ires OOIT 36 VOORGERECHTEN GEGETEN IN EEN MENU \peciaUs( Italiaanse weken in Restaurant De Roskam Soester politiek minstens 1 x per 4 jaar 'lief voor Soesterberg' Krijger (VVD) pakt PvdA hard aan over welzijnsbeleid Banketbakkerij Rademaker is een 'plaatje' geworden 1.00 PAGINA12 WOENSDAG 5 MAART 1986 Stille Omgang SOESTER COURANT PAGINA 13 ees ecialist rodukten! >rior quality Nu2a7S im Forumdiscussie in 't Zwaantje bewijst: SEIKO A.% WEERD Commissie minderheden niet erg te spreken over gemeente SSportkopij ==|S harrie toonen assurantiën Zwembad-voorstel is 'Tclap op het water Geheel vernieuwd interieur e financiering op ng afsluiten n 't zéér aantrek- 1986. Komt u dus nu de Renault 9 BTW) of de ),-inclusief BTW) rg en garantie af. Renault adviseert elf oliën. jado idische produkten en Kroepoek tlJN 9 - SOEST N 02155-18491 |ln de nacht van 15 maart a.s. wordt in I Amsterdam weer de jaarlijkse Stille I Omgang gehouden. Voor de deelne- I mers uit Soest en omgeving is er om 123.30 uur een eucharistieviering in de I kerk van de H.H.Petrus en Paulus aan I het Kerkplein. |0m 24.00 uur vertrekt men per bus I naar Amsterdam. Men is om ca. 03.00 I uur weer thuis. I De kosten bedragen 10,-. Inlichtingen [en opgave bij: J. Hom, Middelwijk- straat 27, tel. 12787; A. Janssen, Vin- [kenweg 27, tel. 24485; J. Brouwer, park Vredehof 14, tel. 13788. Van 9 maart t/m 17 maart staat ons restaurant volledig in het teken van de originele Italiaanse keuken. Wij serveren o.a. een speciaal menu, waarbij het voorgerecht bestaat uit een keuze uit 36 verschillende "Antipasti". Dit aantrekkelijke menu kost slechts 45,- p.p. De receptuur van de gerechten zijn voor u, na afloop van het diner, beschikbaar. Het wordt gezellig druk, daarom adviseren wij u om te reserveren. Restaurant "De Roskam", Hilversumsestraatweg 4, aan de weg Hilversum/Baarn. Tel.: 02154-11 Dagelijks vanaf 11.00 uur geopend, behalve dinsdag. Nouvelle cuisine Vriendelijke prijl - 'Ooit 36 voovgerechten gegeten in een menu? van 9 maart tot en met 17 maart staat Restaurant 'De Roskam' volledig in ■het teken van de originele Italiaanse keuken. Ook na deze periode zullen een laantal traditionele Italiaanse speciali- teiten tot en met 19 april op de a la I carte-kaart van de Roskam blijven prijken. Voor het eerst in Nederland ■zal een Nederlandse chefkok 36 ver- Ischillende 'Antipasti' gaan bereiden, lüe Italiaanse weken gaan op 8 maart Ivan start met een prominentendiner. Dit diner zal worden bijgewoond door de Italiaanse ambassadeur de Heer Carducci en de consuls van Rotterdam I en Amsterdam verder worden er enige I prominenten uit het bedrijfsleven ver- wacht. Deze culinaire aktie is tot stand gekomen door samenwerking tussen de 'Accademia Italiana Dèlla Cucina'; 'Italcasa'; Wijnhandel 'Reuchlin' en restaurant 'De Roskam. E Achtergrond restaurant I De Roskam F In 1983 nam Restaurant 'De Roskam' I afscheid van het verleden. Tot die tijd had 'De Herberg' een grote faam als uitspanning. In 1983 werd het koetshuis I totaal verbouwd en volledig aangepast I aan deze moderne tijd. Het bedrijf be schikt thans over een restaurant met 60 zitplaatsen en twee zalen voor recep ties en partijen met een capaciteit van respectievelijk 20 en 40 personen. In de zomer kan met op het terras buiten di neren. Het restaurant richt zich, met succes, door middel van vriendelijk ge prijsde gerechten van de 'nouvelle cui sine' op een zo'n breed mogelijk pu bliek. Qua culinair niveau knipoogt men naar de sterrenrestaurants, maar men hanteert heel bewust een lagere prijsstelling. De Italiaanse keuken sluit wonderwel aan op deze doelstel ling. Tijdens de Italiaanse weken wordt een compleet menu geserveerd voor 45,- per persoon. Het voorge recht van dit menu bestaat uit een keuze uit 36 verschillende 'Antipasti' (koude vleeswaren zoals ham, salami maar ook vis; sardines, ansjovis en inktvis). Dit bijzondere voorgerecht is zodanig wisselend van smaak samenge steld (van mild tot zeer sterk gekruid) dat het een tongstrelende start vormt voor een perfekte Italiaanse culinaire avond. Op de kaart staan verder tal van Italiaanse specialiteiten. De prij zen van de hoofdgerechten variëren van 24,50 tot 38,50. Het restaurant is dagelijks geopend vanaf 11.00 uur, zaterdag vanaf 17.30 uur behoudens partijen, behalve op dinsdags. 'asiel Steitner, de grootste ^PIJTZAAK van Soest, 200 Q Hen in voorraad. Lange inkweg 38 t.o. Gasbedrijf, 1.02155-196 00. i "Lief zijn voor Soesterberg." Dat leek het (verborgen) thema van de forum discussie die maandagavond in 't Zwaan tje werd gehouden, waarin de lijst trekkers van de zes in de huidige ge meenteraad vertegenwoordigde par- I tijen met elkaar en het publiek de de gens kruisten, ten overstaan van onge- j veer 50 toehoorders. Daarvan was een opmerkelijk groot deel afkomstig uit Soest; de interesse vanuit Soesterberg j was dus betrekkelijk gering, ofschoon het daar toch allemaal om begonnen was. Onder aanvoering van Jan Leyendek- ker discussieerden Günther Plomp (WD), Jan Menne (CDA), Frans King- I ma (PvdA), Jan Visser (Prog. Soest), Adriaan Pothuizen (D'66) en Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) over allerlei zaken die direct met Soesterberg te maken hebben. Dat de welwillendheid I ten opzichte van het dorp-over-de-bult daarbij min of meer voor het opschep- I pen lag mag in de verkiezingstijd f nauwelijks verbazing wekken. Met uit- zondering van Plomp en Meilof waren alle lijsttrekkers vergezeld van een Soesterbergse secondant-partijgenoot, I maar geen van hen werd in de discus sie betrokken. I Na een algemeen rondje, waarin de politieke voormannen allemaal hun zegje mochten zeggen, bewoog de dis cussie zich grotendeels om twee hoofd thema's: enerzijds een goede, "ge structureerde" vertegenwoordiging van de Soesterbergse belangen, als ge- sprekspartner van de gemeentelijke overheid; anderzijds het voorzienin- I genniveau in het dorp Soesterberg zelf, met zijn mogelijkheden en onmogelijk- heden. Representatief Het thema van de Soesterbergse be langenbehartiging werd aangesneden door Adriaan Pothuizen, die pleitte voor een speciale commissie voor Soes- j terbergse zaken. Als mogelijkheid op perde hij dat de vereniging Soester- bergs Belang - organisator van de bij- I eenkomst - een dergelijke rol zou kun- j nen spelen, mits zij voldoende repre sentatief is. Jan Visser memoreerde in dat verband de "betere" tijden waarin er nog spra ke was van een wijkraad Soesterberg en pleitte zelfs voor een wethouder met I een speciale portefeuille-Soesterberg. I Frans Kingma voelde ook wel wat voor een gestructureerd overleg met een Soesterbergse vertegenwoordiging. Jan Menne hield de boot wat af en wees op het feit dat er al Soesterbergers in de gemeenteraad zitten en dat bo vendien de CDA-soos ruim gelegenheid biedt om Soesterbergse wensen ken baar te maken. Günther Plomp wees erop dat er al veel veelvuldige kontak ten zijn tussen het gemeentebestuur en Soesterberg, via de raad en in het over leg met sport, ondernemers en woning bouwverenigingen. Wiebe Meilof ten slotte meende ook dat Soesterbergs Be lang in deze behoefte kon voorzien. Wel benadrukten alle lijsttrekkers om strijd dat een initiatief voor zo'n over- leg-instantie bij de Soesterbergers zelf zou moeten liggen. Jan Leyendekker kon in elk geval concluderen dat er vanachter de forumtafel allerlei be reidheid en welwillendheid bestond om aan deze in Soesterberg gevoelde be hoefte te voldoen. Prioriteiten De forumleden mochten van Leyen dekker ook aangeven welke prioritei ten in het voorzieningenniveau in Soes terberg gewenst waren. Daarin onder scheidden de partijen zich niet al te veel van elkaar: elk noemde een ver zorgingsunit voor zieke bejaarden be langrijk, maar vooral ook een biblio theek, een hulpsecretarie en een poli tiepost. Kingma noemde nog een peuterspeel zaal, Pothuizen wees erop dat Soester berg geen "kleine kern" is maar een dorp van niet geringe omvang, dat volgens de streekplannormen ook recht heeft op een notariskantoor en een ech te bibliotheek ("een bus hoort bij een dorp met 1500 inwoners") en meer dan een politiepost, namelijk een wijk bureau. Jan Visser noemde als prioriteit een wijkagent, maar werd er door Plomp aan herinnerd dat die er al lang was en dat Visser dus weer eens niet wist waar hij over sprak. De bibliobus noemde Visser een belediging voor Soesterberg (instemming uit de zaal! en hij wenste Soesterberg naast een verzorgings-unit ook een cultureel crea tief centrum a la C-drie toe. Laatste adem Plomp wilde geen prioriteit aangeven en wees erop dat Soesterberg geen "kleine kern" is - "zo noem je een dorp dat min of meer de laatste adem uitblaast" - maar gewoon een deel van Soest. Menne koos eveneens voor verzorgings- unit als eerste prioriteit, al merkte hij op dat het niet veel zin had van alles te beloven en liever met beide benen op de grond te blijven staan. Meilof sloot zich daar min of meer bij aan, Alle sprekers verklaarden zich voor uitbreiding van Soesterberg waar dat dan nog mogelijk is (volgens Plomp is eigenlijk alleen "inbreiden" moge lijk), om het draagvlak van allerlei voorzieningen zo groot mogelijk te maken. Allen waren het ook eens over het op nieuw kritisch bekijken van de Kosten- lijnen, die algemeen als verouderd worden beschouwd. Een echte "ver zelfstandiging" van Soesterberg werd door allen van de hand gewezen als irreëel, al konden de meesten zich goed voorstellen dat daarover in Soes terberg wel eens hardop wordt nage dacht. Pothuizen wees er nog op dat de uit breidingsmogelijkheden van Soester berg min of meer vastliggen in het streekplan, en dat wie daartegen be zwaren had wel haast moest maken, omdat het op 15 maart wordt goedge keurd. Jan Leyendekker sloot deze ronde af met de opmerking dat Soesters en Soesterbergers maar moeten zien te leven onder het motto: "We zijn alle maal kinderen van Paul Scholten." Bibliotheek Na de pauze ontspon zich nog een in teressante discussie met het publiek. Mevrouw Schouten deed een zeer dringend beroep op de lijsttrekers om de bestaande bibliotheek «w^ter- FotoGoos van der Wilt berg te handhaven en werd daarin door heel wat anderen gesteund. Leyen dekker wilde al vaststellen dat alle fo rumleden het met haar eens waren, maar Visser - onhandelbaar als altijd - verstoorde de rust - door erop te wijzen dat drie raadsleden in het bibliotheek- bestuur al ja hadden gezegd voordat de raad op de hoogte was gesteld. "Ik wil nu wel eens horen van King ma wat er komt: een bibliobus of niet." De zaal stemde hartelijk in met deze vraag. Kingma maakte slechts duide lijk dat hij, als lijsttrekker van de PvdA, kon zeggen dat de bus er niet moest komen. Dat zinde een aantal toehoorders al lerminst. "Sluit de bibliotheek nu wel of niet?" vroeg met name de heer Huizer. Kingma wees op de "eigen ver antwoordelijkheid" van het bibliotheek- bestuur, dat overigens een besluit over de bibliobus wel degelijke aan de raad moet voorleggen. Dat Kingma verschillende petten op had (volgens Visser zelfs drie) beviel de Soesterbergers in het geheel niet, al probeerde Lydia Meijer vanuit de zaal de schade nog wat te beperken door te zeggen dat de PvdA altijd kri tische geluiden over het busplan had laten horen. "Tegen de eigen wethouder in", liet Visser weten, die verder opmerkte dat dat geen ongebruikelijk verschijn sel is in de Soester politiek, omdat Menne zich bij het voorstel om de over winst van het gasbedrijf terug te geven aan de verbruikers ook al tegen de eigen i fractie had gekeerd. Menne, daartoe uitgedaagd, legde nog eens omstandig uit dat hij destijds wel voel de voor een eenmalige teruggaaf, maar nog niet voor een "structurele" verlaging van het vastrecht. Op de rechtstreekse vraag of de bi bliobus al was besteld, zoals geruchten willen, antwoordde Kingma ronduit: "Kletskoek!" 'Bedelaars De aardigste opmerking was van een Soesterberger die refereerde aan de historische uitspraak van Granvelle tegenover Margaretha van Parma, namelijk dat de Hollandse edelen die het Smeekschrift kwamen aanbieden niet veel meer dan bedelaars (geuzen) waren. "Wij in Soesterberg zijn ook bedelaars, maar op 19 maart zijn jul lie het die om onze stemmen bedelen! Door anderen werd erop gewezen dat zo'n vier jaar geleden ook al heel veel welwillendheid jegens Soesterberg was gedemonstreerd, en zonder veel tastbare resultaten. "Lief zijn voor Soesterberg" komt in elke geval dus minstens eenmaal per vier jaar voor. De Soesterbergers mogen misschien niet eens klagen... Dat hebben ze dan toch maar! Van f 695,- voor f 480,- Geavanceercjeiquartz 100 mtr waterdicht Al sinds 23 juli 1985 is er 6000 gulden beschikbaar voor een zogenaamd "meldpunt" bij de gemeente voor aan stootgevende leuzen. Tot nu is er niets van de plannen gerealiseerd, omdat de betreffende stukken "in een bureaula waren blijven liggen" en "van de ene afdeling naar de andere zwierven". Aldus vorige week Wethouder Kingma (PVDA) in de maandelijkse vergade ring van het Samenwerkingsverband, dat ook wel met de naam "Commissie Minderheden" wordt aangeduid. De commissie was niet te spreken over het "zoekraken" van de plannen. Vqor- zitter Kingma vertelde dat na een ge sprek met de Marokkaanse gemeen schap opnieuw een Marokkaans Co mité is geformeerd, onder voorzitter schap van de heer Amar el Hamdioui, waarmee de problemen voorlopig zijn opgelost. Een ander punt van kritiek van de le den van het Samenwerkingsverband op het gemeentebestuur is het uitblij ven van de resultaten van de huls- vestingsenquête die vorig jaar onder de buitenlandse Soesters is gehouden. De resultaten van het woonwensenon- derzoek zijn al lang bekend, maar de gegevens zijn nooit gepubliceerd en waarschijnlijk al weer achterhaald. Tenslotte is op 2 september 1985 een werkgroep geïnstalleerd die de werk gelegenheid en de werkloosheid zou in ventariseren. Deze werkgroep, onder leiding van de heer Bax, is tot nu toe nog nooit bij elkaar geweest. J Sportverslagen en -berichten uiterlijk 2 maandagochtend inleveren aan onze 5 2 redaktie, Van Weedestraat 227. Indien 2 tijdig ingeleverd volgt opname in de- 2 2 zelfde week. Goed leesbare kopij heeft 2 2 daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant 'mmmmmmmmmmmmmmmm* verzekeringen - hypotheken - financieringen klarinet 14 - 3766 gt soest - tel. 02155-1 8049 WD—fractievoorzitter Bert. Krijger heeft maandagavond tijdens dè bijeen komst van de Soester liberalen in "de Soester Duinen" fel uitgehaald naar de PvdA en de "rode fractie" in de ge meenteraad nogal hard aangepakt op een aantal voor de PvdA dierbare ter reinen. Vooral het PvdA-beleid op wel- zijnsgebied moest het ontgelden In de kritiek van Krijger. De VVD-fractievoorzitter maakte zijn opmerkingen in een verkiezingstoe spraak over "nuchter en doelmatig be leid". Volgens hem is bijvoorbeeld ook op welzijnsterrein een WD-invloed met die inhoud gewenst, ofschoon de libe ralen het welzijnsterrein niet altijd op vallend koesteren, zoals Krijger het uitdrukte. "Welzijn is vooral een terrein waarop de PvdA zich lijkt thuis te voelen", aldus Krijger, "maar dan wel met als resultaat dat het overleg veel frustra tie oproept, weinig oplevert en ont zettend langzaam tot iets leidt." Hij kritiseerde vooral de manier waar op de PvdA het overleg met vrijwilli gers voert. Hoe dat bij de PvdA "uit pakt" illustreerde Krijger aan de hand van het voorbeeld over de problemen bij het Ouderenwerk. Krijger: "In de loop van 1984 krijgen we signalen dat het ouderenwerk niet goed verloopt. Dat leidt er zelfs toe dat we bij de begroting het voorstel lanceren van een Ouderenraad als adviesorgaan van de gemeente, maar de wethouder - toch fulltime bezig met welzijn - wijst dat af. Er is toch een Federatieve Raad?" Frustrerend werk Krijger wees erop dat de Federatieve Raad na veel interne problemen wordt opgeheven. "Maar nu, een half jaar later, is er nog niets duidelijk, ondanks een door de gemeente aangewezen groep begeleiders. CDA en WD weten op dit moment alleen nog maar infor meel iets over de nieuwe structuur van het Ouderenwerk, dat intussen door anderen alweer onderuit wordt gehaald. Tijdens vergaderingen wor den bijvoorbeeld andere stukken be sproken dan zijn rondgestuurd." Krijger sprak in dit verband over "frusterend werk" Hij noemde ook andere terreinen waar de besluitvorming veel te wensen over laat, zoals de emancipatie. "Er wordt oeverloos gepraat en nog altijd is niet bekend of de stuurgroep die over eman cipatie moet adviseren al bij elkaar is geweest." Over het minderhedenbe leid merkte hij op dat de leden van de werkgroep intussen bekend zijn, maar dat de start van de werkzaamheden uitblijft. "Nota's blijven in de la liggen", ver volgde Krijger. "De verplaatsing van de stichting Artishock naar de Borg nu C-drie, was slecht voorbereid. In de raad werd een pijnlijke discussie gevoerd omdat de gegevens onvolledig zijn. En de partij van Kingma, die zich toch in hoofdzaak met de mond op werpt als de partij voor welzijn en uit keringstrekkers, wil zo'n beleid nu ook loslaten op woningbouw en sport zaken! Ik houd mijn hart vast", aldus Krijger. Hij schetste het gevaar dat de kiezer - misschien kort van memorie - zou moeten vaststellen dat de Sportstich ting wordt ingeruild voor overleg met welzijnswerkers, of dat de sporthal in Soesterberg wordt "weg-gediscus- sieerd" omwille van de discussie of zo'n hal aan het Dorpshuis kan.'Wordt ook het zwembad dat Soest wil hebben de grond in geboord? Krijger liet niet na te melden dat de goede dingen op welzijnsterrein mede door de VVD tot stand zijn gebracht, zoals op diverse andere terreinen, zodat de kiezers als de toekomst hun lief is, maar beter op de VVD kunnen stemmen... Zwembad Over de plannen voor een overdekt zwembad merkte Krijger nog op dat de besparingen door de verkoop van het Soester Natuurbad de realisering van dat zwembad mogelijk moesten maken. Daarvoor is de medewerking Bert Krijger (VVD) van de provincie nodig, die o.m. als eis stelde dat het gemeentelijk kam peerterrein moest worden gesloten. "Natuurlijk vonden de kampeerders dat niet leuk, maar we moesten len keus maken en de VVD is voor die keus niet weggelopen. Maar de PvdA pleitte ervoor het kampeerterrein open te hou den en daardoor de verkoop van het Natuurbad onmogelijk te maken, zodat er geen middelen zouden vrijkomen voor het overdekte zwembad", aldus Krijger. "En nu is de PvdA met een plan ge komen voor een werkgroep die gaat on derzoeken of er bij de Turf zo'n zwem bad kan worden gerealiseerd", ver volgde hij. "De VVD heeft bij de be grotingsbehandeling al gezegd dat een zwembad bij de Turf mogelijk is nu de verkoop van het Natuurbad - ondanks de tegenwerking van de PvdA - kans op succes heeft. Volgens Krijger is de werkgroep daar door al geformeerd en de opdracht ge formuleerd. "Binnenkort kunnen de bevindingen, net als bij de sporthal Soesterberg, gepubliceerd worden. De PvdA komt dus met een klap op het water; je moet de kiezer niet be ledigen door te denken dat je hem bij de neus kunt nemen", aldus Krijger. Bezoekers - vaste klanten en passan ten - van de bekende Soester banket bakkerij Rademaker aan de Laanstraat 31 zullen vorige week bepaald onder de indruk zijn geraakt van het geheel vernieuwde interieur van de winkel waar Wim en Betty Rademaker al sinds 1969 hun altijd met enthousias me onthaalde produkten aan de man en de vrouw proberen te brengen. De winkel is herschapen in een waar ban ketbakkersparadijs, met een compleet nieuwe inrichting. "Een plaatje", zo als Wim Rademaker zelf het uitdrukt. "We maken een goed, mooi produkt, en dat kunnen we nu optimaal presen teren. Dat maakt je ook kritischer op jezelf, al durven we nu best te zeggen dat het geheel er als een schilderij uit ziet. Het oude interieur, dat al 12 jaar lang het gezicht van de zaak bepaalde, was intussen aan vervanging toe. Niet al leen vanwege het uiterlijk, maar ook omdat de nieuwste technische snufjes vroegen om een ingrijpende verande ring. Zo beschikt de banketbakkers winkel nu over uiterst verfijnde ap paratuur, waarmee koeling en lucht vochtigheid worden geregeld. Geauto matiseerd regelt die apparatuur zich zelf wel drie keer per seconde, legt Wim Rademaker uit tijdens een kort bezoek aan de winkel. "Kijk", vertelt hij met onbetwiste des kundigheid, "koekjes hebben bijvoor beeld een constante bewaartempera- tuur nodig van 24 graden om ze lekker te houden. Tegen de klanten zeggen we ook wel eens: lég ze thuis maar even op de verwarming. Chocolade daarentegen vraagt om een tempera tuur van 18 graden, en daar moet je toch allemaal rekening mee houden. Bijblijven Bijblijven op het gebied van de ver koop was een belangrijk motief voor de Rademakers om tot de verbouwing te besluiten. "Je loopt wel eens te pie keren en je vindt dat je wat anders moet, en we zijn ervan overtuigd dat we met deze interieur-vernieuwing geen slechte stap hebben gedaan, al kost het natuurlijk wel een heleboel geld." Donderdagavond konden de bezoekers van de receptie al een kijkje nemen in de "nieuwe" zaak, die vrijdagmor gen na een aantal dagen gesloten te zijn geweest weer open ging voor het dacht trekt zijn de schitterend opge maakte paaseieren, die in het nieuwe interieur - vooral ook door de slim toe gepaste spiegelwand - uitstekend tot hun recht komen. Wim Rademaker, die met de mede werkers Gert en Menzo voornamelijk in de bakkerij te vinden is, terwijl Betty met assistentie van Jolanda en Sylvia de winkel voornamelijk be heert, vindt het banketbakkersvak vooral een "leuk" vak. "Je hebt zo'n enorme variëteit in werkzaamheden en met een kilo suiker kun je een heel kunstwerk maken. Met chocolade kun je zelfs alle kanten óp." In het chocolade gieten, waarmee hij dikwijls 's avonds nog in de weer is, heeft Wim Rademaker in feit een hob by uitgebouwd tot zijn werk. "Dat is mooi om te doen. Maar ook in het ijs- gebeuren kun je zelf je composities maken en daar een stukje creativiteit in beleven." Geen smaakvervlakking De produkten van Rademaker worden met de grootst mogelijke zorg samen gesteld. "Er is in de loop der jaren heel wat veranderd, ook op het gebied van grondstoffen, maar wij voelen niet zoveel voor het kant en klare spul. Dat leidt alleen maar tot smaakver vlakking. Voor kwarkgebak gebruiken we bijvoorbeeld geen mix, maar echte verse borenkwark. In het algemeen is er een tendens naar wat minder calorierijk gebak, aldus Wim Rademaker, "maar de chipolata- gebakjes en de mokkapunten die we vroeger maakten vinden ook nu nog gretig aftrek. Er is in al die jaren hooguit iets veranderd aan de garne ring, maar we lanceren natuurlijk ook regelmatig nieuwe dingen. Ontwikkelingen zijn er volop in het Foto: Goos van der Wilt vak, erkent Wim Rademaker, en dan doelt hij niet alleen op de seizoensin vloed, waardoor 's zomers het lichtere gebak Wat meer gewild is dan 's win ters. In de afgelopen jaren is de ver koop van de hartiger soorten gebak - kaassnacks, kaashambroodjes, etc. - duidelijk toegenomen. "Vroeger had je saucijzenbroodjes en dan was het wel zo'n beetje bekeken, maar tegei^^^ dig hebbe.n we ook vleespasteitf regoutbroodjes, om maar wat te noe men." Ook koffiebroodjes en diverse® sants staan tegenwoordig sterkf belangstelling, aldus Wim Radeneer, die het voordeel heeft dichtbij pet in dustrieterrein te zitten, en ontzettend veel gebak om, zcj glimlachend opmerkt. "Vroeg het misschien 80 procent zoet] en twintig procent hartig, laatste jaren gaat het aardig inj ting van vijf tig-vijf tig. Rademaker "doet" ook veel in (de slagroomtruffel is een roemdheid!) en zeker ook inj de laatste jaren ook weer vee taarten. "Het lijkt wel of e3 woordig weer veel meer w§ trouwd." Wim en Betty Rademaker ziji tevreden met het fraaie intl Daarmee is voorlopig weer ee punt bereikt in de historie va die Wim in 1969 overnam va der Piet, en die in de afgelop eerder wijzigingen ondergin anderde de ingang van de za van plaats: van de VinkenV nu het beroemde ijs wordt] naar de Laanstraat, en we het hele achtergedeelte verbouwd. Nog niet lang gel| ook een nieuwe oven gei! waarmee aan de strengstj eisen kan worden voldaan. Tevreden zijn Wim en Bettl ker ook over hun medewcj wie ze in de afgelopen onbaatzuchtige steun het vonden. "We hebben ondei prima sfeer, en dat mag we zegd, want je hoort 't zo Het zijn echte meedenkers! ge- Iterst ieur. >gte- zaak va- mal ver- 1973 [waar cht) 1978 zaak werd 'erd, lerne iders,

Soester Courant | 1986 | | pagina 13