s.o.Soest, diamanten vereniging (2) s pijnen zondag WOENSDAG 26 FEBRUARI 1986 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 14 §§r DVS/Meermarkt komt kracht tekort voor hoofdklasse ZAALVOETBAL ESS Brouwer 1 laat veer s.o.Soest jeugd voetbal Sportprogramma Beukendal De Bunt C-drie STEGAS Onderhoudscontract Wisselende successen voor landelijke Shotteams TAFELTENNIS SEC-J eugdafdeling VOETBAL- PROGRAMMA ÏSïïKSrfcSKS* y\/OENSDA( 'Elitetij Takt'68 - J 13-16 Het zal enige moeite kosten om de draad weer op te nemen. We waren gebleven bij die emo tionele jaren van de beginperio de van de jubilerende vereni ging. De Ploeg was, vanwege haar slechte naam voorname lijk, her-opgericht en omgedoopt in "Be Quick". Kampioen We zijn dan in de jaren '32-'33 en de ver-, eniging begint zowaar wat op te bloeien. In 1933 werd Be Quick 1 zelfs voor de eerste keer in de geschiedenis kampi oen. De promotie naar de le klasse van de R.K. Voetbalbond (die later ook op ging in de KNVB) had echter nogal wat voeten in de aarde. De (alles) uiteindelijk beslissende overwinning tegen Bilthoven (5-2 voor Be Quick) werd later toen de Be Quick van Laren had gewonnen met 6-2 ongeldig ver klaard en moest worden overgespeeld. Men verloor deze wedstrijd met 3-2 van Bilthoven maar in een Salomonsoor- deel besliste de R.K.Bond, dat Bilt hoven kampioen werd maar Be Quick blééf gepromoveerd naar de eerste klas se. In april 1934 betrad men een nieuw speelveld (lees pollenveld)) op de Engh. dat was bij de vroegere ..Peperbus" (een rond ijzeren gevaartewaar men biljetten op kon plakken, ter hoogte onge veer van de Witte Boerderij. De zelfwerkzaamheid was groot. Men, had het veld in eigen beheer opgeknapt en er kwam ook een heus kleedlokaal! Alleen voor koud laat staan voor warm water was er nog geen oplossing. Thuis onder de pomp dus of met een emmertje. Voorzitter A. Kaats, zelf een fervent le elftalspeler ..bespeelde" Hendrik But- zelaar die palen beschikbaar stelde als afrastering. De heer J. H. Hom was toen alopgeklommen" tot sekretaris. Konkurrentie In datzelfde jaar 1934 vindt men in Soestdijk, dat ook daar een R.K.Voet- balvereniging moet komen en onder het toeziend, glimlachend oog van Pas toor Smit werd ..Door Inspanning Ont spanning" opgericht. Later werd daar Soest aan toegevoegd waardoor DIOS ontstond. En natuurlijk zoals dat gaat: soort, zoekt soort en vaak komt daar nog ru zie van ook. Men ..oefende" tegen el kaar maar veel had dat niet met voet bal te maken. Het was: schop ik jou eruit of doe jij mij wat. En het pro bleem van ..overlopers" werd Be Quick bijna noodlottig. Men ontkwam ter nauwernood aan degradatie. Maar... de opbouw bleef, want het tweede werd dat jaar kampioen! In 1936. (een gedenkwaardig jaar voor ..scribent") werd de eerste 10 jaar van de vereniging met een H.Mis herdacht, zoals dat een brave R.K. vereniging betaamde. En toernooien waren toen nog Bekerwedstrijden. Men had nog niet zulke nauwe kon takten met andere clubs. Een feestavond was het sluitstuk van de viering van het tweede decennium. DIOS Die ..andere" vereniging, zeg maar de konkurrent, die roerde zich intussen ook danig. Hoewel ..veel" lager spe lend wisten ze toch kampioen te wor den van de 3e klasse E van de R.K.U.VB. Namen als B. Roest, N. Baltus, W. van Asch, Henk v.d. Bremer, W. en H. Lustenhouwer, J. Zoetelief en P. Sta lenhoef zullen de oudere ..Soestdijkers" wel wat zeggen. DIOS was ook ..sociaal bezig" want het organiseerde een wedstrijd tussen sla gers en bakkers (knorretje tegen ka detje). Men speelde die wedstrijd op het ter rein van ESVAC (de "E" van het hui dige SEC). De opbrengst was bestemd voor een Soester voetballer die een „ongeluk overkwam' Feestvieren was "in" destijds (en daar is niks aan mis!Het 12^-jarig bestaan werd uitbundig gevierd. De Ferd. Huycklaan De schoppartijen op de Engh behoren tot het verleden als in 1939 een terrein aan de Ferd. Huycklaan in gebruik genomen wordt. Het veld wordt nog "bevolkt" door koeien en dat houdt in dat ook de "vlaaien" aanwezig waren. De oorlog stond voor de deur en barstte los, hetgeen niet bevorderlijk was voor de sport van jonge mensen. Die waren al snel "op de korrel" van de bezet ter. Toch bleef men voetballen en in 1941 werd ons eerste, ondanks moeilijke ja ren, toch kampioen van le klasse afde ling Utrecht. De oplettende lezers zullen opmerken dat de R.K.Bond inmiddels was opge gaan in de "grote" KNVB en door deze toestroming waren er afdelingsbonden opgericht. De heer Paul van Zoghei, van huis uit een doelman van SEC, wed in 1942 als trainer aangetrokken. Een goede zet van het toenmalige bestuur want in- Het walsje dat daar werd gedraaid op muziek van een "trekharmonica" zou nu een ritmisch bewegen op de disco zijn. Donateurs waren toen toch ook al aktie. want ze schonken de vereniging een clubvlag. Moeilijkheden Moeilijke jaren komen er. De konkur- tentie is groot en de tijden zijn duur tegenover de inkomens. Gevolg: kon- tributieproblemen, royementen van le den. en clubs een afkalving van leden tal. Begin 1938 moet het bestuur een buiten gewone ledenvergadering uitschrijven. Als daar het opheffen van de vereni ging aan de orde komt. is de meer derheid van de leden tegen. We zijn ze er nu nog dankbaar voor, want hoe zouden we anders een „diamanten" vereniging geworden zijn! vereniging geworden zijn? Zoals dat altijd gaat: strijden voor het goede doel geeft aanhangers. Er komen leden „terug van weggeweest" en een enthousiast bestuur (Kaats, voorz.; Duwel, sekt.v.d. Zalm penning meester en Hom en Brouwer zonder portefeuille togen aan het werk. De heer Roeten( -j-werd jeugdleider. Dat duidde dus al op toevloed van jeugdspelers zult U zeggen en U heeft goed opgelet, want inmiddels werden diezelfde junioren kampioen. Jeugdelftal van Be Quick met toen malig jeugdvoorzitter Ben Mulder C-j-j als scheidsrechter. len" wel in nood verkerende huisvaders geweest zijn! De laatste jaren van de oorlog kwam er een einde aan een normaal ver enigingsleven. De jongeman, cen traal staande in een club werd te veel achterop gezeten door de bezetter. De herinneringen gaan uit naar dat moment b.v. dat "Be Quick" in Soester- berg speelde toen een geweldig bom bardement boven het dorp losbarstte. Ook bij HDS in Leersum moest men keer door "luchtalarm" van het veld. Gelukkig geen gewonden maar aan alles komt een eind. Ook aan de naam Be Quick kwam een eind. 4e klasse KNVB Men trok een goede energieke trainer aan: Jan Stofmeel uit Utrecht. Met zijn visie op voetbal en zijn intensief trai ningsprogramma. ook op lenigheid en snelheid gericht, bracht hij BDC 1 niet alleen het kampioenschap maar ook de promotie. Na een enerverende kompetitie (vecht partijen met gewonden in Woudenberg en Rhenenkon BDC zich opmaken voor de promotie. Uit en thuiswedstrij den tussen RUC en Vreeswijk. Pech voor trainer Jan Stofmeel: z'n doel man. Bep Epskamp geblesseerd en het "thuisveld" aan de Ferd. Huyck laan "onklaar" Douwe Westerlaan uit het vierde en het SEC-veld aan de Schrikslaan waren de vervangers. In Utrecht tegen RUC moest de laatste wedstrijd gewonnen worden. Na een 2-0 achterstand en doelpunten van Toon en "Mauk" Brouwer, velde een vrije traD van Goos Huurdeman het vonnis over RUC. Feestvierend ging BDC huiswaarts: de 4e klasse KNVB bereikt! Magere jaren Met een serie zeer ongelukkig gespeel de wedstrijden, 6 wedstrijden l punt en slechts één wedstrijd met meer dan l doelpunt verschil verloren, hing men al gauw onderaan. Daar kon zelfs trai ner Jan Stofmeel niet tegen op en men degradeerde weer naar de U.P.V.B. (afdeling Utrecht). Dat de geschiedenis zich vaak herhaalt zal later pas blijken maar in 1951 was het de toenmalige voorzitter Henk van Asch die een einde maakte aan het "sloot- en pompwater". De houten keet aan de Ferd. Huycklaan werd vervangen door een heuse stenen opstal met koud stromend water uit echte kranen! Wisselende suksessen in die jaren daar na bewezen echter dat een goede ak- kommodatie nog geen waarborg is voor goed voetbal. Bestuurswisselingen aan de lopende band demonstreerden die onrust. Voor- De scheidsrechter (met sigaret!) gebroederlijk op de fotodat kon vroe ger nog! middels waren er al "klinkende ve dette-namen" in het eerste opgedoken vanuit een steeds groeiende jeugd. We noemen wat namen: Co Kamerbeek. Gerard van Asch. Gerrit en Gijs Eg- bers Goos. W'im en Ben Huurdeman. en de gebroeders Piet. Kees en Her man van den Berg. Drie gezinnen leverden toen 8 spelers voor het eerste. Arme moeder "achter de tobbe" des tijds! •Jeugdafdeling De huidige jeugdafdeling heeft de zorg voor zo'n slordige 250 jeugdleden. Destijds in 1944 was men trots om een jeugdafdeling te hebben met 1 junioren en 1 adspirantenteam. 12-16 jaar. 16-18 jaar). Nog trotser was men dat Ben Mulder. -j-samen met Henny Geurts een duo vormde dat alle problemen van een "moderne" jeugdafdeling te lijf ging en graag geziene gasten op de voetbal velden kweekten. Vandalen vernielden het kleedlokaal. Maar gezien het feit dat het kleedlo kaal grotendeels uit hout bestond en de brandstof schaars, zullen de "vanda- Het ka mpioenselftal junioren A. BDC De oorlog was even snel voorbij als men hem vergeten was later. Koningin nedag mocht weer gevierd worden. Gezond verstand ging onmiddellijk werken men besloot eendrachtig tot samenwerking en dus samengaan van de beide R.K. verenigingen in Soest: Be Quick met DIOS. Die kombinatie werd dus BDC en de snel gevonden naam deed even snel de rancunes ver geten. De eerste de beste wedstrijd werd maar liefst met 5-0 gewonnen van Eemland (nu Limviouit Baarn. Pikant detail was dat in Eemland een middenvoor meedeed die later voor zitter van BDC zou worden! Een mijlpaal, of zo u wilt, een jubileum greep men aan voor het vieren van een feest. Twintigjarig bestaan 's Morgens met een H.Mis (de geeste lijk adviseur, pastoor Lommerse zal daarop gestaan hebben) werd de dag geopend. Men kon verzinnen wat men wilde maar de wedstrijd BDC tegen (toen al kon kurrent) SEC was toch het hoogte punt van de dag. Daar bleek al gauw dat feestvieren en voetballen ver van elkaar afstaan: SEC won deze wed strijd. (die een bijzonder sportief ver loop had. dat moet gezegd!met 2-0! Het zat de sensatiezoekers niet lekker dat er goed gevoetbald werd i.p.v. "matten onder elkaar' De feestavond was er ondanks de ne derlaag voor BDC niet minder om. Men verzorgde die helemaal met eigen ledenKom daar nu nog eens om Na een moeilijk jaar waarin het eerste Elftal dat uiteindelijk kampioen werd in 1950 onder trainer J. Stofmeel. zitter van Asch wordt opgevolgd door Martin Jak (-^-) en Joop de Jong (-f) en tenslotte nam in 1953 "Hereboer" en later makelaar Henk Butzelaar van "de Melm" de zaak als voorzitter over. Al direkt werd er een 4e elftal opge geven aan "de Bond" en de jeugd afdeling floreerde. Er kwam zelfs een heus huishoudelijk reglement. In 1956 werd het 30-jarig bestaan wat sobertjes gevierd. Want wat is uitein delijk 30 jaar, en tenslotte kwam men om te voetballen. Dieptepunt "Men moet eerst door een dal om de volgende berg te kunnen bestijgen". Dat zal wel een Oostenrijks gezegde zijn dat zo maar bij ons opkwam. Zeker is dat het spontaan van toe passing is op onze vereniging. Want ondanks die opbouw van onderaf, ondanks een florerende en groeien de jeugdafdeling onder Ben Mulder f en Henny Geurts, later opgevolgd door "Meester" Piet Jansen, degradeerde het eerste van BDC naar die (vervloek te) 2e klasse afdeling Utrecht. Daarmee, ondanks grote jeugdafdeling, toch maar "even" drie klassen lager spelend dan "konkurrent" SEC! Toch zijn er ook veel positieve dingen te melden. De "intelligentie" in de ver eniging komt tot uiting in de her-op richting en de opbloei van een veel gelezen clubblad "de BDC-er". Elke maand keek "half" Soest uit naar dat blad. dat je bij kapper Van Hees gratis kon lezen, als je geen lid was... en en passant ook je haar even geknipt moest worden! team zich met moeite kon handhaven in de eerste klasse werd in 1948 toch méér sukses geoogst. BDC deed mee aan het jubileum-kroningstoernooi van de KNVB. Na een reeks wedstrijden kwam BDC zelfs in de finale die in het DOS-stadion (het oude F.C.Utrecht- stadion) gespeeld werd. Men stond onder druk van de favorietenrol en bezweek daaraan: een zwakker voet ballend Wijk bij Duurstede (nu op genomen in CDW) won doeltreffend met 2-0. Een teleurstelling voor de enor me supportersschare die naar Utrecht getogen was. Het volgende jaar plukte het tweede elftal de vruchten van de noeste op- bouw-arbeid van het toenmalige be stuur. Het tweede elftal werd kampi oen met meer dan 100 doelpunten. Dat komt ook het spelpeil in het eerste ten goede. Het elftal dat kampioen werd van de tweede klasse met promotie naar de eerste klasse onder trainer Chr. Chris- toffel. Het zal geestelijk adviseur Pastoor Lommersee f(en met hem velen) een grote vreugde geweest zijn toen BDC in 1960 weer le klasser werd onder trainer Christoffel uit Weesp. een militair "op" Soesterberg met een C- diploma! Na een slopende kompetitie kwam de beslissingswedstrijd tegen Scherpen- zeel in Doorn. In een moordende strijd trok BDC aan het langste eind met 4-3! Een grote supportersschare (zelfs velen met de fiets) was naar Doorn getogen en vierde terecht feest! G. A. Hom DVS Soest maakt een moeilijk seizoen door. Vorig seizoen met 17 overwin ningen, één gelijkspel en slechts twee nederlagen te sterk voor de le klasse. Nu in de hoofdklasse 9 nederlagen, één gelijkspel en slechts één overwin ning. Nu bleek het Bilthovense Overvest aan het slot van de wedstrijd weer over de beste papieren te beschikken. Tot na de rust stonden de partijen op gelijke hoogte n.1. 2-2 door twee goals van de jeugdige Erwin Vogel. Met nog tien minuten te spelen ging DVS weer in de fout en begon te gre tig aan te vallen. Het geroutineerde Overvest strafte dit gelijk af en via Kickie Stockhuyzen scoorde Overvest in de slotfase drie maal en bepaalde de eindstand op 5-2 in het voordeel van Overvest. hvs 7«1 zich binnenkort gaan hp. raden over de toekomst van de club. Vast staat in ieder geval dat Jan van de Wielen (i.v.m. werkzaamheden) en René Ribberink (tijdgebrek) volgend seizoen stoppen met zaalvoetbal. Voor het zover is zal de club er alles aan doen om de competitie tot het laatst toe spannend te houden. DVS krijgt nog met beiden promotie- kandidaten n.1. ESS Brouwer en Huus- sen De Bilt te maken, maar ook met me de degradatiekandidaten Krooster Boys en Odijk. Programma: vrijdag 7 maart aanvang 20.00 uur. In dorpshuis De Bilt speelt DVS tegen garage Overvecht. Maandag 10 maart aanvang 20.00 uur. in sporthal Odijk tegen Odijk. ESS Brouwer l heeft (even) afstand moeten doen van de koppositie. Tegen Garage Overvecht leden zij een onno dig 5-4 nederlaag. De Brouwer Boys speelden een rommelige wedstrijd. Bij de rust keken zij tegen een 3-0 achter stand aan. Daarna begonnen zij pas be ter te voetballen. Na een mooie over stap van Ronald de Rooy scoorde Tim Torsing 3-1. Een strafschop werd door keeper Jack Nagtegaal ingeschoten: 3-2. Een minuut later werd het zelfs 3-3. Een goede combinatie tussen Wil lem de Vries en Nico Brouwer werd door eerstgenoemde afgerond. Over vecht liep uit tot 4-3, maar Nico Brou wer soleerde tot 4-4. In de laatste mi nuut was het toch nog Overvecht dat aan het langste eind trok: 5-4. Vier ploegen, waaronder Brouwer 1, blijven de dienst uitmaken in de Hoofdklas se A. ESS Brouwer 2 verslaat laatste concur rent. Tegen het op de tweede plaats staande Krooster Boys 3 liet Brouwer duidelijk blijken over de sterkste ploeg in deze reserve 1ste klasse te beschikken. De 5-1 eindstand was nog maar een zwak ke afspiegeling van het krachtsverschil. Voor de pauze speelde Brouwer een prima wedstrijd- De verdediging sloot perfect en aan Krooster Boys werden weinig kansen wegegeven. Ed Brou wer zorgde al na één minuut met een frommelgoal voor 1-0. Ed Westbroek en Willem Turksma schoten 2-0 en 3-0 binnen. Na een aantal snelle combi naties tussen Timo Braaksma en Bert Huisman scoorde laatstgenoemde 4-0. Na de pauze verslapte de concentratie enigszins, maar bleef Brouwer veel sterker. Timo Braaksma zorgde met een mooi schot voor 5-0. Doelman Bert Lüschen dacht uit een toegeken de penalty zijn tweede seizoenstreffer te kunnen maken. Hij schoot over. Aansluitend kon Krooster Boys profite ren door de eer te redden: 5-1. SVM Boys 5-ESS Brouwer3: 8-3 Brouwer had in Maartensdijk geen kans tegen SVM Boys. Zij hadden dit aan hun eigen spel te wijten. Brouwer speelde rommelig en met te weinig overleg. De goed keepende Henny Schoonewoerd behoedde Brouwer voor een nog grotere nederlaag. Ed West- .Alleen voor de Al - en .42 was er voet bal mogelijk. Zij speelden vriend schappelijk in en tegen Hilversum. Voor de overige elftallen was er een filmvoorstelling in het Paviljoen, en ook 's middags was er genoeg te doen. De dames-junioren en F-pupillen kon den zich in de zaal helemaal uitleven. Tenslotte was er 's avonds zaalvoetbal in C-drie voor E-pupillen en B-ju nioren. De A2 speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen Hilversum A2. Een sterk gehavende A2 kon aardig tegen stand bieden, maar kwam helaas toch niet verder dan een 3-2 nederlaag. Doelpunten waren van B-junior Peter Sukel en Michel Vlaswinkel. Ook de Al speelde tegen Hilversum. In de eerste helft was Hilversum beter, en zij kwa men d.m.v. een snel uitgevoerde counter op een 1-0 voorsprong. Soest probeerde in de tweede helft snel orde op zaken te stellen, maar paal. lat en katachtige reflexen van de Hilversum mer keeper stonden een draw in de weg. Toch een goede wedstrijd van s.o.Soest Al. De filmvoorstelling in de kantine werd door veel leden bezocht. Voor de ko mende zaterdag, bij algehele afgelas ting. zal er een bingo georganiseerd worden. De jeugdactiviteitencommis- sie heeft al diverse sponsors voor mooie prijzen kunnen strikken, en men verwacht daarom een grote opkomst. Zaterdagavond is er dan ook de laatste zaal voetbalavond in C-drie. Deze laatste avond is weer bestemd voor de F-pupillen. en A-junioren. De A- junioren zullen er, net zoals de twee vo rige avonden weer een echte voetbal happening van maken. Voetballiefheb bers wordt aangeraden een kijkje te komen nemen. Zo is er elke week voor elk lid van s.o.Soest wat te beleven. Hetzij in de zaal, hetzij op het trainingsveld, hetzij in de kantine. Informatie over s.o. Soest kan men inwinn bij A. Aarts, tel.:23596. A-Junioren: Jonathan 1 - Soest 1 14.30 uur Soest 2 - Hooglanderv. 1 14.30 uur Roda 3 - Soest 3 14.30 uur Soest 4 is vrij B-Junioren: Roda 1 - Soest 1 13.00 uur Soest 2 - APWC1 12.45 uur TOV 1 - Soest 3 12.45 uur Soest 4 - Hooglanderv. 2 12.45 uur C-Junioren: Soest 1 - AmersfBoys 1 15.00 uur Hooglanderv. 1 - Soest 2 13.00 uur Hees 1 - Soest 3 14.30 uur Soest 4 -IJsselm. vogels 6 13.15 uur D-Pupillen: KVVA1 - Soest 1 13.00 uur Soest 2 - Eemdijk 1 11.00 uur Hoogland 2 - Soest 3 12.00 uur KVVA 3 - Soest 4 12.00 uur E-pupillen Soest 1 - IJsselm. vog. 1 10.00 uur Soest 2 - SEC 2 10.00 uur Soest 3 - IJsselm. vog. 4 11.00 uur F-Pupillen: Hoogland l - Soest 1 10.00 uur Quick2-Soest2 12.00uur Roda 6 - Soest 3 11.00 uur Dames-Junioren Soest 1 - Patria 1 10.00 uur broek, Robbie Jansen en Ben Roedelof maakten de Soester treffers. Programma: Vrijdag 28 februari: KNVB sportcentrum Zeist 19.00 uur ESS Brouwer 4 - CDN 3 Maandag 3 maart Lindenhof - Odijk 19.45 uur ESS Brouwer 1 - Odijk 1 Maandag 3 maart Jan Weverhal - Zeist 21.20 uur Krooster Boys 4 - ESS Brouwer 2. Maandag 3 maart Jan Weverhal - Zeist 22.10 uur Krooster Boys 3 - Ess Brouwer 3. Zaterdag 1 maart 08.00-13.00 uur Nevobo volleybal 13.00-23.00 uur KVO/Eemvogels korfbal Zondag 2 maart 10.00-17.00 uur B.D.C. Soest handbal 17.00 - 22.00 uur M.H.C. hockey Zaterdag 1 maart 09.00-12.00 uur Badso badminton 17.00-20.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 2 maart 09.00-18.00 uur Badso badminton Zaterdag 1 maart 09.00-17.00 uur Selby badminton 17.00-22.00 uur s.o.Soest voetbal Zondag 2 maart 12.00-15.00 uur Selby badminton 15.00 - 22.00 uur M.H.C. hockey Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 De afgelopen week is door de lande lijke Shotteams zeer wisselend gepresteerd. Bij de senioren won Shot 1 zeer ruim van Swift Deventer, maar liep Shot 2 in Amsterdam tegen haar eerste nederlaag op. Bij de jeugd be hield Shot 1 haar koppositie door in Zwolle te winnen van Seine Meubelen, maar leed Shot 2 een kansloze neder laag tegen Velp 1. Heren Shot 1 - Swift 2 9-1 Het le herenteam behaalde voor de derde keer een zeer ruimte overwin ning. al was dat dit keer niet zo ver wonderlijk. De toch al niet zo sterke tegenstander uit Deventer verscheen namelijk met twee invallers achter de tafel. Hierdoor waren alleen de partij en tegen de Deventer kopman Hel- mich het aanzien waard en dit werden dan ook hele leuke wedstrijden. René Daselaar moest zelfs zijn meerdere er kennen in Helmich, terwijl Dirk Schui ling en Bart Lefel maar zeer nipt won nen. Bart Lefel won zelfs met de vrij unieke standen 29-27, 29-31 en 21-19. De overige wedstrijden werden echter zeer ruim door de Shotspelers gewon nen, zodat de 9-1 eindstand geenszins geflatteerd was. Tafeltennishuis 1 - Shot 2 6-4 Het 2e herenteam kon de goede lijn van de afgelopen weken in Amsterdam niet voortzetten. Tegen medekoploper Tafeltennishuis werd ietwat onnodig verloren, temeer daar de Amsterdam mers niet in hun sterkste opstelling verschenen. De Soester kopman Ger- hard Busch. vorige week nog goed voor een hattrick kon tegen de verdedigend ingestelde Amsterdammers zijn draai niet vinden en kwam niet verder dan één zege. Ook Bert van Velzen won één partij, terwijl Berend Jonker met twee overwinningen nog het best op dreef was. Het altijd zo belangrijke dubbelspel ging ook nu weer verloren. Shot 3 - VEV 2 2-8 Het belangrijke duel om de degradatie in de hoogste afdelingsklasse is voor Shot 3 op een geweldige deceptie uitge lopen. Het technisch zeer vaardige Shot 3 laat het keer op keer op de be slissende momenten afweten en zag tegen VEV vrijwel alle games met twee punten verschil verloren gaan. Alleen Eddy Gaytant kon met twee overwinningen nog wat terugdoen. Shot 3 zal snel het zelfvertrouwen moeten herwinnen om alsnog boven de rode streep te geraken. Jeugd: Seine Meubelen l - Shot 13-7 Het le jeugdteam blijft zeer degelijk haar partijen winnen en is tot dusverre nog ongeslagen. In Zwolle werd ook het Koning Winter blijft in Nederland re geren en dat betekent dat de SEC- jeugdspelers weer niet in het veld kon den komen. Ondanks deze lange win terstop lukt het de actieve SEC- jeugdcommissie toch weer steeds om een attractief alternatief programma samen te stellen. Afgelopen zaterdag was er voor de pupillen een 'snert' cross georganiseerd. De opkomst van de spelers was bijzonder groot. Over een parcours bij het SEC-sportcomplex werd gestreden om de le plaatsen. Bij de F-pupillen was Michel Scheerhoom de snelste en werd Bart v.d. Bunt 2e. Bij de D- en E-pupillen was het Jasper Grendel die voor Olaf Hop beslag legde op de le plaats. Na afloop van de cross werden de pupillen in he clubhuis ont haald op lekkere soep. Vervolgens werd de video ingeschakeld en konden zij kijken naar een spannende film. De A- en B-junioren gingen naar Maarsen- broek, alwaar zij zich een middag ver maakten in het recreatiebad. Ook bij deze groep was de animo groot voor deze ontspannende middag. Ook op deze voetballoze zaterdag werd weer eens bewaarheid dat de jeugd bij SEC goed zit. want de actieve jeugdcom missie zorgt er voor dat er altijd wel wat te doen is. Hoewel het niet in de lijn der verwach ting ligt dat er a.s. zaterdag weer voor de competitie gevoetbald wordt, laten we hieronder toch het vastgestelde pro gramma voor die dag volgen CJW Al - SEC Al SECA2-KWAA2 SEC B2 - Hoogland B3 SEC Cl - HVC Cl KVVA C2 - SEC C2 WZ C3 - SEC C3 SEC Dl - Roda Dl Hoogland D4 - SEC D2 Am. Boys El - SEC El Soest E2-SEC E2 Hoevelaken Fl - SEC Fl SECF2- WZA F3 16.00 uur 14.00 uur 13.00 uur 12.00 uur 11.15 uur 11.45 uur 11.00 uur 11.00 uur 12.00 uur 10.00 uur 10.00 uur 10.00 uur lastige Seine Meubelen verslagen via drie zeges van Aksel van Elteren, twee van Hugo Blom en één overwinning van Marcel Jansen. Shot 2 - Velp 12-8 Het 2e jeugdteam werd door de neder laag tegen koploper Velp zo goed als kansloos voor het kampioenschap. Te leurstellend was tegen Velp niet eens zozeer de uitslag, als wel het vertoonde spel dat taktisch en technisch onder de maat was. Alleen André van Vugt en Michiel van Raadshooven wonnen iederéén partij. Sjaardema 1 - Shot 3 3-7 Het 3e jeugdteam herstelde zich bij zonder knap van de nederlaag van vo rige week door nu in Oegstgeest het sterke Sjaardema te verslaan. Frank Redel won één partij, Martin Fransen twee, terwijl het verdedigende spel van Robbie Houtgast zijn tegenstanders op nieuw te machtig was. Tafeltennis aanstaand weekend Voor zaterdag 1 maart staan er twee zeer belangrijke wedstrijden op het programma. Het le herenteam treedt in Tilburg aan tegen de ongeslagen koploper Irene en zal in eider geval niet mogen verliezen om nog kans op het kampioenschap te houden. Het 2e herenteam ontmoet in de Shotzaal aan de Heideweg opnieuw een Gooise tegenstander, het Hilversumse Poker Face. Deze wedstrijd, die opnieuw zeer spannend belooft te worden, begint om - 17.00 uur en toeschouwers zullen geen spijt krijgen van hun gang naar de Shotzaal. Voor alle inlichtingen over de ttv Shot kan men terecht bij Bart van der Wal, tel. 16261 en Jan van Asch, tel. 19028. Overige uitslagen senioren: Shot 5 - Good Luck 5:10-0, Shot 6 - Quick 10: 5-5, Elan 3 - Shot 8: 8-2, Shot 10 - Tovo 79-1, Shot 11 - Almeerspin 410-0, Shot 12 - ATC 8; 6-4, Metac 3 - Shot 139- 1, Bijmaat 7 - Shot 14:2-8, Shot 15 - Fox- boro 27-3, Shot 16 - Victoria 165-5. Overige uitslagen jeugd Huizen 3 - Shot 4:3-7, Shot 5 - Niké 13-7, Shot 6 - Bunschot 2: 3-7, UBTV 1 - Shot 7:9-1, ShotS-VEV 2:8-2. Klaverjassen bij SEC Maandag 3 maart a.s. is er weer kla verjassen bij SBC in het clubgebouw aan de Bosstraat. Aanvang 20.00 uur Inschrijfgeld 2,50 p.p. Leden, dona teurs en begunstigers en leden van de supportersvereniging 'Groen/Wlf met hun introducees zijn van harte welkom. Zaterdag 1 maart WZ'49 11.30 uur JS V 2 - WZ 2 12.00 uur Lelystad 4 - WZ 3 14.30 uur WZ 4 - Scherpenzeel 3 12.00 uur WZ 6 - Lelystad 10 14.00 uur Bloemenkwartier 9 - WZ 7 SEC 14.30 uur SEC 2 - Zeewolde 2 12.00 uur Laren 3 - SEC 3 HEES 14.30 uur Hees - Velox 12.00 uur Hees 2 - SVM Boys 2 12.30 uur Geinoord 5 - Hees 3 12.00 uur Hees 4 - Hierden 4 12.00 uur Roda 5 - Hees 5 SOESTERBERG 1430 uur pc-Soesterberg SS uur Soesterberg 2 - CDN 2 14.00 uur Soesterberg 3 - Cobu Boys 3 Zondag 2 maart S.O.SOEST 14.30 uur Soest - Scherpenzeel uur Saestum 3 - Soest 3 12.00 uur Olympla 4 - Soest 4 10.30uurLW 4. Soest 7 9.30 uur Soest 9 -Olympla 5 uur Soest 10 - 't Gooi 6 12.00 uur Soest 12 - Olympia 8 12.00 uur Soest 13. Delta 5 14.30 uur Soest 14 - LW 8 14.30 uur Soest 15 - De Vesting 10 SEC "•?Suur Vreeswijk- SEC 11.30 uur CDW 2-SEC 2 11.30 uur WOG 3 - SEC 3 SOESTERBERG Damesvoetbal Zaterdag l maart 9.45 uur TOV-WZ Zondag 2 maart 14.30 uur LW. Soest 14.30 uur Hertha - SEC De rekreatie-afdeli vereniging Pijnenb seert op zondag 2 ni Üjkse voorjaars-Pij Het is sinds de eerï in het najaar van keer, dat deze pof gehouden. De Pijn van de zgn. Top Tic voor geldende for voor optimale kwal Het parcours van c zich naar verwacht nemers zal inschri weer uitgezet in he gebied van het land Goed begaanbare vrij parcours zor§ aangenaam loopple Men dient zich in kantines van de sj gelegen aan het straat in Soest. De len ook dit jaar vanaf de nieuwe AV Pijnenburg, ev het einde van de Bc De afstanden waa plaatse kan inschri zijn: 2%, 5, 10 en 2 zijn als volgt: 11 12.00 uur - 21 km. 10 km. De deelnemers at tweemaal de rond parkoers van de en bestaat uit 3 ron Gezien de vele d wacht worden v< satie iedereen om zigtezijn. Voor iedere deelr In Scharzwó De Soester langla Schotanus heeft z Zwarte Woud (Zi den Schwarzwalc zeer goede presta 150e te eindigen deelnemers tellen De eerste 200 aar deze marathon ir nomen, hetgeen e tie betekend voc komend jaar. Schotanus, voor komend als senic teraan, handhaaf tatie voor de der< maal in de elitekl De Schwarzwald langlaufwedstrij( Schönach naar door hem afgel 4.09.50 uur. De uit Hinterzarten Duitse langlauf marathon af in 3. De weersomsi gunstig, de sr zeer moeilijk, peratuurverschil gens tot 3° C BDC verkeert n> tiegevaar op de 2 onder SDOL en twee punten mii en nog drie wed thuiswedstrijd v topper Takt ruir BDC de wedstrij tegemoet, gezie len tegen Athon De eerste aanv; van coach Koos goed afgemaak stra: 0-1. De eer beide teams aa score ging geli Berg werd in d gestopt en via s Dijk liep BDC de le helft vee drongen, kon v onderscheppen terlij k duo hielc dediging. Aanv£ goed benut. Ru Verwachtend d slaan begon ee aan de 2e he Ada van Hall rijke Hoekstra hoge schoten 7 met slaande h pen. BDC ver 7-11. Aan de cirkel die Karin Kaï goed benutten grimmig. Toei een BDC-ster meende de Tal ceerde. De moeite het ag ploegen in go« een break via Anke Pronk er eerste de stan Met een einds sief keepersw BDC bewezen thuis te horen N.B. Het ve; BDC - HMS/A geplaatst weg baarheid van Uitslagen zal bruari Jongensadsp. Voice - B.D.C Welpen I B.D.C. I - Lek Damesjun. I B.D.C. I-E.1V Herensen. I B.D.C. I-H.1V Meisjesadsp. B.D.C. I -H.1V Jongensadsp Amersfoort - Meisjesadsp. B.H.C. - B.D. Dames jun. 2 Nederhorst - Welpen 2 Corbulo - B.E Damessen. 2 B.H.C. - B.D. Damessen. I Takt-B.D.C Herensen. 2 E.M.M.-B.I Damessen. 3 A.A.V. -B.D 1

Soester Courant | 1986 | | pagina 14