renigmgs PAGINA^I wqËNSDAG 5 FEBRUA~RM986~ SOESTER COURANT PAGINA 15 terberg ftongens Al MHC Soest soeverein kampioen - ihaatsers in strijd So V0C0 dames houden aansluiting iet top door volle winst VOLLEYBAL [Sportief succes voor Duinkikkers SoVoCo nieuws ATLETIEK 28 juni Paleis Soestdijk Marathon Tafeltennis ook een leuke sport voor meisjes TAFELTENNIS Shot walst over Onkyo heen: 9-1 KORFBAL Kampioenen bij De Eemvogels? Scrabble-Soest scoort steeds hoger Red Stars heren uit de beker BASKETBAL HANDBAL BDC1 - Athomic (dames) 11-11 Centrale verwarming Beukendal De Bunt C-drie BOWLING Soester Bowling Bond HANDBAL Belangrijke winst van BDC op EMM Ln wedstriid voor het einde van do - ge het ruimtebeslag op het st het Dorpshuis. "De breed terrein tussen de Generaal straat en een PTT-gebouJ Bovendien gaat dat dan an woningbouw op het Ca terrein en tenslotte moet dP e voormalige kleuterschool I is worden aangekocht, n* ities bevinden zich op ter. I eigendom van de gemeen. an het Verenigings Over. >erg komt te weinig teg* eisen van de Nederlandse i atie en biedt ook te weinig ziening, vindt de commis. .htingskosten zouden vol I ierkomen op ruim 1,8 mil. Hec; 2. R.Reyerse, an, Ivanhoe. flo; 2 T.v. Bakkum, ag reden C-D-junio- 1000 m. Cora v.d. rekord op de 500 m. pers. rekord op de 2d op beide afstan- pers. rekord, nl. c. en de 1000 m. in Berg verbeterde m. in 59.8 sec. en d op de 1000 m. in stonden korte af- ramma. Deze wer- .-B-junioren en se- sn pers. rekord op en een pers. rekord 3 sec. De 500 m. ed ook een pers. i. 13.3 sec. en een 00 m. in 33.6 sec. in 52.3 sec. 100 m. in 11.7 sec., en de 500 m. in d de 3 afstanden sec., 29.9 sec. en noteerde op deze 'e tijde: 11.7 sec., 0.9 sec., 28.1 sec. >kken afdrukken, rgen reden C-D- afstanden, sed een pers. re- >9.6 sec. en even- op de 1000 m. in ed de 500 m. in ing in 1.59.7 min. 52.6 sec. op de 000 m. in 5.33.3 Jrd betekende, ssel was er een m. in 49.5 sec. ip de 3000 m. te 15.42.1 min. de 500 m. in 53.1 :en pers. rekord lin. :*de op de 500 m. een 1500 m. in „eii wedstrijd voor het einde van de ■aalcompetitie is jongens Al al onbe reikbaar voor de concurrentie. Na 9 Wedstrijden haalden ze 17 punten. Een Boelgemiddelde van 90 voor en slechts 7 tegen. Dit getuigt van zowel de -waliteit van de voorhoede als van le achterhoede. Dit jaar stond het Testal voor de derde achtereenvol gende jaar onder leiding van Wage- ingen. De trainingen werden ver door heren-1 speler Kasper fcvalet. ii de wedstrijd van 2 februari j.1. zag het Kr even naar uit dat Soest zich liet ver- Bassen door het fanatisme van Doorn, ■naar al snel werd de vorm van de af gelopen wedstrijden hervonden. Uit- Ilndelijk werd er met 7-5 gewonnen. Jeroen van Tol, Peter Coen Wchnetkamp, Eelco Moree, André v. mgeningen (keeper), Arjen Buijs,. Xdgar Janstra, Peer en Rund van Ke 's- mei, Willem Sillevis-Smit, Frank de frat, Wim van Wageningen (coach) en Kasper Walet (trainer). Foto: Goos van der Wilt ïg is gebleken dat vanuil I soptiek geen kostenbe I it verkregen bij aanbouw! issing in een dorpshuis" I imissie, die in dit verband I tr de sportzaal De Buntl de Borg (ongebouwd ijl rvan de exploitatatielas-1 s weinig verschil vertol dt gewezen op de "minde, I •aringen" in het multi.l ïbouwC-drie: "Ook thans iren de belangen van del gebruikers van het cen l :t het netjes, waarmee 1 1 dat er weer flinke ruzies I Onverwacht verlies voor heren SoVoCo aar eens waar.' e ;houwt haar plotselinge iet VOS-plan niet als eeni ntje. Kees Boerkoel: 'Er| plannen, en nu het parti- r niet van de grond komt ichting kiest voor een| e Banningstraat, willen OS-plan tegenover stel- sporthal en Dorpshuis ijk minder kosten wor- -d.' de gemeente wel wat kosten dan destijds de iet inschakelen van het iatief was. is onder de nële omstandigheden em, en bovendien vra- /ikkelingen rondom het aandacht, vindt de /acht dat ook VVD en or zullen voelen. 'Wet- eeft gedaan wat-ie kon gegadigden in kontakt nu is de kans op parti- ng van de sporthal wel tst.' 'Plomp heeft geploe- en afgaande op de op- VVD- en CDA-zijde bij schouwingen verwach- :ant ook steun voor de In het Verenigings )erg zijn 27 clubs met 00 sporters vertegen- Het eerste damesteam heeft de wed strijd tegen Gemini uit Eist met 3 0 ge ronnen. Het tweede team won met de- elfde cijfers van Leos in Leusden. De heren van SoVoCo verloren in Zeist van hto terwijl het tweede team in Wou denberg stuntte en de plaatselijke club net 3-0 klop gaf. In de districtklasse fiames verloren dames 3 en dames 4 beide hun wedstrijd. Degelijke wedstrijd het eerste damesteam heeft de als lastig ingeschatte wedstrijd tegen Tlemini uit Eist overtuigend met 3-0 ge wonnen. In de eerste wedstrijd moest ÈoVoCo na een 2-1 voorsprong de winst joch laten in Eist, 3-2 verlies. Zeer ge concentreerd begonnen de dames aan Be moeilijke klus. Een zeer gevaarlijke |>pslag zorgde voor de nodige proble men bij Gemini. De ballen kwam niet toed naar het net waardoor de aanval Irij eenvoudig moest worden opgezet, paar had SoVoCo dan ook geen moeite nee. Via 4-0, 11-5 werd het 15-7. In de ■weede set probeerde Gemini de aan- lal meer te variëren, geen probleem Jyoor de Soester verdediging, plaatsbal- Ben dan, maar SoVoCo reageerde at tent. Gemini probeerde van alles maar pet mocht niet baten. Met 15-6 en 15-5 Werden de twee sets gewonnen. Een fcerdiende 3-0 overwinning voor de Boester ploeg. p'olle winst voor SoVoCo 2 Het tweede damesteam moest op be- ftoek bij Leos uit Leusden. Een ploeg pie SoVoCo vorige keer thuis bijna ver- iste. Was de opslag een gevaarlijk vapen van SoVoCo 1, het tweede team beschikte daar ook over en bestookte Leos uit Leusden en als er een bruik bare pass kwam volgde een voor zichtige aanval die voor SoVoCo geen problemen opleverde 10-15 winst in de eerste set. Maar ook SoVoCo kreeg pro blemen met de opslag en ging minder goed passen. Weliswaar werd de twee de set gewonnen, 9-15, maar de echte [overtuiging ontbrak. Dat bleek abcasilno dei derde set.Qebrèk aan concentrSDi'è" [leverde tal van misverstanden op en noewel Leos door een opstellingsfout van 12-7 terug moest naar 10-7 wisten zij toch de set winnend af te sluiten met 15-13. SoVoCo, wakker geschud, reageerde furieus. Via 0-5, direct ge volg van goed serveren, stroomde de ploeg door naar een 1-15 winst en liet Leos met lege handen achter. Verlies in de districtsklasse voor de pames Het derde damesteam speelde een nerkwaardige wedstrijd tegen Pugna bit Lelystad. Na een overrompelende [start werd de eerste set met 15-9 ge wonnen. Maar daarna ging het mis. [jeugdige overmoed? Gebrek aan zelf vertrouwen? Wie het weet mag het zeg gen. Maar een feit was dat een tech nisch veel zwakker Pugna de twee vol gende sets eigenlijk makkelijk naar Eich trok, 11-5 en 6-15. De laatste kans pp punten lag in de vierde set. Die werd [dan ook met grote overtuiging gewon nen. Maar uitsluitend dankzij de serie voortreffelijke opslagen van Inge Everts die alle schroom van zich af zet te en verwoestend uithaalde. Zo kwam [SoVoCo weer via 15-5 op gelijke hoogte net Pugna. In de beslissende vijfde set hamen de Soester meisjes een riant lij- pende 8-1 voorsprong maar toen kwam pr weer zand tussen het broze rader werk. De pass mislukte, de aanval ging het iets te ver, het blok sloot even niet [en Pugna het scoorde voort. Even nog pij 8-14 gingen de Soester meisjes er weer in geloven, het werd 11-14 maar toen was het afgelopen. 11-15 Voor de polderbewoners, een 2-3 nederlaag [voor SoVoCo 3 was een feit. Slechte wedstrijd?, Nee, bepaald niet. Wel veel bersoonlijke foutjes en dat kostte de Vinst. Het vierde damesteam reisde af naar lAlmere. Redelijk gehandicapt door piekte en werk, aangevuld met een kantal reserves. Dat in aanmerking nemend is de 3-2 nederlaag nog re delijk te noemen. Maar dit verlies be tekent vrijwel zeker dat de tweede plaats in de districtsklasse geen haal bare zaak meer is. Schlemielig verlies voor heren Het zwakker geachte Cito heeft in Zeist voor een onaangename verrassing ge zorgd door de runner-up SoVoCo een 3- 2 nederlaag toe te brengen. Van begin af aan leek de belangrijkste man van de wedstrijd de scheidsrechter te zijn. Merkwaardige beslissingen haalde SoVoCo, geheel tegen de zin van coach Kuiper, uit zijn evenwicht. 15-13 Winst voor Cito maar na de 8-15 winst voor de Soester heren in de tweede set leek er geen vuiltje in de lucht. Cito dacht daar duidelijk anders over en haalde even flink door in de derde set toen SoVoCo zich bij een 4-10 voor sprong al veilig waande. 14-14 Voor So VoCo en de scheidsrechter constateert een opstellingsfout. Opslag naar Cito en daar gebeurt het weer. De woede over de beslissing van de man op de stoel levert Cito bijna weer de setwinst op. Met 14-16 grijpt SoVoCo op 't nip pertje het eerste punt. Een rommelig verloop van de vierde set levert uitein delijk toch een 10-4 voorsprong op voor SoVoCo en dan grijpt de scheids weer in: opstellingsfout. Protesten, gepraat, gezwaai met kaarten, opslag naar Cito. Dit keer lu kt het de Zeistenaren, 16-14 winst. Een vijfde set moet de beslissing brengen. En die vijfde set wordt door Cito gewonnen 3-2 slechts één punt voor SoVoCo. Het tweede team ging op bezoek in Woudenberg. Zeven punten verschil voor aanvang van de wedstrijd op de ranglijst. Maar ondanks de beperkin gen die het tweede herenteam van SoVoCo heeft, hebben ze één ding dat Ze stoppen,pas, a|sy,, f fUiftjj;de scheidsrechter klinkt. Tot dat moment mag je door- gaan met spelen en dat doen ze dan ook. De meest onmogelijke ballen wor den teruggebracht en daarop verkijken zich heel wat teams. Zo ook Wouden berg dat met een gerust hart begon aan de SoVoCo-klus. Maar dat pakte dus geheel anders uit. Via 12-, 9- en 13-15 werd het een klinkende 0-3 nederlaag voor de thuisploeg. De wedstrijd van de week De jongens van Bl moesten in de slag met Unicornus uit Bunschoten om de tweede plaats in de jeugdcompetitie. Griep zorgde ervoor dat Hendrik Jan Kroon niet kon meespelen, hij werd vervangen door Berend Kerkhof en die deed dat niet onverdienstelijk. Unicor nus maakte goed gebruik van de on wennigheid in het team en nam een 10-2 voorsprong. Maar dat werd het team onder aanvoering van in zwembroek geklede Reinier Davina toch te gortig. Met een moeilijke opslag en door goed diep in het veld van de tegenpartij te spelen kwamën ze gelijk met de Bun- schoters, 14-14. Een paar foutjes en de setwinst was toch nog voor Unicornus met 15-17. In de tweede set werden de raadgevingen van Theo de Bruin, coach van het team beter opgevolgd. Invaller Berend Kerkhof voelde zich duidelijk meer op zijn gemak en ging steeds beter spelverdelen waardoor de aanvallers van SoVoCo meer directe punten konden scoren. Door ook nog goed te blokkeren werd de aanval van Unicornus bij het net al gekeerd. Erwin Kaspers en Willem-Bart Huart bleven goed opslaan en zo werd de tweede set verdiend gewonnen met 15- 11. In de derde set droegen Patrick Bit ter en Sarider Duivestein hun steentje bij. Een overtuigende 15-5 winst. 2-1 Dus voor SoVoCo Bl. Een gelijk aantal punten als Unicornus en een tweede plaats is het gevolg van deze overwin ning. Afgelopen zaterdag werd in het Woest- Iduinbad te Doorn wederom een wed- Istrijd gezwommen uit de recreatieve Ivijfkamp serie. Deelnemende vereni- Igingen waren: VZC (Veenendaal); ■Larsheim (Leersum): Woestduin JfDoorn); de Duinkikkers (Soest) en de I organiserende Blauwe Schuur uit Ame- I rongen. Halverwege de wedstrijd bleek reeds I uit de tussenstand dat alle clubs aan 1 elkaar gewaagd waren. Het verschil in I punten was zo klein, dat de begeleiden- e trainer van de Duinkikkers, Axel de Zoete, zich genoodzaakt zag zijn pupil - I len ervan te overtuigen, dat het laatste I onderdeel uit de serie, de 8x25 mtr. I vlinderslag estafete, persé gewonnen I moest worden om als eerste te kunnen I eindigen. De estafetteploeg was dusdanig onder de indruk, dat ze ruimschoots deze serie won, waarmee tevens de eerste plaats van de wedstrijd veiliggesteld werd. Einduitslag: 1. Duinkikkers, 191 pnt.; 2. VZV, 199 pnt.; 3. Blauwe Schuur, 204 pnt.; 4. Woestduin, 210 pnt.; 5. Larsheim, 335 pnt. Individuele uitslagen: 25 mtr. rugslag: j.o. 8 Aaron Oosterhof, 28.6,Wouter Verkerk,42.4: m.o.8. Ma- rije van Drie, 29.8, Patricia Vonk, 30.5: j.o.10, Jasper Pinxteren, 24.7, Ruud Blokzijl, 26.1; m.o.10, Lise van de Berg, 21.0, Tamara Tervooren, 25.2. 50 mtr. rugslag j.o.12 Harmen Pelleboer, 50.5, Nander Netelenbos, 1.11.2; m.o. 12, Annemarie Kingma, 48.8, Sonja Pappot, 48.7: j.o.14 Pieter van Schalkwijk, 49.7, Jeroen Hartman, 50.9: m.o.14, Ernee Raspe, 51.1, Manon Blijleven, 44.5. 100 mtr. vrije slag: j.o.14 Pieter Schalkwijk, 1.45.1, Jeroen Hartman, 1.41.8; m.o.14 Ernee Raspe, 1.54.6, Manon Blijleven, 1.28.6; j.b.14 Idzo Toorman, 1.18.0, Arjen Sneep, 1.10.6; m.b.14 Janneke Wibbelink, 1.13.6, Saskia Pronk, 1.27.6. 25 mtr. vrije slag: j.o.8 Aaron Oosterhof. 27.6, Wouter Verkerk, 36.2; m.o. Marije van Drie, 28.7, Patricia Vonk, 31.6; j.o.10 Jasper Pinxteren, 27.6, Ruud Blokzijl, 24.8; m.o.10 Lise van de Berg, 21.1, Tamara Tervooren, 21.3. 50 mtr. vrije slag: j.o.12 Harmen Pelleboer, 43.9, Nander Netelenbos, 1.40.3; m.o.12 Annemarie ke Kingma, 44.9, Sonja Pappot. 39.7. 100 mtr. schoolslag: j.b.14 Idzo Toorman. 1.37.9, Arjen Sneep, 1.42.0; m.b.14 Janneke Wibbe link, 1.35.8, Saskia Spronk, 1.56.9. Estafette, 8x25 mtr. vlinderslag: Jasper Pinxteren, Ruud Blokzijl, Lise van de Berg, Tamara Tervooren, An- nemarieke Kingma, Sonja Pappot, Pie ter van Schalkwijk, Jeroen Hartman, 3.21.2. Volgende week donderdag volleybalhappening in Beuken dal In de voorjaarsvakantie organiseert SoVoCo voor de middelbare scholen in Soest een grandioze volleybaldag in Sporthal Beukendal. Ruim 160 leer lingen krijgen een zeer bijzonder pro gramma voorgeschoteld. Onder lei ding van een aantal zeer gerenno- meerde trainers wordt eerst les gege ven om daarna het geleerde in praktijk te brengen tijdens een toernooi. De trainers, op één na allen werkzaam in het onderwijs, en daarnaast trainer van een volleybalvereniging komen op uitnodiging en onder auspiciën van de Nederlandse Vereniging van Volleybal Oefenmeesters naar Soest voor deze speciale dag. Inge Olthof 3 trainer van de Eredivisie vereniging Zaan '69 uit Zaandam, Carl Neuman, trainer van eerste divisie vereniging Molenwiek uit Zaandam, Bram Griffioen trainer van eredivisie vereniging Valbovol uit Woerden, zijn allen werkzaam in het onderwijs bij de sectie lichamelijke opvoeding. Theo Remmerswaal voltooit het kwartet trainers. Hij is trainer van het tweede team van SoVoCo. De bedoeling van deze dag is de kinderen op een wat bij zondere wijze kennis te laten maken met volleybal en om daarnaast de leraren lichamelijke opvoeding te laten dien dat het zeer goed mogelijk is aan grote groepen ongeoefende volley ballers verantwoord les te geven. Voor af aan de training zal een warming-up op muziek worden uitgevoerd door alle kinderen tegelijkertijd onder leiding van Werner Paans, trainer van de damesselectie van SoVoCo. Tijdens deze dag zullen een aantal spelers en speelsters van SoVoCo de gasttrainers assisteren. Het belooft een zeer bijzon dere dag te worden, donderdag 13 februari in Sporthal Beukendal. Voorrondes districtskampioen schappen Zaterdag a.s. spelen de vertegenwoor digende teams varrdiStrict Eemland in eép Voo'r'rbndè 'tfboi1 een'plaats in de finale ronde voor het kampioenschap van Nederland voor districtsteams. In het A-team meisjes van het district Eemland spelen Judith Lazonder en Janine van Herwaarden, beide lid van SoVoCo. In de B-selectie spelen Mariet van de Brink en Carolien Bloemendal terwijl in de jongens selectie Martijn Manders meespeelt. Zaterdag 28 juni organiseert A.V.Pij- nenburg voor de tweede maal de Paleis Soestdijk Marathon over een afstand van 42.192 mtr. Die dag wordt ook gelopen een 20 km. en 10 km. F-competitie Vol goede moed ging de wedstrijdgroep van de Duinkikkers zaterdag j.1. naar Doorn, om daar de 3e wedstrijd van de F-competitie te zwemmen. Dat de laat ste weken de training opgevoerd is blijkt wel uit de 21 persoonlijke re cords, die vooral op de schoolslag gezwommen werden. De uitslag was 100 mtr. schoolslag CorinaBorsje 1.41.1 Anuschka Spelbos 1.40.9 Rena Kok 1'37.4 Willy v. Ruitenbeek 1.32.8 Marja de Zoete 1.32.5 Mary-JaneBeyer 1.49.4 Annelieke Druyff 1.44.2 Annuska v. Drie .140.2 Marco Brons 1.31.8 Renév.Walsem 1.26.6 Michael Terlouw 1.32.0 Lisette Elsinga 1.50.3 Monique v. Egdom 1.40.9 Jorik Bremer 2.03.5 100 mtr. rugslag René v. Walsem Steven Uyland Marco Brons Michael Terlouw 100 mtr. vlinderslag Ronald Smits Ralph Hellebrand Axel de Zoete Mary-Jane Beyer Rena Kok Janine v.d. Hengel 100 mtr. vrije slag Annelieke Druyff Annuska v. Drie Anuschka Spelbos Mariska Brienen Willy v. Ruitenbeek Marja de Zoete Janine v.d. Hengel Axel de Zoete Ronald Smits Ralph Hellebrand Marcel Kleliger Frits Wibbelink 200 mtr. wisselslag Axel de Zoete Frits Wibbelink Marcel Kieliger 1.13.8 1.09.3 1.23.8 1.21.3 1.12.0 1.16.7 1.15.6 1.57.6 1.41.2 1.48.3 1.21.1 1.23.7 1.22.8 1.22.6 1.10.7 1.10.9 1*26.9 1.07.1 1.06.1 1.03.8 1.06.5 58.9 2.42.8 2.38.8 2.48.5 De jeugdafdeling van de tafeltennis vereniging Shot zit zowel kwalitatief als kwantitatief duidelijk in de lift. Met drie landelijke jeugdteams is Shot één van de sterkere jeugdverenigingen van Nederland, terwijl de aanwas van nieuwe jeugdleden de laatste tijd goed op gang is gekomen. Jammer is alleen dat in Soest zo weinig meisjes voor de tafeltennissport hebben gekozen. En dat, terwijl tafeltennis één van de wei nige sporten is waarbij meisjes het met succes kunnen opnemen tegen de jongens. Kijk maar naar Bettine Vrie- sekoop en Mirjam Kloppenburg, die beiden in de hoogste herenklasse uitko men. Ook in de afdeling 't Gooi, waarin Shot uitkomt, spelen jongens en meis jes in een gemengde competitie. Heb jij belangstelling voor de tafeltennis sport kom dan gerust eens langs in de Shotzaal aan de Heideweg (tussen nrs. 18 en 20) in Soest-Zuid. Voor begin nende tafeltennissters zijn er trainin gen op dinsdag van 17.00 - 18.15 uur en op vrijdag van 17.00 - 18.30 uur. Voor alle inlichtingen over de jeugdafdeling van de ttv Shot kan men terecht bij trainingscoördinator Dirk Schuiling (tel. 03461-1471) en bij jeugdvoorzitter Gerhard Busch (tel. 13794). Wonnen vorige week nog alle 5 lande lijke Shotteams, dit keer waren nog 4 teams succesvol. Zowel het le als het 2e herenteam bleven met zeer ruime zeges in het kaïnpioensspoor. Bij de jeugd kwam het le jeugdteam alleen op kop na een overwinning op naamge noot Shot Wageningen. Heren Shot 1 - Onkyo 2:9-1 Het le herenteam boekte de 2e achter leen volgende monsterscore, waarvan jditmaal het Haarlemse Onkyo het 'slachtoffer werd. Bi/^ëén tegenvallen de publieke belangstelling (dit team verdient beslist beter!startte Shot weer sterk, wat binnen de kortste ke ren een 5-0 pauzestand opleverde. Daarbij moet wel aangetekend worden dat het tegenspel van de Haarlemmers vaak wel erg pover was. Nadat bij 6-0 de beslissing was gevallen, verloor René Daselaar het enige partijtje aan Shotzijde. Bart Lefel en Dirk Schuiling bleven beiden ongeslagen en zorgden ervoor dat een alleszeggende 9-1 eind stand op het scorebord verscheen. DTS1 - Shot 22-8 Evenals het le herenteam trof Shot 2 een tegenstander die Te weinig kwali teiten in huis had om er een leuke wed strijd van te maken. In Enschede bleek DTS veel te zwak voor de 4e Divisie en dit team zal dan ook zonder twijfel de graderen. Zonder één moment in- gevaar te komen won Shot 2 met 8-2, waarbij alleen Berend Jonker en Bert van Velzen één tegenstander moesten feliciteren. Gerhard Busch bleef in en kelspelen en dubbelspel ongeslagen. Shot 3- UBTV 1:3-7 In de hoogste afdelingsklasse is Shot 3 de competitie weinig succesvol begon nen. Werd vorige week al met ruime cijfers verloren, nu bleek UBTV te sterk voor de Soesters. Het begin was nog veelbelovend, want Shot nam een 2-0 voorsprong. In de volgende partijen waren er nog goede winstkansen, maar toen die niet benut konden worden won nen de Hilversummers nog vrij gemak kelijk. Bij Shot was Edo Fransen met twee zeges het best op dreef. Jeugd Shot(S) 1 -Shot(W) 1:7-3 Het le jeugdteam is door een knappe overwinning op naamgenoot Shot Wageningen alleen op kop gekomen in de landelijk B-klasse. Het goede pres teren van dit team in deze competitie mag voor een groot deel op het conto van Marcel Jansen geschreven wor den, die deze competitie nog ongesla gen is. Tegen Shot namen Marcel Jan sen en Aksel van Eilteren alle 7 winst punten voor hun rekening. MOVC 2 - Shot 26-4 Een gehandicapt Shot 2 heeft in Nijmegen nipt verloren van MOVC, maar toch een goede en nuttige wed strijd gespeeld. Zo mocht de zeer jeug dige Patrick Dam debuteren op lande lijk nivo, wat hem overigens zeer goed afging. André van Vugt leverde met twee overwinningen en een aandeel in de winst van het dubbel een verdien stelijke prestatie. Shot 3 - Tjap Tjoy 36-4 Shot 3 heeft tot de laatste partij moeten wachten, voordat de twee punten binnen waren, pas bij een 5-4 stand kond de ongeslagen Robbie Houtgast het beslissende 6e punt binnenhalen. Opmerkelijk was dat Martin Fransen voor het eerst in bijna een jaar tijd een competitienederlaag leed. Overige uitslagen senioren: Quick 5 - Shot 4:6-4, de Furs 1 - Shot 5: 3-7, Victoria 5 - Shot 6: 4-6, Shot 7 - ATC 3.-3-7, Shot 8 - BUna 4:2-8, ATC 7 - Shot 9: 7-3, ATC 9 - Shot 10:1-9, Tivu 2 - Shot 11: 4-6, UBTV 8 - Shot 12: 3-7, Shot 13 - Good Luck 7: 4-6, Shot 14 - Victoria 15: 10-0, Shot 15 - Huizen 15: 6-4, Neder- horst 9 - Shot 16:5-5. Overige uitslagen jeugd Buna 2 - Shot 4: 4-6, Shot 5 - Victoria 2: 3-7, Shot 6 - Elan 1:1-9, Buna 4 - Shot 7: 10-0, Shot 8 - Huizen 12:5-5. De komende wedstrijdzaterdagen zullen voor diverse Eemvogelploegen erg belangrijk worden. Wat te zeggen van het eerste teamnog steeds zijn zij in hevige strijd gewikkeld om de bezet ting van de le plaats. A.s. zaterdag speelt Eemvogels l uit tegen konkurrent Fortis; bij een even tuele winst zullen de kansen erg groot worden te promoveren. Terleede en Ermelo zijn ook nog gegadigden voor de topplaatsen. De jeugdteams doen het ook geweldig; ondanks het verlies van de Bl tegen D.O.C.B. I blijft een eerste plaats nog mogelijk. Eemvogels Cl wist uit tegen konkurrent Fortissimo een gelijkspel te behalen 5-5. Na een 4-1 voorsprong voor de Soestenaren wist de tegenstan der toch nog gelijk te komen en zelfs een 5-4 voorsprong te nemen. Sandra Lub zorgde 5 sekonden voor het einde van de wedstrijd nog voor de gelijkmaker. Verdere doelpuntenma kers: Marco Schouten, Reyk Muller en Christa Lijfering 2x. Met nog 3 wed strijden te spelen mag de eerste plaats niet meer verloren gaan. De allerjongsten, pupillen Q1 wonnen met 2-1 van DVS Ql uit Utrecht. Het juniorenteam had tegen KVO junioren 3 geen problemen; tot 2-2 was het een spannende aangelegenheid, daarna liep Eemvogels resoluut uit. Einduit slag 11-5. Doelpuntenmakers: Stanley de Vries 3x, Erik v.d. Pal 3x, Ronald v. Bemmel 2x, Jan Christiaanse Kathja Rauch en Jettie Christiaanse. Eemvogels 4 speelde een prima wed strijd tegen koploper Altius uit Hilver sum. Na een 4-0 achterstand wist Bas Verheij 2x van afstand te scoren; voor rust echter bracht Altius de stand op 6- 2. Na rust bleef het 4e team goed door- knokken tegen het vrij geïrriteerd spe lende Altius. Alex Pahihahuan vond van afstand nog één maal de korf eind uitslag 6-3 voor de Hilversummers. Wat cijfers en getallen betreft was het voor 'Scrabble-Soest.' donderdag avond in de bovenzaal van café-restau rant v.d. Brink, een hoogst opmerke lijke avond. Op één enkele uitzondering na verbeterden alle aanwezige scrab- belaars hun wedstrijdgemiddelde. Verrichtingen, die er op wijzen dat men qua spelervaring veel van elkaar opsteekt en plezier in scoren krijgt. 'De prijs van de week' was deze avond be schikbaar gesteld door het te Amersfoort gevestigde Chinese restau rant Boeddha en werd uitgereikt aan Maria Boom, die met een score van 246 punten het dichtst de vooraf onbekende opdracht (in een partij 225 laten no teren) benaderde. Met het plaatsen van het woord 'pico' vestigde Anne Tak nadrukkelijk de aandacht op zich. Laatstgenoemde werd in de competitie van haar eerste plaats (tijdelijk) ver dreven door Jan Leijendekker, maar met één wedstrijd minder gespeeld en een gemiddelde per partij van ruim 542 punten krijgt de concurrentie een zware dobber. De uitslagen voor de competitie Soest- Scrabble-Cup luiden M. Boon - M. Klute 224-303 J. Stroet - W. Klute 234-391 B. Bolwijn - H. Reichenberger 413-; D. Boele - T. v.d. Berg 332-389 J. v. Zijtveld - M. Toussaint 445-304 M. Leijendekker - W. Witkamp 334-315 J. Leijendekker - A. Tak 475-607 B. Blom - Piet Stroet 277-231 Donderdag 6 februari a.s. de 5e compe titie en 'prijs van de week-avond' in café-restaurant v.d. Brink, Soester- bergsestraat. Belangstellende scrabbelaars zijn van harte welkom Geen lidmaatschap, slechts een in schrijfgeld van 2,50 per avond. Indien mogelijk, wordt u vriendelijk verzocht een scrabble-spel mee te nemen. Aan vang van de partijen te 19.45 en 21.15 uur. Einde 22.30 uur. Tweemaal speelde het eerste herenteam van Red Stars tegen Lokomotief uit Rijswijk, dat bovenaan in de le klasse rayon staat. Vrijdagavond om half 10 werd de eerste wedstrijd in Beukendal gespeeld. Lokomotief begon in een hoog tempo, maar de thuisploeg liet zich niet verrassen. Door een aantal keren uit de break te scoren wist men een kleine voorsprong van 6 punten op te bouwen. Deze voor sprong kon niet vast worden gehou den. In de 12e minuut stond Lokomo tief al met 24-34 voor Red Stars had nogal wat moeite met de zöne-verde- diging van de gasten. Maar door een enorme inzet van het hele team kon de achterstand wat kleiner gemaakt wor den en stond het bij rust 46-53. In de tweede helft werd de achterstand in gelopen en in de 17e minuut stond Red Stars zelfs met 3 punten voor. Toch bleek de ploeg uit Rijswijk over de langste adem te beschikken en wonnen zij de wedstrijd met 86-90. De tweede ontmoeting vond in Rijswijk plaats. De Soesters gingen zeer sterk van start. Voor dat de tegenstander ook maar 1 punt kon maken stond het in de tweede minuut al 8-0. Lokomotief wist pas in de 9e minuut gelijk te ma ken en toen ontstond er een gelijkop- gaande strijd waarin Red Stars zich door hard te werken goed handhaafde. Rust 44-39. Ook in de tweede helft kon de thuisploeg aanvankelijk niet echt weg te lopen. In de 5e minuut was de achterstand nog maar 3 punten. Toen nam Lokomotief het heft in han den en van de 5e tot de 9e minuut kwam Red Stars er niet aan te pas. De Rijs- wijkers liepen 23 punt en uit en kwa men met 74-51 voor te staan. Deze ach terstand kon niet meer ingelopen wor den. Het duidelijk sterkere Lokomotief bewees hiermee zijn klasse. Het zeer zeker niet onverdienstelijk spelend Red Stars werd hierdoor uit het beker toernooi gewipt. Jongens-junioren uitgeschakeld De jongens-junioren zijn uit de beker strijd gewipt door BVO uit Alphen a/d Rijn. Vrijdag jl. werd de eerste onb moeting gespeeld. De griep-formatie van coach Wim Bolwerk wist wat haar te doen stond tegen BVO. Een sterke tegenstander die dan ook enorm van start ging. Het bracht BVO al in de tiende minuut op een 13-26 voorsprong. Maar Red Stars kwam in een alles of niets offensief terug tot 40-41. De tweede helft bleef Red Stars goed bij en sloot de wedstrijd zelfs winnend af met 76- 75. Voor de return gaf het een goede uit gangspositie. Het ene winstpuntje bleek echter een dag later veel te wei nig. Dat de groep van Wim Bolwerk nog herstellende is van een griepaan val op verschillende spelers mag een excuus zijn, want zij konden geen vuist meer maken tegen BVO en gingen kans loos ten onder 87-58. De jongens-junioren kunnen zich nu weer geheel op de kompetitie richten, waar ze een vier punten voorsprong moeten verdedigen tegen Sparta Nij- kerk in de rayon tweede klas. Het be halen van het kampioenschap behoort beslist tot de mogelijkheden. Winst voor junioren B Afgelopen zaterdag waren de jongens- junioren B te gast bij Dunckers in Hilversum. Deze alweer derde ontmoe ting werd met vertrouwen tegemoet gezien omdat de voorgaande heren met overtuigende cijfers werd gewonnen. Toch verliep met name de eerste helft niet volgens de verwachtingen. Vanaf het beginsignaal werd er over het ge hele veld man-tot-man verdedigd om een snelle voorsprong te krijgen. Dit liep bijna uit op een catastrofe omdat de Soester verdediging niet bepaald waterdicht was. Ruststand 26-22 voor Red Stars. De tweede helft was stuk ken beter met geregeld goed lopende aanvallen zodat de Rode Sterren de winstpunten voor de derde maal uit handen van de aardige spelende Dunc kers konden houden. Eindstand 73-51. Red Stars HS5 - Dunckers HS 4 In een door de scheidsrechters dubieus gefloten wedstrijd wist het vijfde team van Red Stars toch twee punten in de wacht te slepen. Een zeer moeizame eerste helft werd met een achterstand van 9 punten afgesloten. (29-20). In de tweede helft gingen de Soesters met een enorme inzet op hun einddoel af. Dit kwam in de stand heel duidelijk- tot uitdrukking. Red Stars scoorde in de tweede helft 24 punten, terwijl Dunckers slechts 9 punten maakte. Hiermee werd duidelijk aangetoond dat Red Stars de sterkere ploeg was. Eindstand 38-44. Heren 3 koploper Het derde herenteam ging afgelopen zondag toch met bepaalde gevoelens naar Wijk bij Duurstede. Slechts zes spelers had coach Bart Jasperse ter beschikking, waarbij ook de zesde spe ler een weinig door de griep was aan getast. Met vijf man moest dus in feite het werk geklaard worden. Bij het in spelen had men nog bedenkingen, maar toen het eerste fluitsignaal ging werd direkt zeer agressief verdedigd en dat leverde na zes minuten spelen al een 20-0 voorsprong op. Red Stars was veel sterker en Bourgondië 2 kon geen vuist maken. Met een rustand van 15-56 kon men met een gerust hart aan de tweede helft beginnen waarin de touwtjes wat wer den losgelaten waardoor het uiteinde lijk een 53-99 overwinning werd met Ardi Bouwmeester dit keer als pro- duktiefste speler met 34 punten. Programma Zowel zaterdag- als zondagavond is er in het komend weekeind basketbal in sporthal Beukendal. Zaterdagavond spelen onder andere om kwart over zes de jongens-junioren B de lastige wed strijd tegen Sparta B uit Nijkerk. Hier na volgt om kwart voor acht de ont moeting van heren 1 tegen Dragons 1, waarna tot slot het vierde herenteam zal spelen tegen Stoepie Shooters 4. Zondagavond het volgende programma: 17.30 uur Red Stars I - Arnhemia Eag- lesl (dames) 17.30 uur Red Stars JC1 - BZ.'72 JCl (jongens adspiranten) 19.00 uur Red Stars JB1 - Irene JBl (jongens kadetten) 19.00 uur Red Stars MAl - Cracker jacks MA1 (meisjes-junioren) 20.30 uur Red Stars III - Dunckers II (dames) 20.30 uur Red Stars 2 - Dunckers 2 (heren) De damesploeg van coach Koos v.d. Deyssel heeft indruk gemaakt af gelopen zondag tegen Athomic. BDC neemt de één na onderste plaats op de ranglijst in met 7 punten, Athomic staat 5e met 15 punten. Met supergeconcentreerde invalvrou- we Ida Pronk tussen de palen is het een zeer spannende wedstrijd geworden. Vooral de opbouwspeelsters kregen veel kansen. Ada v. Hal kon na een keer op de keepster gestuit te zijn, in de 6e min. met haar 2e schot BDC op 1-0 brengen. Het was even wennen aan de scheids rechters, die erg vlot waren met het geven van penalty's. BDC kreeg er de le minuten meteen twee. Na een schitterende aanval maakte Ria v. Dijk 2-2. Er wordt geconcen treerd verdedigd en komt Athomic tot de 25e min. in de le helft niet tot scoren. Ook BDC krijgt straf- worpen mee, in de 27e min. door Marijke Hoekstra geforceerd. Ria v. Dijk maakt ze af 3-4. Athomic neemt toch weer afstand 3-5. In de laatste minuut van de le helft staat BDC met 2 speelsters minder op het veld, maar door een goede safe blijft de stand 3-5. Vast van plan over Athomic heen te gaan beginnen de BDC-dames de 2e helft. Echter na 2 min. weer een strafworp voor Athomic 3-6. Opbouw speelsters Ada v. Hal en Marijke Hoekstra zien kans de stand naar 5-7 te tillen. Ook in de break wil BDC wel. Ria v. Dijk, Anke Pronk en Sonja v. Logtenstijn maken,, door snel over spel de Athomic-verdediging gek en Van Dijk kan 6-7 aantekenen. Opnieuw kunnen v. Hal (7-7) en Hoekstra (8-7) BDC op voorsprong schieten. Atho mic scoort dan uit een break 8-8. BDC en Athomic zitten elkaar op de hielen en het gaat gelijk op. Van Dijk kan 2 keer achter elkaar de stand gelijk trekken. Drie minuten voor tijd komt BDC via Ria v. Dijk op voorsprong 11-10. Door een slordigheidje in de verdediging krijgt Athomic een kans en maakt gelijk. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. c Tel. (02155) 13014-12577 Zaterdag 8 februari 09.00 -18.00 uur KVO/De Eemvogels 18.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zondag 9 februari 09.00 -17.00 uur MHC hockey 17.00 - 22.00 uur Red Stars basketbal Zaterdag 8 februari 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 20.00 uur Sovoco volleybal Zondag 9 februari 09.00 -18.00 uur Badso badminton Zaterdag 8 februari 09.00 -17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur s.o.Soest voetbal Zondag 9 februari 12.00 -15.00 uur Selby badminton 15.00 - 22.00 uur MHC hockey Uitslagen van maandag 27 en dinsdag 28 januari j.1. Maandag: King's Palace - Muppets 5-0 Tryers - Baanbrekers 0-5 SOBS - Heen en Weer 2-3 La Grande Bouffe - Formatieteam 1-4 Turtles - Thunderballs 4-1 Lucky girls - Zootje 1-4 Hoogste game: Joke Karei (217). Dinsdag: Pioniers - The Pipers 0-5 A-team - Pino 5-0 Laatbloeiers - Ketel I 1-4 't Trio - TZn 1-4 't Juk - The Gremlins 4-1 HAM - Dexcrest 0-5 Hoogste gameRein Westra (215). Jeugdbowling Uitslagen van vrijdag 24 januari j.1. Quenix - SBR 0-5 Kegelkeilers - Team Morag 5-0 Bowling, voor meisjes en jongens van 12 tot en met 18 jaar, een leuke sport! Heb je zin om hieraan mee te doen, kom dan eens kijken op vrijdagavond 7 en 21 februari, vanaf half 7 tot 8 uur, in het gebouw C-drie (voorheen de Borg) gelegen aan de Willaertstraat 49, bij de jeugdspeelavonden van de Soester Bowling Bond. Er wordt gespeeld met teams van drie personen en er zijn nu nog 8 plaatsen vrij, dus wees er snel bij. De kosten bedragen 15,- per jaar inschrijfgeld en 5,- per speelavond. Voor informatie kun je bellen met mevr. Brehler, tel.20075 's avonds na 18.00 uur), Rektificatie: In de Soester Courant van 29 januari j.1. stond dat de jaarvergadering gehouden zou worden op 26 januari. Dit moet zijn26 februari. Deze week is BDC erin geslaagd een belangrijk overwinning te boeken te gen EMM, dat twee punten onder BDC op de ranglijst staat. Na een matige start, waarin beide verdedigingen op permachtig waren, was het BDC dat de score kon opnemen via doelpunten van Sjaak Smeeing en Arjan Roest, na tien minuten spelen. EMM zag het gevaar van een te grote achterstand in deze belangrijke 4-pun- ten wedstrijd en wist goed terug te komen, zodat er een tussenstand van 5-4 op het scorebord stond na 20 minu ten spelen, door BDC-doelpunten van Peter Stoelenga, Remi Grob een we derom Arjan Roest. Het restant van de eerste helft gaf een gelijkopgaande strijd te zien, waarin beide partijen om en om tot scoren kwamen, zodat erna 30 minuten spelen een 8-7 ruststand in het voordeel van BDC op het scorebord stond. Na een donder speech van het duo Ries Smeeing en coach Harry Schrik begon BDC de tweede helft wat gemotiveer der, wat vooral bleek uit het spel van Cleem Diemers (hij kwam totaal tot 10 scores). Via goed uitgespeelde aanvallen kon BDC zijn voorsprong systematisch uit breiden tot 12-9, maar door onoplet tendheid in de verdediging wist EMM terug te komen tot 12-12 na 16 minuten spelen. Het laatste kwartier van de wedstrijd kon BDC door goed verdedigend spel en het afmaken van de geboden kansen nog 8x scoren, via Sjaak Smeeing (3xPeter Stoelenga en Cleem Diemers (4x) zodat na 60 minuten spelen de stand 20-15 in het voordeel van BDC was. Met deze uitslag wist BDC het Soester publiek ervan te overtuigen dat het niet bepaald rijp is voor degradatiehand- Dal, maar een goede kandidaat is voor de middenmoot. Over twee weken wacht BDC de moei lijke uitwedstrijd tegen Arts Meteoor uit Eindhoven. Uitslagen wedstrijden 1 en 2 februari Welpen 2 BDC 2 - Eendracht 1-4 Welpen l BDC1 - Voice 0-4 Jongens adsp. 2 BDC 2 - Attila 21-4 Jongens adsp. 1 BDC 1 - Celeritas 21-8 Heren sen. 2 BDC 1 - BSV 16-16 Dames sen. 1 BDC 1 - Athomic 11-11 Heren sen. 1 BDC 1-EMM 20-15 Meisjes adsp. 2 BDC2-HHC 11-6 Meisjes adsp. 1 Neyenrodes - BDC 1 4-9 Meisjes pup. HMS/BDC 12-6 Heren sen. 3 SD0 3-BDC3 17-19

Soester Courant | 1986 | | pagina 15