adama ALS JE TOEKOMST JE LIEF IS, STEM WD SE® •f wsper MEDE LIJST 4 Aan de xy Heren van Soest: Passende schoen erbij? Adama volgt de mode op de voet! uw smaakvolle lentebode BOSS POKTOBEllO'S zo gezien C.& A. en Blokker trekken zich terug uit A.B.C.-project G.S. gaan niet in beroep tegen besluit Van der Reijden Voorjaarscollecties^ zijn binnen!!! Trouble-shooter of money-maker? NU ADRIAAN POTHUIZEN 64e JAARGANG NO. 28 WOENSDAG 12 MAART 1986 ^IMT- ïsur&w*.: lil Alleen Albert Heijn nog geïnteresseerd Scholten:Buitengewoon teleurstellend Soester Courant te vol voor CDA naddd!ll!l.llhiÉ:ll*t.!^ Auto door rood licht: scholier ernstig gewond Lentebode bij de Vrije Teugel aa GLAS HANDEL Advisie Soest Computer Consultants bv Noodremtrekkers ontsnapt uit trein Soester omgekomen bij ongeval op Stadhouderslaan Een tijd van lijden Straks Hans van Mierlo DEMOCRATEN Soest LET OP! Super aanbiedingen Honsbergen KETTING FORMULIEREN Abonnement per halfjaar f 12 Buiten Soest per halfjaar f24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest 0013 Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 Het omstreden ABC-project, de bouw in Soest van een gecombineerde vesti ging van Albert Heijn [A], Blokker [B] en C en A [C], op de plek aan de Steen- hoffstraat 2-4 waar nu het gemeente huis staat, gaat niet door. Wethouder drs. G.Plomp [WD] deelde vorige week aan het begin van de vergade ring van de commissie Ruimtelijke Or dening mee, dat C en A heeft laten we ten van vestiging van een filiaal in Soest af te zien. Dit besluit van het kledingconcern heeft mede tot gevolg dat ook deelna me van Blokker in het ABC-project is komen te vervallen. Albert Heijn blijft echter wel geïnteresseerd in de realisa tie van een nieuwe vestiging. Wethouder Plomp zei dat met name de constructieve- en installatietechnische eisen vanwege de noodzaak tot realise ring van een parkeeraccommodatie bo ven of onder het ABC-complex, voor C en A de vestiging van een filiaal onhaalbaar maken. Door de nieuwe ontwikkelingen zal de gemeente het distributie-planologisch onderzoek een wat andere inhoud moeten geven, al dus de wethouder. Hij zegde de commissieleden toe hen op de hoogte te houden van de ontwikkelingen. Albert Heijn Naar aanleiding hiervan schreef ook Ahold (de dienst onroerende goederen van Albert Heijn) op 4 maart een brief aan de gemeente. Wethouder Plomp las hem in de com missie voor. AH schrijft onder meer "In de oriënterende gesprekken naar aanleiding van ons verzoek tot het on derzoeken van de mogelijkheden tot realisatie van een ABC-vestiging in Soest, is uitgesproken dat een afzonder lijke, grote Albert Heijh-vëstiging op de plaats van het gemeentehuis tot de mogelijkheden zou blijven behoren wanneer een ABC-vestiging onver hoopt niet realiseerbaar zou blijken te zijn". Nu dat inderdaad het geval is, wil Al bert Heijn toch het onderzoek ter hand nemen naar de mogelijkheid om alleen een grote Albert Heijnvestiging moge lijk te maken. Daartoe heeft AH al en kele aanzetten gegeven. Overigens be treurt het bedrijf het negatieve resul taat van het onderzoek tot realisatie mogelijkheden van een ABC-vestiging. Breekpunt Volgens AH ligt het breekpunt in de be slissing van C. en A. in de zeer hoge investeringen voor parkeervoorzienin gen die vereist zijn voor een dergelijk grote detailhandelsvestiging. Daar naast is, door de terrein-situatie, het benodigde aantal vierkante meters voor de realisatie van het ABC-project hoog, aldus Albert Heijneen totaal op pervlakte van ongeveer 8.5U0 vierkan te meter tegenover een bruto be bouwde oppervlakte van 4.500 vierkan te meter. Deze verhouding leidt ertoe dat de grondkosten onevenredig stij gen in vergelijking met de elders (onder meer Lelystad en Nieuwegein) reeds gerealiseerde projecten, aldus Al bert Heijn. De leden van de commissie Ruimtelijk Ordening namen zowel de mededeling van wethouder Plomp over de beslis sing van C. en A. (en Blokker) als de brief van Albert Heijn zonder reactie voor kennisgeving aan. In de maandag gehouden vergadering van de commissie Algemene Bestuurs zaken heeft burgemeester mr. Paul Scholten zijn teleurstelling en onbegrip uitgesproken over het feit, dat Gedepu teerde Staten van Utrecht hebben be sloten niet in beroep te gaan in de zie kenhuis-kwestie. Staatssecretaris Van der Reijden van Volksgezondheid heeft geweigerd de noodzakelijke verklaring af te geven, dat behoefte bestaat aan de bouw van een fusieziekenhuis, De Oelte, voor Soest en Baarn. Het zieken huisbestuur heeft tegen deze beslissing beroep aangetekend, evenals het ge meentebestuur van Baarn. Burgemeester en Wethouders van Soest zullen de gemeenteraad ook voorstellen in beroep te gaan. Nog deze week kan de raad het voorstel ver wachten tot het openhouden van de be roepsmogelijkheid. Op donderdag 27 maart wordt een extra vergadering van de commissie Algemene Bestuurs zaken gehouden, 's middags om drie uur, om het beroepschrift definitief vast te stellen. Door te besluiten in ieder geval in be roep te gaan, houdt Soest die mogelijk heid inderdaad open; anders zou dit niet het geval zijn, omdat de beroeps termijn officieel op 20 maart eindigt: In de commissievergadering deelde de burgemeester mee dat de negatieve beslissing van de staatssecretaris tot veel meer beroepschriften zal leiden. Belangrijk vindt hij het dat de leden van de provinciale staten varl het CDA, maandag op werkbezoek in Soest, heb ben laten weten bereid te zijn, in de eerstvolgende statencommissie Volks gezondheid de ziekenhuis-kwestie nog maals aan de orde te stellen teneinde Gedeputeerde Staten er alsnog toe te bewegen eveneens in beroep te gaan. Eén front De burgemeester kondigde, naast het beroep van het ziekenhuisbestuur en de gemeenten Soest en Baarn, beroep schriften aan van andere belangheb benden, zoals huisartsen in Soest en Baarn; het ziekenfonds, eventueel sa men met particuliere ziektekostenver keringen, en van de eerstelijns ge- zondsheidszorg. 'Kortom, er wordt één front gevormd,' aldus de heer Scholten. 'Dat is nodig ook, want dat komt wel zo overtuigend over.' Wat betreft het beroepschrift van Soest merkte hij op dat voor de discussie hierover en de onderbouwing ervan ad vocaten en belanghebbenden hard aan 't werk gaan. Het streven is erop ge richt het beroepschrift in de gemeente raadsvergadering van april vast te stellen. 'Het moet zo snel mogelijk, het gaat toch al heel lang duren.' De burge meester vindt dit een ongewenste si tuatie, vooral voor de direct betrok kenen, met name het personeel. 'Buitengewoon teleurstellend' Dat Gedeputeerde Staten van Utrecht niet tegen het besluit van de staatsse cretaris in beroep gaan, vindt de bur gemeester 'buitengewoon teleurstel lend'. 'Er is al over gesproken in de statencommissie, waar gedeputeerde Hoepelman als vervanger van de ver antwoordelijke gedeputeerde De Haan een stuk voorlas, dat ambtelijk was voorbereid en dat kennelijk al door Ge deputeerde Staten was vastgesteld,al dus de burgemeester. Hij herinnerde de commissieleden er aan dat Gedeputeerde Staten vooral op financiële gronden de voorkeur hebben gegeven aan uitbreiding van het Diaco- nessenziekenhuis in Utrecht boven nieuwbouw voor Soest/Baarn. 'Het financiële probleem was voor Ge deputeerde staten. ée.o. van de hoofdre denen, zo niet dé hoofdreden, om voor het Diaconessenziekenhuis te kiezen. Maar er is nog een bedrag van 100 mil joen gulden te besteden. Het lijkt er dus op dat de financiën geen probleem meer zijn. Dan zou je zeggen dat Gede puteerde Staten nu alsnog het plan van Soest en Baarn kunnen ondersteunen, maar dat is niet gebeurd. De burgemeester wees tenslotte op de mogelijkheid om het provinciaal be stuur te vragen de standpunten van Soest en Baarn, zoals die in het be roepschrift zullen worden neergelegd, toch te steunen. De commissie Algemene Bestuursza ken nam deze mededelingen voorlopig voor kennisgeving aan, in afwachting van het concept-beroepschrift. De door het CDA-Soest georganiseerde forum-avond over de verkiezingen, die gisteravond in de Open Hof werd gehouden, heeft bij andere partijen wat irritatie opgeroepen door de ijver waarmee werd vastgehouden aan de datum van dinsdag li maart. Van diverse kanten is het CDA naar verluidt gewezen op het feit dat deze datum het onmogelijk maakte een verslag van het forum nog in deze editie van de Soester Courant (12 maart) op te nemen, zodat de lezers daarvan niet eerder dan op 19 maart aan het eind van de middag of 's avonds kennis kunnen nemen, en 19 maart is nu juist 'de dag der stemming. In een brief aan de andere deelnemers aan het forum heeft het CDA bij monde van Jan Pieter J. Lokker nu laten weten dat voor de avond van 11 maart is gekozen 'omdat de Soester Courant van 12 maart al tot de nok toe gevuld is met allerhande informatie over de verkiezingen en deze datum zeer dicht bij de verkiezingsdag ligt.' De redaktie van de Soester Courant hecht eraan te verklaren dat, in tegen stelling tot wat uit de geciteerde zinsnede kan worden opgemaakt, er tussen haar en het CDA géén overleg heeft plaatsgevonden over de datum van het forum. Integendeel, ook de redaktie betreurt de keus van het CDA en het was haar liever geweest een verslag van het forum nog wél in deze editie te kunnen opnemen. Dat deze krant 'tot de nok toe gevuld is met informatie over de verkiezin gen' is geen zaak waarvoor het CDA zich verantwoordelijk hoeft te voelen. De redaktie maakt zélf wel uit of de krant 'vol' is of niet en gaat daarvoor niet bij het CDA te rade. Het CDA zal misschien goede redenen hebben om de datum van 11 maart te handhaven, tegen het advies van anderen in. De redaktie kent die redenen echter niet en distancieert zich van de door het CDA gegeven argumenta tie. Redaktie W G. A. P. van den Bosch Klaarwaterweg 83 - Soest - Tel. 02155-11512 UITVOERINGEN IN ALLE HOUTSOORTEN De 13-jarige Enrico G. uit Soest is maandagmorgen ernstig gewond ge raakt bij een aanrijding op het kruispunt Soesterbergsestraat/Ossen- damweg/Vondellaan, toen hij bij het oversteken werd geschept door een auto, bestuurd door de 50-jarige C.H. uit Soest. De jongen stak met zijn fiets ter hoogte van het benzinestation de Soesterbergsestraat over, komende van de Ossendamweg. H. reed in de richting Soesterberg. Hij passeerde met grote snelheid een auto die vóór hem voor het rode verkeerslicht stond te wachten en schepte aan de andere kant van het kruispunt de scholier, die zojuist groen licht had gekregen om door te rijden. De jongen werd nog een kleine vijftig meter door de auto meegesleurd, voor dat deze op de Soesterbergsestraat tot stilstand kwam. Hij moest met zwaar letsel in kritieke toestand worden over gebracht naar ziekenhuis de Lichten berg in Amersfoort. H. kon na afloop geen duidelijke verklaring geven voor het feit dat hij om de stilstaande auto heen door het rode licht was gereden. Vorige week is bij de kinderboerderij de Vrije Teugel een lammetje geboren. Al enige tijd geleden schonk één van de drie Texelaars het leven aan een na komeling, maar die redde 't niet. De jongste aanwinst staat echter wat steviger op z'n pootjes. Een paar weken terug is de kinder boerderij al verblijd met de geboorte van 6 dwerggeitjes. De veestapel aan het Vedelaarpad groeit gestadig, ook al omdat zij in het najaar werd uitge breid met een grote pony - een geschenk van een inwoner van Hilversum. Be halve een kleinere pony, twee ezels en twee varkens bestaat de levende have van de kinderboerderij nog eens uit zo'n K-Shoe - Mc. Gregor e.d. herenmode Soesterbergsestraat 51 Soest STYIED BY HUGOBOSS hsff MODE ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID De avond verliep bij de club erg feestelijk maar het liep uit de hand, o wat vreselijk een ruit ging eraan was compleet naar de maan maar Van Ede herstelde het meesterlijk. Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 16055 Of 1 84 29 EN WIJ KOMEN! Hard gesteld lijkt de markt van computerleveranciers raak getypeerd met de term "money makers". Als geïnteresseerde - of misschien niet eens - wordt u overvoerd met aanbiedingen voor computers die steeds goedkoper lijken. Dat de ijzeren wet "Goedkoop is duurkoop" hier netzo opgaat, merkt u pas na de koop. Hij "werkt wel", maar u weet niet hoe. Of de geheugen capaciteit is te klein. Of de software niet adequaat. Enzo voort, enzovoort. Wij "Adviziers", staan voor onze naam. Uw concrete bedrijfs situatie, uw eigen automatiserings behoefte, is uitgangspunt vooreen door dacht advies. Soms luidt dat: "Wacht u nog maar een A. Kuijpers jaar met automatiseren" omdat uw organisatie daarvoor nog niet rijp is. Zo'n vrijblijvende analyse voor uw automatiseringsbehoefte betaalt zichzelf terug. Voor u meteen. Voor ons later, wanneer u zegt "ik weet waar ik goed terecht kan". Belt u eens of schrijf ons. De IBM PC/AT uit voorraad leverbaar Vredehofstraat 13, 3761 HA Soest, Telefoon 02155-11434 De politie werd zondagmiddag te hulp geroepen door de Spoorwegpolitie, om dat onbekenden in de trein van Baarn naar Utrecht aan de noodrem hadden getrokken, waardoor de trein tot stil stand was gekomen ter hoogte van het station Soestdijk. De conducteur had ervoor gezorgd dat de deuren niet opengingen, zodat de daders zich nog aan boord moesten bevinden. De reizigers in het voorste treindeel, waarin de daders werden gezocht, zwegen echter in alle talen. De politie bracht 26 personen over naar het bureau, maar geen van hen bleek tot de daders te behoren. Het vermoeden be staat dat deze er toch in geslaagd zijn de trein te verlaten. De verdenking gaat uit naar een aantal Ajax-suppor- ters, dat zich in de trein bevond. Kostbare kunstwerken gestolen Uit de tuin van een woning aan het Eerste Heeserlaantje hebben onbe kende daders vorige week drie kunst werken ontvreemd met een waarde van ca. 30.000 gulden. Zij waren het eigendom van mevrouw M. S. De da ders namen verder een olietank met een inhoud van 200 liter huisbrand olie, ter waarde van 300 gulden, weg, alsmede een hoeveelheid ijzer, brons en koper ter waarde van 400 gulden. De metalen, alles bij elkaar zo'n 100 kilo, lagen ook in de tuin. Moeder en kind bij de Vrije Teugel. Foto: Goos van der Wilt 30 konijnen, 40 kippen en 40 eenden. De kinderboerderij krijgt jaarlijks zo'n 200 konijnen "ter overname" aan geboden. Die gaan niet naar de slacht, aldus Leo van den Berg, maar worden op gezette tijden op de pluim veemarkt aan andere liefhebbers verkocht. De kinderboerderij heeft een adoptie plan in de maak: wie zijn konijn "kwijt" wil betaalt 15 gulden per half jaar; het beestje wordt dan door de kinderboer derij verzorgd, met de garantie dat 't niet wordt verkocht. Een eenzijdig ongeval op de Stadhou derslaan heeft zondagmorgen in alle vroegte - ca. vijf uur - het leven gekost van de 21-jarige Roderick L. F. de Roo- vere uit Soest. Komende uit de rich ting Baarn verloor hij, vermoedelijk door de mist en een te hoge snelheid, ter hoogte van de Naald de macht over het stuur, waardoor hij rechts van de weg over het fietspad en de sloot heen- schoot en daar tegen een boom botste, en vervolgens weer op het fietspad tot stilstand kwam. De bestuurder werd uit de auto geslingerd en op slag gedood. Hij had zojuist een aantal inwoners van Baarn thuisgebracht na afloop van een feestje bij hem thuis. De auto waarin hij reed was het eigendom van een vriend. Getankt zonder betalen Een tot dusver onbekende man is er vorige week in geslaagd zijn benzine tank te vullen zonder daarvoor af te rekenen. Een en ander vond plaats bij het benzinestation van de firma Z. aan de Smitsweg. Het personeel noteerde het kenteken, maar dat blijkt na onder zoek door de politie te zijn vervalst omdat het was afgegeven voor een vrachtwagen. De onbekende automo bilist is ca. 25 jaar, heeft kort donker bruin stekelig haar en draagt een suède jas. De auto waarin hij reed was een goudkleurige Honda Civic. door Gerardfau! Vindt u het ook zo fijn om een brief te ontvangen? De kans dat u die vraag bevestigend beantwoordt Is zo groot dat hij eigen lijk niet eens gesteld behoeft te worden. Het schrijven van brieven daarentegen gooit heel wat minder hoge ogen. Hoe graag we ook brieven ontvangen, schrij ven doen we maar weinig. Dat we als gevolg daarvan zelf niet veel brieven ontvangen nemen we op de koop toe. Deze verarming doen we onszelf aan en we kunnen er best mee leven. Heel anders ligt het voor hen die om politieke redenen gevangen genomen en verstoken zijn van elk kontakt. Hon derdduizenden mensen krijgen geen gelegenheid om zelfs maar schriftelijk kontakt met de buitenwereld te onder houden. Aan hen hoef je dus ook al niet te schrijven, als je hun adres al zou kennen. Bovendien, wat zou je moeten schrijven naar iemand die je niet kent? Dat we voor hem zitten te duimen of zoiets. Daar schieten ze ook niet veel mee op. Toch zijn we er daarmee niet van af. Met niet aflatende trouw heb ben talloze mensen de verplichting op zich genomen om regelmatig te schrij ven naar regeringsleiders die voor de gevangenneming verantwoordelijk zijn. Via Amnesty International weten de briefschrijvers waarom en wanneer ze gevangen genomen zijn en wat er al aan gedaan werd om hun vrijlating te bewerkstelligen. Een dezer dagen ont vangt kolonel Khadaffi van ons een brief waarin wij hem deelgenoot ma ken van onze bezorgdheid over de si tuatie van tien met name genoemde politieke gevangenen, waarmee sinds juni 1974 een soort kat en muis spel letje gespeeld wordt. Over de hele we reld verspreid zitten honderdduizen den mensen in een onafgebroken lij- denstijd hun dagen uit te zitten in dode lijke afzondering, waarbij ze Middel eeuwse folteringen ondergaan. Als je je dat even indenkt voel je de verlam ming toeslaan. Tenzij... je er iets zin nigs aan kunt doen. Een brief schrijven bijvoorbeeld. Khadaffi zal de postbode heus niet jubelend op een kop koffie trac toren omdat hij zo blij is met zijn post uit Holland, maar toch. Bij Amnesty In ternational kunnen ze sterke staaltjes vertellen over het effect van zo'n sim pel briefje, waarvoor je niet eens een vreemde taal hoeft te kennen. Dromen over het effect als we met z'n allen zou den gaan schrijven heeft minder zin dan het schrijven van één enkele brief. Wist u trouwens dat er alleen al vanuit Soest elke maand 150 brieven aan re geringsleiders worden verzonden? Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handenvol geld bespaart. ja Peters bv, rWjM voor wonen in W de groene zone. Onze vindt u op de achterpagina. Voorjaarscollectie lamswol in 10 nieuwe kleuren vanaf f49,50 (div. modellen) ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 14 in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747

Soester Courant | 1986 | | pagina 1