m GRATIS EEN GLAS WIJN Jeugdvoetbalkamp bij S.O.Soest Hervormd en gereformeerd Soest vieren 'zondag van het werelddiakonaat' helemaal samen PAGINA 22 I WÖËNSDAG291AN0ABM986™ i eindelijk onden? 007*" VIDEO l\ uari bij iHDEO ame krant HIPS Verlies voor dames van SoVoCo 2 in duel om de eerste plaats SOESTER COURANT PAGINA 23 SoVoCo nieuws PIZZERIA LA PERGOLA Met F. C. Utrecht en Rinus Israël VOETBAL ZAALVOETBAL Winst voor DVS/ Reehorst Meermarkt KORFBAL Ëemvogels 1 speelt gelijk Successen voor Quick Motion - teams uit Soest 'Fricties' tussen badmintonclub en C-drie-bestuur mes Bond treft sterkste tegen- tster lot nog toe: i Jones als May i View ToAKill. ig, een veelvoud pectaculaire es en romantiek. ewloAKill is de arbeste uitnodi- ïg om de Bond is allemaal nog keer te gaan TEL. 12340 ik) :uiger 1. achtige div. hulp ukken en ng snoer. ^anasonic I VASDRO- 3ER AWB- >70. Twee varmte tanden, ijdklok ot 120 linuten. adviesprijs 75,- ION oor dooiien, en 859,- OOR: Dames en heren 1 naar 3-0 winst De strijd om de eerste plaats in de der de divisie dames is voorlopig beslist in het voordeel van Trivos uit Wychen. SoVoCo dames 2 verloor met 2-3. Het eerste damesteam rekende binnen het uur af met Isala in Deventer. De heren van SoVoCo 1 hadden geen moeite met Utrecht. Een regelmatige 3-0 nederlaag voor de Domstedelingen. Geen winst voor de teams in de districtsklasse, voor de dames noch de heren. De wedstrijd van de week Om de eerste plaats zou het gaan. De wedstrijd tussen Trivos en SoVoCo 2. Het verschil tussen de twee teams was zaterdag 1 punt. SoVoCo ging voortvarend van start. Uit tactische overwegingen liet coach Theo Rem merswaal Lia Fakkeldij als wissel bui ten de basis. Goede opslagen, diep geplaatst, stelden de Gelderse meisjes voor grote problemen. Een 15-9 winst in de eerste set het resultaat. Maar Trivos liet het er niet bij zitten. Trok direct alle registers open. SoVoCo kon niet zo snel een antwoord formuleren en zag de tweede set met dezelfde cij fers verloren gaan, 9-15. Het spel,werd niet beter maar de wedstrijd wel veel spannender. Lange rallys, spectacu laire reddingen, kortom een gevecht om elk punt. En SoVoCo flikte het weer. Na 11-12 achter toch weedr setwinst, 15-12, Als SoVoCo kans had gezien Tri vos net als in de eerste set via de op slag en goed geplaatste ballen onder druk te houden, als, dan was de uit slag 3-1 geweest. Maar juist op die pun ten gingen de dames voorzichtiger spe len. Geen gevaarlijke opslag meer. Trivos maakte er gebruik van, de mid- denaanval ging steeds beter lopen. Niet consequent het eigen blok afdek ken, Trivos legde de ballen er met uiter ste preciesie neer en SoVoCo verloor de vierde set met 12-15. In de vijfde set zette Trivos alle schroom van zich af. SoVoCo probeerde van al les maar het wilde van geen kant meer lukken. Via 1-8 en 4-12 verloren zij de set met 6-15. Winst voor Trivos met 3-2. SoVoCo 2 dames op een gedeelde derde plaats met twee punten achter stand op Tri vos en SSS. Volle winst voor eerste damesteam Na twee overwinningen op het zwakke Harderwijk stonden de dames van het eerste team van SoVoCo voor de met spanning tegemoet geziene wedstrijd tegen Isala in Deventer. Ondanks de nipte overwinning in de eerste set, 15 -17, zijn de Soester dames geen mo ment in gevaar geweest. Zij dicteerden het spel volledig. Gesteund door een moeilijke opslag en een uitstekende passing werden de Deventenaren bij tijd en wijle weggespeeld. Omdat de passes zo goed aankwamen bij spel- verdeelster Anneke Voorend kon zij vrijelijk voor één van de aanvals- combinaties kiezen en de Soester aan- valsters maakten daar zonder uitzon dering goed gebruik van. Werden in het begin nog al eens wat fouten gemaakt in de veldverdediging: naarmate de wedstrijd vorderde werd dat minder en kreeg Isala steeds meer moeite om te scoren. Met 6-15 en 9-15 bracht SoVoCo de punten in veiligheid. Een mooie opsteker voor de wedstrijd tegen Gemini, zaterdag a.s. in Sport zaal De Bunt, 15.00 uur. Geen winst in de districtsklasse De dames van SoVoCo 3 en 4 hebben het net als de heren van SoVoCo 2 lelijk laten afweten. Het derde team moest het opnemen tegen het lager geplaatste SVH uit Hoogland. Geen moment heeft het spel kunnen overtuigen. Het anders zo dynamisch spelende team werd pas echt wakker nadat de eerste set met 15-5 verloren was. Hoewel er in de tweede set werd gewonnen miste de aanval enige scherpte en vooral over zicht. Te veel ballen werden, vooral in het midden, recht in de uit twee man opgetrokken blokkade geslagen. Zoals gezegd winst in de tweede set, 12-15 maar verlies in de derde en vierde met 15-13,15-13. Een matige wedstrijd. In het vierde team "debuteerde" Jean- nette Hoogenhout als spelverdeelster. Na een afwezigheid van zes maanden speelde de oud-spelverdeelster van het eerste damesteam noodgedwongen mee. Het door blessures geplaagde team was incompleet geraakt. Maar aan haar heeft het niet gelegen dat NVC met 3-0 de winst mee nam naar Nijkerk. Een slechte aanval en zo mo gelijk nog statischer verdediging ga ven de NVC-sters ruim baan. Een royaal verlies was het gevolg. Bij de heren ging het al niet veel beter. De inbreng van 'good-old-Endendijk' kon niet verhinderen dat ook de heren uit Nijkerk met de volle winst naar huis mochten vertrekken. 16-14 winst v in de eerste set leek nog een aardige opsteker, maar als vervolgens SoyoCo geen kans ziet een enkele bal al direct aan het net via een blok tegen te hou den, ja dan wordt het voor de veld verdediging wel buitengewoon of lie ver gezegd veel te moeilijk. NVC wals te dan ook over SoVoCo heen. 4-15, 7-15 en 12-15 en SoVoCO stond met lege handen. 1-3. Opnieuw winst voor SoVoCo heren Het eerste herenteam van SoVoCo blijft Scène uit de wedstrijd van SoVoCo- dames tegen Trivos. Foto: Goos van der Wilt het in de derde divisie goed doen. Utrecht maakte zaterdag kennis met de kwaliteiten van het team. Niet dat het een goede partij volleybei was. Maar voor een goede en aantrekkelijke partij volleybal zijn tenminste twee teams nodig. En Utrecht kon of wilde daaraan niet meewerken. Ja, bij het inspelen en insmashen, daar kregen ze de handen van de toeschou wers wel op elkaar, maar tijdens de wed strijd was het niets, of bijna niets. SoVoCo hoefde niet tot het uiterste te gaan. Via 15-9, 15-10 en 15-8 een regel matige 3-0 overwinning. Goed voor weer drie punten en een 'voorlopige' vierde plaats. Zaterdag jeugdvolleybal in Sporthal Beukendal. Alle mini-teams en alle B- en C-teams van SoVoCo komen dan weer in actie. Een ochtend om, wil je er over kunnen meepraten, zelf eens bij te te wonen. De 8- en 9-jarigen beginnen 's morgens vroeg al om 9.00 uur. Op een verkleind veld, met drie tegen drie. Een lust voor het oog (En als u komt kijken let dan ook eens op die vaders en moeders die zo'n team begeleiden... Gelijk met de mini's spelen de aspi ranten meisjes en jongens tegen teams pit Baarn, Leusden en Bunschoten. Zonder ook maar één team te willen voortrekken vragen wij extra aandacht voor het zeer enthousiaste team SoVoCo Bl-jongens. Om 9.00 uur spelen zij te gen Unicornus BI uit Bunschoten. Het team dat bestaat uit Sander Dui- vestein, Erwin Kaspers, Reinier Davi- na, Hendrik-Jan Kroon, Patrick Bitter en Willem-Bart Huart staat op een fraaie derde plaats achter het Amers- foortse Spirit en Leos uit Leusden. Bij winst op Unicornus staan ze gelijk met Leusden op de tweede plaats. Zaterdag 1 februari dus, jeugdvolley bal in Sporthal Beukendal. Topklasse meisjes van start Na heftig aandringen door diverse verenigingen is het er dan toch van ge komen. Vanaf 1 januari speelt in district Eemland een meisjes A-competitie on der de noemer: Topklasse A. En na tuurlijk is ook SoVoCo met een team in die klasse vertegenwoordigd. In de ze klasse spelen de beste team uit de diverse regionale jeugdcompetities van het district Eemland mee. Aan het eind van de halve competitie die de tien ploegen spelen, volgt een eind ronde met de vier beste uit deze om- petitie. De nummers één uit de di verse regionale competities krijgen eveneens een kans om mee te doen aan de eindronde. De winnaar mag zich kampioen van district Eem land noemen en neemt dan deel aan de nationale kampioenschappen voor districtskampioenen. SoVoCo A heeft inmiddels de eerste stap op weg naar de titel gezet door gedecideerd met 3-0 te winnen van HSC in Harderwijk. Zaterdag volleybal in De Bunt Om 13.00 uur beginnen de eerste vol leybalwedstrijden zaterdag in Sport zaal De Bunt. Meisjes SoVoCo Al - Leos Al 15.00 uur dames SoVoCo 1 - Gemini Eist 17.00 uur dames SoVoCo 3 - Pugna Lely stad Sportuitwisseling Soest-Soest één week later De tweejaarlijkse sportuitwisseling Soest-Soest, die dit jaar in deze ge meente wordt gehouden, vindt plaats van vrijdag 6 tot en met zondag 8 juni. Daarmee komen eerdere afspraken tussen de delegatie uit Soest-Duitsland en de coördinatiecommissie uit Soest- Nederland te vervallen. Aanvankeiljk zou de 28e editie van de sportontmoe- ting in het weekeinde van 30 mei tot en met 1 juni worden gehouden. Aan de uitwisseling zullen naar schat ting 600 amateursporters van 13 tot 17 takken van sport deelnemen. Sportclub voor afval- ophalen gelijk aan bedrijf De sportverenigingen worden voor wat betreft het ophalen van afval op een zelfde manier aangeslagen als bedrij ven. Omdat de verenigingen nooit huis houdens zijn geweest, worden ze anders behandeld, en er zijn nu een maal twee categorieën met betrekking tot het vuilophalen, namelijk de huis houdens en de bedrijven. De heer S.H. Brunekreef. directeur van de dienst Gemeentewerken zei dat op vragen van leden van de sportstich ting. Korfbalvertegenwoordiger L.C. van Vliet merkte op dat bij KVO in Soester- berg al drie weken geen afval is wegge haald. "Daar wil ik dat geld niet voor betalen. Ik heb daar eerder op geatten deerd, maar ik denk dat men van de hekken van het terrein schrikt en dan omkeert. Op die manier zitten wij tus sen wal en schip, of liever gezegd tussen Zeist en Soest." Van woensdag 29 jan. tot woensdag 5 febr. ontvangt iedere gast bij de maaltijd STEENHOFFSTRAAT 55 - TELEFOON 02155-23039 Voor de 2e achtereenvolgende keer zullen de S.O.Soest velden het decor zijn van een voetbalkamp.Een kamp dat in de periode van 1 t/m 4 april gehouden wordt en waar veel promi nenten uit de regionale en nationale voetbalwereld zullen verschijnen. Het kamp, dat georganiseerd zal wor den door Ernst Brandes L hoofdtrainer S.O.Soest),Jan Schalkwijk en jeugd- voorzitter Ad Aarts, is een uitvloeisel van het KNSB-kamp dat vorig jaar eveneens op de S.O.Soestvelden ge houden werd. Het bleek destijds dat er een zeer grote vraag naar zo'n kamp was. Zo groot dat er een tweede kamp, alleen voor S.O.Soestleden, georgani seerd werd. Dit kamp wordt dus nu herhaald. Het programma voor deze 4 dagen vol voetbalplezier liegt er niet om. Op de eerste dag komt bijvoorbeeld de huidige Wageningenkeeper en ex-SEC keeper Rob van Dorresteijn op bezoek. Ook Rinus Israël, trainer van FC den Bosch, maar voor het volgend seizoen gecontracteerd door Feyenoord, zal een gasttraining voor de jeugdige voet ballers van de jubilerende vereniging verzorgen. De 2e dag. 2 april, zullen een aantal selectiespelers van FC den Haag (lijst aanvoerder eerste divisiehet complex aan de Bosstraat bezoeken. Eerste-di- visie topscorer Remco Boere en Enge landvaarder Heini Otto kunnen de spelers vast heel veel bijleren. Gast- trainers zijn op deze dag FC den Haag trainer Rob Baan en de bondstrainers de Jongh en Griët. De derde dag zal een klapper worden, de voltallige selectie van de FC U- trecht.met o.a. de internationals van Loen en Wouters, komt een dag op het Soestterrein trainen i.p.v. op het ter rein van Stadion Galgenwaard. U- trechttrainer Nol de Ruyter zal de jongens van S.O.Soest ook onder han den nemen, terwijl de Utrechtse kee pers van Ede en Laurs de goalies van S.O.Soest het één en ander zullen bijbrengen. Op de 4e en laatste dag komt S.O.Soest keeper Peter Heemskerk, samen met zijn opvolger van FC Wageningen Rob van Dorresteijn, verschillende trainin gen verzorgen. Tijdens die 4 dagen zullen er in toer- nooivorm veel wedstrijden gespeeld worden. Volgens organisator Ernst Brandes zal er dan geprobeerd worden de kinderen aan te tonen dat voetbal de mooiste hobby is die je je maar kunt bedenken. Brandes is ook van mening dat spelers hun creativiteit die zij tijdens het straatvoetbal maar kunnen botvieren, weer terug moeten brengen naar het veld. Dit kamp moet hen daarbij helpen. De inschrijving voor dit unieke voet balkamp gaat deze week van start. Alle jeugdleden krijgen een inschrijf formulier dat hun via het clubblad "de Spetter" zal bereiken De organisatie verwacht veel aanmeldingen, de dagen zijn namelijk gepland in de paasvakan tie en de prijs voor dit niet-commer- cieël voetbalkamp is slechts f 50.- per deelnemer. De inschrijfdatum sluit 10 februari a.s. Mensen die vragen, opmerkingen of idieeën hebben, aangaande dit voetbal kamp kunnen contact opnemen met mensen van het organisatiecomité: A.Aarts, tel.23596; E.Brandes, tel. 15973; J.Schalkwijk, tel.19312. Met de start van de tweede helft van de competitie is DVS Soest erin geslaagd de eerste overwinning te boeken. Tegenstander SVM Boys keek al na vijf minuten tegen een 1-0 achterstand aan door een doelpunt van René Ribberink na schitterend aangeven van Jan van de Wielen. De al weer uitblinkende keeper Gert Alderink kon niet voorko men dan SVM Boys binnen acht minu ten de achterstand omzette in een 2-1 voorsprong. De mannen van DVS Soest bleken er deze avond zin in te hebben want inplaats van de hoofden te laten zakken bleef men keihard werken en op de counter spelen. Het was René Ribberink die uit een penalty de par tijen op gelijke hoogte bracht. Hierna volgde een spannende laatste tien mi nuten, die beide partijen met een man minder moest spelen daar van beide partijen een speler uit het veld werd gezonden.Vier minuten voor tijd was het Jan v.d. Wielen die langs de gehele SVM Boys-verdediging soleerde en de bal onhoudbaar inschoot 3-2 was de eindstand. Eerste grote 'Samen op Weg'-manifestatie in Griftland College Zondag 2 februari is voor hervormd en gereformeerd Soest een bijzondere dag, en dat niet alleen omdat het de 'zondag van het werelddiakonaat' is. Voor het eerst in de kerkelijke historie van Soest vinden er - met uitzondering van de Ichthuskerk gezamenlijke morgendiensten plaats, die op zichzelf een betekenisvolle mijlpaal vormen in het 'Samen op Weg'-proces waarmee ook hervormden en gereformeerden in Soest onderweg zijn naar volledige in tegratie. De zondag van het werelddiakonaat biedt daarvoor dan ook uitstekende aanknopingspunten. Onder het motto 'Gaven delen wereldwijd' hebben de landelijke diakonale instanties van de beide grote protestantse kerken deze dag gekozen om de aandacht te ves tigen op de talrijke - honderden- pro jecten die in de hele wereld worden ge steund. De gezamenlijke diensten tel kens beginnend om 10.00 uur, in de Ju- lianakerk, de Wilhelminakerk en de Open Hof, zullen dan ook helemaal in het teken staan van het werelddiako naat, maar er gebeurt in Soest die dag nog veel meer. Na afloop van de kerkdiensten worden de kerkgangers verwacht in de aula van het Griftland College aan de Noor- derweg, waar zij een programma krij gen aangeboden dat het werelddiako naat nog concreter 'dichterbij' brengt. Dat programma is voorbereid door de Werkgroep Werelddiakonaat, een werkgroep waarin de acht hervormde en gereformeerde "werelddiakenen" al sinds ongeveer anderhalf jaar sa menwerken. Het programma in het Griftland College stelt India centraal, bij wijze van voorbeeld, want het zou evengoed kunnen gaan over een land in Afrika of Zuid-Amerika. Alle zintuigen Om half twaalf worden de kerkgangers onthaald op koffie en cake. Daarna krijgen ze allerlei informatie over een aantal activiteiten waarmee het werelddiakonaat zich in India bezig houdt. "Dat gebeurt met alle zintui gen," vertelt Heieen Kleijn-Jonker, lid van de werkgroep en zelf werkzaam bij het Algemeen Diakonaal Bureau in Leusden, waar ze na een tienjarig ver blijf in Hong Kong - in dienst van het werelddiakonaat - is neergestreken. Behalve gesproken informatie door dr. D. Kooiman, India-deskundige van de Vrije Universiteit, die met name een aantal projecten in de Zuid-Indiase deelstaat Tamil Nadu zal toelichten, worden de bezoekers ook onthaald op authentieke Indiase muziek een sitar- speelster) en de klassieke Indiase dans. Daarnaast kunnen ze genieten van een broodmaaltijd met o.m. echte Indiase soep, videofilms over India, twee foto-exposities en tenslotte van een spel, dat door de hervormde en de gereformeerde jeugd is bedacht, in de vorm van een kwis. Een druk programma, dat tot ca. 15.00 uur duurt, maar waarin niet alleen aandacht wordt besteed aan de proble men in de meeste ontwikkelingslan den, maar ook aan andere aspecten, zoals de cultuur en allerlei andere za ken. Projecten De informatie zal zich toespitsen op de Vooraf stond reeds vast, dat Ëemvo gels 1 het tegen Activitasl uit Mourik beslist niet gemakkelijk zou krijgen. Na een klein veldoverwicht was het Acti- vitas dat de score opende, Marco Kuil was het echter die uit een doorloopbal de gelijkmaker wist aant te tekenen. De tweede aanval wist zich door goed samenspel diverse kansen te scheppen en dat resulteerde in een 3-1 voor sprong. Van afstand waren het Ton Kraaikamp en Theo v. Duinkerken die daar verantwoordelijk voor waren. Spijtig was het, dat de le aanval geen kans zag de voorsprong uit te bouwen, nu was het Activitas dat voor een gelijke ruststand zorgde3-3. Na rust bleef het een gelijkopgaande wedstrijd. Indien Ëemvogels 1 nog aanspraak wilde maken op promotie, dan mocht er beslist niet verloren worden. Voor de tweede maal wist Ton Kraaikamp te doelpunten en uit een doorloopbal stonden de Ëemvogels op een 4-3 voorsprong. Inmiddels was Margreet Wimmers in het veld geko men voor Agnes Kraaikamp. Activitas echter bleef stug doorknok- ken en van afstand kwamen belde partijen weer op gelijke hoogte. Voor de 2e keer in de wedstrijd nam Activi tas wederom een voorsprong 4-5. De slotminuten waren enorm spannend voor zowel spelers (sters) als publiek, Activitas, tevreden met deze stand, ging op balbezit spelen. Marco Kuil echter was zijn tegenstander te vlug af en bracht met een doorloopbal de stand op 5-5. Erik Rauch, de vervanger voor Ton Kraaikamp, werd nog ingezet, echter zonder resultaat. Beide partijen kon den tevreden zijn met dit resultaat, afgewacht moet worden wat de naaste konkurrenten, Ter Leede, Fortis en Er- melo zullen gaan doen. Een geladen Ëemvogels 2 speelde te gen DVS 4 uit Utrecht, het moest winnen om de laatste plaats over te doen aan DVS. Al vlot waren het Iris en Bert Boom die voor 2-0 zorgden, beiden van afstand. In een hoog tempo werd de tegenstander- in de verdediging gedrukt en voor rust werd het door zuiver schieten 5-0, schutters Ad Middelkoop, Erik Rauch en Hildo Krop. Na rust scoorden voor de Ëemvogels nog, Marga de Hoed 2x en Erik Rauch. Einduitslag 8-3. Ëemvogels 3 redde het niet tegen het hooggeplaatste Atlantis uit Mijdrecht, met 5-0 werd er verloren. Ëemvogels Cl had weinig moeite met de jeugd van Minerva, gemakkelijk kwam de 6-0 overwinning tot stand. Doelpuntenmakers :Reijk Muller 2x, Marco v. Maanen, Wendy Ringele- stein, Christa Lijfering en Sandra Lub. Wilt u meer informatie over het korf bal in Soest dan kunt u kontakt opne men met Agnes Kraaikamp, tel. 12743. Voor jong en oud, geoefend en begin nend is er gelegenheid te sporten. Afgelopen zondag vond in Zevenaar een Inter formation wedstrijd plaats voor Ballroom en Latin-teams. Er wa ren vier Ballroom-teams en zes Latin teams, waar van 1 Ballroom en 2 Latin. Uit Duitsland waren ook drie teams teams, waar van 1 Ballroom en 2 Latin uit Duitsland warén ook drie teams aanwezig. Er werd zeer sportief ge streden om de Grote Prijs van Neder land in de strijd om de grote en kleine finale. In de grote finale Ballroom kwamen het Quick Motion Ballroom-team en het Vida Formation team tegen elkaar uit. In de kleine finale waren dat Tanz- sportclub Harmonie Münster B. en het Old Forest Ballroom. In de grote finale Latin zaten het Quick Motion, Latin A-team, het Vida Forma tion Team en Tanzsportclub Wesel La tin A; in de kleine finale kwamen het Quick Motion Latin B, Tanzsportclub Harmonie Münster Latin A en Old Forest Latin A uit. De uitslag luidde als volgt: WIm Slingerland glorieerde temid den van zijn Quick Motion teams in Zevenaar. Ballroom gruie imaie: ie. Quick Mo tion Ballroom (Soest); 2e. Vida For mation (Doetinchem). Ballroom kleine finale: le. Tanzsport club Harmonie Münster (Duitsland); 2e. Old Forest Ballroom. (Ooudenbosch). Latin grote finale: le. Quick Motion Latin A (Soest)2e. Tanzsportclub We sel Latin A (Duitsland); 33. Vida For mation (Doetichem). Latin klein finale: le. Quick Motion Latin B (Soest); 2e. Tanzsportclub Harmonie Münster Latin A (Duitsland); 3e. Old Forest Latin A (Oudenbosch) Na deze internationale wedstrijd, die voor de Quick Motion teams met veel succes verliep, gaat het er al weer hard aan toe, want op 1 maart worden de Nederlandse kampioenschappen weer gehouden. Uitblazen is er voorlopig dus niet bij voor de Quick Motion teams uit Soest. projecten die met name door de theo logische hogeschool in Tamil Nadu worden ondernomen. De studenten zijn namelijk actief in diverse deelpro- jectjes, in een ontwikkelingsprogram ma dat inspeelt op de lokale situatie, in de dorpen en sloppenwijken van de ste den in Tamil Nadu. Onder leiding van de Nederlandse docent dr. Bas Wielinga zijn de studenten daar o.m. betrokken bij het opzetten van huisindustrietjes, bijvoorbeeld de zeepmakerij ('de meisjes maken het en de jongemannen brengen het op de markt,' aldus Heieen Kleijn) en de aanleg van waterpom pen, waaraan in dit deel van India een schreeuwende behoefte bestaat. De projecten in India die in het Grift land College onder de aandacht worden gebracht dienen overigens alleen maar ter illustratie van het veel bredere werk van het werelddiakonaat, waar ook in de Derde Wereld, legt Heieen Kleijn uit. 'Het is geen adoptieproject speciaal voor Soest, maar alleen een voorbeeld. Er zijn honderden van der gelijke projecten, en de grote collecte voor het Werelddiakonaat, die in beide kerken die zondag worden gehouden, is bedoeld om al die projecten te finan cieren.' De laatste jaren is de hervormd-gere- formeerde samenwerking op dit gebied landelijk sterk toegenomen. Het thema wordt steeds gezamenlijk vastgelegd. Ook de zending van beide kerken speelt een rol in het geheel, zoals ook blijkt uit het feit dat de komende zendingszon dag eveneens aan het thema 'Gaven delen wereldwijd' zal zijn gewijd. Delen/ontvangen Over de achtergrond van het thema vertelt Heieen Kleijn: 'Het gaat er vooral om dat we inzien dat wij in Eu ropa en Nederland, die zo gewend zijn geraakt om te delen van onze over vloed, zelf ook veel terugkrijgen uit de landen van de Derde Wereld, allerlei zaken en ideeën die voor ons weer heel zinvol zijn. Daardoor kunnen we pro beren uit ons eigen kleine kringetje te breken, als we denken dat het een soort éénrichtingsverkeer is: dat we alleen geven en niets ontvangen. De kosten van het programma in het Griftland College worden bestreden door een collecte, die overigens los staat van de 'grote' collecte voor het werelddiakonaat die in de kerk diensten wordt gehouden. 'We verwachten zo'n 400 tot 500 men sen,' aldus Heieen. 'Er hebben zich al zo'n 300 tevoren opgegeven, en wie nog mee wil doen kan zich melden bij de voorzitter van de werkgroep, de heer G. Donken, tel. 12531.' Aanmelding te voren is noodzakelijk omdat de organisatoren hun inkopen voor de lunch op het aantal aanmeldingen zul len afstemmen. Het programma in het Griftland Col lege biedt hervormden en gerefor meerden in Soest ook een unieke ge legenheid om met elkaar kennis te maken. Heieen Kleijn: 'Er zijn stand jes van de zending en het werelddiako naat, maar tussen de bedrijven door kunnen de mensen ook op hun gemak een praatje maken. Het gaat allemaal in een ontspannen sfeer. Tenslotte is dit ook de eerste grote 'Samen op Weg'- manifestatie in Soest, en we hopen op veel belangstelling uit alle kerken.' Enthousiast De werkgroep is ontstaan nadat een aantal diakenen enthousiast geworden was na een informatie-avond, over wat zich in andere gemeenten afspeelde. 'Dat is zo'n anderhalf jaar geleden,' al dus Heieen Kleijn. 'Toen werd besloten 9 Eén van de projecten in India is het installeren van waterpompen. om ook als hervormden en gerefor meerden in Soest samen iets groots op te zetten, om de mensen een beetje be wuster te maken van de dingen die zich buiten de landsgrenzen afspelen. In het afgelopen najaar wilden we dat nog niet doen, want toen hebben de her vormde en gereformeerde diakonieën, samen actie gevoerd voor het busje van de Lindenhof, het Dankdagproject.' De werkgroep werelddiakonaat wil het overigens niet bij deze eenmalige manifestatie laten. 'We presenteren ons nu gezamenlijk op de eerste zondag van februari, maar dat krijgt mis schien een vervolg op de tweede zondag van oktober, die ook speciaal aan het werelddiakonaat gewijd is. Het bijzondere van de projecten van het werelddiakonaat is volgens Heieen Kleijn dat het geld voor alle projecten via vrijwillige bijdragen binnenkomt. 'Er wordt geen bedrag uit de gewone kerkelijke bijdragen of uit andere fond sen gehaald.' Ze merkt in dat verband op dat het al lang niet meer alleen om geld gaat, maar ook om een stukje be wustwording, gericht op ontwikke lingssamenwerking. 'Het brengt wel een hoop organisatie met zich mee, maar we hebben als her vormden en gereformeerden in de werkgroep goed samengewerkt en el kaar goed leren kennen. Daar hopen we de vruchten van te plukken door ook anderen te stimuleren.' Werelddiakonaat Werelddiakonaat is samenwerking met kerken en christenen in de Der de Wereld en in Oost- en Zuid-Euro pa bij hun inspanningen voor: vluchtingen mensen die om hun politieke of godsdienstige overtuiging gevan gen zijn genomen en voor hun ach tergebleven familieleden. 9 mensen die gedicrimineerd wor den sociaal opbouwwerk, zoals land- bouwtraining, jeugd- en buurtwerk en vrouwen- en gezinswerk groepen die streven naar een rechtvaardiger samenleving in hun land 9 diakonale instellingen, zoals huizen voor geestelijk en lichame lijk gehandicapten, wezen en be jaarden; 9 de opbouw van de onderlinge hulpverlening. Sportzaal afgesloten van cultureel centrum Er zijn problemen tussen het bestuur van het cultureel creactief centrum C drie en de badmintonclub Selby, die ge bruik maakt van de sportzaal in het voormalige dorpshuis De Borg aan de Willaertstraat. Mevrouw H. Top per-Van Gelderen heeft dat in haar functie van afgevaardigde van de bad mintonvereniging aangekaart bij het bestuur van de sportstichting. Direc teur Ernst Dienaar van C-drie be aamt dat er sprake is van enige frictie, maar stelt dat Selby zich nog niet in goed overleg tot het bestuur van C- drie gericht heeft. De moeilijkheden die Selby dwarszit ten berusten op het feit dat de deur tussen de zaal en het overige deel van het centrum op slot zit. De gebruikers van de zaal moeten een aparte ingang bij de buitentrap gebruiken om zich toegang te kunnen verschaffen tot het gebouw. Selby vindt dit ten aanzien van de brandveiligheid een onprettige omstandigheid. Ook ervaart men het bij de sportvereniging als onplezierig dat de bar in C-drie op zaterdag ge sloten is. Dit zou volgens mevrouw Topper in strijd zijn met eerder ge maakte afspraken. Telefoon Het bestuur van C-drie heeft in een brief aan de sportstichting voorge steld om een telefoon aan te sluiten in de docentenkamer van de zaal. In ge val van nood zou dan direct om hulp kunnen worden gevraagd. Tevens wil men buiten een bel aanbrengen zodat de sporters kunnen horen of er iemand wacht. De ingang bij de buitentrap kan op die manier gesloten blijven. Selby is ontevreden over de situatie en mevrouw Topper verklaarde tijdens de vergadering van het sportstichtings- bestuur dat men sterk het vermoeden heeft dat C-drie de sporters liever ziet verdwijnen. ,,Dat gooien ze je steeds voor de voeten. Je stuit op botte men sen als je ze iets vraagt en dat is op de lange duur geen pretje", aldus me vrouw Topper. Geen gedonder Wethouder drs. G. Plomp van sport zaken, die voor het eerst op de hoogte werd gesteld over de perikelen, zei dat de sportstichting daar scherp op moet reageren. "Ik wil daar pertinent geen gedonder over hebben", aldus de sportwethouder. Namens C-drie zei directeur Ernst Dienaar desgevraagd dat er nog geen overleg heeft plaatsgevonden tussen de besturen van de sportstichting, Selby en C-drie. Volgens hem is dat de enige mogelijkheid om de problemen op te lossen: Het is tot nu toe alleen nog maar een vraag-en-antwoord- spelletje geweest". Dure spullen Dienaar zegt dat de deur tussen de zaal en het centrum gesloten blijft in verband met de verantwoordelijkheid die men heeft ten opzichte van de dure spullen, die in het centrum aanwezig zijn en de cursisten, die niet continu gestoord kunnen worden. Overigens heeft de in het centrum gevestigde leeszaal ook een eigen ingang. Dat de bar op zaterdag niet open is ligt vol gens Dienaar aan het feit dat het hore cagedeelte van C-drie anders niet kos tendekkend zou draaien. Hoewel hij claimt dat het bestuur de gebruikers van C-drie maximaal tot hun recht wil laten komen, stelt hij ook nadrukkelijk dat men het maximale rendement uit C-drie moet halen. Om de bar da" ieder moment van de dag open te laten vindt Dienaar onverantwoord. Naar zijn zeggen zal het bestuur van C-drie het overleg op gang brengen met Selby en de sportstichting, in dien de andere partij dat dan nog niet gedaan heeft. Dienaar vindt dat Sel by dat initiatief als gebruiker wel zou moeten nemen. Botterikken Tot slot zegt hij het jammer te vinden dat de mensen van C-drie als botte rikken worden afgeschilderd. "Als de belangen grote verschillen ver tonen, moet je overleg voeren zonder elkaar verwijten te maken. Je moet eikaars belangen kunnen begrijpen en niet alleen je eigen noodzaak zien". De kwestie wordt volgende maand tij dens de vergadering van de sportstich ting nogmaal besproken. In de tus senliggende tijd zal het dagelijks be stuur van de stichting stappen onder nemen om openheid in de problemen te krijgen. Derhalve mag verwacht worden dat het overleg tussen C-drie en de sportvereniging binnenkort op gang komt. Portefeuille gestolen? De heer F.M. uit Soest vervoegde zich vorige week bij de politie met de mede deling dat hij zijn portefeuille kwijt was. Hij vermoedde diefstal. In de portefeuille bevonden zich een rijbe wijs, paspoort, bankpasjes, kenteken bewijs en diverse andere papieren, zoals een groene kaart, een ANWB-lid- maatschapskaart en een bloedgroep- kaart.

Soester Courant | 1986 | | pagina 23