Pijnenburgcross op zondag 2 maart WOENSDAG 26 FEBRUAR11986^ SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 15 ATLETIEK Pijnenburgatleten vooraan in Treekercross 'Elitetijd' door Andries Schotanus HANDBAL Takt'68 - BDC dames: 13-16 Soester Courant. Soesters kan niet! Pupillentoernooi VVZ'49 groot succes VVZ'49-Jeugd- nieuws Rommelmarkt A. V. Pijnenburg Clubkampioenschap pupillen op Petersbaan SCHAATSEN Bingo-avond autocrossteam CTS Hockey meisjes B2 kampioen Meisjes A2 MHC Soest zaalhockeykampioen Soester scholen streden om provinciale schooldamtitel Goed weekend voor SoVoCo VOLLEYBAL Verrassende overwinning Red Stars BASKETBAL WANDELSPORT Winterwandeltocht Olympia De rekreatie-afdeling van de Atletiek vereniging Pijnenburg in Soest organi seert op zondag 2 maart a.s. haar jaar lijkse voorjaars-Pijnenburgcross. Het is sinds de eerste Pijnenburgcross in het najaar van 1977 voor de 18e keer, dat deze populaire cross wordt gehouden. De Pijnenburgcross is één van de zgn. Top-Tien-Lopen en de hier voor geldende formule staat garant voor optimale kwaliteit. Het parcours van deze loop, waarvoor zich naar verwachting een 800-tal deel nemers zal inschrijven, is als vanouds weer uitgezet in het prachtige natuur gebied van het landgoed Pijnenburg. Goed begaanbare paden en een auto vrij parcours zorgen weer voor veel aangenaam loopplezier. Men dient zich in te schrijven in de kantines van de sportakkommodaties gelegen aan het einde van de Bos straat in Soest. De start en finish zul len ook dit jaar weer plaatsvinden vanaf de nieuwe atletiekbaan van AV Pijnenburg, eveneens gelegen aan het einde van de Bosstraat. De afstanden waarvoor men zich ter plaatse kan inschrijven vanaf 10.30 uur zijn: 2Vi, 5, 10 en 21 km. De starttijden zijn als volgt: 11.30 uur - 2% km.; 12.00 uur - 21 km. en 12.05 uur - 5 en 10 km. De deelnemers aan de 10 km. lopen tweemaal de ronde van de 5 km. Het parkoers van de 21 km. is gewijzigd en bestaat uit 3 rondes van 7 km. Gezien de vele deelnemers die ver wacht worden verzoekt de organi satie iedereen om vroegtijdig aanwe zig te zijn. Voor iedere deelnemer is een fraaie voor deze cross ontworpen herinnering beschikbaar. De kosten van inschrijving zijn: 2% Km- - 3,50; 5 en 10 km. - 5,- en 21 km.-ƒ10,-. Voor deelnemers die geen prijs stellen op een herinnering staat de mogelijk heid open om in te schrijven tegen een gering bedrag aan administratiekosten. Meer informatie is te verkrijgen bij: Jan Veen, tel. 02155 - 17313 en Nelleke Boissevain, tel. 02155-18641. Terwijl het merendeel van A.V.Pijnen burg's lange afstandsgroep zich in trai ningskamp te Burghhaamstede voor bereidde voor het Nederlands veldloop kampioenschap van a.s. weekend, wa ren Erik Bos en Harry van Brum- melen van de partij in de Treeker cross te Amersfoort. Voor dit evene ment, één van de zwaarste in zijn soort, niet zozeer vanwege de moei lijkheidsgraad van het traject, maar door de lengte van het parkoers te we ten 10 Engelse mijlen, hadden zich 180 deelnemers aan de start gemeld. Tussen enkele nationale toppers en veel regionaal ttalent bleef Erik Bos prima overeind. Hij werd 9e in 56 min. en 16 sec. Harry van Brummelen wist zich ook in de prijzen te lopen. Voor hem een 16e plaats in 58 min. en 5 sec. In Scharzwalder Skimarathon De Soester langlaufer/rolskiër Andries Schotanus heeft zondag j.1. in de in het Zwarte Woud (Zuid-Duitsland) gehou den Schwarzwalder Skimarathon een zeer goede prestatie geleverd door als 150e te eindigen van het in totaal 3000 deelnemers tellende veld. De eerste 200 aankomenden worden in deze marathon in de eliteklasse opge nomen, hetgeen een gunstige startposi tie betekend voor de marathon van komend jaar. Schotanus, voor het laatste jaar uit komend als senior en volgend jaar ve teraan, handhaafde zich met deze pres tatie voor de derde achtereenvolgende maal in de eliteklasse. De Schwarzwalder Skimarathon, een langlaufwedstrijd over 60 km. van Schönach naar Hinterzarten, werd door hem afgelegd in een tijd van 4.09.50 uur. De winnaar, Peter Zipfel uit Hinterzarten en vm. lid van de Duitse langlauf kernploeg, legde de marathon af in 3.17.07 uur. De weersomstandigheden waren gunstig, de sneeuwomstandigheden zeer moeilijk. De optredende tem peratuurverschillen van -5° C 's mor gens tot 3° C in de middag zorgden 0 Andries Schotanus in aktie. In to taal moet in de Schwarzwalder Skima rathon 1300 m. hoogteverschil worden overbrugd. voor zeer 'stompe sneeuw' wat leidde tot grote waxproblemen bij veel deel nemers. Van de 3000 gestartten bereikten slechts 2300 de finish. BDC verkeert nog steeds in degrada tiegevaar op de 3e plaats van onderen, onder SDOL en Geel-Zwart, die beide twee punten minder hebben dan BDC en nog drie wedstrijden te spelen. De thuiswedstrijd werd destijds door sub topper Takt ruim gewonnen. Toch trad BDC de wedstrijd met enig vertrouwen tegemoet, gezien de twee gelijke spe len tegen Athomic en HMS/Achilles. De eerste aanval was voor de dames van coach Koos v.d. Deijssel en werd goed afgemaakt door Marijke Hoek stra: 0-1. De eerste tien minuten bleken beide teams aan elkaar gewaagd. De score ging gelijk op tot 3-3. Bea v.d. Berg werd in de break 3 x foutief af gestopt en via strafworpen door Ria v. Dijk liep BDC uit naar 3-6. BDC, in de le helft veel in de verdediging ge drongen, kon veel aanvallen van Takt onderscheppen, maar het scheidsrech terlijk duo hield BDC fluitend in de ver dediging. Aanvallend werden de kansen goed benut. Ruststand: 6-8. Verwachtend dat Takt hard terug zou slaan begon een geconcentreerd BDC aan de 2e helft. Takt scoorde 7-8. Ada van Hall (vanuit de hoek) en Ma rijke Hoekstra (opbouw) tekenden met hoge schoten 7-10 aan. Takt probeerde met slaande handen BDC af te stop pen. BDC verdiende een strafworp: 7-11. Aan de cirkel bleken gaten te vallen die Karin Karwoczik en Ada v. Hall goed benutten: 8-13. Takt verdedigde grimmig. Toen voor de zoveelste keer een BDC-ster tegen de vlakte ging- meende de Takt-coach dat BDC provo ceerde. De scheidsrechters hadden moeite het agressieve spel van beide ploegen in goede banen te leiden. Met een break via goed samenspel tussen Anke Pronk en Bea v.d. Berg bracht de eerste de stand op 10-14. Met een eindstand van 13-16 en explo sief keeperswerk van Ida Pronk heeft BDC bewezen tenminste in deze divisie thuis te horen. N.B. Het verslag van de wedstrijd BDC - HMS/Achilles is deze week niet geplaatst wegens de volstrekte onlees baarheid van de kopij. Uitslagen zaterdag 22 en zondag bruari: Jongensadsp. 2 Voice - B.D.C. 2 Welpen I B.D.C. I - Lekstad Damesjun. I B.D.C. I -E.M.M. Herensen. I B.D.C. I-H.M.S./A. Meisjesadsp. I B.D.C. I -H.M.S./A. Jongensadsp. I Amersfoort - B.D.C.I Meisjesadsp. 2 B.H.C. - B.D.C. 2 Damesjun. 2 Nederhorst - B.D.C. 2 Welpen 2 Corbulo - B.D.C. 2 Damessen. 2 B.H.C.-B.D.C. 2 Damessen. I Takt-B.D.C. I Herensen. 2 Wedstrijdprogramma zaterdag 1 en zondag 2 maart. Uitwedstrijd zaterdag 1 maart 13.50 uur Meisjespup. B.D.C. - Voice Thuiswedstrijden zondag 2 maart 10.00 uur Jongenspup. B.D.C. 2 - H.V.N.O. 10.45 uur Meisjesadsp. B.D.C. 2 - Celeritas 2 11.30 uur Damesjun. B.D.C. 2 - Olympia 12.25 uur Damessen. B.D.C. 2 - Break Out 13.30 uur Damessen. B.D.C. 1 - Amsterdam 15.00 uur Herensen. B.D.C. 1 - Tachos 16.10 uur Jongensadsp. B.D.C. 1 -Limvio Uitwedstrijden zondag 2 maart 10.00 uur Jongenspup. H.M.S./A. - B.D.C. 10.45 uur Meisjesadsp. 1 Fortissimo - B.D.C. 1 10.50 uur Herenjun. A.A.V. - B.D.C. 11.50 uur Herensen. 3 A.A.V. 3-B.D.C. 3 11.50 uur Damesjun. l Laren - B.D.C. 1 12.45 uur Welpen 1 Fortissimo - B.D.C. l Woensdag 19 februari j.1. was er op nieuw in sporthal Beukendal een jeugd- voetbaltoernooi voor alle VVZ'ers. Bij de allerkleinsten was na een zeer span nende strijd het team van Ajax de sterkste, bestaande uit: Rubin de Goe de, Ruud van der Leij, Jesse Velthuis, Paul Jochem Vegter, Robin Duit en Hidde Reitsma. Bij de oudere pupillen was het Spanje dat onbetwist de beste was. Zij wonnen alles, zowel in de voor ronde als in de finale. De volgende ster ren vormden het winnende team van Spanje: Gert-Jan Idenburg, Jeroen Akkerman, Ecait Kurt, Raimond Bos huizen, Kim Hoo Keung en speler/kee per Peter Brouwer. Daarna speelde een gekozen sterren team tegen de begeleiders, waarbij de leiders aan het langste eind trokken en Foto: Goos van der Wilt De VVZ-pupillen in Beukendal. met 4-3 de winst binnenhaalden. Het jeugdbestuur kijkt mede dankzij de enorme opkomst met voldoening hierop terug en bedankt de helpers bij dit geslaagde evenement: Frans Els- hout, Puck Vos, Evert Kaats, Gert Treels, Rob Duit, Jos Brouwer en Ton van Wijk. Voorjaarscollectie lamswol in 10 nieuwe kleuren vanaf f49,50 (div. modellen) ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 I 4 Na opnieuw een voetballoos week-end met slechts wat partijtjes binnen in de zaal, ziet het er op dit moment niet naar uit dat het a.s. zaterdag anders zal zijn, maar men weet het nooit, dus vandaar onderstaand programma: Wedstrijdprogramma 1 maart: VVZA A2 - VVZ'49 Al uit 15.00 uur CJVV Bl - WZ'49 Bl uit 15.00 uur VVZ'49 B2 - Sova'54 Bl thuis 13.00 uur VVZA Cl - VZ'49 Cl uit 12.00 uur VVZ'49 C2 - APWC Cl thuis 15.00 uur VVZ'49 C3-SEC C3 thuis 11.45 uur VVZ'49 Dl - Achterv. Dl thuis 11.00 uur Spakenb.D2-VVZ'49 D2 uit 11.00 uur VVZ'49 El - Hoogland E2 thuis 10.00 uur CJVV F1 - VVZ'49 F1 uit 10.00 uur APWC F1-WZ'49 F2 uit 12.00 uur A.V. Pijnenburg houdt op zaterdag 5 april zijn eerste lustrum Rommel markt. Voor de 5e maal zullen de leden van A.V.Pijnenburg proberen weer een flink bedrag bijeen te krijgen. Dit is nodig want A.V.Pijnenburg heeft haar atletiekbaan zonder gemeentelijke subsidie gerealiseerd en wie kan dit in Soest ook zeggen? Om alle kosten van onderhoud e.d. te betalen en aan eventuele uitbreiding te gaan denken, heeft A.V.Pijnenburg veel geld nodig. Vandaar deze rommelmarkt op 5 april in de hal van Ben Rademaker aan de Industrieweg/hoek Kostverlorenweg. U kunt iedere zaterdagmorgen aldaar uw spulletjes inleveren tussen 11 en 12 uur. Ook kunnen de spulletjes worden opgehaald. Even bellen met René van Zee, tel. 11525 na 19.00 uur. Inleveren kan ook bij de volgende adressen: B. van Os, Middelwijkstraat 20, J. Schlebaum, Eikenlaan 2, Nelleke Boissevain, Kuyperstraat 9, René van Zee, Ereprijsstraat 209 en Wim van Dorresteijn, Luytenaarpad 55. E.M.M. - B.D.C. 2 Damessen. 3 A.A.V. - B.D.C. 3 23 1e- 6-20 8- 3 4- 8 16-10 6- 1 16-22 6- 5 14-5 6- 3 12- 7 13-16 19-14 9- 3 Het clubkampioenschap van de pupil len van schaatsvereniging Eemland is evenals vorig jaar gehouden op de Pe- Vorige week maandagavond was het dan weer zo ver. Onder luide aanmoe digingen van ouders en andere familie leden werd er hevig strijd geleverd om zo hoog mogelijk te eindigen. Het was jammer dat er enkele zieken waren, waaronder ook kanshebbers voor de eerste 3 plaatsen. De kinderen reden een sprint en 2 klei ne ronden. Door hun tijden bij elkaar op te tellen is de volgende uitslag ontstaan Jongens categorie A: Peter v.d. Heuvel Edwin Zijderveld Örjan Kers Dennis Karssen Pieter v.d. Herik Patrick Kortwijk Auke v. Marle Mark onder de Linden Brian Kortwijk Pepijn Bosman .4 sec. .4 sec. .4 sec. :.4sec. l.O sec. 100 104. 121. .8 sec. .0 sec. b. Jan üoosi tvramer xöo.a sec. 7. Jeroen Oosterhuis 136.7 sec. 8. Bas v.d. Coterlet 143.5 sec. 9. Jurien v. 't Klooster 146.1 sec. 10. Rik Klinkhamer 156.5 sec. Meisjes categorie B: 1. Agnes Carton 100.0 sec. 2. Bianca v.d. Hoek 109.8 sec. De nummers 1 wn 2 uit de categorieën A en B, t.w. Peter v.d. Heuvel, Edwin Zijderveld, Angeline Lam, Eileen Hof man, Dennis Hilhorst, Jeroen ten Kley, Agnes Carton en Bianca v.d. Hoek mo gen meedoen aan het clubkampioen schap van de groten, welke gehouden wordt a.s. vrijdagmiddag van 16.30 uur tot 19.30 uur op de kunstijsbaan in Utrecht. Alle belangstellenden die de schaats sport en warm hart toedragen zijn van harte welkom om de leden van Eemland aan te moedigen. Meisjes categorie A: 1. Anqeline Lam 2. Eileen Hofman 3. Angelique Petersen 4. Stephari Carton 5. Bianca v.d. Essenburg 6. Nicolette v.d. Heide 7. Manon de Groot 8. Marjolein Bartels 9. Claudia Manten 10. Wendy Hilhorst 11. Tanja Houtgast Jongens categorie B: 1. Dennis Hilhorst 2. Jeroen ten Kley 3. Peter Lamers 4. Arthur Hoogstad 5. Peter Onder de Linden 87.0 sec. 87.8 sec. 92.6 sec. 94.1 sec. 97.5 sec. 99.4 sec. 102.2 sec. 104.9 sec. 120.0 sec. 126.7 sec. 132.6 sec. 95.0 sec. 98.7 sec. 108.0 sec. 111.9 sec. 114.9 sec. Autocrossteam C.T.S. organiseert op vrijdagavond 28 februari a.s. weer een bingo in "De Rank" aan de Soester- bergsestraat 18 te Soest. De zaal is om 19.30 uur open, het begint om 20.15 uur. Er zijn weer mooie prijzen te winnen, terwijl de hoofdprijs een grote rubber boot is. Vernieling aan auto De heer H. J. F. den O. uit Soest meld de de politie vorige week dat een onbe kende dader de antenne van zijn auto had afgebroken. Een ruitenwisser was verbogen. De auto stond geparkeerd aan de Plasweg. Het team van Meisjes B2 van de Mixed Hockey Club Soest is poulewinnaar ge worden van de zaalhockey competitie. Deze zaalhockey competitie, die mét de jaren een steeds belangrijker rol gaat spelen tijdens de winterstop van het veldhockey, begon voor de meisjes als een speels en gezellig tijdverdrijf. In totaal stonden er acht wedstrijden op het programma, her en der in diverse zalen in de omgeving te spelen. De eer ste drie wedstrijden eindigden niet hoopgevend: twee verliezen, één ge lijkspel. De uitslagen mochten echter de pret absoluut niet drukken. Zorgeloos en vol plezier vervolgden de meisjes het programma. Blijkbaar waren de eer ste drie partijen slechts "warming- ups", want plotseling kregen ze de smaak te pakken en wonnen wedstrijd na wedstrijd, vaak met zeer overtui gende cijfers. De laatste wedstrijd vond plaats in Foto: Goos van der Wilt Staand v. l.n. r.Nathalie Kuit, Mar griet Walter, Nicole Peters, Patty Hoenders, Mariëtte Mostert, Caroline Giele. Zittend v.l.n.r.Valerie Peeck, Mignon Peter, Annemijn van der Bosch, Natha lie van Dongen. Liggend v.l.n.r.: Cathie de Wijker- slooth, Ploor Nicolaas. Beukendal en zo gebeurde het dat, dankzij wederom een glorieuze over winning, het team van Meisjes B2 "op eigen bodem" kampioen werd. Vreug de alom. De meisjes kunnen terecht trots zijn op deze zege, die niet in de laatste plaats is voortgekomen uit een enorm fijne teamgeest en doorzettings vermogen. Vanaf 1 maart wordt verder gegaan met de veldhockeycompetitie en ho pelijk gooit Meisjes B2 ook daarin hoge ogen. Meisjes A2 is dit zaalhockeyseizoen on geslagen kampioen van haar poule ge worden. De tegenstand was gering, bijna alle wedstrijden werden met gro te cijfers gewonnen, alleen meisjes Al van Almere (de naaste concurrent) gaf wat meer partij, maar ook deze wed strijden werden - hetzij met wat meer moeite - gewonnen. Reden voor deze ploeg, die de ideale combinatie tussen prestatie en plezier wel gevonden heeft, om het volgend Foto: Goos van der Wilt Staand v.l.n.r.: Francien Appel man, Suzanne v. Nierop, Suzanne Lan ge, Karin Volgers, Claire v. Dongen, Stephanie Fleutge. Zittend v.l.n.r.: Anouk Titulaer, Mari- se Blommers, Liesbeth Paalman, Noor tje Bouma, Machteld Pijnenburg, coach Jetske Leyssius en Wendy Alblas. jaar in een wat sterkere poule te gaan proberen. De OBS Overhees, die op 18 januari j.1. kampioen van de Soester basisscholen was geworden, moest zaterdag j.1. aan treden in Nieuwegein tegen 13 andere scholen uit de provincie, in het toernooi dat georganiseerd was door de provin cie dambond UPDB. Voor de middag maakte men er niet veel van en verkeerde Overhees in de onderste gelederen, misschien door de lege magen. Na de pauze pakte men de zaken anders aan en vergaarde Over hees nog veel punten. Uiteindelijk werd het team 7e in dit zwaarbezet- te toernooi. Diverse scholen hebben damles op het lesprogramma staan en als het daar niet in past, wordt er na schooltijd les gegeven. De scholen met dameles eindigden dan ook op de eerste vijf plaatsen. Eerste werd de Koningin Julianaschool uit Amersfoort, tweede de Pallas Atheneschool, Amersfoort, en derde de Koningin Beatrixschool uit Nieuwegein. Overhees bereikte dus de 7e plaats en de Baamse Guide de Bresschool, die voor het eerst deelnam, een gedeel de 8e plaats. Ook de kampioen bij het voortgezet on derwijs in het DVSB-toernooi van ja nuari, het Baarnsch Lyceum, trad in het strijdperk. Het team liet een paar belangrijke punten liggen bij tegen standers van veel minder allure. Tegen dë Chr. Mavo uit Nijkerk verloor men onnodig een punt en tegen de Talma- school uit Veenendaal zelfs twee. Mis schien kwam het door de spanning, maar uiteindelijk werd men derde ach ter Johan van Oldenbarnevelt uit A- mersfoort en de Chr. Mavo Nijkerk. De Kardinaal Alfrink-mavo uit Soest deed voor het eerst mee en niet onver dienstelijk. Van de eerste vier wed strijden won men er drie en speelde men een remise. Aanvankelijk stond men dus op een gedeelde eerste plaats, maar toen kwamen de koplopers nog, waarvan op rij werd verloren. De Al frink-mavo bleef dus op een vierde plaats steken. Toch proficiat voor dit sympathieke team, dat zich heeft voor genomen volgend jaar zich nog beter voor te bereiden en dan weer een po ging te wagen. Sierdoppen gestolen Mevrouw A.V. uit Soest meldde de poli tie vorige week de diefstal van de vier sierdoppen van de wielen van haar au to. Het voertuig stond geparkeerd aan de Smitsweg. Winst voor alle topteams Het eerste en het tweede damesteam en. ook het eerste herenteam hebben hun wedstrijden dit weekend winnend afge sloten met de maximale winst. Zij won nen met 3-0 en met overtuiging hun wedstrijden. In de districtsklasse liet SoVoCo 3-dames de winst onnodig lig gen in Eemnes, daarentegen verraste SoVoCo 4 de dames van WH uit Har derwijk door met 3-0 te winnen. Heren 2 leed tegen de koploper uit Harderwijk een merkwaardige 3-0 nederlaag. Dames doen het goed Sinds de wat smadelijke nederlaag tegen het Woerdense Valbovol, enkele weken geleden, is de vorm van het eerste damesteam gegroeid. Er wordt met meer overtuiging gespeeld en vooral het positiespel in de verdediging wordt steeds beter uitgevoerd. Abcou de, geen tegenstander van formaat, maar een kat in het nauw, kon hiermee zaterdag kennismaken. Groot was de werklust en de inzet van het team. Ab coude, dat nog wel een 2-1 voorsprong nam in de eerste set, verloor kansloos in drie sets met de sprekende cijfers 3- 15, 0-15, 2-15. Een goede opwarmer voor het duel van zaterdag a.s. als DOS uit Schoonhoven op bezoek komt, met als inzet de kans op promotie naar de eerste divisie. Bunthal 15.00 uur. SoVoCo 2 staat er, net als het eerste team, zeer florissant voor in de derde divisie: twee punten achter de twee leiders uit Barneveld en Wychen. Nummer laatst, het Amsterdamse U.S., kwam op bezoek en stond binnen het uur weer onder de douche15-8,15-9 en 15-6. Voor een echte wedstrijd zijn twee ploegen nodig die kunnen volley ballen en er was er maar één, hoewel de pass tijdens de rally niet altijd even correct aankwam waardoor een te moeilijke opbouw de aanvalskracht niet volledig tot zijn recht liet komen. De dames van SoVoCo 2 blijven volop in de race om de eerste plaats in de derde diverse. Zaterdag op bezoek bij Nivoc in Nieuwegein. Mooie overwinning Mooi in de zin van: mooi meegenomen. Want de wedstrijd verdiende geen schoonheidsprijs. SoVoCo startte voortvarend. In een paar serveerbeur ten was het 11-1 voor de gastheren. De heren uit Woerden kromden de lange ruggen en gingen er eens flink tegen aan. Gevolg: 11-10 na 18 minuten spelen. Weg voorsprong. SoVoCo her vond juist op tijd zijn ritme en wist de eerste set nog te winnen met 15-12. Daarna kwam Valbovol er eigenlijk niet meer aan te pas. Goed werden de opdrachten van de coach uitgevoerd. Diep geslagen serves en smashes waren te moeilijk voor de Woerdense ploeg, 15-8 en 15-7 zorgden voor 3-0. Een vierde plaats met slechts drie punten achterstand op nummer één, het Utrechtse USS. Zaterdag op bezoek bij Spirit in Amersfoort, de hekkesluiter. De districtsklasse Het derde damesteam heeft het in Eemnes een beetje laten afweten. De verwachte furieuze tegenstand bleef in de uitwedstrijd beperkt tot 1set en dat is te weinig om een wedstrijd te winnen. Het team speelde zeer wissel vallig. Werd de eerste set verloren met 15-11, de tweede won SoVoCo met grote overmacht, 6-15 en wat belangrijker was met heel goed volleybal. Maar daarna ward het allemaal wat minder, geen echte harde aanval, wat misver standen in de anders zo goed sluitende verdediging, kortom met 15-11 en 15-12 moesten zij het onderspit delven. De verrassing van de week was de overwinning van dames SoVoCo 4. Harderwijk numrher twee op de rang lijst, is eigenlijk niet echt in de wed strijd geweest. Het Soester team, heeft in een goed gespeelde wedstrijd de reeks nederlagen prima doorbroken. Verheugend was te zien hoe Jeannette Hogehout zich weer uitleefde in de spelbepalende rol die haar was toebe deeld. Langzaam maar zeker groeit haar vorm en de oud-spelverdeelster van het eerste damesteam bewees dat ze op de weg terug is. SoVoCo 4 mag er tevreden mee zijn. Een duidelijke 3-0 overwinning. Tot slot het tweede herenteam dat eveneens speelt in de districtsklasse, dat was zoals we aan kondigden vorige week De wedstrijd van de week Dat was het dan ook bijna geworden. Zonder hoofdaanvaller Jan Visser maar met good-old Wim Endendijk werd tegen de ongeslagen koploper Har derwijk de eerste set verloren, maar in de tweede set namen de Soester heren een duidelijke voorsprong. Via 7-0, 9-2 werd het 14-3 en iedereen ging er eens goed voor zitten. Daar had je dan de wedstrijd van de week met het snoepje van de week voor Harderwijk! Want dat won de tweede set met 15-17. De te leurstelling over het alsnog opgelopen verlies was kennelijk zo groot dat de derde set met 15-1 verloren ging. SoVoCo Nieuws De trainersbijeenkomst van SoVoCo is een groot succes geworden. Hoewel niet alle 24 trainers aanwezig waren hebben zij die er wel waren, zeer vruchtbaar met elkaar een aantal oe fenvormen en uitgangspunten voor de training doorgenomen waar de leden van SoVoCo zeker plezier van zullen hebben. De wedstrijd van de week Als je nou een hele grote vereniging hebt met heel veel teams, wie wil er dan in SoVoCo 13 spelen? Dat hangt er van af. Als de trainer coach Hans Krook heet moeten de leden, net als bij de warme bakker, een nummertje trekken. De gelukkigen die met dat ongelukkige nummer 13 mochten gaan spelen waren Janny Grift, Lenny Kie vit, Bea van der Kolk, Janny Kuyven- hoven. Geertje Reiding, Monique Weyermars en Marga van de Deyssel completeren het team van aanvoer ster Betty Kuyvenhoven. Niet omdat ze kans lopen kampioen te worden zijn ze het team van de week maar meer om dat dit team zo duidelijk het plezier uit straalt dat volleybal kan bieden, ook als je niet direct tot de selectie van een vereniging behoort. Een team dat er altijd tot-in-de-puntjes-verzorgd uit ziet. Dat sportief partij geeft, en dat zeer enthousiast speelt en traint. Dat team speelt morgenavond in Sporthal Beukendal tegen het Amersfoortse Vollkei 7. Een wedstrijd om eens te be kijken, om 20.15 uur. De drie op landelijk niveau spelende teams van Red Stars hebben het in het afgelopen weekeinde uitstekend ge daan. Met name de overwinning van het eerste damesteam op Orca's uit Urk en de zege van het gehavende eerste herenteam op de nummer 2 Zoebas uit Zoetermeer sprak aan. Red Stars H 1 - Zoebas H 190-74 Afgelopen zaterdagavond kreeg Red Stars het sterke Zoebas uit Zoeter meer op bezoek. Dit team staat tweede in de kompetitie en de uitwedstrijd eer der dit seizoen werd door de Soesters dik verloren. Doordat bij Red Stars drie vaste basisspelers met vakantie- waren gaf niemand het Soester team een schijn van kans. Met invallers van het tweede, (Dik van de Hammen) en het derde herenteam (Ardi Bouwmees ter) moest coach Hans de Rond dit karwei klaren. Beide teams begonnen met een man to man - verdediging, die vooral aan de Zoetermeerse kant hard werd ge speeld. De scheidsrechters hadden het spel echter goed in de hand, hetgeen een groot aantal persoonlijke fouten opleverde. De score liep in de eerste helft gelijk op. Voor de Soester heren was het vooral Bert Hilhorst die de punten maakte. Zijn schot trof in de eerste helft twaalf maal het doel. De ruststand was zelfs in Red Stars voor deel: 54-48. De kleine voorsprong was voor de Soes ter heren een goede uitgangspositie voor de tweede helfter werd hard ge werkt en langzaam maar zeker werd de voorsprong groter. Aan het eind van de tweede helft begon de foutenlast een rol van betekenis te spelen. Bij Zoebas moesten drie spelers met vijf fou ten het veld verlaten en bij Red Stars twee man. In de slotfase van de wed strijd kon Red Stars met een voor sprong van vijftien punten niets meer gebeuren. De eindstand werd bepaald op 90 - 74. Red Stars D 1 - Orca's Dl: 68 -67 De Soester dames speelden een thriller tegen Orca's uit Urk. De Soester for matie van coach Dick van de Hammen startte furieus en nam direkt een tien punten voorsprong. De tegenstander werd echter wakker geschud en kwam zienderogen dichterbijruststand 32 - 32. In de tweede helft echter namen de Soester dames weer brutaal afstand van het hoger geklasseerde Orca's. Te gen het einde van de wedstrijd kwa men de Urkse dames alsnog zeer fel terug en via een goede verdediging maakten zij het de Soester dames nog bijzonder lastig, maar uiteindelijk hield het Red Stars - team zeer knap de overwinning in eigen huis met 68 - 67. Red Stars JA 1-Rabobank JA 1:96-70: De jongens - junioren speelden in de eerste fase wat te hautain, waardoor Rabobank de leiding kon nemen met een tiental punten. Pas toen werd de formatie van Wim Bolwerk echt wak ker en besefte dat het moest basketbal len om niet onnodig een nederlaag te incasseren. Hierdoor werd het alsnog een ruststand van 45 - 35. Ook in de tweede helft bleef het Soester team zijn concentratie behouden, waardoor het toch nog een eenvoudige 96 - 70 over winning werd. Red Stars H 5 - Green Giants H 2:62-40: Heren 5 van Red Stars kreeg bezoek uit Leusden. Green Giants kon in de uitwedstrijd niet verslagen wor den, dus er was nog wat goed te maken voor de Soester heren. Van het begin af aan nam de thuisploeg het initiatief. Dit resulteerde direkt al in een voor sprong die de hele wedstrijd niet meer uit handen werd gegeven. Er werd veel gescoord uit de 'fast break' en Green Giants had daar geen antwoord op. Eindstand 62 - 40. Overige uitslagen Reds Stars JCl-Stoepie Shooters JCl 29 -81 (jongens adspiranten) Red Stars III-Crackerjacks I 48-47 (dames) Red Stars 2-Quidam 2 58-74 Programma Voor het komend weekeinde staan al leen uitwedstrijden op het programma. Voor het eerste herenteam en de jon gensjunioren geldt een zware uitwed strijd in Barendrecht tegen Binnen land. Dames 1 krijgt in Groningen de lastige uitwedstrijd te verwerken. Zaterdag 1 maart wordt de derde en te vens laatste winterwandeling van het seizoen 1985/'86, onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsort Bond (SGWB) door de wandelsport- vereniging Olympia georganiseerd. Deze wandeling in het kader van de 24e winterserie betekent tevens de afslui ting van alle in het Sticht-Gooi gehou den winterwandeltochten. Ook dit keer zijn er fraaie en afwis selende straat/bosparkoersen uitgezet in Soest-Zuid, Soestduinen en Amers foort. Deelname staat voor iedereen open, zowel individueel als in groeps verband. In verband met de op handen zijnde afbraak is de start voor deze derde winterwandeling voor de aller laatste maal vanaf het wijkgebouw 'Eltheto,' Driftje 4a, Soest-Zuid tussen 10.00 en 13.00 uur voor de 15 kilometer en tot 14.00 uur voor naar keuze 10 en 5 kilometer. De zaal is open om 09.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt t/m 14 jaar 2,00 en voor 15 jaar en ouder 2,50 per persoon, inklusief herinnering. Deze bestaat uit een fraai lint in diverse kleuren, met opdruk winterwandeling Utrecht, Zeist, Soest en Huizen, ge nummerd en twee wandelaars. Zonder herinnering betaalt men respektievelijk 1,25 en 1,75. Inschrij vingen en betalingen kunnen aan de start plaatsvinden. Het startburo sluit om 17.00 uur. Eventuele inlichtingen kunt u verkrij gen bij mevr. I. Maassen, Korte Hart- weg 4, 3762 SJ Soest, tel.nr. (02155) - 20188 of de heer W. van Steendelaar, Lange Brinkweg 50, 3764 AD Soest, s.v.p. na 18.00 uur tel.nr. (02155) - 16414.

Soester Courant | 1986 | | pagina 15