O WOENSDAG 12 FEBRUARI 1986 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 14 VOLLEYBAL Brother Martinus 2 geen partij voor SoVoCo SoVoCo-nieuws Soester tenniskampioen schappen 1986 Zwarte dag Eemvogels KORFBAL Onderling zaalvoetbaltoernooi voor SEC-pupillen SEC-jeugdnieuws Wereldkampioen gaat ook voetballen Hein Vergeer in s oSoest voetbalkamp Grote winst voor Red Stars-heren BASKETBAL S.o.Soest jeugdvoetbal Concurrentie voor Scrabble-Soest Sanitair WIELRENNEN Zes Tempo-Lundbeck renners naar Spanje BOWLING Soester Bowling Bond BRIDGE Promotie en degradatie bij bridgeclub Soest Sportprogramma Beukendal De Bunt C-drie ZAALVOETBAL Kleine nederlaag DVS-Reehorst tegen koploper ATLETIEK Brons voor Marion van de Broek VOETBAL- w 11 PROGRAMMA Winst voor dames SoVoCo in oefenduels In dit competitieloze weekend oefenden de dames van SoVoCo tegen de reserves van Brother Martinus en D.A.C. uit Alphen aan de Rijn. Het eerste damesteam had geen enkele moeite met de Amstelveense dames. SoVoCo 2 speelde gelijk tegen het eerste team van D.A.C. Geen tegenstand Het eerste damesteam van SoVoCo begon met nogal rommelig spel tegen de ploeg van Brother Martinus uit Am stelveen. Belangrijkste oorzaak was het ontbreken van de vaste spelver- deelster. Haar taak werd niet onver dienstelijk waargenomen door hoofd aanvalster Jenneke van der Wal. Maar de aanpassing kostte toch wel enige moeite. Naar mate de eerste set vor derde raakten de dames meer inge speeld. Met 15-12 werd gewonnen. In de tweede set speelde SoVoCo al een stuk rustiger. De opslag was vol gevaar en werd door Brother Martinus de aanval ingezet, dan was daar het uitstekende blok dat bijna niet te passeren was. So VoCo heerste, 15-19. In de twee vol gende sets werd het spel van de Am stelveense ploeg er niet beter op. Jean- nette Hogenhout oud spelverdeelster van SVV 1, mocht even meedraaien na een langdurige afwezigheid. Hoewel nog een duidelijk tekort aan snelheid, hadden haar set-ups weinig geleden van die afwezigheid. Met 15-6 en 15-3 won SoVoCo de volgende sets. Jenneke van der Wal als spelverdeelster een ge slaagd experiment. D.A.C. onderschat SoVoCo 2 De ploeg uit Alphen aan de Rijn staat bovenaan in de derde divisie in Zuid- Holland. SoVoCo 2 op een gedeelde tweede plaats in de derde divisie mid- Morgen grote volleybal happening in sporthal Beukendal Morgenochtend om 9.00 uur begint het jaarlijkse volleybalspektakel weer in Sporthal Beukendal. Ruim 150 scholie ren van de brugklassen van de middel bare scholen in Soest nemen deel aan dit door de jeugdcommissie van SoVo Co onder leiding van Joke Paans ge organiseerde feest. Want dat het een waar volleybalfeest gaat worden staat bij voorbaat al vast. Onder leiding van een aantal zeer des kundige trainers uit de top van het va derlandse volleybal worden de scholie ren een ochtend of een middag ver trouwd gemaakt met het volleybalspel, met de nadruk op spel. Alle trainers, op één na, zijn werkzaam in het voortgezet onderwijs. Het is de bedoeling van deze volleybal happening om ten eerste de leerlingen een aangename dag te bezorgen en ten tweede de leraren lichamelijke opvoe ding van de diverse scholen in Soest te laten zien dat volleybal voor klassen op school heel goed te onderwijzen is. Na afloop van de ochtendtraining zijn alle leraren uitgenodigd om met de do centen van de training in Beukendal van gedachten te wisselen en te horen wat er zo al mogelijk is op school op het volleybalgebied. Een mooie gelegen heid voor de leraren, kennis te maken met toptrainers die dagelijks op de middelbare scholen ook bezig zijn met volleybal. De trainers zijn: Inge Olthof, trainer Zaan '69, eredivisie. Bram Griffioen, Valbovol Woerden, eredivisie. Carl Neuman, Molenwiek Zaandam, eerste divisie. Theo Remmerswaal, SoVoCo Soest, derde divisie. Hoewel aanvankelijk één groep zou worden getraind, bleek het niet moge lijk alle 150 kinderen op vier velden onder te brengen. Zodoende is gekozen voor een splitsing in een ochtend- en middagprogramma. De beide trainingen worden vooraf ge gaan door een warming-up op muziek die door alle deelnemers tegelijkertijd wordt uitgevoerd onder leiding van Werner Paans, trainer van de SoVoCo- damesselectie. Een groot aantal speel sters en spelers zullen tijdens deze dag de helpende hand bieden. Het ochtendprogramma begint om 9.00 uur. Om 13.00 uur begint het middag programma. Iedere training wordt ge volgd door een toernooi voor de deelne mende scholenteams. Een volleybalfeest van de eerste orde, morgen in Sporthal Beukendal! den/oost. Een boeiend duel, zo op pa pier. En dat werd het op bepaalde mo menten dan ook. Hoewel SoVoCo de eerste set nogal ruim verloor kwam het team. naarmate de wedstrijd langer duurde, toch steeds beter in haar spel. Ondanks het feit dat werd geëxperi menteerd met een andere opstelling. De tweede en derde set werd gewonnen door de Soester dames. Maar toen was het kruid verschoten en greep DAC, met winst in de vierde set, een gelijk spel. Een nuttige oefenpartij voor SoVoCo 2 dat nog steeds een goede kans maakt op promotiewedstrijden naar de tweede divisie. Weinig succes voor districts A-teams De A-jeugd van district Eemland, waarin bij de meisjes Judith Lazonder en Janine van Herwaarden van SoVo Co in spelen, hebben de eindronde van de Nationale districts-kampioenschap- pen niet gehaald. Tijdens de wedstrij den in Zaandam kwam het team niet verder dan een derde plaats. En dat was te weinig. De nummers één en twee gaan wel door. Ook de A-selectie jongens zijn uitgespeeld. Beter verging het de B-selectieteams. Zowel de meisjes, waarin SoVoCo's Mariet van den Brink meespeelt, als de jongens gaan door naar de nationale kampioen schappen die op 29 maart worden ge houden. Wedstrijd van de week De wedstrijd van de week is ditmaal de wedstrijd van SoVoCo 9 tegen Leos 7 uit Leusden. Met een derde plaats in de vierde klasse staat dit team gezien de aanwezige know-how op een veel te lage plaats. In SoVoCo 9 speelt mee de 'bijna-uitvinder' van het volleybal in Soest, Herman Frankena. Hij was het die in de jaren '50 en '60 het volleybal in Soest op een voor die tijd zeer hoog ni veau tilde als trainer van Olympia. Sa men met Dick Kamerbeek, en Jan Vlaswinkel, nog steeds als trainer ac tief maar nu bij SoVoCo, vormt Fran kena de ruggegraat van SoVoCo 9. Daarin bijgestaan door de 'broekkies' Henk Hilhorst, Frank Bomers, Cees Verstappen, Joop van der Wal en Kees Wattel. Een team barstensvol routine, maar ja als je het allemaal goed weet, naar wie moet dan worden geluisterd? En dat uitleggen aan elkaar tijdens de wedstrijd, ja dat kost punten. Komaan heren, Follow-the-leader, tanden op el kaar, en pakken die mannen uit Leus den. Op naar de top in de vierde klasse. Morgenavond in Sporthal Beukendal, 21.30 uuV. Het wedstrijdcomité Drie'S is weer be zig met de voorbereiding van dit evene ment, dat gehouden zal worden van 20 september t/m 5 oktober 1986. Wie zich afvraagt waarom nu al dit stukje ver schijnt moet beslist verder lezen. Er wordt namelijk, vooral in de wedstrij den, iets veranderd. Eerst iets over de recreatieafdeling: Deze blijft in grote lijnen hetzelfde, maar Drie'S hoopt geen inschrijvers meer teleur te stellen door uitloting. Dus zonodig uitbreiding van het aantal en bovendien ook finales op de laatste dag (5 okt). Dit is dus een uitbreiding van het bestaande. Nu de wedstrijden: Tot nu toe was er één categorie met, in de laatste jaren een soort masterssysteem. Dit veran dert totaal. Drie'S wil nu één groep B/C-spelers en speelsters, eventueel nog gesplitst in B en C; de hoogste groep levert de echte kampioenen op. Daarna een groep Dl, de normale D-afdeling, en een groep D2. Deze D2 groep is bedoeld als leeftijdsgroep, de leeftijdsgrens is nog niet vastge steld. Uitsluitend vóór de wedstrijden wil het comité ook die inwoners van Soest en uiteraard Soesterberg toelaten, die lid zijn van een tennisvereniging buiten Soest en dus beschikken over een K.N.L.T.B.-pasje. Omdat zij deze mensen, niet kennen proberen zij er nu al achter te komen of er belangstelling bestaat. Is die er, stuur dan een kaartje met naam, adres, sterkte en de naam van de tennisclub aan J.v.d.Togt, Ver stee ghlaan 48, 3769 BN Soesterberg. Men ontvangt dan tijdig een inschrijf- kaart en het comité kan de baaninde ling beter beoordelen. Het eerste team van de Eemvogels moest afgelopen zaterdag spelen tegen Fortis uit Montfoort. Buiten deze wed strijd om moesten de Eemvogels nog twee wedstrijden winnend afsluiten om zich kampioen te kunnen noemen. Fortis scoorde als eerste, waarna de Eemvogels een afspeelfout van Fortis afstrafte. Marco Kuil bracht daarmee de stand gelijk (1-1). Daarmee nam de thuisclub geen genoegen want in der tien minuten bouwden de veelvuldig scorende dames van Fortis de stand uit naar 5-1. Alle doelpunten werden van afstand gescoord. Drie minuten voor rust werd Saskia Smelt geblokkeerd en dat betekende een strafworp, welke be nut werd door aanvoerder Theo van Duinkerken. Eén minuut later scoorde hij weer, nu van afstand. De spanning was weer terug. De scheidsrechter keurde een fraai doelpunt van Marco Kuil af. Aan de andere kant keurde hij een twijfelachtig doelpunt van Fortis goed. De rust werd hierdoor met een 6- 3 stand bereikt. In de achtste minuut na rust scoorde Marco Kuil weer, maar de scheids rechter zag weer een reden het doel punt af te keuren. De Eemvogels raak ten hierdoor uit concentratie. Fortis maakte daar dankbaar gebruik van door de stand naar 9-3 te tillen. Claudia Touwslager scoorde 9-4, nadat ook van haar al een doelpunt afgekeurd was. Fortis bereikte toch de dubbele cijfers nog. De Eemvogels scoorden in de laat ste minuut nog tegen. Theo van Duin kerken scoorde daarmee zijn derde treffer. Door dit verlies staat Fortis nu los van drie achtervolgers. De Eem vogels zullen de laatste twee wedstrij den af moeten sluiten met winst, willen ze nog kans hebben op promotie. Over drie weken speelt Eemvogels l tegen Ter Leede 1, dat eenzelfde aantal pun ten heeft als Eemvogels. Volgende week speelt men thuis tegen Victum, waarvan met een zo groot mogelijk verschil in doelpunten gewonnen moe ten worden. S.K.F. 7 - Eemvogels 3 Het derde team kon twee plaatsen stij gen als deze wedstrijd gewonnen zou worden, zodat een derde plaats bereikt zou zijn. Een kwartier was er voor no dig om een doelpunt te maken. S.K.F. scoorde 1-0 waarna: Ries van den Hoed 1-1 aantekende. Voor rust scoorde S.K.F. nog tweemaal. Na rust kwam Karei Boom erin voor Pieter Wim- mers, die zijn eerste wedstrijd speelde. Karei Boom ging echter al na drie mi nuten door zijn rug en moest dus ge blesseerd het veld verlaten. De wed strijd werd uitgespeeld met een man minder. Toch zag het vak met drie aanvallers nog kans twee keer te sco ren. Ria Wijnen en Ries van den Hoed brachten de eindstand op 6-3. Een stand die met een volledig team nooit bereikt zou zijn door S.K.F. Eemvogels 4 - Doorn 6 Ook het laagste seniorenteam had kansen op de overwinning. Na een 0-1 stand bracht Robert-Jan Smits de stand op gelijke hoogte, waarna Alex Pattihahuan de Eemvogels van onder de korf op 2-1 bracht. Doorn kwam ech ter terug en maakte 2-4. Kort voor rust scoorde Nico Bitterling de aanslui tingstreffer. Na rust scoorde Doorn op nieuw. Kathja Rauch scoorde daarna het laatste Eemvogeldoelpunt. Doorn sloot de wedstrijd af met een 4-8 eind stand. De jeugd Van de jeugd speelde alleen de Dl. Ook zij verloren maar dat lag beslist niet aan de drie pupillen die invielen. De eindstand was beslist geen schande (0- 1). Zaterdag a.s. Zaterdag spelen de volgende ploegen in Beukendal: 14.30 uur Eemvogels Cl - D.O.S. Cl 15.00 uur Eemvogels 3 - Woudenberg 5 16.00 uur Eemvogels 2 - Hemur Enge 2 17.00 uur Eemvogels 1 - Victum 1 Naast het zaalvoetbal met bowlen voor de A.B C junioren in C-drie, staan in het winteractiviteitenprogamma bij de jeugdafdeling van de w SEC, drie woensdagmiddagen gepland met on derlinge zaalvoetbaltoernooien voor de D, E, F- pupillen. Deze toernooien worden gespeeld in De Bunt". Woensdag 15 januari beten de aller jongste F-pupillen de spits af. Een twintigtal F-jes, verdeeld over 4 teams, met namen van de bekende Afgelopen zaterdag kon er weer geen voetbal gespeeld worden. Door de vorst had de KNVB zich genoodzaakt gezien om het gehele amateurvoetbal- programma af te gelasten. Vele jongens vonden dat niet zo erg en bonden de schaatsen onder. Voor de andere jongens was er wederom gele genheid om in een zaal te voetballen. Ook werden in het clubhuis video-films vertoond. Alleen de A-l junioren kwa men nog in het veld voor een vriend schappelijke wedstrijd tegen Wouden berg. Zij moesten de gasten een 2-0 overwinning toe staan. Hoewel het zeer de vraag is of er komend weekend weer gespeeld kan worden op de velden, la ten we hier toch het vastgestelde pro gramma volgen: Achterveld Al - SEC Al 14.30 uur SEC BI - IJsselm.v. B3 13.00 uur Baarn B3 - SEC B2 12.00 uur SEC Cl -EemnesC2 12.00 uur IJsselm.v. C3- SEC C2 11.45 uur Spakenburg C4 - SEC C3 13.00 uur SEC Dl - Hoogland Dl 11.00 uur Soest D4 - SEC D2 13.00 uur VVZA El - SEC El 10.30 uur SEC E2 - Hoogland E2 10.00 uur SEC F1 - Roda F2 11.00 uur SEC F2 - Baarn F3 10.00 uur Eredivisieclubs. Na een spannende halve competitie eindigde "AJAX" als eerste. "FEYENOORD" werd tweede, "FC UTRECHT" derde en "PSV" een pechvolle vierde. Woensdagmiddag 5 februari was de E- groep aan de beurt. Deze spelertjes werden verdeeld in zes teams met namen van gerenommeerde buiten landse clubs, ingedeeld in twee poules. Na het spelen van de poule wedstrijden volgde, na een korte pauze, de finale wedstrijden. In deze pauze werden de sterren getrakteerd op fruit, aangebo den door groothandel in groent fruit, de fa. Roos. Arbiter E.Brouwer, van de zaalvoetbalvereniging ESS Brouwer, had weinig moeite met de sportief gespeelde wedstrijden. Evenals colle ga Mark v. Veen genoot ook hij van de jonge balkunstenaars. Na de pauze de spannende finale wed strijden, waarbij sportief maar op het scherp van de snede gestreden werd om de hoogste plaats. Uitendeliik werd "Anderlecht" eerste, tweede "Bayern München", derde "Benfica", vierde "Juventus", vijfde "Real Madrid", na 2 series strafschoppen met "Manches ter United" die hierdoor dus zesde werd, in dit zeer sportief en spannend verlopen toernooi. Zaterdag 15 februari gaan de junioren groepen weer voetballen en bowlen in C-drie. Woensdag 5 maart a.s. is het de beurt aan de D-pupillen voor hun onderling- zaalvoetbal toernooi in "De Bunt". Die gaan dan onder de namen van landen teams uitmaken wie het beste zaal voetbal speelt, waarna op zaterdag 8 maart a.s. leiders, trainers, jeugd commissieleden e.d. gaan zaalvoetbal len en bowlen in C-drie. Voorts wordt er onder de huidige winterkoude gebruik gemaakt van de verschillende zalen en de video in het 0 De E-pupillen van SEC met links de beide scheidsrechters Ed Brouwer en Mark v. Veen en E-pupïllentxainer Pierre Hogers. Rechts jeugdvoorzitter Dik v.d. Bunt. Foto: Herman van Dam clubhuis. Ook de nieuw aangeboden tafeltennistafel van de supportersclub, in samenwerking met de oud papier aktieman J.Westerveld, zal spoedig in gebruik worden genomen. Voor meer inlichtingen omtrent SEC jeugdvoetbal kan men telefonisch kon- takt opnemen met de sekretaris, Rob Groen, tel. 13456. Het is de leiding van het s.o.Soest voetbalkamp, dat gehouden zal worden van 1 t/m 4 april, gelukt om naast diverse voetbalprominenten ook tweevou dig Europees- en huidig wereldkam pioen schaatsen Hein Vergeer aan te trekken. Vergeer zal op vrijdag 4 april een lezing houden over topsport, hij zal tevens in een elftal van prominenten aantreden tegen een selectieteam met s.o.Soest jongens. Volgens organisator Ernst Brandes (tevens hoofdtrainer van s.o.Soest) is de inschrijving door de s.o.Soest jeugd leden voor dit kamp buiten verwach ting groot. "Eén week na publicatie in ons clubblad "De Spetter" hadden we al zo'n 50 aanmeldingen. Dat aantal is nu opgelopen tot ruim 70, en we denken dat met de komst van Hein Vergeer dit aantal zal oplopen tot het maximum aantal deelnemers van 120". Vergeer is vooral uitgenodigd vanwege zijn voorbeeldige wedstrijdinstelling. Een wedstrijdinstèlling die voetballers goed kunnen gebruiken. De topschaat- ser zal in een pleidooi uitleggen hoe hij tot het winnen van wedstrijden komt. Na afloop van de lezing speelt de wereldkampioen mee in een team van prominenten dat aantreedt tegen gese lecteerde s.o.Soest spelers. "Ik speel zeker één helft mee", ver klaarde Vergeer, "ik ben dan wel geen ster, maar ik wil het toch proberen". Naast Hein Vergeer verlenen ook de voltallige selectie van FC Utrecht, de FC den Haag spelers Otto, Broere en Stam, de Wageningenkeeper Rob van Dorresteijn, s.o.Soestkeeper Peter Heemskerk, Feyenoord trainer Rinus Israël, FC den Haag trainer Rob Baan, FC Utrecht trainer Nol de Ruyter en diverse s.o.Soest mensen hun medewer king. Na het dubbele verlies van vorige week hadden de heren van Red Stars wat goed te maken. Slachtoffer daarvan is Dragons geworden. Direct in het begin van de wedstrijd begon Red Stars al af stand te nemen van de tegenstander. In de 3de minuut stond het al 8-0. Toen kwam Dragons pas aan scoren toe. De Soesters bleven uitlopen en de be zoekers dachten met ruw verdedigen de schade nog enigszins te kunnen be perken, maar de scheidsrechters had den de partij goed in de hand. Met een ruststand van 53-28 en een slecht spe lend Dragons was de winst al praktisch binnen. In de tweede helft konden de bezoekers de achterstand niet goedmaken. De Soesters scoorden veel uit de fast- break en onder het bord was Rene Lansaat degene die voor Red Stars de punten maakte. Toen Arnoud Klaren- beek in de 15de minuut de 100 punten- grens overschreed, restte Dragons nog maar één ding: uitspelen en vlug naar huis toe. Eindstand 118-74. Dames I verloren met miniem ver schil: Het eerste damesteam ontving zondag Arnheimia Eagles in Beuken dal. Na een weifelend begin, waarbij de gasten duidelijk eerder in het ritme waren, kwamen de Soester dames goed terug en bogen een 8-2 achterstand om in een 11-11 stand. Daarna ontrolde zich een enerverend duel dat bij de rust geen verschil toonde: 18-18. Ook in de tweede helft lagen winst en verlies zeer dicht bij elkaar, maar het geluk lachte Arrihemia Eagles toe, die uiteindelijk wonnen met slechts twee punten ver schil 65-54. Heren 2 in laatste fase onderuit 76-78: Het tweede herenteam moest het opne men tegen de reserves van Dunckers uit Hilversum. Het werd een leuk duel, waarin de krachtsverschillen bijzonder klein waren. Een ruststand van 37-38 bewijst dat al. Met nog 481 seconden te spelen lagen de papieren goed voor de Soesters maar door een paar ongelooflijk slechte passes kon den Dunckers met de twee punten naar huis gaan. Dames III overheerst: 51-24: Het derde damesteam begint steeds meer in zijn ritme te komen. De speelsters, alle maal wat ervaren oud-Red Stars speel sters, beginnen elkaar steeds beter te vinden en dit moest ook Dunckers-da- mes II uit Hilversum ervaren. Met een 51-24 werden zij weer terug naar Hil versum gestuurd. Klein verlies jongens-junioren B: Afge lopen zaterdag kregen de jongens-ju nioren B de gevreesde tegenstander Sparta uit Nijkerk op bezoek. Gevreesd omdat de twee voorgaande wedstrij den met groot verschil door Sparta ge wonnen werden. Daar kwam nog bij dat van de zeven spelers de junioren B er twee ziek waren. Desondanks was het een aantrekkelijke wedstrijd. De score ging gelijk op en na een goede eerste helft van beide partijen was de stand 35-29 in het voordeel van Sparta. In het begin van de tweede helft begon het ontbreken van een wisselspeler bij Red Stars toch wel duidelijk te worden. Sparta bouwde hierdoor een voor sprong op van zo'n tien punten. Tot overmaat van ramp werd er drie mi nuten voor het einde van de wedstrijd een Rode Ster naar de bank verwezen, omdat hij zijn vijfde fout beging. Na het eindsignaal gaf het scorebord een enigszins geflatteerde uitslag van 66- 51 voor Sparta, dat daardoor de twee winstpunten naar huis meenam. Overige uitslagen: (jongens adspiranten Red Stars JCl - BZ'72 JC1 135- 8 (jongens kadetten Red Stars JBl - Irene JB 1 88-37 meisjes junioren Red Stars MA1 - Crackerjacks MA180-23 (heren) Red Stars 4 - Stoepie Shooters 4 47-52 Wedstrijden volgend weekeind: Volgende week is er zaterdagavond weer basketbal in Beukendal met de volgende wedstrijden 18.15 uur jongens junioren Red Stars JAl - Argus JA1 18.15 uur meisjes kadetten Red Stars MB2 - Sparta MB1 19.45 uur dames Red Stars I - OSGI 21.15 uur dames Red Stars III - Quidam I 21.15 uur heren Red Stars 3 - Irene 2 Uitwedstrijden 15.00 uur meisjes adspiranten BZ'72 MCI - Red Stars MCI Zeist 15.00 uur meisjes junioren BZ'72 MA1 - Red Stars MA1 Zeist 16.15 uur meisjes kadetten BZ'72 MB1 - Red Stars MB1 Zeist 17.30 uur dames BZ'721 - Red Stars II Zeist 14.00 uur jongens junioren Keizer Otto JAl - Red Stars JA2 Naarden 17.15 uur heren Nijkerkerveen Sparta 1 - Red Stars 2 Bevroren velden, dat betekende dus geen voetbal voor de jeugd van s.o.,' Soest. Gelukkig was er nog zoiets als een carnavalsoptocht waar ook een s.o. Soestwagen aan meedeed, ook was er gelegenheid om in de duinen te voetbal len, en natuurlijk was er weer zaal voetbal in C-drie. De carnavalsoptocht werd toch opge fleurd door die grote blauw-witte s.o. Soestwagen. De organisatoren Toon Beijer en Peter v.d. Brink hadden niet stil gezeten, en mede dankzij hun toewijding viel s.o.Soest in de prijzen. Een 2e prijs was de beloning voor een half jaar hard werken. Er werd ook nog gevoetvald. De A-l speelde een vriendschappelijke wed strijd tegen de A-l van Baarn. Soest won dankzij een doelpunt van Jeroen Veenendaal en een eigen inzet van een Barnspeler met 2-1. Deze wedstrijd was een testcase voor diverse A-2 én B-l spelers, die in de ogen van Paul Muller hun vuurdoop goed hadden doorstaan. 's Avonds was er zaalvoetbal voor C-junioren en D-pupillen in C-drie. Ook deze keer was er ,weer goed verzorgd zaalvoetbal te zien. Het toernooi in C-drie nadert zijn einde, maar een prolongatie volgend jaar zit er, gezien het succes, zeker in. De komende week staan er weer genoeg activiteiten op het programma, Woens dag 19 februari zal bijvoorbeeld de KNVB-instructiefilm vertoond worden, die op het s.o.Soestcomplex gemaakt is. De hoofdrolspelers zijn via de spetter (het clubblad) officieel uitgenodigd voor het bijwonen van deze première. A-junioren Soestl-Zwaluwen Vooruitl 14.30 uur Amersf.Boysl-Soest2 14.30 uur Soest3-CJVV2 14.30 uur Hoogland3-Soest4 14.30 uur D-junioren Soestl-Quickl 13.00 uur IJsselm. vogels2-Soest2 15.00 uur Soest3 is vrij Soest4-Amersf .Boys2 13.00 uur C-junioren IJsselm.vogelsl-Soestl 13.15 uur Heesl-Soest2 14.30 uur Soest3-Hoevelaken2 11.45 uur Quick3-Soest4 11.45 uur D-pupillen Soestl-Rodal 12.00 uur Soest2-HVCl 11.00 uur Soest3-Spakenburg2 10.00 uur Soest4-SEC2 13.00 uur E-pupillen KWAl-Soestl 11.00 uur Soest2-KVVA2 12.00 uur Soest3-Roda6 11.00 uur F-pupillen Quickl-Soestl 12.00 uur Spakenburg2-Soest2 11.00 uur Achterveld2-Soest3 13.00 uur Dames-junioren Soestl-Saestuml 10.00 uur De maandelijkse "Soestand" oefende donderdagavond j.1. aantrekkingskracht uit op leden van Scrabble-Soest, waar door er minder partijen werden ge speeld en er in de competitie-stand nogal wat verschuivingen plaats vonden. Wil Witkamp bezet nu met 2072 punten uit vijf partijen de eerste plaats. Op merkelijk de opmars van Joop van Zijt- veld (3) en Maria Boom (12). Ook het echtpaar Trudy en Jan Danvers komt na een aarzelend begin steeds dichter in de buurt van de topposities. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden: Joop van Zijtveld-Mick Leijendekker, 361-323. Bert van Ommeren-Trudy Danvers, 402-382. Milly Toussaint-Jan Danvers, 288-364. Tineke v.d. Berg-Wil Witkamp, 328-423. Maria Boom-Hanna Reichenberger, 291-244. Hanny v. Goudoever-Diny Boele, 325-212. BepBlom-Jeanne Stroet, 306-162. Dat Scrabble-Soest ook kansen biedt aan beginnende en minder getalenteer de scrabbelaars liet de uitkomst van "de prijs van de week" zien. Een pun tentotaal van 244 was voor Diny Boele precies voldoende om met een fraai foto-album (beschikbaar gesteld door foto Van Oosten) en vorstelijke si garen (afkomstig van de firma Van Kleef) naar huis te gaan. Donderdagavond a.s. de 6e competitie ronde, gevolgd door een wedstrijd om "de prijs van de week". Het wekelijkse spel van letters en woorden vindt plaats iedere donderdagavond in de gezellige bovenzaal van café-restaurant v.d. Brink, Soesterbergsestraat. Aan vang der partijen respectievelijk 19.45 en21.15uur. Scrabbelen: gezellig, leer zaam en is een keer iets anders dan televisie-kijken. Installatiebedrijf j. cornelisse bv Tel. (02155)13014-12577 De Ren- en touristenvereniging 'Tem po-Lundbeck' heeft een uitnodiging ontvangen van de Fiësta Toers, om met zes amateurrenners deel te ne men aan twee etappe-wedstrijden van vier dagen, waarin per dag 150 km. gereden wordt. De volgende renners zijn door het Tempo bestuur aangewezen: Theo Franken, Nico Oord, Ruud Lieverst, Jim van Overbeek, Wim Veenendaal en Winifred Teunisse. Als mechaniker zal meegaan de oud Soester prof-renner Arie Bakker. Verder zal de speaker, ook wel bekend van de Ronde van Soest en de Kerst cross, Ton Rademaker, als begeleider meegaan. Zij verblijven 14 dagen in Hotel Samba, Lloret de Mar in Span je. Uitslagen van maandag 3 en dinsdag 4 februari j.1. Maandag Heen en Weer-Baanbrekers 1-4 Muppets-Tryers 0-5 King's Palace-Sobs 0-5 Zootje-Thunderballs 4-1 Formatieteam-Turtles1-4 La Grande Bouffe-Lucky girls0-5 Dinsdag Ketel I-The Pipers 2-3 Pino-Pioniers0-5 A-team-Laatbloeiers1-4 Dexcrest-'tTrio5-0 Gremlins-TZN1-4 't Juk-HAM2-3 Tussenstand "Bondsspaarbank trofee" na drie speelavonden. fc le 2e 3e 1. B. v. Kleef 258 x 60 64 136 2. A. Brehler 257 x 70 65 122 3. S. v. Ginkel 254 x 56134 64 4. W. Verhart 246 x 62 58126 5. B. Westra 244 x 138 36 70 6. T. Rijn 238 x 66 42 130 7. M.v.Konkelenberg 232 x 102 61 69 8. P. Bertus 229 x 68 51110 9. G. Blaauw 223 x 58 73 92 10. H. Hoog 221 x 35130 58 Er zijn nog een aantal bowlers die de joker nog niet in hebben gezet. De joker geeft recht op dubbele punten. Goede kanshebbers zijn derhalve R. Westra 208 punten, W. Ruizendaal (194), J. v. d. Blink (180), M. Tervooren (169), J. v. Slooten (155), J. Karei (155). Bij de bridgeclub Soest is inmiddels de derde serie van de wintercompetitie af gesloten met het volgende eindresul taat (achter de namen de behaalde percentages) A-groep: 1echtpaar Mooi 5809 2. echtpaar Schneider 57,17 3. heren Verkade-Van Walen 55.48 4. echtpaar Westland 55,07 5. echtpaar Meerhoff 54,59 6. echtpaar Koppe 50,74 7. mevr. mevr. Post met de heer Van Van den Berg 50.19 8. mevr. Wiersema met de heer Grin 49,86 9. dames Grob-Van Walen 49,69 10. echtpaar J etten 4958 11. dames Hofman-Seegers048.94 12. Heren Maliepaard-Visser 48,45 13. dames Ruitenbeek-Smits 45,31 14. dames Van Manen-Van der Vuurst 43,22 15. echtpaar Bibo 42,73 16. dames Asperslag Keunen 41,38 De dames Van Manen-Van der Vuurst, het echtpaar Bibo de de dames Asper- slag-Keunen degraderen naar de B- groep. Hun plaatsen in A worden inge nomen door het echtpaar Bosshardt, mevr. Donker met de heer Blok en het echtpaar De Vos Burchart, die respectie velijk 1, 2 en 3 in de B-groep werden. B-groep: De eindstand in de B-groep luidt: 1. echtpaar Bosshardt 59,72 2. mevr. Donker met de heer Blok 58,60 3. echtpaar De Vos Burchart 53,67 4/5 gelijk mevr. Copray en mevr. Nieu- wenhuis met wisselende partners 53,28 6. echtpaar Slichtenbree 52,96 7. mevr. Groeneveld met de heer Butzelaar 51,41 8. dames Ahronheim-Graaff 49,99 9. echtpaar Vriens 48,19 10/11 gelijk mevr. Bon en mevr. Wee- gink, met wisselende partners 47,48 12. echtpaar Gloudeman 46,35 13. dames Van den Berg-Van der Som- 46,32 14. echtpaar Dooper 4591 15. echtpaar Van Tuinen 45,06 16. echtpaar Van Soest 44,68 De echtparen Dooper, Van Tuinen en Van Soest degraderen naar de C-groep. Hun plaatsen worden ingenomen door de dames Beuken-Van Zeeland, Vlas- Wijsmuller en mevr. Wijsmuller met de heer Huiden, die respectievelijk eerste, tweede en derde werden in de C-groep. C-groep: De eindstand in C luidt 1. dames Beuken-Van Zeeland 57,04 2. dames Vlas-Wijsmuller 56,29 3. mevr. Wijsmuller met de heer Hui den 54,95 4. heren Post-Van Zeeland 5459 5. dames Van Hengel-Kok 54,52 6. mevr. Tjeenk Willink met de heer De Winter 52,65 7. dames Fransen-Stertefeld 51,41 8. echtpaar van Heemskerk 5112 9. dames Van der Graaff-Van de Schoot 50,62 10. dames Houtschild-Zwaart 50,49 11. dames Hilhorst-Van Woudenberg 49,52 12. dames Rodenburg-De Winter 48,91 13. dames Van Dongen-Simons 47,68 14. echtpaar Schatis 45,20 145. heren Bijsterveld-Van Putten 44,31 16. echtpaar Lewinksy 43,67 17. dames Beyer-Bos 41,79 Zaterdag 15 februari 09.00 -18.00 uur KVO/Eemvogels korfbal 18.00 - 23.00 uur The Red Stars basketbal Zondag 16 februari 10.00 -17.00 uur B.D.C. handbal 17.00 - 22.00 uur M.H.C. hockey Zaterdag 15 februari 09.00 -12.00 uur Badso badminton 17.00 - 20.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 16 februari 09.00 - 18.00 uur Badso badminton Zaterdag 15 februari 09.00 -17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur SEC voetbal Zondag 16 februari 12.00 -15.00 uur Selby badminton 15.00 - 22.00 uur M.H.C. hockey Maandag 3 februari j.1. voetbalde DVS- Reehorst in Zeist tegen koploper Rens- woude. Renswoude opende in de le mi nuut de score maar DVS-Reehorst ant- woorddë met een tegengoal van Nico v. Ginkel. Renswoude nam 5 minuten later weer de leiding, maar Lucien Meerding bracht al snel de partijen op gelijke voet 2-2. Renswoude ging het anders aanpakken en combineerde voor de rust naar 5-2, na afgrijselijke fouten van enkele DVS'ers. Na de rust scoorde Renswoude 6-2, en dacht dat de wedstrijd gelopen was. Maar DVS- Reehorst veranderde van taktiek en ging 'man tegen man' spelen. Dit werd zó conseqent gedaan dat DVS-Reehorst zelfs terugkwam tot 6-5, door 3 prima goals van Nico v. Ginkel. Renswoude had geluk dat er na de 5e DVS goal werd afgefloten want 2 minuten meer en DVS-Reehorst had zeker een punt ge pakt. De volgende wedstrijd speelt DVS-Ree horst in De Bilt in het dorpshuis op vrij dag 14 februari om 21.00 uur tegen de Komeet. Tijdens de Nederlandse Indoor Kam pioenschappen Atletiek, die afgelopen weekend in Zuidlaren werden gehou den, heeft de Pijnenburgatlete Marion van de Broek voor een opmerkelijke prestatie gezorgd. Op de 200 meter meisjes A finishte zij als 3e in de per soonlijke recordtijd van 25.68 sec. De 17-jarige H.E.A.O.-scholiere doet al ja ren aan atletiek. Bleek zij als pupil reeds een groot talent, de laatste jaren is dit talent gerijpt. Onder de bezielen de training van Ard Vermeulen is zij doorgestoten tot de (jeugd )-top van Ne derland. Overigens finishte zij ook nog eens als 8e op de 60 m. in 8.1 sec. Na de periode Marcel Klarenbeek is het nu Marion van de Broek, die de naam A.V.Pijnenburg hoog houdt. Tijdens dezelfde kampioenschappen finishte Angélique van Oostrum als 6e in de se rie in de tijd van 2.32.1 min. Ook zij heeft het in zich behoorlijk ver te ko men. Dit kan echter alleen lukken wan neer voldoende trainingsarbeid wordt verricht. Helaas kon Bas van Os op deze kampioenschappen niet aan de start komen. Een griepaanval velde de boomlange atleet. Zaterdag 15 februari 9 VVZ'49 14.30 uur VVZ-SVVU 12.00 uur VVZ 2 - CSW 2 13.00 uur Spa kenburg 5 - VVZ 3 14.30 uur Valleivogels 4 - WZ 4 15.00 uur VVZ 7 - Altiu's 10 0 SEC 14.30 uur SEC - Allen Weerbaar 12.00 uur DOSV 2 - SEC 2 12.30 uur Radiostad 3 - SEC 3 0 HEES 14.30 uur Dolderse Boys - Hees 12.00 uur Altius 3 - Hees 2 12.00 uur Hees 3 - Benschop 4 14.00 uur Soesterberg 3 - Hees 4 12.00 uur Hees 5 - EFC 5 0 SOESTERBERG 14.30 uur Cobu Boys - Soesterberg 12.00 uur Soesterberg 2 - Zeist 2 14.00 uur Soesterberg 3 - Hees 4 Zondag 16 februari 0 s.o.SOEST 14.30 uur Soest - Saestum 11.00 uur Soest 2 - HVC 2 11.00 uur Zeist 2 - Soest 3 12.00 uur Soest 4 - BVC 4 14.30 uur Soest 5 - Victoria 5 11.30 uur Amersfoortse Boys 5 - Soest 6 9.30 uur Soest 7 - BW 4 14.30 uur Soest 8 - LW 5 14.30 uur KV VA 5 - Soest 9 14.30 uur Hoogland 6 - Soest 10 12.15 uur Actif 10 - Soest 11 9.30 uur Soest 12 - De Vesting 8 12.00 uur Soest 13 - Victoria 10 11.30 uur Automat. Van Rijn 2 - Soest 15 SEC 14.30 uur Houten - SEC 11.00 uur SEC 2 - Zwaluwen Vooruit 3 11.00 uur Quick 3 - SEC 3 11.30 uur SEC 4 - Roda 4 14.30 uur SEC 5 - Limvio 3 14.30 uur SEC 6 - VVZA 8 0 SOESTERBERG 14.30 uur Roda - Soesterberg 12.00 uur Saestum 4 - Soesterberg 2 11.30 uur Soesterberg 3 - VVZA 4 14.30 uur 't Goy 4 - Soesterberg 4 Damesvoetbal Zaterdag 15 februari 10.00 uur Veensche Boys - WZ Zondag 16 februari 11.00 uur Sparta (1.- Soest

Soester Courant | 1986 | | pagina 14