SPLINTER EEMLAND B.V. PAGINA 16 )gramma kendal Bunt drie WOENSDAG 5 MAART 1986 SPORT SoVoCo dames verspelen kan op promotie Heren SoVoCo opnieuw naar winst VOLLEYBAL SOESTER COURANT SPORT PAGlNAi bij e-Soest rs ETBAL- OGRAMMA SoVoCo Nieuws Over aanleg crossbaan in Soest Autocrossers willen duidelijkheid van politieke partijen Een der vele Soesters in de Elfstedentocht SCHAATSEN Sportkopij BASKETBAL Jongens-junioren dicht bij het kampioenschap Red Stars-heren op verlies Irene te sterk voor Shotheren TAFELTENNIS 'List en bedrog' Schitterende 'Griekse' dia-avond van Cees Engel in Baarn HANDBAL BDC heren verliezen van Tachos 17-21 BDC-dames - Amsterdam 13-11 Uitslagen BDC I.V.N. wandeling in de Hooge Vuursche 3 LR de Zoyse Ruiters reden wedstrijd in Bunschoten RUITERSPOR 'Eemruiters' geve zondag demonstra bij 'Eldorado' lag 8 maart r KVO/Eemvogels orfbal r The Red Stars cetbal ig 9 maart mr BDC handbal ag 8 maart Badso badminton SoVoCo volleybal ,g 9 maart Badso badminton ag 8 maart - Selby badminton >ur SEC voetbal g 9 maart Selby badminton zrt sen - WZ 2 -SEC 3ees3 tG ïrg - DOFA irg 2 - Candia 5 n 4 - Soesterberg 3 t itichtse Boys 2 I - Soest 4 oestö Soest 6 ■parta (L.) 3 Soest 8 iuiderzeevogels 5 SD0 6 - Soest 11 Zuiderzeevogels 7 FAK7 ioest 14 LVV 10 ilOX 2 erveen 2 - SEC 3 WA 4 Dl 2 :hterveld 6 G erveen - Soester- i Vooruit 8 - Soes- rg 3 - WOG 5 4 - Soesterberg 4 irt ls-WZ 3tum SEC? - Soest Jos v.d. Leij en Jan en tijdens de 8e com- de Soester-Scrabble- le voorgrond, werd met 514 punten uisde door dit resul- naar de 5e plaats, loor weliswaar haar 58 punten die zij liet idoende om van de plaats te klimmen, .coorde opnieuw hoog is echter kwetsbaar, nske Druijff zijn z'n urrenten. De "moe- binatie heeft respec- ên wedstrijd minder rider van het klasse rger - Mick Leijen- 322-353 oop v. Zijtveld 422-514 aria Boom 331-273 ;r - Bep Blom 249-288 toele 302-210 - Wil Witkamp 319-384 ..eij en dekker 468-482 restaurant "De Ge- wee fraaie flessen d met kaas en stok- aat "prijs van de /innares werd Tine- opdracht, 325 pun- aat het dichtst be- a perfect door haar aanvang 19.45 uür;- ompetitieronde, ge-» strijd om "de prijs 5 21.15 uur van start ,ravondscrabbelaars restaurant van den ;sestraat, waar het r aangenaam ver- ijfgeld per avond rs worden vriende- ien mogelijk, een nemen. na caféruzie iet weekeinde de 25- lit Baarn aangehou- m café aan de Stad- had gemaakt met :ers. De man werd t, maar trachtte het n te komen. Daarbij In de auto van de •litie een kooitje aan rmsijzen. een be- )rt. Het onderzoek st daarvan wordt kreeg wel alvast een Het eerste damesteam van SoVoCo de kans op een promotie naar de ^rste divisie verspeeld. Met 3-1 verlo renzij van het Schoonhovense DOS. Iet tweede damesteam raakte wel een punt kwijt bij Nivoc in Nieuwegein r weet zich nog steeds kansrijk een toppositie in de derde divisie. Opmerkelijk was de winst van het eer- ite herenteam. Spirit Amersfoort was kansloos en verloor met 3-0. De Volley- balzusters van SoVoCo 3 en 4 deelden de punten. SoVoCo 3 won met 3-2. Heren 2 verloor van de hekkesluiter ASVD in Dronten met 3-0. SoVoCo dames uit de race Het ging er zaterdag om de tweede plaats, die vrijwel zeker promotiewed strijden voor een plaats in de eerste Idivisie betekende. En dat doel had SoVoCo zich gesteld. Na de nederlaag tegen DOS kunnen de dames dat wel vergeten, want tegen DOS wilde het van meet af aan niet lukken. In min der dan geen tijd een 7-0 achterstand, kleine opleving beperkte het ver tot 8-15. In de tweede set volley balden de dames van SoVoCo niet veel beter. Vooral onnauwkeurig passen bracht de spelverdeling in grote moei lijkheden. Maar ook het verdedigen bleef ver achter. Vooral de vaste basis speelsters lieten het afweten, 13-15. In de derde set wisselde DOS enkele speelsters. Het verweer van SoVoCo. liet dat aanvankelijk toe. Een spelers wissel aan Soester kant zorgde voor ten opleving. Met 16-14 werd een 1-2 setstand bereikt. Dankzij het voor- reffelijke spel van invalster Renata Smits, verdedigend èn aanvallend bleef het optreden van de routiniers in de ploeg. Na iedere spelonderbreking volgde een foute opslag en zo gaf SoVoCo de vierde set met 13-15 uit handen. Een 1-3 nederlaag en uitgeschakeld voor promotie naar de eerste divisie. Een bittere pil voor de Soester fusie club. SoVoCo 2 winst op Nivoc Het tweede damesteam heeft het in Nieuwegein niet makkelijk gehad. Ook hier lieten de meest ervaren speel sters het liggen in de eerste twee sets. Nivoc profiteerde gretig. 15-12 en, na een voorsprong van SoVoCo van 9-14 een 16-14 setwinst voor de vol- leybalsters uit Nieuwegein. Toen be sloot coach Remmerswaal over te gaan op een systeem met één spelver- deelster, Christine van der "Wal kwijtte zich uitstekend van die taak. Zij wist de aanval op uitstekende wijze te be dienen. Willeke Morsink voerde de op drachten goed uit en zo pakte SoVoCo de twee volgende set met 12-15. De con ditie van Nivo schiet duidelijk tekort. Dat bleek vooral in de beslissende vijf de set. Zonder één moment in gevaar e komen winnen de Soester dames met 6-15 deze wedstrijd. Daardoor behou den zij volop de kans op een zeer hoge klassering. Een gedeelde derde plaats geeft uitzicht op meer. Districtsklasse dames Voor de tweede keer dit seizoen ston den ze tegenover elkaar: het jeugdige SoVoCo 3 en het geroutineerde SoVoCo 4, beiden spelend in de Districtsklasse. Wist de eerste keer het vierde team met overmacht te winnen, ditmaal trok- de jonkies aan het langste eind: 3-2. De eerlijkheid gebied te zeggen dat het een overwinning zonder glans was. Het zo ambitieuze derde team heeft maar heel af en toe goede staaltjes volleybal laten zien. Het vierde team was gehandicapt door het niet beschik baar zijn van hoofdaanvalster Yvonne van de Wijngaard. Winst werd behaald op basis van een betere conditie. En dat is toch wel positief te noemen. SoVoCo heren goed op dreef Twee van de acht basisspelers niet aanwezig, een derde speler zonder be richt afwezig. Dat zag er niet best uit. Opnieuw een beroep gedaan op Wim Endendijk, zo langzamerhand de "Haar- lemmer olie" van SoVoCo. Waar moei lijkheden zijn duikt de alleskunner op, zaterdag in ae basis van het eerste herenteam. Spirit was weliswaar de hekkesluiter, maar je weet het nooit. Geen reserves en niet compleet. Spirit kreeg geen kans. Met 12-, 9- en 10-15 werd met 3-0 gewonnen van een zeer matig Spirit. Door het verlies van een punt van de koploper USS staat SoVoCo slechts twee punten achter. Een prach tige uitgangspositie met de laatste zes wedstrijden voor de boeg. SoVoCo 2 verliest in Dronten. De aantekeningen van de wedstrijd ge ven aan: slechte pass, matige set- up, slechte aanval. In alle drie sets een voorsprong van meer dan 5 punten. Maar ASVD, de thuisploeg in Dronten komt toch het eerst op 15 punten. En tot zover gaat het bij volleybal. De ploeg die het eerst bij 15 is wint. 15-12, 15-13 en 15-10 voor ASVD. Een 3-0 nederlaag voor de Soester heren. De wedstrijd van de week Spanning en sensaüe. Dat hadden we al voorspeld. Door ziekte beschikte SoVoCo 13 slechts over zes speelsters in de wedstrijd van de week tegen Voll- kei 7En dan in de eerste set een kuit blessure. 6-15 verlies en een kwartier oponthoud. Maar met 5% speelster gaan ze verder, en waarachtig winst met 17-15. Wat een inzet. Ook de derde set wordt gewonnen, 15-12. Dan volgt een zeer spannende vierde set. Vollkei probeert in ieder geval een puntende- ling te bewerkstelligen. Met grote inzet tracht SoVoCo dat te voorkomen, 3-11 achterstand wordt 14-14. Nog is de strijd niet beslist. 14-15 achter, 16-15 voor en dan gaat het mis. Vollkei weet de vierde set met 16-18 te winnen. Eindstand 2-2. Een leuke wedstrijd van twee enthousiaste ploegen. Eerste algemene ledenvergadering van SoVoCo Op woensdag 26 maart houdt SoVoCo, de Soester Volleybal Combinatie, haar eerste algemene ledenvergadering. Precies een jaar geleden begonnen de eerste gesprekken bij Olympia en SW over het fuseren van de twee vereni gingen. Dat vond zijn beslag in mei 1985. Daarmee werd SoVoCo een van de grootste verenigingen in Soest en biedt een groot aantal mogelijkheden. Van mini-mini- en jeugd volley bal tot prestatie- en recreatiesport. En ook volleybal voor minder validen is mo gelijk bij SoVoCo. Woensdag 26 maart de eerste ledenvergadering in de Vij verhof. De wedstrijd van de week Morgenavond een echte SoVoCo avond in Sporthal Beukendal. Niet minder dan 11 teams van deze vereniging tre den aan. Wij kozen als wedstrijd van de week SoVoCo 8 tegen SoVoCo 12. De dames spelen in de tweede klasse en hebben beiden de punten hard no dig. Aanvoerster Jenny Pauw van SoVoCo 8 heeft de beschikking over een tot nu toe volledig fitte selectie be staande uit Martha Dijkstra, Lenie van de Hoek, Ingrid Huisman, Ineke Kor net en Marian Schalkx. Twee jeugdige speelsters, Merith Vlaswinkel en San dra Hilhorst completeren het team. Het team van SoVoCo 12 moet het zon der haar aanvoerster Lida Dorrestein doen. Zij verblijft in het ziekenhuis, beterschap gewenst. Nel en Wil v.d. Deijssel, Marijke van Dommelen, Tru- dy Ferwerda, Irene van Leyenhorst en Ans de Wit zullen met nieuwkomer José Glittenaar trachten ditmaal meer dan een gelijkspel te behalen. Morgen avond, Sporthal Beukendal, 20.15 uur. "Namens vele tientallen sympathisanten en andere stemgerechtigden" heeft de heer Steef Laseur van de Wiardi Beckmanstraat in het afgelopen weekeinde een brief gestuurd aan alle politieke partijen in Soest. Daarin wordt gevraagd naar hun standpunt met betrekking tot de realisering van een autocrossbaan in Soest. De briefschrijver wil van de partijen weten welke lokatie zij in gedachten hebben en wanneer de baan aangelegd kan worden. "Gaarne zouden wij uw antwoord vóór 10 maart binnen hebben, om onze achterban en sympathisanten in te lichten over de standpunten van de Soes ter politieke partijen", aldus Laseur, "zodat zij tijdig kunnen uitmaken op wat voor een partij zij hun stem zullen uitbrengen. In de brief wordt verder opgemerkt dat men van mening is dat de Soester politiek zijn verantwoordelijkheden afschuift door de crossers naar andere gemeenten te sturen,'terwijl er in Soest ruimte genoeg is" De brief besluit met de volgende opwekking: "Mochten wij uw standpunt hierover niet tijdig ontvangen, dan nemen wij aan dat uw partij zien niet zal inzetten voor het realiseren van een baan." Woensdagmorgen gaat rond 3 uur voor de 40-jarige Soestenaar René van Dor restein de wekker af, en begint voor hem en vele anderen een dag, die zij hun leven lang niet zullen vergeten. Na de beslissende en tevens beladen woorden van ir. Sipkema, voorzitter van de vereniging 'De Friesche Elfste den' is voor René toch nog overwacht de kans aanwezig op sportieve wijze revanche op zichzelf te nemen, na zijn gedwongen vroegtijdige beëidiging van de vorig jaar verreden tocht. Toen was Bartelhiem voor hem zijn 'Water- '°o.' want juist i.v.m. het vele water op de Dokkumer Ee vond de organisatie het vorig jaar niet meer verantwoord de toerrijders door te laten schaatsen. Ondanks het feit, dat hij een hoog start nummer had (17458) en dientengevolge pas in een van de laatste groepen inge deeld werd, bleek deze dag het geluk hem goedgezind. Door de snelle door stroming van de diverse voor hem ge starte groepen, kon hij i.p.v. half 10 reeds om 8.45 uur vertrekken. René zocht direkt een groepje op, dat een be hoorlijk tempo aanhield, waardoor Sneek, Sloten, Balk zonder problemen d werden. door het geweldige enthou- van het alom aanwezige pu bliek werd Bolsward (halfweg) om streeks 2 uur 's middags bereikt, yta Harlingen naar Franeker, waar het Elfstedenfeest een geweldig hoog tepunt kende; geen plek was onbezet, en het enthousiasme was hier enorm. Wet nog 70 km. voor de boeg en de wind V°1 in het gezicht ging zijn tocht ver- der. Het landsenap was weinig afwisse lend, en er werd een behoorlijke aan slag op de reserves gedaan. Voor het donker werd Bartlehiem bereikt en René kon nog een heel stuk de Dok kumer Ee op, zonder dat hij in het donker behoefde te schaatsen. Het ijs was op deze vaart echt werkijs, en menig toerrijder, die dit stuk geheel in het donker af zou moeten leggen, zou de nodige keren op onzachte wijze met de ijsvloer in aanraking komen. En dat na vele uren schaatsen, waarbij de reaktie en soeplesse wel hun beste tijd gehad hadden. Eenmaal na Dokkum werd het René steeds duidelijker, dat hij de 14e Elfste dentocht in de historie uit zou kunnen rijden. Het laatste stuk naar de Bonke- vaart werd door hem 'op zeker' afge legd en om half 10 's avonds passeerde René nog fit en zeer tevreden de finish; het felbegeerd kruisje was behaald. Sportverslagen en -berichten ui terlijk maandagochtend inleve ren aan onze redaktie, Van Wee- destraat 227. Indien tijdig inde- leverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant. Al 52 JAAR official dealer BAARN-SOEST Gespecialiseerd in jonge gebruikte Ford-auto's Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven Beukendai) SOEST EEMNESSERWEG16-22 - BAARN TEL. 02155-12643 TEL 02154-15555 De Red Stars-heren speelden afgelo pen zaterdag in Barendrecht tegen koploper Binnenland. De thuiswedstrijd was met 1 punt in het voordeel van de Soesters geëindigd. In het begin van de wedstrijd was Red Stars duidelijk sterker dan Binnenland. Men wist el kaar in de aanval goed te vinden en de thuisploeg had hier in eerste instan tie geen antwoord op. In de 16e minuut was de voorsprong tot 16 punten opgelopen. Toen kregen de heren van Binnenland plotseling de geest en begonnen zij aan een succes volle inhaalrace. Door een goeie press te spelen maakten zij het de Soesters moeilijk de bal op te brengen en bij de rust was het verschil nog maar 4 pun ten (32-36). Ook in de tweede helft bleef Binnen land pressen, met als resultaat dat ze in de vijfde minuut de rollen omdraaiden en vóórkwamen. Red Stars was vol komen van slag af er werd veel bal verlies geleden en Binnenland bleef verder uitlopen. Aan het eind van de wedstrijd was het verschil 20 punten in het voordeel van de thuisploeg. Eind stand 82-62. Bourgondië HS 3 - Red Stars HS 5 Heren 5 speelde afgelopen zaterdag tegen het hoger geklasseerde BVB. In deze wedstrijd kwam Red Stars nogal wat lengte tekort waardoor de tegenstander uit de rebound veel pun ten kon maken. Al gauw namen zij afstand van de Soesters. Rust 33-14. Door in de tweede helft de aanval wat beter op te zetten kon voorkomen worden dat BVB verder uitliep. Eindstand 67-42. Red Stars JA1 - Binnenland JA1: 114-42 Met nog vier wedstrijden te gaan heb ben de junioren een goede uitgangspo sitie om kampioen te worden in de rayon tweede klasse, wat promotie in houdt naar de hoogste klasse. Red Stars heeft nu een voorsprong van vier pun ten op de naaste konkurrent Sparta uit Nijkerk. Sparta komt 15 maart op be zoek. Wint Red Stars van Sparta, dan is er een voordelige marge op hetzelfde Sparta van zes punten, waarna nog twee punten nodig zijn voor het kam pioenschap. Dat dit er inzit werd afgelopen zater dag duidelijk. Red Stars ging evenals heren 1 op bezoek bij Binnenland in Barendrecht. Geen penvoudige wed strijd, want thuis was maar met zes tien punten verschil gewonnen. Het bleek echter geen moeilijke wed strijd te worden. De jongens uit Soest overtuigden vanaf de eerste minuut en lieten er geen gras overgroeien wie de sterkste was. Vanaf het begin ging de Red Stars machine er tegenaan met een sterke verdediging en een zeer goed lopende aanval. Ruststand 25-50. De tweede helft gaf hetzelfde beeld, alleen Red Stars trok de teugels nog meer aan tot de laatste minuut. Zeer overtuigend werd de monsterscore 42- 114 in Soester voordeel behaald. Als deze vorm blijft, dan blijven de punten op 15 maart bij de kompetitiekraker Red Stars - Sparta hoogstwaarschijn lijk in Soest. Red Stars JA2 - BVH JA2: 47-45 Afgelopen zaterdag speelden de jongens junioren B tegen BVH in Hoevelaken. Op papier zeker geen makkelijke partij (BVH staat vierde). De Red Stars jongens begonnen met een zöne-verde- diging. Hier had echter de tegenpartij geen enkele moeite mee en mede door dat de aanval bij de Rode Sterren niet goed liep bouwde BVH een voorsprong van zeven punten op. De stand bij rust was 27-20 voor BVH. De tweede helft begon goed. De ach terstand werd al snel omgewerkt tot een voorsprong van zo'n vijf punten, waarna BVH alle zeilen moest bijzet ten om nog terug te komen. Dit lukte en een minuut voor het eindsignaal was de stand 45-45. Red Red Stars won uiteindelijk met twee punten ver schil 46-45. Moeizame overwinning heren 3 Het derde herenteam ging afgelopen zaterdag naar Eemnes om daar te spe len tegen Eem'78 1. De thuiswedstrijd werd destijds gewonnen door de Soester heren op eenvoudige wijze, maar in Eemnes hebben de Red Stars heren duidelijk één van hun zwakkere wed strijden afgeleverd. Het gelukte het Soester team praktisch de gehele wed strijd niet in zijn ritme te komen, terwijl de Eemnes heren brutaal de leiding namen en tot laat in de tweede helft deze wisten te behouden. De Soes ter heren liepen konstant achter de feiten aan. De ruststand was 25-22 in Eemnes voor deel. Pas laat in de tweede helft kon de Soester formatie pas langszij komen en uiteindelijk werd alsnog deze ont moeting gewonnen met 60-55, mede doordat in de verdediging keihard werd gewerkt in de tweede helft. Aanvallend liep het in deze ontmoeting niet, en de wedstrijd mag snel vergeten worden, maar de twee punten gingen mee naar Soest, waardoor de heren 3- formatie nog steeds koploper blijft in de kern Amersfoort tweede klasse. Maar met nog een achttal wedstrijden voor de boeg is het voorlopig nog moei lijk om te zeggen hoe het zal gaan uitpakken. Programma Op landelijk niveau zijn de heren en de jongens-junioren vrij. Het eerste da mesteam ontvangt zaterdagavond in Beukendal Celeritas uit Groningen. Voorts speelt ook het tweede dames team thuis en komen heren 2, 3 en 4 in aktie in Beukendal. Het programma ziet er als volgt uit Thuis 18.15 uur Red Stars 1 - Celeritas 1 (da mes) 18.15 uur Red Stars 4 - Woudenberg 2 (heren) 20.00 uur Red Stars II - Eem '78 I (da mes) 20.00 uur Red Stars 2 - Irene 1 (heren) 21.30 uur Red Stars 3 - Quick Runners 2 (heren) Uit 15.00 uur BZ'72 JC 1 - Red Stars JCl De Clomp Zeist (jongens adspiranten) 13.00 uur Woudenberg MBl - Red Stars MB2 Woudenberg (meisjes kadetten) 20.15 uur Green Giants MAl - Red Stars MA1 Leusden (meisjes junioren) De afgelopen week was er alleen een landelijk programma. In Tilburg werd het le herenteam met de neus op de fei ten gedrukt via een 8-2 nederlaag tegen koploper Irene. Het 2e herenteam be haalde een gelijkspel in de streekderby tegen Poker Face 1. Van de landelijke jeugdteams wonnen Shot 2 en 3 en speelde Shot 1 gelijk. Heren Irene 1-Shot 1:8-2 Shot had in Tilburg moeten winnen van koploper Irene om in de race naar het kampioenschap mee te blijven draaien. Na de ontnuchterende 8-2 nederlaag zal er niet meer dan een plaatsje in de sub top inzitten. Shot werd in Tilburg ge confronteerd met een tegenstander die op alle gebieden net iets beter was en bovendien het thuisvoordeel mee had. Met 3-0 kwam Shot achter ondanks drie keer riante winstkansen. Het dubbel werd nog wel uit het vuur gesleept, maar daarna duurde het tot 6-1 alvo rens Bart Lefel de enige enkelspelzege kon boeken. René Daselaar en Dirk Schuiling kwamen beiden vooral tech nisch tekort en bleven op nul staan. Shot 2-Poker Face 1:5-5 De streekderby tussen Shot en het Hil- versumse Poker Face is in een terecht gelijkspel geëindigd. Toch konden bei de teams niet echt tevreden zijn, om dat dit resultaat hen weer een punt achter op koploper Tafeltennishuis bracht.De start van de Soesters was goed, want men kwam vrij makkelijk met 3-1 voor. Tot 4-3 bleef Shot voor staan en had men nog volop winst kansen. Op deze stand verloor Gerhard Busch onverwacht zijn tweede enkel, terwijl de goed spelende Berend Jon ker vervolgens met 24-22 in de 3e game verloor van de Hilversumse kopman. Zo stond Shot opeens met 4-5 achter, maar gelukkig kon Bert van Velzen zijn niet al te sterke optreden goedma ken door de laatste wedstrijd in winst om te zetten. Buna 1-Shot 4:3-7 Shot 4 heeft de zeer belangrijke inhaal wedstrijd tegen Buna op knappe wijze weten te winnen. In Bussum was voor al Frans Mark Schut goed op dreef met drie persoonlijke overwinningen. Ar jan Schuiling won twee partijen, ter wijl Ronald Huigen één keer succesvol was. Ook het dubbel eindigde in een ze ge voor de Soesters. Jeugd: Victoria 1-Shot 1:5-5 Koploper Shot verloor tegen hekkeslui ter Victoria haar eerste punt in een van Shotzijde uitermate zwak gespeelde wedstrijd. Vooral Aksel van Elteren en Hugo Blom speelden weinig geïnspi reerd en gaven beiden geheel onnodig een partij uit handen. Jammer dat de concurrentie door dit matige resultaat weer een punt in kon lopen. VTV 1-Shot 2:4-6 In Nieuwegrein won Shot 2 nipt maar verdiend van het tot zaterdag op gelij ke hoogte staande VTV. De Shotspe lers deden ditmaal niets voor elkaar on der, want alledrie wonnen ze twee par tijen. Shot 3-Ilac 2:7-3 Het 3e jeugdteam blijft aangenaam verrassen. Debuterend in de landelijke competitie bezet men halverwege een gedeelde koppositie. Tegen Ilac uit Gouda wonnen Martin Fransen en Rob- bie Houtgast ieder drie enkelspelen en samen het dubblespel. Tafeltennis aanstaand weekend: Voor zaterdag 8 maart staat voor de landelijke herenteams de dubbele con frontatie tegen Treffers Arnhem op het programma. Het le herenteam speelt om 17.00 uur thuis tegen Treffers 1. Toeschouwers zijn weer van harte wel kom in de Shotzaal aan de Heideweg. Het 2e herenteam speelt in Arnhem te gen Treffers 2 en zal het ook niet al te moeilijk krijgen. Overige uitslagen senioren: VEV 0-Shot:l-9, Vitus 2-Shot 7:9-1 Overige uitslagen jeugd: Shot 4-Elan 1:4-6, Bruna 2-Shot 6:6-4. Inbraak Korte Bergstraat Onbekenden hebben vorige week inge broken in de woning van de familie L. aan de Korte Bergstraat. Ze kwamen het huis binnen door een schuifpui te forceren en doorzochten het hele pand. De buit bestond uit een aantal sieraden. Wandelwagentje gestolen De heer J.K. van de Weegbreestraat deed bij de politie aangifte van de dief stal van een wandelwagentje uit de kel derbox van zijn woning. De toegangs deur was geforceerd. De schade be draagt ca. 200 gulden. of hoe Krijn Koetsveld aan een startkaart voor de Elfstedentocht kwam Toen de Elfsteden-koorts vorige week na de historische woorden van ir. Sipkema ('Het gaat door') in alle hevigheid losbarstte vielen duizen den Nederlanders ten slachtoffer aan een epidemie, die zelfs in de heersende griepgolf haar weerga niet vond. Talrijke verwoedde schaatsers hadden er bijna alles voor over om het spektakel op het Friese ijs zélf te kunnen meemaken en er ontstond dan ook een run op de startbewijzen. Hoe hoog de koorts opliep wordt bij voorbeeld bewezen door het verhaal van Krijn Koetsveld, in Soest vooral bekend als dirigent van het Neder lands Bach-ensemble (u weet wel, waar laatst nog zoveel over te doen was in verband met de subsidie). Koetsveld hoorde net als andere Ne derlanders zondagavond dat de tocht doorging. Hier volgt zijn re laas, een verhaal van 'list en be drog. 'Ik was geen lid van de vereniging de Friese Elf Steden, nog niet trou wens, en dacht: ach, laat maar zit ten, hoewel ik de tocht vorig jaar wel heb uitgereden. Maar de men sen met wie ik vorig jaar reed haal den me over, en die zondagavond ben ik direct al allerlei kennissen gaan afbellen of ze een kaart had den. Zelfs naar Amerika hebben we gebeld, waar iemand woont die lid is, maar die was op dat moment niette bereiken.... Maandagmorgen heb ik bij de Tele graaf gelijk een advertentie opge geven: 'Krijn wil zo graag,' maar ja, daar stond ik natuurlijk met 70 andere advertenties in. Wel hoorde ik bij de Telegraaf dat er ook twee advertenties waren waarin kaarten werden aangebo den, al mochten ze daarover eigen lijk geen mededeling doen. 's Nachts om half één, maandag op dinsdag, kwam ik bij de Telegraaf in Amsterdam en kreeg een krant die bij wijze van spreken nog nat was. Er was nóg een jongen, en we besloten de beide adressen eerlijk te verdelenhij een adres in Zoeter- meer, ik in Arnhem. Ik had alleen een telefoonnummer, maar via 008 lukte het me om met een geweldige smoes achter het bij behorende adres te komen. Op die manier kreeg ik ook de naam van de aanbieder te horen. Midden in de nacht reed ik naar Arnhem, parkeerde de auto voor de deur - m'n slaapzak had ik bij me - en wachtte de hele nacht tot ik licht zou zien op het adres. Ik durfde zomaar aan te bellen, omdat bang was dat de eigenaar schien ontzettend kwaad zou den als ik hem uit z'n slaap wekte.] Om half zeven 's morgens ging licht aan. Ik belde aan en de mi viel ter plaatse zowat achterovi van verbazing. Hij vertelde dat al een bod van 500 gulden had en di hij de kaart zou verkopen aan hoogste bieder. Ik bood 600 guldej meer had ik trouwens niet bij aan girobetaalkaarten. Hij moei even met z'n vrouw overlegger, maar vijf minuten later kwam hl weer tevoorschijn. Het was oké. IJ betaalde en had m'n kaart. Het mooiste was dat de man in die zelfde tijd nóg minstens zes keer werd gebeld, zelfs met een bod var. 1000 gulden, maar ik had m'n kaart en ging wel, wel een beetje met het gevoel teveel te hebben betaald. Thuis bleek dat er intussen vijf, mensen op mijn eigen advertentie1 hadden gereageerd en me een kaart aanboden. Na rijp beraad besloot ik er nóg een aan te schaffen, voor 200 gulden, van een meneer uit Utrecht. Al met al dus 800 gulden. Nou hang ik, dacht ik, maar geluk kig hoorde ik van Bart Rademaker dat hij ook wilde, maar geen kaart kon krijgen. 'Ik weet er één voor je,' zei ik. Zo deelden we de kosten voor de beide kaarten en kon Bart ook rijden. We hebben de tocht met vreugde uitgereden. Het aardigste is mis schien nog wel dat een Amers- foortse zaak besloot mij te spon soren en m'n kaart betaalde, zodat ik tenslotte toch voor niks kon mee rijden...' In het culturele centrum van Baarn, 'De Speeldoos' aan de Rembrandtlaan, hebben afgelopen maandagavond enige honderden belangstellenden - waaronder heel wat Soesters genoten van de dia-voorstelling die de bekende Baarnse fotograaf Cees Engel daar gaf over de reis die hij onlangs naar Grie kenland maakte. Dat gebeurde onder het motto 'De zee heeft een land.' Engel is een begenadigd fotograaf. Dat blijkt niet alleen dagelijks in zijn gere nommeerde Foto 'Praethuys aan de Baarnse Nieuwstraat, maar des te meer door de indrukwekkende schoon heid van de plaatjes van Griekse land schappen en bezienswaardigheden die hij de enthousiaste bezoekers voorto verde. Hij maakte de reis in september j.1. In 19 dagen legde hij maar liefst 8700 kilo meter af in zijn eigen auto, al verbleef hij in totaal maar liefst 30 uur aan boord van een schip. De bezoekers van de Speeldoos maakten aan de hand van Cees Engel een schitterende reis door het 'oude' en het 'nieuwe' Griekenland. Startpunt was Patras, waar de aan komst per schip op schitterende dia's was vastgelegd. Daarna volgde een reis door de Peloponnesos met bekende plaatsen als Olympia, Apollo, Bassia, Methoni, Mistras Monemvassia, Epi- daurus, Thyrene, Mykene, Athene uiteraard, maar ook Kaap Sounion, Makrinitza, de Meterra kloosters, Met- sovo, en nog veel meer. Het werd een prachtig verhaal met onvergetelijke opnamen, waarin Cees Engel met veel gevoel voor schoonheid en detail liet zien hoeveel er in een land als Grieken land, met zijn rijke historie, te zien, te beleven en te genieten valt. Na afloop werd hij dan ook beloond met een groot en welverdiend applaus. In de pauze konden de bezoekers op vertoon van hun plaatsbewijs meedoen met een gezellige tombola, waarin o.m. drie fraaie polaroid-camera's te winnen waren. Met deze zeer geslaag de avond heeft Foto-Praethuys Cees Engel - in april aanstaande twaalfen- eenhalf jaar in Baarn gevestigd - veel bezoekers een groot genoegen gedaan. BDC is er na een zeer goede lé helft en een zwakke 2e helft niet in geslaagd de punten in Soest te houden tegen kam pioen Tachos uit Waalwijk. In een enerverende le helft wist BDC Tachos goed partij te geven en zelfs een voorsprong te nemen door een doelpunt van Arjan Roest. Door goed verdedigend spel van BDC, met aan het hooft Edwin Zoetelief, duurde het tot de negende minuut eer Tachos ge lijk wist te komen. Het spel van Tachos ging er na dit doelpunt op vooruit en zij lieten BDC zien dat zij niet voor niets de kampioen zijn. Door doelpunten van Jos Diemei 2x, Michel v.d. Hove 2x, Sjaak Smeeing 2x en Cleem Diemers 2x wist BDC steeds de aansluiting te houden en zelfs de le helft af te sluiten met een voorsprong van 10-8, doordat Jan Bunt in de laatste secondes nog doel wist te treffen. De tweede helft tapte Tachos uit een geheel ander vaatje en wist door feller op te treden in de verdediging de BDC-- aanval te stoppen, zodat zij zelf via goede aanvallen de achterstand wisten om te buiten in een 12-14 voorsprong na 10 minuten spelen. Hierop volgde een moment waarop Tachos alles deed met de BDC-verde- diging en zij wisten hun voorsprong uit te breiden tot 15-18. BDC wist via 2 scores van Sjaak Smeeing nog terug te komen maar de tweede rij van de kam pioen maakte het werk af, zodat er na 60 minuten spelen een 17-21 eindstand op het scorebord stond in het voordeel van Tachos. Volgende week gaat BDC op bezoek bij streekgenoot UDSV in Utrecht, een wedstrijd die zoals altijd belooft zeer spannend te worden. De dames van coach Koos v.d. Deys- sel houden van een spannende com petitie. Na een slechte start met heel weinig overwinningen presteren ze het in 4 wedstrijden 6 punten te behalen en zichzelf veilig te stellen in de 2e divisie. Na de overwinning op Amsterdam staat BDC met 1 pnt. boven Amsterdam, e pnt, boven Geel/Zwart en daaronder zit nog SDOL. Er is nog 1 wedstrijd te spelen en in deze competitie de graderen er twee. Vorige week tegen Takt heeft BDC laten zien te kunnen knokken. De le helft werd wel geknokt, maar toen A'dam na 15 min. uitliep naar 2-4 door een gevaarlijke speelster van A'dam, lieten ze de spirit te veel zakken. Er werd onoplettend verdedigd. Dankzij reddingen van Ida Pronk (doel) bleef de schade beperkt. In de aanval veel onnauwkeurige scho ten naast of op de lat. Ruststand 5-5. Ondanks de flauwe le helft blijft BDC werken en plukt hiervan de vruchten, mede dankzij attenter verdedigings werk. De gevaarlijke nr. 2 krijgt nog maar nauwelijks de gelegenheid te scoren. A'dam komt er niet door en baalt van zichzelf. BDC profiteert en neemt éen voorsprong. A'dam krijgt geen kansen meer van BDC om dichter bij te komen. Eindstand 13-11. Doelpunten: Anke Pronk (6): 4 Marijke Hoekstra (13)3 Riav. Dijk (4): 3 Adav. Hal (14z7: 2 Heieen Schimmel (9)1 Volgende week laatste zaalcompetitie wedstrijd: uit tegen Swift Arnhem. Jongensadsp. BDC I - Limvio 13- 9 B.D.C. 2 - H.V.N.O. 17-10 Meisjesadsp. Fortissimo - B.D.C. I 7-7 B.D.C. 2 - Celeritas 2 5-6 Meisjespup. B.D.C. - Voice 9- 4 Jongenspup. H.M.S./A.-B.D.C. 18-11 Damesjun. Laren - B.D.C. I 7-7 B.D.C. 2 - Olympia 20-15 Herenjun. A. A. V. - B.D.C. 11-11 A.A.V. 3 - B.D.C. 3 13-10 Damessen. B.D.C. 2 - Break Out 19- 8 Herensen. B.D.C. I - Tachos 17-21 A.A.V. 3-B.D.C. 3 13-10 Welpen Fortissimo - B.D.C. i 9-17 Wedstrijdprogramma BDCC Zaterdag 8 maart (Expohal) Herenjun. 20.50 uur B.D.C. -H.v.B.S. Zondag9 maart (Beukendal) 10.00 uur Welpen B.D.C. 2 - B.H.C. 10.50 uur Welpen B.D.C. 1 - U.D.S.V. 1 11.40 uur Jongenspup. B.D.C. - Celeritas 12.30 uur Herensen. B.D.C. 3-E.M.M. 2 10.00 uur Damesjun. B.H.C.-B.D.C. 2 12.30 uur damessen. Swift A-B.D.C. 1 12.50 uur Meisjespup. Fortissimo - B.D.C. 13.40 uur Herensen. U.D.S.V. - B.D.C. 1 14.50 uur Herensen. U.D.S.V. 4-B.D.C. 2 14.50 uur Jongensadsp. Limvio 2 - B.D.C. 2 Belangstellenden kunnen zondag 9 maart a.s. deelnemen aan de natuur wandeling die georganiseerd wordt door I.V.N.-afdeling Eemland. De start is om 2.00 uur van de parkeerplaats van de S.B.B. aan de Parallelweg van de Hilversumsestraatweg, gemeente Baarn. I.V.N.-borden in die omgeving wijzen de weg. De wandeling voert door de bossen van de Hooge Vuursche. Hoewel er dit jaar een late vrije strenge vorstperiode is die het groeiproces van de planten heeft afgeremd, zijn er toch reeds ver schijnselen die wijzen op de komende - lente. De natuurgidsen onder wiens leiding de wandeling wordt gemaakt zullen over deze verschijnselen bij planten en dieren vertellen. Als het niet meer vriest en de zon schijnt op de dag van de wandeling zullen verschillende insekten, die uit hun winterslaap komen, te zien zijn, zoals: de dagpauwoog, citroentjes en kleine vos, alsmede hommels en wes pen die op zoek zijn naar een geschikte plek om hun nest te maken. Bosmieren koesteren zich op zo'n dag op hun nest om warmte op te nemen en deze in het nest af te geven om de temperatuur te verhogen. Op een mooie zonnige dag in het voorjaar kan de temperatuur in het nest 2 graden celsius opgevoerd worden. Van de katjesdragende bomen zijn het de hazelnoot, els en berk die het eerst bloeien. Bij ander loofhout, bomen en struiken, is het zwellen van de knoppen al waar te nemen. Voor meer infor matie kunt u bellen tel. 16491. Inbrekers maken apparatuur buit uit 'De Achtbaan' Het feit dat kostbare apparatuur was opgeborgen achter een ijzeren deur in het magazijn van de school 'De Acht baan' aan de Van Hamelstraat heeft niet kunnen voorkomen dat inbrekers vorige week een flinke byit in de wacht sleepten. Door het verwijderen van glaslatten en een ruit kwamen zij het schoolgebouw binnen. De ijzeren deur bleek zonder veel problemen te kuniien worden opengebroken. De school nfist een videorecorder, vier videobanden, een geluidsinstallatie, drie microfofos en een cassetterecorder. Op 28 februari jl. vertrokken 3 combi naties van de LR de Zoyse Ruiters naar Bunschoten voor een indoor dressuur- wedstrljd. Door de aanhoudende vorst hadden twee ruiters, die niet op het rui tersportcentrum te Soest gestald zijn, zich niet optimaal op de wedstrijd kun nen voorbereiden, doch optimistisch gingen zij op pad. Op de wedstrijd zelf kregen zij slechts 10 minuten de tijd om hun paard los te rijden. Marcelle van Tol met Victor beet de spits af in de B-dressuur. Voor deze combinatie was het de tweede of ficiële wedstrijd. Zij toonde met haar brutale vos heel mooie momenten, maar de zenuwen speelden toch duide lijk parten, waardoor zij haar paard af en toe niet helemaal opgesloten had, zodat zij wat steekjes moest laten val len. Door de jury werd zij gewaardeerd met 112 punten. Direkt hiernaar startte Rob Doucet met zijn merrie Sancta Suzanna. Voor beide was dit de eerste wedstrijd. Rob reed de proef in alle rust en het was jammer dat hij zijn paard niet meer nageeflijk kon rijden. Maar ook deze combinatie liet goede momenten zien en werd door de jury met 108 punten gewaardeerd. Als laatste kwam Eline Simons in de ring met haar merrie Pedante. Zij heeft genoeg winstpunten in de B-dres- suur behaald, waardoor deze combina tie in de Ll-dressuur uitkomt. Voor haar was het even wennen, daq haar laatste wedstrijd in septc had gereden. Niettemin liet zij ee: rige proef zien, waarin echter ééj zó streng werd bestraft, dat zij op een totaal van 109 punten eindL Hoewel geen van de combinatie^ een winstpunt of prijs naar hui^L kunnen we toch tevreden zijn <9 resultaten. De Stichting Paardrijden v<* handicapten "De Eemruiter? zorgt a.s. zondagmiddag 9 mflB demonstratiemiddag in de maJ Eldorado aan de Bosstraat 13" De middag begint om 14.00 uu tot ongeveer 17.00 uur. De L wordt een zeer afwisselend L ma geboden, waarin men kei maken met alles wat de "Een doen en laten bij deze bijzond van gehandicaptensport. Ook ponycarroussel, waaraan dor deren van Eldorado wordt me De toegang Is geheel gratis. orm een kin- 'erkt.

Soester Courant | 1986 | | pagina 17