Ome Willem - Joepie de poepie Zondagavond Knollenbal De dames in de kijkerd.... Zondagmiddag: Kinderkamaval met bekend van de film van Ome Willem Als vanouds:De grote knaller! Karnaval 1986 op de gevoelige plaat WOENSDAG 29 JANUARI 1986 KNOLLENKRANT PAGINA 7 I.v.m. het elfjarig bestaan van de Soester Karnavalsvereniging "De Narre Knollen" heeft het bestuur „Ome Willem" (Edwin Rutten) naar de „Knollenburcht" gehaald om zo ook de kinderen van Soest een bij zonder fijne kindermiddag te bezorgen. Ome Willem zal met zijn solo-programma ongetwijfeld de kinderen van jong tot oud weten te boeien. Als geen ander weet hij de kinderen aan te spreken en de Commissie Kinderkamaval verwacht dan ook vele Soester Knolletjes in de grote hal van de fir ma H. v. Asch aan de Industrieweg 37 op het industrieterrein. Wij denken dat dit een hap pening wordt die niemand mag missen en de leeftijd voor het Kinderkamaval is dan ook verlaagd naar 5 jaar. Alle knolletjes vanaf 5 t/m 12 jaar zijn van harte welkom. Kaartverkoop In het weekend van 30 en 31 januari zullen dankzij de medewerking van 15 basis scholen in Soest ongeveer 2000 folders wor den uitgereikt om de jeugdige Soesters'uit te nodigen voor de Kinderkamavalsmid- dag. Op donderdag 6 februari zijn de kinderen in de gelegenheid om op een 5-tal scholen, ver spreid over alle wijken van Soest, voor een bedrag van 4,00 een toegangskaart te kopen voor het Kinderkamaval. De scholen waar de kinderen een kaart kun nen kopen, na de middagschooltijd 15.15 of 15.30 uur, zijn de volgende wijk Soest-MiddenBonifatiusschool - Steen hof f straat 26. wijk Klaarwater/Smitsveen: De Achtbaan - v. Hamelstraat 99; wijk 't Hart/Soestdijk: K.B.S. "Soestdijk" - Theresiastraat 16; wijk Soest-Zuid: Ludgerusschool- Vosse- veldlaan 14a; wijk Soest-Midden: Bonefactiusschool - Steenhoffstraat 26. Op deze scholen zullen dames van de Raad van Elf tot 16.00 uur aanwezig zijn voorde kaartverkoop. Indien u geen gebruik maakt van deze mogelijkheid kunnen toegangs kaarten voor het Kinderkamaval ook ge kocht worden op onderstaande voor verkoopadressen Tabakspeciaalzaak v.d. Fliert, Winkelcen trum Smitshof Tabakspeciaalzaak De Beer, Winkelcen trum Overhees Tabakspeciaalzaak Jac. de Bruin, Gallen- kamppelsweg 1 Binnen en Buiten Verlichting, F.C. Kuijper- straat 24 Fam. Beijer, Beukenlaan 7 Prijzen Natuurlijk verwachten wij alle kinderen weer in leuke en orginele karnavalskos- tuums. Ook nu zal een deskundige jury de kos tuumpjes beoordelen en de mooiste en orgi- neelste kostuums dingen mee naar prach tige prijzen. De jury onderscheidt 3 categorieën; A jeugd van 5 t/m 7 jaar B jeugd van 8 en 9 jaar C jeugd van 10 jaar en ouder. In elke categorie zijn 3 prijswinnaars. De play-back wedstrijd die vorig jaar zo'n fantastisch succes was moet dit jaar verval len i.v.m. de jubileum attraktie: de show van "Ome Willem," die ongeveer 60 minu ten zal duren. Maar.... wanneer er kinderen zijn die bijv. op school in de afgelopen of komende tijd met succes een playbacknummer hebben gedaan of nog gaan doen en ook op het kin derkamaval" dit zouden willen doen, kunnen kontakt opnemen met de Hr. Engberink, Dor- resteinweg 57, tel. 19399 (tussen 17.00 -18.00 uurMisschien zijn er nog enkele gaatjes in het programma te vinden voor enkele optre dens. Het Kinderkamaval begint zondagmiddag om 13.30 uur (zaal open 13.00 uur) in de grote hal van de Firma H. v. Asch aan de In dustrieweg 37 op het industrieterrein. Het feest duurt tot 17.00 uur. De commissie van het kinderkamaval verzoekt de ouders de toegangskaart met een koordje de kinderen om te hangen. Voorzie de toegangskaart duidelijk van naam en leeftijd. Bij de ingang worden de toegangskaarten voorzien van stickers in 3 kleuren i.v.m. de jurering van de kleding en het uitdelen van de versnaperingen. Indien uw kind suikerpatiënt(eis, voorzie de kaart even van een duidelijke S., zodat wij daarmee met de traktaties rekening kunnen houden. Vanzelfsprekend bezoeken Prins Bernard met zijn Raad van Elf en dansmariekes de ze middag het Kinderkamaval, begeleid door de Hofkapel, en de prins zal de prijsuit reiking voor zijn rekening nemen. Voor de ouders De commissie kinderkamaval doet een dringend beroep op de ouders 1. I.v.m. de geringe garderobe capaciteit ver zoeken wij de ouders jassen en jacks etc. van de kinderen mee naar huis te nemen en bij het afhalen weer bij de hand te hebben. Dit voorkomt vele moeilijkheden. 2. Als u de kinderen komt brengen, mag u desgewenst tot 13.30 uur in de hal aanwe zig zijn. Om ongeveer half 2 worden alle ou ders verzocht de hal te verlaten. Het is uit eindelijk een kinderfeest en uw kind is in goede handen. Het bestuur van de "Narre Knollen," de Raad van Elf en hun dames zijn goede, oplettende en zeer zorgzame be geleiders van dit festijn. 3. Dit jaar is er geen extra tent bij de hal ge plaatst. Het is dus niet mogelijk te blijven. 4. Omstreeks kwart vóór 5 zullen wij de ou ders weer toegang geven tot de zaal om hun kind (eren) af te halen of op te zoeken. Misschien kunnen we met een gezamenlijke polonaise o.l.v. Prins Bernard een fijne af sluiting aan de middag geven. Wij rekenen op uw medewerking. Sponsoring Het is ondoenlijk om alle ingezetenen van Soest, die zich inzetten om het Kinderkama val te doen slagen, te bedanken. Dat zijn er velen. Voor de milde gevers van de versna peringen, die de kinderen aangeboden wor den, wil het bestuur toch wel een uitzon dering maken. Bakkerij Ben Rademaker B.V., zorgt dat er zondagmorgen zo'n 600 krentenbollen kunnen worden afgehaald. Bottelmij „Het Gooi" b.v., fabrikant van Coca Cola, zorgt er voor, dat alle kinderen een heerlijk glas Coca Cola krijgen, terwijl Groente- en Fruithandel J. v. Dasselaar de kinderen een mandarijn aanbiedt. Ook deze milde gevershartelijk bedankt Garderobe-perikelen in de Knollenburcht Al gedurende een lange reeks van jaren "tobt" de karnavalsvereniging de Narre Knollen met een garderobe-probleem. Sinds zij als feestzaal uitweken naar het industrie terrein is de garderobe-ruimte weliswaar meer dan voldoende, maar het blijft echter een vervelende constatering dat na afloop van de feestavonden altijd wel mensen een verkeerde jas of jack aantrekken en dat de volgende dag(enpas bemerken. Op deze wijze wisselde in de afgelopen jaren al menig kledingstuk van eigenaar, hoewel iedereen volstrekt te goederen trouw handel de. Hiertoe een praktische tiplaat uw jas of mantel thuis of. als het daarvoor te koud mocht zijn, in de auto om genoemde proble men te voorkomen. Mocht u desondanks met een verkeerd kledingstuk thuiskomen dan is er op maandagmiddag tussen 14.00 en 14.30 uur de mogelijkheid om dit bij de Knol lenburcht te ruilen en eventueel een verge ten jas of mantel op te halen. Zoals al jaren het geval is, staat voor de Narre Knollen één ding als een paal boven water: Zondagavond - Knollenbal - volle bak. Drie begrippen die onverbrekelijk met elkaar verbonden zijn en daarom een avond waar de Narre Knollen nog steeds erg trots op zijn. Op deze avond zullen zo'n kleine duizend Knollendammers de Knollenburcht bevol ken en een feest vieren dat in de wijde om geving zijn weerga niet kent. Met muziek van 'n Beetje Band en de Mas- ter Sound Drive-In-Diskotheek zal om half negen een feest beginnen dat over het ge heel genomen het drukste en gezelligste is van het hele karnavalsweekeinde. Ter on dersteuning van het grote gebeuren zal er "verhoogde paraatheid" zijn achter de twee bars en in de snack-hoek. Dit om te zorgen dat dereen op tijd voorzien kan worden van het broodnodige natje en droogje. De inwendige mens kan dus eigenlijk niets tekort komen. Er zal op deze avond alleen plaats vrij gehouden worden voor Prins Bernard de Eerste met z'n gevolg en natuurlijk voor de Hofkapel. Voor de rest zal de Knollenburcht "tot de nok" gevuld worden met onver woestbare Knollendammers die, zoals ge woonlijk, het tijdsein van twee uur als véél te vroeg ervaren. Vooral voor dit Knollenbal verdient het aan beveling om in de voorverkoop een kaart aan te schaffen omdat verkoop van kaarten aan de zaal slechts zeer beperkt, of zelfs helemaal niet mogelijk zal zijn. Als het Karnaval straks weer in alle hevig heid losbarst zal het licht van de schijnwer pers voor een groot deel gericht zijn op de prins en zijn raadsheren. Hoe terecht dat ook is, er is een groepje mensen die zeer nauw bij het "gebeuren" betrokken zijn, en die wat minder op de voorgrond treden. Dat zijn-de dames. Niet minder dan hun echtgenoten verdienen zij het om een keer in het zonnetje te worden gezet. Ook zij verzetten bergen werk en spe len op belangrijke punten een voorname rol. Zo luisteren zij ook dit jaar het 60 -Karna val op met een fraai stukje cabaret, waar voor zij de kostuums zelf maken. Ieder jaar treden de dames in een andere entourage op. Tijdens het Karnavalsfeest voor "oud- Soest" (maar wat heet oud?) zetten de da mes dan ook telkens weer hun beste beentje voor. Zo helpen ze tijdens deze Karnavals- middag ook bij de bediening, en zijn ze ook bij andere activiteiten ten nauwste betrok ken. De verkoop van de consumptiebonnen bijvoorbeeld is geheel in hun vertrouwde handen gelegd. Foto Swager hoffotograaf Evenals vorige jaren zal Foto Swager als hoffotograaf van Prins Bernard de Eerste, op alle evenementen aanwezig zijn in de Knollenburcht. Er zullen tijdens zo'n week endje Knollendam ettelijke rolletjes film "volgeschoten" worden. Vanaf zaterdag 15 februari zullen de karna- valsfoto's te bezichtigen zijn in de zaak van Foto Swager. Iedereen heeft dan gele genheid om uit deze kollektie foto's te be stellen als aandenken aan het karnaval 1986.

Soester Courant | 1986 | | pagina 35