Schoeman rJll 49?5 Hulp bij je huiswerk? Ons advies: DOEN! kom eens met Schoeman praten! Horecabelangenvereniging opgericht voor Soest en Soesterberg d'OudeEnghei 'Stoomcursus' van één avond voor invullen aangiftebiljet TRAMEI STUDIEBEGELEIDING R ZOJUIST /JP Soest 50 jaar geleden PAGINA 4 WOENSDAG 12 FEBRUAR11986 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST SOESTERBERG 'Spreekbuis naar gemeentelijke overheid' vraagt uw aandacht voor Informatieavond Bouwzaken Uitwerkingsplan Overhees I en II ter inzage Bestuursvergadering Unieke service van Belastingdienst Gemeenteraadsvergadering donderdag 20 februari Bumper spijker- vrijetijdskleding 14 Februari 1936 Reorganisatie Adres aan Ged. Staten Gepensioneerd VAN GOYENLAAN 202 Een perfect onderhouden 3- kamerflat (voorheen 4) gele gen op de 3e woonlaag met ber ging. Het geheel is recentelijk geheel opnieuw gerenoveerd in lichtblauwe resp. witte pasteltin ten hetgeen een magnifieke sfeer geeft. Indeling: entree, toilet, hal, nieu we douchecel, woonkamer, eet kamer, nieuwe keuken, 2 slaap kamers, wasruimte. Servicekosten f 175,-. Voorschot c v. 7150,-. Vraagprijs 7 75.000,- k.k. INSINGERSTRAAT 64 Rustig tegenover het bos gele gen helft van een dubbele villa, in 1978 geheel gerenoveerd. Gelegen op 885 m2 eigen grond, met dubbele garage. Het pand is geïsoleerd ten aanzien van het dak, de spouwmuren en de be glazing. Indeling: souterrain, te gebruiken als studeerkamer o.i.d Parterre, riant entree, woonkamer van 45 m2 met open haard, vloerverwar ming en een afzonderlijke woon- eetkeuken. Verdieping: twee gro te en twee kleine slaapkamers. Prachtige badkamer voorzien van alle luxe sanitair. Het geheel is perfect onderhou den. Opp. 8.85 are. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs 7 295.000,- k.k. AMERSFOORTSESTR. 90A Centraal gelegen vrijstaande ka rakteristieke villa met dubbele carport. Het pand is recentelijk geheel gerenoveerd: olie-stook c.v. (1979), nieuwe electrische bedrading, isolerende beglazing, thermostaatkranen etc Bereikbaar via 200 meter lange oprit. Zeer geschikt voor paar denliefhebber. Indeling: zeer luxe entree, toilet, kelder, stookruimte, keuken voor zien van alle luxe benodigde in- bouwapparatuur. Ruime kantoor kamer (eigen ingang), woonka mer met magnifieke schouw en open haard, parketvloer, balken- plafond. eethoek; aansluitend serre-kamer met openslaande deuren naar tuin met vijver, ga zon (mogelijkh. springbak). Via open trap naar eerste verdieping met ouderslaapkamer (20 m2) met klein balkon en toegang tot badkamer met ligbad, dubbele v w. en tweede toilet. Twee ruime slaapkamers (beide ca. 15 m2). Via vaste trap naar zolder met grote slaapkamer met v.w. en grote bergruimte. Het geheel verkeert in prima staat van onderhoud. Moet beslist van binnen gezien worden. Vraagprijs: 7450.000,- k.k. MIDDELWIJKSTRAAT 59 Zeer gunstig gelegen aan de doorgaande weg in Soest, vrij staande villa met afzonderlijke garage (9x3) op ca 800 m2 grond. Zeer geschikt voor prak tijk aan huis. Onder de woning bevindt zich een van achter be reikbare kantoor/praktijk/werk ruimte van 80 m2 Het geheel is perfect onderhouden Indeling: royale entree, sfeervolle woonkamer met parketvloer, open haard en met een uitloop naar een riant zonneterras (over dekt), Fijne woon/eetkeukem "(eikenhout, 4x4 m), complete ba'dkamer voorzien van.alle luxe sanitair, 3 grote slaapkamers (voorheen 4). Grote zolder met 1 slaapkamer en ruimte voor 2e slaapkamer. Vrije vestiging. Buitengewoon fijn leefbaar, com fortabel huis. Caravanstalling. Aanvaarding: nader overeen te komen. Vraagprijs: 7359.000,- k.k. Waarom zou u een huis via een makelaar kopen? Een makelaar heelt een opleiding gehad, die er op gericht is een vakbekwame specialist at te leveren, bekend mei alle racetien van het onroerend goed Zijn kennis en ervaring stellen hem in slaat als deskundige op te treden en u te adviseren bi| al uw onroerend goed-zaken Voor deze werkzaamheden betaall u uw makelaar doorgaans courtage daarvoor begeleidt hi( u bn het nemen van een veistannioe beslissing Daarom zou u een huis via een,makelaar kopern Ook op zaterdag zijn we ge opend van 10.00 tot 14.00 uur. BARTOLOTTILAAN 42 Onder architektuur in 1973 ge bouwd vrijstaand landhuis, in prima staat van onderhoud met inpandige garage voor drie auto's, verwarmd zwembad, een prachtige tuin met mooie vijver, twee terrassen, schuur en goede zonligging. Geschikt voor kan toor of praktijk aan huis. Luxe bouw: o.a. hardhouten trappen en kozijnen, gedeeltelijk plavui zen .vloeren, luchtverw. met autotri." bevochtiging, moeder- slot-systeem. eigen centr. anten ne-systeem, schrikverlichting etc., etc. Indeling- royaal entree met gar derobe en toilet, trap naar gara ge, aparte hobbyruimte en zeer grote berging. Split-level woon kamer (open haard, schuifpui; balkenplafond etc.) Zeer ruime eiken keuken met diverse in- bouwapparatuur (afzuigkap, v.w. machine etc.) en ruime eet gelegenheid Twee slaapkamers met vaste kasten en wastafel als mede een eigen douchegele genheid. Ouderslaapkamer met kastenwand, loggia en prachtige luxe eigen badkamer van alle gemakken voorzien. Verdieping: grote studeer/logeer/ slaapkamer, overloop met berg- kasten. zeer zeer grote hobby kamer, c.v -ruimte en grote berg zolder Een en ander vormt een zeer compleet geheel en moet beslist gezien worden om te kun nen appreciëren. Vraagprijs: 7 635.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest Telefoon 02155-13539 b.g.g. 02155-12620 - 035-10335 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Leusden, Tiel en Veenendaal Op initiatief van enkele horeca-onder- nemers is onlangs de "Horecabelan genvereniging Soest-Soesterberg. op gericht. In het bestuur hebben vijf ondernemers plaatsgenomen, die zich ten doel stellen de belangen van de horecabedrijven in onze gemeente te behartigen. Het bestuur zal optreden als spreekbuis naar de gemeentelijke overheid en andere instanties. Het bestuur vertrouwd erop dat het in alle voorkomende gevallen door het gemeentebestuur in staat zal worden gesteld de belangen van de horeca te behartigen en waar nodig in overleg structuren zal worden betrokken, aldus een publikatie die het bestuur vorige week het licht deed zien. In het bestuur hebben zitting genomen de heren J.P .Sluis "De Knollentuin" voorzitter F. van Keken ("Darthuizen"), vice-voorzitter, J. W: Leenaerts ('t Zwaantje"), secretaris; H. Herfst ('t Spiehuis"), penningmeester; r. J. M. Wareman ("In den Houten Klomp"), commissaris. Het bestuur van de Horecabelangen vereniging heeft een groot aantal in stellingen, waaronder B. en W. en de raadsfracties, maar ook politie, brand weer, Federatie MKB, Soester Zaken- kring, Kamer van Koophandel, Ar beidsbureau en een aantal organisa ties op horeca-gebied van de oprichting op de hoogte gesteld. Davet Sali 18 Subat saat 19.30 Open Hof'ta Veenbesstraat bir enformasyon Aksam hakkinda belediye medisi secimleri (Informatieavond voor niet-Nederlan- ders die op 19 maart aan de gemeente raadsverkiezingen mogen meedoen. De avond is op dinsdag 18 februari - 19.30 uur in de Open Hof, Veenbesstraat. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften vergunning te verlenen voor het: a. uitbreiden van een woning, Honing bij 30; (artikel 11 van de voorschriften be stemmingsplan 3e herziening be stemmingsplan Overhees) b. - verbouwen van een kapel tot wo ning, Rademakerstraat 19 - Bouwen van een woning, Kerkpad ZZ 27; uitbreiden van een woning, P.C. Hooftlaan 58 - bouwen van een woning, Parklaan 21; (artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 13 februari 1986 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (9.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Het uitwerkingsplan Overhees I en II ligt vanaf donderdag 13 februari tot en met vrijdag 7 maart ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, in de bibliotheken Albert Cuyplaan en Willaertstraat en bij de afdeling Ruim telijke Ordening, gemeentehuis. Het is een gebied van ongeveer 83 ha en is gelegen ten zuidwesten van de be bouwde kom van Soest. Het plan is de uitwerking van het globale bestem mingsplan Overhees en de hierop ge baseerde herzieningen. Hoofdzakelijk in het Uitwerkingsplan Overhees I en II het vastleggen van de bestaande si tuatie. Gedurende de ter inzage-legging kan men schriftelijk met op- of aanmer kingen reageren bij Burgemeester en Wethouders. Na deze inspraakronde wordt l^et Uitwerkingsplan door Bur gemeester en Wethouders - na ver werking van de reakties - vastgelegd. De formele tervisielegging hiervan is gepland rond de maand mei. Het bestuur van de Stichting Lichame lijke Opvoeding en Sport Soest houdt op dinsdag 18 februari 1986 een open bare vergadering in de commissie kamer van de dienst Gemeentewerken, Lange Brinkweg alhier. Aanvang van de vergadering 19.30 uur. Eén van de agendapunten zal zijn - Stand van zaken sporthal Soesterberg. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 vanaf 17.00 uur Woensdag 12 februari Chili con carne Donderdag 13 februari Wiener schnitzel Vrijdag 14 februari Boerenkool met worst Maandag 17 februari Gehaktbal met komkommersla Dinsdag 18 februari Cordon blue Woensdag 19 februari Biefstuk tartaar met Stroganoffsaus Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. PvdA-Soest gaat naar de sport De komende raadsverkiezingen zijn niet vreemd aan de uitnodiging die de afdeling Soest/Soesterberg van de Par tij van de Arbeid vorige week heeft ge stuurd aan alle Soester en Soesterberg- se sportverenigingen. Zij kunnen alle maal hun 'wensen en verlangens' ko men bespreken tijdens een bijeen komst op woensdag 19 februari, aan vang 20.00 uur, in de kantine van s.o.Soest aan de Bosstraat-Oost. Op de agenda staat o.m. de sporthal in Soesterberg, uitbreiding van de zaal accommodatie in Soest, accommo daties en technisch beleid, veldsporten in relatie tot het rapport over basis voorzieningen en passé-partout, honk en softbalaccommodatie en atletiek. Wie nog andere punten besproken wil zien kan kontakt opnemen met Kees Boerkoel, tel. 18795. Een uniek stukje dienstverlening door de Belastingdienst. Zo kan men de 'avond-stoomcursus' voor het invullen van de aangiftebiljetten inkomstenbe lasting wel noemen, die het Baarnse belastingkantoor (waaronder ook Soest ressorteert) volgende maand or ganiseert. Belangstellenden kunnen daar in één avond wegwijs worden ge maakt in de manier waarop het biljet (d.w.z. een A, E of T-biljet) naar be horen moet worden ingevuld, een voor heel wat belastingbetalers nog altijd 'onmogelijke klus.' De cursus wordt in eerste instantie ge geven op donderdag 6 maart en bij vol doende belangstelling ook op woensdag 12 maart, in de kantine van het belas tingkantoor aan de Javalaan in Baarn. Dat gebeurt dan op initiatief van de heren J.P. van Zandwijk en J. Admi raal, rësp. chef Inkomstenbelasting/- algemeen chef en afdelingschef In komstenbelasting. 'Een experiment,' aldus de beide heren vorige week in een kort vraaggesprek, naar aanleiding van de plannen. 'Het is de bedoeling dat we de mensen klassi kaal goed voorlichten over de aangifte, zodat ze het voortaan zelf kunnen. Dat spaart ons een hoop tijd. want de tal loze verzoeken om inlichtingen groeien ons zo langzamerhand een beetje boven het hoofd, en de invullers spaart het waarschijnlijk een hoop geld, om dat ze later geen beroep meer hoeven te doen op een boekhouder of belasting adviseur.' De heren van de belastingen mikken overigens op een min of meer beperkte groep 'aangevers.' 'Iemand die er to taal geen benul van heeft zal er niet zo veel aan hebben. Een beetje admini stratief onderlegd moet je er wel voor zijn. Het is niet de bedoeling dat de mensen massaal hun biljet invullen zonder zelf na te denken. Met name de eigen huis-bezitters, die bijvoorbeeld voor het eerst geconfronteerd worden met de specifieke problemen die daar mee in belastings-technisch opzicht ge paard gaan, zijn welkom.' Kopje koffie De deelnemers aan de stoomcursus worden in een programma van onge veer twee uur (toegang gratis, en een kopje koffie is er ookzowel in woord als in beeld (een overhead-projector verricht daarvoor diensten) wegwijs gemaakt in het invullen van de formu lieren, die voor velen nog een wirwar van vragen met allerlei voetangels en klemmen zijn. 'We mikken op zo'n 20 a 25 mensen. We hebben graag een volle bak, als het even kan, maar liever niet meer, omdat de aandacht toch een beetje ver deeld moet worden,' aldus de heer Van Zandwijk. De deelnemers krijgen alle gelegen heid om vragen te stellen en in discus sie te gaan met de twee voorlichters van de belastingdienst. 'We hebben een team van zeven mensen die samen het draaiboek hebben gemaakt, en één van ons zal er ook steeds bij zijn om te kij ken of alles volgens plan verloopt,' al dus de heren Van Zandwijk en Admi raal. 'Op die manier kunnen we inspe len op wat er bij het publiek leeft en een en ander voor volgende gelegenheden bijstellen.' Alle deelnemers krijgen na afloop ook een enquête-formulier, waarop zij duidelijk kunnen maken wat ze ervan vonden en wat er even tueel nog verbeterd zou moeten worden aan de voorlichting. De deelnemers kunnen ook ter plaatse hun aangiftebiljet invullen en achter laten, maar wie prijsstelt op wat meer privacy kan op de avond zelf met fictieve bedragen aan de gang gaan (ieder krijgt een klad-biljet) en thuis de echte opgave doen. 'Dat laatste is eigenlijk de bedoeling,' aldus de heer Van Zandwijk. 'Maar wie z'n spullen bij zich heeft kan eventueel alles op die avond al rond hebben.' Niet bij te benen De aanvragen voor deskundige begeleiding groeien de laatste jaren de pan uit bij de belastingdienst. 'Het de nauwelijks meer bij te benen,' aldus de heren van de belastingdienst. 'Het grote struikelblok voor veel mensen blijkt vooral de ingewikkeldheid van het biljet zelf en van de toelichting te zijn. Daar zit voor menigeen nu eenmaal een hoop ballast in, dat voor hem of haar niet van toepassing is. Zo'n toelichting is 'macro' geschreven, voor alle doelgroepen, en dan zien sommige mensen door al die bomen het bos niet meer.' In principe is iedere 'invuller' welkom, al wordt een uitzondering gemaakt voor bedrijven en de mensen 'die er echt helemaal geen snars van begrij- 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 18 no vember 1985. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit (Landelijk gebied). 5. Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan "Smitsveen." 6. Voorstel tot wijziging van enkele belastingverordeningen. 7. Voorstel tot overdracht van de vleeskeuringsdienst aan het rijk. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het uitvoe ren van herstelwerkzaamheden aan het wedstrijdbassin van het Soester Natuurbad. 9. Voorstel tot het vervangen van de half-open loods voor de zoutopslag. 10. Voorstel tot het verlenen van garantie voor de betaling van rente en aflbssing van een door de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten aan de Stichting Openbare Bibliotheek Soest te ver strekken geldlening van 350.000,--. 11. Voorstel tot goedkeuring van de jaarrekening 1983 en 1984 van de Stichting Openbare Bibliotheek en tot vasstelling van de kostenvergoeding over 1983 en 1984. 12. Voorstel tot het verlenen van medewerking als bedoeld in artikel 70 van de Wet op het Basisonderwijs aan het bestuur van de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs te Soest te Soest voor de aanschaf van aanvullend onderwijsleer pakket en meubilair ten behoeve van de bijzondere basis school De Bron. 13. Voorstel tot officiële naamgeving aan de openbare basisschool Wet houder de Haan/Kleuterwereld. 14. Voorstel mandaat ontheffingsverlening Zoneverordening Hinderwet. 15. Voorstel tot het ongegrond verklaren van het bezwaarschrift van de- heer J.H. van Velzen tegen de weigering ontheffing Zonever ordening Hinderwet. 16. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het op richten, in werking brengen en in werking houden van een distributiecentrum voor levensmiddelen op/in het perceel Amersfoortsestraat (naast nr. 62). 17. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in arBtikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het op richten, in werking brengen en in werking houden van een herstelinrichting voor motorvoertuigen op/in het perceel Birkstraat 143. 18. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het uit breiden van een antiroestbehandelingsstation annex auto wasserette met een straalcabine op/in het perceel Nijver- heidsweg 11. 19. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het op richten, in werking brengen en in werking houden van een agrarisch bedrijf (melkveehouderij) op/in de percelen P. v.d. Breemerweg 19 enA.P. Hilhorstweg8 (ged.). 20. Voorstel tot verkoop van de woning Parklaan 55 aan de heer L.C. v.d. Kolk en mevrouw L.C. van Klarenberg te Amersfoort. 21. Voorstel tot verkoop van de woning Verl. Talmalaan 13 aan de heer J. Schepers te Soest. 22. Voorstel tot verkoop van agrarische gronden gelegen op de Soester- eng aan de heer C. van de Bedum en enige anderen. TELEFOON 02155-17089 De belastingdienst adviseert en be geleidt graag bij het invullen van het aangiftebiljet. Foto: Herman van Dam pen.' 'Iedereen die een inkomen geniet uit loon, salaris of uitkering, kan mee doen.' Baarn/Soest/Eemnes - de gemeenten waarin de Baarnse inspectie werk zaam is - vormen overigens niet het eerste 'district' waar een dergelijk ex periment wordt opgezet. Elders wordt al een paar jaar proefgedraaid. Het ministerie heeft het nog niet ingevoerd, maar laat de diverse kantoren veel vrijheid om de voorlichting aan te pak ken. Spreekuren Overigens blijft de inmiddels 'normale' voorlichting (de belastingte lefoon) gewoon doorgaan. Ook de ge bruikelijke spreekuren in Soest en in Soesterberg op 4,11 en 25 maart van 'afgewerkt.' In Honsbergen (Wiardi Beckmanstraat) gebeurt dat op 3, 10, 17 en 14, maart, van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.30 uur. In de Drie Eiken in Soesterberg op 4, 11 en 25 maat van 9.00 tot 12.00 uur. De deelnemers aan de stoomcursus krijgen voorlichting in de ruimste zin van het woord, ook over alle legale af trekposten, zoals bijvoorbeeld ziekte kosten, etc. 'Illegale constructies ver tellen we natuurlijk niet,' vertelt de heer Van Zandwijk lachend. 'Dat kan ook moeilijk, want die moeten we juist bestrijden.' Hij noemt het onzin dat de belastingdienst minder geneigd zou ZOJUIST ONTVANGEN (strak, halfwijd) v.Weedestr.59 tel.12424 Soest zijn de belastingbetalers atteni te ma ken op de aftrekmogelijkheden. 'Daar hebben de mensen gewoon recht op. Bovendien gaat het bij de aangifte al tijd om het zuiver inkomen, dus we zijn het zelfs verplicht.' Of één avond voldoende zal zijn om de deelnemers de fijne kneepjes van het invullen bij te brengen staat nog te be zien. 'Misschien zijn er mensen die volgend jaar opnieuw zo'n cursus wil len meemaken. Dat kunnen we ons goed voorstellen. Daarna kunnen ze dan voortaan op eigen benen staan. Aanmelden De belastingdienst verbindt één strin gente voorwaarde aan het deelnemen aan de cursus: men moet zich wei van tevoren aanmelden. Dat kan tijdens de kantooruren bij mevrouw R. de Boer, telefonisch bereikbaar onder nummer 02154-15851, toestel 125. Als de toeloop daartoe aanleiding geeft zullen behalve op 6 en 12 maart nog andere cursus-avonden worden belegd. 'We houden rekening met veel interes se. Kijk, voor ons is het allemaal ge sneden koek en dagelijkse kost, maar voor een buitenstaander helemaal niet. Daarom komen we het biljet met de deelnemers stap voor stap door. Daar na is er nog een mogelijkheid om vra gen in de persoonlijke sfeer te stellen,' aldus de initiatiefnemers, die verwach ten dat de doelgroep zich in de ko mende jaren zeker zal uitbreiden. Beter een oude rnkaard dan een oude qriisaard. Praat u daarom eens over 'n pensioenverzeke ring met iMVan Rouwen Met verzekeringen hypotheken en geld leningen van Assurantie kantoor Van Rouwendaal zit U.altijdgoed! Hypotheekrente bij ons 6.5% Dit woord is in de gemeentepolitiek niet van de lucht. In elke raadsverga dering hoort men het telkens weer, wanneer over verschillende voorstellen wordt gesproken of vragen worden gedaan. Een begin met die reorganisatie is reeds gemaakt door ontslag van den hulpbode aan het gemeentehuis. De raad was met dezen gang van zaken nog niets ingenomen. Ook zij wacht op een reorganisatieplan en zal dan voorzeker haar medewerking verleenen tot bezuinigingen, maar deze handeling van het College geleek niets op een plan, doch maakte den indruk van een willekeurige greep. In elk geval, de raad had absoluut geen kijk op wat te gebeuren staat en ver zette zich eenparig tegen deze handeling, wat toch niet belette, dat door het College uitvoering is gegeven aan hun voornemen. Van ter zijde komt ons ter oore dat men nog meer wil reorganiseren, o.a. ook de brandweer, en naar ons werd medegedeeld is men daar volstrekt niet gesteld op de wijze waarop men daarvoor een oplossing zoekt. 't Zou jammer zijn als men onze prachtige brandweer in de war ging stu ren. Juist werd in de laatste raadsvergadering met zooveel waardeering (en o.i. terecht) over de brandweer gesproken. Kan men door onderling overleg nog verbetering aanbrengen, dan verdient dat altoos aanbeveling. Maar een vrijwillig korps heeft toch minstens recht, dat ook zij daarin ge hoord worden en men niet eenzijdig van bovenaf reorganiseert. Dat men beslist handele, maar dan met beleid. Door de Vereen. „Algemeen Belang" in onze gemeente is aan Ged. Staten het navolgende adres verzonden: Geeft eerbiedig te kennen de Vereeniging „Algemeen Belang" te Soest, domicilie kiezende Kerkstraat 15 te Soest. dat door haar Leden van het Uitbreidingsplan van de Gemeente Soest ken nis is genomen: dat zij geen nadere technische beschouwing van het plan naar voren wil brengen, doch dat zij tot haar groote teleurstelling de financiëele basis waarop dit plan uitvoerbaar blijkt in de bescheiden missen en deze zelfs ge heel ontbreekt: dat zij om deze reden Uw college eerbiedig verzoekt aan het Uitbreidings plan en daarbij behoorende bebouwings-voorschriften vastgesteld bij Raadsbesluit dier Gemeente d.d. 20 November 1935 Uw bijzondere aan dacht te willen besteden dat zij meent onder Uw aandacht te mogen brengen de financiëele gevol- .gen, die zullen voortvloeien bij het leggen van tallooze servituten en ont eigeningen op een groot aantal perceelen zonder dat de Gemeente capabel zai zijn om deze te financieren ja zelfs bij benadering niet onder de oogen is gezien waarom zij U eerbiedig verzoekt geen goedkeuring aan dit Uitbreidings plan te hechten dan na overlegging van een financiëele Staat van zaken. 't Welk doende, Namens het Bestuur van „Algemeen Belang", w.g. W. van der Leek, Voorzitter, w.g. J. E. Bloemen, wnd. Secretaris. De heer G. H. Feenstra heeft, wegens verkrijgen van pensioen, ontslag gevraagd als alg. Hoofd der School in de Kerkebuurt Ondergeteekende bericht hiermede, dat hij wegens verkrijgen van pensioen bij dezen zijn bestuurs functies neerlegt en plaatselijke lid maatschappen en contributies op zegt. G. H. VEENSTRA. TE KOOP modern zwaar donker eiken Litje- meau met toebehoren f27,50, met Nachtkastje ƒ30,In prima staat. Soesterbergsestraat 30. GOEDKOOP WONEN Landhuis te huur; kamer en suite, keuken, boven overloop met 3 kamers, voor- en achtertuin met schuurtje. Huur per maand f22.50. Te zien Van Lenneplaan 10. Bevragen Legemaat of Loydijk 132a, de Bilt. TE KOOP goed onderh. kinderwagen f5, Schoolstraat 20 i. 'WVWSA/VS/SA/WWWNi'WV^/VWWV^/WWWWvVW

Soester Courant | 1986 | | pagina 5