Bejaarden, gehandicapten en hulpbehoevenden! SLUIT ELK PERSOONLIJK RISICO UIT! Elke vorm van hulp is GRATIS! 'Vandalisme-project volop in beweging' BIJ ONS OP SOEST SPLINTER EEMLAND B.V. Onduidelijkheid rondom Dorpshuis Soesterberg blijft voortduren KARNAVALS-WEEKEND BOS EN DUIN WOENSDAG 5 FEBRUARI 1986 SOESTER COURANT PAGINA9 Wie snelt er te hulp als u werkelijk in nood verkeert? Waarschijnlijk niemand, omdat u b.v. niemand meer kunt waarschuwen in uw nood! Redt uzelf via de draadloze drukknop, die u dag en nacht om de hals draagt. Een druk op de knop zet onmiddellijk (via de telefoon) de hulpverlening in gang. Deze alarmering werkt als een kettingreaktie en is nooit bezet. Het drukknopje kostte voorheen f25,- per maand. Door subsidiëring van dit project is deze prijs nu m n per maand IU.' en zorgt dan ook in de toekomst voor uw redding! Bel nog heden naar 14583 of schrijf naar de coördinatrice, mevr. M. Kuiper, Korte Brinkweg 19, 3761 EB te Soest. Stel het niet uit, zorg nog vandaag voor uw hulp in nood! Lezing Transcendente Meditatie in C-drie VOOR DAMES EN HEREN Achter den Engh Besluit bibliotheek over filiaal nog niet 'vast' Abonnement personenalarmering kost nog maar een tientje per maand! harrie toonen assurantiën Rijdende bibliotheek wel of geen 'filiaal'? „EEMLANDERBLAASKAPEL" ,V Korige week woensdag en vrijdag werd resp. in het Griftland College en in ]MK7-drie, een aantal voorstellingen gege ven van het toneelstuk "Nou en..."? door leden van het Muz-theater. Het Stuk werd in alle gevallen positief vjMntvangen, niet alleen door de leer- krachten, maar zeker ook door de jaraserlingen van het voortgezet onder- wijs, voor wie de voorstellingen waren Kedoeld. "Het vandalisme-project is volop in «Beweging", merkte burgemeester Paul Scholten maandagavond in de commis sie ABZ op, nasar aanleiding van een Vraag van Bert Krijger (VVD). De i burgemeester was samen met onder- wijs-wethouder Jan Menne persoonlijk gaan kijken bij de laatste opvoering in C-drie en had daar geconstateerd dat het "publiek" muisstil had zitten kij ken. "Wij hebben de indruk dat de jeugd het stuk heel goed heeft begrepen en we hopen dat er wat van zal beklij ven. In dit verband maakte de burgemees ter ook een opmerking over het veelvul dig voorkomen van "graffiti", met ie bij het cultureel centrum C-drie. staan niet alleen de letters ïuin bovenop, maar ook op de mu ren". De burgemeester vond het een naar verschijnsel, ook al omdat er hier en daar hakenkruizen op de muren waren gekalkt. De bestrijding van deze vorm van vandalisme noemde hij ver der een gecompliceerde kwestie, die> ook geld zal gaan kosten. De burgemeester toonde zich, mede naar aanleiding van het toneelstuk, tevreden over de werkzaamheden tot dusver van de werkgroep die zich met het vandalismeprobleem bezighoudt. Vooral in onderwijskringen lijkt een en ander goed van de grond te komen. De sportwereld, die onlangs ook is 1 (benaderd door de werkgroep, laat het ^^•chter nog een beetje afweten, aldus de rgemeester. "Via de Sportstichting «yüjn de besturen van de sportclubs "aderd, maar er zijn nog weinig ■acties binnengekomen. We hopen op eer". Na aanrijding doorgereden e heer G. v.d. B. uit Soest, die zijn uto had geparkeerd bij zijn woning aan de Akkeren, deed begin deze week ij de politie aangifte van een geval van doorrijden na een aanrijding. Hij trof zijn auto beschadigd aan. ^len onbekend gebleven automobilist leek de rechter voorkant te hebben edeukt. «7 v -- Scène uit 'Nou en.van het Murtheater, gespeeld, in het Griftland Collage. Op maandag 20 februari is er een introduktielezing over Transcenden te Meditatie en de effecten van de regelmatige beoefening van deze tech niek in het dorpshuis 'C-drie' aan de Willaertlaan te Soest. De lezing begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk. Jubileumactie Bovengenoemde lezing wordt gegeven in het kader van de 10-jarige jubileum actie van het Centrum voor Transcen dente Meditatie aan de Mauritsstraat in Utrecht, waar sinds januari 1976 met groot succes cursussen in de TM tech niek worden gehouden. In deze tijd is gebleken, dat de belangstelling voor TM te vinden is in alle lagen van de bevol king. Net een heertje beter HAARMODE BEETZLAAN 74 TEL. 02155-13990' Bedrijfsleven De laatste maanden is er een sterk groeiende belangstelling voor Trans cendente Meditatie aan de kant van het bedrijfsleven. 'Dit verschijnsel, dat zich ook in landen als de V.S. en Japan voor doet, heeft ons geïnspireerd om enkele speciale cursussen voor managers te geven,* aldus Frans van de Logt, direc teur van het Centrum te Utrecht die deze cursussen gaat verzorgen. Ma nagers die begonnen zijn met TM zijn erg enthousiast over de effecten van de techniek. Ze ervaren het over het alge meen als een doelmatige en efficiënte ontspanningsmethode om de span ningen die het werk met zich mee brengt snel te kunnen verwerken. De TM-techniek Transcendente Meditatie ofwel TM is een natuurlijke en eenvoudige tech niek, waarbij lichaam en geest tot een diepe rust komen, die dieper is dan tij dens diepe slaap. Hierdoor verdwijnen spanningen, wordt het denken helder der, het lichaam sterker en gezonder en de relaties met onze medemensen soepeler, spontaner en liefdevoller. De TM-techniek wordt onderwezen door bevoegde leraren in een cursus van vier lessen. Hierna kan de techniek zelfstandig thuis beoefend worden. Verhalen uit vervlogen jaren vergeet je niet. Oude mensen vertellen graag over de dingen die voorbijgaan. In "Bij ons op Soest"publi ceert de Soester Courant ook in 1986 de herinneringen van Soester burgers die niet zo jong meer zijn. J. C. van Schagen dichtte: "Wat eigen was, gaat van je heen en ziet niet om - je blijft alleen. Jan Visser ontmoet hen, luistert geïnteresseerd en schrijft hun re laas op. Vandaagde heer Evert Kaats 77) De huisschilder: 'Ik ben een geboren Soester, net als mijn vader. Mijn ge boortehuis staat nog steeds aan de Steenhoffstraat tegenover de Petrus- en Pauluskerk. Ik heb vaak gebiecht bij mijnheer pastoor, want ik was geen lieverdje in mijn jonge jaren. Al spoedig verhuisden we naar de Beu kenlaan, zodat ik me van die eerste periode in Soest-midden niets meer kan herinneren. Die hoek Molenstraat/Beukenlaan was een aparte buurt met een eigen leefge meenschap. Het werd 'Achter den Engh' genoemd. Daar woonden zo'n vijf gezinnen en die telden bij elkaar ongeveer vijfenzeventig kinderen. Va der was schilder/behanger en hij had vijftien kinderen. De meeste jongens zijn ook schilder geworden, net als ik. Dat was makkelijk en goedkoop als va der werk aannam waar we met z'n al len aan meededen. Zo verdienden we soms negentig gulden in de week wan neer we bij de een of andere boer het keukentje moesten schilderen. Voor een heel huisje vingen we vijfendertig gulden. Het waren geen welvarende ja ren, want in augustus begon weer de komkommertijd en verdiende je niks. Bij 'Werkmans Welvaart,' een bakkerij op de Molenstraat, stonden we soms voor vijfentwintig gulden in het krijt en kreeg moeder geen brood meer. Maar dan zei de ouwe Kees van Ee, een andere bakker op Soest: Iaat Evert Kaats maar komen. Met schilderen betaalden we de schul den weer af. In dat buurtje 'Achter den Engh' woonde ook het gezin van Gijs Hilhorst met vijftien kinderen: Gies van Albert werd hij genoemd. Verder woonde er Jan van der Lugt, de klom penmaker, met vijftien kinderen. Wout van de Bedum had er een stuk of elf en Duinkerken ook vijftien als ik me niet vergis. We hadden veel schik onder elkaar. We speelden op de Eng ja, tussen het ko ren. De Molenstraat bestond nog niet. Later kwam er één rij huizen met van die groene luiken voor de ramen. Een keer op weg naar school liep ik langs die huizen en kreeg zo'n raamluik tegen m'n hoofd. Ik werd naar binnen gedragen en met eau de cologne bijge bracht. Toen ben ik er snel vandoor ge gaan. Met broer Jan liep ik over de Eng naar de school in het Sint Jozefgesticht. Daar hadden we les van meester Pie per. Als ik met m'n linkerhand schreef, kreeg ik een tik op m'n vingers. Met m'n rechterhand kreeg ik alleen maar hanepoten op papier. Als hij jarig was, legden we zó'n aar dappel op z'n lessenaar. We hadden altijd plezier. Vooral als de dorpsagen ten ons achterna zaten, zoals van de Berg, Swarts en van Dolderen, de plat- poot. Spoken Moeders moeder woonde op de Bunt. Als we daar naar toe wandelden, moes ten we het Mollenkerkhof bij de spoor lijn passeren. Dan werd je even stil, want het was daar niet pluis. We werden als kinderen ook altijd bang gemaakt met spoken op de Eng. Die lie pen langs de Holle weg (nu de Dalweg) en roofden kinderen. Zo was ook het Veen ta boe voor ons. Niemand durfde 's avonds nog richting Hees te lopen van wege de zwarte honden in het Veen. Daar woonden Jan de Bruin en Bart van Tol. En niet te vergeten Jan Muus, die tot 1922 als holbewoner in een plaggen- hut aan het Veenpad woonde. Hij was stroper en mollen vanger en 'belas' zie ken. Hij kookte honden en katten en ge bruikte het vet voor zijn 'geneesmid delen.' In ons buurtje 'Achter de Engh' woon den tegenover ons ook twee holbe woners Teus de Kat en Frans de Rooy. Theus heette eigenlijk Kinder dijk en de Rooy werd Frans Oliebroek genoemd. Later kregen ze van de gemeente een oude tram om in te wonen, zo'n zomer- tram zonder ruiten. Dat voertuig ge bruikten ze voor hun kanaries. Ze had den achter in hun hol een bok. Als ie mand met een geit langs kwam, werd zij voor dertig cent gedekt, een mooi bedrag voor een 'bokkesprong.' Nu kost dat een paar gulden. Ze hebben van Frans wel eens negenhonderd gul den gestolen. Beiden waren analfabeet. Maar Frans pakte de krant en zei: o, ze hebben weer een kindje opgevreten. Je liegt het, zei Theus, want je houdt de krant op z'n kop. Om hun hol heel groeide een beuken haag en die hadden ze volgehangen met onze lege verfbussen. We gooiden als kwajongens stenen tegen die blik ken. In de hele omgeving stonden alleen onze huizen van onze buurt. De Eng was wijds en groot. Allemaal koren. Het Veen oneindig tot de Oude Gracht toe en tot de Wieksloot. 's Winters als het moeras blank stond, kon je er schaatsen rijden tot zover het oog reik te. 's Zomers kwam de ouwe Vetter uit Baarn langs, een visboer met één arm. En Frans de Rooy kreeg wel eens be zoek van Dien-in-de-stuken. Zij is ver dronken in de Eem en begraven op 't Mollenkerkhof, een begraafplaats voor zwervers. In 1914 brak de eerste wereldoorlog uit. De paarden werden ingeleverd en we dachten dat alle mannen naar het front moesten. Maar dat was niet zo. Mijn eerste baas was Karei Visser, de tim merman. Die leerde je een vak en je verdiende een rijksdaalder in de week. 'Dunbroek' noemden we hem, want gul was hij niet. IN 1940 was ik korporaal in de Grebbelinie. Ik had de leiding over een stel Limburgers. We vochten tegen de moffen. Daar kan ik uren over vertellen. Maar dat was geen Soest.' JAN VISSER Al 52 JAAR official dealer BAARN-SOEST Gespecialiseerd in jonge gebruikte Ford-auto's Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven EEMNESSERWEG 16-22 SOEST - TEL. 02155-12643 BAARN - TEL 02154-15555 Als er in de vorige week gehouden ver gadering van de commissie Welzijn één ding duidelijk is geworden, dan is het dat de onduidelijkheid rondom het Dorpshuis Soesterberg voorlopig nog wel zal voortduren. Ook de brief waar in het Soesterbergse Verenigingsover- leg (VOS) zijn verontrusting heeft uit gesproken over de plannen voor een sporthal aan de Banningstraat, waar van het inmiddels zonneklaar is dat die niet door particulier initiatief tot stand zal komen, heeft daarin geen verande ring gebracht. De roep om duidelijkheid weerklonk in de commissie Welzijn van alle kanten. Ook van de publieke tribune, waar de heer F. Hagmeijer zich verweerde te gen het door de VVD gemaakte ver wijt dat het VOS de onrust met zijn brief juist heeft veroorzaakt. "Ons doel was juist de onrust in te dammen, want onrust, daar hebben we in Soes terberg geen donder aan", aldus de heer Hagmeijer. "Het gaat ons erom dat B. en W. eindelijk eens duidelijk heid verschaffen. Bert Krijger (WD) hield hem voor dat -het VOS met-een: telefoontje naar het gemeentehuis verder zou zijn gekomen dan met het aan zoveel mensen rond sturen van de brief en verbaasde zich over Hagmeijers verontwaardiging. "Onrust ontdekken is één, onrust sti muleren iets heel anders. Voorzitter Frans Kingma beperkte zich tot een korte reactie, waaruit duidelijk werd dat het College de geruchten over de "afbraak" van het Dorpshuis, als de sporthal aan de Banningstraat door de gemeente ter hand wordt geno men, volkomen uit de lucht gegrepen zijn. De Dorpshuis-problemen stonden toch al op de agenda, vanwege het verzoek van het Dorpshuisbestuur om de mede werking van de gemeente voor een ver bouwing die het gebouw aantrekke lijker moet maken. Dorpshuisvoorzit- ter A. Preusser was uitgenodigd om dat verzoek eventueel toe te lichten, maar deze maakte van de gelegenheid gebruik om het gebrek aan communi catie met het gemeentebestuur aan de orde te stellen. "Wij zijn altijd duide lijk geweest, maar het College heeft nooit gereageerd. Belachelijk! De voorgenomen opheffing van het bi- biotheekfiliaal had hij uit de krant vernomen. Vooral Kingma's rol als bibliotheek-bestuurslid zat hem niet lekker. "Hoe had u gedacht dat wij zouden meewerken aan die opheffing^ met de hele bevolking van Soesterberg in onze rug? Dat is toch belachelijk? Kingma wees erop dat de verhoudin gen goed in de gaten moesten worden gehouden. "Als de bibliotheek uit het Dorpshuis wil, dan moet niet de ge meente, maar het bibliotheekbestuur met het Dorpshuis in gesprek." Hij liet overigens weten weliswaar geen brief aan de Dorpshuisbestuur te heb ben geschreven, maar er wel over te hebben gesproken. "Ik neem uw op merkingen dan ook met een korreltje zout." Hij wilde de discussie verder beperken tot de aanvraag van het Dorpshuis bestuur om toestemming voor de ver bouwing. De commissieleden - slechts Krijger (VVD), Greefhorst (CDA), Meijer PvdAen Pothuizen D '66 bleken daar weliswaar positief over te denken, maar drongen erop aan nog even geduld te oefenen, tot duidelijk zou zijn of de bibliotheek inderdaad uit het Dorpshuis gaat vertrekken. Daarvan is namelijk weer afhankelijk of politiepost en hulpsecretarie in het Dorpshuis worden ondergebracht en of het Soesterbergse Jeugdwerk in het Dorpshuis terecht kan. Op Ans Greefhorsts verzoek om een standpunt van het College antwoordde de wethouder dat B. en W. eerst het advies van de commissie afwachten, maar dat beviel Ans Greefhorst niet: "Heeft het College dan geen mening?" Lydia Meijer was teleurgesteld door de "verwijtende sfeer" van de discussie. "Daarvoor ben ik niet gekomen. Het gaat om een goed Dorpshuis, en zeker niet om de afbraak ervan." Ook zij wilde duidelijkheid over de zaken die "rondon" het Dorpshuis spelen. Met name drong zij aan op uitstel, omdat het uit 1983 daterende plan van het VOS- voor de bouw van een sporthal tegen het Dorpshuis aan en van woningen op het terrein van de Carolusschool - weer volop in de belangstelling is gekomen. "Dan is het voorbarig om nu al tot een verbouwing te besluiten." 'Zilveren koorde' Adriaan Pothuizen wees erop dat het Dorpshuisbestuur weliswaar autonoom is, maar met een "zilveren koorde" aan de gemeente verbonden. "Als wij B. en W. een advies geven krijgt u alleen maar te horen dat wij eerst alle onduidelijkheid opgeheven willen zien. Wij verwachten juist van uw kant informatie", hield hij de wethouder voor. Voor een fractie zonder wethouder, aldus Pothuizen, is het helemaal on mogelijk om erachter te komen hoe 't zit. Hij vond het VOS-plan de moeite waard om het op zijn haalbaarheid te toetsen en bepleitte uitstel. "Laten we liever extra tijd nemen en een goede oplossing vinden dan nu - in verkie zingstijd - overhaaste besluiten te ne men." Frans Kingma liet weten zelf ook on vrede te hebben met de voortdurende onduidelijkheid. Het probleem is ech ter dat het bibliotheekbestuur nog al tijd geen definitief besluit heeft geno men over de opheffing van het filiaal. Bovendien moet ook eerst duidelijk heid ontstaan over de consequenties van de eventuele verhuizing van poli tiepost en hulpsecretarie naar het Dorpshuis. Het onderzoek daarnaar is overigens zo goed als afgerond, deel de hij mee. Verder overleg over de toekomst van het Dorpshuis - in een werkgroep waar van ook het Dorpshuisbestuur en het bestuur van het Jeugdwerk Soester berg deel moeten gaan uitmaken - was nog niet tot stand gekomen, omdat het Jeugdwerk negatief had gereageerd. Kingma: "Nu komt daar de discussie over de sporthal nog weer bij, omdat het particulier initiatief kennelijk is afgevallen." Wat hem betreft mag het VOS-plan onmiddellijk weer op tafel komen, maar de hele problematiek is zó com plex dat het niet eenvoudig zal zijn op korte termijn duidelijkheid te laten ontstaan. Hij verwachtte binnen twee maanden uitsluitsel over de plannen van de bibliotheek. Over de gewenste verbouwing van het Dorpshuis merkte hij op die logisch te vinden "in een stabiele situatie", maar het verzoek moet betrokken wor den bij het totale vraagstuk van het gebruik van de Dorpshuisruimten. 'Flut' Ans Greefhorst maakte zich nogal boos op de wethouder. 'Hoe is dit nu te rij men met het feit dat de bibliotheek de huur per l april heeft opgezegd?" Ze vond de reactie van Kingma 'flut' en merkte evenals Pothuizen op dat het Dorpshuis er niks mee opschiet als de politiek vlak voor de verkiezingen "ineens populair gaat doen" in Soes terberg. Kingma wees erop dat het bibliotheek bestuur in november ("erg laat") het principebesluit tot opheffing van het filiaal heeft genomen, maar intussen te horen heeft gekregen dat de huur moet doorlopen tot 1 januari 1987. "De definitieve besluitvorming is nog niet afgerond. Er is op dit moment nog niets als vast aan te nemen." De heer Preusser liet nog weten dat het Dorpshuisbestuur de gemeente niet wil "uitkleden" en de renovatie aan vankelijk helemaal zelfstandig had willen realiseren. Hij deelde verder mee dat de kontakten met een brouwe rij (Heineken) positief waren verlopen, al had men van die kant opgemerkt het Dorpshuis maar een "akelig ding" en een "kale troep" te vinden. Voor dat de brouwerij zijn medewerking geeft moet de zaak echter eerst "finan cieel onderbouwd" worden. Gênant "Wij willen die verbouwing graag", aldus de heer Preusser. "Het zou toch gênant zijn als elke instelling in Soest een passend verblijf heeft en wij onze eigen boontjes maar moeten doppen. Hij bedankte de commissieleden ver der voor de talrijke complimenten en liet weten het vertrouwen niet te zul len beschamen. Overigens was hem uit gesprekken met het bibliotheekpersoneel gebleken dat de bibliotheek in Soest veel meer aan promotie heeft gedaan dan in Soes terberg. "Er is hier weinig gedaan om de interesse van de bevolking op te wekken. Veel Soesterbergers weten zelfs de ingang van de bibliotheek niet te vindenHij deed Wethouder Frans Kingma het verzoek de promotie van de Bibliotheek in Soesterberg op gang te brengen. "Er zijn veel mensen in Soesterberg die er best iets voor willen doen." Kingma gaf hem de raad al die enthou siaste Soesterbergers maar mee te nemen naar het bibliotheekbestuur en daar aan de bel te trekken. "Dat doen we", beloofde de heer Preusser hem. Provincie kent subsidie toe De vergoeding voor het gebruik (abonnement) van de apparatuur voor de 'personenalarmering' is na het toekennen van de provinciale subsidie te ruggebracht van 25,- tot 10,- per maand. De Federatieve Raad Welzijns werk Ouderen heeft dit de abonnees vorige week met vreugde laten weten. De nieuwe prijs geldt met terugwerkende kracht: de abonnees krijgen het teveel betaalde terug. Kwetsbare groep Op grond van lichamelijke of psychische problemen kunnen mensen moei lijkheden ondervinden met de voortzetting van hun zelfstandige leefwijze. Ouderen behoren tot een kwetsbare groep, door de psychische en lichame lijke kenmerken, die vaak gepaard gaan met het ouder worden. Steeds meer ouderen worden 'gedwongen' langer zelfstandig te blijven wonen in het eigen huis of in een aangepastebejaardenwoning. Het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur noemt dit 'flankerend bejaardenbe leid.' Dit betekent een verhoogd risico voor de oudere, die niet zo gemakkelijk meer een plaats kan krijgen in een verzorgingstehuis. Veel van deze problemen probeert men weg te nemen door middel van een alarmerings systeem. Het alarmeringssysteem is er echter niet alleen voor ouderen, maar ook voor o.a. lichamelijk gehandicapten en langdurig zieken. Géén tovermiddel Een dergelijk systeem is echter géén tovermiddel, maar hoogstens een hulpmiddel, bedoeld voor noodsituaties zoals brand, inbraak, ongeluk, etc. Met een dergelijk systeem kan voorkomen worden dat men te lang op hulp moet wachten, met alle nare gevolgen vandien. ïn mei 1985 is in Soest door de Stichting Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen Soest een alarmeringssysteem geïntroduceerd. Dit systeem maakt gebruik van het openbare telefoonnet, zodat een telefoonaansluiting een eerste vereiste is. Via een zendertje, dat met een snoer om de hals onder een blouse of trui wordt gedragen, wordt een alarmkiezer in werking gesteld. Via de telefoon worden dan de door de abonnee vooraf opgegeven telefoonnummers van buren, kennissen en in de buurt wonende familieleden, in geval van nood één voor één gebeld en gewaarschuwd. Zij moeten echter de abonnee terug bellen en een bepaalde handeling verrichten om de alarmkiezer te stoppen, opdat niet iedereen gewaarschuwd wordt. Indien niemand op deze vooraf opgegeven telefoonnummers bereikbaar is komt de alarmering binnen op de centrale meldpost, die in het bejaarden centrum Molenschot is gesitueerd. Deze centrale is 24 uur per dag bereik baar en zal bij een alarmering de hulpverlening op gang brengen. In verband met mogelijke stroomuitval is de apparatuur voorzien van een noodstroomvoorziening. Hierdoor blijft het systeem in werking bij stroom uitval. Uiteraard kan het ook voorkomen dat men per ongeluk op het zendertje gedrukt heeft. Men hoort dan een fel piepsignaal. Binnen 30 seconden kan deze fout dan ongedaan gemaakt worden, vóórdat de vooraf opgegeven per sonen gewaarschuwd worden. Geen hak- en breekwerk Het aanbrengen van het alarmeringssysteem in een woning vergt geen hak en breekwerk, waardoor geen installatiekosten verschuldigd zijn. Tevens is de apparatuur voorzien van PTT-goedkeuring. Bepaalde aspekten mogen echter niet uit het oog worden verloren. Een alarmeringssysteem blijft een hulpmiddel en bij een dergelijk systeem zal dan ook de behoefte aan bijvoorbeeld gezinsverzorging, wijkverpleging en warme maaltijden voorziening niet verminderen. De kosten van dit alarmeringssysteem zijn 10,- per maand. Tot dusver hebben zich al verscheidene oudere inwoners van Soest als 'abonnee' van de Personenalarmering gemeld. Vaak zijn het kinderen die aandringen op dit 'hulpmiddel-in-geval-van-nood.' Toch is er nog ruim vol doende mogelijkheid voor andere gegadigden. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de coördinatrice van de per sonenalarmering: mevr. M. Kuiper-van Nimwegen, tel. 14583. II verzekeringen - hypotheken - financieringen „r, klarinet 14 - 3766.gt soest - tel. 02155-1 8049 De commissie Welzijn boog zich vorige week ook over de jaarrekeningen 1983 en 1984 van de bibliotheek. Naar aanleiding daarvan stelde Adriaan Pothuizen (D'66) wethouder Frans Kingma (PvdA7 de concrete vraag: "Is een rijdende bibliotheek nu wel of geen filiaal in de zin van het biblio theekplan?" De wethouders liet weten dat hij aan de hand van de definities in de bi bliotheekwet nog eens exact zou laten nagaan wat de wettelijke omschrij vingen zijn, zodat de discussie eindelijk eens van de "globale benadering" af zou komen. "We zullen u informeren. We hebben met het bibliotheekbe stuur ook afgesproken dat we wat dat betreft de klok gelijk zullen zetten." Pothuizen (D'66) wethouder Frans Kingma (PvdA) de concrete vraag: kunnen worden van de "al te eenvoudige bewoordingen" in het bibliotheek plan, maar volgens Kingma hoefde hij daarvoor niet bang te zijn. "Het zal niet zo zijn dat het bibliotheekplan op verschillende manieren kan worden uitgelegd." Schoorsteenbrandje De brandweer en de politie werden vo rige week gealarmeerd voor een schoorsteenbrandje bij de familie K. aan de Lange Brinkweg. De brandweer bluste het vuur en maakte de schoor steen schoon, zodat de schade beperkt bleef. Rijverbod Op de Amsterdamseweg ontdekte de politie vorige week een automobilist die met een vaartje van 130 kilometer in de richting Soest reed. Bij zijn aan houding bleek de chauffeur, de 27-ja- rige T.A. van D. uit Soest, gedronken te hebben. Hij moest blazen en kreeg een rijverbod, zodat hij zijn auto moest la ten staan. Auto gestolen De heer R.N. uit Soest meldde de poli tie vorige week de diefstal van zijn auto, een Opel Kadett met het kenteken 84-28-ND. De auto werd weggenomen van de parkeerplaats aan de Weeg breestraat, achter de Smitshof. Na aanrijding door gereden De heer L. de B. uit Soest meldde de politie vorige week dat zijn auto was beschadigd door een onbekend geble ven automobilist. Hij had zijn auto op de Smitshof geparkeerd, maar toen hij even later terugkwam zag hij dat een van de spatborden beschadigd was. Met medewerking van de en de populaire DISCO van HENK SCHOUTEN Tot ziens Henk en Tiny

Soester Courant | 1986 | | pagina 9