T f. 30." bel nu! SSHSSsSHSSr TAXI KLOMP 1 2984 Café-Restaurant Soestdijk Hulpverleningsadressen INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS WOENSDAG 12 FEBRUARI 1986 SOESTER COURANT PAGINA 17 Stichting tot herbouw van de korenmolen De Windhond C.P.J.-afdeling Baarn/Soest/Eemnes ontvangt sportkleding Burgerlijke stand Geslaagden bij jeugd-EHBO TEL. R.K.kerkdiensten Internationale Vrouwendag zaterdag 8 maart Ledenvergadering PvdA-Soest Predikbeurten ICTO-vergadering Rectificatie PvdA organiseert bijeenkomst met buitenlanders in Soest ~"uw feestavond geheel verzorgd! Krokusvakantie Kinderboerderij in het teken van Rwanda Medische dienst Waarom heet deze molen zo? Hebben er meer molens op de Eng gestaan? Wie hebben deze molens beheerd en hoe kwam het dat al die molenaars vanaf 1632 tot 1920 familie van elkaar waren? Welke rol hebben de molenaar en zijn molen vroeger in de dorpsge schiedenis gespeeld? Wat had ons Ko ninklijk Huis met de 'De Windhond' van doen en wat gebeurde er allemaal rondom die molen? Waarom, wanneer en hoe kwam die molen nu precies aan zijn eind? Op deze en vele andere vragen tracht Mr. Janzn. van Hees, een geboren en getogen Soestenaar, een antwoord te geven door oude archieven en andere geschreven bronnen te bestuderen en personen, die de molen nog uit eigen waarneming hebben gekend, hun ver haal te laten vertellen. Een stukje dorpsgeschiedenis uit lang vervlogen tijden, aan de vergetelheid ontrukt, toegevoegd aan de kleurrijke maar soms bloedige historie van het esdorp Soest. Geschreven voor hen, die belangstel ling hebben voor geschiedenis in het al gemeen of speciaal voor de geschie denis van het dorp Soest, voor molen liefhebbers ofwel voor hen, die 'zo maar' een paar uurtjes gezellig en ont spannen willen lezen. Ruiten gemeentehuis ingegooid Een onbekende dader heeft vorige week drie ruiten van het gemeentehuis aan de Steenhoffstraat ingegooid. Hij maakte daarbij gebruik van stenen. De ruiten bevonden zich aan de voorkant. Met de dader blijft ook het motief onbe kend. Onder invloed achter het stuur Op de Koningsweg trok de 25-jarige automobilist G. v.d. H. uit Baarn vrij dagavond de aandacht van de politie door zijn rijgedrag. Hij moest blazen en legde aan het bureau de bloedproef af. Hij kreeg een rijverbod en een pro ces-verbaal. Schoorsteenbrandje De politie en de brandweer werden zon dagavond gewaarschuwd wegens een schoorsteenbrandje bij de familie H. aan 't Spad in Soesterberg. De be woners wisten het vuur zelf te doven, zod?t de brandweer alleen nablus- singswerk hoefde te verrichten. De afdeling Baarn/Soest/Eemnes van de Christelijke Plattelands Jongeren heeft afgelopen vrijdagavond sport kleding, bestaande uit shirts, broeken en kousen, ontvangen van de hr. Ha- ringsma van de firma Haringsma Hout en Bouwmaterialenhandel te Soest. De sportkleding zal worden gedragen bij verschillende sporttournooien die georganiseerd worden door de over koepelende Utrechtse C.P.J.waarbij nog 14 andere afdelingen zijn aangeslo ten. De C.P.J. is een landelijke organisatie die ten doel heeft vormende en ont spannende aktiviteiten te organiseren voor de christelijke plattelands jonge ren van 16 tot 35 jaar. De afdeling Baarn/Soest/Eemnes houdt ongeveer 1 maal per maand op vrijdag een vormende avond in de vorm van discussie over verschillende on derwerpen of worden er organisaties uitgenodigd om informatie te geven over hun werk of doelstellingen. Deze avonden zijn meestal niet zozeer agra risch van aard, daar het ledenbestand bestaat uit agrarische- en niet-agrari- sche jongeren. Op provinciaal niveau worden er echter regelmatig avonden gehouden waar op het agrarisch vor mende aspect aan de orde kant. Tweemaal per maand wordt er door de afdeling op vrijdagavond van 21.30 tot 22.30 uur gesport, (o.a. volleybal, bas ketbal, voetbal etc.). Dit vindt plaats in de Spoorslag te Baarn. Dit seizoen hoopt de afdeling het feit te vieren dat ze 25 jaar bestaat. Het bestuur denkt dit in mei te vieren door het organiseren van een grootse reünie. Oud-leden die binnenkort geen bericht ontvangen omtrent deze reünie en be langstelling hebben om hierbij aanwe zig te zijn, en jongeren, met of zonder agrarische achtergronden, die meer informatie omtrent de C.P.J. willen hebben, of zij die graag eens langs willen komen op een afdelingsavond, kunnen bellen naar: Jan v.d. Hoff, tel. 02154-20850; Piët de Jong, tel. 02155- 20701 of Albert Overeem, tel. 02153- Maandag 17 februari Voorlichtingsavond en open huis: Alberdingk Thijm College, Laapersveld 9, Hilversum, vanaf 19.30 uur (voor Brugklas). Dinsdag 18 februari Voorlichtingsavond en open huis: Alberdingk Thijm College, Emmastraat 56, Hilversum, vanaf 19.30 uur (voor Havo-4e klas/English Stream en Intern. Baccalaureat). Voorlichtingsavond: Midland SG voor Commercieel- en administratief onderwijs, Zangvogelweg 140, Amersfoort, vanaf 20.00 uur (M.E.A.O.). Voorlichtingsavond: Joh. van Oldenbarneveltgymnasium, Groen van Prinsterer- laan 33. Amersfoort, vanaf 19.30 uur. Woensdag 19 februari Open huis: Chr. Agrarische School, Dierenriem 2, Maartensdijk, van 13.00-14.30 uur. Naarden, van 10.30-15.30 uur. Voorlichtingsavond: Midland SG voor Commercieel- en administratief onderwijs, Donderdag 20 februari Voorlichtingsavond: Midland SG voor Commercieel- en administratief onderwijs, Zangvogelweg 140, Amersfoort, vanaf 20.00 uur (MCO). Zaterdag 22 februari Open dag: Het Baarnsch Lyceum, Scholengemeenschap voor Havo en VWO, Torenlaan 77, Baarn, van 10.30 -14.30 uür. Open huis: Kardinaal Alfrink Mavo, Soest, Di Lassostraat 65, Soest, van 10.00-13.00 uur. Open huis: Christelijke Mavo Soest, Noorderweg 79, Soest, van 10.00 -12.30 uur. Open dag: Agrarisch Onderwijs Centrum Naarden, Prinses Marijkehof 40, naarden, van 10.30 -15.30 uur. Open dag: Dr. A.F. Philipsschool, Anth. Fokkerweg 7, Hilversum, 2-jarige dagschool voor vakopleiding, dagopleiding tot secretaresse van 9.00 -12.00 uur. Maandag 24 februari Open huis: Openbare Scholengemeenschap "De Schothorst, Atheneum, Havo, Mavo, Paladijnenweg 611Amersfoort, aanvang 19.30 uur. Dinsdag 25 februari Open dag: Christelijke L.E.A.O. "Rolandus," Zangvogelweg 4, Amersfoort, van 16.00-21.00 uur. Open dag: M.E.A.O. Chr. Middelbare Economische School Amersfoort, Paladijnenweg 9, Amersfoort van 14.00 - 20.00 uur. Voorlichtingsavond: Rijksscholengemeenschap (Atheneum-Havo). Thorbecke- plein 1Amersfoort, vanaf 19.30 uur. Woensdag 26 februari Open dag: "De Stichtse." Christelijke Scholengemeenschap voor Beroeps onderwijs, Johan van Oldenbarneveltlaan 1Zeist. -'s middags van 14.00 -16.30 uur; -'s avonds van 19.00 - 21.30 uur. Open huis: Chr. Agrarische School, Dierenriem 2, Maartensdijk van 13.00-14.30 uur. Donderdaq 27 februari Voorlichtingsavond: Midland SG voor Commercieel- en administratief onder wijs, Zangvogelweg 140, Amersfoort, vanaf 20.00 uur (Havo/MBO). Voorlichtingsavond: Rijksscholengemeenschap (Atheneum-Havo). Thorbecke- plein 1Amersfoort, vanaf 19.30 uur. Open huisPchristel^kCollege Griftland, Noorderweg 79, Soest van 10.00-12.30 uur. Open huis: Chr. Agrarische School. Dierenriem 2, Maartensdi|k van 10.00 -12.00 uur (inclusief bloemschikwedstrijd). Openhuis OpTnbare Scholengemeenschap "De Schothorst" Atheneum, Havo, Mavo Paladijnenweg 611Amersfoort, vanaf 19.30 uur. Voorlichtingsavond: S G De Amersfoortse Berg (Mavo-Havo-VWO). Hugo de Grootlaan 25, Amersfoort, vanaf 19.30 uur. ^rKmsfvondlMldfand SG voor Commercieel-en administratief onderwijs, Zangvogelweg 140, Amersfoort, vanaf 14.00 uur (LCO), Herenstraat 4, Amers- foort. Open huis: Chr. Agrarische School, Dierenriem 2, Maartensdijk van 13.00-14.30 uur. JPondm«^d SG voor Commercieel- en administratief onderwijs, Z^gvoge?weg ^40, Amersfoort, vanaf 20.00 uur (LCO), Herenstraat 4, Amers- Voorlichtingsavond: S.G. De Amersfoortse Berg (Mavo-Havo-VWO). Hugo de Grootlaan 25, Amersfoort, vanaf 19.30 uur. GEBOREN Renée, dochter van J. A: Kaats en J. J. van Hornsveld. - Lotte, dochter van H. W. Swanink en B. R. Adams. - Yunus, zoon van M. Höke en E. Ilbay. - Catha- rina Janna, dochter van W. van Vulpen en C. van Doezelaar. - Wouter, zoon van J. van der Meer en T. Hinderks. - Lesley, zoon van A. Verbeek en M. H. Verwoerd. - Angela Maria Gerarda, dochter van C. J. P. Hilhorst en G. H. C. Beijer. ONDERTROUWD: Dolf Hakman en Wilma Patricia Petro- nella van Gorkum. - Hendrik Matheus Voskuilen en Nina Beate Fonnes. GEHUWD: Franciscus Cornelis Biermans en Cla- sina Luberta van der Wijden. OVERLEDEN: Christiaan van Dijk. - Geertruida Ma ria Schimmel, wed. van P. A. Toumé. - Ditje Cornelia Nelemans, wed. van W. B. van Heteren. - Clazina Kapteijn, wed. van P. Swart. - Elisabeth Maria Krijnen, echtgen. van M. van Houten. NPB geen mede organisator Internationale Vrouwendag De tekst van een bericht iri de krant van 29 januari over de Internatio nale Vrouwendag (8 maart), die in Soest op de Kinderboerderij wordt gevierd, kan aanleiding hebben ge geven tot een misverstand. Bij de organisatoren staat in dat bericht o.m. de NPB genoemd. Achter deze letters gaat doorgaans de Nederlandse Protestantenbond schuil. De vice-voorzitter van de NPB-Soest, de heer H. BLok, laat weten dat het onjuist is te menen dat de NPB mede-organisator is, aangezien men geen enkele mede werking verleent. Het misverstand is het gevolg van een omdraaiing van de letters. Be doeld was: NBP, d.i. de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen. Voor een cursus jeugd-EHBO A, geor ganiseerd door de afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. EHBO slaagden acht Soester kinderen, t.w.Wendy Alders, Joost Böggeman, Petra van Dorrestein, Bianca Groenesteyn, Bianca Hoff, Se- bastiaan van Mil, Hans Stuivenberg en Robbert Smink. Het examen werd afgenomen door kader-instructrice mevr. E. Beens- Maas, terwijl de kinderen werden op geleid voor dit examen door mevr. A. Kok-van Daatselaar, met assisten tie van mevr. J. Deelen-Radder. Kursus voor vrouwen V.O.S. Wil je ook met anderen meningen uit wisselen over aktuele onderwerpen uit de samenleving? Vind je het ook wel eens moeilijk om precies te zeggen wat je ervan vindt? in een VOS-kursus leert men van en met elkaar; iedere vrouw heeft eigen erva ring en kennis die ze delen kan met an deren. V.O.S. is de afkorting van: Vrouwen O- riënteren zich op de Samenleving. De groep wordt begeleid door twee bege leidsters. Op de eerste ochtend worden, de onderwerpen samen bepaald. De kursus bestaat uit twaalf ochten den. De kosten zijn 30,- en dit bedrag kan ook in termijnen worden betaald. Kinderopvang is gratis. Start: vrijdagochtend 21 februari van 9.15 tot 11.15 uur. Plaats: de Open Hof, hoek Dalweg/- Veenbesstraat, Soest. De kursus wordt georganiseerd door werkgroep EVA. Inlichtingen en op gave bij: Toos Baaiman, tel. 17641, of Tetchen Steenbrink, tel. 17948. C.D.A.-Vrouwenberaad Woensdag 19 februari 1986 hoopt het C.D.A. -Vrouwenberaad Soest bijeen te komen in de "Open Hof", Veenbes straat 2, te Soest, om 9.30 uur. Mevr. E.Verheyen-Loeff, lid van de C.D.A. fractie van de Provinciale Sta ten van Utrecht, houdt een inleiding over: "Wie heeft de macht in de gemeente". Ook niet-leden, die belang stelling hebben in inspraakprocedures, zijn van harte welkom In het landelijk C.D.A.-Vrouwenbe raad wordt in deze maanden een dis cussie gevoerd over de problematiek "Nieuwe vormen van voortplanting". Indien U belangstelling hebt om U ook te verdiepen in deze nieuwe problema tiek, wilt U zich dan in verbinding stellen met B.M.Gerritse- van Ee, Emmalaan 4, Telefoon 16537. Postzegel- en munten- beurs De eerstvolgende postzegel- en muntenbeurs zal plaatsvinden op zaterdag 15 februari van 10.00 uur tot 16.00 uur in de kantine van de Zinzen- dorf-Mavo aan de Zinzendorflaan, vlakbij het Zeister Slot, in Zeist. Koffieochtend 'Bijstandsvrouwen' De werkgroep "Vrouwen in de Bij stand" organiseert op dinsdag 18 fe bruari weer een koffieochtend. Deze wordt gehouden in clubhuis "t Kruis punt aan de Albert Cuyplaan. Aan vang 9.30 uur (tot 11.30 uur). Gast voor deze morgen is een vertegenwoor diger van Amnesty International die iets over het werk van deze organisatie komt vertellen. Verdere inlichtingen: tel.17431. Openbaar Fraktieberaad D-66 De periode van vier politieke jaren spoedt zich ten einde; nog één raads vergadering en we gaan weer stem men. Op maandag 17 februari a.s. vergadert de D-66 werkgroep gemeen tepolitiek in het openbaar, om 20.00 uur in het gebouw Gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, Soest. De punten van de raadsvergadering van donderdag 20 februari zullen het onderwerp van gesprek zijn. Indien U een onderwerp hebt, bijv. de sporthal in Soesterberg, dat U na aan het hart ligt en dat U zou willen bespreken, dan graag vooraf even een telefoontje naar Adriaan Pothuizen; tel. 19628, of naar Jan van Esseveld, tel. 03463-1710. Ziekenfondsven/oer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koningirinelaan 4 - soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 8.30 en 19.00 uur Zonuag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur x In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Deze Vrouwendag zal plaatsvinden in de kinderboerderij de 'Vrije Teugel,' Vedelaarpad 53. Ans Mann zal deze dag om 10.00 uur openen. Het thema is 'Vrouwen praten met vrouwen.' Buitenlandse- en Nederlandse vrouwen kunnen de hele dag met elkaar dansen, zingen, praten en eten. Om 10.30 uur begint het volksdansen. De volksdansgroep van Honsbergen zal onderleiding van Anneke Akker boom optreden, maar ook het publiek kan mee dansen onder leiding van Lea van de Einde. Van 12.30 tot 13.30 uur is er pauze en is er gelegenheid om tegen kostprijs broodjes te kopen en Turkse hapjes. Om 13.30 uur treedt de Turkse volks dansgroep op. De Turkse film met Ne derlandse ondertiteling begint om 14.30 uur, met daarna gëjëgenheid om na te praten. Tijdens de'films is er voor de kinderen poppenkast; verzorgd door Vereniging Artishock. Om 18.00 uur een maaltijd verzorgd door 'Vrouwen voor Vrede.' Er kunnen maar 75 vrouwen mee eten, daarom moet men zich van te voren op geven bij Toos v. Egmond, tel. 14525; Jos v.d. Leij tel. 15612 of Tetchen Steen brink tel. 17948. De kosten voor de maaltijd zijn 5,-. Rond 20.00 uur begint het avondfeest, met zang, dans en muziek, van onder andere 'Vrouwen voor Vrede.' Maar ook van het publiek wordt medewerking gevraagd. Om 24.00 uur sluit de dag. Er zal 's morgens en 's middags gratis deskundige kinderopvang zijn. De kof fie en thee zijn de hele dag gratis Waarom deze dag Historische achtergrond bij het ont staan van de viering van 8 maart als Internationale Vrouwendag. Op 8 maart 1908 was er in New York een grote staking onder de textiel-ar- beidsters. In 1910 was de eerste inter nationale vrouwenconferentie waar vrouwen uit 16 landen bij elkaar waren om te praten over de strijd tegen het oorlogsgeweld, voor het algemeen kiesrecht en sociale zekerheid voor vrouwen en kinderen en tegen de hoge kosten van het levensonderhoud. Op deze bijeenkomst werd door de Duitse Clare Zetkin het voorstel gedaan om naar aanleiding van de staking in New York in 1908, 8 maart uit te roepen tot Internationale Vrouwendag. 8 maart 1986 wordt dit georganiseert door St. Projekt 'Vrouwen voor Vrou wen,' Vrouwen voor Vrede, E.V.A., Vrouwen in de Bijstand en de Rooie Vi ouwen. Medewerking verlenen Volksdans groep Honsbergen o.l.v. Anneke Ak kerboom, Lea v.d. Einde, Turkse Volksdansgroep, Vereniging Artishock en Kinderboerderij de 'Vrije Teugel'. De afdeling Soest/Soesterberg van de Partij van de Arbeid houdt op dinsdag 18 februari een ledenvergadering in restaurant v.d. Brink, Soesterbergse- straat 122. Aanvang 20.30 uur. Op de agenda staat o.m. de bespreking van het verslag van de fraktie in de gemeenteraad. 'De kleine gids' 1986 is uit De 45e editie van "De kleine Gids" voor de Nederlandse sociale zekerheid, de bekende uitgave van de Vereniging van Raden van Arbeid, is zojuist uitge komen. De gids is zoals gebruikelijk bijgewerkt tot het laatste moment.De veranderingen in wetgeving, welke e- ventueel nog te wachten zijn en over de invoeringsdatum waarvan nog geen zekerheid bestaat, zijn afzonderlijk in het boekje vermeld. "De Kleine Gids" geeft in beknopte maar toch zo volledig mogelijke vorm en in handig zakfor maat informatie over alle sociale ver zekeringswetten en sociale voorzienin gen en vormt een belangrijk hulpmid del voor iedereen die als belangheb bende met de sociale zekerheid te maken heeft. Ook als lesmateriaal voorziet "De Kleine Gids" al jarenlang in een behoefte. Het boekje is verkrijgbaar bij Raden van Arbeid en kost, mits aldaar afge haald, 1.25. Bij toezending per post worden portokosten in rekening ge bracht (ƒ2,30). Zondag 16 februari HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. J.C. Greive 19.00 uur ds. H.J.J. Radstake; gez. dienst Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. G.S. Alma, Epe De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.30 uur ds. J. Alma, Schoonebeek Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur ds. J..H. Gijsbertsen 17.00 uur J. van Wier, Rijssen Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. H.J.J. Radstake In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 en 17.00 uur ds. J. van Buuren Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00uur drs. J. Thomas, Amersfoort De Open Hof, Veenbesstraat 2 9.00 en 17.00 uur ds. D. Land CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J.W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 uurds. J.J. Arnold, Amersfoort 17.00 uur ds. G.E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dal weg 44 9.30 en 15.00 uur leesdienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur mevr. M.F. van der Velden- Bos EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIME" Klein Engendaalweg 52 15.00 uur A. van Slooten CHRISTEN GEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur avondmaaldienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag 09.30 en 16.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest: dinsdag 19.35 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarnzondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. S. Hovestad-de Jong; gez. dienst in geref. kerk Sterrenberg 10.30 uur ds. H.P. SchoutenH.A. GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. Hovestad-de Jong; gez. dienst 19.00 uur ds. D. Bouwknegt, De Bilt BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. Hofman, Utrecht NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.45 uur ds. J.B. Welmers, HeinoH.A. EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 '10.30 uür ds. C. Pel, Ede VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. J. Faber, Nederhorst d.B. Zaterdagmiddagmuziek Op 15 februari a.s. vindt in het kader van de Zaterdagmiddagmuziek Dom kerk Utrecht het tweede concert plaats in.de gerestaureerde Dom. Uitgevoerd wordt de Fantasie in f moll van W.A. Mozart en het concert voor orgel en or kest van Joseph Haydn. In beide wer ken is Jan Jansen de orgelsolist. Ver dere uitvoerenden zijn het barokorkest van de Domcantorij o.l.v. Domcantor Maarten Kooy. Het concert begint om half vier en de toegang is gratis. Vleesverkoop Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. Het Interkerkelijk Comité Tweezijdige Ontwapening, afd. Baarn-Soest e.o. houdt een openbare vergadering in gebouw Het Brandpunt aan de Oude Utrechtseweg no. 6 te Baarn. Woens dagavond 19 februari 1986 hoopt te spreken de heer H. Meijer, kolonel b.d. met als onderwerp: "Het spreken van de kerk met betrekking tot defensie". Aanvang 20.00 uur. Na pauze is er ge legenheid tot vragen stellen en dis cussie. Transcendente Meditatie In de aankondiging van de lezing over Transcendente Meditatie die binnen kort in C-drie wordt gehouden, in de Soester Courant van vorige week, is abusievelijk gemeld dat deze zou plaatsvinden op maandag 20 februari. De oplettende lezer zal hebben begre pen dat dit moest zijn: donderdag 20 februari. De lezing begint om 20.00 uur. De entree is vrij. Op zondag 16 februari a.s. wordt in het Turkse koffiehuis aan de Steen- hoffstraat een bijeenkomst gehouden, die georganiseerd is door de PvdA- Soest/Soesterberg en die speciaal be doeld is voor buitenlanders. Dat ge beurt met het oog op de gemeente raadsverkiezingen van 19 maart. Sprekers zijn Arjen Kruyt, directeur van het Centrum voor Anti-discrimi natie in Utrecht, en Frans Kingma, wethouder en lijsttrekker van de PvdA in Soest. De leiding van de bijeenkomst berust bij Ab Hooyer. De sprekers worden afgewisseld door o.m. "sas"-spel door Hassan Savasli uit Gorinchem en de vertoning van een videoband van de PvdA. Er is gelegen heid tot het stellen van vragen. Het programma begint om 14.00 uur en duurt tot ca. 17.00 uur. Er is een tolk Turks-Nederlands aanwezig. Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 wan 20.00 tot 1.00 uur. vanal 40 personen. Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Zie voor donderdag 13, vrijdag 14 en za terdag 5 februari het vakantieprogram ma. Openingstijden die dagen van 13.30 tot 16.00 uur. Dinsdag 18 februari: 's Morgens is er weer de peuter/ouderochtend van 9.30 tot 11.30 uur. De entree is 3,- per ouder en kind, inclusief koffie en limo nade. De bedoeling van deze morgen is om ouder en kind samen en met an deren een leuke ontspannen morgen te bezorgen. Info: tel. 18136. 's Middags is er de muziekmiddag: kin deren kunnen gitaarles krijgen en er zijn tal van andere spelletjes en knutsel- mogelijkheden, die te maken hebben met muziek. Woensdag 19 februari: Vandaag is de kinderboerderij open van 14.00 tot 16.00 uur voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar. Janneke is ziek en ligt in het zie kenhuis. Er komen heel veel mensen bij haar op bezoek en het is er een ge zellige boel, alleen Jip komt niet. Hij vindt het ziekenhuis heel eng en is bang dat hij er ook moet blijven als hij langskomt. Hoe dit allemaal afloopt zie je wel als je komt kijken. Tot dan. De week van de krokusvakantie is bij de Kinderboerderij De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad zo goed als hele maal gewijd aan Rwanda. Dinsdag is al begonnen met een dia-serie en het maken van muziekinstrumenten en speelgoed. Er is ook een tentoonstel ling. Alle kinderen sparen de hele week voor speelgoed voor Rwandese kin deren. Vandaag staat het Jip- en Jannekespel ook in het teken van het Afrikaanse land. Morgen (donderdag) wordt er op het terrein van de Kinderboerderij een heuse 'safari' gehouden, met allerlei opdrachten. Vrijdag is het smullen ge blazen. Dan wordt er brood gebakken en Rwandees gegeten. Verder staat er disco op het programma en een stoe lendans. Zaterdag kunnen kinderen hun ver jaardag komen vieren en wordt er ge knutseld. Pony-rijden kan ook en tot slot worden er aan het eind van de mid dag leuke tekenfilms gedraaid. Het gehele weekprogramma is afge stemd op de jeugd van 4 t/m 12 jaar en is gewijd aan de kinderen in Rwanda. Alle aktiviteiten kosten zoals gebruike lijk weer één gulden, maar deze week wordt de ouders verzocht hun kind iets extra's mee te geven. Het extra bedrag komt ten goede aan de actie om kinderen in Rwanda aan speelgoed te helpen. Openingstijdendagelijks van 13.30 tot 16.00 uur. Zaterdag 15 en zondag 16 februari HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komende weekend van zaterdag 08.00 tot zon dag 24.00 uur waargenomen door 0 R. von Bartheld, Oranjelaan 33, tel. 13322 9 J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 12815. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! SOESTERBERG 0 L.H. en W. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 030-782696. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur. 9 Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-12432. Extra dienst op zaterdagochtend, 9.00-12.30 uur: 0 Apotheek Soestdijk, Van Weede- straat 183, tel. 12487. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00 -13.30 uur: 0 J. Oosterveen, Beukenlaan 84, tel. 14148. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren 0 L. Harms, Spakenburg, tel. 03499- 2199. Kleine huisdieren 0 J.M.L. Broeckman-van Hall, Van Goyenlaan 17, tel. 19633. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) 02155- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. 0 Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14, tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00 - 14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschaps- gymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. 0 Soesterberg Medisch Centrum Rademakerstraat 43, tel. 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00 - 14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie even eens tussen 13.00 -14.00 uur. CDA-soos in Soesterberg Op donderdag 13 februari wordt weder om de bekende CDA-soos gehouden in De Hoeksteen, Buys Ballotstraat 2 te Soesterberg. Aanvang 20.00 uur. Deze soos is bedoeld om de Soester in woners en verenigingen in staat te stel len hun problemen met het gemeente beleid ter kennis van de CDA - fractie te brengen en hierover te discussieren. Weekend-Opvangdienst Matschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erken de feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpdienst, Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-1789 öf 2097. Stichting Het Veilig Huis Vaartweg 23-25, »hilversum, tel. 035- 23493. Opvang in crisissituaties. Opvang Borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. A. Pols, tel. 16224. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en na de ziekenhuis opname. Voor informatie Mevr. M. Vrieling, tel. 14470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis), Amersfoort. Ook telefonisch bereikbaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Telefoon 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en 22669, b.g.g. 22493. Stichting Projekt Vrouwen voor Vrouwen Parallelweg 7, 3764 BG Soest, tel. 23549. Organisatie van Nederlandse en bui tenlandse vrouwen. Spreekochtend: woensdag 9.00 - 12.00 uur. Telefonisch bereikbaar op dinsdagmorgen: 9.00- 12.00 uur. VTO-Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwikke lingsstoornissen bij kinderen). Postbus 240, 3800 AE Amersfoort, tel. 033-637285. Oppascentrale voor gehandicapten KontaktadresElly Blitz, Prunuslaan 6, 3768 XM Soest, tel. 13522. Diabetici Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Lipleescursus Voor informatie Lipleescursus Me vrouw H. H. Heibloem-Crames, Logo pediste, Smitsweg 3, Soest, tel. 11405. "Stop-met-roken-lijn" Adviezen voor mensen die met roken willen stoppen. Tel. 030-793714. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuurlijk" afd. Soest houdt ieoere maand infor matie-bijeenkomsten over borstvoe ding. Secr. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nach- tegaalweg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur. Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eem- land Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035- 45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytenaar. Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein Engen daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingentel. 12855. Vrijwilligers Vacature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B.Willaertstraat 49, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, te. 20570. Maria Martens-Van Breukelen, Da Costalaan 17, tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A.A. Werkgroep 'Nieuw Leven Baarn', Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 en 02152-50098. A.A. Werkgroep "De Weg Baarn" Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom zwanger schap: tel. 035-60660, dagelijks tussen 13.00 en 17.00 uur. Personen-alarmering Soest/Soesterberg: mevr. M. Kuiper van Nimwege, Korte Brinkweg 19, tel. 14583.

Soester Courant | 1986 | | pagina 17