i Ziekenhuizen stellen kroonberoep in met 'zeer redelijke kans van slagen7 Vredeskampen en geluid wagens voortaan aan banden gelegd Van elke twee PC's in Nederland doet er één zijn werk bij het kleinere bedrijf zoals het uwe. Kom eens langs bij Advisie in Soest en ontdek hoe een PC ook kan helpen. Stationsweg-bewoners opnieuw geschrokken van berichten over komst Artishock hui^ut «kM 64e JAARGANG NO. 2 WOENSDAG 5 MAART 1986 Van der Reijden: Aan Oelte geen behoefte Nieuwe artikelen in Alg.Verordening HANDEL Vier amokmakers door politie gepakt Galerij van Soester Elfstedenrijders 1986 Als dooi invalt ijs op vijvers Soesterveen gevaarlijk! Bloemen voor eerste politievrouw Juridische stappen tegen gemeente LET OP! Super aanbiedingen Honsbergen In en om het l KETTIN FORMULIF Drukkerij S Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 De stichting Maarschalksbos-Zonne gloren heeft besloten tot een beroeps procedure bij de Kroon tegen de be schikking van staatssecretaris drs. J.P. van der Heijden om geen geld uit te trekken voor de bouw van de Oelte, het ziekenhuis met 150 bedden en 10 bedden voor dagverpleging dat Zonne gloren en Maarschalksbos zou moeten gaan vervangen. Vorige week werd een kort geding tegen de staatssecreta ris, vanwege het uitblijven van de be loofde beschikking, nog ter elfder ure ingetrokken, en de beschikking is in tussen ook bij het bestuur gearriveerd. "Zoals wij reeds wisten", aldus het be stuur, "heeft de beschikking een nega tief karakter en luidt zij afwijzend op de door de stichting gedane aanvraag. Nadere bestudering, mede door de ju ridische adviseurs van de stichting, maakt ons echter duidelijk dat een be roepsprocedure bij de Kroon een zeer redelijke kans van slagen heeft' Het bestuur meldt verder dat het sig nalen heeft gekregen van andere in stanties, die zich in hun belangen voe len aangetast en sterk overwegen eveneens een beroepsprocedure aan te spannen. "Wij hadden reeds overleg met de protefeuillehouders voor ge zondheidszorg van de gemeenten Baarn en Soest, die hieromtrent uiter aard nog intern overleg moeten voe ren. Waarschijnlijk zullen meerdere instanties nog volgen. Immers, iedere natuurlijke of rechtspersoon kan be roep instellen en er zullen door de wei gering van deze verklaring talloze per sonen en groeperingen worden gedu peerd", aldus het bestuur, dat verder laat weten dat het "voor de hand ligt dat ook het provinciaal bestuur, dat grote waarde toekent aan het tot standkomen van de Oelte, onaange naam getroffen is door deze beslissing van de heer Van der Reijden". In de beschikking wijst de staatssecre taris op het feit dat de stichting in 1983 en 1984 heeft gesteld dat er rond 1988 in het verzorgingsgebied van de huidige ziekenhuizen Zonnegloren en Maarschalksbos "nog slechts behoefte zal bestaan aan 150 klinische bedden en 10 bedden voor dagverpleging" en dat daarmee ten principale wordt beves tigd wat in het zgn. beddénreductie- plan van 1982 is gesteld, wat resulteert in de sluiting van Zonnegloren. Van der Reijden houdt de stichting voor dat zij van oordeel is dat deze ca paciteit "slechts tegen grote investe ringen op de lokatie van het huidige ziekenhuis Maarschalksbos kan wor den gerealiseerd en dat er desondaks nooit een goede organisatorische een heid zal ontstaan, en dat deze oplossing bovendien uit het oogpunt van sprei ding ongewenst is" en dat nieuwbouw van een bestaand ziekenhuis binnen een periode van 50 jaar niet mogelijk is (Maarschalksbos bestaat sinds 1972) maar dat het gebouwencomplex van Maarschalksbos bouwkundig en func tioneel als goed dient te worden ge kwalificeerd. Maarschalksbos uitgebreid Van der Reijden vindt ook dat het Baarnse ziekenhuis als het nodig is wel Het College van Burgemeester en Wet houders heeft de gemeenteraad voor gesteld in de Algemene Verordening Soest (AVS) twee nieuwe bepalingen op te nemen. De belangrijkste daarvan is een artikel over 'het plaatsen van on derkomens,' waarbij het de burge meester mogelijk wordt gemaakt re gels te stellen voor het plaatsen van 'tenten, caravans en overige door men sen vervaardigde schuil- en schut- plaatsen.' Een en ander gebeurt met het oog op het belang van de openbare orde, aldus B. en W. Aanleiding tot het opnemen van dit ar tikel in de AVS is volgens het college 'de behoefte aan een duidelijke rege ling betreffende allerlei activiteiten rond de vliegbasis, zoals deze zich de laatste jaren voordoen. 'Deze activiteiten,' schrijft het College, 'kunnen gepaard gaan met het plaat sen van bovenbedoelde onderkomens. Een en ander kan, zoals bekend, leiden tot verstoring van de openbare orde, met name als onderkomens in grotere getale en gedurende langere tijd blij ven staan.' De bestuursrechtelijke en strafrechtelijke instrumenten die mo menteel ter beschikking staan (be stemmingsplan en kampeerveror- dening) hebben volgens B. en W. het nadeel dat zij niet of niet duidelijk het openbare orde-aspect regelen, terwijl dat juist in het geding is. Legitimatie De kampeerverordening - op grond waarvan destijds het Vrouwen-vredes- kamp goeddeels ontruimd kon worden - is een minder 'eigenlijk' instrument als het om de openbare orde gaat. 'De nieuwe bepaling verschaft zowel aan het bestuur als aan het justitiële appa raat een betere, meer duidelijke legiti matie (naar degenen die onderkomens willen plaatsen alsmede naar de bevol- king)om, indien noodzakelijk, op te tre den dan de bestaande bepalingen. Volgens B. en W. is het overigens niet de bedoeling elke activiteit rond de vliegbasis waarbij van onderkomens gebruik wordt gemaakt te verbieden. 'Eli. geval zal afzonderlijk zorgvuldig moeten worden afgewogen, zoals ook tot op heden steeds is geschied. De be paling zal uiteraard worden toegepast zonder aanzien des persoons, dat wil zeggenongeacht welke groepering het gaat.' Het College tekent bij het voorstel nog aan dat een en ander uitvoerig is be sproken met de Officier van Justitie, die de voorgestelde aanvullingen 'een duidelijke verbetering' vindt. Het ziet ernaar uit dat bij aanvaarding door de gemeenteraad van dit nieuwe artikel in de AVS een fenomeen als het vredes- kamp zich in Soest niet meer zal kun nen voordoen. Geluidwagens Ook op een ander gebied acht het Col lege de tijd rijp om ordenend op te tre den: het gebruik van geluidswagens. Daaraan kleven diverse aspecten, al dus het College, zoals geluidsoverlast en verkeersveiligheid. 'Daarnaast kan gedacht worden aan het feit dat het ge bruik van geluidswagens ertoe kan lei den dat een en ander in het kader van rampenbestrijding minder effectief zal zijn,aldus het College. Momenteel is er wel een verbod in de Verordening Geluidhinder om zonder ontheffing van B. en W. in de open lucht middels geluidsapparatuur onevenre dige geluidhinder te veroorzaken, maar daar gaat het dus uitsluitend om het geluidsaspect, en dus niet om de openbare orde. Het nieuwe artikel houdt in dat vooraf ontheffing voor geluidswagens moet worden aangevraagd. Daarbij kunnen voorwaarden worden gesteld, zoals bij voorbeeld niet na 20.00 uur en niet lan ger dan vijf minuten op één plek. Dat het artikel wordt opgenomen in het hoofdstuk Openbare Orde van de AVS wijst erop dat de aanvragen worden getoetst aan het openbare orde-cri terium. 'Dit vormt een waarborg tegen willekeur,' aldus het College. Bij de be oordeling mag dan ook niet worden ge let op de inhoud van de boodschap, om dat het grondwettelijk recht van vrije meningsuiting gerespecteerd zal wor den, maar misschien wel op de aard er van commercieel of niet Uitzondering Het College kondigt alvast aan dat het voornemens is 'slechts' bij wijze van uitzondering' een ontheffing te verle nen. Commerciële mededelingen ko men daarvoor nimmer in aanmerking, aldus B. en W. De nieuwe bepaling levert minder pro blemen op, want de verordening Ge luidhinder laat opsporingsambtenaren eerst vaststellen of er wel sprake is van onevenredige geluidhinder. Met het nieuwe artikel in de AVS richt de con trole zich in de eerste plaats op de vraag of een ontheffing aanwezig is. Het College doet verder nog voorstel len voor artikelen in de AVS betref fende het crossen in de bossen, stort- en opslagplaatsen en het oneigenlijk ge bruik van de weg. Maximaal 5000 boete Krachtens de nieuwe gemeentewet worden ook de sancties op overtreding van de AVS gewijzigd. Tot dusver gold een maximale boete van 300 gulden, maar volgens het voorstel van B. en W. worden overtredingen van de AVS voortaan beboet met een boete uit de tweede categorie: tot maximaal 5000 gulden (of een hechtenis van ten hoogste twee maanden). Ook blijft openbaarmaking van de rechterlijke uitspraak mogelijk. 'Het huidige strafmaximum wordt,' al dus het College, 'algemeen als te licht ervaren voor een redelijk groot aantal gemeentelijke bepalingen en een geld boete bij de eerte categorie (maximaal 500 gulden) zou te dicht bij het oude stelsel blijven.' Binnen het strafmaxi mum van 5000 gulden kan de rechter overigens nog differentiëren, aldus B. en W., die opmerkten dat de oude bepa lingen soms alleen nog maar symbo lische betekenis hadden. Het College beoordeelt de voorgestelde wijzigingen in de AVS als 'op korte ter mijn wenselijk.' W G. A. P. van den Bosch Klaarwaterweg 83 - Soest - Tel. 02155-11512 UITVOERINGEN IN ALLE HOUTSOORTEN Opa wilde uiteind'lijk hertrouwen en liet voor zijn gade het huisje verbouwen. Van Ede bracht glas zonder krinkel of kras Toen trouwden zij samen in open landouwen. Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 0(18429 EN WIJ KOMEN! kan worden uitgebreid voor wat betreft verpleegafdelingen en poliklinische voorzieningen, zodat nieuwbouw niet voortvloeit uit bouwkundige overwe gingen. Dat de stichting een ziekenhuis wil realiseren dat op moderne wijze kan inspelen op de wens tot een betere relatie met de eerstelijns gezondheids zorg, waaraan ook Gedeputeerde Sta ten grote waarde toekennen, mag waar zijn, aldus Van der Reijden, maar het valt niet in te zien "dat zodanige verbe tering niet tot stand zou kunnen komen vanuit het bestaande ziekenhuis Maar schalksbos", dat met beperkte voor zieningen dat doel kan bereiken. De stichting heeft volgens de staatse cretaris niet aannemelijk gemaakt dat de bouw van een nieuw ziekenhuis noodzakelijk is en daarom is vervan gende nieuwbouw ook uit het oogpunt van functionaliteit niet noodzakelijk. Geen behoefte De stichting mag dan vinden dat de Oelte leidt tot een aanmerkelijke da ling van de exploitatielasten en dat het nieuwe ziekenhuis dus in aanmerking komt voor een bijdrage uit de EVI-re- geling ("Ruding-dot"), maar volgens Van der Reijden wordt die regeling na tuurlijk niet toegepast als er aan het nieuwe ziekenhuis geen behoefte be staat. Volgens de staatssecretaris gaat de stichting eraan voorbij dat in het bed denreductieplan van minister Garde niers van 1982 al is voorzien in sluiting van Zonnegloren, hetgeen "op zichzelf reeds leidt tot een aanzienlijke vermin dering van de exploitatielasten". Hij vindt dat de kosten van nieuwbouw van Maarschalksbos alleen moeten worden vergeleken met handhaving van het ziekenhuis op de bestaande lokatie en concludeert dat er dan geen sprake is van lagere exploitatiekosten, zodat er aan de Oelte geen behoefte is, reden waarom de gevraagde verklaring wordt geweigerd. In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben vier jongelui uit Den Dolder, die in Soest aan het 'stappen' waren, de politie nogal wat werk bezorgd. In eerste instantie kwam er een melding van een snackbar aan de Eigendom weg, waar de knapen de boel op stelten hadden gezet. Zij waren verdwenen met twee bromfietsen. De politie stelde een onderzoek in, maar trof de boos doeners nergens aan. Later kwam er een melding van een café aan de Burgemeester Grothe- straat, waar een vechtpartij aan de gang zou zijn. Ook hier ging het om vier jongemannen, die met twee brom fietsen waren gekomen. Bij het hand gemeen waren twee ruiten gesneuveld Eén van de vier sloeg een ruit in met een bromfietshelm, een ander met een terrasstoel. Bekend was wel dat de twee brom fietsers een rode en een witte helm hadden. Na enig speurwerk ontdekte de politie de twee bromfietsen met hun vier berijders op de Beckeringstraat, waar ze zich verborgen achter de strui ken. De jongelui werden aangehouden, waarbij bleek dat één van hen ernstig was gewond aan de rechterhand. Hij moest in Zonnegloren worden behan deld. Hij kreeg een proces-verbaal we gens openlijke geweldpleging. De be drijfsleider van het café, de 32-jarige E.K. uit Soest, liep een gescheurde broek en overhemd op en raakte bij de worsteling bovendien zijn beide kon- taktlenzen kwijt. De vier aangehouden jongemannen zijn de 20-jarige H.R., de 21-jarige J.V., de 19-jarige W.V. en de 17-jarige P. van L., allen uit Den Dol der. Zoals verwacht hebben inderdaad een flink aantal Soesters vorige week woensdag deelgenomen aan de 14e Elfstedentocht. Op ons ver zoek heeft men ons hun namen in de afgelopen dagen doorgegeven. Maar liefst 57 schaatsers en 1 schaatster hielden de naam van Soest op de bevroren Friese wa teren hoog. Hun namen worden hier vermeld, om ze aan de vergetel heid te ontrukken. In deze 'galerijis geen onderscheid gemaakt tussen de rijders die de tocht helemaal uitreden of die de fi nish niet haalden. Hun prestaties verdienen immers allemaal eigen lijk even grote lof. Een flink aantal namen is bekend van vorig jaar, maar er is ook een behoorlijk aantal 'nieuwelingen' te melden. De complete namenlijst luidt (voor lopig?) als volgt: Hans Afman; W. Altena; Percy la Bast; Jan den Blan ken; Bert den Breejen; Wim van den Breemer; Karei Carton; Jos Dorrestein; Be né Dorrestein; Henk van Dijk; Hans Dijs; Gljs Eg- bers; Wilfried van Esch; Dick van Essen; Cor Faber; Jos Fugers; Nol Hagen; Henk van Hal; mevr. M. v.d. Hengel; Bert Hilhorst; Wim Hilhorst; Jan Jansen; Max Jansen; Krijn Koetsveld; Kees v.d. KopWim Kroeze Ben Kuit; Arie de Kuyer; Kees Kijzer; Otto 't Lam; Ad van Logtenstein; Wout van LogtensteinBené Loohui- zen; Jan van Maanen jr. Jan van Maanen sr.; Mau- rice v.d. Meulen; Jan v.d. Meulen; Jan v.d. Meij; Paul Nijhuis; Joop Oranje; Henk Pronk; Bart Bademaker; Piet Bademaker; Peter Schnetkamp; Herman H.C. Schoemaker jr.; H. Smink; Ab Smit; Kees Smit; Nico Spring in 't Veld; Jan Striet- man; Jacco Suik; Cornelis Visser; F. de Vries; P.H. de WalterHenk de WildeMar tin IJsseldijk en Igor Zweers. Wanneer de dooi zijn intrede doet, be- tektent het dat het ijs op de vijvers in Overhees meteen onbetrouwbaar is. Vorige week was het ijs in de vijvers erg hoog gestegen. Omdat het kwel water vanaf de Eng in de vijvers geko men is en het ijs deed stijgen. Die waterstandstijging heeft bij dooi konsekwenties voor het Soesterveenge- bied. Om te voorkomen dat gedeelten, bijvoorbeeld onder de woningen, onder water komen te staan, moet men direkt bij de dooi-inval de gemalen in werking zetten om het water weg te pompen. Het is dan ook zeer gevaarlijk als men bij de eerste dooi nog op de vijvers een baantje wil schaatsen. De dienst ge meentewerken zal direkt bij het inval len van de dooi waarschuwingsborden bij de vijvers plaatsen. Advisie Soest Computer Cónsultants b.v. Vredehofstraat 13,3761 HA Soest, tel. 02155-11434 3ersonal Igrnl F.lrrlronio Furopr, gebaseerd op de gesehalle 9MP CHARACTER LICENSED BV BP8Bt.ES INC 8 De I.B.M.-P.C./A.T. uit voorraad leverbaar. Afgelopen maandagmorgen vond in het politiebureau aan de Van Weede straat de plechtige installatie plaats van twee nieuwe korpsleden: Petra Meuleman-Vermaak en Jacob van Dijk, al hebben in de jaren zestig en ze ventig ook al vrouwen deel uitgemaakt van het korps, zij het niet bij de geüni formeerde dienst. Opmerkelijk is het feit dat haar echtge noot Hans al sinds vorig jaar aan het korps verbonden is, zodat dit nu een echt politie-echtpaar onder zijn dak heeft. De installatie, die plaatsvond door de commissaris J.K. Adema, was voor twee vrouwelijke politici in Soest aan leiding om met een bloemetje hun op wachting te maken bij het polititbu- reau. Leidje Tomassen, kandidaat raadslid voor Progressief Soest en in een vorige raadsperiode al een vurig pleitbezorgster van meer vrouwen bij de politie, verwelkomde de politie vrouw met een paar vriendelijke woor den. Foto: Goos van der Wilt Ze wees erop dat ze al acht jaar gele den een kans had gebroken voor de aan stelling van vrouwelijke agenten, maar dat dat in de loop der jaren op veel haken en ogen was gestuit. Des te blijer was ze nu met de komst van Petra Meule man, die ze veel sterkte toewenste. 'Jij kunt bewijzen dat vrouwen bij de politie een belangrijke functie vervullen. In deze positie kun je de weg voorberei den voor de komst van de drie vrouwelijke collega's die nu nog in op leiding zijn. "Volgens Leidje Tomas sen is bewezen dat vrouwen bij de po litie een goede invloed hebben op het hele korps en dat wenste ze de nieuwe politie-agente dan ook van harte toe. Ook Ans Greefhorst, raadslid van het CDA, overhandigde Petra Meuleman een bloemetje. Zij wees erop dat de ge hele raad had aangedrongen op het aanstellen van vrouwelijke agenten en verklaarde namens alle vrouwen in het gemeentebestuur dat zij achter haar stonden. De bewoners van de Stationsweg heb ben vorige week opnieuw de schrik van hun leven gekregen door de aankon diging van het feit dat de gemeente Soest in beginsel akkoord is met de Ne derlandse Spoorwegen over de verhuur van het station Soest aan de Vereni ging Artishock. Ze werden nogal ver rast door mededelingen daarover in de pers, terwijl algemeen de indruk be stond dat de zaak intussen van de baan was. "We hebben vorig jaar ook al onze on gerustheid laten blijken en toen kregen we een weinigzeggend briefje van de gemeente, waarop we aanvankelijk wel, maar later toch maar niet hebben gereageerd, omdat we de indruk had den dat het niet door zou gaan", aldus een woordvoerder die zijn naam liever niet genoemd ziet. Nu het erop lijkt dat Artishock moge lijk toch zijn intrek gaat nemen in het oude station, willen de bewoners de gang van zaken niet meer afwachten maar de gevreesde ontwikkelingen voor zijn. Daartoe beraden zijn zich op juridische stappen tegen het gemeente bestuur. Gestoten hebben de bewoners zich aan de nogal badinerende wijze waarop van ge meentezijde destijds op hun bezwaren is gereageerd. Zij vrezen echter met de komst van Artishock ook te moeten gaan lijden onder toenemende ver keersoverlast, nachtelijk lawaai en andere ongerief. Waardedaling "Waar zetten ze straks hun auto's neer? Voor onze tuinenSluitingstijden gelden niet voor Artishock, dus dat wordt straks midden in de nacht een hoop lawaai van auto's en brommers dichtslaande portieren, geschreeuw en dat terwijl hier mensen wonen die al om zes uur op moeten staan. Er zijn heel wat mensen die juist hier zijn ge komen wonen voor hun rust en gezond heid. Ze hebben geld gestoken in hun huis en in hun tuin, er een flinke hy potheek op genomen, maar reken maar dat de waarde van onze wonin gen flink zal dalen als dit allemaal doorgaat", aldus de woordvoerder, die vreest dat de huizen zeker met 50.000 a 100.000 gulden in waarde zullen da len. Ook zijn de bewoners beducht voor kraampjes, beatbands en disco-avon den, maar ook voor vechtpartijen. "Na de kerst is er in Artishock nog iemand neergestoken". Het heeft hem ook bijzonder verbaasd dat het oude echtpaar dat op de eerste verdieping van het station woont al ja ren heeft moeten wachten op andere woonruimte, maar na twee vlotte aan biedingen van een andere woning on langs is verhuisd. Bel "Toen ging er een bel bij me rinke len: de gemeente wil het station na tuurlijk leeg hebben, en dan is er in eens wel een woning." De Stationsweg-bewoner heeft vorige week kontakt gezocht met de afdeling Welzijn en daar te horen gekregen dat er nog niets beslist is en dat de ontwikkelingen moeten worden afge wacht. "Maar voor ons is het dan te laat. Wij willen juist voorkomen dat er een besluit valt en dat Artishock zonder meer in het station kan trek ken. Verkiezingen Hij heeft het vermoeden dat er met definitieve mededelingen wordt ge wacht tot na de verkiezingen. "Vol gens mij is de zaak al lang rond en hebben die verkiezingen er heus wel iets mee te maken." De woordvoerder meent dat de ge meente en Artishock hun krachten in middels hebben gebundeld om de ar gumenten van de bewoners onder de tafel te praten. "Wij willen bereiken dat Artishock er gewoon niet inkomt", aldus de Stationswegbewoner. Goreedschappen materialen en nog veel meer AMERSFOORT Industrieterrein de leeelt Vanadtumweg 19 Tel. (033) 633183 HILVERSUM Tel. (035) 41375 Voorjaarscollectie lamswol in 10 nieuwe kleuren vanaf f49,50 (div. modellen) ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 I 4 Onze vindt u op de achterpagina. Abonnement per halfjaar j Buiten Soest perL half jaar ij Losse nummers Gecontr. opl. 800 VERSCHIJNT IEDERE WOENSD 'I \a förL aoorGert Een duidelijk 'ding-dong' van I haalde mij uit een diepe slaap. 1 men praalden als uitbundig beHjg op de ruiten. Volop daglicht zou n^Eorte tijd in de alledaagse werkeflËheid poten. Mijn koude neus versfHfc ik echter dieper onder de dekenHp ik draaide mij omstandig op mijnSjflere zij. Ijsbloemen zijn 9traks oolr nog mooi en wat die bel betreft, ee^~^ haan kraait minstens twee keen'Van- daag blijf ik lekker uitslapen. trok mijn benen op en maakte mij zd lüein mogelijk, maar constateerde onj mijzelf dat die rotbel mij meer bad doen ontwaken dan ik voor werielljk hield. Ik ging er niet uit. Als ik niet thui geweest zou die aanbeller tocli ook voor niks gekomen zijn. Bovendien heb ik niemand op dit uur van de dag uitge nodigd. Welk uur? Even kijken. Licht gevende wijzers zijn leuk voor het ver kooppraatje, maar in het donker onder de dekens kun je mooi niet zien hoe laat het is. Als een overvaller schoot de kou onder de dekens toen ik mijn arm er onderuit haalde. Met onwillige ogen zag ik hoe laat het was. Negen uur. Wie belt er nou 's morgens om negen uur ie mand zijn bed uit? Ik blijf lekker liggen, wie het ook is. Als het iemand is die een of andere meter wil opnemen dan stopt ie wel een kaartje in de brie venbus. Iemand stampte zijn voeten warm bij de voordeur. Dat het koud was had ik ook wel gezien. Daar kon ik niks aan doen. Had ie maar geen meteropnemer moeten worden. Zouden die mannen trouwens altijd zo vroeg al op stap gaan? Het i9 vast ie mand anders. Misschien wel een me neer die de honderdduizend komt bren gen. Je weet maar nooit. Iemand moet toch elke keer die superprijs met bonus en een 14-daagse droomreis winnen.® Dat kan ik net zo goed zijn als iemand anders. Ik houd dat staande, ondanks de hoon van alle medebewoners van dit pand. Als ik nou heel even mijn bed uit stap en min of meer slapende kijk wie er in de tuin loopt, dan duik ik er direkt weer in en kan ik op mijn gemak weer verder snurken. Door het ijsbehang zag ik weliswaar een schim die veel weg had van een rechtopgaand men selijk wezen, maar tot herkenning zou het zo nooit komen. Ik blies een rond kijkgaatje en wierp met één oog en blik naar buiten. Daar worstelde een jon getje met een berg oude kranten op een krakkemikkig kinderwagenonderstel. Toen de stapel omdonderde liet hij zijn armen slap langs zijn tengere jongens lijf hangen en overzag met doffe ogen de puinzooi. Toen, alsof hij zich bespied waande, kéék hij naar boven... Ik wilde nog roepen 'kan ik er wat aan doen,' maar maakte mij ijlings onzichtbaar. De bewoners hebben intussen aange drongen op een gesprek, waarin zij in elk geval de garantie willen krijgen dat zij geen enkele last van Artishock zullen ondervinden, op straffe van uit zetting van de vereniging. "Maar als de gemeente het been stijf houdt, en dat maak ik op uit de op merkingen van wethouder Ivingma, dan kon het nog wel eens uitdraaien op een kort geding. Hij noemde het hier een 'aardig straatje', maar u ziet zelf dat het hier een rustige, lommer rijke straat is, die bovendien deel uit maakt van de beschermde Kerkebuurt. Er zijn nog wel andere lokaties te be denken voor Artishock" Dupe van ruzie "Een alternatief noemen is niet onze zaak, maar van de gemeente", ;aldus de woordvoerder, die zich verwonderd blijft afvragen waarom na de flop van De Borg niet de hele Artishock-familie naar C-drie is verhuisd. "Ik heb wel gehoord dat er ruzie is tussen stichting en vereniging, maar daarvan mieven wij toch niet de dupe te worden? Hij begrijpt niet welke winst me ge meente denkt te trekken uit de huur van het station en de verkoop »n het Artishockgebouw. "Ze moeten 9t hier voor 80.000 gulden opknappen, flt kost toch ook een hoop geld? En da^~" de Artishockers het nog zelf pen ook, terwijl er zoveel in de WW lopen. Ik mag mijn niet eens door een zwartwerker lat®schil- deren." De bewoners van de Stations^® heb ben in het afgelopen weea^BB de koppen bij elkaar gestoken (MXich te beraden over de stappen die z ondernemen. Daarover kom dag j.1. nog geen mededeling] gedaan. Lees (op pag. een Peters-ta» handen vol geld t m Peters I voor wone de groene in elke samenst uitvoerin Onze specialit: levering kleine c korte lever Postbus 57 - 37E Vanadiurr 3812 PZ Ar Telefoon 0?

Soester Courant | 1986 | | pagina 1