zoals het behandelen van de inkomende en uitgaande post het verstrekken van (tel.) handelei over de LVKK en het verrichten vaj type- en kopieerwerk 10/611 0 Centraal Bureau voor Schimmel cultures zoekt de medewerking van en kele vrijwilligers m/v bij het opzetten en rangschikken van herbariuminsek- tenschimmelsvoor het inbrengen van schimmels in vloeibare stikstof en het vernieuwen van de collectie schimmels bewaard onder minerale olie. Uitge breide informatie bij de Vrijw. Vakature Bank 1/628) 0 Bij Veilig Verkeer Nederland is plaats voor een onbeperkt aantal vrij- willers. Behalve in bestuurfuncties worden medewerkers m/v gevraagd voor braderieën, jaarmarkten en auto- fiets-en bromfietscontroles e.d. (1/620). Bent u geïnteresseerd in één van bovengenoemde vakatures of heeft u i- deeën over het opzetten van een pro- jekt neem dan kontakt op met de Stich ting Vrijwilligers Vakature Bank aan de Willaertstraat 49.

Soester Courant | 1986 | | pagina 21