f 3Q-bel nul TAXI KLOMP 1 2984 Bre Café-Restaurant Soestdijk 3AGINA 16 WOENSDAG 26 FEBRUARI IQftfi SOESTER COURANT PAGINA 17 I R GRENZEN. Star Video Bloemschikkursus Ikebana voor beginners Kinderbingo in de Vijverhof Johannes-Passion in Baarn Nederlandse bond van plattelandsvrouwen Contactavond De Vrije Vogels Avondvierdaagse Soesterberg Vrouwen in de Bijstand Bloemschikcursus bij 'Vrije Teugel' Kinderrestaurant Unicef-Collecte 11.500 gulden Burgerlijke stand Katholieke Bond van en voor Ouderen Groepsuitbreiding Het Kwetternest Weekprogramma Kinderboerderij De Vrije Teugel TEL. R.K.kerkdiensten Open- (informatie) ochtend Vrije School Amersfoort Geslaagde bijeenkomst ICTO Baam/Soest Predikbeurten Hondje weg Hondje terug 'Kuvi-sluis' bij Veenbesstraat Fietspad Wiek- sloterweg Medische dienst Kermis 7 t/m 11 mei Eemvogels jeugd scoren goed! Scrabble - Soest scoort hoog KORFBAL JI02 l.s Heemstede. che tapijten ids1365 >p, verkoop, itie, reinigen ■hmoud arzandi in uit Perzië) >tr. 26, Baarn 1154-15577 estert een geheim sbeert het te stelen w kan hen weerhouden te vernietigen g »BBfED«WRT ER HAUFR RSBOOTHE EN ÏURNFR :«SENCE «|p WHITTlER b/ PAUL WHEELER DALf jr.d OEREK. GIBSON MAURICE G(86 ■1 PHILIPPE MORA burglaan nans om de hoek 155-12340 i De Ikebana Bloemschikkunst staat dichtbij de natuur en is meer gebas- seerd op lijnen en vormen dan op mate rialen. Het uiteindelijke doel van de studie Ikebana is om uitdrukking te kunnen geven aan je ideeën, gevoelens en persoonlijkheid door het arrangeren van bloemen, takken en ander mate riaal. De basisstijlen van Ikebana en de va riaties hierop zijn uitgekiende oefenin gen en technieken om het materiaal te leren beheersen en zodoende tot zelf expressie te komen. Mevrouw Peggy Maas. lerares Ikebana van de Sogetsu- school, gaat in een korte kursus, be doeld voor beginners, de basisstijlen nader uitleggen en trachten U een inzicht te geven in de mogelijkheden, die Ikebana U zou kunnen bieden. In de eerste lessen leert U eenvoudige schikkingen te maken in ondiepe scha len. Men kan zonder al te veel aan loopkosten aan de kursus meedoen. Be nodigd zijneen platte schaal of ondiep soepbord, een snoeischaar en een pin- nenrondje. Voor de eerste les wordt het benodigde materiaal door de kursuslei- ding verzorgd, daarna brengt iedere kursist zijn zelfgekozen materiaal mee. De data zijndinsdagmiddag 13 mei en verder op donderdagmiddagen: 22 mei, 29 mei, 5 juni en 12 juni. De lessen beginnen om 14.00 uur en du ren tot 16.00 uur. Voor leden van Groei en Bloei zijn de kursuskosten 45.--; niet - leden kunnen zich voor deze kur sus eveneens opgevenvoor hen zijn de kosten 52.50. Bij deze kursus bloem schikken is de begeleiding van de do cent zéér belangrijk, hierdoor is het aantal deelnemers slechts beperkt. U kunt zich voor deze kursus opgeven bij: Mevr: A. Mees-Lubberman, tel. 03463 - 3279. Bij voorkeur bellen tus sen 17.00 en 18.00 uur. Nog enkele plaatsen vrij voor de kursus Droogbloemen In deze kursus leert U de basistechnie ken van het binden en schikken van gedroogde bloemen en het omgaan met natuurlijke materialen. Het is verder de bedoeling dat U zelf materiaal gaat verzamelen dat door Uzelf gedroogd en geprepareerd wordt. Dit gedroogde materiaal kan, samen met natuurlijk materiaal als b.v. grassen, pluimen etc. en met gedroogde cultuurbloemen tot smaakvolleoriginele arrangemen ten leiden. De kursusleider, de heer T. Hilhorst, stelt samen met de kursis- ten een programma op, waarbij U de keuze heeft uit verscheidene onderde len. De kursusdata zijn: 10, 17 en 24 april en 1 mei in de Gemeentekweke rij aan de Molenstraat. De kosten voor leden van Groei en Bloei bedragen 40,--. Voor niet-leden zijn de kursus kosten 45,--. De kursus vindt 's avonds plaats van 20.00 tot 22.00 uur. De wijkvereniging Overhees organi seert op woensdagmiddag 5 maart a.s. een bingo voor kinderen in de Vijver hof. Aanvang 14.00 uur. Zoals steeds zijn er ook nu weer leuke prijsjes te winnen. Prijs per kaart voor kinderen van leden en donateurs: 1,50, terwijl introducés het dubbele betalen. In de pauze ontvangt ieder kind gratis een glas limonade. Jaarvergadering UVV-Soest De Unie van Vrijwilligers (UVV), af deling Soest, houdt op dinsdag 11 maart a.s. haar jaarvergadering in de zaal van het dienstencentrum 'Hons- bergen' aan de Wiardi Beckmanstraat. Aanvang 14.00 uur. Op de agenda staan de gebruikelijke punten. Na de pauze houdt mevrouw Mathilde Dijker-Papa- voire een causerie over het onderwerp 'Mensen en mode door de eeuwen heen.' VVD-Vrouwen bezoeken gemeentehuis en Info centrum Dinsdag 4 maart a.s. brengen de VVD- Vrouwen afdeling Soest/Soesterberg een bezoek aan het gemeentehuis en het gemeentelijke Info-centrum. De gemeente-voorlichter, de heer Van Os, zal iets vertellen over zetelverdeling, restzetels, voorkeurstemmen etc. Mo gelijk kan in het Info-centrum een kor te videoband bekeken worden, die in diverse talen voorlichting geeft over de verkiezingen en de werking van de plaat selijke democratie. Dit alles met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen van 19 maart a.s. Belangstellenden (ook mannen zijn ui teraard welkom) kunnen zich vóór 1 maart aanmelden bij mw. Van Lidth de Jeude, tel. (02155) 21942. Deelne mers worden om 9.30 uur verwacht voor de hoofdingang van het gemeente huis. De bijeenkomst duurt tot pl.m 11.00 uur. Op woensdag 12 maart, aanvang 20.15 uur brengt in de Opstandingskerk (Eem- weg) te Baarn de Christelijke Orato rium te Baarn de Johannes-Passion van J. S. Bach. Een unieke gebeurte nis, die eenmaal in de twee jaar in Baarn plaatsvindt, door solisten, koor en orkest o.l.v. Thijs Kramer De volgende solisten werken mee. Marjolien Koetsier, sopraan; Annelies Nijhuis alt; Herman van Kerkhof, te nor; Jaap Smit, tenor; Cor Niessen, bas; Hans van Winsen, bas; Jan Jan sen, clavecimbel. Dirigent: Thijs Kra mer. Begeleiding: Muziekkring Mui- derberg. Toegangsprijs: 12,50. CJP, Pas 65 10,-. Kaarten zijn in Soest verkrijgbaar bij De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15. Tevens 's avonds aan de kerk. De maart-bijeenkomst zal worden ge houden op dinsdag 4 maart in het Me disch Centrum, Nieuwe weg 14, aan vang 20.00 uur, zaal open 19.45 uur. Het onderwerp voor deze avond zal zijn; "Kleding, textiel en wat nog meer". Mevrouw Risseeuw zal hierover spre ken en daarna middels een quiz de kennis toetsen over alle facetten be treffende "textiel". 11 Maart gaan de vrouwen wandelen. Start om 14.00 uur vanaf Avia aan de Birkstraat. Ze trekken dan de duinen 12 Maart is er weer een koffieochtend voorleden. Voor niet-leden die belangstelling heb ben voor de avondbijeenkomst geldt een bijdrage van 2,50. Zaterdagmiddagmuziek In de Zaterdagmiddagmuziek Domkerk kerk Utrecht van 1 maart a.s. zal m het kader van een cyclus "Het te Deum een uitvoering worden gegeven van composities over het Te Deum van de Engelse componisten William Byrd en Henry Purcell. De uitvoerenden zijn de Nederlandse cantorij en het Barok- orkest van de Domcantorij o.l.v. Maar ten Kooy. De solisten zijn Christine Jansen en Sophie Ouwehand. sopraan; Ria Frowijn. alt; Jan van der Stappen en Henk Vonk. tenor en Tom Sol, Bas. Het concert begint om half vier en is zoals altijd gratis toegankelijk. De vogelvereniging De Vrije Vogels houdt haar eerstvolgend contactavond op 28 februari 1986 in de kinderboer derij "De Vrije Teugel" aan het Ve- delaarpad te Soest. Die avond zal er een lezing gehouden worden door keurmeester Visser uit Bilthoven over het houden en kweken van tropen en grote parkieten. Tevens zullen daarbij unieke dia's worden ver toond. Deze avond is voor ieder, die ge- intereseerd is in het houden en kweken van vogels, gratis toegankelijk. De plaatselijke Regelingscommissie Avondvierdaagse Soesterbergs heeft van Burgemeester en Wethouders toe stemming gekregen om van 2 tot en met 5 juni in Soesterberg en de Avond- te houden. De Werkgroep "Vrouwen in de Bij stand" houdt op dinsdagmiddag 4 maart weer een bijeenkomst. Deze middag zal als thema hebben de ko mende Gemeenteraadsverkiezingen en de invloed, die het plaatselijk be leid van de politieke partijen op het dagelijks leven kan hebben. Op deze bijeenkomst zullen verschei dene vertegenwoordigers van de poli tieke partijen aanwezig zijn. Wij hopen dan ook op een grote opkomst van de Bijstandsvrouwen Aanvang van de midddag weer om 13.30 uur in Clubhuis 't Kruispunt aan de AlbertCuyplaan. Sluiting om 15.30 uur. Nadere inlichtingen, tel. 17431. Donderdag 27 februari gaat de tweede bloemschik cursus verder voor kinde ren van 6 t/m 12 jaar, bij kinderboerde rij "De Vrije Teugel". In nog vier les sen worden allerlei bloemstukjes ge maakt. De cursus zit na de eerste les al meer dan de helft vol met vaste cur sisten, maar er kunnen altijd nog wat kinderen bij. De cursus vindt één keer in de maand ats onder vaste, deskundige leiding. Voor materiaal wordt gezord. De cur sus duurt van 15.45 tot 17.15 uur. Opge ven tot en met donderdag tel.18136 of gewoon donderdag even langs komen, De prijs is 2.50, alles inbegrepen, maar wie alleen de vier laatste lessen wil volgen betaalt maar 7.50. Vrijdag 28 februari is er weer kinder restaurant bij "De Vrije Teugel". De afgelopen drie weken is de kookgroep actief geweest en nu is het moment aangebroken voor het kinderrestau rant. De kinderen kunnen nu hun kook kunst laten proeven en zien aan va ders, moeders, opa's, oma's, vriendjes en vriendinnetjes en andere belang stellenden, want de hoofdregel van het kinderrestaurant is: Iedereen is wel kom. Het menu voor deze keer is: sneetjes gevuld stokbrood als voorafje, rijst rand met ei/champignonragout en een salade als hoofdgerecht: het toetje is deze keer een bananenbootje. De maaltijd is spotgoedkoop, zoals we van het kinderrestaurant gewend zijn: 5.50 voor volwassenen en voor kinde ren slechts 2.50, als ze niet ouder zijn dan 12 jaar. Ook de drankjes bij het eten zijn goedkoop. Het enige dat van de eters wordt gevraagd is helpen met afwassen. De maaltijd begint om 18.00 uur (graag op tijd aanwezig zijn) en duurt tot ongeveer 20.00 uur. Opgeven voor het eten kan tot en met vrijdag 12.00 uur, tel. 18136. Ondanks de kou hebben de collectanten voor Unicef, het Kinderfonds van de V.N., toch nog elf en een half duizend gulden bijeen gecollecteerd. Helaas iets minder dan vorig jaar, maar daar was de griep, die ook onder de eollee tanten toesloeg, debet aan. Ondertussen zijn de Unicef T-shirts die er vorige week nog niet waren aangekomen, en kunnen de deelne mers aan de collecte deze nu afhalen op Lange Brinkweg 62 of Erikaweg 4. Namens Unicef allen heel hartelijk be dankt. Door de opbrengst van deze collecte kunnen heel veel kinderen worden ingeënt. De Ver. Naties hebben als doelstelling dat alle kinderen voor 1990 moeten zijn ingeënt tegen de belangrijkste kinder ziekten, zoals kinkhoest, polio, maze len en tetanus. Verbaal na aanrijding wegens bevroren voorruit De politie heeft vorige week proces verbaal opgemaakt tegen de 22-jarige automobilist J.F. uit Hilversum. Deze kwam op de hoek van de Amersfoortse- straat en de Veldmaarschalk Montgo- meryweg in aanrijding met de auto van de 23-jarige B. v.d. W. uit Soester berg, die vande Hilversummer geen voorrang kreeg. Deze bleek geen goed uitzicht te hebben omdat zijn voorruit beslagen was. Dat leverde hem het verbaal op. GEBOREN: Zoë Elisabeth en Sanne Maria, doch ters van R. T. Henschen en E. Becker. - Valentijn Martijn, zoon van M. Hole wijn en A. S: P. Adelerhof. - Karelian Gerardina Anna Joanna, dochter van M. J. Wester en J. M. C. G. J. Kruijsen. Gert-Jan, zoon van G. Smit en E. J. Meijers. - Charlene Jamie Jaclyn, doch ter van E. L. Benjamins en E. G. Been- - Anne-Jetske, dochter van G. Huismann en C. M. van 't Klooster. - Willem Theodoor, zoon van R. Vern- hout en M. Snijder. - Ephraim Carl, zoon van J. Ros en C. R. Frivold. Kasper, zoon van R. H. Rozeboom en M. C. van der Poel. ONDERTROUWD: Geen OVERLEDEN: Hendrika Maria Ruijer, wed. van G. W. van Boekei. - Emerentia Geertruida Breedeveld, wed. van P. S. H. van der Vaart. - Dorothea Johanna Jacoba Maria Visser, echtgen. van A. G. Rijks. - Wilhelmus Anthonius van der Klink, wed. van M' Sturk. - Hendrikus Meer- ding, wed. van N. M. C. L. Schut. - Hubertus Johannes Oprins, echtgen. van J. J. E. van Kesteren. - Wijbe de Jonge. - Wilhelmina Cornelis van Luijn. Geertruida Westhof, wed. van G. E. Onwezen. 50-Plussers van Soest! Heeft u al eens kennis gemaakt met de Katholieke Bond voor Ouderen? Neen? Er komt een goede gelegenheid om dat te doen. Op 7 maart is er een vergadering van deze bond waar de heer G. Dries, be stuurslid van de provinciale COSBO Utrecht, zal spreken over: "Waarom een Katholieke Bond voor Ouderen? Tevens wordt uit de voorgestelde kan didaten een definitief bestuur gekozen. De vergadering wordt gehouden in de grote zaal van "Honsbergen"Wiardi Beckmanstraat 475, op 7 maart 's mor gens om 10.00 uur, terwijl de koffie vanaf 9.30 uur klaar staat. Belang stellenden zijn van harte welkom. De KBO komt juist op voor U. Wilt U ons bij het behartigen van uw belan gen steunen? Laat dat dan door uw aanwezigheid blijken. Het Kwetternest is één van de zes peu terspeelzalen van de Stichting Peuter zalen in Soest. Toen Artishock naar C-drie ging, (de vroegere "De Borg") moest Het Kwetternest wijken voor de activiteiten die door Artishock in die ruimte georganiseerd zouden gaan worden. De Kinderboerderij bood hen een uitweg door hen een ruimte aan te bieden totdat de toegewezen eigen ruimte op het terrein van de Kinder boerderij verbouwd zou zijn. Ondanks een "ander verblijf" kreeg het Kwet ternest groepsuitbreiding. Draaide Het Kwetternest in de Borg maar 5 ochten den, door de grote toeloop na de zomer vakantie kwamen er 2 middagen bij .Na de feestelijke opening in oktober 1985 van hun eigen ruimte werden er nog eens 2 middagen aan toegevoegd. Het Kwetternest heeft dus nu alle dagen de deuren voor hun peuters geopend, (be halve de woensdagmiddag). Alle ouders van peuters tussen de 2% en 4 jaar in Overhees en zij die binnen kort naar Overhees verhuizen zijn van harte welkom om, met hun peuter, eens een kijkje te komen nemen op Het Kwetternest. Voor informatie kunt U zich wenden tot de opname leidster: Mevr. WilmaFritz tel:21335 of peuterspeelzaal Het Kwet ternest, Vedelaarpad, tel:22668, tussen 8.30 - 16.00 uur. Donderdag 27 februari:Volwassenen groep, 9.30 tot 11.30 uur. Kosten 2.50 p.p., inclusief koffie en mate riaal. De schoolbezoeken beginnen te lopen. De eerste school van dit jaar staat van morgen op het programma. s'Middags zijn er tal van activiteiten, zoals de Dierenmiddag:ezelrijden of met de ezelkar de wijk door, dieren voeren en een leuke knutselactiviteit, en de bloemschikcursus, (één keer per maand). Voor materiaal wordt zorgd. Kosten f 2.50 per middag. Opga ve of informatie hierover t/m donder dagmiddag, tel.18136. Er wordt ook nog een verjaardagsparty gehouden op de boerderij. Vrijdag 28 februari:Peuter/ouderoch tend: 9.30 tot 11.30 uur Kosten 3.-- per ouder/peuter, inclusief koffie en limo nade. Instuifmiddag:De eigen inbreng van de kinderen is groot, ze kunnen bijna alles doen wat ze leuk vinden. Kinderrestaurant: Er zitten weer drie weken kookgroep op en nu kunnen ou ders, vriendjes en vriendinnetjes mee genieten. Menu is: gevulde stokbrood sneetjes, rijst met ei/champignonsaus en een bananenbootje. Kosten 5.50 p.p. volwassenen en 2.50 p.p. voor kinderen t/m 12 jaar. Wel even opge ven voor vrijdag 12.00 uur, tel. 18136. Zaterdag 1 maart: Zaterdagmiddag activiteit: van 13.30tot 16.00uur: pony en/of ezelrijden, koekjes bakken, knut selen en muziekmaken. Voor het vie ren van een verjaardag eerst kon takt opnemen: tel.18136. Dinsdag 4 maart: Vanaf 15.30 uur di verse activiteiten: gitaarles, play backen en knutselen. Kosten f 1.--. Ein de ongeveer 17.00 uur. Vanaf vandaag ook 's avonds activi teit voor kinderen van 9 t/m 12 jaar, van 18.00 tot 19.30 uur. 's Morgens is er van 9.30 tot 11.30 uur de peuter/ouderochtend, (zie vrijdag of bel 18136). Woensdag 5 maart: Vandaag een avon tuur van Jan Klaassen en Katrijn. Spannend, want als je weet wat die Jan allemaal heeft meegemaakt Na afloop leuke dingen maken of spe len, die te maken hebben met wat je ge zien hebt. Jan Klaassen komt precies om 14.00 uur op de boerderij. Laat hem niet wachten. Hij wil graag een gulden heb ben, zodat Katrijn 's avonds een lekke re maaltijd voor hem kan kopen. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 8.30 en 19.00 uur Zonaag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur N In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Op zaterdag 1 maart a.s. is er van 10.30-12.30 uur een informatieochtend op de Vrije School, Romeostr. 74, tel. 033-727622. Vanaf 10.30 uur kunt u vrij rond kijken in de lokalen van de kleu ters en van de basisschool. Onder het genot van een kopje koffie kan men praten met leerkrachten, bestuursle den en ouders. U bent van harte welkom. Vleesverkoop Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. Het ICTO, Interkerkelijk Comité Twee zijdige Ontwapening, afdeling Baarn- Soest had dinsdag 11 februari haar ver gadering in het Brandpunt met als gastspreker de kolonel b.d. H. Meijer uit Ede. Vriesweer en griep hadden de talrijke aanwezigen niet kunnen thuis houden. Na gebed en lezen van Jesaja 11: Het vrederijk dat komt in gerechtigheid en trouw, gaf voorzitter Van Toor te kennen dat de aanwezigheid van veel jongeren, o.a. van J.O.V.D., hem deugd deed. Na dit welkom was het woord aan de heer Meijer "In mijn woonplaats", al dus hr. Meijer, "staat een verzetsmo- nument, één der mooiste van ons land. De er op staande zinspreuk is genomen uit de profeet Joël: "Hoort gij oudsten, en alle inwoners des lands. Wat is geschied, vertelt daarvan aan uw kinderen, en die weer aan hun kin deren. Niet vergeten, wat tirannie (ge weest) is, het ontbreken van geeste lijke vrijheid, in godsdienst, geweten en politiek." Na Joël, Somerset Maugham: "In dien een volk andere waarden dan vrij heid groter acht, dan zal het zijn vrij heid en ook die andere waarden ver liezen." Ruppert in 1981: "De vrijheid is het hoogste goed, dat een regering aan een volk kan waarborgen. Vredeling, socialist, oud-minister van Defensie (en oud-verzetsstrijder) "Men zou de vrijheid buiten élke po litieke overweging moeten kunnen hou den." Het Russische woord voor vrede is M3R. Volgens een Russische encyclopedie ontstaat MIR, als heel de wereld com munistisch is en is het zaak, dé de fensie, de strijdkrachten, daaraan dienstbaar te stellen. Mede aan deze doctrine is het te dan ken, dat het Russische militaire ap paraat zo enorm, is toegenomen. Rus land hééft geen oorlogsindustrie, maar is een oorlogsindustrie. Spreker heeft geen moeite, met deze en vele andere gegevens aan te tonen, dat de vrije wereld op straffe van knech ting door het communisme, een duidelijke tegenweer moet hebben. "Natuurlijk willen we ontwapening, graag, maar dan in balans gelijk naar beneden, met een deugdelijke controle daarop. Paus Johannes XXIII heeft wel in zijn encycliek Pace in Terris gepleit voor totale ontwapening, aldus de heer Meijer. "Wat is nu het spreken van de kerk hierover? Met droefheid en vrees moet geconstateerd worden, dat de woord bediening in veel kerkformaties be zig is ernstig te devalueren. Romeinen 13 is nog onverkort van kracht en daarom kan de samenleving alleen leefbaar blijven met een over heidsgezag dat een politiemacht én een defensie tot haar beschikking heeft", aldus de heer Meijer. "Volgens art. 36 van de Confessie heeft de overheid de zwaardmacht en de zwaardplicht. Het valt vurig te hopen, dat de synoden in kwestie toonaange vend weer terugkeren tot de oer-bood- schap van de kerk. Die is rijk en vér strekkend. Doodslag weren en Bergre de zijn niet met elkaar in strijd. Lees Romeinen 12 én Romeinen 13. Na een langdurig applaus volgde een pauze, waarna de beantwoording van een aantal gestelde vragen volgde. Het ICTO kan weer terugzien op een geslaagde onderstreping van haar visie op de vrede. I. Zondag 2 maart HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. J. C. Greive 19.00 uur ds. J. van Buuren; gez. dienst Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur dr. L. J. v.d. Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. D. Land; gez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen 19.00 uur Vriendendienst, evangelist A. v.d. Sande, Dieren. Zonnegloren, Soesterbergsestr. 125 10.00 uur ds. C. R. H. ter Haar Romeny In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behaive in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 en 17.00 uur ds. J. van Buuren Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 uur ds. Van Dalsen, Leusden De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. D. Land; gez. dienst 17.00 uur ds. D. Land CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur dr. J. C. Maris GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 i.30 en 17.00 uur ds. J. F. Heij, Amers foort GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 en 14.30 uur leesdienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur mevr. E. I. Pot. Amsterdam EVANGELIE GEMEENTE IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 15.00 uur G. van Engelenhovën, Amers foort CHRISTEN GEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur avondmaaldienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag09.30 en 16.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest: dinsdag 19.35 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. W. Weggemans, Harder wijk; gez. dienst Sterrenberg 10.30 uur ds. A. J. Oostenrijk, Hilversum GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. W. Weggemans, Harder wijk; gez. dienst in de Hoeksteen 17.00 uur ds. A. Altena, Leersum (in de Hoeksteen) BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. Jacobs, Hilversum NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.45 uur ds. J. A. de Vries EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. J. A. J. Vermaat VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. P. Slagter, Wijk bij Duur- Kinderboerderij start dinsdagavondaktiviteit Vanaf dinsdag 25 februari kunnen kin deren van 9 tot 12 jaar nu ook op dins dagavond op de Vrije Teugel terecht. Van 18.00 uur tot 19.30 uur worden er mooie dingen gemaakt, een beetje to neel gespeeld en af en toe iets groots georganiseerd, .zoals een playback- show. Eigen ideeën zijn ook welkom. VERMIST: 3-2. Bast. teckel, lichtbruin, halflang haar, 6 jr., korte oren. Zwanenburg, Zielhorsterlaan 2a, 3828 NE Hoogland, tel. 033-803680. 22-2. Kater, ongec., zw., 2 jr., gele ogen, bruine vl. band, manke rech terpoot. Harskamp, F. Huycklaan 3743 AN Baarn, tel. 02154-11866. 29-1. Kater, gec., 2% jr., zw., witte buik, 4 witte poten, witte bef, dik, witte snorharen en wenkbrauwen. Yvonne Bree, A. v.d. Horstlaan 134, 3752 VR Bunschoten, tel. 03499-8"'744. 19-2. Poes, wit, witte vl. band, koker en bel, 1 blauw en 1 groen oog, 11 mnd. doof. Lanbrechts, Zandvoortweg 139, 3741BC Baarn, tel. 02154-12390. 16-2. Poes, cypers (zw., br., grijs), wit te buik en bef, wit puntje links op neus 4 witte voetjes, wit staartpunt je, brui ne vl. band. V.d. Ward, Jonneveen 4, 3755 XB Eemnes, tel. 02153-12846. Poes, gester., gr., zw., cypers, 5 jr., groot, beige buik, knobbeltje op on derlip. Pooringa, Blaricum, tel. 02152 61988. GEVONDEN: Kater, ongec. rood cyper, witte bef en buik, voorpoten witte tenen, ach terpoten witte sokjes, omg. Birkstr. Baarn. Inl. Amivedi, tel. 02154-20805. Poes, cypers (gr., zw., rood), gest. 2 jaar, Soesterberg. Inl. Asiel 't Hart, tel. 02155-13583. 17-2. Kat, groot, zw., wit, omg. Kaas boerderij Stelenhoef, Birkstraat. Soest dood. Dierënopsporingsdienst, Amivedi Baarn/Soest, tel. 02154-20805/02155-10667. Vredehotstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 van 20.00 tot 1.00 uur, vanat 40 personen. Burgemeester en Wethouders hebben gemeentewerken opdracht gegeven een aantal verkeers-veiligheidsmaat- regelen uit te voeren. Zo zal bij het bruggetje Veenbesstraat een Kuvi- sluis worden aangebracht om de fiet sers te hinderen van het voetpad ge bruik te maken. Verder wordt het voet pad bij de Bakkeneslaan enigszins ver legd. Burgemeester en Wethouders zijn in principe akkoord met de aanleg van een recreatief fietspad door de bosrand langs de Wieksloterweg. De Rijwielpa denvereniging Gooi- en Eemland heeft hier enige tijd geleden om gevraagd. De Vereniging heeft overeenstemming bereikt met de eigenaren van de gron den te weten het Landgoed Pijnenburg en de Vereniging tot behoud van Na tuurmonumenten. Het huidige gebruik van de gronden is 'natuurterrein'. Dat zal moeten worden 'fietspad.' De pro cedure om vrijstelling van het huidige gebruik zal dan ook spoedig worden in gezet. De Rijwielpadenvereniging zal het pad aanleggen en ook de kosten voor haar rekening nemen. Nieuw in het INFO- centrum Naast de informatie over de verschil lende ontwerp-bestemmingsplannen zoals Uitwerkingsplan Overhees I en II, Mercury, Soest-Zuid en Hees, kan men in het gemeentelijk INFOrmatie- centrum een aantal brochures mee nemen over de onderwerpen 'Minder Stookkosten,' 'Belastingtelefoon,Vei lig werken met gevaarlijke stoffen,' 'Ondernemingsraad, wat heb je er aan?' en 'De basisschool nu.' Bromfiets gestolen Ten nadele van R.F. uit Soest werd vo rige week een Puch-bromfiets gesto len. De brommer stond voor de deur bij de supermarkt aan de Wiardi Beck manstraat. Vriendendienst Het is opvallend dat veel mensen zich bezig houden met de vraag: 'Wanneer komt Christus terug op de aarde?' Het antwoord op déze vraag wordt gegeven door de evangelist Aad van der Sande uit Dieren, uiteengezet in zijn medita tie in de eerstvolgende vriendendienst. De vriendendienst zal worden gehouden op zondagavond 2 maart in de Ichthuskerk aan de Albert Cuyplaan 2a te Soest. Aanvang 19.00 uur. De zanggroep Asaf uit Scherpenzeel zal haar medewerking aan de dienst verle nen. Peter Loef bespeelt het orgel. U wordt met uw vrienden en kennissen weer hartelijk uitgenodigd, na de dienst kan er onder de koffie nog war worden nagepraat. Zaterdag 1 en zondag 2 maart HUISARTSEN De artsendienst wordt in het komende weekend van zaterdag 08.00 tot zondag 24.00 uur waargenomen door: Mevr. E. Floor, Varenstraat 39, tel. 12140. J. H. H. Overbeek, Foekenlaan 16, tel. 12333. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! SOESTERBERBERG D. W. van Lier, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-784555. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur. Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. Extra dienst op zaterdagochtend, 9.00-12.30 uur: Wolverlei Apoteek, Weegbreestraat 56, tel. 19646. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00 -13.30 uur: 0 W.S. Roorda, Ereprijsstraat 57, tel. 10162. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren H. Blanken, Eemnes, tel. 02153 - 12706. Kleine huisdieren: 0 J.M.L. Broeckman-Van Hall, Van Goyenlaan 17, tel. 19633. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden: 14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) 02155- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. 0 Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14, tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00 - 14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschaps- gymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. 0 Soesterberg Medisch Centrum Rademakerstraat 43, tel. 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00 - 14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie even eens tussen 13.00 -14.00 uur. Burgemeester en Wethouders zijn ak koord gegaan om van woensdag 7 tot en met zondag 11 mei in Soest de jaar lijkse kermis te houden. De jongeren blijven het uitstekend doen; Eemvogels Dl wist tegen KVO uit Soesterberg een 1-1 resultaat te beha len; Robin Lub was de doelpunten maker. Eemvogels Cl blijft na de overwin ning tegen SMS uit Utrecht nog steeds de ranglijst aanvoeren. Marco v. Maa- nen was het die deze jeugdploeg op een 2-0 voorsprong bracht; eerst verzilver de hij een doorloopbal; daarna mid dels een strafworp zijn 2e doelpunt. Reyk Muller zag zijn doorloopbal ook korf treffen en zodoende werd het 3-0. Dat Eemvogels Cl haar tegenstanders steeds te vlug af was blijkt uit het feit, dat er nog 2x gescoord werd uit een doorloopbal en lx uit een strafworp. Doelpuntenmakers: Sandra Lub en nogmaals Marco Maanen 2 x De 7e competitie-ronde om de scrab- ble-cup-1986 toonde qua score een aan tal opmerkelijke uitschieters. Anneke Tak vermeerderde haar puntentotaal met 530 punten uit 23 zetten (gemid delde 23), Renske Druijff met 538 uit 13 (gemiddelde 41) deed 't nog beter, terwijl Milly Toussaint (491), Jan Leij- endekker (491), Jos v.d. Leij (467) en Tineke van Egdom (414) hun posities consolideerden dan wel verstevigden. Uitslagen 7e competitie-ronde: Trudy Danvers-Tineke van Egdom 359-414 Bep Blom - Maria Boom 299-268 Renske Druijff - Jos v.d. Leij 538-467 Anneke Tak - Milly Toussaint 530-491 Hanny v. Goudoever - Bert van Om meren 287-342 Thea v.d. Berg - Mick Leijendekker 347-327 Bieneke Bolwijn - Hanna Reichen- berger 355-306 Wil Witkamp - Jan Leijendekker345-491 De prijs van de week, beschikbaar ge steld door het "smikkel en smulrestau- rant" De Soester Duinen ging verras send naar Jos v.d. Leij, die met het woord beduimelden het woord met de meeste letters legde. Hanna Reichen- berger plaatste met afmennen het ori gineelste woord. Donderdag 27 februa ri de 8e ronde om de scrabble-cup-1986, gevolgd door de wedstrijd om "de prijs van de week", dit keer beschikbaar ge steld door de directie van het bekende Baarns café-restaurant "De Gene raal". Aanvang der partijen respectie velijk 19.45 uur en 21.15 uur. Plaats van handeling café-restaurant Van Den Brink, Soesterbergsestraat. Inschrijf geld voor de gehele avond 2.50. Deel neemsters en deelnemers worden vriendelijk verzocht, indien mogelijk, spelmateriaal zelf mee te nemen. Eemvogeljunioren 1 speelde een uitste kende wedstrijd tegen het hoger ge plaatste Zwaluwen. Nadat Zwaluwen een strafworp gemist had waren het Marco Middelkoop en Kathja Rand die 2-0 voorsprong op het bord brachten. Zwaluwen jun.antwoordde echter di- rekt en kwam direkt weer langszij. Weer was het Kathja Rauch die van verre afstand de korf wist te vinden 3-2. Na de rust liep Eemvogelsjun. l gede cideerd uit; Ida Prins uit een door loopbal en 2x Anissa van Bemmel zorgden voor een ruime marge van 6-2. Zwaluwen jun. I antwoordde echter di rekt en kwam weer langszij. Voor de Eemvogels scoorden nog Stan ley de Vries en Kathja Rauch. De senioren waren dit keer wat minder suksesvol. Voor Eemvogels 1 is de kans op een le of 2e plaats nu definitie ver keken. Ermelo 1 en Fortis 1 strijden om de le plaats. Eemvogels 2 behaalde tegen Viko uit Vianen een 8-8 gelijkspelde hele wed strijd door is het een spannende aan gelegenheid geweest. Beide ploegen gaven elkaar geen duim breed toe. De doelpunten werden ge maakt door: 'Tini Mariens 3x, Hildo Krop 2x, Ad Middelkoop, Iris Boom, Wim Oldewarris. Eemvogels 3 redde het niet tegen Dalto 9 uit Driebergen Na een ruststand van 4-3 wist Dalto met 8-5 de zegen in Driebergen te hou den. Doelpuntenmakers: Ad v.d. Hoed, Ans Nieuwenhuis 2x, René Verschu ren en Ries v.d. Hoed. Eemvogels 4 redde het niet tegen TZ uit Maartensdijk; Wil v. Reen redde de eer door van afstand te scoren. Einduitslag 13-1. Dieven auto-onderdeel gesnapt De politie heeft vorige week twee in woners van Baarn, de 24-jarige H. W. de G. en de even oude R. V., aange houden nadat zij de mannen bij een autosloperij aan de Industrieweg had den zien uitstappen en iets uit een sloop auto wegnemen. Na een korte achter volging werd de auto met beide heren op de Leeuwerikweg staande gehou den. De mannen waren in het bezit van de kop van een hoofdremcylinder. Uit het verhoor bleek dat ze eerder op de dag al bij het bedrijf waren geweest om zo'n onderdeel te kopen. Omdat het echter niet los te koop was, maar al leen met een complete set ter waarde van 150 gulden, hadden ze daar van af gezien. 's Avonds gingen ze terug om op die manier hun zin te krijgen. Dat liep mis.

Soester Courant | 1986 | | pagina 17