HISWA '86 GROOTS EVENEMENT 31e Hiswa in het teken van Zeeland Meningen JL van lezëri Bingo-avond voor Polen 14t/m23 m« WOENSDAG 5 MAART 1986 SOESTER COURANT winnen in Amersfoort op alle fronten Werkzaamheden in Slangenbosje Jaarvergadering Volksuniversiteit 16e Rommelmarkt voor Stichting Jeugdzorg Zaterdag 8 maart in de Vijverhof: Kinderdoerderij 'De Vrije Teugel' Politik düzenledigi bir 'Emigranten' AMSTERDAM I Hoe bereikt u de RAI Nederlai i |CO€MTUHN£L ZAAMDHU) SIATION RAI Nederlands kampioenschappen Formatie-dansen de sporthal 'De Koppel' in Amersfoort zal jongstleden zaterdagavond vreemd hebben opgekeken daarbinnen in plaats van joelende en jellende basket ballers, een glittershow van louter schoonheid en muzikaal maatwerk aan te treffen. Voor de tweede keer in suc cessie werden er de Nederlandse Kam pioenschappen Formation Dancing ge organiseerd. Danscentrum Slingerland uit Soest en Dansstudio Christ uit Amersfoort hadden opnieuw de handen ineen geslagen en onder auspiciën van de Nederlandse Amateur-Dans Bond kwam een perfecte showavond tot stand, waaraan ruim duizend toe schouwers veel kijk-en-doe-plezier hebben beleefd. Want behalve dat er door tien formation-teams uit het land werd gedanst, was er ruim tijd inge ruimd voor het publiek om zich op de vloer uit te kunnen leven. Een aantal demonstraties tussendoor zorgde voor een goed in evenwicht gebracht pro gramma waarop met veel plezier terug gekeken kan worden. Marionetten Het oranje programmaboekje, dat bij de toegangsprijs was inbegrepen, gaf kort en bondig weer wat onder forma tie-dansen dient te worden verstaan. Is dansen per paar al een lust voor het oog, nog veel fraaier wordt het indien 8 koppels tegelijk en gelijk op speelse, kunstig inelkaar geweven muziekstuk ken de dansvloer tot een kleurig, schit terend deinend geheel maken. Vooral wie er de allereerste keer naar kijkt valt de mond open van bewondering voor zo veel harmonieus geweld en smaakvol samenwerken. Je hebt het gevoel dat er een prettige automatisme in het team huist dat ergens anders, onzicht baar aan een draad wordt vastgehou den; een dirigent die zijn 16 poppetjes als marionetten laat doen wat hij (of zij) wil. Het is echt bijna ongelooflijk. Maar na het tweede of derde optreden krijgt de nog niet zo geoefende kijker toch al snel in de gaten dat er kwali teitsverschil aanwezig is. Je merkt dat er bij de een meer dan bij de ander meer routine aanwezig is, meer durf, meer gevoel voor maat en dat - hoe kan het haast anders - naar mate de hand van de trainer of trainster strenger en strakker is geweest, het re sultaat duidelijk zichtbaar beter is. Bij het optreden van het Latin-team van Danscentrum Slingerland uit Soest en in iets mindere mate bij 'Vida' uit Doetinchem, kwamen ongemerkt ver gelijkingen boven met de felle uurtjes excercitie uit onze militaire diensttijd. En wie eerlijk is weet zich te herin neren dat hoe mooier het gelijk ging hoe meer plezier je erin begon te krij gen. Dat was ook duidelijk bij de for matie-dansers aan de hand: hoe beter het ging hoe vrolijker ze keken. Ging er maar even iets mis, of verloor iemand een attribuut dat glinsterend op de vloer daalde, dan ontstonden er onze kere trekken op de fraai opgemaakte gezichtjes. De spanning voor zo'n op treden moet enorm hoog oplopen, wil het tot zulke magnifieke ontladingen kunnen komen. Wie niet in 'De Koppel' was heeft ontzettend veel gemist. Ballroom en Latin e strijd om het kampioenschap ging in twee klassen van start: Ballroom en Datin, waarvan kan worden gezegd dat Ballroom vloeiender van lijn en van aankleding is, terwijl Latin al meteen dij de eerste maten van de muziek lijkt te' ontploffen in dynamiek, schittering en veel overigens fraai en beschaafd, bloot. Als kijker heb je eigenlijk geen voorkeur. Het blijft wonderlijk gelijk en hoe sneller het gaat hoe verbaasder je wordt. Aangetreden stonden voor Ballroom: het 'Amicitia Formation Team' uit Tilburg, 'Moving-Action' uit Waalwijk, 'Old Forest Formation Team' Oudenbosch, 'Quick Motion Soest' en 'Vida Formation Team' uit Doetinchem. In de Latin-klasse was Slingerland Danscentrum uit Soest, sa men met de dansschool van de heer H. v.d. Bilt uit Oudenbosch, vertegen woordigd met twee teams, aangevuld met het 'Vida Formation Team' uit Doetinchem. Voor ingewijden was het niet al te moeilijk te voorspellen wie in beide klassen de hoogste ogen zou gooien. De teams van Slingerland staan al jaren hoog genoteerd. Wie het kampioenslijstje bekijkt, stelt dra vast dat met een onderbreking in de jaren 1982 en 1983, toen 'Vida' uit Doetin chem op eenzame hoogste stond, Slin gerland zijn Latin-team al vanaf 1979 kampioen wist te krijgen. Vorig jaar werden voor de eerste keer Ballroom kampioenschappen verdanst en ook daar wist het 'Quick Motion'-team uit Soest de grootste beker in haar goedge vulde prijzenkast te halen. Maar on danks die .wetenschap, werd er ge zwierd en gezwaaid, gejuicht en geap- plaudiseerd dat het een lieve lust was. De trainers en trainsters zaten trots als pauwen met een fraaie mascotte op een stoeltje precies op de middenlijn van de zaal streng en gespannen toe te kijken als generaals die hun uitgestip pelde strijdplannen tot werkelijk zagen worden. Achter hun ruggen zetelde een in deftige zwarte pakken gestoken jury, die alleen de ogen over de vloer lieten vliegen, maar verder niet be wogen. Het valt natuurlijk lang niet mee in één oogwenk per pas vast te De Soester wethouder van Sportza ken, de heer Plomp, feliciteert een zeer gelukkige Wim Slingerland met het succes van de door hem getrainde Quick Motion-teams uit Soest. Zowel het Ballroom- als het Latin-team werd weer onbedreigd Nederlands Kampioen 1986. 6 Het jeugdige Latin-team Quick Mo tion uit Spakenburg, hier in aktie, leg de beslag op de Se plaats (brons) bij de Ned. kampioenschappen Formation- dansen. In een wervelende show liet het zien dat de 2e plaats absoluut binnen het bereik ligt. stellen of het overal precies gelijk gaat. Dat het er altijd mooi, lief, en sexy uitzag - want ook dat telde mee - eri dat de muziek goed inelkaar zat was gemakkelijker te constateren. Het eindresultaat, dat pas na middernacht uit de bus kwam, toverde zowel bij de Ballroom- als bij de Latin-dansers, de beide teams 'Quick Motion Soest' van Slingerland onder oorverdovend kabaal van de zijde van de talrijke sup porters als de nummers één tevoor schijn. Bij de Latin-teams kreeg het andere team van Slingerland, 'Quick Motion Spakenburg,' want ook daar wordt fraai werk op de vloer gelegd, zowaar nog een tweede plek van één jurylid toegewezen maar werd uitein delijk derde. De tweede plaats evenals in de Ballroom-klasse, ingenomen door het eveneens fantastisch presterende team van 'Vida' uit Doetinchem. Derde bij Ballroom werd het team van de charmante trainster Lizam van Empel, 'Moving Action' uit Waalwijk. Een luisterrijke avond daar in 'De Koppel' in Amersfoort. Een schit terend spektakel voor doeners en kij kers, voor jong en oud. Een opkomende sport, waar veel tijd in moet gaan zit ten, maar waar een stuk resultaat uit komt, dat klinkt als een klok. Tot volgend jaar en dan weer in 'De Kop pel?' Waarom niet! Het is ons best be vallen! De prijsuitreiking kwam voor rekening van Drs. G.A.W.G.A. Plomp, wethou der Sportzaken van de Gemeente Soest. Samen met zijn vrouw zorgde hij voor de verhuizing van de bekers en plaquettes van de prijzentafel naar de kersverse kampioen-eigenaars en eige naressen. De totaaluitslagen waren als volgt: Ballroom Latin 1. Quick Motion i. Quick Motion Soest Soest 2. Vida, Doetinchem 2. Vida, Doetinchem 3. Moving Action 3.Quick Motion Waalwijk Spakenburg De afdeling Groen en Recreatie van de Dienst Gemeentewerken is momen teel onder meer werkzaam in het "Slangenbosje" aan de Ir. Menkolaan bij Braamhage. De werkzaamheden bestaan in hoofdzaak uit het uitdunnen van een aantal dicht opeen groeiende bomen, zodat de resterende exempla ren kunnen doorgroeien en de terug gezette bomen weer jonge scheuten kunnen vormen. Daarnaast zal nabij het Monument een aantal zieke iepen worden verwijderd, waarbij de open plekken opnieuw zul len worden ingeplant met naaldhou- dende gewassen die meer bij het Mo nument zullen passen. Het bosgedeelte, dat grenst aan de tuinen van de Ir. Menkolaan en Insp. Schreuderlaan, zal worden gekontro- leerd op sterk overhangende bomen die zonodig zuilen-worden verwijderd. Op donderdag 13 maart 1986, 's avonds om 20.30 uur, houdt de V.U. haar jaar vergadering in het gebouw van de Mu ziekschool, Kerkplein 1, Soest. Cursis ten/belangstellenden zijn welkom. Na de zakelijke agenda zal de heer P.TVijk, voorzitter van Groei en Bloei, een mooie serie dia's over Engelse tui nen tonen. Op 26 april a.s. houdt Stichting Jeugd zorg haar 16e rommelmarkt op het ter rein van De Vangrail aan de Nachte- gaalweg in Soest. De ophaalzaterdagen zijn: 15, 22, 29 maart en 5,12,19 april. De volgende telefoonnummers zijn daarvoor weer beschikbaar: 19871, 19803,18211. De werkgroep Soest van de stichting "Midden-nederland helpt de Polen" organiseert in samenwerking met de wijkvereniging Overhees een bingo avond op zaterdag 8 maart a.s. Het doel hiervan is een gedeelte van de medische apparatuur te bekostigen die nodig is voor de in januari aange schafte ziekenauto voor het stadje Kozzle in Polen. In TLtusville (V.S.) heeft men geld via akties verzameld en daarmee de zie kenauto voor de stichting gekocht. De diverse werkgroepen proberen 'nu om de nodige medische apparatuur te be kostigen. Een eerste aanzet hiertoe is deze bingo-avond. De wijkvereniging werkt belangeloos mee. De Soester middenstand blijft beslist niet achter, want tot nu toe heb ben zo'n 70 bedrijven en winkeliers uit Soest diverse prijzen beschikbaar ge steld. Zo zijn er diverse waardebonnen voor taarten, stomerij én behang een prach tige lamp, joggingpak een mooie bar becue, gereedschap én in de nieuwe voorjaars- en zomerkleuren diverse polo-shirts, truinen en sieraden. Er zijn teveel prijzen om op te noemen, maar bezoekers kunnen er bijna zeker van zijn dat zij niet met lege handen naar huis gaan. Tijdens de grote pauze zal de voor zitter van de stichting, de heer Ab Blok zijl, iets over de aktie vertellen en eni ge dia's vertonen van de reis die hij onlangs naar Kozzle maakte, waar hij diverse kinderen in Poolse kinder tehuizen blij maakte met kerstkado's, geschonken door leerlingen van vijf Soester basisscholen. Kom dus allemaal naar de Vijverhof, a.s. zaterdag 8 maart, aanvang 19.30 uur. Kaarten a 5,- p.p. Men hoeft geen lid te zijn en men speelt de hele avond. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227. telefoon 14152 Donderdag 6 maart: Vanmorgen is er de volwassengroep. Deze is vanaf 9.30 uur tot 11.30 uur. Er worden dingen ge maakt als kaarsenstandaards, poppen en aquarellen. De kosten van deze mor gen zijn 2,50 inclusief materialen en koffie. Na schooltijd, van 15.30 uur tot 17.00 uur, dierenmiddag. Dieren voe ren, pony- en ezelrijden en als knutsel- activiteit kleien. Vrijdag 7 maart: Peuter/ouderochtend van 9.30 uur tot 11.30 uur. De kinderen kunnen met el kaar spelen en hebben meer mogelijk heden om met grotere dingen te spelen. De ouder(s) kunnen met elkaar praten over allerlei zaken. De kosten van deze morgen zijn 3,-- per ouder/kind in clusief koffie en limonade. De kook- groep begint vanmiddag aan een nieuw menu. We starten met als voorafje een soep die je kan lezen. Hoe je die soep klaarmaakt leer je vanmiddag. De kos ten zijn 1," en we zijn om 17.30 uur klaar. Verder kan je vanmiddag ook nog terecht om gewoon wat te knutse len. Zaterdag 8 maart: Internationale vrouwendag in De Vrije Teugel om 10.00 uur met koffie en thee, voor alle vrouwen uit Soest. Let op: onze eigen kinderactiviteiten gaan gewoon door in peuterspeelzaal hetKwetternest (die zich op het terrein van de kinderboerderij bevindt). We beginnen om 13.30 uur tot 16.00 uur. Het programma zal bestaan uit pony- en ezelrijden, een knutselactiviteit en mu ziek maken. Dinsdag 11 mart: De peuter/ouderochtend is er iedere dinsdagochtend van 19.309 uur tot 11.30 uur. De kosten zijn 3,- per ouder/ kind, inclusief koffie en limonade. Er worden leuke activiteiten bedacht die uw kind en u samen kunt uitvoeren. De dinsdagmiddag staat in het teken van Muziek. Er wordt gitaarles gegeven en verder zijn er allerlei activiteiten die met muziek te maken hebben. En sinds kort is er nu ook de dinsdagavond acti viteit in 'De Vrije Teugel'. De avond activiteit begint om 18.00 uur en duurt tot 19.30 uur. Iedere dinsdagavond kun je werken aan de grotere knutselactivi- teiten. De kosten zijn 1,-. Woensdag 12 maart: Zoals iedere woensdag beginnen we om 14.00 uur met een toneelstukje, want weet je wie er vandaag op de boerde rij komt? Nee hé. De Paashaas en hij zoekt leuke kinderen. Eerlijk gezegd weten wij ook niet wat de paashaas precies wil, want hij wil ons er niets over vertellen. Wij wachten vol span ning af wat de paashaas komt doen en jij kan het ook te weten komen als je vandaag komt. Jullie krijgen wel al vast de groeten van de paashaas. Omdat ik niet behoor tot ligentie die de talen van de ders beheerst zegt het S.C. van vorige week staande kop mij niets. Hoewel ik slechts een verstout ik mij toch soort berichten te verzoeken landse vertaling bij te publiceL dat wij nederlanders kunnen zij er voor/namens buitenlanse gas ders in een nederlandse kranu geschreven. Of is dit een te 1 vraag? J.L.W.K (N.a.v. het toneel in C-drie op i nfcart). Heel opvallend was, dat er ondKHiet publiek ook veel 'emigranten' Jaren. Het stuk zou zich overal kunnenkfspe len. De tijd is wel bepaald, nljj oud- jaarsavond. De plaats van handeling is een kelderwoning met een (échte petroleumgeur. Het stuk heeft twee personen» Een werkman die erg gierig is en doet of hij geen geld heeft. Dit werd tot in het belachelijke doorgevoerd toen bleek, dat het blik vlees dat hij goedkoop-had gekocht hondevoer was. Deze man had erg veel expressie. De andere persoon, een politiek vluch teling, is een intellectueel. Hij gebruikt constant boekentaal en analyseert het karakter van de ander. Wel betaalt hij bijna alles voor de ander. Hij wil nl. een boek over de mens als slaaf schrijven en ziet in de werkmaffde ideale slaaf. In het begin van het stuk weten beiden niets van elkaar af en het publiek dus ook niet. Later blijkt, dat de werk man ervan droomt om terug te gaan naar zijn land. De intellectueel be grijpt dit niet, en zegt dat het beter zou zijn als hij de taal van dit land leert. Daarna barst dit onbegrip uit in een conflict. De 'denker' beweert, dat de werker nooit zal teruggaan, want hij wacht steeds op meer geld. Daar was hij de slaaf van de dictatuur, hier van het geld. Om het tegendeel te bewijzen verscheurt de werkman zijn honderdtjes. (maar vraagt even later wel of ze weer geplakt kunnen wordenDoor dit moment van vrij heid is hij niet meer de ideale slaaf, dus verscheurt de intellectueel het manuscript voor zijn boek. Het stuk heeft een open eind: je weet niet of de werkman wel of niet terug zal gaan. Dit toneelstuk heeft bij mij bijgedra gen tot meer begrip van 'emigranten' in Nederland. Het enige wat ik niet be greep, was wat dit te maken had met het thema 'buitenlanders en Verkie zingen', maar op zich vond ik het een heel goed toneelstuk. Ingeborg de Vries Noviteiten Uiteraard zijn er op de HISWA '86 be langrijke noviteiten te zien op het gebied van jachtbouw, zelfbouw, surfplanken en accessoires. Zo toont bijvoorbeeld Jachtwerf Devo een schip dat gebouwd is volgens een revolutio nair systeem. Het 30 voet lange schip is ge bouwd uit aluminium delen, die 'geklonken en verlijmd' zijn. Alleen de bodem is gelast. Het romp/dekverbindingssysteem is ge patenteerd en ontwikkeld in samenwerking met de scheepsbouwkundige faculteit van de TH in Delft. De moderne lijmtechniek is in wezen ontleend aan die in de vliegtuig bouw. Voor de doe-het-zelvers zijn nieuwtjes te vinden over zelfbouw van vaartuigen en over het zelf verfraaien en verbeteren van de eigen boot. Exposanten tonen vaartuigen in diverse af- bouwstadia, die al dan niet als zelfbouwpak ket worden geleverd. HISWA bokaal Op zondag 9 maart wordt in het kader van de HlSWA-tentoonstelling de traditionele zeilwedstrijd gehouden om de HISWA- bokaal. De organisatie is in handen van Watersportvereniging de Koenen. Het is een unieke wedstrijd: van alle erkende wed strijdzeilklassen doet écn boot aan de race mee. het wordt een fascinerend schouwspel op hel Nieuwe Meer te Amsterdam. Surf marathon De Surf marathon, een 'monster'-tocht op de Amstel van Amsterdam naarOuderkerk a/d Amstel, is voor elke surfer een uitda ging. Ook dit evenement wordt in het kader van de HISWA '86gehouden en we! op zen dag 16 maart a.s. Plankzeilvereniging de Poeldippers tekende voor de organisatie. De start is om 11.00 uuT bij het clubhuis van de Roeivereniging Willem III aan de Jan Vroegopsingel 3 in Amsterdam, vlakbij de Utrechtsebrug. HISWA waterbus ideale verbinding Een welhaast ideale verbinding tussen de Rond- en Platbodemjachten, de Vereniging Oude Glorie en de Vereniging Scherpe Jachten. RAI en het Amsterdams Centraal Statief de HISWA Waterbus. Die vertrekt tijdj de HISWA ieder uur tussen 9.00 en 1 uur vanaf de steiger van Holland I nternj nal tegenover het CS. Vanaf de RAI vertrekt de 'bus' uit de Ij haven naast de ingang van de Am steil] ieder uur tussen 14.00 en 17.00. De vaartijd is ca. 50 minuten. Tijdens avond-tentoonstelling: vertrek 18.00J retour vanaf de RAI om 22.00. Ptf (enkele reis) inclusief HISWA-toegarT jet 11.17,50, exclusiefHISWA-toegangi fl.7.50Trein-toegangsbiljethouders bel maar 11. 5,- p.p. Internationaal Symposium Jachtbouw is afgenomen, behoort Nederland binnen Europa tot de drie landen met de meeste surfplanken. Ons land telt 350.000 zeil planken, niet zo verwonderlijk overigens met 13 miljoen vierkante meter waterop pervlak, geschikt voor watersport. Natuurlijk kan de surfer op de HISWA '86 alles van zijn gading vinden. Op een op pervlakte van 3.000 m2 staan in de Noordhal alle fabrikanten en importeurs van planken, toebehoren en accessoires op surfgebied bij elkaar. HISWA theater Een zeer belangrijk onderdeel van de jaar lijkse HISWA is het HISWA-theater. Dit theater met zijn unieke bassin van 20 x 50 meter, biedt het publiek een afwisselend continu-programma. Voor het eerst kan het publiek actief meedoen aan activiteiten als boegsprietlopen, touwoversteek en brug- bouwen of, in groepsverband, aan de HISWA-SLAG. Men hoeft voor een nat pak niet te vrezen, want behalve dat de watertemperatuur aangenaam is, wordt aan elke deelnemer speciale kleding verstrekt. Er zijn bij dit gebeuren ook aantrekkelijke prijzen'te verdienen, zoals t-shirts, sweat- shirts en zelfs complete joggingpakken, alle maal speciaal voor de HISWA gemaakt. Modeshow Op het zeer afwisselende programma van het HISWA-theater staan behalve activitei ten als demonstraties plankzeilen, wed strijdzeilen, waterskiën, kanopolo en races met mini-12-meter bootjes, ook een mode show. De hiswa brengt namelijk de pri meur van een nieuw merk 'pleasure-wear', met fantastische vrijetijdsmode. De RAI-haven in gebruik De RAI-haven zal voor het eerst in zes jaar weer in gebruik zijn tijdens de HISWA '86. Naast tal van commerciële bedrijven, nemen ook ideële organisaties deel, met een presentatie van fraaie klassieke jachten en vaartuigen. Deelnemende organisaties zijn o.a. de Vereniging Botterbehoud, de Vereniging lot het Behoud van het Zeilen de Bedrijfsvaartuig, de Stichting Stamboek In eerste instantie voor de vakman ook belangwekkend voor geïnteressl is het 9e 1 nternationaal Symposium C ontwikkeling in de jachtbouw en -ar tuur. Dit symposium is georgff onder auspiciën van de HISWA, i) werking met de ANWB-Waterkafl Informatie hierover: Hiswa, Gebou trop'ool, W eesperst raat 93,1018 VN dam, telefoon 020-221307. Voor de 31e keer wordt in het RAI-complex te Amsterdam de HISWA georganiseerd. Een evenement dat vorig jaar ruim 174.500 bezoekers trok. De HISWA is een internationale watersporttentoonstelling, met exposan ten en produkten afkomstig uit de gehele wereld. In zes hallen van het RAI-complex (45.920 m2) en in de RAI-haven z(jn bijna 500 exposanten vertegenwoordigd. Het programma omvat boten en bootjes van klein tot zeer groot: Vouw- en opblaasboten, kano's, zeil planken, roei- en visboten, zeilviiegtuigen, kajuitzeiljachten, catamarans, motorzeilers, sportboten, dag- en weekendkruisers en daarnaast acces soires en toebehoren. Er zijn landeninzendingen uit de Bondsrepubliek Duitsland. Noorwegen en Griekenland, en voorts zijn er produkten uit België, Canada, Dene marken, Finland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Japan. Nederland, Nieuw-Zeeland, Oostenrijk, Spanje, Taiwan, de Verenigde Staten, Zwe den en Zwitserland. De 31e HISWA duurt van vrijdag 14 tot en met zondag 23 maart 1986 en is dagelijks geopend van 10 tot 17 uur; maandag 17 toten met vrijdag 21 maart ook 's avonds van 19 tot 22 uur. Zeeland Gastprovincie Zeeland is gastprovincie op deze 31e HISWA. Op een standoppervlak van 1.200 m2 treft de bezoeker een totaaloverzicht. met als thema 'De Zeeuwse delta als Euro pees vaargebied'. Schepen liggen afge meerd aan een dijk, waarachterde bezoeker een typisch Zeeuws stadje aantreft. Ruim veertig bedrijven en instellingen geven in formatie over watersport, watersportartike len en over de recreatieve mogelijkheden van het Zeeuwse vaargebied. ,Een originele Hoogaars uit 1912, het platbo- demjacht de 'Triton', ligt als grote trekplei ster in het Zeeuwse water op de HISWA. Ook het traditionele 'schip op het plein' voor de RAI is uit Zeeland afkomstig. Het is een oude mosselkotter uit Verseke. met de wonderlijke naam "t kon niet langer' De mosselnieisios zorgen er voor dat elke be zoeker 'leze zeer gewaardeerde zeevrucht gratis kan proeven. De Zeeuwse cultuur en folklore wordt on der de aandacht gebracht door dagelijkse optredens van muziekgezelschappen, volksdansgroepen en andere artiesten m hei naast het Zeeland-paviljoen gelegen HISWA-theater, dat ook een Zeeuws accent zal krijgen. I n dit theater zullen dage lijks videofilms over Zeeland te zien zijn en op het water van het HISWA-bassin zal on der andere een Zeeuwse mini-schouw een opvallend element vormen. Noordhal Surfhal Hoewel de vraag naar zeilplanken in ons land, na de hausse in de jaren '70, enigszins

Soester Courant | 1986 | | pagina 15