_SchadeJ|| faanuw aui m Ambitieus cultureel programma C-drie ueremgmg PAGINAtp WOENSDAG 5 FEBRUARI 1986 SOESTER COURANT PAGINA 13 ■Film Cursussen C-drie succesformule Ledenwerfaktie drumband muziekvereniging P. V.O. Vrijwilligers Vakature Bank Brief uit verpleeghuis Gegarandeer! arms rijf uitgevoerde Met dit bewijs geven wij u een voi jaar garantie op de door ons werkzaamheden. R Stalenhoef t»* autoschade FOCWA, kenmerk voor vakwerk Open Podium Artishock zoekt artiesten n éf Februari-programma Vereniging Artishock Stichting Gast Ouder Projekt Soest drie jaar aktief GASTOUDER* PROJEKT-SOEST Filmhuis: 'Stop making sense' Expositie Céline Leopold 1 li djh li Muziek: 'Bange' n ultureel Creatief Centrum pleid let de 44 cursussen die vorige week jprden over de activiteitenplanning in idteltscentrum in de regio geworden. g groter dan "De Hof" in Amersfoort. vorige week zijn Ernst Dienaar ^u-sussen), Jan Heerkens (cultuur) n Leo Wijnand (Horeca) het eens ge- Jorden over de activiteitenplanniing in fet gebouw aan de Willaertstraat. Zie Et verslag van de persconferentie el- !rs in dit blad. De weigering van de -jortstichting om met C-drie te praten Irustte op een misverstand. Inmid- Jels hebben de directies informeel con- [ct met elkaar gehad en binnenkort Tndt een kennismakingsgesprek plaats b bestuurlijk niveau. heater 13 februari speelt Hans Liberg in ■drie zijn tweede soloprogramma Berg Terg. De vorige maand ontving deze Jano-virtuoos en spraakwaterval in msterdam de Pall Mali Export prijs 35. Het nieuwe programma van deze fcademisch geschoolde musicoloog iat geweldig aan. Op tijd reserveren! lolitie 5 maquette die brigadier C. Kerens lemaakt heeft van het nieuwe politie- au aan de Dalweg is een schitterend >orbeeld van huisvlijt en creativiteit. Een priegelwerk", zegt hijzelf. Zie jet interview elders in dit blad. Mor- jenavond is hij in C-drie met zijn maquette. En zet Uw auto niet op de jprit naar de ingang, want daar heerst twee weken een parkeerverbod n het wemelt van de agenten morgen! ten bekeuring is zondegeld. |an Leyendekker >eze omroepmedewerker vindt het leuk fcorgenavond in "Soestand" Wiebe |feilof (GPV/SGP/RPF), Adriaan Pot- D'66) en Leidje Tomassen ■Progressief Soest") te interviewen, pe Vara-man zegt: "Ik heb nog alle fegevens van vier jaar geleden bewaard i ik zal ze dus confronteren met hun «loftes van toen en wat ervan terecht js gekomen." i deze individuele interviews zal Jan pisser "Arie Wandelaar" interviewen Ever het culturele leven in de regio [en in het bijzonder in Soest, ppnieuw dus een keiharde confrontatie de enige, echte praatshow die hier fcestaat in dit dorp: "the talk of the lown". fluziek Richard Random is de artiestennaam pan de Soester musicus Richard van :emmelen. Hij zingt morgenavond in f'Soestand" eigen composities, soms bijgestaan door Anjo van Lieshout, neestal ondersteund door een zelfge maakte orkestband. Met deze band worden ook nog enige partijen (gi- r, synthesizer) meegespeeld, njo is een zangeres met een krachtig [en emotioneel geladen stemgeluid, iij zong vroeger voornamelijk folk songs, nu ook eigen nummers en moder- }ne covers. Zij begeleidt zichzelf op gi- soms bijgestaan door Richard ndom op^ynthesizer of piano. Expositie Nu nog een tentoonstelling en cursisten- werk, maar vanaf 1 maart een exposi tie van een Turkse kunstenaar. Dit in verband met de volgende "Soestand" die geheel in het teken staat van de buitenlandse Soesters. Jacht Wat is een slipjacht precies? Wie is de "master" van de Jachtvereniging Soest- dijk? Heeft de jacht zin in de Soester of is het sport verdwazing? Deze en andere vragen komen uitvoe rig aan de orde morgenavond in "Soe- stand". De toegang is gratis. Jazz Elke derde zondag van de maand is het jazz-zondag in C-drie. Zo ook op zondag 16 februari met Joop van Enkhuizen, [Cees Slinger, Johnny Engels en Jac- ques Schols. Joop van Tol hierover: Een middag voor 'dertig plussers met I juitstekende muziek, in een lekker ■sfeertje." Bowling Bowlen kun je in C-drie op alle leeftij den. Het plezier dat vooral ouderen hieraan beleven werkt aanstekelijk. Zie i foto en lees het verhaal elders in [[dit blad over Senioren-bowling. Deze maand begint het bioscooppro-; Igramma in C-drie. Zaterdag "Ram- lbo" en de volgende week "Runaway". °P 22 februari wordt'Falling in love' gedraaid. Aanvang van alle voorstel- bngen om half negen precies. I Unicef I Mevrouw Rademaker is morgenavond traditiegetrouw aanwezig met haar Unicefartikelen in "Soestand". Zij I staat in het Witte Café en noteert ook collectanten. Want die heeft ze hard I nodig voor haar organisatie. Scrabble Mevrouw Anneke Tak-Muys speelt morgenavond in het Witte Café een de- monstratiepartij scrabble tegen haar dochter mevrouw Renske Druyff-Tak. I Beiden kunnen met een wedstrijdge middelde van 475 punten gerekend worden tot de beste speelsters van Soest. Mevrouw Tak zegt: "Voor ons geldt het spreekwoord: oefening baart kunst. We zijn zo geoefend, we hebben zoveel routine, we spelen zo vaak en al zo lang, dan maak je hoge scores. Verder moet je wel taalgevoel hebben en niet te lui zijn woorden op te zoeken." De wedstrijd begint om 20.00 uur pre cies in "Soestand." Pro memorie Telefonisch is C-drie te bereiken via nummer 22188. Het adres is Willaert straat 49. Maar alle post moet naar Postbus 347, Postcode 3760 AH in Soest. Bankrelatie Rabo3599.37497. Postgiro 212775 t.n.v. Rabo Soest. Ingeschreven bij de Kamer van Koophandel in Amers foort nr. S188015. Hans Liberg (IS februari). Het heeft even geduurd, maar nu is het dan toch zo ver: het nieuwe cultureel creatief centrum C-drie presenteert deze week het theater-programma waarmee het volgens coördinator Jan Heerkens vanaf deze maand gaat "bruisen" van de culturele activiteiten in Soest. Voorlopig reikt het tamelijk ambitieuze programma tot eind mei, maar Jan Heerkens en Jan Visser, be stuurslid, sluiten niet uit dat er ook in juni nog een staartje aan het program ma groeit. "Afwisseling", dat is het hoofdken merk van het programma, waarin be kend en onbekend, prestigieus en populair elkaar afwisselen en in ba lans houden. Vooral het theater-aan bod valt daarbij in het oog: het is veelzijdig en reikt van cabaret tot serieus theater en van amateur-optre dens tot professioneel toneel. "C-drie wil geen schouwburgje spelen", aldus Jan Heerkens vorige week tijdens een persconferentie waarin het nieuwe programma werd gepresenteerd, "maar vooral laten zien hoe theater wordt gemaakt. De expliciete doelstelling van C-drie is het koppelen van zoveel mogelijk on derscheiden activiteiten in een thema tische programma-opzet. In de komen de tijd - met name op 1 maart - is bij voorbeeld het hele programma onder te brengen onder de noemer "buiten landers en gemeenteraadsverkiezin gen". Er komt een aflevering van de talkshow Soestand ('s middags, om ook buiten landse vrouwen de gelegenheid te ge ven een kijkje te komen nemen) waar in met name gasten aan het woord zul len komen van politieke partijen en van instellingen die met buitenlanders werken, maar er komt ook een exposi tie van een Turkse kunstenaar, een theatervoorstelling "Emigranten' waarin twee Marokkanen de hoofdrol len spelen en een optreden van een Turkse volksdansgroep. Dit seizoen vinden deze koppelingen nog incidenteel plaats, aldus Jan Heer kens, maar het volgend jaar zal het vaker gebeuren. Budget: 40.000 gulden Op theater-gebied zal er in de komende maanden in C-drie inderdaad het no dige te zien zijn. Daarbij wordt niet gemikt op grote produkties, want de betaalbaarheid speelt uiteraard een belangrijke rol en C-drie beschikt over Scène uit 'Emigranten' (1 maart). een beperkt budget (al bedraagt dat al met al toch nog het lieve som metje van 40.000 gulden! De donderdag wordt de "vaste" theater avond. Het programma begint op 13 februari met een voorstelling van Hans Liberg met zijn tweede soloprogram ma Berg-Berg, een avondvullende one man-act, een show die de fantasie prik kelt, een avond uniek entertainment, zoals hij wordt aangekondigd. Op 20 februari brengt het Nederlands Repertoire Gezelschap de voorstelling "Jan Pieterszoon Coen", een toneel stuk van J. Slauerhoff, dat tientallen jarenlang verboden werd, vanwege de verhoudingen met Indonesië, waar het stuk zich afspeelt. Zaterdag 1 maart volgt de groep Ska- mander met "Emigranten", op don derdag 13 maart Serpentijn met "Nacht spiegel", op 20 maart Teatro Obstinato met twee stukken Lorca, op 10 april de Theaterwerkplaats Utrecht met Woy- cek", op 19 april de Stoepgroep met satirisch straattheater en op 24 mei een dansweekend met twee voorstellingen van "Reflex" van Susan Senduk en Nickey de Haan. Op 29 mei tenslotte komt de theatergroep Zeno terug naar Soest met "Het mysterie van Alkeste" Jazz-liefhebbers komen aan hun trek ken met een viertal nu al geplande jazz-voorstelling (16 februari, 16 maart, 20 april en 19 mei, steeds op zondag). Bij de eerste twee avonden staan Joop van Enkhuizen en het trio Cees Slinger, resp. het Klaus Fenter Trio en Jenny Cordee genoteerd. 'Rambo' Film gaat ook een belangrijke rol spe len in C-drie. De zaterdag wordt de vaste filmavond en de eerste voorstel ling is gelijk al een uitsmijter: "Ram bo" draait op 8 februari om 20.30 in het. culturele centrum. Jawel. Op 15 februari is de beurt aan "Runaway" (een film met Tom Selleck ("Magnum") en op 22 februari volgt "Falling in Love" met Robert de Niro en Meryl Streep. Voor elk wat wils, kan men wel zeggen. Soestand, de talkshow die in Soest al bijna "the talk of the town" aan het worden is, gaat onverdroten door. De eerste staat geprogrammeerd voor morgenavond (donderdag 6 februari) en staat al een beetje in het teken van de verkiezingen. De woordvoerders van de kleine partijen Prog. Soest, D'66 en GPV/SGP/RPF komen nu aan het woord. Op zaterdag 1 maart is er dan de bij zondere "buitenlandse" Soestand en verder staan er nog een drietal afle veringen geprogrammeerd voor 1 april 22 mei en 26 juni. "Literair" De ontwikkeling binnen de cursussen van het cultureel en creatief centrum maakt dat alle verwachtingen en records ruimschoots verbroken worden. Het aantal bezoekers en deelnemers blijft groeien. Bestond er aanvankelijk de verwachting dat na de verhuizing en de reorganisatie de toeloop van cursisten in C-drie enigszins zou teruglopen dan is de afgelopen maanden bewezen dat die verwachting onjuist was. Na de succesvolle openingsweek in september 1985 bleek het aantal cur sisten voor de eerste serie cursussen van 15 lessen op het gebied van dans, handenarbeid, tekenen, toneel, fotografie, enz. te groeien tot 570 deel nemers. Deze maand is na de drukbezochte en gezellige open dag waar meer dan 1000 bezoekers keken en luisterden naar alle activiteiten, de aanmelding opnieuw explosief. Vanaf 27 januari j.1. ging de tweede serie lessen van start en het ziet er naar uit dat het centrum voor de creatieve cursisten op de avonduren volledig volgeboekt is. Het bestuur, de staf en de dagelijkse leiding zijn bijzonder verheugd over deze ontwikkelingen. C-drie beantwoordt kennelijk aan de verwachtingen die de inwoners van Soest van een cultureel en creatief centrum hebben. Opnieuw een succes voor het cursusgebeuren. Even voorstellen: dit zijn: Natas ja, Eric, JÖrgen, Ilona, Bernie, Robert, Paul, Ronny, Ruben, Marcel, Petra, Frank, Jolanda, Henk, Xander en An- dréa. Samen vormen zij de drumband van P. V.O. De drumband van PVO is volop in op bouw. In 1985 is opnieuw begonnen met deze groep jongens en meisjes mét een geheel nieuwe opzet en aanpak. Het uitgangspunt van de nieuwe in structeur is een goed tamboer- en l> ra- korps, dat technisch een goed stuk mu ziek kan maken..Tevens is de opleiding erop gericht dat de drumband geza menlijk met de harmonie muzikaal kan optreden en meer showgericht is. De minirettes en majorettes vormen het showelement, waarbij de shows muzikaal ondersteund worden door de drumband en orkest. De drumband bestaat uit een groep jongens die met veel plezier en in een goede sfeer re peteren. Om alles op volle sterkte te krijgen is er bij de drumband dringend behoefte aan nieuwe leden, jongen en meisjes (ook ouderen zijn welkom) die het trommelen of het bespelen van de lyra willen leren. Ook is er behoefte aan jongelui (liefst wat ouders) die de ritme-instrumenten willen bespelen: pauken, timbaai, over slag, etc. P.V.O. heeft dringend behoefte aan nog minstens 15 leden om voor 10Q% te kun nen realiseren wat het graag wil: een goede en mooie showband. Wie heeft zin om dit te gaan doen? Voor de trommel en de lyra kun je vanaf 10 jaar bij P.V.O. terecht. Voor de zwaardere instrumenten moet je minimaal 15 jaar zijn. Je zult zien dat het erg gezellig is, maar je moet na tuurlijk wél werken. De repetitie is op dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur aan de Rembrandtlaan 9. Je mag natuurlijk ook met je vader of moeder komen. Inlichtingen op maandagavond vanaf 19.00 uur in het P.V.O. gebouw aan bo vengenoemd adres. Bij de minirettes en vooral bij de ma jorettes zijn er nog plaatsingsmogelijk heden. Inlichtingen op donderdagavond vanaf 18.00 uur voor de minirettes en vanaf 20.00 uur voor de majorettes. Bij de showgroepen krijg je een moder ne opleiding. is er in C-drie nog iets te doen op don derdag 3 april en vrijdag 30 mei. Midas Dekkers is voor één van beide avonden te gast gevraagd, maar of hij komt is nog niet helemaal zeker. Tenslotte gaat C-drie zich - waarschijn lijk in samenwerking met de Kinderboer derij en de Vereniging Artishock ook nog toeleggen op kindertheater. Daarvoor zijn de data zondag 2 maart, woensdag 9 april, zondag 11 mei en zaterdag 1 juni al vast gereserveerd. Over de invulling moet nog worden overlegd. Exposities tenslotte zullen in het Wit te Café om de vier a zes weken wis selen. In eerste instantie mikt Jan Heerkens hiervoor op Soester kunste naars. Entree (onder) 'n tientje C-drie voert een entreebeleid dat er op gericht is een zoveel mogelijk redelijke prijs te vragen. Dat betekent dat men in het algemeen niet meer dan een tien tje kwijt zal zijn voor het bijwonen van een van de activiteiten, of zelfs heel wat minder. Ook de horeca-poot van het centrum speelt een belangrijke rol. De vrijdag avond wordt zoveel mogelijk vrijge houden voor bijzondere gelegenheden - te denken valt aan het bedrijfsleven of aan personeelsverenigingen die een avondje uit organiseren - voor groepen van 100 of meer personen. C-drie, in het bijzonder Leo Wijnand, de man van de "horeca", verzorgt deze avonden, eventueel gecombineerd met een ar tiestenaanbod. Er wordt al geacquireerd onder potentiële klanten. De activitei ten moeten wel in de sfeer van C-drie passen, aldus Jan Heerkens. Ook zijn er ideeën om de entreekaartjes voor bijvoorbeeld de films in waarde te verhogen door de prijs inclusief te laten gelden voor een consumptie en zijn er mogelijkheden om bijvoorbeeld "aparte" buffetjes te organiseren. Lieten we in een vorig artikel enkele vrijwilligers uit de gezondheidszorg aan het woord ditmaal volgt een brief die bewoners van een verpleeghuis aan hun vrijwilligers hebben geschreven. 'Lieve vrijwilligers, De meesten van u zijn al jaren hier in huis en we hebben met u al een fijne sa menwerking, daarom is het misschien een beetje vreemd dat ik nu het woord tot u richt om verlangens die wij als be woners hebben tot uitdrukking te bren gen. De reden is dat ons gevraagd is om, nu eens zonder beperkingen, onze wensen ten aanzien van hulp door vrijwilligers kenbaar te maken. We zijn daarom bij elkaar gaan zitten, van elke afdeling één bewoner, en hebben een hele was lijst opgesteld, waarvan u maar niet moet schrikken, maar waarin we onze diepste wensen naar boven hebben la ten komen. U zult zich afvragen waar om dit nodig is, nu u hier al zolang werkt, maar onder onze bewoners leeft een groot verlangen naar wat extra zorg en aandacht en nu u hier toch alle maal bent, nemen wij de gelegenheid waar om u nog eens te vertellen waar wij het meest behoefte aan hebben, schrikt u niet, het zijn vaak hele kleine dingen, zo op het oog onbelangrijk, maar als wij daarbij uw hulp zouden kunnen krijgen zou het leven heel wat aange namer zijn. Een beetje ondersteuning bij: - het water geven van onze plantjes; - het wassen van een pullover of jurkje ;- knoopje aanzetten of elastiekje inrij gen - het winkelen om nieuwe kleren te kopen; - een brief te schrijven of wat dingetjes die we anders zouden verge ten op te schrijven- drinken en eten- onze kast eens lekker opruimen - na gels lakken, haar verzorgen; - het ver zorgen van de dieren op de afdeling. Gezelschap én ondersteuning hebben we ook graag bij - scrabbelen en kaarten; - bingo spelen; -naar een film, concert of modeshow gaan; - zo maar eens even lekker wan delen - bij de fruitkraam wat vers fruit gaan kopen; - voor bij de boterham eens iets extra te gaan kopen, bijv. een haring; - het zomers naar de tuin gaan; - met ons mee te gaan naar de biblio theek om boeken te ruilen; - met ons mee te gaan naar ontspanningsavon den in de lounge- mee te gaan naar zie kenhuis of polikliniek. Enkele bewoners zijn echt afhankelijk van ondersteuning. Voor hen zou het fijn zijn als er af en toe eens iemand komt voorlezen, plaatjes draaien, boodschappen gaat doen of alleen maar eens even luistert. We weten heel zeker dat het personeel al deze dingen graag voor ons zou doen, maar door het vele werk blijft er juist voor deze kleine dingen geen tijd meer over. Daarom vragen we het nu aan u. We hebben al enkele "juweeltjes" van vrijwilligers die aan al deze wensen van bewoners, en dan bedoel ik hier mee speciaal de vrijwilligers die op de afdeling werken, tegemoetkomen en een heel fijne band met ons hebben. Er is bovendien nog een groot aantal vrij willigers die ander goed werk in huis doen: U.V.V., handwerken afmaken, met uitstapjes meegaan, bij ontspan ning helpen enz. Wij zijn u allen erg dankbaar voor het geen u voor het algemeen belang voor ons allen doet en hopen dat u ook zelf hier met plezier 'werkt.' Wilt u ons meehelpen om vrijwilligers aan te moedigen mee te doen en om een goede samenwerking te krijgen? Namens de bewoners. Tot zover de verkorte versie van een brief uit een verpleeghuis. Uit de in houd komt duidelijk de behoefte naar vrijwilligers tot uiting en we vragen danook mensen met belangstelling voor deze vorm van vrijwilligerswerk eens kontakt op te nemen met de Stich ting Vrijwilligers Vakature Bank. Door plaatsgebrek kunnen deze week geen vakatures worden gepubliceerd. Ter compensering zal het volgende artikel geheel uit vakatures bestaan. Wel is er binnen het team van de VVB nog plaats voor één of twee medewerkers m/v. Heeft u belangstelling, neem dan eens kontakt op met de Stichting Vrijwil ligers Vakature Bank, Willaertstraat 49. Openingstijden: maandag, dinsdag en donderdag van 10.00 -12.30 en 13.30 - 15.30 uur, vrijdags van 11.00 -12.30 uur, tel. 12630. 1e Heeserlaantje 2 Tel. 02155 -18600 Na een korte doch onstuimige groei periode, waarin het Open Podium van de vereniging Artishock uitgroeide van een jam-sessie met een handjevol pu bliek tot een groepenpresentatie voor een bomvolle zaal, dreigt het nu enigs zins in het slop te geraken. Door di verse oorzaken kon alleen het Podium van oktober in dit seizoen normaal doorgang vinden. Afgezien van ziekte, verhuizingen en vakanties binnen de organiserende werkgroep is vooral het vinden van artiesten een probleem. Het kan toch niet waar zijn dat er in Soest en omgeving geen aanstormend talent meer is dat zich wil laten toejui chen door de met enthousiast publiek gevulde zaal? Wie kan er wat? Wie durft er wat? Wie helpt de organisato ren aan artiesten voor februari? Het hoeven niet per sé muzikanten te zijn. Wat de organisatoren betreft mag alles, zolang het maar amusements waarde heeft. Kom aan jongens en meisjes, dames en heren bellen naar: Rob Lijftogt, 02155-22731 Het volgende Open Podium is op 22 februari. Aanmeldingen graag voor de 15e en zoals altijd is de toegang gratis. Donderdag 6 februari 21.00 uur Film: Stop Making Sense (Jonathan Demme). Montge van vier concerten van de popgroep Talking Heads in het Pentalges Theatre te Hollywood. Op ve ler verzoek voor de derde maal in het filmhuis Artishock. Entree ƒ5,-- (ƒ4,--). Vrijdag 7 februari 21.00 uur Expo: Opening tentoonstelling van illustratrice Céline Leopold. Expositie geopend elke zaterdag en zondag van 15.00 tot 17.00uur (t/m 23 maart). Entree gratis. Zaterdag 8 februari 21.00 uur: Muziek: Trio Range met een avond solide jazz-rock door doorgewinterde corifeeën uit de Nederlandse popmu ziek. Een absolute must voor alle jazz- rock-liefhebbers! Entree 7,50 6,00) Zondag 9 februari 14.30 uur: Crea: Open Atelier. Jong en oud kun nen onder deskundige leiding en een gezellige babbel hun inspiratie toe vertrouwen aan papier of klei. Entree gratis. Donderdag 13 februari 21.00 uur: Film: MacBeth (Roman Polanski). Bestseller van de grootste schrijver aller tijden William Shakespeare over de opkomst en ondergang van generaal MacBeth en zijn verraderlijke echtge note. Entree 5,- (ƒ4,--). Zaterdag 15 februari 21.00 uur: Theater: Teatro Rapido brengt 'Wachten op Godot.' Aangrijpend psy chologisch drama van Samuel Beckett. Een smakelijke mélange van realiteit en absurdisme, waarin zich de ziel weerspiegelt. Entreeprijs 5,-- 4,-- Donderdag 20 februari 21.00 uur: Film: Sonatine (Micheline Lanctöt). Een uitgebalanceerde Canadese rol prent waarin de jeugdige overmoed, maar ook de kwetsbaarheid van twee jonge meiden wordt geportretteerd. Entree 5,-- (ƒ4,--). Zaterdag 22 febuari 21.00 uur: Muziek: Open Podium (onder voorbe houd, zie de pers). Jonge popmuziek groepen uit de regio presenteren zich aan het grote publiek. Entree gratis. Zondag 23 februari 14.00 uur: Jeugd: Artiskoop, het zondagmiddag programma voor de jeugdigen onder ons. De leukste manier om je verjaar dag te vieren Donderdag 27 februari 21.00 uur: Film: Tasio (Montxo Armendariz). Ontroerend levensverhaal van een jon gen uit een arm Spaans gezin. De grote wereld is een bedreiging, maar Moeder Natuur kijkt altijd toe.... Entree 5,-- (ƒ4,-). Artishock-leden korting op alle voor stellingen en tevens toegang tot de be sloten activiteiten. Lidmaatschap 54,-- per jaar, gezinsleden en jongeren t/m 23 jaar 27,-- per jaar. Inschrijfgeld f 10,-. Opgeven aan de bar of bij Pieter Henke, tel. 02155-12689. Steun Arti shock! Wat is het Gast Ouder Projekt (G.O.P.)? Het G.O.P. is een projekt van een stich ting, gevormd door vrijwilligers, die opvangmogelijkheden voor kinderen in de leeftijd van 0-±l2 jaar stimuleert. Wat wil het G.O.P.? Het G.O.P. wil ruimer opvangmogelijk heden kreëren door een adressenbe stand op te bouwen van mensen die opvang zoeken (vraagouders), b.v. voor mensen die - buitenshuis werken - andere aktiviteiten buiten de deur willen doen - een opleiding volgen - zijn of haar kind regelmatig wil uit wisselen. En van mensen die opvang aanbieden (gastouders). Gedacht wordt hierbij niet alleen aan jonge mensen, die zelf kleine kinderen hebben. Als gastouder kan iedereen in aanmerking komen. Ook wil het G.O.P. bemiddelen bij het vinden van ruil-ouderadressen. Hoe werkt het G.O.P.? Het probeert vraag en aanbod op elkaar af te stemmen, advies, bemiddeling en ondersteuning te geven. In probleemsituaties of in geval van noodopvang kan op het G.O.P. terug gevallen worden. Wanneer vraag- en gastouders be sluiten met elkaar in zee te gaaln spre ken zij zelf tijden, kondities en betaling af (G.O.P. richtlijn is 3,- per uur) en sluiten een overeenkomst. Verantwoordelijkheid en uiteindelijke keuze blijven bij betrokkenen. Om een deel van de kosten van het projekt te kunnen bestrijden vraagt het G.O.P. van iedereen die zich officieel laat inschrijven een éénmalige bijdra ge van 10,-. De mensen die zich aanmelden krijgen een vertegenwoordiger van de werk groep óp bezoek. Naast het invullen van een vragenlijst, waarbij vooral de motivatie voor deelneming aan de orde komt. Nadat de informatie binnen is, kan hei u.u.P. gaan uitzoeken bij wel ke gastouder een kind het beste onder gebracht kan worden. Is dat eenmaal vastgesteld, dan moeten de mensen zélf kontakt, met elkaar opnemen. De rol van het G.O.P. is puur bemiddelend. Gastouders, meldt u aanl De behoefte aan gastouders is groot. Het G.O.P. probeert wijkgebonden te werken, zodat de opvang van de kin deren in de buurt kan plaatvinden. Als gastouders melden zich vooral vrouwen aan. De vrouwen hebben zelf kleine kinderen en vinden een kind er bij leuk. Of hun eigen kinderen gaan naar school, of zijn het huis uit, en de moeder is dol op het omgaan met jonge kinderen. Vooral vrouwen, die zelf kin deren hebben en thuis zitten benadruk ken dat dit werk hun eigen keus is. De meeste gastouders vangen eên of twee kinderen opvaak parttime. Hoe funktioneert het projekt? projekt? Na een langzame start 3 jaar geleden kan het G.O.P. zich verheugen in een groeiende belangstelling. In 1985 heeft het G.O.P. voor 50 kin deren bemiddeld,. Het aantal vraag ouders wordt groter. Om aan alle vra gen te kunnen voldoen is een keuze uit gastouders nodig. Het G.O.P. hoopt dan ook dat gast ouders zich aanmelden! De kontaktadressen zijn: Maria Mar- tens-van Breukelen, Da Costalaan 17, 3768 GH Soest, tel. 14045, en Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, 3768 TJ Soest, tel. 20570. Donderdag 6 februari, 21.00 uur: 'Stop making Sense' was afgelopen zo mer al twee maal te bewonderen in het filmhuis. Nu op veler verzoek opnieuw dit schitterende op celluloid vastge legde live concert van de The Talking Heads. De film is een registratie van de con certen zoals de Talking Heads die in 1983 over de hele wereld gaven. Spe ciaal voor de film speelde de band vier keer in het Plantage Theatre in Holly wood. Vier avonden werd er gefilmd met acht camera's, terwijl het geluid op een 24-sporen recorder werd. opge nomen. De grote ster van de groep is zanger, componist en performer David Byrne. Met een houterige motoriek, een fan tastische stem een een lichtelijk waan zinnige blik in de ogen, trekt Byrne moeiteloos alle aandacht naar zich toe. Het concert begint met Psycho Killer, die Byrne alleen op een acoustische gi taar en gesteund door een ritme-box brengt. Per nummer komt er telkens een bandlid bij, totdat er een schit terend draaiende machine van negen muzikanten op het podium staat. Voor elke song is een aparte belichting uit gedacht. Het visuele hoogtepunt is de opkomst van Byrne in zijn zogenaamde 'big-suite'. Een pak met opgevulde schouders en dito heupen. Daarboven de schrale nek en het manikale hoofd van Byrne. Het fantastische geluid, de prachtige muziek een gedeelte van de film is ook op lp verkrijgbaar), de power en act van Byrne, het perfect lo pende Talking Heads bedrijf, maken 'Stop making sense' tot een monument. Zowel muzikaal als filmisch. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/leden, CJP en 65 4,-. Donderdag 13 februari: 'Mac Beth' van Roman Polanski (USA 1972). De ge durfde filmvertelling van een Shaespeare klassieker. Donderdag 20 februari: 'Sonatine' van Micheline Lanctöt (Canada 1984). Een kleine breekbare film over de gevoelswereld van jonge meisjes. Vrijdag 7februari, 21.00 uur: Na ruim twintig jaar ervaring heeft - de Amsterdamse kunstenares Céline Leopold zich de collagetechniek volle dig eigen gemaakt. Céline Leopold, die gedurende de maand februari in Arti shock komt exposeren, noemt zichzelf nadrukkelijk een illustratrice. Door gebruik te maken van verschillende materialen, waaronder lapjes stof, karton, japans vloeipapier en crêpepa pier, maakt zij illustraties voor voor namelijk kinderboeken. Maar ook ver zorgde zij wenskaarten, affiches en boekomslagen voor o.a. Unicef, Stich ting voor het kind en uigeverijen uit Amsterdam, Londen, Recklinghausen en Milaan. Voor haar werk, waarmee ze in heel Europa heeft geëxposeerd, ontving ze ondermeer de Kris Kras Illustratie- prijs en de tweede prijs van het U.N. Affiche Ontwerp uit handen van ko ningin Beatrix. De collages die in Artishock te zien zullen zijn, zijn illustraties bij Japanse verhalen en sprookjes. De opening van dit alles zal plaatsvin den op vrijdag 7 februari om 21.00 uur. Verder zal de expositie elke zaterdag en zondag van 8 tot 23 februari van 15.00 uur tot 17.00 uur zijn geopend. Zaterdag 8 februari: Zaterdag 8 februari treedt in Artishock de groep Range op. Range is een groep musici, geformeerd op initiatief van gi tarist Bernard Reinke en slagwerker Fred van Vloten. De groep maakt ge- improviseerde muziek, die een verbin ding legt tussen jazz en eigentijdse stijlen. Vanuit zeer afwisselend melo dische, harmonische en ritmische structuren ontstaat een contrastrijke basis voor deze muziek. De groep bestaat - in de basis - uit drie musici, die elk kunnen bogen op een rui me ervaring in diverse nationale en inter nationale bands. Bernard Reinke (gitaar, gitaar synthe sizer) levert de composities van de groep; Fred van Vloten (slagwerk) doet o.a. sessiewerk, filmmuziek en schreef een zestal drum-methodes; David de Marez Oyens (basgitaar) is docent bas aan het MPA in Hilversum, waar hij zelf afstudeerde. Hij won het Laren Jazz-festival en het Jazz-festival in Amersfoort.

Soester Courant | 1986 | | pagina 13