USB JlS TROS maakt TV-opnamen bij Rolf Leenders \d'Oude Enghe Roundup in de toekomst alleen 'in uitzonderingsgevallen' VIDEOKRANT nr. 23 is uit! FOTO-VIDEO VAN DAM Als je je HUISWERK niet maakt moet je niet denken dat je OVERGAAT! Praat eens met TRAMEI TRAMEI STUDIEBEGELEIDING PAGINA 6 WOENSDAG 12 FEBRUAR11986 SOESTER COURANT PAGINA 7 >ntips! 'Een bende bij de Vijverhof Open brief aan de direkteur van Gemeentewerken van Soest Hees-bewoners niet enthousiast over woningbouwplannen Deze week Unicef collecte WEEKMENU 26.50 Raadsfracties uitgenodigd voor 'nader overleg' over gemeentelijke reorganisatie Het journaal voor Soest en Baarn Meerderheid voor lokatie Banningstraat Commissie R.O. wil spoed maken met sporthal Soesterberg Unieke dia-show over Griekenland van Praethuys-fotograaf Cees Engel HUISWERK? ONS WERK! Telefoon 02155-17089 O O O O O u O O O O O e o 0 0 0 0 iet extra breed mde groenstrook, voorzieningen aan ft één van de aan- in deze moderne keuken, toilet en slaapkamers, bad- e toilet. 2e verdie- Ider met 4e kamer, spouwisolatie en glazing. s met c.v.-gas, ga- onderhouden huis, •ijk gedeelte ver- en waarbij de af- let accent draagt 3r. mige woonkamer ilkenplafond, keu- ?n hal; 1e verdie- doucheruimte en woonhuis waar boventoon voert, 'steem van anker- ordt geluidsover- iangrenzende huis 'kt. Een ander as- de grote zorg die Spouw- en dak- glazing leggen de n. jonkamer (ca. 40 uken, toilet en hal. amers, badkamer overloop. 2e ver- et kamer en berg en verdieping is ;ht eiken parket, 'olledig vrij uitzicht weilanden. seveldlaan taand woonhuis te zij- en achter- leid alsmede en- an. Totaal grond- 5 oorspronkelijke men en heeft me ng naar achteren i grote, sfeervolle U zit in het bos. het N S -station- jcatie om bij stil mige woonkamer d en deels pla- keuken met in- tbar. bijkeuken, lieping. 2 slaap- etingen alsmede ïpkamer. badka- eping: vaste trap lijkheid voor 4e huis met aanlig- ïcte toegang tot 1 van landgoed lijnde pand met 1700 m2 eigen ïn garage. In- t afgescheiden Duuste schouw te eetkeuken, t, hal en im- verdieping: 4 mer met ligbad achtergevel en grote, afgetim- n toilet. )dern hoekhuis vormige woon- >en eetkeuken. sik., badk. met older over het f139.000.- >313. 2-kamer "Hoog Soest- amer met bal en toilet. Ber- Servicekosten vartaai f90.000.- 3. Hoekappar- Woonkamer. loucheruimte. f59 000.-. 122 Hoekap- iag. Perfecte woonkamer. ïe. f 53.000.- 3-kamer ap- Voorzien van er, balkon op i. 2 sik., dou- srging op de f59.000.- Pe sportschool/fitness-centrum van Rolf Leenders aan de Van Weedestraat was begin deze week opnieuw het de cor voor een televisieserie. De TROS zendt die in twaalf afleverin gen uit in het seizoen '86/87 onder de titel "Dossier Verhulst". De serie wordt beschreven als een spannend verhaal over een jonge advocaat, gespeeld door Derek de Lint, die verstrikt raakt in chantage en allerlei intriges. Andere acteurs in de nieuwe serie zijn o.m. Rudi Falkenhagen, Petra Laseur, Dolf de Vries, Lis Snoyink, Jules Hamel, Pim Vosmaer, Piet Hendriks, Diana Dobbelman en Margreet Heemskerk. Het fitness-centrum van Rolf Leenders Foto: Goos van der Wilt - die zelf ook een bescheiden acteer- bijdrage levert - dient als achtergrond voor de activiteiten van Rudi Falken hagen, die in de film een wat dubieuze rol speelt als eigenaar van een handel in opzichtige auto's en een sportschool. Vorige week is er druk gerepeteerd aan de Van Weedestraat. Maandag morgen begonnen de opnamen. Een flink aantal Soesters, die regelmatig bij Leenders trainen, spelen een figu rantenrol in de serie, zoals zijn assisten te Anita Hardeman en Joke Meiling, Monica Cortenbach, Petra Henny, en Marco Heit inga. Mare Schaafsma, Ralph Melissen en Martin Creutz. Betreft: bestrating en verlichting bij het complex De Vijverhof in Overhees. De Vijverhof is klaar! Een prachtig complex met 155 flats voor ouderen. De Soester bevolking kan trots zijn op deze nieuwe woningen voor diegenen die de zestig gepasseerd zijn. Een medisch centrum en een gezellig diensten centrum bij de hand, waar allerlei aktiviteiten plaatsvinden en niet alleen voor de bewoners. Ook de eigenaresse, de S.B.B.S., kan er trots op zijn, want het ging allemaal niet over één nacht ijs. Maar goed, de aannemer is verdwenen, dus zover is het klaar. Verder nog de Gemeente die moet zorgen voor de bestrating en groenvoorziening. En in oktober van het vorig jaar werd er een aanvang mee gemaakt. Echter met zo weinig mensen, dat het er wel naar uitzag dat deze 'klus' .niet zo gauw klaar zou zijn. Want het ging vriezen en de boel lag plat. Maar ook als de vorst weer uit de grond was werd er maar met weinig mensen ge werkt. En als straks in maart de officiële opening plaatsvindt, is het nog De/ bewoners - en zeker die van heteerste wur .-.Mttép (V-tal eèn jaar in de blübbér. Men kan op sommige plaatsen hiet normaallopen. Laten we het zo zeggenhet is soms levensgevaarlijk. En dan de verlichting. Veel te weinig. Zegge en schrijve 5 lantaarns die een minimum aan licht uitstralen. Twee voor het complex, één op de weg tus sen de twee gebouwen, één op het plein en één langs het pad naar de grote vijver, alwaar straks de brug komt. Veel te weinig. Nee, heren van gemeentewerken, het is een blamage, ja een openlijk schandaal! En ik ben niet de enige die daarover valt. Ettelijke malen hebben de S.B.B.S. en de bewonerscommissie gereclameerd. Wellicht zal deze open brief in de Soester Courant wat helpen. met vriendelijke groeten, A.J. van Wijngaarden. Inspraakavond bestemmingsplan: De bewoners van Hees juichen het niet toe dat in de toekomst eventueel 100 tot 120 woningen in hun naaste omgeving worden gebouwd. Dit voornemen vormt een onderdeel van het ontwerp-- bestemmingsplan Hees. De zoge naamde clusterwoningen zouden parallel aan de Den Blieklaan en tot de hoogte van de Insingerstraat moeten ko men. De voornaamste reden om de huizen te bouwen is het te lijf gaan van de grote woningnood in Soest. Op dit moment staan bijna drieduizend mensen inge schreven als woningzoekende. Tevens wil de gemeente door de bebouwing een bufferzone creëren tussen de bossen van Pijnenburg en Klein Engendaal, dat mogelijk over enkele jaren wordt volgebouwd. Tijdens de vorige week gehouden infor matie-avond in De Open Hof maakten de in groten getale opgekomen be woners duidelijk dat ze niet echt tevre den zijn met de plannen. Ze zien die als een bedreiging van het open karakter van hun woongebied. Volgens een aantal van hen zou het mogelijk zijn om de geplande huizen elders te reali seren. Een woordvoerder van de gemeente zei dat het plan logisch aansluit op de plannen voor Overhees 3 en Klein Engendaal. Ook liet hij weten dat de autobewegingen relatief gering zullen stijgen indien de woningen in Hees worden gebouwd (van 2.000 naar 2.300 auto's per etmaal Het huidige bestemmingsplan Hees is twintig jaar oud. Daarom meent de ge meente dat het gebied een nieuwe opzet moet krijgen. Naast de bouw plannen denkt men vooral aan consoli datie. Het waardevolle gebied moet zo veel mogelijk gewaarborgd blijven, vindt de gemeente. In Hees is een aantal bedrijven geves tigd dat activiteiten ontplooit die niet helemaal stroken met het gebied. De gemeente zal niet trachten deze bedrij ven te verplaatsen naar een andere lo catie omdat dat teveel geld zou kosten. Het gaat daarbij om een aannemersbe drijf, een beton- en tegelbedrijf en een aantal opslagbedrijven. Deze mogen blijven zitten waar ze zitten, maar de uitbreidingsmogelijkheden worden tot een minimum beperkt. Hetzelfde geldt voor een carrosseriebedrijf en een meubelzaak. 'De toestand van de kinderen in de Wereld 1986' 630506 1/03495-36304 Uit de samenvatting van het rapport van Unicef blijkt dat een miljoen kin deren per jaar gered worden door de verspreiding van twee van de goedkoop ste en eenvoudigste technieken ter we reld, die de gezondheid van kinderen in de ontwikkelingslanden beschermen. Door inentingen is in de laatste twee jaar de immunisatie van kinderen in veel landen verdubbeld. Tegelijkertijd zorgt de snelle verspreiding van de Orale Rehydratie Therapie (ORT) er voor dat naar schatting nog eens een half miljoen kinderen van de dood door uitdroging (door diarreewordt gered. Als antwoord op de vraag of dit niet het bevolkingsprobleem verergert, wijst het rapport erop, dat in alle landen een duidelijke daling van het geboorte cijfer is aangetoond, wanneer de kin dersterfte daalt. De huidige kennis, zo besluit het rap port "De toestand van de kinderen in de wereld" biedt ons nu de kans om de ondervoeding van kinderen en de kin dersterfte in ontwikkelingslanden met de helft te verminderen en dit met rela tief weinig kosten in een relatief korte tijd. Als deze kans wordt benut, dan zal in de komende jaren het bewijs worden geleverd dat een van de belang rijkste doelstellingen die de mensheid worden, n.1. elementaire bescherming van het leven, de gezondheid en norma le groei van alle kinderen. Als deze kans echter niet wordt benut, dan zullen de tachtiger en negentiger jaren terecht worden gebrandmerkt als de generatie die de beschikking had over vrijwel onuitputtelijke financiële en technische mogelijkheden, maar tegelijkertijd de voortdurende onder voeding, de belemmering van de groei van kinderen en de dood van miljoenen van zijn meest kwestbare burgers toestond. Uit de historie van Unicef, dat dit jaar 40 jaar bestaat (opgericht t.b.v. Euro pese kinderen na de 2e Wereldoorlog), lezen we: 20 miljoen kinderen van Epropa onderzocht en ingeent tegen TBC (tuberculose, toen volksziekte nr. één). Hierdoor werd toen de kinder sterfte in Europa met meer dan de helft verminderd. Moeten wij, die zoveel profijt hebben van alles wat de ontwikkelingslanden ons bieden aan thee, koffie, katoen, zuidvruchten en noem maar op, nu ook niet hen van onze overvloed laten pro fiteren? Denk daarom aan de huis-aan-huis col lecte of stort uw aandeel op giro 7515 Unicef Den Haag, "Kans voor een kind". Gebruik chemische spuitmiddelen wordt geëvalueerd BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 van 13 febr. t/m 26 febr. Garnalen cocktail Biefstuk d'Oude Enghe Diverse groenten Diverse aardappelen Dame blanche Vastgevroren vogel gered Een bewoner van het J.H. Isingserf waarschuwde de politie in verband met het feit dat hij in de vijver achter het winkelcentrum Overhees een mus kuseend had aangetroffen, die in het ijs waS vastgevroren. De politie ont fermde zich over het dier en bracht het naar het vogel-opvangcentrum van mevrouw De Muynck aan de Van Weerden Poelmanweg. Stroomstoring Maandagochtend is in vrijwel heel Soest de stroom uitgevallen. Dat ge beurde in alle vroegte (om 6.10 uur). De politie werd diverse malen gebeld wegens het uitvallen van verwarmin gen. In een aantal gevallen bleken mensen in liften vast te zitten, waaruit zij door de brandweer werden bevrijd. De storing duurde tot ongeveer kwart voor acht. De oorzaak was het uitval len van een hoofdzekering in het PUEM-verdeelstation aan de Zoom. Silver Star Video Dillenburglaan Bi|Jac Hermans om de hoek Tel. 02155-1 2340 Op aandringen van Adriaan Pothuizen (D'66) gaat het College van Burge meester en Wethouders alle overwe gingen die betrekking hebben op de be strijding van prunus (bospest) met chemische middelen in de komende maanden nog eens op een rijtje zetten. Wethouder Hans Oudemans (VVD) deed deze toezegging vorige week in de commissie Bedrijven, waar de rappor tage over de Roundup-affaire nog eens aan de orde kwam. Pothuizen drong erop aan nog vóór de zomer (in sep tember immers moet eventueel weer met Roundup gespoten gaan worden) met een notitie over het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen te komen, i.v.m. met eventuele beleids wijziging. Pothuizen kwam tot dit verzoek, mede naar aanleiding van het antwoord dat hij van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten had gekregen op zijn verzoek om informatie over de wijze van bestrijding die deze orga nisatie toepast. Natuurmonumenten blijkt uiterst terughoudend met che mische middelen om te springen en het in principe alleen in uitzonderingsge vallen toe te passen. 'Roundup is im mers een zng. allesdoder; ongewild gaan in de nabijheid levende organis men dood, zeker bij bespuiting,' ci teerde Pothuizen, die er verder nog eens op wees dat ook in het Soester bos- beheersplan duidelijk staat dat het ge bruik van Roundup geen regel maar uitzondering moet zijn. Weerstanden bij burgers Wethouder Hans Oudemans wilde zich overigens niet bij voorbaat vastleggen. 'Het gaat me te ver nu al een uitspraak te doen dat wij ook die weg op gaan.' Wel liet hij weten dat inmiddels bij de gemeente ook intern is besloten de wijze van bestrijding te evalueren, 'vooral omdat het spuiten bij de bur gers weerstanden oproept, en dat is op zichzelf al een reden om een en ander nog eens op een rijtje te zetten. De wethouder stelde zich op het stand punt dat de gemeente zich moet houden aan de haar door Staatsbosbeheer ver strekte informatie. Jan Visser (Pro gressief Soest) wapperde in de com missievergadering met het 'interne rapport' van SBB, waarin deze instel ling zich als tegenstander van Roundup zou doen kennen. Visser meende dat stoppen met spuiten de beste beslissing zou zijn: 'Het is toch gewoon duidelijk dat Roundup niet deugt? Oudemans was dat niet met hem eens. 'Het is een kwestie van afwegenwaar voor kies je.' Volgens de wethouder heeft Staatsbosbeheer het spuiten uit besteed aan andere instanties, maar gaat het ook in de Staatsbossen wel de gelijk door. 'En met een intern SBB-- rapport hebben wij als gemeente niets te maken.' De andere leden wilden liever hele maal niet meer praten over de hele Roundup-kwestie. Joop van den Brakel (PvdA) had weliswaar geen zakje zand Alle politieke fracties en hun fractie-- assistenten in de gemeenteraad zijn deze week uitgenodigd door de plaats vervangend gemeentesecretaris, de heer J. J. Nieuwenhuijzen, om ieder af zonderlijk 'nader overleg' te plegen met het reorganisatiebureau De Galan Voigt over de heroverweging van het gemeentelijk apparaat. De éénmansfracties van 'Progressief Soest', D'66, SGP/GPV/RPF en me vrouw Nolen komen tegelijk op woens dag 12 februari. Later op de avond maakt de WD haar opwachting. Voor dinsdag 11 februari zijn de Partij van de Arbeid en het CDA achtereen volgens uitgenodigd. Eind januari heeft de voltallige raad in de brandweerkazerne in een besloten vergadering tekst en uitleg gekregen van de externe adviseurs R. Voigt en J.W. Klootwijk over het 42 bladzijden tellend rapport, dat is gemaakt naar aanleiding van een tweedaagse con ferentie met alle betrokkenen in Wolf- heze. Te veel voor één avond In de brandweerkazerne was op 27 ja nuari het College van B. W. bewust niet aanwezig en werd de bijeenkomst geleid door de heren Nieuwenhuijzen en Brunekreef. De heer Klootwijk gaf een toelichting, waarna een uitvoerige en indringende discussie volgde, die zo veel tijd in beslag nem dat om half elf bleek dat de aangedragen plannen en ideeën te veel waren voor één avond. Tot eind februari krijgen alle dienst hoofden, medezeggenschapscommis sies, het georganiseerd overleg en de besturen van de sportstichtingen de ge legenheid in te spreken. In de week van 11 maart zal het College een eindstand punt bepalen en dit nog vóór de verkie zingen toezenden aan de Raad. Op 10 april zal dan uiteindelijk de oude raad zich uitspreken over de hoofd- opzet, die de organisatie de komende jaren zal krijgen, alsmede over de daaraan verbonden conseqenties. Op 29 april wordt in het hele land een nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd. Via 'INFO,' het intern informatie bulletin van de gemeente Soest, wor den ook de individuele ambtenaren opgeroepen te reageren op de reorgani satieplannen'Heeft u vragen, pro blemen, suggesties? Laat u horen. Het gaat niet alleen om het dienstbelang, het afdelingsbelang of het collegebelang. Het gaat evenzeer om het burgerbe lang en om uw belang als het over de organisatie gaat,' aldus B. W. aan hun werknemers. De volgende onderwerpen komen aan de orde: Winter 1986 Soestand in C-drie B.A.V. wintercup Open atelier in Artishock Duivenshow in gebouw "de Pool" Boom op auto Eremedaille voor de Heer van Ee Noodlanding sportvliegtuig Nieuwe commissaris van de Koningin Pastoor Snelder neemt afscheid Schoonmaken Colensovijver Carnaval op Eemeroord Dieren Onder Dak Wonen in een vrachtauto Minicar-wedstrijden Maquette nieuw politiebureau Hockeywedstrijden in Beukendal De videokrant is te bestellen bij: PRAAMGRACHT 5 - 3743 AC SOESTDIJK TELEFOON 02155-17552 De videokrant is te bekijken bij: BRILCENTRUM NOTA, Van Weedestraat 17a, Soest BOLWERK SOUND PRODUCTIONS, Hoofdstraat 2, Baarn Los nummerf 50,- per band. Abonnement: f 15,-per keer. bij zich, maar wilde net als Chris Uiter- wijk in de commissie Milieubeheer daags tevoren had gedaan ook wel 'zand over de hele affaire' gooien. Hij kreeg daarvoor de steun van de CDA- ers Strietman en Van den Breemer, en van Garderen (SGP/GPV/RPF), die er dan ook verder het zwijgen toe de den. Wil van der Klink (VVD) stelde vast dat het College de verantwoordelijk heid voor de gemaakte fouten op zich heeft genomen. 'Wat willen we dan nog meer?' Wel liet ook hij weten dat bur gers in het algemeen problemen heb ben met spuiten, en dat dat wel iets is om rekening mee te houden. Kop in 't zand Jan Visser (Progressief Soest) be schouwde het symbolische zakje zand toch meer als het zand waarin struis vogels volgens de overlevering hun kop steken. Hij stelde de controverse tussen Gemeentewerken en politie nog even aan de orde, maar de wethouder wilde daar niet op ingaan. Ook Wil v.d. Klink merkte nog op dat hij het vreemd vond dat er in de com municatie tussen beide instanties zo veel mis was gegaan. 'Waarom is er niet gewoon gezegd: 'Jongens, waar zijn jullie noe eigenlijk mee bezig?' De wethouder benadrukte voor de toe komst alle vertrouwen te hebben in een juiste wijze van omgaan met het be strijdingsmiddel. 'Laten we wat ge weest is vergeten en naar de toekomst kijken. Ik spreek hier nadrukkelijk mijn vertrouwen uit in alle mensen die bij deze kwestie betrokken zijn en ik hoop dat iedereen weer gewoon zijn werk kan doen, want sommigen zijn door het hele gebeuren danig in de knoei gekomen.' Wat hem betreft moest er geen sprake zijn van een zakje zand, maar van een spons, waar mee het verleden kon worden uitge wist. 'De mensen van Groen en Re creatie zijn helemaal niet zo spuit- graag als wel is gesuggereerd.' Twee kop-staart- aanrijdingen achter elkaar Op de Amersfoortsestraat deden zich vrijdagmiddag vrijwel direct na elkaar twee zgn. kop-staart-aanrij- dingen voor, waarbij de betrokken auto's schade opliepen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. In eerste instantie werd de aanrijding veroorzaakt doordat de voorste be stuurder na het groen worden van de verkeerslichten om onbekende redenen plotseling bleef stilstaan. De derde auto. bestuurd door H.D. uit Soest, botste op de tweede die op zijn beurt de eerste auto ramde. Tien minuten later was het op dezelfde plek weer raak. Het licht stond al op groen toen de Soeterbergse brandweer vrije doorgang opeiste. De heer K. uit Amersfoort trapte op zijn rem, gevolgd door C. uit De Bilt. De derde automo bilist, W. uit Winterswijk, zag dat te laat en knalde op zijn voorganger. Zijn auto moest worden weggesleept. De brandweerwagen was onderweg naar een bosbrandje bij het woonwagen kamp in Zeist. Als het aan wethouder Günther Plomp (WD) ligt, komen de voorstellen met betrekking tot de realisering van een sporthal in Soesterberg nog deze maand in de gemeenteraad. Over het algemeen toonde de commissie Ruimtelijke Or dening zich vorige week tevreden over de uitgebreide rapportage van de Stich ting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest over de slepende kwestie. Volgens Joop Ebbers (VVD) begon men acht jaar geleden al met studie en overleg. Van een particulier initia tief, waar het gemeentebestuur op aanstuurde in verband met de slechte financiële positie waarin de gemeen te destijds verkeerde, is niets terecht gekomen. De nu ontwikkelde gemeen telijke plannen lijken planologisch zeer realistisch en haalbaar. Het Soester- bergse raadslid geeft de voorkeur aan een hal aan de Kampweg boven de Banningstraat, die favoriet is bij de commissie die de plannen voorbereid de en presenteerde. Ebbers voelt niets voor aanbouw van een hal aan het Dorps huis langs de Generaal Winkelman straat. Plomp deelde mee, dat een sporthal bij het Dorpshuis niet mogelijk is van wege de parkeerproblemen die daar ontstaan op de plaats van de voor malige Carolusschool, "waarover al contact is geweest met de provincie" Tegengas Alleen de raadsleden Ries van Logten- stein (CDA) en Adriaan Pothuizen (D'66) gaven nog wat tegengas. De christen democraat wilde een duidelijker visie van de sportstichting, een grondig on derzoek naar de Dorpshuis-lokatie, en zei bovendien bijzonder benieuwd te zijn naar de mening van de inwoners van Soesterberg. Hans Blom (CDA) en Jan Visser (Progressief Soest) vre zen dat een sporthal bij het Dorpshuis, hoe aantrekkelijk misschien ook, niet te realiseren is. Ze pleitten voor een snelle voortgang en uitwerking van de plannen van de sportstichting. Adriaan Pothuizen onderkende nog wel enkele exploitatieproblemen en meen de dat tijdens het nader onderzoek overleg gepleegd moet worden met de wethouder van welzijn om de jongeren huisvesting in te passen in de plannen, en de Dorpshuis-lokatie uitvoerig te bestuderen. Hij dacht dat twee maan den uitstel na acht jaar gerechtvaar digd is. Wethouder Plomp wees elk uitstel ech ter af. "We moeten nü besluiten durven te nemen", hield hij de commissie voor. In meerderheid spraken deze zich tenslotte uit voor realisereing van de hal op het voormalige KVO-terrein aan de Banningstraat. De sporthal (28 bij 42 meter) gaat bijna twee miljoen gulden kosten. Maandag 3 maart, Speeldoos in Baarn: Cees Engel, de bekende eigenaar van het Baarnse "Foto Praethuys" aan de Nieuwstraat in onze buurgemeente, is al 22 jaar een enthousiast dia-foto graaf. Sinds 12V2 jaar in Baarn ge vestigd steekt hij ook daar zijn liefde voor het vak niet onder stoelen of banken. Dat blijkt uit de drukbezochte dia-shows, die Engel al die jaren al heeft georganiseerd. Ook op maandag 3 maart is er weer een dergelijke show, een herhaling van de show van 3 februari die in de Baarn se "Speeldoos" een volle bak trok. De show bevat unieke beelden van het klassieke en het moderne Griekenland. De opnamen maakte Cees Engel vorig jaar september tijdens een 19-daagse reis door het oude Hellas De show is een aaneenschakeling van kleurige beelden en volsynchroon mu ziek. Cees Engel vertelt daarbij zijn unieke reisbelevenissen aan de hand van zijn dia's. Hij is de enige in Neder land die met 6x6 dia's werkt en daar bij gebruik maakt van de allernieuwste Agfa-diafilms. Engels relaas duurt zo'n honderd mi nuten, te beginnen bij het vertrek uit Italië van de boot over de Adriatische Zee naar het Griekse Patras op de Pe- loponnesos. Dat beroemde schiereiland komt volop aan bod, maar natuurlijk ook andere bekende en minder beken de plekjes, zoals de gebouwen van de Acropolis, o.a. het Parthenon, in Athene en de beroemde Meteora- kloosters. Behalve in Baarn brengt Cees Engel Cees Engel. deze unieke dia-show ook in verschil lende andere plaatsen in ons land, zo als Sittard, Delft, Naaldwijk, Haarlem, etc. Op maandag 3 maart is er dus weer een mogelijkheid, ook voor Soesters, om kennis te maken met Cees Engel, zijn vak en de hobby die hij al jaren beoefent. Het publiek zal, gelet op de enthousiaste reacties bij vorige gele genheden, zeker niet teleurgesteld naar huis gaan. Het is wel gewenst dat men zich vroeg tijdig van een plaatsje in de-Speeldoos verzekert. Toegangskaarten kan men verkrijgen bij de Foto Praethuys aan de Nieuwstraat 17 in Baarn. super stip stip ook op 12" j no.trofee j alarmschijf DE NEDERLANDSE TOP 40 IS SAMENGESTELD DOOR DE STICHTING NEDERLANDSE TOP 40 UIT GEGEVENS VAN HANDEL EN INDUSTRIE 5 1 4 2 3 7 10 12 15 8 18 17 19 11 9 29 13 14 22 gel Titel - Artist - (Producer) - Componist ik I Label bestelnummer - Distributiemi) WHENTHEGOINGGETS-billyocean (brathwaite/eastmond/lange) idem jive 145 212 - cnr AGOOD HEARTfeargalsharkey (david a. stewart) maria mekee - virgin 107 719 virgin WEST END GIRLS -pet shop boys (stephen hague) tennant/iowe - parlophone 20 0922 7 t li bovema NIKITA-eltonjohn [W\ 14 (dudgeon) john/taupin the rocket ree. comp. 804173 7 -phon. I y\| WE JUST-moses 4 (romas) hauva/m.tagliaferri/g.cutillo - high fashion 5091 dureco BROKEN WINGS- mr. mister 7 (paul devilliers/mr. mister) r.page/s.george/j.lang - rca 49945 rca BABY TALK-alisha 6 (mark berry) g.brown/logankoya high fashion 5069 - dureco GIRLIEGIRLIE-sophiageorge 4 (a.davis) a. davis winner 145 210 cnr FEMALEINTUITION-maitai [AllCa] 4 (e. v. tijn'j.f luitsma) idem injection 134 719 - cnr 1^3) MOSCOWNIGHTS-anya 3 (ross/heatlie) campbell/heatlie the rocket record 884 344 7 phon. YOU'REAfriendof mine-clemons/browne 7 (narada michael walden) n.m.waldenfj.cohen - cbs 6681 cbs THE SUN ALWAYSSHINESON T.V. - a ha 3 (alan tarney) pal waaktaar - warner bros 928 846 7 - wea SANCTIFY YOURSELF- simpleminds 3 (clearmountain/lovine) simple mlnds - virgin 107 919 virgin LIVING IN AMERICA-jamesbrown 3 (dan hartman) hartman'midnight scottl brothers 6701 cbs RUNTOME-leetowers/anitameyer FjTI 6 (m duiser) barry, robin, maurlce gibb - ariola 107 903 - ariola l^3l HOLDING BACK THE YEARS simply red 9 (stewart levine) hucknall/moss elektra 969578 7 wea BURNING HEART survivor 2 (irankie sullivan/jim peterik) idem scotti brothers 6608 - cbs ELDORADO-drumtheatre FE I 6 (gary tangan) - kentarn epic 6619 cbs IS—y HURTSTO BE IN LOVE-ginovannelli Hij 8 (g.vannellilj.vannelli/r.vannelll) dreyfus doo 4007 cnr IT'S ALRIGHT(baby's coming back)-eurythmlcs 4 (david a. stewart) lennox/stewarl rca 40375 rca 0 25 MATED - david grant jakigraham 6 (derek bramble) todd rundgren emi 200945 7 - emi bovema THEWHOLEOFTHEMOON-thewaterboys 5 (mike scott) idem - island 107 738 ariola HOLDME-t.pendergrass/w.houston [jgn 2 (michael masser) m.masser/i creed asylum 969720 7 wea l5s) ROCK ME BABY-johnnynash 2 (alvin a davies/johnny nash) nash polydor 883 734 7 polydor CARAVAN OF LOVE isley jasper isley 3 (chrls jasper/ernest isley/marvin isley) idem - epic 6612 - cbs I AM A LOVER - andrea [Tl 1 (hofmann/farina) hofmann/farina/rolando 883 526 7 polydorlgö ANDSHEWAStalkingheads 1 (e t thorngren) david byrne - emi 201006 7 emi bovema HIT AND RUN-total contrast 3 (s.harvey) achampong'murray/harvey london 886 0019 - phon. THE SHOW - doug e fresh the get fresh crew 7 (dennis bell/ollie cotton) d.davis/r.walters chrysalls 107 864 ariola MIAMI VICETHEME-janhammer 5 (jan hammer) idem - mca 258 843 7 wea AFTER THE LOVE HAS GONE - princess 6 (stock/aitken/waterman) idem - rca 40475 - rca BORDERLINE-madonna 1 (reggie lucas) idem - sire 929260 7 wea IF YOU'RE READY(comegowith me)- r.turner 2 (billy ocean) h.banks/r.jackson/c.hampton jive 145213- cnr KOM OP, WE ZETTEN ALLES OP Z'N KOP daëx] 2 deurzakkers - (ad kraamer)/r.mayers 883 634 7 polydor 1^31 LEAVING ME NOW level 42 1 (w.badarou/level 42)king/gould/badarou - polydor 8835707 - polydor YOU LITTLETHIEF -feargal sharkey 1 (david a stewart) benmont/tench - virgin 107 894 - virgin AWAY(don'tleavemeherealone)-m.peters [qT| 4 (haagmans) maarten peters dureco 5077 - dureco L3z| WALK OF LIFE - dire straits 8 (m .knopileiln .dorlsman) m. knopt Ier vertigo 860 9947 - phonogram ALLES WAT ADEMT rob de nijs Ir^l 11 (g stellaard) stellaard/nijgh/meuldijk - emi 12 7310 7 - emi bov. |H3I SAY YOU, SAY ME - lionel richie 13 (lionel richie) idem - motown 40421 - rca

Soester Courant | 1986 | | pagina 7