15.- ■GRATIS VERGROTING m uon QM<m computer/ De Soester Duinen Jagen in Soest volop ter discussie in Soestand-3 Kleine partijen kritisch aan de Soes-tand gevoeld Oos*e1 Ondernemingsraad Howson dagvaardt direktie 'wegens geknoei met jaarrekening' scliociimlcer Aan bieding! Commodore C16... 179.- Cassetterecorder139.- WOENSDAG 12 FEBRUAR11986 SOESTER COURANT PAGINA 3 Politiek gebekvecht over wateroverlast Overhees Bang&Olufsen van Schoemaker SKI TAART Informatieavond voor niet-Nederlanders over gemeenteraadsverkiezingen Vurig pleidooi voor nieuw theater in plaats van C-drie hotel heidepark Zand over Roundup-kwestie COMPUTER Veel software voor Commodore 64 enC16 - MSX - Schneider Pieter Lakemanresultaat 1984 te gunstig weergegeven Restaurant van den Brink Jagen in de Soester bossen, de water overlast in Overhees en de voornemens van de kleine politieke partijen in de Soester gemeenteraad, met het oog op de verkiezingen van 19 maart deze ingrediënten vormden vorige week de hoofdbestanddelen van een succesvolle en goed bezochte "Soestand" af levering drie, de inmiddels spraakma kende talkshow in C-drie. Organisator Jan Visser zal na afloop terecht het ge voel hebben gehad dat de derde editie van "Soestand" een aardige revanche was voor Soestand nummer twee, die door allerlei pech wat was blijven han gen. Wat dat betreft zat het dit keer wel goed: alle gasten waren ook inderdaad komen opdagen en zorgden voor een gevarieerd programma, dat zeker vol doende interessants bood voor de on geveer 100 opgekomen belangstellen den. "Welkom burger, wie g'ook zijt, hier vindt men leut en creativiteit", zo parafraseerde Visser in zijn welkomst woord de spreuk die het nieuwe politie bureau van Soest straks gaat sieren. Daarmee introduceerde hij zijn eerste gast, brigadier Kerens van de politie, die met zijn maquette van het nieuwe bureau vooral in de pauze de aandacht trok. In de tussentijd was in "Het Witte Café" een scrabble-krachtmeting van start gegaan tussen mevrouw Anneke Tak (Nederlands scrabblekampioen 1985) en haar dochter Renske Druijff- Tak. Moeder kon later meedelen dat ze haar dochter met elf punten had ver slagen. De jacht in de bossen van Soest is actueel, sinds de raadsleden Pothuizen, Nolen en Visser daarover vragen hebben gesteld in de gemeenteraad. Vissers eerste gast in Soestand was de "master" van de Jachtvereniging Soestdijk, de heer Spangenberg, die het gehoor uitlegde dat een slipjacht een vrij onschuldig tijdverdrijf is, om dat er niet op levende vossen wordt gejaagd, maar op lappen waaraan de vossen hun geur hebben afgestaan. Volgens de heer Spangenberg was de "kick" van het jagen vooral "met een gangetje van 30 a 35 kilometer door de bossen rijden over een moeilijk parcours, waarbij niemand wint, maar de jagers na afloop wel volop genieten van een kouwe pils' Visser stelde vast dat anderen heel anders tegen het jagen aankijken. Eén van hen was de heer A. Bruyn, een nationaal vermaard vogelkenner en - beschermer uit Woudenberg, en zeer thuis in de Soester bossen. Hij hield een interessante lezing over het "na tuurlijk evenwicht", met indrukwek kende dia's over dierenleed als gevolg van het ingrijpen van de mens in de natuur, en stelde vast dat de jacht een volstrekt overbodig restant is van een oer-instinct. De mens blijkt op die ma nier een gruwelijker "roofdier" dan de dieren die hij die kwaliteit aanwrijft. Schietschijven Vooral ergerde de heer Bruijns zich aan het "stomme schieten". "De tijd is voorbij dat je dieren doodschiet, dat kan helemaal niet meer", aldus de heer Bruijn, die opmerkte dat er in de Soester bossen wel degelijk wild wo.dt uitgezet, met name fazanten, uitsluitend met het doel om ze te jagen. "Ze worden uitgezet als schietschijven. Ik kom in de Soester bossen herhaal delijk fazanten tegen die aan de jagers zijn ontsnapt in een terrein waarin ze niets vinden en waar ze dus niet uit zichzelf komen. Dan zie je ze verhon gerend en kreperend rondlopen." Adriaan Pothuizen, die de vragen aan het College toelichtte, constateerde met instemming dat ook andere in stellingen zich tegen verlenging van het jachtrecht keren. "Het is goed dat deze geluiden tot B. en W. doordrin gen." Een tweede actueel onderwerp, dat in Soestand uitgebreid aan de orde kwam, was de wateroverlast waaronder tal van Overhees-bewoners nu al sinds jaar en dag gebukt gaan. Vorige week haalde een woordvoerder van hen, de heer Roest, de publiciteit met een brief aan het gemeentebestuur, waarin werd aangedrongen op maatregelen, omdat de getroffen bewoners zich behoorlijk in de steek gelaten voelen. Ze ondervin den dagelijks de nadelige gevolgen van water in de kruipruimten, waar door de huizen nat en vochtig zijn. "Dat gaat nu al acht jaar door. en we zijn 't zat"aldus de heer Roest, die in Soestand was uitgenodigd om zijn verhaal te doen. Hij vond dat de ge meente verantwoordelijk was voor de schade, omdat de grond destijds niet voldoende bouwrijp is gemaakt, en was ook van mening dat de gemeente de leemlagen - oorzaak van alle ellende - moet doorbreken. Jan Visser legde Roest een aantal alternatieve oplossingen voor - ken nelijk afkomstig uit de brief die de gemeente aan de bewoners nog moest sturen - zoals drainage en het afdekken van de bodem met schuimbeton of plastic folie. De heer Roest gaf duide lijk te kennen dat de bewoners niet zullen ingaan op een aanbod van een gedeeltelijke tegemoetkoming van de gemeente, en dat zij zich ook niet tegen elkaar willen laten uitspelen maar één front zullen vormen in het overleg. Een andere Overhees-bewoner, de heer Balk, wees erop dat de gemeente de facto al schuld heeft erkend door het op haar kosten laten verrichten van een.proef..waarbij het water werd afgevoerd. Ook hij pleitte voor een niet-individuele qplossing voor alle be trokkenen. "Anders laat de een voor het geld de wateroverlast bestrijden en koopt een ander er liever een kleuren televisie van." Hij deed Visser de sug gestie aan de hand om van een en an der bij de verkiezingen een hoofdpunt De Deense vormgevers van beeld eogeJuid 'n klasse apparaat B&OVHS met 3 jaar garantie' 2095 Schoemaker is dealer van B&O voor Soest. Kleuren TVv, video en V stereo- K; apparatuur van topklasse^ met drie jaar garantie. Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 Mevrouw Tak en haar dochter Renske betvnstten elkaar de eer in de scrabble- tweekamp tijdens Soestand, een strijd die de moeder in haar voordeel besliste. Foto: Goos van der Wilt Krattendieven ook in bezit van illegale portofoons De twee jeugdige Baarnaars die de po litie vorige week na een achtervolging over de Praamgracht heeft aange houden en die bekenden bij een bedrijf aan de Dorresteinweg een aantal krat ten met lege cola-flessen te hebben gestolen, bleken nog meer op hun ge weten te hebben. Al eerder namen zij bij het bedrijf vier kratten weg. Bij aanhouding bleken ze ook in het bezit van een stel illegale portofoons, zodat ze tevens een proces-verbaal krijgen we gens overtreding van de telegraaf/te- lefoonwet. 20-Jarige Soester bekent reeks aanrandingen De politie heeft vorige week de 20-ja- rige M.H. kunnen arresteren die sinds 1983 zo'n 25 keer vrouwen en meisjes op diverse plaatsen in Soest heeft lastig gevallen en aangerand. De jongeman legde een bekentenis af. De politie kwam hem op het spoor nadat een 15-- jarig meisje vorige week aangifte deed van het feit dat ze op de Beetzlaan door een jongeman was benaderd, die onze delijke taal uitsloeg en haar betastte. Na haar aangifte sprak zij met haar 21- jarige zusje, die in december vorig jaar ook aan de Beetzlaan was lastig gevallen. Het bleek om dezelfde jonge man te gaan. De oudste van de twee kende echter zijn identiteit en stelde de politie op de hoogte. Tijdens het ver hoor bekende de jongeman zo'n 25 aan randingen. Daarvan hadden de slacht offers overigens slehts in zes geval len! aangifte gedaan. De speelplaats tussen Bazuin en Cimbaal staat bijna voortdurend on der water en illustreert de waterover' last in dit deel van Overhees. te maken, maar Visser antwoordde: "Daar zit ik hier nu niet voor. Visser bood wél aan de bewoners te helpen bij het formuleren van een ant woord aan het gemeentebestuur en dat schoot het VVD-raadslid Frans Rib- bink, die zijn pogingen om een reputa tie als het domste jongetje van de klas te vestigen met toenemende voort varendheid ter hand lijkt te hebben ge nomen, in het verkeerde keelgat. Hij verweet Visser destijds toch ook ak koord te zijn gegaan met het bouwrijp- maken van de grond. Volgens hem is de gemeente hard bezig met het zoeken van een aanvaardbare oplossing en is er over het bedrag nog niets belist. ("Ik noem maar wat: een bedrag van 1500 gulden, zou u daarmee akkoord gaan?" had Visser de heer Roest ge vraagd). Ribbink wond zich helemaal op toen Visser opmerkte dat ook de woning bouwvereniging Soest de aansprake lijkheid voor wateroverlast volledig bij de gemeente had gedeponeerd en tussenoplossingen in feite onaanvaard baar achtte. "Dat is niet waar!" riep Ribbink met luider stemme, zich be roepend op zijn bestuurslidmaatschap van de woningbouwvereniging. "Er is alleen een voorkeur uitgesproken voor schuimbeton, als er toch gekozen moet worden, "repliceerde Visser, waarna Ribbink hem toevoegde dat hij - d.w.z. Visser - geen geld kon maken. Visser: "Kom nou, de gemeente heeft 38 mil joen in kas, dan kan dit er best af. Ik reken helemaal op uw steun in de gemeenteraad.' Waar Visser en Ribbink elkaar tegen komen is het bonje, zo bleek ook nu weer. Het wachten is op de eerste vuist slag. Raymond van Gelder (PvdA en ook in de zaal) mengde zich in de dis cussie door Visser voor te houden dat hij nu wel een lans kon breken voor de opheffing van de wateroverlast, maar zich daarover in commissiever band helemaal niet had uitgelaten, "Hoe kom je daar nou bij?", antwoord de Visser. De Overhees-bewoners waren toen al lang niet meer in het gesprek betrok ken, maar konden zich in elk geval warmen aan het politiek gebekvecht voordat ze hun klamme huizen weer opzochten. En dat was mooi meegeno men. Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY van 16.50 voor VAN WEEDESTRAAT 76 In het gebouw De Open Hof organi seert de gemeente op dinsdag 18 fe bruari, 's avonds om half acht, een informatieavond over de komende gemeenteraadsverkiezingen. De avond is speciaal bedoeld voor de niet-Nederlanders die op 19 maart voor het eerst aan de gemeente raadsverkiezingen mogen deelnemen. Die avond wordt aan de buitenlanders uitgelegd hoe de ver kiezingen in ons land plaatsvinden en ook aan welke voorwaarden men moot ,'niHnni' om praan te mogen deelnemen. De avond gaat geen politieke rich ting uit. Dat moeten de plaatselijke politieke partijen zelf doen. Het is een informatieavond waarin de lo kale demokratie in haar algemeen heid wordt behandeld. Aan de hand van een toneelstuk zal de niet-Ne derlanders worden verteld hoe het stemmen in zijn werk gaat. Van zelfsprekend bestaat er gelegenheid tot het stellen van vra gen. Een flink deel van de Soester talkshow 'Soestand 3.' vorige week donderdag in C-drie, was ook dit keer gewijd aan in terviews met vertegenwoordigers van de politieke partijen die op 19 maart aan de gemeenteraadsverkiezingen deelnemen. In een eerdere aflevering waren de grote partijen VVD, CDA en PvdA al voor het voetlicht getreden, en dit keer was de beurt aan de 'kleintjes' de protestants-christelijke combinatie SGP/GPV/RPF, in de persoon van de lijsttrekker Wiebe Meilof, D'66 bij monde van raadslid/lijsttrekker Adriaan Pothuizen, en de combinatie 'Progressief Soest,' vertegenwoordigd door de nummer twee van de lijst. Leid je Tomassen. Zij werden in die volgorde onder het mes genomen door Jan Leyendekker, Vara-journalist en bepaald geen 'vreem deling in Jeruzalem,' zoals bleek uit zijn scherpe, soms zelfs lastige vragen. Leyendekker had zich goed voorbereid en kende de programma's van de drie partijen of combinaties al op z'n duimpje. Als eerste ondervroeg Leyendekker Wiebe Meilof, die uitlegde dat het ge bod om de overheid te gehoorzamen ook van kracht is als men het met de besluiten van die overheid niet eens is. 'Alleen als ik in gewetensnood kom zal ik de overheidsbesluiten niet respec teren.' aldus Meilof, daarmee duidelijk makend dat de revolutie niet bij 'klein rechts' zal beginnen. Leyendekker citeerde uit het program ma opmerkingen over zondagsrust, be strijding van het vloeken, het weren van speelautomaten en van openbare verkoop van voorbehoedmiddelen als mede over het tegengaan van 'sekswin kels' en porno. Meilof antwoordde daarop dat hij zondagsport simpelweg niet nodig vond, zeker niet als er men sen voor moeten werken, en kenmerkte speelautomaten als dingen waarvan de mens geestelijk verziekt raakt. Hebzucht, pret en lol 'De burger is al materialistisch ge noeg; het draait allemaal om hebzucht, pret en lol op een goedkope manier. Het is goed als de overheid daar beper kingen oplegt. We zetten toch ook stop- -lichten-op-gevaarlijke kruispunten in Trefcentrum met alle denkbare faciliteiten. Zakelijk of feestelijk. Móói in hartje van de regio En elke zaterdagavond diner met 'Live' muziek! Bilthoven 030-782477. BUIKMN6 VftN 2 AKHE- SnCKEfiS Lever snel uw rolletje bij ons in. Soaar de akte-stickers die u vindt in uw foto zakje me! foto's er> negatieven. Voor 2 van deze stickers krijgt u van uw fotovakman zo'n fraaie 20 x 25 cm. vergroting gratis! UW FOTOVAKMAN MAAKT ER MEER VAN. I Van Weedestraat 85 Tel. 13917 'Van scheet donderslag gemaakt' Wethouder Hans Oudemans (VVD) van milieuzaken heeft vorige week als voorzitter van de commissie Milieube heer nogmaals de verantwoordelijk heid van het gemeentebestuur in de kwestie van het onzorgvuldig spuiten in de gemeentebossen met het che misch bestrijdingsmiddel Round Up onderstreept. In de vergadering van de commissie, waarin ook burgers zitting hebben, zei hij naar aanleiding van de onlangs verschenen rapportage van B. en W., dat het gemeentebestuur de verantwoordelijkheid zeker niet wil af schuiven naar lagere niveaus in het ge meentelijk apparaat. ..Ik draag als wethouder de uiteinde lijke verantwoordelijkheid. Dat is iets anders dan schuld, want als je boven aan de trap staat, kun je je niet met alle details bezighouden. Het is duidelijk dat er fouten zijn ge- rnauhi, u.o nebben we ook erkend. We hebben onze verantwoording geno men. laten we er een streep onder zet ten, handen aan de ploeg en verder gaan," aldus de wethouder. De stemming in de vergadering was, dat men lering moet trekken uit de ge maakte fouten en dat men moet proberen die in de toekomst te vermij den. De heer J.R. van Beijnum vond wel dat de gemeente de giftigheid van het bestrijdingsmiddel gebagatelliseerd heeft. Chris Uiterwijk die vaak de bossen in trekt om op een meer natuurlijke wijze op alles overwoekerende vogelkers te bestrijden, nam ook nog even het woord. "Het is duidelijk wat er ge beurd is, maar volgens mij is van een scheet een donderslag gemaakt. Dat is een blamage voor de gemeente. Zand erover," zei Uiterwijk, waarna hij de wethouder een zak zand overhandigde. het verkeer?' Voor wat betreft porno en sekswinkels hoopte hij zo 'creatief' te worden dat hij openingen zou vinden om er een vin ger tussen te krijgen, aldus Meilof onder homerisch gelach van de zaal. Een instelling die wat Meilof betreft zeker niet voor overheidssubsidie in aanmerking zal komen is bijvoorbeeld een vrouwencafé, dat hij een 'opsto kend karakter tegen gezonde relatie vormen' verwijt. Gevraagd naar an dere instellingen antwoordde hij dat hij daarop eerst nog eens wilde studeren. Meilof wilde niet gokken op de kansen voor een tweede raadszetel. 'Bij de vo rige verkiezingen kwamen we 300 stemmen tekort voor ëen tweede zetel.' Uit de zaal werd hem een mogelijke verklaring aangereikt: 'De vrouwen stemmen natuurlijk.' Adriaan Pothuizen (D'66) kreeg van Leyendekker de vraag voorgelegd of de democraten wel zo vóór het aanstellen van buitenlandse ambtenaren zijn, als de Nederlanders daarvan de dupe zou den worden. Pothuizen antwoordde dat het eerste criterium bij aanstelling dat van geschiktheid is en constateerde dat de buitenlanders helaas nog altijd een lage scholingsgraad hebben. Op de vraag waarom er geen Turken of Marokkanen op de D'66-lijst stonden stelde hij met spijt vast dat zich één Turk had gemeld, echter te Iaat om nog te kunnen meedoen. Individu Leyendekker citeerde uit het program ma dat volgens D'66 alleen het individu bepaalt wat gezondheid inhoudt, en in formeerde bij Pothuizen of D'66 dat ook staande houdt bij drugsgebruik en de eisen van niet-rokers. Pothuizen repliceerde dat zijn partij de drugshandel zeker niet wil legaliseren en dat hij zich goed kon voorstellen dat in openbare gebouwen gesepareerde ruimten komen voor rokers c.q. niet- rokers. Zijn prognose voor de verkiezingsuit slag van D'66 luidde: 1 a 2 zetels. 'De landelijke ontwikkelingen zullen daar bij helaas van grote invloed zijn,' con stateerde hij spijtig, al putte hij troost uit het feit dat Van Mierlo's 'weder-ge- boorte' zeker effect zal sorteren. Leidje Tomassen verving Jan Visser oni nogal voor de hand liggende re denen als vertegenwoordigster van Progressief Soest en ook zij werd door Leyendekkers prikkelende vragen niet gespaard. Zo moest ze toegeven dat P.S. zeker niet de enige partij is met een visie op de toekomst van Soest, al was dat uit het programma wel zo'n beetje op te maken. Kermispot Ze hield wel een pleidooi voor 'demo cratisering' van de Kermispot, die nu door drie hoge ambtenaren wordt be heerd. 'Je ziet een lijstje in de krant, en dat is het dan. Je hoort nooit waarom een instelling niets krijgt.' Bij de ver deling van de Kermispot moeten meer mensen worden betrokken volgens To massen. 'Een stuk of tien, uit diverse geledingen.' Ook bij Progressief Soest staat geen buitenlander op de lijst, constateerde Leyendekker. De Turk die zich be schikbaar had gesteld bleek nog geen vijf jaar in Soest te wonen, deelde Leidje Tomassen mee. Ze merkte ver der op dat het voor kleine partijen nu eenmaal heel wat minder gemakkelijk is om een buitenlander op de lijst te zet ten. 'Dat gaat nauwelijks als je maar ,één of twee zetels hebt. Het politieke bedrijf is al moeilijk genoeg, ook voor de 'gewone' Nederlander.' Desgevraagd legde ze Leyendekker uit dat de combinatie met de PSP nu wel kan doorgaan, omdat de bezwaren van vier jaar geleden niet van toepassing zijn. Die hadden destijds overigens alleen betrekking op personen, niet op politieke hangijzers. Leidje verklaarde bepaald geen voor stander te zijn van het ABC-project, omdat het winkelbeleid daardoor 'van de vloer zou worden geveegd.' al moest ze toegeven dat een onderzoek naar de mogelijkheden niet persé verwerpelijk was. Desondanks hield ze bezwaren tegen de voorgestelde plek: het ge meentehuis. Haar prognose voor de verkiezingen luidde: drie zetels, zeker nu Progressief Soest en PSP weer sa menwerken. Jan Leyendekker zelf kwam nog aan bod tijdens een vraaggesprek met Jan Visser. Daarin sprak hij zijn bewon dering uit voor het Baarnse theater De Speeldoos. 'Het is dieptreurig dat in de gemeente Soest, met 40.500 inwoners, een theaterzaal ontbreekt die zich met de Speeldoos ook maar enigszins laat vergelijken,aldus Leyendekker, die het een hoogst kwalijke zaak vond dat mensen die entertainment zoeken naar Baarn worden gedwongen. Zo'n 369 Soesters bleken aan die dwang overigens gehoorzaamd te hebben, kon hij vertellen. Hij sprak zijn afkeer uit van de toneel- accommodatie in C-drie: 'Een mis kleun. Ik zou tegen alle partijen in Soest willen zeggen: accepteer het ver lies en zet hier een nieuw theater neer.' Hij betuigde overigens zijn respect voor alles wat in C-drie wordt gedaan, wat hem een applausje van het publiek opleverde. Krijn Koetsveld, dirient van het Bach- ensemble, bood ten slotte aan. ondanks het feit dat half Soest intussen is geval len over de suggestie van de commissie Welzijnsplanning om Bach-concerten Gezellig dansen, een gemoede lijk glas wijn en ontspannen genieten van de onvolprezen Oostenrijkse keuken. Om het geheel op de luisteren treden voor u op de Egerlander kapel 'c/e Joseph Maler Maalkanten' een muzikale show met tal van attrakties waarbij u niet verge ten wordt met een Oostenrijks 4 gangen buffet, inclusief nagerecht: ƒ37,50. zaterdag 22 februari zaterdag 15 maart en zaterdag 29 maart. RESTAURA N T SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 in C-drie te laten uitvoeren, in de toe komst een aantal klassieke werken in het cultureel centrum te komen vertol ken. Hij hoopte dat met name de Soester VVD-fractie dat aanbod zou op pakken als een stimulans om in C-drie eindelijk eens een fatsoenlijk podium neer te zetten. Koetsveld besloot de avond met een pianosolo uit 'Bach for Beginners,' en het moet gezegd: hij was gauw klaar. De aanwezigen hadden tussen de ver schillende programmaonderdelen door ook al kunnen luisteren naar muziek en zang van de Soester musici Richard Random en Anjo van Lieshout, van wie vooral de laatste opviel door haar zeer zuiver stemgeluid. Dat was in elk geal een goed tegenwicht tegen de valse to nen die - niet door de musici - hier en daar tijdens deze overigens geslaagde Soestand te horen waren geweest. Zaterdag 1 maart is er weer een Soes tand. In aflevering vier gaat het dan met name om de raadsverkiezingen ft commodore WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" Vorige week heeft de Ondernemings raad de direktie van Howson-Algraphy Europe BV namens de OR gedagvaard, ten eerste om op 27 fe bruari te verschijnen voor de Onderne mingskamer van Gerechtshof te Am sterdam ten tweede om op 26 februari te verschijnen voor de Rechtbank te Utrecht. De OR is hiertoe overgegaan omdat hij unaniem van mening is dat de direktie geknoeid heeft met het jaarverslag over 1984. De OR is tot deze mening gekomen na een grondig onderzoek naar de jaarre kening door twee externe deskundigen, te weten Pieter Lakeman van SOBI en mr. Wout van Veen van het Advokaten- kolleftief Nachtegaalstraat in Utrecht. Zowel op de inhoud van de jaarre kening, als op de wijze van opmaken, vaststellen en publiceren hebben beide deskundigen forse kritiek. De kritiek van Pieter Lakeman spitst zich toe op drie hoofdpunten 1. De kosten voor het buiten gebruik stellen (slopen) van een aantal duur zame produktiemiddelen zijn niet in de jaarrekening opgenomen, ondanks het feit dat de jaarrekening op andere onderdelen wel gebaseerd is op de ver onderstelling dat de produktie met be hulp van deze produktiemiddelen zal worden gestaakt (adviesaanvraag dd. 24 oktober 1984 2. Het jaarverslag wekt ten onrechte de indruk dat externe factoren de oorzaak zijn van de achteruitgang van het re sultaat. Dit omdat uit het jaarverslag valt op te maken dat de stijging van de kostprijs van de omzet is achterge bleven bij de stijging van de omzet zelf; 3. Een fors bedrag aan te verwachten teruggave van vennootschapsbelasting (zng. carry-back) is ten onrechte opge voerd. Kennelijk is er vooruitgelopen op te betalen vennootschapsbelasting in de jaren na 1984 (zng. carry-for- ward). Dit is in strijd met om. het voorzichtigheidsbeginsel De kritiek van Lakeman komt er in het kort op neer, dat het resultaat over 1984 (een verlies van 1.911.616) veel te gunstig is weergegeven, waardoor ook het eigen vermogen te hoog is weerge geven, terwijl de genoemde redenen van de kostenstijgingen onjuist zijn. Deze kritiek van Lakeman is weerge geven in de dagvaardiging voor de On dernemingskamer. De OR vraagt de OK de direktie te veroordelen haar jaarrekening over 1984 in te richten overeenkomstig bij rechterlijk bevel te geven aanwijzigingen. Procedurele gebreken De kritiek van mr. Wout van Veen richt zich op de volgende (procedurele) punten 1. Alleen de direktie en de commissaris en niet de aandeelhouders waren aan wezig op de aandeelhoudersverga dering van 17 juni 1985, dit terwijl slechts de aandeelhouders de bevoegd heid hebben de jaarrekening vast te stellen. Om die reden is de jaarre kening nietig. 2. De jaarrekening kent een aantal for mele gebreken: a. is de jaarrekening slechts door een van de drie bestuur ders ondertekendb. is de jaarrekening niet door de commissaris ondertekend en c. was op het moment van vaststel len de accountantsverklaring niet vol ledig aanwezig. Om deze redenen is het besluit tot vaststellen tot stand geko men in strijd met de wettelijke bepalin gen die dat regelen. De vastgestelde jaarrekening is niet binnen 8 dagen na de vaststelling open baar gemaakt. Bij de openbaarmaking deponering in het handelsregisterop 4 december 1985, is op de jaarrekening niet de datum van vaststelling 17 juni 1985aangetekend. Deze kritiek van mr. van Veen is weer gegeven in de dagvaarding voor de Rechtbank te Utrecht. De OR vraagt de Rechtbank bij Vonnis te verklaren dat het besluit tot vaststelling van de jaarrekening nietig is. Strafbare feiten Een aantal bovenvermelde zaken zijn overtredingen van de Wet op de Econo mische Delicten en zijn strafbaar. De OR zal aangifte van deze strafbare feiten doen bij de Officier van Justitie te Utrecht. De OR heeft ook mr. Grosheide, de door de Ondernemingskamers benoemde onderzoeker inzake de door de Industriebonden aangespannen en- queteprocedure, op de hoogte gesteld van bovenstaande. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 -1 27 06 MENU DE CE MOIS f 47,50 menu voor de maand februari PATE EN CROUTE AUXPOISSONS vispate CONSOMMÉ CERFEUIL heldere kervelsoep SORBE T AU FR UIT verfrissend ijsje op vruchtenbasis ENTRECOTE DE BOEUF, SA UCE A UX POIVRE runderentrecote met pepersaus, geserveerd met een keur van verse seizoengroenten en gebakken aardappelen FROMAGESUBENHARA nederlandse kruidenkaas MOUSSE A U CHOCOLA T chocolademousse met slagroom

Soester Courant | 1986 | | pagina 3