Zaterdagmiddag Karna valsoptocht Bonnie St. Claire John Spencer VrijdagavondOpeningsbal ZaterdagavondBal der Zotten Knollendam gaat de straat op WOENSDAG 29 JANUARI 1986 KNOLLENKRANT PAGINA 5 De "Bonnie St. Claire Story" begon voor de in 1950 op een binnenvaartschip bij Rozen burg Bonnie Corneiia Swart op het moment dat zij - eenmaal typiste in Amsterdam - een advertentie zag in een krant waarin een 3- tal musici om een zangeres vroegen. Bonnie werd "aangenomen" en zong gedurende een tweetal jaren met deze groep in Nederland en België. Daarin kwam verandering toen Phonogram's producer Peter Koelewijn haar op een verenigingsavond in Zeeland hoorde zingen. Hij zag bepaald wat in de stem van Bonnie, gaf haar de naam Bonnie St. Claire en sleutelde op de voor hem zo eigen wijze aan haar repertoire. Het eerste resultaat kwam in december 1967. Peter Koelewijn schreef en produceerde "Tame me tiger" en Bonnie zong de sterren van de hemel. In een klap was zij in Nederland en Duitsland (waar zij meerdere singles uit bracht) een veelgevraagde artieste. Daar bleef het niet bij, want toen haar tweede single "Come home" en "I surrender" in Engeland populair werd. was ook dit land voor haar gewonnen. Na haar single "Merley purt drive" - Koele wijn bleef onvermoeibaar toeslaan - kreeg Bonnie in oktober 1971 een uitnodiging om deel te nemen aan het World Pop Festival of Tokio. Bonnie ging, zong en overwon. Voor haar vertolking van het lied "Planet of Love" van de Candadees Sanford Alexander kreeg zij de "Award for Outstanding Ar- tist." Japanse aanbiedingen en belevenis sen volgden: 5 tv-, 6 radioprogramma's, tientallen interviews en 2 plaatopnamen die resulteerden in de in Japan uitgebracht singles "Fly with me" en "Tokei wo" (ver taling van "I won't stand between them" Dat de karnavalsvereniging zich al jaren kan verheugen op een steeds weer groeien de belangstelling tijdens de verschillende evenementen in de Knollenburcht is een ple zierige constatering. Dit geeft alle mensen "achter de schermen" een grote voldoe ning. Dat de optocht, als enig buitengebeu- ren, de laatste jaren sterk groeiende is zal ook ieder zijn opgevallen. Zoals het zich nu laat aanzien kunnen de Narre Knollen zich dit jaar verheugen op een "volwassen" optocht. Er zijn naast de "Vaste-kern-deelnemers" een groot aan tal "nieuwe" aanmeldingen met onderwer pen die het beste doen hopen voor de op tochtcommissie. Er wordt al wekenlang hard gewerkt aan kostuums, wagens en overige optocht-attributen om te gaan mee dingen naar de hoogste eer: de Knollenbo- kaal en een aardige geldprijs. In totaal is er een bedrag van 950,- aan prijzengeld beschikbaar, inclusief een aan moedigingsprijs van 50,-. Die worden eer lijk verdeeld over de volgende drie catego rieën I. Individueel; II. Kleine groep 2 t/m 5 personen III. Grote groep (meer dan 5personen). Optochtjury - De stoet van wagens en loopgroepen die over 10 dagen het daglicht gaat aanschou wen zal door een deskundige jury beoor deeld worden. De lijst met onderwerpen overziende zal het dit jaar voor de jury van de optocht een enorme klus worden om de "beste" eruit te halen. Zij beoordelen de wagen of groepen op drie punten 1. De keuze van het onderwerp; 2. hoe wordt het onderwerp uitgebeeld; 3. het karnavaleske karakter. In de jury hebben ook dit jaar zitting: Wim Butzelaar, de eerste prins uit het geslacht Narre Knollen, als voorzitter; Carol Voges, bekend illustrator van vele kinderboeken; wethouder J. MenneToon van de Berg, oud bestuurslid van de Narre Knollen, dhr. A. Kok en mevr. J. de Zoete. Zij zullen ook dit jaar weer hun uiterste best doen om een objectieve jurering uit te bren gen van de optocht 1986. De eerste hit van rock 'n roll gigant John Spencer dateert uit 1974. Nu, elf jaar later, scoort hij nog steeds hit na hit met singles als "Lana," "Pretty Woman,n Steelgi- taar, 'n glaasje wijn," "Johnny, vergeet me niet," "Een meisje voor altijd," "Telefoon baby" (samen met Lyda van Leersum) en "Wat 'n nacht." Het begon allemaal zo'n 11 jaar geleden met "Jealous Fooi," dat maar liefst twaalf we ken in de Belgische hitparade stond geno teerd. Een jaar daarna verscheen zijn eerste LP "John Spencer Sings American Golden Hits." Na deze suksesvolle periode hield John Spencer, pseudoniem voorde Til- burger Henk van Broekhoven, zich voorna melijk bezig met produceren en schrijven van teksten van o.a. Nick McKenzie "Hello Goodmorning"en Sonja "Boemeladie- boem" In 1982 maakte John Spencer een Neder landse vertaling van het bekende Roy Orbi- son-nummer "Lana," dat hij in eerste in stantie zelf opnam en op single uitgebracht. Toen echter Tom en Rob Peters van Sure Shot Music deze single in handen kregen en beluisterden, werd door hen direkt kontakt opgenomen met John om de single officieel bij Phonogram uit te brengen. Het resul taat: "Lana" werd een enorm sukses en het leverde John een verdienstelijke Top-40 no tering en vele optredens op. Vanaf die periode ging het alleen maar bergopwaarts met John. In maart '83 ver scheen de langspeler "Lana," in december van datzelfde jaar gevolgd door het album "Jukebox Hits" en medio '84 werd (via Ar cade) de LP "John Spencer" gereleased, die tevens de eerste gouden LP opleverde voor John Spencer. 1985 begon meteen goed met de top-40 hit "Jozefien," de Neder landse versie van Johnny Ray's hit uit de ja ren vijftig "Yes tonight Josephine." De stoet zal zich van de Brandweerkazerne naar de Knollenburcht begeven langs de volgende straten Korte Kerkstraat - Steenhoffstraat - Van Weedestraat - Burg. Grothestraat - Ko- ninginnelaan - Nieuwstraat - Beetzlaan - Beukenlaan - Wiardi Beckmanstraat - J. de Rooijstraat - Vrijheidsweg - Industrieweg. Ontbinding van de stoet bij de Knollen burcht. De deelnemers dienen ervoor te zorgen dat de wagens na de optocht bij de hal worden geparkeerd (er is plaats genoeg). Het einde van de optocht is gepland om 15.30 uur waarna de deelnemers en medewerkers een gezellig borreluurtje zullen hebben in de Knollenburcht met muziek van de Master Sound Drive-In-Diskotheek. Prijsuitreiking De prijsuitreiking zal zijn om 16.00 uur en zal geschieden door Prins Bernhard de Eer ste die de prijswinnaars bekend zal maken. Na de prijsuitreiking is er nog ruim tijd voor een feestje dat, net als vorig jaar, uit zal groeien tot een oergezellig "kleintje karna val." Om half zes zal de zaal gesloten wor den om in orde gebracht te worden voor het "Bal der Zotten" dat om half negen van start gaat Niets lijkt een "grootse" optocht in de weg te zullen staan en als ook de weergoden hun medewerking aan het welslagen van dit bui ten-gebeuren zullen geven, dan zal de op tocht evenals voorgaande jaren uitgroeien tot één der mooiste evenementen van het karnavalsweekend. Voor eventuele deelname aan de optocht kunt u zich richten tot J. Vis, Da Costalaan 3 te Soest, tel. 02155 - 18565. Hij zal u graag no- Prijzenpot teren als deelnemer. De deelnemers kunnen zich-verheugen in een goed gevulde prijzenpot voor dit jaar. Zoals gezegd is er een bedrag van maar liefst 950 gulden beschikbaar. Daar zit de aanmoedigingsprijs uit de kas van de Raad van Elf al in. De prijzen worden verdeeld over de al eerder genoemde categorieën. De Knollenbokaal, de wisselbeker die de Soester Courant beschikbaar heeft gesteld, gaat naar die groep of individuele deelne mer die van de jury het hoogste aantal pun ten toegekend krijgt. Na enige dagen van ongetwijfeld noeste ar beid voor de bouwploeg van de Narre Knol len gaan vrijdagavond om 20.30 uur de poor ten van de Knollenburcht open voor de eerste karnavalsvierders. Voor de vierde maal begint het Knollendams Karnaval met een avond die zal worden op geluisterd door het optreden van een natio nale topper. Waren het in voorgaande jaren Henk Wijngaard, Frank en Mirella, Albert West, de Dolly Dots en vorig jaar Drukwerk die de Knollenburcht op zijn vesten deden trillen; dit jaar komen Bonnie St. Claire en John Spencer naar Knollendam om onge twijfeld één van de hoogtepunten van karna val 1986 neer te zetten. Dat het net als voorgaande jaren een volle bak zal worden is welhaast met zekerheid te voorspellen. Voor de begeleiding van de twee genoemde vaderlandse topartiesten hebben de Narre Knollen beslag weten te leggen op de Torpe do Show Band. een professionele band die al diverse platenprodukties op hun naam heb ben. Voor diegenen die vorige week zaterdag het jubileum-bal van de Narre Knollen bezoch ten alweer bekenden, omdat de Torpedo Show Band toen ook al zijn kunnen demon streerde. Sleuteloverdracht Evenals voorgaande jaren is de officiële overdracht van de gemeentesleutel op de vrijdagavond. Hiertoe zal een vertegen woordiger van B. en W. van Soest tussen 21.30 en 22.00 uur in de Knollenburcht ver schijnen. Voor de symbolische overdracht van het "bestuur over Soest" aan Prins Ber- nard de Eerste wordt ook nu weer op de vrij dagavond een beetje ruimte gecreëerd in het programma. Naast het optreden van Bonnie St. Claire en John Spencer met de Torpedo Show Band en het "officiële gebeuren" van de avond zal ook de Eemlander Blaaskapel nog uitge breid voor het voetlicht treden. De aller laatste karnavalskrakers zijn er de afgelo pen weken "in gestampt" en op de eerste avond van het karnaval zal de Hofkapel van Bernard I zich ongetwijfeld van haar beste kant laten horen. Voor de Narre Knollen een avond die moet- "klinken als een klok," voor degenen die voorzichtig eens willen proeven van het echte karnaval beslist de moeite waard een kijkje in de Knollenburcht te nemen. Graag tot dan, Knollendammers! Als zaterdagmiddag de optocht "zijn einde" heeft gevonden in de Knollenburcht kan de zaal worden ingericht voor een ouderwets gezellige avond: Het Bal der Zotten. Om acht uur zullen de deuren van de Knollen burcht wagenwijd openstaan voor de hon derden Knollendammers die de bloemetjes op zaterdagavond eens even flink buiten zet ten. Deze avond is gepland voor de hal die dit jaar weer fenomenaal is aangekleed met een professionele "versiering" en een zo mogelijk nog mooier podium. 'n Beetje Band, die inmiddels voor de Knol lendammers geen onbekenden meer zijn sinds hun optreden vorig jaar op zondag avond en tijdens het Prinsenbal, verzorgen het muzikale gedeelte van de avond, tesa- men met de Master Sound Drive-in-Disko- theek. Als dan om een uur of half tien de stemming er goed in zal zitten, maakt Prins Bernard de Eerste met zijn Raad van Elf en dansmariekes zijn opwachting, voorafge gaan door de Eemlander Blaaskapel. Ook dit muziekgezelschap heeft door de ja ren heen bewezen "van wanten" te weten dus wat de muzikale omlijsting van deze avond betreft, zit het wel goed bij de Narre Knollen. Ook tijdens het Bal der Zotten zijn er enkele mooie geldprijzen te verdienen, voor de best-verkleden op deze avond. Als u zich toch in de karnavalskleding moet hij sen, maak hiervan dan wat extra werk; een leuke geldprijs is dan toch "mooi" ver diend. Om twee uur, zondagmorgen dus ei genlijk, zal deze tweede karnavalsavond eindigen. Route Dit jaar begint de karnavalsoptocht bij de Brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. De deelnemers zullen met hun artistieke scheppingen via de Kruisweg aanrijden naar de plaats van vertrek. Dit is gepland om 13.30 uur, opstellen vanaf 13.00 uur via ge noemde Kruisweg.

Soester Courant | 1986 | | pagina 33