>id urs vereniging REGENJAS ,89° WINDJACK nu 69° SEC-karnaval grandioos festijn! Oudheidkamer RVOER. BLIJ MET DE STOMERIJ" PAGINA 12 WOENSDAG 12 FEBRUAR11986 SOESTER COURANT PAGINA 13 Theater in C-drie met Hans Liberg Jazz-Trio Cees Slinger zondag in C-drie Successen voor Slingerland-paren bij danswedstrijd in Den Haag Film 'Runaway' met Tom [Magnum] Selleck in C-drie STRAKEN STRALEND P. Stalenhoef i autoschade FEBRUARI-AANBIEDING: TEXTIELREINIGERS ZAALVOETBAL Geen tegenstand voor ESS Brouwer 1 en 2 Grote bridgedrive in 'De Vijverhof' Jubileumconcert Wilhelminakerkkoor Hondenvereniging Zoys biedt hulp en advies bij 'probleemhonden' PIZZERIA LA PERGOLA De sprookjessfeer van Céline Leopold Expositie 't Veen nruilwaarde. eer dan 300 t voor tussen twee eem contact Bedrijfswag aflevèringskosten. '5 bi] het ver- rijfsvoering ol. Zo reikt >lanning en enals zijnn resultaat.!, ïn kent hel topleiding, i'erd in het er en het de vakbe- hoog peil. 'eroepsgoe- ds interna ten Inspe- e Stichting 'heid een - CCV-di- 'anaf I ja- afleggen, it diploma niet ver- lit examen /.aken aan matieteeh- ldelen. in- "voersken- ?ls in Eu- i en lulen- idaut zich durende •mbinatie naai toe- >ef wordt ig rijden ijgedrag. •r tijdens eken" te euvre in dt; r in het ïrladend edt. die tats, be- Boven- via di- ïa's zijn particu- eidings- ies zijn voor de Cultureel Creatief Centrum Theater Morgenavond speelt Hans Liberg in C- drie. De Telegraaf schreef over hem "Het publiek raakt na redelijk korte tijd achter zijn adem van het lachen bij Llbergs verbale geweld." Dagblad Trouw noteerde: "Veel meer dan in zijn vorige programma houdt hij ons een lachspiegel voor. Berg Berg is zeer intelligent amusement, gebracht door een virtuoze muzikale clown. Een programma dat U niet mag missen." Zie elders in dit blad. Film Zaterdagavond brengt C-drie's nieuwe bioscoopprogramma de film "Runa way". Aanvang: half negen. Jazz Zondagmiddag 16 februari om half drie in het Witte Café van C-drie een mid dag voor de echte jazz-liefhebbers, de dertig-plussers van Soest. De leiding berust bij Joop van Tol. Zie elders in dit blad. Creativiteitscursussen C-drie is langzamerhand gegroeid tot het grootste creativiteitscentrum in de regio. Opvallend is dat de cursussen- overdag zo in aantal zijn gegroeid. Steeds meer mensen zijn gaan ontdek ken dan een cursus 's morgens of 's middags nog leuker is dan 's avonds. Met reductie op koffie- en theeprijzen De belangstelling voor klassiek ballet (kinderen) is zo groot dat op dinsdag middag van 4 tot 6 extra groepen zijn geformeerd. Coleta Lustenhouwer is de docente. Bij "edelsmeden" kunnen nog enkele cursisten geplaatst worden, zo ook bij zeefdrukken op zaterdag en bij houtbewerking. Een cursus die zeer goed is aangeslagen is hoeden- maken. Een nieuwe ontdekking op creativiteitsterrein Modeshow De Kledingwerkplaats op de eerste verdieping van C-drie organiseert op 22 en 23 maart een modeshow. Als het re sultaat net zo goed is als vorig jaar, wordt het opnieuw een spektakel. Borden Aan de invalswegen van Soest heeft de gemeente deze week aanwijsborden ge plaatst met de aanduiding: "C-drie". Zo kan iedereen voortaan wat sneller het cultureel creatief centrum aan de Willaertstraat/Dorpsstreek vinden. Minder plezierig voor de automobilist zijn de beide verbodsborden op de in rit van C-drie, die aanduiden dat het verboden is op het smalle pad naar de ingang te stoppen of te parkeren. Dit vanwege de brandweer en de ambulan ce. De politie let extra op overtre dingent Bowling Het fijne van C-drie is dat in het multi functionele gebouw zoveel kan en mo gelijk is: sport, creativiteit, kunst en cultuur. De Seniorenbowling wordt gehouden op donderdagmorgen, inlichtingen: de heer H.J. Nessen (tel. 17695) en op vrijdagmorgen, ook van 10 tot 12 uur, inlichtingen: de heer W. K. Kwint (tej. 13043). Wie meldt zich aan voor een derde groep op woensdagmorgen? Zie de foto! Expositie Vanaf zaterdag 1 maart exposeert in C-drie de Turkse kunstenaar Enver Özturk (32), die in 1984 als politiek vluchteling naar Nederland kwam. Tot dan is nog de cursistententoonstelling te bewonderen. Soestand IV Op zaterdag 1 maart van half twee tot vijf uur een Soestand-special met en over onze buitenlandse plaatsgenoten. Met een forum, bestaande uit Soesters en twee Turken die de hele week werk zaam zijn met minderheden. Voor 't eerst in de Soester geschiedenis dis cussiëren Soesters en buitenlanders in het openbaar over het welzijn van minderheden. Een bijeenkomst in sa menwerking met het progressief bestu renoverleg waarbij alle politieke par tijen aanwezig zijn om reclame te ma ken voor hun verkiezingsprogramma. Produktie en presentatie: Jan Visser. RegieJan Heerkens. Stamgast "Het anonieme actiecomité C-200 van tweehonderd ontevreden sporters is binnen zes weken geslonken tot "een aantal Bowlingbondleden". Dat is op te maken uit de tweede ingezonden brief de vorige week in de Soester Courant. Na GG en JJ heeft nu ook een zekere BB zich in de strijd geworpen. Als het alfabet 26 lettters telt, staan ons nog 23 ingezonden brieven te wachten met verdachtmakingen (weinig flexibiliteit), met scheldpartijen (grenzeloos ontact vol), met valse verwachtingen (sterf huisconstructie), met vermoedens (slech te exploitatieetc Wie zich echter echt op de hoogte stelt en af en toe met bestuursleden praat weet dat C-drie nu in een maand meer omzet en bezoekers trekt dan het voor malige dorpshuis destijds in een half jaar! Ik wil nu wel eens een brief le zen van het Bowlingbondbestuur zélf, want die zijn zeer tevreden en hebben regelmatig contact met de directie. Ober, geef die mijnheer een drankje van mij!" T.M. Op maandag 20 februari is er een intro ductielezing over Transcendente Me ditatie. Aanvang: achtuur. De toegang is gratis. Pro memorie Telefonisch is C-drie te bereiken via nummer 22188. Het adres is Willaert- straat 49. Maar alle post moet naar Postbus 347, Postcode 3760 AH in Soest. Bankrelatie Rabo: 3599.37497. Postgiro. 212775 t.n.v. Rabo Soest. Ingeschreven bij de Kamer van Koophandel in Amers foort nr. S188015. Bulgaars volksdansen in C-drie In het weekend van 22 en 23 februari bestaat de mogelijkheid om kennis te maken met de Bulgaarse folklore, o.l.v. Eddy Thijssen. Er wordt gedanst, in de grote zaal van het creatief- en cultureel centrum (C- drie), van zaterdag 18.00 uur t/m zon dag 17.00 uur. Er bestaat een mogelijk heid om voor 1 dag te komen dansen. De kosten voor het weekend zijn 25,- en voor één dag 12,50. Opgave/info :C. Lustenhouwer tel. 11939; A. Eefting tel. 21548. Donderdag 13 februari: Cultureel centrum C-drie. Willaert- i?fÜ£49 m- S°eSt' be&int °P donderdag 13 februari 20.15 uur zijn theatersei zoen met Hans Liberg's tweede solo- programma 'Berg, Berg'. Dit tweede programma is een hyper-individuele avondvullende one-man-act. organisch gegroeid met veel subtiliteiten en ba naliteiten, vol romantische pianomu ziek en gevoelens. Quasi-intellectuele conferences worden afgewisseld met een verbale virtuositeit over niets en alles, over oorsprong en oorspronke lijkheid, over Zweden, zijn komaf, bal let, kuituur, veel zeeën, golven, strand wandelingen en een matroos. De pers was unaniem lovend over Berg, Berg' en omschreef Liberg als een razend talent, schaamteloos elitair en innemend banaal (NRC)of: het pu bliek raakt na redelijke korte tijd achter zijn adem van het lachen bij Li berg's verbale geweld (Telegraafof Berg, Berg is zeer intelligent amuse ment gebracht door een virtuose muzi kale clown. Een programma dat u niet mag missen (Trouw Reserven kan men van 10.00 - 12.00 uur en 14.00 - 17.00 uur op werkdagen, tel. 22188. Toegang 10, Hans Liberg. Het jazz-trio van pianist Cees Slinger is zondagmiddag 16 februari te gast in C-drie aan de Willaertstraat. Bij dit combo treedt Joop van Enkhuizen op als solist. Hij bracht de vorige maand de lp "Back on the Scene" uit, waar mee deze saxofonist na zeven jaar afwezigheid zijn rentree maakte in de vaderlandse jazzwereld. Joop van Enkhuizen (47] maakte als Joop van Enkhuizen (47) maakte als winnaar van diverse concoursen (Loos dreeht 1965) een veelbelovende start in het begin van de jaren zestig totdat hij in 1977 zijn saxofoon aan de wilgen hing. In 1984 begon de Zaankanter weer te spelen. Zijn toon op de tenorsax is uniek, zijn soli-opbouw volwassen en rijp en zijn repertoire is verrassend origineel. Cees Slinger was de pianist van de Diamond Five en wordt zondag in Soest bijgestaan door John Engels (slagwerk) en Jacques Schols (bas). Het jazzconcert in het Witte Café van C-drie begint om half drie en is toegan kelijk voor de echte jazz-liefhebbers. Vorige week werd in Den Haag gedanst om de Residentie-cup. Ook D.C. Slin gerland was daar met zijn wedstrijd paren present. Zeven paren kwamen uit voor de bekende dansschool uit Soest. Daarvan bereikten er vijf de finale. Twee paren moesten jammer genoeg na de halve finale afhaken. Er was in Amicitia (waar meestal grote wedstrijden plaatsvinden) een grote opkomst, c.a. 250 paren hadden zich ingeschreven voor deze wedstrijd. De uitslag voor de Slingerlandparen luidde als volgt: Zilver latin: Marco Bouwman - Nicole v.d. Veen, 7e plaats: Goud latin: Mare v. Veen - Astrid Bouwerhuit, le plaats, Walter Boerenkamp - Nicolette Huffe 5e plaats; Latin 2: Pjotr v. Wuyckhuy- sen - Regina v. Luytelaar. Halve finale: Ballroom Debutanten: Reza Ravani - Mirjan v. Velthuysen, Halve finale: Ballroom D-Klasse: Marcel de Bruin - Marijke Hoogevorst, le plaats, Jan Becker - Irma Boerenkamp, 5e plaats. Silver Star video Dillenburglaan Bij Jac. Hermans om de hoek Tel. 02155-12340 Op zaterdagavond 15 februari, aan vang 20.30 uur, draait in C-drie, Wil laertstraat 49, in Soest, de film 'Runa way' met Tom (Magnum) Selleck in de hoofdrol. 'Runaway' speelt zich af in een grote Amerikaanse stad in een nabije toe komst. Robotten en computers spelen een belangrijke rol in het dagelijks leven. De robotten kunnen, omdat het tenslotte machines zijn, plotseling dol- draaien en gevaar opleveren voor mensen. De politie heeft daar speciale afdelingen voor opgericht, die 'Runa- ways' heten. Eén van deze teams wordt gevormd door brigadier Jack Ramsay (Tom Selleck), die net een charmante jonge dame, Karen Thomson, als nieuwe partner heeft toegewezen gekregen. Na een tijdje aan elkaar wennen, waarbij ze grappige, maar ook drama tische ogenblikken kennen, wordt dit Runaway-team geconfronteerd met een 'moordende' robot. Aan de robot is geknoeid door een zekere dr. Luther, die de 'moordende' chips aan de maffia of andere duistere bieders wil verko pen. Jack Ramsay en Karen gaan op zoek naar deze Luther om hem uit de schakelen. Dr. Luther dreigt hen ech ter voor te zijn en gijzelt Jack's zoontje. Chips, computers en robots in een film met Tom Selleck vormen de ingrediën ten van een spannende politiefilm. Toegang: 7,50, inclusief één consump tie. Reserveren op werkdagen van 10-12, 14-17 uur; tel.22188 Strak in de plaat Stralend in de lak, dat is ons vak! I 1e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest het kenmerk voor vakwerk Snelheidscontrole Soesterbergsestraat De politie hield vorige week woensdag morgen een controle op de maximum snelheid aan de Soesterbergsestraat. Van de 260 passerende automobilisten reden er vijf duidelijk te hard. Zij krij gen de rekening nog gepresenteerd. De top lag op 71 kilometer. De controle werd gehouden ter hoogte van het win kelcentrum. - TELEFOON 14302 Prins Henk de Ie van de karna vals- vereniging van SEC kan met zijn ge hele raad terugzien op een zeer geslaag de karnavalsavond. In de bomvolle kantine van de groen-witte voetbal club was het zaterdag 1 februari reeds karnaval. Dat zo'n avond ook een week vóór het grote karnaval kan slagen, is daarmee weer eens bewezen. Vanaf het moment dat de Prins en z'n gevolg de kantine betraden tot het moment dat de tap werd gesloten was de vloer bezet door één dansende en hossende menigte. De clowns, kape laans, heksen, spoken, punkers, non nen, dracula's werden slechts met gro te moeite enkele malen tot de orde geroepen, zodat Prins Henk zich even verstaanbaar kon maken. In die schaar se momenten zag hij echter toch kans om z'n persoonlijke onderscheidingen uit te reiken. Deze waren er dit jaar voor o.a. de bestuursleden, D. Timmer, W. Bemer en J. Ruiter, Piet en Nettie van VLiet en oud-wedstrijd sekretaris Tonnie Dasselaar. Om 10.00 uur kwam ook de bevriende karnavalsvereniging "De Koperen Torren" uit Bussum het feest opluiste ren, kompleet met hun Dansmariekes, later op de avond gevolg door Prins Bernhard de Ie met de komplete raad der "Narre Knollen". Nadat Prins Henk de Ie, Prins Thor de He en Prins Bernhard de Ie allen hun onderscheidingen en de prijzen voor de best gekleden hadden uitgereikt, barst te het feest echt los. Tot in de kleine uurtjes was en bleef het ontzettend gezellig! Na afloop werd er gretig ge bruik gemaakt van de gratis koffie en broodjes, en keerde ieder tevreden huiswaarts, terugkijkend op een zeer geslaagde avond. Uitnodiging Dat het voor de raad van SEC daarmee niet gedaan was laat zich raden, want op uitnodiging van Prins Thor de Ile van de "De Koperen Torren" verza melde het hele gezelschap zich vrijdag avond in café Willem I, vanwaar om 9.00 uur met taxi busjes de reis naar de bevriende vereniging werd gemaakt. Dat het karnaval ook in Bussum leeft werd al heel snel duidelijk. En ook Staand v.l.n.r. De oude Prins Steef Hoonhorst, Joop van Maanen, Henk Luyte laar, Henk v/d Hoef, Bep van Essen, Jan Berkhof, Prins Henk de Ie, Herman Habes, Ruud Rodermond, Jan Betten en Willem Pothoven. Op de voorgrond. Marcel van Essen (1) en Jack Nagtegaal. Overvest TCG bleek niet opgewassen tegen het eerste Brouwer-team. Brou wer won met 7-3. Na lange tijd speelde Saban Aksit weer eens een wedstrijd mee. Fred Bos kampt nog steeds met een vervelende blessure. Bij de rust stond de ESS Brouwer al met en 3-0 voor. De ploegen tastten elkaar voor zichtig af in de beginfase. Willem de Vries brak de score open; 1-0. Gemak kelijk spelend liep Brouwer vervolgens uit door doelpunten van Ronald de Rooij en Tim Torsing. Overvest TCG kwam ne de pauze terug tot 3-2 t.g.v. wat concentratieverlies bij ESS Brouwer. Daarna pakte Brouwer de draad weer op en via Walter Dase laar (4-2 en 5-2) en Willem de Vries lie pen zij uit tot 6-2. Overvest deed nog even iets terug (6-3), voordat Ronald de Rooij de eindstand op het bord bracht: 7-3. Concurrent ESS Brouwer 2 heeft concurrent Odijk 2 met royale cijfers verslagen; 8-1. Het begin van Brouwer-zijde was slecht. Odijk profiteerde hiervan door een 0-1 voorsprong te nemen. De ESS Brouwer had nog wel even moeite om in haar rit me te komen. Toen de machine een maal draaide, was er voor Odijk geen houden aan. Bij de rust was de stand 3- 1. Timo Braaksma scoorde na een knappe solo 1-1. Ed Westbroek na goed doorzetten 2-1 en Ed Brouwer 3-1. Na de pauze kreeg Odijk nog maar weinig kansen. Doelman Bert Lüschen stond goed op zijn post. De verdediging hield de deur gesloten en de aanvallen wer den snel uitgevoerd. Joop Pouw (4-1), Timo Braaksma (5-1), Leo Weusten (6- 1), Bert Huisman (7-1) en Ed Brouwer 8-1scoorden de doelpunten. Programma: Maandag 17 februari Kwinkelier Bilthoven 21.00 uur Over- vecht - ESS Brouwer 1. hier werd het een oergezellige happe ning, met als hoogtepunt een Play-back nummer van Danny de Munk. Eldorado Op uitnodiging van de heer Gijs van Duinkerken (geen onbekende in SEC- kringen) was de komplete raad zondag alweer bijeen. Dit keer bij het Knollen- wippersbehendigheidsfestijn, georga niseerd in de manege van Eldorado. Ook hier werden over en weer de on derscheidingen uitgereikt en ook hier eindigde het in een kompleet feest, zoals bij karnaval hoort. Hierna ging het gezelschap naar een Chinees res taurant, waar een (voorlopig) afscheid werd genomen van het karnavalssei- zoen '85/86. Prins Henk de Ie en z'n gevolg kunnen nu even uitblazen, maar gaan niet te lang stilzitten, want er zijn volop plan nen voor het komend jaar. SEC-Karna- valHoudt het in de gaten Op zaterdag, 1 maart a.s. zal in 'De Vijverhof' in Soest een grote bridge drive wórden gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Burg. Bentinck-fonds. De aanvang is om half 8 's avonds. Men wordt vrien delijk verzocht om een kwartier vóór die tijd aanwezig te zijn. Wegens de beperkte ruimte kunnen slechts 150 paren worden toegelaten. De prijsuit reiking wordt verwacht omstreeks half 12. De wedstrijden worden gespeeld onder auspiciën van de Lionsclub Eemland. Men kan zich voor dit gezellige evenement opgeven bij de heer H. de Jong, Steenhoffstraat 17, Soest. Het inschrijfgeld bedraagt 25,- per paar. Hoewel er pittige strijd mag worden verwacht, hoeft men, om plezierig mee te kunnen doen, geen 'crack' te zijn, Er wordt in onderscheiden categorieën gespeeld, zodat een gelegenheids bridger niet bang behoeft te zijn, tegenover een ster te worden geplaatst. Dit jaar is het 25 jaar geleden dat het Wilhelminakerkkoor werd opgericht. Een initiatief van een paar muziek - minnende gemeenteleden van de Gere formeerde Kerk van Soest-Zuid. Op luisteren van de liturgie en ondersteu nen van de gemeentezang stond hen daarbij allereerst voor ogen. 25 jaar lang heeft het koor dat op haar eigen wijze gedaan. Dat dat op prijs werd gesteld bewijzen de vele hartelijke reakties, die het koor telkens mocht ontvangen. Ook buiten de erediensten heeft het koor zich ge presenteerd op concerten, volkskerst zang en ziekenhuizen en zelfs in radio uitzendingen. De (nog steeds) aanwe zige leden van het eerste uur kunnen daarover verhalen. En dan nu het jubileum, want ze zijn blij en dankbaar dat ze 25 jaar lang van muziek mochten laten genieten. En na tuurlijk willen ze daarvan blijk geven. Daarom is er een jubileumconcert op zondag 9 maart a.s. in de Oude Kerk te Soest. Medewerking verleent de sopraan Akke v.d. Valk en de organisten Gert Muts en Wim Deelen. Het geheel staat onder leiding van Henk van Monsjou, die het koor bijna vanaf de oprichting dirigeert. Het programma bevat di verse composities van het kerkelijk jaar in koor en samenzang. Het concert begint om 16.00 uur en de toegang is gratis. U bent hartelijk welkom. Al sinds jaren beschikt Soest over een unieke vereniging van hondenbezitters, die in het algemeen wordt aangeduid als de "hondenvereniging". Zoys is de welluidende naam van het gezelschap, dat zich in het bijzonder inspant voor een goede verstandhouding tussen de mens en zijn meest favoriete huisdier. Daarbij is de aandacht uiteraard voor al gericht op de zgn. "probleemhond". "Als mensen een agressieve hond heb ben, hoor je al gauw zeggen: 'Afma ken maar'," aldus woordvoerders van Zoys. "Maar in negen van de tien ge vallen is dat helemaal niet nodig. Wie zo'n hond heeft moet echt eens kon- takt opnemen met onze vereniging. We horen nog veel te vaak dat de men sen denken dat ze met hun agressieve hond niet bij ons terecht kunnen, en dat ze hem daarom maar hebben laten afmaken." De hondenvereniging Zoys heeft juist ten doel de mensen te helpen en te begeleiden met hun "probleemhond". "Wij proberen ervoor te zorgen dat de hond weer kan meedraaien in het da gelijks verkeer", aldus de Zoys-ers. CPidQeAUl Specialiteit oan dit weekend (14febr. t/m 16 febr.) Tortelloni con Ricotta (Tortelloni gevuld met schapekaas) en AbacchlO alla Rornana (lamsbout a la Romana) ii')).'!.' m.Miiil Mini.ir rin in..l,«i .-tl /.ii.'i.iiiij 1 IVF Mi isir ANNELIES en FRANCO STEENHOFFSTRAAT 55 TELEFOON 02155-23039 "Vaak is de oorzaak van agressie bij een hond een verkeerde aanpak, thuis of in de omgeving. Dan weet de hond bijvoorbeeld zijn plaats in de rangorde niet. En natuurlijk weten heel veel mensen die een hond aan schaffen nauwelijks waar ze aan be ginnen." Die laatsten krijgen de raad eens te informeren bij hondenvereniging of bij kennissen met een hond. Ook boeken zijn er genoeg, zowel bij de boekhandel als bij de dierenspeciaalzaak. Prikbanden uit den boze Vaak worden mensen geconfronteerd met het "trek"-probleem. Leken raden in zulke gevallen wel eens het gebruik van een prikband aan, het motto; "Zo leert de hond het trekken wel af. "Grote onzin", vinden de mensen van Zoys dat. "Als een hond met een prik band om gaat trekken, boren de punten van de prikband zich in de huid van de hond. Dat doet vreselijk pijn. We heb ben wel eens een prikband gezien waar van de punten nog eens extra scherp geslepen waren, als spijkers! Zulke prilbanden moeten we hondenbezit ters ten zeerste afraden, al schaffen ze die banden vaak uit onwetendheid aan." Zoys adviseert in dergelijke gevallen liever een zgn- "slipketting" of bij langharige honden een leren slipband. Mensen die een probleemhond be zitten die agressief is voor de gezins leden of voor anderen, kunnen voor hulp en advies altijd terecht bij de hondenvereniging "Zoys". Ook tele fonisch verstrekt men graag informa tie (tel. 22542, na 18.00 uur). De februarlcursus gehoorzaamheids training is helaas al weer volgeboekt, maar belangstellenden kunnen zich al tijd aanmelden voor het lidmaatschap, (postbus 39, 3760 AA Soest, tel. 22542) of een kijkje komen nemen tijdens de trainingen op het veld aan de De Beau- fortlaan in Soestduinen, elke zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. Collages in Artishock Mythen en sprookjes zijn dromen van de mensheid. In de sprookjes komt een onbewust weten van de mensheid tot uitdrukking, dat al in de oudste tijden aanwezig was. In veel dromen van de hedendaagse mens duiken dezelfde of soortgelijke motieven op als in sprook jes. Carl Gustaf Jung wees al vroeg op deze verrassende elementen. Maar veel mensen hebben zo'n filosofie niet nodig; ze staan gewoon open voor de sfeer van het sprookje. Tot deze mensen behoort ook de be gaafde illustratrice Céline Leopold, die deze en de komende weken (tot 23 maart) een expositie heeft in het ge bouw van Artishock aan de Steenhoff straat. Hoewel ze ook tekent, berust haar voornaamste werk op het maken van kleurige collages m.b.v. lapjes stof, karton, japans vloeipapier en crê pepapier. Céline heeft haar opleiding gevolgd aan de Kunstnijverheidsschool te Amsterdam. Met haar huidige werk is ze al jaren bezig; ze begon knutsel- matig n.a.v. een prijsvraag, uitge schreven door Kris-Kras-Amsterdam. Ze maakte een collage bij een kort ge dichtje en sleepte daarmee de eerste prijs in de wacht. Zo kreeg Céline de gelegenheid een kinderboek te maken met centraal daarin haar collages. Over het tot stand komen van zo'n werkstuk vertelt ze: 'Eerst lees ik het verhaal waar mijn illustraties bijko men enkele' keren door om de sfeer te proeven en belangrijke elementen er uit te halen. Soms maak ik een minia tuurschetsje als houvast. Vervolgens kies ik een aantal basiskleuren, waar bij ik handen, gezicht, haar en gewaad als uitgangspunten neem. Zo ontstaat een compositie, waar ik meestal maar weinig meer aan schuif. In de expositie in Artishock zijn ver schillende uitingen van haar creativi teit te zien: wenskaarten, affiches, boekomslagen en natuurlijk een hele serie ingelijste collages. Deze collages -die overigens te koop zijn- zijn vaak gebaseerd op of afgeleid van sprookjes. De Japanse collectie spreekt mij het meeste aan. Céline Leopold is gedurende enkele maanden in Japan geweest, waar ze zowel sfeer kon proeven als materiaal in kon slaan. 'Het Japanse vloeipapier is ideaal,' vertelt ze enthousiast. 'Vaak heeft het papier toonwaarden die in elkaar over vloeien, bovendien is de structuur erg mooi.' En waar de structuur niet naar haar zin is gebruikt ze de nodige tech nieken om deze aan te passen. 'Het verschil tussen scheuren en knip pen is levensgroot. Ik doe beide, maar knip nooit loodrecht. Dat kan ik niet. Wat ik wel doe is het papier schuren om de vezels eruit los te krijgen voor een bepaald effect.' Beweging De collages van Céline Leopold stralen beweging uit. Waar dat nou precies aan ligt is moeilijk te achterhalen. Be weging wordt gesuggereerd door wap perende haren, ledematen die gevan gen zijn in een beweging en de soms rijke kleurschakerinen binnen één fi- guur. Toch bezitten bijna alle prenten een rustige eenvoud, die ze toeganke lijk maakt voor kinderen. Daarvan spreken ook de in de vitrines uitgestal de kinderboeken in vele talen. Verrassend weinig boeken eigenlijk. 'Het is moeilijk een uitgever te vinden aldus Céline. 'De kleurenreproducties zijn duur, maar dat zou geen belem mering moeten vormen.' Een verkapte uitnodiging an de uitgever dus, om zijn mening over haar werk eens te komen vormen. Op het moment heeft Céline samen met Marianne Colijn een Japans sprookjes boek op stapel staan. Bij de zeven sprookjes moeten 28 collages komen. Daarvan zijn er al een heel aantal te zien op de expositie. Ze zijn te vinden in een standaard en worden op doorreis telkens zorgvuldig weggesloten. Deze prenten ademen een typisch Japanse sfeer door materiaal en kleurkeuze, door de vorm van het haar en het mo del van de kleding. Telkens duikt de rode zon op. Voor mij 'verbleken' de Nederlandse prenten hierbij enigszins. Dat Artishock een goede keuze heeft gedaan met deze expositie is duidelijk. Het programma van deze vereniging biedt trouwens doorgaans een grote variatie op expositie-gebied: foto's, olieverfschilderijen en illustraties gaan regelmatig schuil achter de grote toegangspoort van dat geheimzinnige gebouw, waarvan misschien de drem pel wel eens wat hoog lijkt, maar waar een eventuele moeite verrassend wordt beloond. Annechien. De jeugdherberg 'Heidebloem' is ge vestigd aan de Bosstraat. In dit ge bouw was aanvang twintiger jaren de Van der Huchtschool gehuisvest. Het was een z.g.n. humanitaire school, die onder de naam Engendaal-school al daar gestart is. Dit is de voorloper ge weest van de huidige V.d. Hucht-scho- len, die momenteel in 't nieuws zijn door de fusie van het Mavo-gedeelte met de Openbare Mavo. Het Soester Prentenkabinet toont ons foto's van deze begintijd. De Insingerschool op Hees is geschon ken door de familie Insinger van het landgoed Pijnenburg, waarvan men Hees een gedeelte zou kunnen noemen. Van deze school staat er een prachtige maquette te pronken in de Oudheidka mer, waarbij een grote serie foto's laat zien hoe Hees er destijds uitzag in de twintiger jaren. Alles alweer zo'n dikke vijftig jaren ge leden. Voor menig Soester zal bij het zien van deze foto-collectie de historie weer tot léven komen. De Soester Oudheidkamer aan de Ferd. Huycklaan 18 is geopend in het weekend, op zaterdag- en zondagmid dag van 13.30 tot 17.00 uur. Donderdag 13 februari 21.00 uur: Filmhuis: 'Mac Beth' 'Mac Beth' was Polanski's eerste film na de verschrikkelijke moorden op zijn vrouw Sharon Tate en enkele van zijn vrienden door de Manson-sekte. (Over deze Manson-sekte was onlangs op de tv de documentaire 'Heiter Skelter' te zien). Mac Beth, generaal in het leger van Duncan, keert zegevierend terug van het slagveld. Onderweg voorspellen drie heksen hem dat hij eens koning van Schotland zal worden en daarmee Duncan zal opvolgen. Lady Mac Beth wakkert de eerzucht van haar echtge noot aan en via verraad, geweld en moord bereikt Mac Beth de troon. Zijn meedogenloze regiem leidt tot weer stand bij veel onderdanen. En als het 'bos van Virnam,' soldaten gecamou fleerd als struiken en bomen, komt ook de laatste voorspelling uit. 'Mac Beth' is gebaseerd op het gelijknamige toneelstuk van William Shakespeare. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/leden, CJP en 65 4,-. Agenda: Donderdag20februari: 'Sona tine' van Micheline Lanctöt (Canada 1984). Een kleine breekbare film over de gevoelswereld van twee meisjes. Donderdag 27 februari: 'Tasio' van Montxo Armendóriz (Mexico 1984). Het streek-leven van de Basken in een notedop, waarin de kleine details van de alledaagsheid de film ontroerend maakt.

Soester Courant | 1986 | | pagina 13