Schoeman uon lüJll 'In Smitsveen dringend behoefte aan club- en buurthuis - accommodatie' id'Oude Enghe\ Oudheidkamer Soest 50 jaar geleden 7 Februari 1936 ...kom eens met Schoeman praten! Wie praat er Je kan hier over zittenblijven toch NAAR TRAMEI TOE?? Dan moetje wel opschieten! TRAMEI STUDIEBEGELEIDING Ms. Hoidieiik. LEuriK- Greme ni zeep DrogM J. DE JORO SOESTERBERG SOEST-ZUID vraagt; uw aandacht; voor Raadsvergadering Beschikking Hinderwet Hinderwet Bouwzaken Belangrijke gebeurtenissen? Leg ze vast op video! Huur een VIDEOCAMERA B. en W. wijzen bezwaren van de hand VEILING - SOEST woensdag 12 februari 1986 Hinderwet ontwerp-beschikking Niet meer licht bij winkelcentrum Overhees Natuurbad moet voor 75.000 worden opgeknapt HUISWERK? ONS WERK! Telefoon 02155-17089 Foto-expositie ,'t Veen' Assurantiën Van Rouwendaal b. 'Heidenen op Gods erve' WOENSDAG 5 FEBRUARI 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST RUBENSLAAN 80 Op 3e woonlaag, met aan voor- en achterzijde prettig, levendig uitzicht, perfecte, gedeeltelijk ver bouwde 3 kamerflat (voorheen 4 kamer) met zeer ruime berging in de onderbouw. Indeling: entree, toilet, ruime hal, prachtige luxe verbouwde dou chekamer met zeer fraai tegel werk, grote woonkamer op zui den, 2 slaapkamers beide uitko mend op balkon welke geheel af te sluiten is d.m.v. glazen wand- panelen, prachtige keuken met kookplaat en ingebouwde elek trische oven, eetbar, bijkeuken met aansl. wasmachine en 2e in- uitgang. Aanvaarding: direct. Koopsom: f 52.500,-. De verkoper neemt extra service kosten ad. f225,- voor eigen re kening. THEO DOBBEHOF 46 Zeer rustig gelegen moderne tussenwoning met voor- en achtertuin en inpandige schuur. Indeling: royaal entree, woon kamer met plavuizen, keuken met plavuizen, netjes onderhou den, toilet, kelderkast. 1e Verdie ping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, 2e toilet, en opstelling voor de wasmachine. 2e Verdie ping: zeer grote zolderkamer, met erg veel bergruimte. Het pand is geïsoleerd t.a.v. de be glazing op de begane grond en t.a.v de kap. Het geheel is goed onderhouden en in overleg te betrekken. Opp. 1.53 are. Vraagprijs f 132.500,- k.k. Ook op zaterdag zijn we ge opend van 10.00 tot 14.00 uur. Waarom zou u een huis via een makelaar kopen? CHR. HUYGENSLAAN 70 Prima onderhouden aan leuk hofje gelegen middenwoning, met aparte berging. Voorzien van gas c.v. Vloer- en dakisolatie is aangebracht. Keuken is aan straatzi|de. Indeling: entree, hal. ruime keu ken, woon-eetkamer (22 m2) met deur naar tuin van 12 meter diep 1e Verdieping: prachtige slaap kamer van 18 m2 (voorheen 2 slaapkamers), 2e grote slaapka mer welke voorheen in gebruik was als ouderslaapkamer, luxe douche. Via vaste trap naar zol derverdieping met dakkapel, ge heel in gebruik als was-strijk- ruimte. Ideaal voor jonger of ouder echt paar Vraagprijs f 115.000,- k. k. EREPRIJSSTRAAT 46 Een prettig gelegen hoek drive- in woning met zitkuil in de tuin Indeling: entree, 2 kamers, gara ge Dichte trap naar woonetage: L-vormige woonkamer met open keuken, schouw met Deense al- lesbrander, parketvloer en Vail- lant gaswandketel, toilet met ge kleurd sanitair. 2e Verdieping: 3 slaapkamers, badkamer met ge kleurd sanitair, ligbad. 2e toilet. Schoorsteen is buitenom, jalou- zieën op de zonzijde alsmede een zonnescherm. Vraagprijs f 159.000,- k.k. EIKENLAAN 25 Een moderne goed onderhou den hoek-villa met garage en royale zonnige tuin (ca. 350 m2). V.v. gas-c.v. Zeer rustig gelegen nabij openbaar vervoer, scholen en winkels. Indeling: Hal, toilet, kelderkast, keuken, royale woonkamer. Ver dieping: 1 zeer grote slaapkamer (voorheen 2 slaapkamers), 1 slaapkamer, douche met tweede toilet. Zolder met vaste trap met royale kamer. Veel vaste kasten. Isolatie t.a.v. dubbele beglazing. Aanvaarding: in overleg. Vraagprijs: f220.000,-k.k. Makelaars in onroerende goederen I leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest Telefoon 02155-13539 b.g.g. 02155-12620 - 035-10335 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Leusden, Tiel en Veenendaal. Aanslag op autobanden De heer W. van S. uit Soest meldde de politie vorige week dat onbekenden een poging hadden ondernomen om zijn autobanden te vernielen. Bij het weg rijden van de Troelstrastraat merkte hij dat er drie kopspijkers in de banden waren gedrukt. Telefooncel beschadigd Onbekenden hebben in het weekeinde de telefooncel op de hoek van de Toren- straat en de Kerkstraat met een be zoekje vereerd, dat niet zonder gevol gen bleef. De deur werd vernield. Om wonenden stelde de politie op de hoog te. SOEST Kamperfoeliestraat Moderne hoekwoning met garage, berging, c.v. en leuke vrije tuin. Deze woning ligt tegenover een plantsoen en heeft een blijvend vrij uitzicht. Indeling: hal, toilet, kelderkast, moderne keuken, uitgebouwde woonkamer (ca. 40 m2). Etage: drie ruime slaapkamers, moder ne badkamer. Zolder met vaste trap en ruime vierde slaapkamer. Deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en kan in overleg worden opgeleverd. Gevraagde koopsom f 154.000,-. SOEST Kerkstraat Helft van een dubbel woonhuis met garage, ruime tuin en lokale gasverwarming. Indeling: hal, woonkamer, toilet-douchecel, keuken en grote kelder. Etage: 3 slaapkamers. Ruime bergzolder. Deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en kan in overleg worden opgeleverd. Gevraagde koopsom f 112.500,-. SOEST Bazuin In deze luxe middenwoning vindt u allerlei extra's die het woon comfort aanzienlijk verhogen, o.a. marmeren halvloer, exclu sieve openhaard, paneeldeuren, rolhorren, ligbad en aparte douchecel, fraai aangelegde voor- en achtertuin etc. etc. Indeling: hal, toilet, ruime woonkamer, moderne keuken. Etage: 3 ruime slaapkamers, luxe badkamer. Zolder met vaste trap en een grote 4e slaapkamer met veel bergruimte. Gevraagde koopsom incl. ged. stoffering f 142.500,-. Inlichtingen: Julianalaan 45 - Soest Telefoon 02155-17962 van BREUKELEN ASSURANTIËN NBVA ONROEREND GOED - HYPOTHEKEN De eerstvolgende openbare raadsver gadering vindt plaats op donderdag 20 februari 's avonds om half acht in de aula van het Griftlandcollege, Noor- derweg. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld wor den. De agenda hangt op het publika- tiebord van het INFOcentrum en ook bij de hulpsecretarie Soesterberg. Men kan ook telefonisch bij het INFOr- matiecentrum informeren welke agen dapunten aan de orde komen. Bij besluit van 21 januari 1986 heeft het College van B. en W. beslissingen ge nomen op verzoeken om een oprich- tings- cq. revisie- cq. uitbreidingsver gunning van: H. v.d. Wetering, Larenseweg 107, Hilversum, voor een snack-bar-pe- tit restaurant op het perceel Burg. Grothestraat 11 te Soest. De strekking van de beschikking luidt: 'positieve beslissing op aanvraag on der voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 5 februari a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openings uren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster: b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Be palingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden inge diend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het be roepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch wor den ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. (ter inzagelegging beschikking wijziging vergunning art. 40 Wet ABM) Op de secretarie van de gemeente Soest ligt vanaf heden op werkdagen van 9.00 tot 12.'00 'uur, alsmede in de centrale bibliotheek A. Cuyplaan tij dens openingsuren, ter inzage de be schikking strekkende tot wijziging van de op 28 juni 1983 aan J. J. van der Eist te Diemen verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor het op richten en in werking hebben van een inrichting voor papierrecycling op/in het perceel Van Weerden Poelmanweg 23, kadastraal gemeente Soest, sectie D, nr. 2908 De strekking van de beschikking luidt verkort dat 1) ter weerszijden van de ex peditietoegang grofmazige hekken die nen te worden geplaatst en 2) de op slag van balen papier en karton in pandig dient plaats te vinden. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. degene tot wie de beschikking is ge richt; b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 38 van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de bekendmaking van het voornemen d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden inge richt tot H.M. de Koningin en worden ingediend binnen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving bij de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voor nemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van de daar bij genoemde voorschriften vergun ning te verlenen voor het: a. ommuren overdekt binnenterrein, Vedelaarpad 53 plaatsen van een dakkapel, Seal- VHS en BETAMAX Ook statieven, verlichting enz. foto-film-video t computer/ CV Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Tel. 1 2874 Er is in de wijk Smitsveen dringend behoefte aan accommodatie ten behoe ve van het club- en buurthuiswerk, dat een functie zal krijgen zowel ten behoeve van jeugdigen als van ouderen. Momenteel zijn hiervoor in de wijk zelf geen voorzieningen beschikbaar. Daar om willen Burgemeester en Wethou ders de mogelijkheid niet uitsluiten dat er op de hoek Smitsweg/Veenbesstraat ter hoogte van de Ereprijsstraat een gebouw komt voor „bijzondere sociale doeleinden". In het ontwerp-bestem- mingsplan Smitsveen is dan ook deze bestemming aan de grond gegeven. De bezwaren hiertegen willen ze onge grond verklaren en ze hebben de raad voorgesteld hiermee in te stemmen. De heer C. G. van de Poll en mevrouw G. I. van de Poll Berends, mede na mens 28 anderen, hebben evenals de vereniging De Veenbes bezwaren te gen het ontwerp-plan ingediend. Die richten zich in hoofdzaak tegen de be- Notarissen M. H. A. van Veeren en Mr. H. H. Elferink te Soest zullen op 's avonds 8 uur in het Wijkgebouw "De Rank", Soesterbergsestraat 18 te Soest Publiek verkopen ex artikel 1223 lid 2 B.W. De vrijstaande villa met bijgebouwen, ondergrond, erf en tuin, NOORDERWEG 35 TE SOEST kad. bekend Gem, Soest, sectie A nr. 3756, groot 6.07 are. Onr.goed bel. 1986: 451eig.; f361,-gebr. Het perceel is in gebruik bij de eigenaar. Gegadigden dienen op de veiling desgewenst een verklaring betreffende hun financiële gegoedheid te kunnen overleggen. Bezichtiging: dinsdags en donderdags van 2 tot 4 uur. Betaling van de kooppenningen: vóór of op 12 maart 1986. Aanvaarding bij betaling der kooppenningen. Ontruiming van het perceel kan zo nodig worden gevorderd met de grosse van de akte van veiling. Nadere inlichtingen: ten kantore van voornoemde notaris sen, Van Weedestraat 2 te Soest, tel. 02155-1 2315. meijerpad 29 (artikel 10 van de voorschriften bestemmingsplan 2e herziening bestemmingsplan Over- hees) b. bouw woonhuis aan de Wilhelmina- laan, sectie K, nummer 961 ged. (artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 6 februari eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage de ontwerpen van de beschikkingen van: Metternich Chemie V.O.F., Nijver- heidsweg 16 te Soest, voor fabrica ge van industriële reinigingsmid delen en desinfektantia op het per ceel Nijverheidsweg 16 te Soest: H. v.d. Broek, Valeriaanstraat 79 te Soest, voor de opslag en verkoop van motorbrandstoffen en een her stelinrichting t.b.v. eigen wagen park en kleine reparaties op het perceel Eikenlaan 5 te Soest; E. A. J. Zaal, L. Brlnkweg 84 te Soest, voor een werkplaats t.b.v. het onderhoud van automobielen op het perceel Beukenlaan 27 (achter) W. S. Kan, Viveportenstraat 42 II, Amsterdam voor een Chinees res taurant op het perceel Tamboerijn 25 te Soest. De strekkingen van de ontwerpen van de beschikkingen luiden: 'positieve be slissing op aanvraag onder voorschrif ten ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 20 februari 1986. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk tegelijkertijd met het bezwaar schrift bij het gemeentebestuur wor den ingediend. Burgemeester en Wethouders gaan niet over tot het geven van opdracht om de verlichting op het parkeerter rein van het winkelcentrum Overhees uit te breiden. Het bestuur van de Vereniging van Apartementseigenaren Tamboerijn Soest had daar eind vorig jaar om gevraagd. Medio 1985 is de openbare verlichting, die gemonteerd is aan de luifel van de winkelgalerij, gewijzigd. De aanvan kelijk toegepaste energiezuinige lam pen bleken een te lage lichtopbrengst te hebben en zijn toen door lamperi met een hogere lichtopbrengst ver vangen. Bij het ontwerp van het verlichtings- en beplantingsplan is destijds in over leg met de architekt van het winkel centrum de plaats van de lichtmasten en bomen vastgesteld. Na de ombouw van de verlichting in 1985 voldoet het totale ontwerp ruim schoots aan de voor een dergelijk in gericht winkelerfgebied gestelde ver- lichtingseisen. Daarom wordt het ver zoek niet ingewilligd en wordt geen verlichting op de middenrij van de parkeerplaats aangebracht. Voor het uitvoeren van herstelwerk zaamheden aan het wedstrijdbassin en de springkuil van het Soester Natuur bad hebben Burgemeester en Wethou ders de raad om een krediet van 75.000 gulden gevraagd. Deze eerste grote onderhoudsbeurt kan niet langer wor den uitgesteld, aldus B. en W., hoewel de mogelijkheden tot verkoop van het natuurbad aan een particulier in on derzoek zijn. Over de verkoop, aan wie, en het tijdstip waarop, bestaat nog geen duidelijk beeld. De werkzaamheden zullen voor de start van het nieuwe zwemseizoen uitgevoerd zijn, aldus B.en W. Voor de bassins van het bad heeft het bestuur van de Stichting Zwembaden in overleg met het bedrijf gemeente werken een onderhoudsplanning opge steld. Het onderhoud bestaat uit het herstel van de bassinranden, het op nieuw betegelen van gedeelten van die randen en het aanbrengen van een beschermende verf. stemming van het terrein op de hoek Smitsweg/Veenbesstraat. Binnen de omschrijving "bijzondere sociale doel einden" is immers in principe de ves tiging van een jeugdsociëteit mogelijk. Dit wordt onaanvaardbaar geacht. De aantoning van de behoefte ter plaatse wordt in twijfel getrokken. Daarom wordt gepleit voor het uitsluiten van een jeugdsociëteit. Burgemeester en Wethouders voelen hier echter niet voor. In het voorstel van het bestemmingsplan Smitsveen schrijven ze onder meer, dat met be trekking tot de jeugdigen ook wordt gedacht aan een opvang van diegenen die momenteel niet terecht kunnen in het clubhuis De Praatpaal aan de Mo lenstraat. Daarnaast kan de accommo datie in het Smitsveen benut worden voor welzijnsactiviteiten van de bui tenlandse werknemers die in de wijk wonen. Het College vindt de plaats voor een wijkgebouw op de hoek Smitsweg/Veen besstraat geschikt. Er is namelijk geen omringing van het terrein door alleen woonbebouwing. De Smitsweg wordt gekenmerkt door een diversiteit aan functies. Naast flatbebouwing zijn er enkele scholen. Tussen deze functies is naar mening van Burgemeester en Wethou ders een bestemming "bijzondere so ciale doeleinden" op zijn plaats. Ze stellen de raad dan ook voor de be zwaren ongegrond te verklaren. Drukkerij Aan de bezwaren van de heer E. Da ve laar met betrekking tot zijn aan de Beukenlaan gevestigde drukkerij Neoprint kan gedeeltelijk worden te-, gemoetgekomen. De drukkerij moet in de toekomst over show- en magazijn ruimte kunnen beschikken. Verder is nu de bouw van een dienstwoning niet of nauwelijks mogelijk. Hierover zeggen B. en W. dat Neoprint is "ingepast" in het bestemmingsplan. Daarnaast is, met het oog op de bedrijfs economische bestaanszekerheid, aan dit bedrijf een beperkte uitbreidings mogelijkheid geboden, zodat het nor maal kan worden voortgezet. Vanwege de omliggende woonbebouwing achten B. en W. een te grote uitbreidings mogelijkheid om stedebouwkundige redenen ongewenst. Om toch zoveel als mogelijk aan de uitbreidingsplannen van Neoprint tegemoet te komen, zal het bebouwings- vlak in de door de heer Davelaar ge wenste zin worden vergroot, waarbij echter wel een bebouwingspercentage zal worden opgenomen. Door deze re geling wordt enerzijds tegemoet geko men aan het bezwaar dat de bouw van een dienstwoning in praktische zin niet mogelijk is. Anderzijds wordt hiermee geregeld dat de heer Davelaar de hui dige bebouwing kan verdubbelen, ter wijl dit ook in stedebouwkundige zin aanvaardbaar blijft. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 vanaf 17.00 uur Woensdag 5 februari Biefstuk, frites en sla Donderdag 6 februari Kalfslever met spek en ui en appelmoes Vrijdag 7 februari Lekkerbekje met ravigottesaus Maandag 10 februari Haaskarbonade met spruitjes Dinsdag 11 februari Duitse biefstuk Woensdag 12 februari Chili con carne Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. Keukenbrandje In het weekeinde ontstond een brandje in de keuken van de familie V.d. H. aan de Generaal Winkelmanstraat in Soes terberg. Het vuur ontstond doordat de afzuigkap oververhit raakte. De buren blusten de brand. De brandweer was overigens snel ter plaatse, maar hoef de niet meer op te treden. Wie herinnert zich nog het kindertehuis 'Statum' aan de Eigendomweg? En de enorme autosloperij, waar nu de Euro woningen staan? Niet dat zo'n auto kerkhof nu een stukje vroeger Soester natuurschoon moet uitbeelden, maar het hoort allemaal bij dat gedeelte Soest dat momenteel in de Oudheidka mer via prachtige foto's weer levend wordt in de herinnering. Kijk eens naar de typisch kleine boe- renbedoeninkjes die daar destijds deel uitmaakten van het landschap: foto's van de Bosstraat en de Den Blieklaan, die tonen hoe het er daar in de buiten gewesten een en al rust was. De Oudheidkamer is geopend in de weekeinden op zaterdag- en zondag middag, van 13.30 tot 17.00 uur. Een paar uurtjes bent u zo onderdak aan de Ferd. Huycklaan 18. De werkgever van mijn zoon wilde hem ten onrechte ontslaan. Gelukkig ^hadden wij een goede Cv-\ gezinsrechtbijstand, die dit ontslag heeft [voorkomen. Bij Van, Rouwendaal Met verzekeringen^ hypotheken en geld leningen van Assurantie kantoor Van jr- Rouwendaal zit n U altijd goed! Hypotheekrente bij ons 6.5%— Burg. Grothestraat 11a - Soest - Tel. 02155-1 6467/24810 Donderdagavond werd in Religie en Kunst de derde Christelijke Winterle- zing gehouden, georganiseerd door het Comité voor Winterlezingen en den Vrouwenbond. Als spreker trad dezen avond op Ds. A. Prins van Deventer, met het onderwerp „Heidenen op Gods erve." Door den heer P.A. Endendijk, voorzitter vaan het comité, werd de bijeen komst op de gebruikelijke wijze geopend en de spreker ingeleid. Spr. begint met de geschiedenis van Saul, die in groote eigenliefde van Gods liefde afgedwaald was, hoe hij zijn krijgsknechten gebood, 85 pries ters des Heeren te dooden, doch op verzet stuitte. Doëg eindelijk voert het gebod uit, gaat zelfs nog verder, en doodt de gansche bevolking der stad. Dit is een heiden in Gods erfdeel. Ook Herodes, die de kindermoord te Bethlehem gebood, is een heiden in de erve Gods. Als men deze geschie denissen kent, kan men begrijpen, aldus spr., welk een verderf de nieuwe beweging, die drie jaar geleden aanving, voor de Christen beteekent. Het lijkt alsof het Nationaal-Socialisme een sterke dam vormt, die centraal Europa beschermt tegen de dreigende klauw van het Communisme. Doch men moet de diepere religieuze ondergrond bezien. Het Nat. Soc. is niet een Staatkundige beweging, doch een religie, zeer ver afstaande van het Christendom. De verbijsterd snelle opkomst, de verblindende gloed van het Nat. Socialisme in Duitschland, is een bewijs van een religie. En juist daar om kan het Nat. Socialisme, als nieuwe religie, de eenige ware religie niet verdragen en wringt zich daaruit los. Door zich aan te sluiten bij deze partij roept men Doëg in het volk Gods. Zeer ernstig zet spr. al deze gedachten uiteen en waarschuwt krachtig te gen de misleidende glans van deze nieuwe religie. Spr. haalde vele citaten aan uit het boek „Mythen der 20ste eeuw," de mythos van het bloed, dat de religie is geworden van het Nat. Soc. in Duitschland. God is niet een per soon, doch de vereenigde ziel van het Noordsche bloed. Dit werk werd ge schreven door Alfred von Rosenberg, die de geestelijke beinvloeder van Hitier is. Er was een aandachtig gehoor in de goed bezette zaal. Arbeidsbeurs De stand op heden is 580 werkzoekenden, w.o. 41 metselaars, 80 opperlie den, 63 grondarbeiders, 82 losse arbeiders, 10 landarbeiders, 34 tuinlieden, 7 vertegenwoordigers, 46 schilders-behangers, 30 timmerlieden, 16 stuca- doors, 16 chauffeurs, 14 transportarbeiders, 7 fabrieksarbeiders, 4 fitters, 9 mach. bankwerkers en smeden, 19 kantoorbedienden, 9 werksters, 4 mon teurs, 4 straatmakers, 6 kleermakers, 6 loodgieters, 5 slagers, 5 winkelbe dienden, 5 houtbewerkers, 2 loopjongens. Aantal werklooze mannen boven 18 jr. 537; aantal werklooze vrouwen boven 18 j. 13. Aantal werklooze mannen beneden 18 j. 20; aantal werklooze vrouwen be neden 18 jr. 10. uitslag, wondjes, en*, -worden suc cesvol behandeld met Meer dan ao. jarige schitterende reputatie. fConlnginnel. 6 - £oestdijl4 - Tel- 366 welke iedereen zonder bewijs la den zak mag dragenIn Lux tascb- Je met 50 bijpassende schoten samea f 1 35 en per 3 revolvers met foe- bebooren f 3.50. Prima luchtgewerea acbterlaadmodel met draagriem eraaa f 6.50 passende kogeltjes 88 et - p 1000 en 11.80 per 3000 stuks. Ver der uitverkoop vaa 300 jachtgewo» ren, Jachtpatronen, Hulzen enz. tegea halve prijzen. M. Koppens, Tel. 14 Giro 38729. OUD-GASTEL.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5