ie D DINER-DANSANT MET HET OOG OP UW BRIL. ENDE Raad akkoord met sporthal Soesterberg aan Banningstraat Een feestelijk 60 jarig N.C.V.B.-jubileum Kritiek op sportstichting geldt niet de structuur, maar de bemanning lbrilmodef rii en hotel heidepark bilthoven pagina? WOENSDAG 26 FEBRUARI 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 OEST Valse bestellingen bij winkeliers Onbekenden maken familie aan Koninginnelaan het leven zuur Links hekelt onduidelijkheid voor verkiezingen Bang&OlufsenT§; van Schoemaker SCllOCIIUlltLT Oudheidkamer Verkiezingsbijeenkomst PvdA met sportvertegenwoordigers zaterdagavond 1 maart a.s. Auto Smeeing met Rent a Fiat plan in verhuurmarkt Volgende week in C-drie Soester Applaus met 'De Logé' van Francis Durbridge De Speeldoos, 00 uur. to Cees Engel. 4-14784 en 3's op Agfa RS >rojektoren 3ewerkt wordt .5rv)oeisysteem. hroniseerd d; Samenstel- Cees Engel. •Gevaert, Grieks en. Holland Nederland B.V. ombola ge- 2 prijs winnen! De familie Verhoef van de Koninginnelaan wordt al sinds maanden lastig gevallen door onbekenden, die zich aanvankelijk beperkten tot vervelende, obscene telefoontjes, maar inmiddels ook tot andere middelen zijn over gegaan om haar het leven zuur te maken. De heer en mevrouw J. W. en R. Verhoef hebben in de afgelopen weken al diverse winkeliers, niet alleen uit Soest maar ook uit de omgeving, aan haar voordeur gehad, die bestel lingen kwamen afleveren in de veronderstelling dat de familie deze had geplaatst. De familie Verhoef betreurt deze ontwikkeling ten zeerste, al heeft ze tot dusver van de betrokken winkeliers alle begrip ondervonden. Het verschijn sel is kennelijk niet onbekend. Op hun naam zijn al diverse malen taxi's op geroepen, bloemstukjes besteld, gebak, etc. Ook stond er laatst een trans portfirma aan de deur om een deel van het meubilair op te halen. De familie heeft uiteraard de politie ingeschakeld, maar deze staat voor alsnog machteloos tegenover deze minne praktijken. De heer en mevrouw Verhoef verzoeken de plaatselijke winkeliers met na druk geen telefonische bestellingen meer uit te voeren die op hun naam zijn gedaan. "Als ik iets nodig heb, ga ik er zelf wel op af en betaal contant", aldus me vrouw Verhoef. Hun adres is Koninginnelaan 19. Soesterberg krijgt zijn sporthal. De ge meenteraad heeft dat vorige week be slist na een uitvoerige discussie, met name over de financiële aspecten. Over de lokatie werd de raad het tame lijk snel eens: de Banningstraat geniet duidelijk de voorkeur van de raads- meerderheid. Over de manier waarop de lasten van de hal (totale kosten zo'n 1,8 miljoen) zullen worden gedekt wordt verder gesproken bij de behan deling van de voorjaarsnota. Bert Krijger (VVD) stelde aan het be gin van de discussies optimistisch vast dat de sporthal na 12 jaar praten einde lijk binnen handbereik was. Het trof hem dat wethouder Menne van Finan ciën (CDA) geen financiële bedenkin gen had, 'Dat bespaart ons een hoop technisch gepraat,' aldus Krijger. Hij verklaarde zich tegen aanbouw van de sporthal aan het Dorpshuis, zoals de PvdA had bepleit, die dat plan (des tijds gelanceerd door het Verenigings- overleg Soesterberg) onlangs heeft 'ge adopteerd.' Krijger deed een klemmend beroep op de PvdA dat plan te laten varen, on danks het feit dat de PvdA 'zoveel sport in haar beleid doet' nu de verkie zingen voor de deur staan. 'We hebben nu iets beters. Wees maar voorzichtig met het adopteren van sportplannen, want voor je 't weet kom je in het diepe terecht. Raymond van Gelder (PvdA) pleitte nog wel voor een onderzoek naar de mogelijkheden van aanbouw aan het Dorpshuis, maar zonder veel overtui ging. 'Het hoeft niet persé,' liet hij we ten. Wel vond hij dat de raad nu al een dek king moest aangeven voor het res terende bedrag van 64.500 gulden, waarover in het raadsvoorstel nog niet wordt gerept. 'Het vinden van struc turele dekking houdt in dat er andere zaken moeten worden geschrapt,' al dus Van Gelder, die vond dat dat dan maar beter nu (d.w.z. voor de verkie zingen) kon worden aangegeven dan pas in het voorjaar. Voor 'blanco che ques' voelde hij niets. Het restant moest wat hem betreft in mindering worden gebracht van de algemene re serve. Kronkels Adriaan Pothuizen (D'66) constateerde ondanks het 'vreugdegeschal alom' dat de wonderlijke kronkels van de politiek bij de behandeling van het voorstel dui delijk aan het licht traden. Hij vond een echt voorstel een beetje teveel van het goede, waar hij alleen een rapport had verwacht. Hij wilde meer financiële onderbouwing zien en voelde zich voor een dilemma geplaatst. 'Daar is wel uit te komen, maar dan moeten we eerlijk en open zijn en nu ruimte maken in de meerjarenplanning, daarbij aan gevend ten koste van welke andere pro jecten we de sporthal willen realiseren, en niet pas na de verkiezingen.' Hij merkte op dat de sportsector het extra bedrag moest ophoesten, al had hij ook sympathie voor het PvdA-voor- stel. 'Laten we geen zigzagbeleid voe ren, maar het achterste van onze tong laten zien.' aldus Pothuizen. Jan Visser (Prog. Soest) stelde met enige verbazing vast dat het College met zeldzame voortvarendheid met een voorstel was gekomen. Hij ver klaarde zich voorstander van een sporthal 'waar dan ook' en met het a- mendement van de PvdA. De Deense wrmgevefs van beeld en geluid 'n klasse apparaat B&OVHS met 3 jaar garantie' 2095 Schoemaker is dealer van B&O voor Soest. Kleuren TVvl videoen stereo- hij apparatuur van topklasse^ met drie jaar garantie. Van Weedestraat 80 Soest-Tel.02155-10344 'Absurd' Kees Verheus (CDA) constateerde een stemmigheid in de raad, maar zette ook vraagtekens bij de 'middelen.' Hij kondigde in elk geval aan dat het CDA als het moet kiezen de sporthal pre fereert boven de aanleg van een honk/- softbal-accommodatie. Hij had overigens de indruk gekregen dat de Sportstichting niet bepaald stond te trappelen om de sporthal door particu lier initiatief te laten realiseren. Verheus noemde het verzoek van de sportstichting om sportruimte op de vliegbasis 'absurd'. Voor het CDA, al dus Verheus, zijn beide lokaties (Ban ningstraat en Kampweg) nog volop in beeld. Voor de dekking mag van het CDA in elk geval niet de "overwinst, van het gasbedrijf worden gebruikt. Ook wilde Verheus een maximum zien vastge steld voor de bouwkosten. Jan van Garderen (SGP/GPV/RPF) steunde het voorbehoud van de wet houders Menne en Kingma - en van het CDA - over de lokatiekeuze en deelde mee bevreesd te zijn dat 'er dingen zul len verdwijnen waar wij het niet mee eens zijn,' als er t.z.t. een keus moet worden gemaakt over de financiering. Wethouderdrs. G. Plomp (VVD) drong aan op een snelle beslissing, waarmee de discussie kon worden afgesloten. Hij voelde niets voor het aanbouwplan van de PvdA. 'De dorpshuisproblematiek is een heel andere zaak.' Hij merkte op dat uiteraard de sportsector de beno digde middelen zal moeten ophoesten en sloot niet uit dat zich daar nog mee vallers zouden voordoen. Voor wat betreft de dekkine van het restant wachtte hij liever tot de voor jaarsnota. De wethouder liet overigens weten dat hem nooit een plan van de Soesterbergse verenigingen had bereikt. 'Het materiaal was in elk ge val niet bij het college en de adoptie van het plan door de PvdA heeft mij dan ook nogal verbaasd,' aldus de wet houder. Hij raadde het amendement van Van Gelder af, al wilde hij de be schouwingen daarin wel 'meenemen.' Nog wat in petto Van Gelder probeerde de raad alsnog te overtuigen. Hij hield zijn collega's voor dat zij ervoor moesten waken net als in november 1982 weer te moeten schrappen, als er pas in juni verder over de dekking wordt gesproken. Vooral de VVD verweet hij de ondui delijkheid over de financiering te laten voortbestaan tot na de verkiezingen. 'U laadt de verdenking op u nog wat in petto te hebben als maart achter de rug is.' aldus de Pvd A-fractie voorzitter tot de VVD. Ook Pothuizen drong aan op duidelijk heid. 'Voor mei of juni moet al dui delijk zijn wie het nadeel van dit be sluit gaat ondervinden. Dat mag niet geheim blijven, Als er niets op het spel staat, is daar nog toch niets op tegen? Ook Verheus en Van Garderen lieten weten dat de sporthal de voorkeur ver diende boven de aanleg van de honk/- softbal-accommodatie, maar Joop Eb- bers (VVD) liet weten dat het hem op de tong brandde om te zeggen dat bij de voorjaarsnota wel zal blijken dat er voldoende geld is. 'We maken ons nu druk over een keuze die helemaal niet gemaakt hoeft te worden,' aldus Eb- bers. Wethouder Plomp distancieerde zich duidelijk van de uitspraken over de honk/softbalaccommodatie en wierp ook de beschuldiging ver van zich dat de Sportstichting (volgens het CDA) zich niet had uitgesloofd om een parti culier te vinden voor de realisering van de sporthal. Van Gelder merkte nog op dat de ge meentelijke reservepositie zo sterk is dat het niet onredelijk is daarvan een stukje af te halen voor de dekking van het restant van de kosten. De verwijten dat de PvdA niet flink genoeg was Menneom het Collegeprogramma af te wachten tot de voorjaarsnota, beant woordde hij met de opmerking dat het CDA 'als een tank voortrolt in de een maal ingeslagen richting, zonder dat ie mand nog durft bij te sturen.' Hij kreeg echter alleen de steun van zijn eigen fractie, Progressief Soest, D'66 en het raadslid Ankie Nolen ex-VVD Foto-expositie 't Veen Bosstraat, Insingerstraat, Dorpsstreek en Boerenstreek zijn wegen en weg getjes die één ding gemeen hebben: ze komen allemaal op de Wieksloot uit. Vooral de Boeren- en Dorpsstreken bie den ook nu zelfs nog een echt landelijk tafereel, maar dan wel in de richting Wieksloot gezien, want de massale wo ningbouw heeft Overhees een totaal an der aanzien gegeven. Hees zou men vroeger haast wel een 'voordorp' van Soest hebben kunnen noemen. Het lag daar volkomen apart op de scheiding van weilanden en 't Pij nenburger bos. Het Prentenkabinet in de Soester Oud heidkamer toont prachtige foto's van dit landelijk verleden. Er zijn zelfs nog schoolfoto's van diverse klassen van de lagere school van Hees te zien. Voor veel Soesters leuk om zichzelf nog eens in die vooroorlogse mode tegen te ko men. De Oudheidkamer aan de Ferd. Huyck- laan 18 is geopend op zondagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Donderdagavond 20 februari j.I. heette de presidente Mw. D. Wijmenga, na een gezellige receptie, waarbij ook de burgemeester aanwezig was, alle gas ten en leden van harte welkom. Zij be nadrukte, dat allen met elkaar de jubi laris zijn. Nadat met gebed de bijeen komst geopend werd, las Mw. G. Pronk uit de brief van Jh. Hfdst. 3:18 t/m 24. In de meditatie memoreerde de presi dente de oprichting in 1926 van de af deling Soestdijk. Zij vergeleek de bond met een orkest en het jubileum met een jubileumconcert, dat alleen kans van slagen heeft, wanneer alle in strumenten goed gestemd zijn, dus door een goed samenspel van alle aan wezigen. Daarna volgde een samenspraak door de dames A.H. Donker en E.A. Vreugdenhil over de afgelopen tien jaren. Veel lezingen, uitstapjes en di verse andere activiteiten werden opge haald. Het was een grote verrassing voor de dames J. Pieneman, J. Blanken, G. Reitsma en J. van Es, toen zij naar voren moesten komen en werden ge huldigd als de oudst aanwezige bonds leden. Enkele andere oudere leden kon den helaas niet aanwezig zijn t.w. Mw. M. de Jong, D. Balke en J.J. Brouwer resp. 40 jaar, 63 jaar en 60 jaar lid van de N.C.V.B. Hierna volgde bestuurs wisseling. In haar toespraak noemde mw. P. Kroese als afgevaardigde van het hoofdbestuur de afdeling een actieve Zij overhandigde de presidente een medaille voor het vaandel en een enve lop met inhoud. Mw. D. Milort sprak namens het gewest Utrecht en over handigde ook een envelop met inhoud. Na de pauze werd de vrolijke éénacter 'Rhapsodie in rood' door eigen leden van de afdeling op voortreffelijke wijze opgevoerd o.l.v. mw. J. W. Toet. Genoten werd van allerlei misver- Presidente D. Wijmenga en de da mes G. Reitsma, J. PienemanJ. Blan ken en J. v. Es Foto: Goos van der Wilt standen en verwikkelingen rond een rode hoed en menigmaal klonk scha terende bijval uit de zaal. De vrolijke noot versterkte zeker het feestelijk ka rakter van de avond. In de tweede pauze kregen alle aanwezigen een ge borduurde verrassing aangeboden door de bestuursleden. Mw. A. Homs- ma bedankte het bestuur voor het vele werk, dat voor dit jubileum verzet is. Door Mw. G. Reitsma werd met name de presidente bedankt voor haar stimu lerende leiding het afgelopen jaar. Zij kreeg een sierkleedje voor de lesse naar overhandigd, waarop het em bleem van de N.C.V.B. door Mw. E. Sneep was aangebracht. De avond werd besloten met het zingen van het bondslied. Ofschoon slechts iets meer dan tien sportverenigingen in Soest gehoor had den gegeven aan de uitnodiging van de Partij van de Arbeid, om gezamenlijk te praten over het wel en wee van de sport in Soest, ontspon zich in de kan tine van s.o.Soest aan de Bosstraat toch een interessante discussie, waarin met name het functioneren van de Sportstichting uitgebreid aan de orde kwam. Onder voorzitterschap van Kees Boer- koel - die een thuiswedstrijd speelde, om het in sporttermen te zeggen - hoor den Frans Kingma, Raymond van Gel der en Joop van den Brakel de sport vertegenwoordigers aan. Boerkoel hield zijn gehoor in zijn openingswoord voor dat de PvdA rekende op 7 zetels in de nieuwe raad. "We willen vanavond horen wat er de afgelopen vier jaar niet goed is gegaan, maar vooral wat er veranderd moet worden", aldus Boerkoel. Raymond van Gelder gaf eerst een toe lichting op het zwembadplan van de PvdA, waarop Duinkikkersvertegen- woordigers J. Hengeveld enthousiast reageerde. "Wij zijn erg blij met het plan, want onze leden moeten steeds uitwijken naar omliggende zwemba den en dat is vooral voor de jeugd een probleem." Ook de sporthal in Soesterberg kwam ter sprake. Van Gelder legde nog eens uit waarom de PvdA de sporthal het liefst tegen het Dorpshuis zou aanbou wen, maar constateerde tevens dat het plan lang niet zo geaccepteerd bleek als hij wel had gedacht. Voorafgaande aan de raadsvergadering waarschuw de hij ervoor dat de meerderheid waar schijnlijk wel akkoord zou'gaan met het voorstel, zonder echter al de vol ledige dekking aan te geven. "En dan kun je je wel voorstellen wat er gebeurt. Dat wordt uitgesteld tot na de verkie zingen. Als de financiering pas bij de voorjaarsnota aan de orde komt zullen andere dingen niet doorgaan, vreesde Van Gelder, zoals bijvoorbeeld de voorgenomen honk/softbalaccommo datie, in de wandeling doorgaans aan geduid als de "softenon"-accommoda- tie. Ondanks de realisering van de sporthal in Soesterberg zal Soest nog blijven kampen met een ernstig zaalruimte- tekort, zo bleek uit de discussies. Voor al Joop van den Brakel maakte duide lijk hoe moeilijk deze materie is. Ove rigens nam hij het op voor de gevestig de bespelers van de sportzalen, ondanks het feit dat bijvoorbeeld zaalvoet baliers daardoor in Soest nauwelijks aan hun trekken kunnen komen. De heer A. v.d. Helm hekelde echter de wijze waarop in het Sportstichtings- bestuur met de belangen van "nieuw komers" wordt omgesprongen. "De zaal voetbalclub greep ernaast, on danks een pleidooi vanaf de tribine, omdat de bestuurders vervolgens kei hard vasthielden aan de belangen van de clubs die ze niet moeten vertegen woordigen, omdat ze in het bestuur het algemeen sportbelang moeten dienen." Sportstichting Daarmee was het zwaartepunt van de de discussie bereikt: de Sportstich ting en de talrijke bezwaren die deze instelling in de sportwereld oproept. Raymond van Gelder stelde vast dat er de laatste tijd veel schaduwdiscussies waren gevoerd, maar dat sport en po litiek in Soest elkaar nooit goed ont moeten. Volleybalvertegenwoordiger Werner Paans vond dat maar raar. "De poli tiek krijgt via de sportstichting toch rechtstreeks verslag? Als de besluiten niet bij de politiek terechtkomen, wat doen dan de politieke vertegenwoor digers in het bestuur? Letten ze dan niet goed op?" Van Gelder wees op het spanningsveld dat zich tussen de raad en de sport stichting voordoet. "De politici zitten er niet namens de partijen, maar na mens de raad als geheel. Dat moet je wel goed onderscheiden." Hij meende overigens dat de inspraak van de sport in de huidige opzet onvoldoende is - de PvdA pleit dan ook voor een sport raad - en dat dat tot allerlei fricties leidt. De sport moest volgens hem ook niet te hoge verwachtingen koeste ren van de gemeenteraad. Volgens de heer Knoppers zat het hem niet zozeer in de structuur van de Sport stichting, als wel in de kwaliteit van de mensen die het werk moeten doen. Werner Paans sloot zich daarbij aan: "Het grootste bezwaar is het feit dat de wethouder voorzitter is van de Sport stichting. Het gebrek aan kwaliteit in het bestuur bewerkstelligt gemakke lijk dat B. en W. de sportstichting manipuleren." Pijpen Pijnenburg-voorzitter René van Zee stak zijn kritiek evenmin onder stoe len of banken. "De Sportstichting zit met een hele dominante voorzitter en een directeur die volledig naar zijn pijpen, danst." Hij vreesde dat er - ondanks alle kritiek - toch niet zoveel zou veranderen, omdat de VVD haar lijsttrekker dit baantje niet zou wil len ontnemen. Van Zee vond wel dat er hoog nodig iets moet veranderen, daar bij vooral wijzend op de "erg slechte" werksituatie voor het personeel. Namens de tafeltennisvereniging Shot merkte de heer V.d. Helm op dat deze bijna 35-jarige vereniging nooit veel aandacht van het gemeentebestuur heeft gekregen. Shot moet een verbou wing aan de gymzaal waar gespeeld wordt helemaal zelf betalen. "Het eni ge dat we vragen is een garantie voor de lening die we gaan afsluiten", aldus V.d. Helm, die bij de PvdA op steun aandrong. Volgens hem ging het ver zoek om die garantie voortdurend heen en weer tussen de sportstichting en B. en W. Werner Paans waarschuwde de PvdA- vertegenwoordigers er vervolgens voor geen "snoepjes" uit te delen, maar duidelijk te maken wat de partij aan voorzieningen wil en hoeveel geld ze daarvoor over heeft. Zelfwerkzaamheid De discussie over de sport en de be nodigde voorzieningen is nog onvol doende van de grond gekomen, stelde Raymond van Gelder vast. Hij merkte op dat het voor velen zeer onbevredi gend is dat op de lijst van investe ringen vooralsnog alleen de honk- /softbalaccommodatie staat, die - in clusief de aanleg van kunstgras op de hockeyvelden - zo'n 550.000 gulden moet gaan kosten. Van Gelder vindt dat er - naar analogie yan de aanleg FotoGoos van der Wilt van de atletiekbaan - te praten moet zijn over meer "zelfwerkzaamheid" van de betrokken clubs. De heer Knoppers daarentegen wees erop dat de honkballers langzamer hand ook wel eens recht hebben op een goeie accommodatie als anderen. René van Zee merkte in dit verband op dat, als de gemeente geld te ver delen had, dan ook Pijnenburg recht had op een deel daarvan, bijvoorbeeld voor de bouw van een kantine. Nogal wat deelnemers aan de discussie bleken overigens de nodige reserves te hebben tegen plannen om de sport stichting op te heffen en er een sport raad - waarin de clubs elk met één stem vertegenwoordigd zullen zijn - voor in de plaats te zetten. Poolse landdag Met name Dick Stroband vroeg zich af of dan een "stuk van het kind niet met het badwater wordt weggegooid" en hij vreesde dat de vergaderingen van zo'n raad wel eens konden ont aarden in een Poolse landdag. Volgens hem dreigt ook het gevaar dat de kloof tussen sport en politiek eerder groter dan kleiner wordt. Ook de heer Knoppers waarschuwde er voor het "tussenstation" van de sport stichting niet al te snel overboord te zetten. Werner Paans liet zich eveneens in die zin uit. "Zo'n sportraad is een wazig instituut. Breek de sportstich ting niet zomaar af, maar zorg voor voldoende kwaliteit in het bestuur. Peet (destijds directeur van de sport stichting, red.) had z'n zaken goed op 'n rij. Nu wordt er in de wandelgan gen van alles voorgekookt en als fait accompli in de sportstichting gedropt." Frans Kingma verwoordde het PvdA- standpunt door erop te wijzen dat de goede elementen van de huidige struc tuur behouden moeten blijven, ook als en een sportraad zou komen Kees Boerkoel beloofde de sportver tegenwoordigers dat de PvdA in het vervolg niet alleen in verkiezingstijd, maar ook door de "gewone" raadsperio de heen, regelmatig overleg zal voeren met de georganiseerde sport. De PvdA krijgt het in de komende jaren nog druk, want die belofte doet men vrij wel bij elke ontmoeting met groepen potentiële kiezers. Kwijt Bij de rondvraag liet Herman Ankoné nog weten dat de positie van de veld- sportverenigingen nogal bijzonder is, omdat ze "met tonnen" in hun "eigen" accommodaties zitten. "Wat je van daag aanlegt was je gisteren al aan de gemeente kwijt", aldus Ankoné, die in dit verband wees op een grote dis crepantie tussen zaal- en veldsportclubs. "De sport heeft in Soest 10.000 beoefe naars en is elke week goed voor zo'n 25.000 entrees. Bovendien zijn er hon derden vrijwilligers die hun tijd gratis aan de sport geven. Welke culturele organisatie krijgt dat voor elkaar?" aldus Ankoné. Hij stelde verder dat de sport kwanti tatief ver uitstijgt boven andere vor men van welzijn, zodat de aandacht van de politiek voor de sport zeker op zijn plaats is. "Helemaal mee eens", aldus PvdA- lijsttrekker Frans Kingma. Op deze avond kunt u in de gezellige entourage van hotel Heidepark weer van een sfeervol diner-dansant genieten, waarbij het culinaire gebeuren een smaak volle hoofdrol vervult! Deze feestelijke avond wordt muzikaal opgeluisterd door het bekende Skyray-Kombo. Jan Steenlaan 24 Telefoon 030 - 78 24 77 Zondags gesloten Volop parkeerruimte Reserveren gewenst Auto huren kost nu nog maar 25, Auto Smeeing aan de Koningsweg in Soest is onlangs een nieuwe en extra voordelige service begonnen: de ver huur van auto's vanaf 25 gulden per dag. De service heet 'Rent a Fiat,' waartoe Auto Smeeing een zoge naamde 'verhuurvloot' in het leven heeft geroepen. Het gaat daarbij om nieuwe wagens. Volgens direkteur J. Smeeing is de verhuurservice een regelrecht schot in de roos. Alle wa gens, Panda's, Ritmo's en Uno's zijn tot nu toe dagelijks verhuurd, zodat Smeeing het park en Uno's zin tot nu toe dagelijks verhuurd, zodat Smeeing het park alweer aan het uitbreiden is. De belangstelling is ongelooflijk groot. Dat hadden we niet verwacht.' De in teresse is volgens hem niet alleen ver klaarbaar door de zeer aantrekkelijke prijsstelling. Volgens de Auto Smee- ing-direkteur is deze ook zo groot om dat er momenteel veel oudere wagens die de periodieke autokeuring niet overleven 'uit de vaart' worden geno men. De verhuurprijs van 25,- is ex clusief de benzine (men krijgt wel een volle tank mee) en inclusief 100 'vrije' kilometers. De actie 'Rent a Fiat' wordt geïnitieerd door Fiat Auto Nederland, dat al ge ruime tijd tracht meer invloed te krij gen in de verhuurmarkt, die zich gesta dig uitbreidt. Bovendien kan het publiek door deze verhuurmogelijkheid voor een werkelijk allerlaagste prijs een dag met de auto toeren -24 uur lang- om eens kennis te maken met de populaire Fiats. 'Maar er zijn genoeg andere praktische redenen op te noemen om eens een dagje een Fiat te huren,' al dus de heer Smeeing. 'Bijvoorbeeld bij reparatie aan de auto, schade-gevallen, gewoon een dagje uit met de kinderen of wanneer men de auto heeft verkocht en de nieuwe nog moet worden afge leverd. Boven de vrije 100 km. behoeft slechts een gering bedrag te worden betaald aan meerkilometers. Bij de Panda is dat 20 cent, de Uno 23 cent en de Ritmo 26 cent per kilometer. De auto is all risk verzekerd: het eigen risico be draagt niet meer dan 200,- ofwel het gebruikelijke bedrag. De huurvoor waarden van Fiat zijn geheel volgens de BOVAG-huurovereenkomst. Velen zullen zich nog Paul van Vlaan deren en zijn Ina herinneren, een hoor spelserie waar half Nederland voor thuis bleef. Deze vernmaarde serie was gebasseerd op de boeken van Francis Durbridge. Of de mini-serie in de beginjaren van de televisie "de Sjaal", ook al van deze Engelse detec tive-schrijver. Op 7 en 8 maart komt het Soester Ap plaus met het toneelstuk "de Logé". Opnieuw Durbridge-spanningDe zoon van een bekend echtpaar wordt ont voerd. De enige eis van de ontvoerder: twee dagen logeren in het huis van' zijn slachtoffers. Zij schijnen niets anders te kunnen doen dan wachten. Maar wachten waarop? Het zullen twee ang stige dagen worden. Wie kunnen zij nog vertrouwen? Zullen zij ooit hun zoon ongedeerd terugzien? Een stuk vol aktie en spanning onder regie van J.Houtzagers. Op vrijdag 7 en zaterdag 8 maart om 20.00 uur in C-drie, Willaertstraat 49, Soest (voorheen de Borg). Kaarten a 7.50 (65+ 5.-) zijn vanaf 19.30 uur verkrijgbaar aan de zaal. Voorver koopadressen: Sigarenmagazijn Meij- ering, Soesterbergsestraat 11; Boek handel Immerzeel, van Weedestraat 11 en het WV-kantoor, Steenhof f- straat 9a. Lantaarns vernield Onbekenden hebben vorige week een aantal buitenlantaarns van particulie ren vernield. Dat gebeurde o.a. aan de Foekenlaan en twee maal aan de Duin weg. De eigenaars deden aangifte bij de politie. Computer-onderdeel gestolen H. J. van A. uit Soest deed namens Foxboro aan de Koningsweg vorige week bij de politie aangifte van de dief stal van een zgn. "Winchester drive", een computer-onderdeel. Het instru ment heeft een waarde van om en nabij de 4500 gulden. Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. KIJK UIT Kom even langs voor A.N.W.B. oogmeting ZUIDPROMENADE TELFFOON 12874

Soester Courant | 1986 | | pagina 3