Schoeman .Jll MENU speciaal 65- Schoeman praten! d'OudeEnghe Grijs-groen-rood: De PvdA en het milieu Rapport over gemeentelijke reorganisatie 'bijgesteld' Soest 50 jaar geleden ..kom eens met PAGINA 4 WOENSDAG 26 FEBRUAR11986 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST BAARN Voorlichtingsavond over verslaving in Eltheto STRAKEN STRALEND P. Stalenhoef autoschade vraagt uw aandacht voor Openbare commissie vergaderingen Bestemmingsplan Egghermonde II Bouwzaken WEEKMENU 26.50 Inspraakfase week later gestart Nu volop te zien en te koop bij de vrijetijdskleding Opnieuw een kans voor vrouwen: conducteur in deeltijd Politik partilerin düzenledigi bir gün hotel heidepark [7Ü bilthoven pp- 28 Februari 1936 Aanklacht Jeugdwerkloozen Weggeloopen Oude bekende geknipt Alg. Ned. Vredesactie KAMPERFOELIESTRAAT 38 Een zeer gunstig gelegen (op loopafstand van een winkelcen trum goed onderhouden, hoek woning met voor- en achtertuin, ■garage en schuur. Indeling: en tree, zeer royale woonkamer ge heel voorzien van therm. begla- izing, open keuken 1e Verdie ping: 3 slaapkamers, douche kamer. 2e Verdieping: royale berging en een mooie zolderka mer. Het geheel is zeer goed on derhouden. Het pand is gunstig op de zon gelegen. Vraagprijs f 154.000,- k.k. EREPRIJSSTRAAT 46 Een prettig gelegen hoek drive- in woning met zitkuil in de tuin. Indeling: entree, 2 kamers, gara ge. Vaste trap naar woonetage. L-vormige woonkamer met open keuken, schouw met Deense al- lesbrander, parketvloer en Vail- lant gaswandketel, toilet met ge kleurd sanitair. 2e Verdieping: 3 slaapkamers, badkamer met lig bad, 2e toilet, geheel voorzien van gekleurd sanitair. Schoor steen is buitenom, jalouzieën op de zonzijde alsmede een zonne scherm. Vraagprijs f 159.000,- k.k. GERRIT v.d. VEENSTRAAT 43 Een zeer gunstig gelegen mid denwoning met ondergrond, erftuin en garage. Indeling: en tree, royale doorzonkamer, open keuken. Eerste verdieping: 3 slaapkamers, badkamer, vaste trap naar de zolder met zeer gro te zolderkamer (nieuwe dakka pel), een bergruimte waar ook de c.v. staat opgesteld. Het geheel is prima onderhouden. Oplevering: nader overeen te komen. Vraagprijs M 89.500,- k.k. LANGE BRINKWEG 61 Uniek gelegen helft van dubbel woonhuis met apartstaande diepe garage, perfect van bouw en isolatie. Entree, hal, toilet, grote kelder kast, ruime zit/eethoek, woonka mer met open haard, open keu ken met koelkast, vrieskast, inge bouwde kookplaat, vaatwas- machine. Verdieping: zeer grote badkamer met ligbad, aparte douche, 2e toilet, aansluiting was machine en droogtrommel, 2e grote slaapkamer, beide met vaste kasten en v.w., kleinere 3e slaapkamer. 2e verdieping: aparte c.v. ruimte, overloop met bergruimte, zeer grote zolderka mer met dakkapel, momenteel in gebruik als ouderslaapkamer. Kwaliteitsbouw. Incl. volledige vloerbedekking. Vraagprijs: f240.000,- k.k. Ook op zaterdag zijn we ge opend van 10.00 tot 14.00 uur. CHORISTENPAD 51 Een zeer gunstig aan een water partij gelegen vrijstaande villa (bouwjaar 1977), met berging en een goed aangelegde tuin met diverse terrassen. Indeling: hal, toilet, zeer royale woonkamer met vide, open haard en via schuifpui toegang tot het terras. Zeer royale woon-eetkeuken met diverse inbouwapparatuur, bij keuken. Parterre: zeer grote L- vormige ouderslaapkamer met douche. 1e Verdieping: 2 slaap kamers, royale badkamer met ligbad en 2e toilet, bergkamer. Het geheel is in perfecte staat van onderhoud, voorzien van alle mogelijke vormen van isolatie, en door zijn ligging een unieke aanbieding te noemen. Vraagprijs f 345.000,- k.k. EIGENDOMWEG 146 Half-vrijstaande villa, rustig ge legen, met garage, berging, voor en achter tuin. Parterre: overdekt entree, hal met garderobe, toilet, riante woonkamer met schuifpui, open haard, grote open keuken met houten aanrechtbladen, vaat- wasmachine, oven. De keuken is van alle luxe voorzien. Complete bijkeuken. 1e Verdieping: over loop, drie mooie slaapkamers, voorzien van wastafels, badka mer met ligbad, toilet, douche en dubbele wastafel. 2e Verdieping: overloop, 2 slaapkamers, apar te douchecel. De villa is voorzien van hard houten kozijnen met isolerende beglazing. De gehele parterre is voorzien van vloerverwarming en alle radiatoren metthermokranen. De villa is in perfecte staat van onderhoud. Vraagprijs: f395.000,- k.k. STEENHOFFSTRAAT 73 Aan doorgaande weg gelegen vrijstaande villa met garage en royale achtertuin met schuur. Het geheel verkeert in een goede staat van onderhoud. Diepe ach tertuin met een gunstige zonlig- ging- Entree met natuurstenen vloer, studeerkamer, zeer grote woon kamer (13.25 m. lang), royale woon/eetkamer met droge kel der, bijkeuken. 1e verd.: 4 slaap kamers, douche. 2e verd.: 2 zol derkamers met ruime mogelijk heid voor meerdere kamers. Geheel voorzien van lokale gas- verwarming. Vraagprijs f295.000,- k.k. PR. HENDRIKLAAN 138 Een bijzonder gunstig gelegen appartement, parterre, in een perfecte staat van onderhoud. In deling: entree, royale L-vormige woonkamer, geheel voorzien van parket, badkamer, mooie slaap kamer met een vaste kasten- wand. Onder het appartement bevindt zich een afzonderlijk ge legen garage, welke ook geheel verwarmd is, voorzien van elek tra. Het is gelegen in het flatgebouw Baarnstein nabij het station, de bossen, bushaltes en het winkel centrum- Oplevering: direct. Vraagprijs f325.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest Telefoon 02155-13539 b.g.g. 02155-12620 - 035-10335 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren In Amersfoort, Leusden. Tiel en Veenendaal. Verslaving is een onderwerp waar veel over gepraat, maar weinig over bekend is. Op vrijdag 28 februari zal een medewerker van stichting De Hoop in het zaaltje Eltheto, bij winkelcen trum Hartje-Zuid, een voorlichtings avond geven over verslaving en het werken met verslaafden. Vanaf 19.30 uur zijn geïnteresseerden van harte welkom. De toegang is vrij. Mogelijk wordt er ook informatie over versla ving en de therapeutische behandeling gegeven door een ex-verslaafde. Het belooft een uiterst informatieve avond te worden. Vanaf eind 1976 vangt stichting De Hoop jongeren en jong-volwassenen op, die zitten met hun verslaving. In het crisis-opvangcentrum in Dordrecht worden de verslaafden 24 uur per dag deskundig begeleid. Door middel van een individueel gerichte therapie wordt getracht de verslaafden van hun drugs-, alcohol- of medicijnen-versla ving af te helpen. Bij deze therapie ligt het accent op de emotionele problemen van de verslaafde. Dankzij gespreks- en arbeidstherapie en creatief en prak tisch bezig zijn wint de verslaafde in de meeste gevallen zijn zelfvertrouwen en eerlijkheid terug. Na enkele maanden in het crisis-op vangcentrum te hebben gezeten be staat de mogelijkheid dat de therapie wordt voortgezet op een therapieboer derij en door een begeleid kamerbewo- ningsproject. Tijdens de hele behande ling worden de familieleden of part ners actief bij het genezingsproces be trokken. Hierdoor worden scheefge trokken of verbroken relaties weer her steld. Dit heeft een positieve werking op het verloop van het genezingspro ces. Stichting De Hoop biedt gegronde hoop voor verslaafden. De kras van vandaag is de roest vanmorgen. Wij hebben de oplossing. 1 e Heeserlaantje 2 Tel. 18600 - Soest het kenmerk mor vakwerk woensdag 26 februari: commissie On derwijs donderdag 27 februari: commissie Wei rijn maandag 3 maart: commissie Al gemene Bestuurszaken dinsdag 4 maart: commissie Ruimte lijke Ordening woensdag 5 maart: commissie Bedrij ven donderdag 6 maart, commissie Finan ciën woensdag 12 maart: commissie Milieu beheer De openbare vergaderingen worden gehouden in de commissiekamers van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg, en beginnen om 19.30 uur. In het gemeentelijk Informatiecen trum kan men de agenda's en de stuk ken inzien. Men kan ook telefonisch informeren (tel. 22555) welke agendapunten aan de orde komen. Verder kan men alle informaties krijgen over de mogelijk heid om van het spreekrecht gebruik te maken tijdens de vergaderingen. De burgemeester maakt, ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het ontwerp van het be stemmingsplan "Eerste herziening bestemmingsplan Egghermonde II", met ingang van 28 februari 1986, ge durende een maand ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur), als mede in de plaatselijke bibliotheken, in het gemeentelijk informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (gedurende de ge bruikelijke openingstijden) en ter hulp secretarie te Soesterberg voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende de termijn van tervisie- legging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ontwerp indienen. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften vergunning te verlenen voor het a. plaatsen van een erfafscheiding, Turfstreek 245; (artikel 11 van de voorschriften bestemmingsplan 3e herziening bestemmingsplan Over- hees); b. wijzigen van een werkplaats tot kantoor, le Heeserlaantje 56; (arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) c. - aanbouwen van een bijkeuken, Korte Ossendam 41 uitbreiden van een kantine, Dor- resteinweg 70a; bouwen van een tijdelijke dienst woning, Dorresteinweg 70a; (artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en artikel 50, lid 18 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 27 februa ri 1986, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 van donderdag 26 februari t/m woensdag 5 maart Zalmcocktail Getranch. varkenshaas, pittige zigeunersaus Geb. aardappelen. daggroente Gebakken banaan met slagroom Na aanrijding doorgereden De heer M. R. L. uit Soest meldde de politie vorige week dat zijn auto, die hij aan de Smitsweg had geparkeerd, door een onbekend gebleven automobilist was aangereden. De auto liep flinke schade op. Inbraak Waterinkschool Een onbekende dader heeft in het weekeinde zijn slag kunnen slaan In de Prof. Waterinkschool aan de Smits- weg. Hij verwijderde glaslatten en een ruit en doorzocht het magazijn, het kantoor en de gemeenschapsruimte. Daar brak hij een kast open, waaruit de video- en geluidsapparatuur werden ontvreemd. De heer J.A. v.d. V. deed aangifte bij de politie. Het vermoeden bestaat dat de dief zich vrijdag al in de school heeft laten insluiten. Inbraak pompstation waterleiding Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in het pompstation van de waterleiding aan de Van Weerden Poel- manweg. Hij forceerde een ruit en nam uit het kantoor een rekenmachine, een set dopsleutels en tap- en snijappara- tuur weg. W. van H. uit Breukelen deed bij de politie aangifte. Tijdens een geanimeerde bijeenkomst in "Eltheto" bracht de PvdA-Soest het onderwerp milieu ter sprake. Als sprekers waren uitgenodigd mevr. Ans Holleman, fraktievoorzitter PPR/ PVDA in de provinciale staten en des kundige op milieugebied, Chris Uiter- wijk, bekend rood Soester, en Bert van 't Holt, milieudeskundige te Soester berg en Soest. Ans Holleman sprak over het "grijze milieu" (bescherming van lucht, water en bodem); Bert van 't Holt nam het "groene milieu" voor zijn rekening en Chris Uiterwijk bracht de milieupro blematiek in beelden (dia's) onder aandacht. Veel aandacht kreeg de waterveront reiniging in het verhaal van Ans Holle man. Niet alleen vanwege de ingewik keldheid, maar vooral om de gevolgen voor het drinkwater. Hoe moeten die vervuilde lucht, bodem en water weer gereinigd worden? Dat is niet alleen een zaak van de tech nische ontwikkelingen, maar ook van een bezield overheidsbeleid. Keuzes moeten gemaakt, subsidies verstrekt. Wie betaalt dan? Voldoende voor Chemco Het Soester bedrijf Chemco kreeg in dat opzicht van haar een voldoende. Dat betaalt tenminste zelf zijn kosten voor reiniging en verhaalt die niet op de gemeenschap. Nu al is uitgere kend dat in de gemeente Soest voor i 15 miljoen gulden aan werken uit gevoerd zou moeten worden om bij Randstad, de voormalige Cojabé en de voormalige autosloperij Engendaal de verontreinigde grond te reinigen. "Zeer duur voor de gemeente". Mevr. Holleman besloot met een op roep om als burger steeds milieube wust om te springen met het huishoud- afval, chemische afval, e.d. Overigens maakte zij ook gewag van het geploe ter op provinciaal niveau met de mi lieuproblematiek. Als politiek zeer be langrijk tijdstip noemde zij de datum van 20 mei '81 toen er een landschaps- beheerplannotitie verscheen. Bert van 't Holt deelde zijn bijdrage in drie stukjes. Hij ging in op de zaak Lindner, de Leusderheide en de op han den zijnde herziening van de jachtver gunning in Soest. 'Niet erg gerust' Eindelijk is er m.b.t. Lindner een hin derwetvergunning afgegeven, aldus Van 't Holt. Juli '86 moet de bedoelde installatie gereed zijn. Hij drong er bij de zittende en de komende PvdA-raads- fraktie op aan deze zaak kritisch te vol gen. Hij was er "niet erg gerust op", en met hem de vereniging "Soestdijk geen Stankwijk". De Leusderhei is belangrijk omdat het hier het laatste grote heideterrein in de provincie Utrecht betreft. Er worden twee "aanslagen" op gepleegd; rijks weg 28 en het compagnies oefenter rein. Nu al is er sprake van een sterk uitgedunde vogelstand. Aan de hand van dia's liet hij zien dat milieu en politiek alles met elkaar te maken hebben; de keuze voor een bepaalde inrichting van het landschap heeft eigenlijk al veel te veel weerloze slachtoffers geëist, n.1. planten en die ren. Burgemeester en Wethouders van Soest hebben de Medezeggenschapscom missies en het Georganiseerd Overleg - de "vertegenwoordigende" instanties van de ambtenaren vorige week een bijgestelde versie gestuurd van het rapport over de reorganisatie van het gemeentelijk apparaat, zoals dat in januari was gepubliceerd door het ad viesbureau De Galan en Voigt. De bij stelling is het resultaat van de ge sprekken die tot dusver intern zijn ge voerd. Het rapport is echter ook nu nog "een ontwerp", in afwachting van de officiële reacties die in de inspraakfase worden ontvangen. Die fase is een week later ingegaan dan aanvankelijk de bedoeling was. Van 21 februari tot 10 maart kunnen M.C. en G.O. hun standpunt gaan bepalen, evenals indi viduele medewerkers van de gemeente. Er is op ruime schaal gebruik gemaakt van de voorlichtings- en discussiebij eenkomsten, aldus het College, door overleg-organen, kader en medewer kers, evenals door de raad en de ver schillende fracties. "Wij achten deze bijeenkomsten van groot belang, om dat voor een zo belangrijke organisatie keuze als waar het hier om gaat een breed draagvlak nodig is, zowel bij de medewerkers als bij de raadsleden. Het rapport zelf behoeft nu echter eni ge aanpassing Aan het rapport is dan ook een beschrij ving toegevoegd van de bestaande or ganisatie en werkwijze, evenals een verdere onderbouwing van de bestaan de sterke en zwakke punten. Ook de af weging tussen het behoud van de huidi ge basisstructuur en de invoering van een nieuwe is nader uitgewerkt. Daar door wordt de keuze in feite beperkt tot een uit twee in plaats van drie mo gelijkheden. Het voorstel is iets minder vérgaand dan in eerste aanleg, zodat er na het raadsbesluit van 10 april meerdere modellen kunnen worden ontworpen. Wel zal aan de raad een oordeel wor den gevraagd over de hoofdrichting: een secretarie-diensten-structuur of beleidsintegr atie Ontkoppeld Belangrijk is ook dat de organisatie- problematiek en het huisvestings- vraagstuk in dit stadium worden ont koppeld. "Ook los van de vraag welke organisatiestructuur er uiteindelijk uit de bus komt ligt een integrale be nadering van het huisvestingspro bleem in de komende jaren in de rede", aldus B. en W. "Met andere woorden: als er organisatorisch niets verandert zijn maatregelen op het gebied van de gemeentelijke huisvesting noodzake lijk om redenen van efficiëntie en van bouwkundige aard. De kosten die daarmee gemoeid zul len zijn, zijn geen direct gevolg van de reorganisatie als zodanig. B. en W. constateren overigens dat ge bleken is dat niet alle betrokkenen even duidelijk is hoe de ingebrachte voorstellen zich verhouden tot de leid raad voor organisatie-vergaderingen. De discussie tot dusver heeft echter geen verdere reikwijdte dan wordt be oogd in de eerste fase: het duidelijk maken van de probleemstelling. "Het gaat kortom om de beantwoording van de centrale vragen die voorafgaand door het Georganiseerd Overleg zijn geformuleerd: óf de bestaande orga nisatie wijziging behoeft, zo ja, waar om en hoe?" Geen dwangmatig karakter Het te nemen principe-besluit in de raad van april heeft geen "dwangma tig karakter", aldus B. en W. Dat be tekent dat op het besluit teruggekomen moet kunnen worden als bij de verdere uitwerking "dermate veel zwaarwe gende problemen" aan het licht komen dat het bij nadere afweging onverant woord is op de ingeslagen weg voort te gaan. Dat is van belang, omdat de con sequenties van een organisatiewijzi ging nog niet in volle omvang kunnen worden aangegeven, aldus het College. Zwakke kanten Overigens bevat het rapport een aantal saillante opmerkingen over diverse 'zwakke kanten' van de huidige orga nisatie, met name in de bestuurlijke onderdelen. Zo is er sprake van onvol doende beleidscontinuïteit 'ad hoc-be- leid'), omdat er op de beslissingen van College en Raad weinig staat valt te maken, al wordt daarbij opgemerkt dat er een natuurlijke spanning bestaat tussen de behoefte aan duidelijkheid en richting bij het ambtelijk apparaat en de behoefte van een politiek bestuur aan zoveel mogelijk ruimte voor wis selende inzichten en behoeften. Over de Sportstichting wordt opge merkt dat er sprake is van een sterke mate van Inspraak voor de doelgroep waar het allemaal om draait. 'Dat is een belangrijk goed.' Bij de 'sterke kanten' wordt over de Sportstichting opgemerkt dat men daar van mening is dat de huidige Stichtingsvorm 'zeer goed aansluit bij de doelstellingen van de Stichtingen. Daarbij is een directe invloed van de sport op het beleid gewaarborgd. Ook de gerealiseerde delegatie wordt in de ze sector als een positief punt ervaren.' Ook de relatie tussen de 'portefeuille houders' en de raadscommissies komt ter sprake. Die is niet optimaal, aldus het rapport. 'De samenwerkingsrelatie is van zodanige aard dat er soms te weinig open discussie is en te snel stel lingen worden ingenomen. Het gaat hier niet primair om de vraag wie het nu verkeerd doet, maar om het feit dat beide partijen soms zodanig met el kaar omgaan dat kennelijk dit soort ef fecten optreden.' 'Angst voor de raad' Hetzelfde geldt in zekere mate voor de relatie tussen het College en de Raad. Uitspraken varieerden van 'angst voor de raad' tot 'het slecht kunnen inschat ten hoe de raad zal reageren op een voorstel.' Het rapport tekent daarbij aan dat de onderlinge kontakten en de samenwer king binnen het gemeentebestuur aan houdende zorg verdienen. 'Dat komt de collegialiteit en de kwaliteit van het be stuur ten goede en geeft een positieve uitstraling naar ambtelijk apparaat en burgerij.' Anderzijds wordt opgemerkt dat be langentegenstellingen en politieke verschillen van inzicht niet uit de weg moeten worden gegaan. 'Een botsing van meningen zo nu en dan geeft dui delijkheid.' De verslagen van de gesprekken (waarbij geen namen worden ge noemd, maar slechts categorieën als 'personeel en kader,' de medezeggen schapscommissies en het Georganiseerd Overleg) leveren ook een aantal interessante opmerkingen over de huivesting op. 'De noodzaak van een nieuw gemeentehuis in rela tie tot de reorganisatie wordt door ve len in twijfel getrokken. Ook zonder or ganisatie-wijziging is verbetering van de huisvesting nodig,' aldus het ver slag van de categorie 'personeel en ka der.' 'Teveel opgehangen aan nieuw gemeentehuis' Uit de medezeggenschapscommissies blijkt een dergelijke opstelling: 'Men wil eerst de werkwijze verbeteren en de huisvesting voor een later stadium bewaren. De reorganisatie is teveel op gehangen aan een nieuw gemeentehuis en men vraagt zich af wat er gebeurt als er geen nieuwe huisvesting komt. Het Georganiseerd Overleg vindt - volgens het verslag - dat het rapport in wezen te ver gaat. Ook wordt geadvi seerd de huisvesting van de reorga nisatie los te koppelen. Ook is men van mening dat er een groot gat ligt tussen de vele zwakke punten en de behoefte aan reorganisatie. Het rapport trekt ook alvast een con clusie, namelijk dat op grond van de gemaakte analyse in theorie ook een 'nuloptie' mogelijk zou zijn. 'Dat houdt in dat de analyse op zich verhelderend heeft gewerkt, maar onvoldoende knel punten aan het licht brengt om or ganisatorische maatregelen te nemen. In feite zou dan alles bij het oude blijven en er wordt besloten het proces van heroverwegen op dit moment te stoppen.' Echter: 'Gezien de aard en omvang van de beschreven ontwikkelingen en knelpunten is deze nul-optie niet wen selijk en wordt geadviseerd om maat regelen te nemen ter verbetering van het functioneren van het gemeentelijk apparaat. Zou dat uitblijven, dan zullen op korte termijn de mogelijkhe den van het gemeentelijke apparaat in toenemende mate achterblijven bij de verwachtingen en wensen die ten op zichte van de gemeente leven.' Antennes afgebroken Onbekenden hebben vorige week de an tennes afgebroken van drie auto's die aan de Braamweg geparkeerd ston den. De heer W. K. deed aangifte bij de politie. Auto tegen lichtmast: inzittenden gewond Bij een eenzijdig ongeval aan de Amersfoortsestraat werd zaterdagavond de 30-jarige uit India afkomstige K.S., wonende te Ham burg, gewond. Ook een inzittende liep letsel op. De wagen botste achter waarts tegen een lichtmast, toen de heer S. door onbekende oorzaak de macht over het stuur verloor. Beide in zittenden werden per ambulance over gebracht naar de Lichtenberg in Amersfoort. M.b.t. de jachtvergunning noemde hij jacht een "ongelukkige zaak". "Wij hebben niet het recht het dierenrijk op deze manier aan te tasten. Evenmin mogen dieren gedood worden anwege de 'kick van het schot'. Loodvergiftiging van de dieren, als gevolg van het inslik ken van hagel, is zelfs in het direkte nadeel van de mens!", aldus Van 't Holt. Chris Uiterwijk liet in zijn dia's zien wat Soest aan milicuplaatjes oplevert. De boerderijen met hun wallen, de stil te, gebieden aan de Eem, beuken als monumenten, "ruimte, licht en lucht" aan de Zoom. "Overal waar rust is en weer evenwicht, komt van alles weer tot groeien", zo liet hij steeds weer zien. In de discussie ging het vooral over de verbinding tussen milieu en politiek. Lijsttrekker Kingma benadrukte dat het verkiezingsprogramma in dit op zicht geen holle praat is. Hij drong aan op een nader kontakt als men weer eens met de "overheid" problemen had. Politiek partijen zijn zeer af hankelijk van aktiegroepen, omdat die van een bepaald probleem veel weten. Helaas werd ook duidelijk dat "de poli tiek" niet zo snel werkt. Evenwel geen reden om de politiek de rug toe te keren, zo bleek uit de gesprekken na derhand en de adressen die uitgewisseld werden. De avond werd hierdoor als het ware "over de verkiezingen heen getild". De grote mode SWEATERS en SHIRTS met stippen, strepen en ruiten v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Initiatief van arbeidsbureau De Nederlandse Spoorwegen willen graag meer vrouwen als conducteur op de trein. Op initiatief van het arbeids bureau is een wervingsactie begonnen, helemaal gericht op vrouwen die enige jaren niet buitenshuis hebben gewerkt maar nu weer in deeltijd aan de slag willen. De toelatingseisen zijn daarbij met opzet gescheiden gehouden: leeftijd tussen 25 en 40 jaar, enkele jaren voort gezet onderwijs (Mavo of LBO, di ploma niet noodzakelijklengte tussen 1,60 en 1,90, goed gehoor en gezichts vermogen (een bril mag), niet kleurenblind. Aantrekkelijke opleiding (met salaris) ook in deeltijd De opleiding is in Utrecht, drie dagen per week en duurt een jaar. De deelne mende vrouwen hebben hun eigen, vaste cursusleider. De eerste drie maanden worden besteed aan het op frissen van de schoolkennisdaarna be gint de echte vakopleiding. Van de eerste opleidingsdag af verdient men al salaris. Conducteur zijn is heel wat meer dan 'kaartjes knippen' (dat hoort er alleen maar bij). Men is allereerst chef van de trein: handhaaft de goede orde, neemt zo nodig veiligheidsmaat regelen, helpt en informeert reizigers en controleert kaartjes. De con ductrice is gastvrouw voor de meest uiteenlopende mensen maar zal ook wel eens haar gezag laten gelden. Er wordt dus heel wat van haar verlangd. De vakopleiding is daar natuurlijk op afgestemd. Zij bestaat voor de helft uit praktijk en voor de helft uit theorie: spreekvaardigheid, vreemde talen, Tekenvaardigheid, klantgericht den ken en handelen, spoorwegaardrijks- kunde, EHBO en beveiliging. Het werkwaar, wanneer? Nieuwe conducteurs zijn nodig in het gebied van Amsterdam (met Almere en Lelystad), Amersfoort, Rotterdam en Utrecht. Men moet dan ook niet te ver buiten deze gebieden wonen. Een conducteur heeft onregelmatige werk tijden, ook 's avonds en op het week end. Deeltijd houdt in dat men de keuze heeft tussen drie of vier hele dagen dienst per week (kortere, bijvoorbeeld halve, dagen zijn dus niet mogelijk Het is daarbij noodzakelijk over eigen vervoer te beschikken: wie dienst heeft op de eerste of laatste trein van de dag kan immers geen gebruik maken van het openbaar vervoer. Het arbeidsbureau helpt u op weg Vrouwen met belangstelling voor deze mogelijkheid van deeltijdwerk doen er goed aan zo gauw mogelijk het ge westelijk arbeidsburau Amersfoort te bellen033-641411 en te vragen naar Cor van Elk, Jos Wamsteeker of Ank van der Veen. Zij vertellen u graag alle verdere bijzonderheden. 1 Mart Cumatesi günü C-drie'de (Wil- laertstraat 49, Overhees'te) Belediye Meclisi se?imi hakkinda konusulacak- tir. Bütün yabancilar bu güne ailecek davetlidir. Soest'teki tüm partiler bilgi vermek igin hazir bulunacaktir. Soest' teki yabancilar komisyonunun üyesi bayan Nelleke Streefkerk'in yöneti- minde forum düzenlenmistir. Konusmacilar sunlardir: Jan Danvers, Chemco fabrikasinin personel yöneticisi; Akif Ersoy, Türk Komitesi baskani; Jos van der Leij, 'Kadinlar igin kadinlar' in yönetim üyesi; Ans Mann, 'Desmond Tutu' Ukokulu müdüresi; Halil Sert, Türk Komitesi sekreteri; Nienke Thijs, Maatschappe lijke Dienstverlening görevlisi. Kendidilinizde iki adet televizyon pro- grami gösterilecek ve Turk ressaminin sergisi bulunacak. Turk Halk Oyunlari grubu programa katilacak. Program saat 13.30 da baslayacak Cocuk bakicisi hazir bulunacak. Giris bedavadir. van maandfta t/m vriidan van maandag t/m vrijdag feestelijk 4 gangenmenu incl. 2 glazen wijn en 'n kopje koffie J,in Slccnlaun 24 Telefoon 030-78 24 77 Zondags gesloten Volop parkeerruimte Naar ons wordt medegedeeld is door den heer W. van Eek, voorzitter van de afd. Soest van de Alg. Ned. Bouwarbeidersbond, een aanklacht ingediend tegen Weth. Gasille, terzake beleediging. Naar wij thans met zekerheid kunnen mededeelen, zal dit jaar de tuinar- beid voor "Jeugdwerkloozen" niet doorgaan, maar zal getracht worden toch in die richting iets anders te doen. Naar ons werd medegedeeld is toe stemming gevraagd bij het Ministerie, om, tegen vergoeding van eenig zakgeld, de jeugdige werkloozen te werk te stellen bij de plantsoentjes, waardoor zij ook in de gelegenheid zijn eenige kennis te verkrijgen in het tuin vak. Door de politie aldaar is Zondag te Amsterdam aangehouden de 16-jarige M. H., die uit baloorigheid voor enkele dagen uit de woning van zijn voogd weggelopen was, en zich te Amsterdam bij familie vervoegd had. Des avonds is de jongen weder naar zijn voogd teruggebracht. Dezer dagen werd in de groote pers gewag gemaakt van sluwe postwis- selvervalsching, waarvoor in het buitenland Nederlanders waren aange houden. De aanvoerder van deze onderneming is de in onze gemeente be kende Albert de V., welke in 1931 en 1932 te Soesterberg een handelskantoor dreef onder den naam "Ader". Reeds toen waren de praktijken van dien aard, dat de politie alhier een weg zocht om tot arrestatie over te gaan., hetgeen echter nimmer gelukte. Wel zijn zijn praktijken te Amsterdam oorzaak geworden, dat hij tot jaar hechtenis werd veroordeeld, waar van hij door simuleren echter vrij wist te komen. Thans is hij geknipt en wacht hem ongetwijfeld een goede belooning. Woensdagavond was in Carlton onder leiding van den heer Prins te Hilver sum een vergadering belegd om e.v. te komen tot oprichting van een afd. der Vredesactie voor Baarn en Soest. Hiervoor was uitgenoodigd de heer W. Smijtink, voorzitter der afdeeling Hilversum, om een propagandeeren- de rede te houden, naar aanleiding van het onderwerp "Mobiliseert U voor den vrede". Helaas was de opkomst zóó klein, dat van oprichting eener afdeeling geen sprake kon zijn. De heer Smijtink bracht nog wel een en ander uit zijn lezing ten gehoore, maar hierbij bleef het dan ook. De oprichting is uitge steld, totdag men zeker kan zijn van leden. Hiertoe hebben de aanwezigen zich verbonden tot een comité, dat trachten zal leden te werven voor dit mooie doel. Comité-leden zijn Mevr. Langelaar, de heer Bosman en de heer v.d. Maas. Het is te hopen, dat het comité met succes werkt en de heer Smijtink in de gelegenheid gesteld kan worden, zijn lezing voor een passend gehoor nog maals te brengen.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5