'S. 12984 f.30." bel nu! TAXI KLOMP Café-Restaurant Soestdijk WOENSDAG 29 JANUAR11986 SOESTER COURANT PAGINA 27 ilïU. Stichting tot herbouw van de korenmolen De Windhond Internationale Vrouwendag 8 maart Feest voor alle vrouwen in Soest Amnesty International jaarverslag 1985 'Moeders voor moeders' herleeft Clavecimbelconcert VVV Nieuws Burgerlijke stand Informatie-ochtend Vrije School Amersfoort Plattelandsvrouwen Soest Agatha-viering Groot Gaesbeeker gilde in Soesterberg TEL. R.K.kerkdiensten Hondje weg Hondje terug Predikbeurten Unicef zoekt collectanten Rabobank organiseert reisinformatie- avond over Portugal ""^feestavond geheel verzorgd Kerstgeschenk aan Soester Missionarissen Round-up rapport in commissies 'Milieubeheer' vergadert later! Medische dienst Rateltikkers bij verkeerslichten Oudheidkamer Foto-expositie 't Veen E: c: het teen nspe- >ering. otor ces- echts >nel- en- ging, en :hter- e t ige ent r ite- x>d, nodi- iste ijzon- ya. ent gis in er- iiet? tallic 1984 km 1985 982-83-84-85 1982-1983 1985 1984 1985 1984 1980 1982-83-84 1984 1983 1986 1980 Op diverse manieren kunt u onze stich ting steunen door b.v. donateur/trice te worden a 30,- per jaar of -leuk voor ouders en kinderen - de bouwplaat van ..je Windhond" te bestellen a 5,.. Kent u de tekening, die Rien Poort vliet van "de Windhond" maakte? De reproductie (40 x 50 cm) kunt u thuis bezorgd krijgen voor 12,50. in geen enkele Soester boekenkast mag het boek: De Stenen Reus op de Zoester Eng ontbreken. Dit boek is een bij drage tot de geschiedenis van Soest en zal elke liefhebber van lezen menig gezellig uurtje verschaffen. Voorts is het een uniek kado voor uw naar elders verhuisde- of geëmigreer de familieleden. Te verkrijgen voor slechts 20,- bij de stichting, maar ook bij Boekhandels te Soest. Bestellingen via postgirorek. 4403522 t.n.v. Stichting "De Windhond" onder vermelding van het gewenste artikel, waarna het u wordt thuisbezorgd. Op 8 maart wordt ook in Soest weer de Internationale Vrouwendag gevierd. Het thema voor 1986 is: "Vrouwen Draten met vrouwen." Nederlandse, buitenlandse, jonge en oudere vrouwen, alle vrouwen zijn van harte welkom Het programma voor deze dag is al een heel eind rond. 's Morgens om tien uur wordt begoppen met koffie en thee. Er zijn dansgroepen, film, toneel stukjes. Buitenlandse en Nederlandse vrouwen verkopen lekkere hapjes tegen kostprijs. Ook 's middags is er van alles te beleven, 's Avonds wordt er met elkaar gegeten en is er een groot vrouwenfeest. Er worden nog vrouwen gezocht die willen dansen, zingen of toneelspelen. Ook vrouwen die willen helpen met de organisatie zijn van harte welkom. Doe je mee? Bel dan naar Tetchen Steenbrink, tel. 17948. Het feest wordt gehouden in de Kinderboerderij. Gratis kinderopvang is aanwezig. De dag wordt georganiseerd door: Vrouwen voor vrouwen, Vrouwen voor Vrede, N.P.B., EVA, Rooie vrouwen en Vrouwen in de Bijstand. Onlangs heeft de werkgroep Soest haar jaarverslag 1985 uitgebracht. Het jaar verslag opent met een algemene inlei ding omtrent het ontstaan en de groei van de A.I-organisatie vanaf de oprich ting in 1961 tot heden. De werkgroep Soest gaat in dit jaar verslag verder in op haar werkwijze, jaar 1985. In de structuur van de werkgroep Soest zijn diverse actiegroepen opgenomen. Dit zijn een schrijfgroep, een scholen werkgroep, een kerkengroep, een anti doodstraf groep, een adoptiegroep, een groep voor depot-beheer en een biblio theek. In het jaarverslag treft u aan een aanmeldingsformulier waarmee be langstellenden zich kunnen melden als lid van A.I.Soest. Een financieel ver slag omtrent baten en lasten gedurende 1985 is eveneens aanwezig. Ook staat vermeld op welke wijze de diverse actiegroepen van de werk groep Soest bezig zijn geweest. Zij doen daarin verslag van de door hen behaalde resultaten, voor zover deze meetbaar zijn. Het verslag wijkt enigszins af van voorgaande jaarverslagen van de werkgroep Soest omdat de verschillen de subgroepen nu hun "worsteling"op de verschillende Amnesty-terrein zo duidelijk onder woorden hebben ge bracht en ook hun doelstellingen voor 1986 zo duidelijk hebben omschreven. Het verslag is zeer lezenswaardig en maakt een uitstekend verzorgde in druk. Het is voorzien van een kleurrij ke A.I.-omslag en is te koop bij boek handel Immerzeel, van Weedestraat 11 te Soest tegen de kostprijs van 2.-. Eén op de tien paren die bewust kinderen willen, krijgt te maken met het probleem van kinderloosheid. Een deel van hen is volledig afhankelijk van een behandeling met een preparaat dat het z.g. HCG-hormoon bevat. De farmaceutische industrie is voor het winnen van deze hormoonstof aange wezen op de urine van aanstaande moederslangs chemische weg is dit niet mogelijk. Vrouwen in het begin van de zwangerschap produceren dit hormoon. Ge durende een korte tijd is deze stof in voldoende mate aanwezig in de urine van zwangere vrouwen. Om precies te zijn vanaf het moment dat men twee weken over tijd is tot en met de vierde maand van de zwangerschap. Tekort In verband met een groot tekort an het HCG-hormoon, heeft de direktie van het bedrijf Diosynth onlangs besloten dat de grondstof die via de or ganisatie 'Moeders voor moeders' wordt ingezameld, niet meer wordt ver strekt voor toepassing bij dieren. Dit positieve bericht is nog niet tot ie dereen doorgedrongen en dat is jammer, want op dit moment staan nog veel te weinig a.s. moeders hun urine af voor het verkrijgen van dit hor moon. Het preparaat dat hieruit wordt vervaardigd is voor toepassing bij vrou wen zowel als bij mannen. Voor een gedeelte wordt het ook gebruikt bij on regelmatige menstruatie en bij ontwikkelingsstoornissen bij kleine jongens. Zeer recent is een mogelijk nieuwe toepassing bekend geworden: de behandeling bij vrouwen die hun zwangerschap beëindigd zagen door miskramen Dit moeten toch wel redenen zijn om mee te willen werken en daarmee andere, minder gelukkige mensen te helpen met iets wat verder voor niemand waarde heeft. Oproep Hierbij dus een oproep voor vrouwen die mogelijk zwanger zijn: Sta je urine af hoe eerder je je aanmeldt, hoe langer je mee kunt doen. Er wordt altijd eerst een urine-test gedaan; deze test is zeer betrouwbaar, kost niets en je weet snel of je in verwachting bent. Het is niet nodig om eerst bij huisarts of verloskundige geweest te zijn. Eenmaal per week worden de flessen diskreet aan huis opgehaald. Je ont vangt bovendien een boek met informatie over zwangerschap en bevalling en, na de geboorte van de baby, een geboorte-tegel. Folders zijn bij alle artsen in de wachtkamer voorradig, ook in het zieken huis, bij de verloskundigen, apotheken en medische centra. Alle informatie kunt u krijgen bij mevr. G. van Benthem-Aartsen, Spoor straat 9, Baarn, tel.02154-15802. In de Gerfkamer van de St. Joriskerk te Amersfoort vindt a.s. zaterdag 1 februari het eerste concert plaats in de Concertserie Klavierinstrumenten. Organisator is Gerrit 't Hart, de nieu we voorzitter van de organiserende vereniging Joannes Tollius, werkgroep voor oude Muziek te Amersfoort. De Soester musici Jean Telder en Tjal- ling Roosjen zullen een concert verzor gen op clavecimbel en spinet, zowel in solospel als in samenspel. Op het programma o.a. werken van Bach, Handel en Krebs. De aanvang is 20.15 uur. Ontwerp-bestemmings- plan Mercury ter inzage Het ontwerp-bestemmingsplan Mercu ry, dat voorziet in de bouw van een kleine 350 woningen, ligt vanaf don derdag 30 januari tot en met vrijdag 14 februari ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum de hulpse cretarie Soesterberg, de bibliotheek Soesterberg en bij de afdeling Ruimte lijke Ordening gemeentehuis. Het gebied van het ontwerp-bestem mingsplan Mercury wordt globaal be grensd door de nieuwe rijksweg 28 en de wijk Apollo. Er is voor een gefa seerde uitvoering gekozen. In het ontwerp-plan zijn de reakties verwerkt van de op 25 augustus vorig jaar in Soesterberg gehouden in spraakavond. Gedurende de periode 30 januari tot en met 14 februari kan men schriftelijk op- of aanmerkingen maken op het ont werp-plan. Deze moeten ingediend worden bij het College van Burgemees ter en Wethouders. De formele tervisielegging van het be stemmingsplan is gepland medio 1987. De Soester WV is bespreekburo voor praktisch alle theaters in Nederland. Onderstaand enige mogelijkheden voor theaterbezoek. Leeuwarden, Frieslandhal: "Fats Domino" op vrijdag 14 maart. Brussel, Voorts National: "AC/DC" op zaterdag 25 januari. Amsterdam, Carré: "Der Graf von Luxemburg" van Franz Lehar van di. 11 februari t/m zo. 23 fe bruari. "Rob de Nijs" maandag 17 februari. "Madame Arthur" musical van Jos. Brink en Frank Sanders van di. 25 februari t/m 23 maart. Concertgebouw: Nana Mouskouri op zaterdag 8 februari Bussum. 't Spant: Youri Egorov op zondag 2 februari, kofficoncert. "Het Hemelbed", wo.5 februari. "Adele Bloemendaal",vrijdag 7 fe bruari. Hilversum, Gooiland: "Jasperina de Jong" donderdag 6 fe bruari. "Veel succes,mevrouw,, vrijdag 7 en za. 8 februari. "Top Girls" wo. 12 en do. 13 februari. Een groot aantal nieuwe vakantiegid sen 1986 is bij de WV binnen. Mu seumjaarkaart, museumgids en N.J.H.C. lidmaatschapskaarten zijn eveneens verkrijgbaar bij de WV. Vanaf 1 januari 1986 is de landelijke WV geschenkbon alleen verkrijgbaar bij de VW. De bon is verkrijgbaar in waarden van 10'- tot 50.-. Het WV-kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is elke werkdag geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Het telefoonnummer is 12075. GEBOREN: Margaretha Adriana, dochter van H. J. van Konkelenberg en H.W.C. Bertus. - Laura Maria, dochter vart T.H.F. Vlug en A.A.M. Henken. - Dominique Maria, dochter van A.J.M. Schokker en C.M. J. Heeremans. - Joost Christianus Johan- nes, zoon van J.T.M. Grasso en W.M. Verbij. - Erik Lee, zoon van J.L. Doolit- tle en S.A. Gauthier. - Renze Wouter, zoon van W.J. Klop en J.M. Miserus. - Angelique Francisca, dochter van H.J.M. Kroegman en G.S. van Uchelen. - Joey, zoon van J.J. Molloy en I. Brand. ONDERTROUWD: Jacobus Johannes Manshanden en Gerarda Cornelia van Rossenberg. GEHUWD: Willie Lee Mastin en Carolyn Joyce Jo- nes. - Albertus van Ginkel en Elisa- beth Terlouw. - Ronald Coenraad Ver- weij en Jeannette van As. - Hermanus Joannes Schimmel en Elisabeht van Nim wegen. OVERLEDEN: Anthonius van den Berg, echtgen. van J.R. Wennekes. - Gerard van de Veen, wed. van E. Doornekamp. - Johanna Elisabeth Maria Schalkx. - Jacoba van den Brande, echtgen. van N. Tabak. - Johanna Klara Idzenga, wed. van J. van der Schaaf. - Franciscus Johannes Hes, echtgen. van C.J. Meijering. - Paulina Daniella Vingerhoets, echtgen. van F. Wieier. Bloemschikcursus op Kinderboerderij Donderdag 30 januari begint de eerste bloemschikmiddag, voor kinderen van 6 t/m 12 jaar, op de kinderboerderij de "Vrije Teugel" totaal vijf middagen. We beginnen met het maken van een rond opgemaakt bloemstuk je. Voor de nodige materialen wordt ge zorgd. We doen de bloemschikmiddag eens per maand op de donderdag van 15.45 tot 17.15 uur, onder deskundige leiding. Opgave voor deze cursus tot en met woensdag 29 januari op de kinder boerderij tel: 18136 (per middag maxi maal 15 kinderen). De kosten voor deze cursus zal zijn: per kind per middag 2.50 en bij inschrijving voor de hele cursus zijn de kosten 10.-. Parkeerhavens Kampweg herbestraat De firma V.d. Wakker uit Amersfoort gaat de komende weken in Soesterberg de parkeerhavens aan de Kampweg herbestraten. Daarbij zal het trottoir aan de kop van de Kampweg ter hoogte van de ijsbaan aan beide zijden ook meegenomen worden. Personeel van gemeentewerken, afdeling onderhoud wegen, heeft de afgelopen maanden in heel Soesterberg de meest slechte voet paden of gedeelten daarvan al onder handen genomen. Op zaterdag 1 februari is er van 10.30 - 13.00 uur een open ochtend met lezing. Er is koffie vanaf 10.30 uur. Om 11.00 uur start de lezing met als onderwerp De kleuter en de andere kinderen van de basisschool. De lezing duurt onge veer 45 minuten, hierna is er gelegen heid tot vragenstellen en kunt u rond kijken in de klassen. Verder kunt u praten met leerkrachten, bestuursle den en ouders. U bent van harte wel kom in de Vrije School Amersfoort, Ro- meostraat 74. Voor nadere inlich tingen tel. 033-727622. De februari-bijeenkomst van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Soest, zal worden gehouden op dinsdag 4 februari in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14. Aanvang 20.00 uur (zaal open 19.45 uur Het onderwerp voor de avond is "Ons milieu-vriendelijk huishoudelijk af- val-gedrag", een actueel onderwerp, daar vervuiling hand over hand toe neemt, ook ons huishoudelijk afval. Zijn we zuinig met energie, weten we wat we kopen, wat doen we en wat gebeurt er met ons afval? Daarover zal mevrouw Mandersloot een lezing houden. Op 6 februari gaan de leden wandelen in het landgoed Pijnenburg. Startpunt bij mevr. De Groot, Insingerstraat 64, vertrek 10.15 uur. Op 18 februari is er weer de koffie ochtend voor de leden. Van niet-leden die belangstelling heb ben voor de avondbijeenkomst wordt een bijdrage van 2,50 gevraagd. Informatie over het werk en de activi teiten van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afd. Soest is telefonisch te verkrijgen bij de vol gende nummers16500,12412, 14467. Op zondag 2 februari 1986 zal het Groot Gaesbeeker Gilde het feest vie ren van haar patrortes de H. Agatha. De viering zal dit jaar plaatsvinden in Soesterberg. Om 10.30 uur zal er een plechtige Eucharistieviering zijn in de kerk van de H.Carolus Borromeus aan de Rademakerstraat te Soesterberg. Aan de viering zal ook het tamboer-, hoornblazer- en vendelkorps van het Groot Gaesbeeker Gilde zijn medewer king verlenen. Na afloop trekt het korps tezamen met Bestuur en Koning met aanhang naar het Dorpshuis te Soesterberg. Aldaar Is een kleine expositie ingericht. Naast foto's van de Gildefeesten 1985, zal er' ook een film- en diapresentatie zijn van eerdere festiviteiten van het Gilde. De toegang tot deze expositie is gratis, terwijl de expositie geopend is van 12.00 tot 14.00 uur. Het is één van de eerste keren dat het Gilde naar Soesterberg trekt. Hiermee wordt echter beoogd de gehele ge meente Soest nader te betrekken bij de activiteiten van het Gilde. In de afgelo pen jaren is de Agatha-viering steeds in een ander gedeelte van Soest gehou den. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 8.30 en 19.00 uur Zónuag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur x In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur VERMIST: 20-1. Teef, St. Bernard, 1% jaar, vl. b. enhalsb. Reitsma, Melkpad 15a, Baarn, tel. 20463. 9-1. Kater, gr.-zw.* cypers, ongec., 2 jaar, bruine vl. b. Boekema, T. Dobbehof 48, Soest, tel. 10917. 6-1. Kater, zw./w. gevlekt, gec., 4 jaar, omg. Eemweg-Bestevaerweg, Maes, Fresiastraat 26, Baarn, tel. 17029. 21-1. Poes, buik is wit, rug is lapjes, gester., 5 jaar, klein, Coppoolse, Mo lenweg 41a, Baarn, tel. 18866. 13-1. Poes, cypers, rood halsb., witte pootjes, Berg, Schoutenkampweg 52, Soest, tel. 16534. 14-1. Poes, zw., witte buik en poten, gester., bruine vl. b. H. v.d. Bijl, Gal joen 8, Baarn, tel. 13652. GEVONDEN: 23-1. Poes, 1 jr., wit, 3 zwarte ringen in staart, zwart op kop en rug, omg. Geerenweg, dood. Inl. tel. 02154-20805. Zondag 2 februari HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur: zie Wilhelminakerk Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur: zie Julianakerk De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. D. Land/drs. H.J.J. Rad- stakegez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J.H. Gijsbertsen 19.00 uur Vriendendienst (Interkerke lijke evangelisatie Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. C.R.H. ter Haar Romeny In alle kerken crèchte tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 uur dr. L.J. v.d. Brom/ds. J. van Buurengez. dienst Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 uur ds. H. van Heijst/ds. J.C. Greive; gez. dienst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. D. Land/ds H.J.J. Rad- stake;gez. dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 10.30 uur ds. W. Kok, Baarn 16.00 uur ds. J. van Amstel, Ede GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 uur ds. J. van Benthem, Nijkerk 17.00 uur ds. G.E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 uur leesdienst 19.00 uur ds. C. Sonneveld, Vlaardingen NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. P.J. van Ouwerkerk, Rot terdam EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 15.00 uur A. van Slooten CHRISTEN GEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg79 17.00 uur avondmaaldienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag 09.30 en 16.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest: dinsdag 19.35 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarn, zondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. W. Bos, Driebergen; gez. dienst Sterrenberg Geen opgave GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. W. Bos, Driebergen; gez. dienst in de Hoeksteen 17.00 uur ds. R.v.d. Berg, Zeist; gez. dienst in de Hoeksteen BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. Boiten du Rieu, Amster dam NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan37 10.45 uur ds. J. A. de Vries EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10,30 uur mevr. H.W. Muller, Amster dam VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. Bles, Weesp Vleesverkoop Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. De afdeling Soest van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, houdt in de week van 10 tot 16 februari a.s. weer een collecte. Iedereen die zich op deze manier wil inzetten voor de kinderen in de ontwikkelingslan den wordt opgeroepen zich als collectant aan te melden. Vorig jaar waren in Soest zo'n 70 collectanten op stap voor Unicef, maar voor een geslaagde "operatie" zijn er eigenlijk wel 100 nodig, aldus een woordvoerster. Omdat de collecteweek samenvalt met de krokusvakantie hoopt men met name op een actieve deelname van de jeugd. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij mevrouw H. M. Rademaker, tel. 10466, of bij mevrouw L. Blok, tel. 21572. Het meest verrassende vakantieland van Europa Portugal dient zich bij de toerist aan in vier delen, te weten Noord-Portugal, Lissabon, de Algarve en Madeira. De belangrijkste stad van Noord-Por tugal is Oporto, aan de wijnrivier de Douro. Een stad met een geheel eigen bekoring. Wat hier met name opvalt zijn de gevels, bekleed met tegels in de meest prachtige kleuren. De Costa Verde bezit vele gezichten. Naast glooiende landschappen met karakteristieke plaatsen als Barcelos en Braga, treft men er schitterende vergezichten over brede rivieren en meren aan. Lissabon, gelegen aan de rivier de Taag, herbergt vele oude gebouwen, grote pleinen, talrijke standbeelden, gezellige winkelstraten en prima res taurants. Opvallend is de kleine wijk Alfama met smalle straatjes en oude huisjes. Op steenworp afstand liggen de badplaatsen Estoril en Cascais met prima zandstranden en een ideale branding voor surfers. De Algarve, het populairste gebied van Portugal, is rijk aan pure zandstran den. Bijvoorbeeld Praia de Rocha met de mooiste stranden en Albufeira met het meeste vertier. Keuze in overvloed. Tenslotte, ver weg in de Atlantische Oceaan, Madeira. Een eiland met een bonte bloemenpracht en een schitteren de natuur. Ideaal voor wandelaars en rustzoekers. De Rabobank wil u graag kennis laten maken met dit té onbekende vakantie land. In samenwerking met Arke, Ho telplan, het Portugees Verkeersbureau en de luchtvaartmaatschappijen KLM en TAP/Air Portugal, organiseert de Rabobank een reisinformatie-avond op dinsdag 11 februari in schouwburg Gooiland in Hilversum, aanvang 2U.00 uur. Op deze avond wordt uigebreide infor matie gegeven over de vele vakantie mogelijkheden in Portugal. Een schit terende dia-show op een zes meter breed scherm neemt u mee op reis door Portugal. Toegangskaarten a 3,50 (inklusief kop koffie) zijn verkrijgbaar bij het Rabobank Reisbureau, Kerkplein 9, Soest. Vriendendienst Aanstaande zondag 2 februari 1986 wordt weer een 'dienst van een uur voor vriend en buur' gehouden in de Ichthuskerk aan de Albert Cuyplaan 2a. Deze diensten worden door de inter kerkelijke kommissie voor evangeli satie te Soest uitgeschreven en gehou den op de eerste zondag van de maand. Het doel van deze diensten is om voor hen die de kerk wat uit het oog verloren hebben,d e kijk op de kerkdienst weer wat te verduidelijken. Het evangelie wordt op eenvoudige wijze gebracht en de te zingen liederen zijn duidelijk en meestal met een bekende melodie. Ds. C.G. Geluk uit Baarn heeft in deze dienst de leiding. De meditatie die hij zal houden heeft als thema meegekre gen, 'Alles wordt nieuw.' Verder wer ken mee met hun stemmen de leden van het Gooiland koor uit Huizen en Peter Loef door het bespelen van het orgel. U wordt hartelijk uitgenodigd de dienst een vriend of kennis mee te nemen. Na een vriend of kennis mee te nemem. Na de dienst, welke om 19.00 uur begint, is er gelegenheid om koffie te drinken in een der zalen bij de kerk. Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 van 20.00 tot 1.00 uur, vunal 40personen. De kerstkollekte ten gunste van de Soester missionarissen werd wederom een verbluffend succes! Aangezien de opbrengst 21.292,85 groot werd, kan het Interparochieel Missiecomité zes missie-werkers 3.600,- doen toeko men. Het missie-comité werkt zonder kos ten, waardoor het totale bijeenge brachte bedrag rechtstreeks besteed kan worden aan kleinschalige projek- ten voor hulpbehoevende medemensen in de zgn. Derdewereld-landen. Hieron der een overzicht van het bereikte resultaat: Parochie Maria Onbevl. Ontvangen ƒ5.017,- Kapel Stichting Mariënburg 385,- H.H.Petrus en Paulus 9.591,25 H. Familie 4.584,40 H.Johannes 1.715,20 Totaal: 21.292,85 Het comité zegt de gevers namens de missionarissen en de mensen voor wie zij hun leven inzetten heel hartelijk dank! Zaterdagmiddagmuziek Op 1 februari vindt in het kader van de Zaterdagmiddagmuziek Domkerk U- trecht het laatste concert plaats in het Mozart-project uitgevoerd door de Domcantorij met medewerking van Jan Jansen als pianosolist. Hij speelt het concert K.V. 459 op een historische vleugel. Het barokorkest van de Dom cantorij staat o.l.v, de Domcantor Maarten Kooy. Het is tevens het laat ste concert dat door de Domcantorij in de Pieterskerk zal worden gegeven daar de volgende dag de Domkerk weer in gebruik zal worden genomen. Het concert begint om half vier en de toegang is vrij. De commissie Algemene Bestuurs zaken wijdt de vergadering van a.s. maandag 3 februari vrijwel geheel aan de behandeling van de rappor tage over het gebruik van bestrij dingsmiddelen in de gemeentebos- sen - de zgn. Round-up-affaire. Het rapport komt ook op tafel in de com missie Bedrijven, die op woensdag 5 februari vergadert. Beide com missievergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de commis siekamer van het gebouw van Ge meentewerken aan de Lange Brink- weg. Aanvang 19.30 uur. De geplande vergadering van de com missie Milieubeheer op woensdag 29 januari wordt verschoven naar dins dag 4 februari, 's avonds om 8 uur in de commissiekamer van gemeente werken, Lange Brink weg. Zondagmiddagconcert Kasteel Groeneveld Op zondag 2 februari a.s. vindt in de Hasselaerzaal van Kasteel Groeneveld in Baarn weer een concert plaats. So list is Hiromi Okada, piano, die werken speelt van Mozart, Chopin en Liszt. Het concert begint om 16.00 uur. En tree: 7,50; jeugd 5,-. Bosbad 'De Vuursche' Voorverkoop seizoenkaarten 1986 van 1 februari t/m 31 maart a.s. bij de kassa van Bosbad 'de Vuursche,' woensdag en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Kosten gezinskaart: 70,- (na 31 maart 80,-); persoonlijk abonnement: 30,- (na 31 maart 40,-); abonnement rij wielstalling: 7,50 (na 31 maart 10,-). Het is aan te raden niet tot de laatste dag te wachten, omdat men dan van wege de drukte misschien niet meteen aan de beurt komt. In het seizoen zijn o.a. de volgende ak- tiviteiten gepland: kwart triathlon, de 'Vuursche'-loop, voetbaltoernooi en openlucht-budotoernooi. Info tel. 02154-12214 of 02155-15001. P.V. 'De Vrienschap Op zaterdag 1 februari a.s. organiseert P.V. 'De Vrienschap' een bingo in het clubgebouw aan de Nachtegaalweg. Leden, donateurs en begunstigers zijn van harte welkom. Kaarten voor deze avond zijn aan de zaal verkrijgbaar. Aanvang 20.00 uur. Ontwerp -bestemmings - plan Soest-Zuid, le herziening, ter inzage In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum, in de bibliotheken Albert Cuyp laan en Willaertstraat en bij de afde ling Ruimtelijke Ordening gemeente huis ligt tussen donderdag 30 januari en vrijdag 14 februari het ontwerp-be stemmingsplan Soest-Zuid, le herzie ning, ter inzage. Gedurende deze perio de kan men schriftelijk bij Burgemees ter en Wethouders op- en aanmerkin gen maken over het ontwerpplan. Het ontwerp-plan is een aanpassing van het reeds bestaande bestemmings plan Soest-Zuid en regelt onder meer de bijgebouwen in het bestemmings plan. Verder wordt een aantal situaties geaktu&liseerd en zijn voor enkele be stemmingen wijzigingen aangebracht. De reakties zullen t.z.t. met de resulta ten van het vooroverleg verwerkt wor den in het plan. De formele tervisieleg ging hiervan is gepland in november Zaterdag 1 en zondag 2 februari HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komende weekende van zaterdag 08.00 tot zon dag 24.00 uur waargenomen door: P. H. Walter, Sparrenlaan 5, tel. 10210. J. P. Krijger, Prunuslaan 10, tel. 12423. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg P. L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 1200. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur. Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. Extra dienst op zaterdagochtend, 9.00-12.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00 -13.30 uur: T. J. A. van Kooten, Julianaplein 5, tel. 12314. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: H. Blanken, Eemnes, tel. 02153- 12706. Kleine huisdieren: A. A. van Knapen-de Jong, Ere prijsstraat 23, tel. 14211. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden: 14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) 02155- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. Soest, Medisch Centrum, Nieuwe weg 14, tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00 - 14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschaps- gymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. 0 Soesterberg Medisch Centrum Rademakerstraat 43, tel. 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00 - 14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie even eens tussen 13.00 -14.00 uur. Opfriscursus taal en typen door arbeidsburo Het Gewestelijk Arbeidsburo Amers foort organiseert een opfriscursus taal en typen voor werkzoekenden. Deze op friscursus, die overdag wordt gegeven, is bedoeld voor mensen die administra tief werk zoeken en daar al enige er varing in hebben. De taal- en typevaar digheid kan zo weer worden opgehaald. De eerste cursus begint op 24 februari a.s., wordt in Amersfoort gegeven en duurt vier weken. Begin mei zal er nog een cursus starten. Deelname is gratis. Wie belangstelling heeft kan zich mel den bij het Gewestelijk Arbeidsburo, Zonnehof 26, Amersfoort, tel. 033- 641411. Middag voor alleen staanden Op zondagmiddag 2 februari organi seert de NVSH-afdeling Amersfoort/'t Gooi een middag voor alleenstaanden met en zonder kinderen. Het gebouw van de NSVH staat aan de Curacaolaan 49 in Amersfoort. De middag begint om 14.00 uur. Wilt u meer over deze mid dag weten, dan kunt u bellen 's avonds na acht uurtel. 033-622217. Het is de bedoeling dat in de loop van de dag op de verkeerslichten op de kruispunten Birkstraat/Vondellaan en Dalweg/Beukenlaan zogenaamde rateltikkers worden aangebracht. De rateltikkers dienen ervoor om visueel gehandicapten te attenderen op de oversteekmogelijkheden. Bij verkeers lichten op andere plaatsen in de ge meente zijn ze al aangebracht. Vanaf a.s. zondag 2 februari is er In de Soester Oudheidkamer weer een nieuwe foto-expositie ingericht. Ditmaal is het gebied rond de Eigendomweg en de Bosstraat aan de beurt. Een gedeelte van het vroegere Soester veengebied dus. We zien prachtige opnamen van dit destijds zeer landelijke stuk Soest, o.a. foto's van oude boerderijtjes, die vele Soesters nog bekend zullen voorkomen, en die moesten wijken voor de bebou wing van 't Veen met flats en Euro- woningen. Enkele zeer scherpe luchtfoto's tonen ons het eerste stuk "verstedelijking" van Soest tot aan de Koningsweg. Dus nog zonder de straten en huizen aan de overkant van het Oude Grachtje. Als we aan de hand van weer andere historische opnamen zien hoe het er hier vroeger uitzag, dan zal menig Soester veel herkenningspunten ont dekken. Een bezoek aan de Soester Oudheidkamer - zeer de moeite waard! Geopend in de weekeinden op zaterdag en zondagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur. A.s. weekeinde dus alleen zondagmid- n

Soester Courant | 1986 | | pagina 27