Maandagmiddag 60+ karnaval Dinsdag 11 februariSluiting Maandagavond: Jeugdkarnaval Prins Bernard I tussen de wielen ALAAF! Voor de achtste maal in successie 21.00 uur: De Kuil 21.45 uurDe Knollentuin 22.15 uurd'Oude Enghe 22.45 uur: Bos en Duin 23.15 uur: 't Luykje 24.00 uurSluiting Van acht tot twaalf oerend hard verkleden Prijzen voor de beste WOENSDAG 29 JANUARI 1986 KNOLLENKRANT PAGINA 9 Dit jaar gaat op maandagmiddag al weer voor de achtste maal het 60 karnaval van start voor de oudste Knollendammers. Zoals alle voorgaande malen verzorgden de leden van de Raad van Elf een flink aantal adver tenties voor deze Knollenkrant. Van de op brengst van deze advertenties ontvangen zij een behoorlijk bedrag, waarmee een deel van de kosten voor deze bejaardenmiddag gedekt kan worden. De samenwerking tussen Soester Courant en Raad van Elf werd al zeven maal een succes en als u de Knollenkrant eens aandachtig doorkijkt ziet u dat deze formule ook deze keer weer erg succesvol blijkt te zijn. Hierbij is natuurlijk een dankwoord aan de Soester middenstand op z'n plaats, omdat zij weer massaal wilde meewerken aan de "finan ciering" van net 60 karnaval. Voor de bezoekers blijft echter een kleine bij drage vereist; deze bedraagt 7,50. In dit be drag is het vervoer per bus inbegrepen. De aanvang van de middag is om twee uur, het einde om ongeveer vijf uur. De zaal is open vanaf één uur. Er is een oergezellig pro gramma samengesteld voor de ouderen van Knollendam. De muzikale noot wordt deze middag verzorgd door de Master Sound Drive-In-Diskotheek en de Hofkapel van Prins Bernard de Eerste. Verder zijn er nog een groot aantal artiesten gearrangeerd waarover wij niet zullen uitweiden, dan is de verrassing eraf. Vanzelfsprekend worden de 60+ Knollen- dammers deze middag weer eens flink "in de watten gelegd" en zullen zij tijdens deze feestmiddag voorzien worden van een beste kop soep en een lekker hapje door de trouwe helpers van Slagerij van Asch. Dat er bij dit bedrijf een goed oog is voor de smaak van de oudste Knollendammers moge blijken uit het feit dat er na afloop alleen maar lege pannen en schalen ingeladen be hoeven te worden. Op het moment dat u dit leest is op enkele be jaardencentra al kaartverkoop geweest en op andere plaatsen zal dit nog deze week ge beuren door leden van de Raad van Elf. De data en tijden zijn op de betreffende verkoop punten bekend gemaakt. Hebt u desondanks geen kaart kunnen be machtigen, dan kunt u die kopen op de verkoopadressen of vanaf 13.00 uur aan de feestzaal. Op maandagmiddag rijdt de bus twee routes om de mensen naar de Knollen- burcht te brengen vanaf de verschillende op stappunten. De eerste route begint om 13.00 uur bij de Drie Eiken in Soesterberg; om 13.15 uur De Soesterhof te Soestduinen 13.20 uur Service-flat 'De Soester Duinen' 13.30 uur Slijterij van der Linden, Soest-Zuid 13.40 uur Medisch Centrum, Nieuweweg De tweede rit start om 13.15 uur op de Kerk straat tegenover Volvo-garage Van der Lee 13.25 uur Molenschot 13.35 uur Gemeentehuis, Steenhoffstraat 13.40 uur Mariënburg 13.45 uur Honsbergen en is vervolgens om 13.55 uur bij de Knollen- burcht aan de Industrieweg. Dat Prins Bernard de Eerste van de Narre Knollen in het karnavalsweekend van 7 tot en met 11 februari een druk bezet program ma heeft behoeft geen verdere toelichting. Traditioneel wordt dan onder de Soester ga rage-houders gezocht naar een passend au tomobiel voor zijn vervoer door Knollen dam. Hans Huigen van het gelijknamige autobe drijf aan de Kerkstraat behoefde zich geen moment te bedenken en trok één van zijn mooiste "raspaardjes" van stal. Prins Bernard I trok er met een groot deel van z'n gevolg op uit om de sleutels in ontvangst te nemen, welk moment voor de lezer op de ge voelige Dlaat werd vastgelegd. De sluiting zal gepaard gaan met het traditionele "haring eten" waarna Knelis, het symbool voor het karnaval, zal worden begraven. Prins Bernard de Eerste kan dan z'n versierselen voorlopig! in de kast hangen en zal ongetwijfeld terug kunnen zien op een geslaagd karnaval 1986. De café's die Bernard de Eerste in de loop van de avond zal bezoeken zijn Het einde van de 60 middag is tussen 17.00 en 17.30 uur gepland. Het vervoer terug wordt dan uiteraard ook verzorgd met de bus. Voor inlichtingen kunt u na 17.00 uur kontakt opnemen met de raadsleden Gerrit van Delden, telefoon 13728. of Sjaak de Vries, telefoon 20656. De jeugd gaat door, en zo hoort het ook. Het enige betrekkelijk "rustige" moment op de avond is als Prins Bernard de Eerste met z'n gevolg de feestzaal zal betreden. Als dan na vier uur "deurdonderenVer- onica de knoppen dichtdraait valt om 24.00 uur een diepe stilte in de Knollenburcht van Prins Bernard de Eerste, waarna iedereen spontaan de zaal verlaat. Een vaak beluis terde conclusie van deze avond is dan ook het ging oerendhard, maar het was ook oer gezellig. De entreebewijzen voor deze avond kosten 7,50 en zijn verkrijgbaar bij de vijf verkoopadressen. Tot maandag...bij Veronical Als vanaf vrijdag- tot maandagavond alle leeftijdsgroepen van de Knollen dammers de Knollenburcht hebben bevolkt wacht het bestuur, Raad van Elf en medewerkers van de Narre Knollen op dinsdag nog het opruimen van de feestzaal waarna zij 's avonds een bezoek brengen aan enkele horeca-gele gen heden in Knollendam. Om 24.00 uur 's nachts zal dan een eind worden gemaakt aan het karnaval 1986 door de overhandiging van de gemeente-sleutel door Prins Bernard de Eerste aan een vertegenwoordiger van de gemeente Soest. Dit officiële gebeuren zal plaatsvinden op het overdekte terras van Bar 't Luykje aan de Steenhoffstraat. De Narre Knollen rekenen op uw komst. Tot ziens! In het budget voor het karnavalsweekeinde is weer ruimte gelaten voor enkele zeer mooie prijzen voor de best verklede bezoe kers op de diverse feestavonden. Als op vrijdag, zaterdag, zondag en maan dagmiddag "alle leeftijden" de Knollenburcht hebben bevolkt is het op maandagavond de beurt aan de jeugd van twaalf tot achttien jaar. Er zijn vele mogelijkheden om de jeugd op deze leeftijd te vermaken maar wil men het echt goed voor elkaar hebben, dan is er maar één remedie: de Veronica-drive- in-Show. De bekendste discjockeys van Veronica houden zo'n kleine achthonderd teenagers van 20.00 tot 24.00 uur bezig met wat prijs vragen en natuurlijk met hun "eigen" mu ziek. Wordt er door de ouderen van tijd tot tijd nog wel eens even gas teruggenomen, op maandagavond is dit beslist niet het geval. Het gaat om de meest originele en best ver zorgde kleding die door de jury zorgvuldig zal worden beoordeeld bij het betreden van de Knollenburcht. Voor het kinderkarnaval worden eveneens mooie prijzen beschik baar gesteld. Op deze middag zijn er door de verschillende leeftijdsgroepen leuke prijzen te verdienen als men tot de winnaars be hoort. Natuurlijk zijn er ook maandagmid dag en maandagavond voor de 60-plussers en de jeugd mooie prijzen beschikbaar voor diegenen die er qua uitdossing het meest verzorgd uitzien. De prijswinnaars zullen telkens tijdens de middag of avond bekendgemaakt worden en hun prijs in ontvangst kunnen nemen uit handen van Prins Bernard de Eerste. Be steedt wat extra aandacht aan uw karna- valskleding, de te winnen prijzen zijn meer dan de moeite waard

Soester Courant | 1986 | | pagina 37