Film van de week W r cmocf 9 aar lak Al IKSILVER STAR VIDEO n7 VIDEO., TOP 10 ORTOBENE BIJ ONS OP SOEST Veilig gevoel - _..J 1. Speeldoos Informatie-avond voor flatbewoners Smitsveen PAGINA 2? /i/OENSDAG 12 MAART 1986 SOESTER COURANT PAGINA 23 ONDERGRENZEN. i/oor kwaliteit :rdag 1.50 1.50 1.50 4.50 6.00 9.75 losselen )kvis RbTUfW HET EINDE VAN HET EMPIRE 5uid-AfrikaAmnesty International begint campagne PIZZERIA Sebastiano bekend van rijdende Italiaanse ijswagen. GEBR. S. ROJCH 85 LLMAN 13521 Wanneer U nèt dat beetje extra aandacht besteedt aan uw kleding dan vertrouwt U op De nieuwe collectie is nu compleet bij Nieuwe huurvoorwaarden voor Boogmy huurders Bommelding vertraagt aanvang Boemerang in de Speeldoos 'De Speeldoos' Robert Paul terug met 'Zo Gepiept' Eemlandschap - Meesterschap (M/V) begint bij snuffelen! Vrijwilligers Vakature Bank Hobbyclub voor mensen zonder baan huidigeauto mini- Ti wij u een fantas angs. Ontdek dat 2102 LS Heemstede. EL. 18402 Mcï feINDï VAN HETfMPiRE M nog grootser .^||»ind'ing»nd«r j|£"%Bog meer ip Laserstralen doorklieven het heelal. In een oogwenk schiet de Millenium Fal- con door ruimte en tijd. In alle uithoeken van de Galaxy worden voorbereidin gen getroffen voor de grote strijd tegen de verraderlijke imperiale machten. De nieuwe Death Star is nog groter en beter uitgerust en ook Darth Vader is klaar voor het laatste duistere gevecht Luke Skywalker bevrijdt zijn gevangen vrienden uit de spelonken van Jabba de Hutt. de meest weerzinwekkende schurk uit de ruimte. Met oude bekenden als Chewbacca. Yoda, de robots R2-D2 en C-3PO maakt ook Luke zich op voor de allesbesiissende strijd. Alleen door een overwinning kan hij een echte Jediridder worden. RETURN OF THE JEDI. nog grootser, nog indringender en met nog meer spectaculaire effekten dan in de fameuze THE EMPIRE STRIKES BACK. Een werkelijk fantastische afsluiting van de ruimte-saga STAR WARS het geen terecht als de meest populaire trilogie, ooit verfilmd, betiteld mag worden. 1. A view to a kill 2. Beverly Hills cop 3. Police Academy II 4. Runaway 5. Rambo 6. Medische academy 7. Flesh and blood 8. A Passage to India 9. Defcon-4 10. Return of the Jedi Amnesty International begint vandaag |(15 maart 1985) een nieuwe wereld wijde campagne ter beëindiging van [gevangenschap vanwege ras en poli tieke overtuiging, martelingen en an- jdere mensenrechtenschendingen in Euid-Afrika. De organisatie wees op de Dramatische toename van de schendin gen in het afgelopen jaar. De autori teiten van Zuid-Afrika moeten bewust korden gemaakt van de diepliggende [gevoelens in de internationale open- mare opinie, aldus Amnesty Internatio nal. De wereldwijde mensenrechtenbewe ging markeert het begin van haar cam pagne met de publikatie van een 17-pa- gina's tellend document, waarin de toe name van schendingen staat vermeld. |Tevens brengt zij een kort verslag uit over bewijzen van wijdverspreide en Jsystematische marteling in Zuid- ■Afrika. ■Verder maakte Amnesty International leen open brief aan president P.W. Bot- iha bekend waarin tien noodzakelijke stappen staan vermeld ter bescher- |ming van fundamentele mensenrech- Iten. Het nemen van die stappen zou het Ibewijs leveren dat de regering een Ieinde aan de schendingen wil maken. Een onderdeel van de campagne is het E bekend maken van de inhoud van de open brief bij de Zuidafrikaanse bevol king. 'Duizenden mensen worden zonder enige vorm van proces in hech tenis gehouden vanwege hun vreed zame oppositie tegen de regering. Hon derden personen zijn gemarteld of mis handeld. Activisten tegen apartheid zijn in hun woningen gemolesteerd, zijn 'verdwenen' of vermoord. De poli tie en legereenheden die niet voor hun acties worden vervolgd, hebben hon derden mensen doodgeschoten. Er zijn bewijzen dat enkelen zijn vermoord vanwege hun deelname aan demon straties. Vermeende tegenstanders van de regering zijn in de naburige lan den omgebracht.Dit alles is te lezen in de open brief, die verder wijst op het toepassen van de doodstraf. Andere aanbevelingen uit de brief zijn onder meer: afschaffing van de 'pas- jeswetten' en andere wetgeving die leidt tot gevangenneming van personen vanwege hun rasvrijlating of een eer lijk proces op korte termijn voor poli tieke gevangenen en stopzetting van 'incommunicado-detentie. Tijdens de campagne zullen uit alle de len van de wereld brieven worden ver zonden naar Zuidafrikaanse regerings functionarissen en duizenden andere Zuidafrikanen, zoals leiders van zwarte gemeenschappen, bedrijfslei- Openingstijden van 17.00 uur tot 23.00 uur. Dinsdags gesloten. (Afhalen mogelijk) Steenhoffstraat 57 - Tel. 02155-21044 - Soest ders en leden van kerkelijke instanties, vakbonden en andere instellingen. Ruim tienduizend (10.000) organisaties en personen, waaronder advokaten, artsen, uitgevers en docenten aan de universiteiten, kunnen erop rekenen brieven te ontvangen waarin de bezorgdheid over de mensenrechten schendingen wordt verwoord. Gereedschap gestolen Onbekende daders hebben vorige week een grote hoeveelheid gereedschap ge stolen uit twee containers op de bouw plaats van het levensmiddelendistribu tiecentrum aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg. De heer A. van 't H. uit Vianen lichtte de politie in. Gaatjesboorder actief in Soestdijk Een of meer inbrekers zijn in het afge lopen weekeinde actief geweest in Soestdijk, waarbij in een aantal woon huizen werd ingebroken door gaatjes in de kozijnen te boren, waarna de ramen geopend konden worden. Dat gebeurde o.m. aan de Anna Paulownalaan, in de woning van de familie J.F.G. Daar werd een bureau opengebroken, maar verder niets vermist. Eveneens aan de Anna Paulownalaan werd op dezelfde wijze ingebroken in de woning van Evan W. Daar worden een bedrag van ca. 230 gulden vermist, alsmede een bankpasje en een porte monnee, waarin een rijbewijs, een ken tekenbewijs en een ANBW-kaart. Een soortgelijke melding kwam van de familie J.B. aan de F.C. Kuyperstraat. De gaatjesboorder kwam ook daar het pand binnen, maar er wordt niets ver mist. In de woning van E.B. aan deLin- denlaan was het wel weer raak: daar verdween een bedrag van 40 gulden, een gouden broche, een eurocheque, een bankpasje, giropas, drie damestas sen, een rijbewijs en een kentekenbe wijs. Dezelfde manier van inbreken werd toegepast bij de woning van J.W. ter B. aan de Prins Bernhardlaan. Hier mislukte de poging echter, zodat de schade beperkt bleef. Verhalen uit vervlogen jaren vergeet je niet. Oude mensen vertel len graag over de dingen die voorbijgaan. In Bij ons op Soest"pu bliceert de Soester Courant de herinnering en van Soester burgers die niet zo jong meer zijn. J.C. van Schagen dichtte: Wat eigen was, gaat van je heen en ziet niet om - je blijft alleen. Jan Visser ontmoet hen, luistert geïnteresseerd en schrijft hun re laas op. 4Vandaag: Harry van Rouwendaal (65). De timmerman: Ik ben op 't Hart ge boren en ik woon er nog steeds. Vader woonde aan de Veenhuizerstraat (nu Koninginnelaan) en bouwde zelf een houten "keet" verder op. Daar ben ik gemaakt, want een maand na mijn ge boorte verhuisden we naar een Patri moniumhuisje, ook op 't Hart. Het houten woninkje werd toen bewoond door Mijntje Mier, een vrijgezellen vrouw. En later bemand door Jaap I Scheet, de schoenmaker, die in de oor log door de Engelsen is doodgeschoten. 1 Eigenhandig heb ik het noodwoninkje 1 nog gesloopt. Als jongens voetbalden we op de "driest", een stukje braakliggend land. Op het land van Kasius werd de staatslieden buurt gebouwd van Soest. Waar nu de Groen van Prinstererschool staat, woonde vroeger Evert Onwezen, de petroleumboer. Hij woonde samen Vmet zijn broer, die het huishouden deed. yat viel op, zo'n huisman die naaide i stopte en kookte. Nu is dat niets 'izonders meer. "U Hart woonde ook de oude Hage- do"n, die had gevaren, als scheeps- ■Wman. Hij miste de onderkant nén van z'n benen en had dat ver vis* door een soort zwarte 9tok. fee kon hij moeilijk fietsen, zo- dat h.\en systeem ontwierp aan zijn ^PP^met een soort etenstamper waami hij behoorlijk op zijn rij- wiel vodjt kwam. Zijn schoonzuster woonde bij hem in en die deinsde er niet voor terug zijn hou ten poot over de heg te gooien als ze ruzie hadden en hem toe te schreeuwen: ga hem maar halen als je kan! Hij deed ook aan spiritisme, maar ver stopte dan iemand onder de tafel om hem te laten dansen. Gekke Dirk was eveneens een bekende dorpsfiguur, die hout haalde in 't bos met een kruiwagen waaraan hij ban den vastbond die kruislings over zijn lichaam liepen. Hij kon voor ons jon gens prachtige vliegers maken van krantepapier, die hij plakte met aar dappelmeel. Soms kwam hij binnen lo pen onder het eten, pakte een vork waarmee hij van ieders bord een aard appel prikte, doopte die in de jus en at hem op. Belastin gplaatj e De crisisjaren heb ik heel bewust mee gemaakt. Iedereen hier op 't Hart had wel een eigen varken in de tuin. In elke schuur zat een luikje waardoor het beest naar buiten kon. En als zo'n varken doodging, bracht iedere buur je een stuk gezouten of gerookt vlees van zijn eigen voorraad. Er bestond een grote saamhorigheid die je nu niet meer tegenkomt. Fruit at je niet of je moest het stelen van de groentekar of bij de boer in de boomgaard. Wekenland lagen er man darijntjes onder de kerstboom be smeurd met kaarsvet en wij wachtten tot de kerstboom eindelijk het huis uitging en we een mandarijntje kregen. Vader was timmerman en werkte in Zuylen waar hij op de fiets naar toe reed. Die huurde hij voor een gulden in de week, inclusief fietslessen, bij Henk Grift. Elk jaar kreeg hij zo doende een nieuwe fiets die perfect werd bijgehouden. Dat noemen ze nu "leasen". Hij was zijn tijd dus ver vooruit. Elke fiets had een verplicht belastingplaatje van een rijksdaalder. Speciale belastingcommiezen con troleerden dat langs de weg. Ze ston den vaak bij het paleis je op te wach ten. Zat er een gaatje in je plaatje, dan was je werkloos en reed je gratis. Fiet sen werden soms gestolen en als ze teruggevonden werden was het plaatje weg. 's Avonds ging vader bij een boer spit ten op de Eng om er wat bij te verdie nen, dan moesten wij hem met de lan taarn bijlichten. Vakantie kende de man niet en vrije dagen nam hij op als de aardappeloogst binnengehaald moest worden waarbij hij meehielp. Soms kwam hij thuis met een zak vol schoenen van de markt. Dan mochten wij er in grabbelen en uitzoeken wat ons paste. Ik ben er één van achttien kinderen, de zeventiende. Twaalf bleven er van over. Opoe zei wel eens: wij hadden geen "flumpies". In die tijd deed je drie dingen: kinde ren maken, een borreltje drinken en werken. Vader is nooit werkloos ge weest en heeft altijd de verantwoorde lijkheid voor zijn gezin hoog opgevat. Er was armoe, we hadden het slecht, maar het was veel gemoedelijker dan Kolen Ik ging op de Bijbelschool aan de Spoor straat, nu de Da Costaschool. Op mijn vijftiende kwam ik er af, omdat het schooljaar van 1 april tot 1 april liep. Wij gingen nooit met vakantie. Met moeder lopend naar de markt in Baarn was een dagje uit voor ons. Er was geen geld voor doorleren, dus mocht ik voor timmerman "leren", net als vader. Bij Klein de Kruyf voor een gulden in de week. De eerste dag mocht ik meteen met een handkar een lading kozijnen bezorgen bij Goed hart op de Soesterbergsestraat. Die gaf mij voor de moeite een pakje met 25 NorthStates, waarvan mijn baas de helft opeiste toen ik terugkwam. De hele dag stond je te schaven op een trapleuning. Dan streek Arie de Kruyf met z'n vinger langs het hout om te voelen of het glad genoeg was. Na vaders begrafenis volgde ik hem op als timmerman bij Van Laar in Zuylen voor een tientje in de week. 's Avonds om zeven uur zat ik op de Avondteken- school aan de Molenstraat vier avon den in de week. Bij Van Laar heb ik 47 jaar gewerkt. Toen al had ik door dat je alleen via de vakbond je positie kan verbeteren. Daarom betaal ik nu nog steeds contri butie. Veertig jaar ben ik lid geweest. Van je vakantiegeld kocht je kolen. Met voldoening stond ik dan naar dat volle kolenhok te kijken, het gaf je een veilig gevoel voor de winter. En dat gevoel heb ik nog als het vlees in de vrieskist ligt. Dat gevoel van zekerheid raak je nooit meer kwijt." JAN VISSER óéuiUmakcnj Soesterbergsestraat 49A Soest Telefoon 23584 Het bestuur van de Huurders Vereniging Soest/Soesterberg heeft op de ledenvergadering, die gehouden is op 4 maart j.1., de nieuwe algemene huurvoorwaarden voor Boogmy huur ders aan haar leden gepresenteerd. Sinds de oprichting van de vereniging is hiernaar gestreefd, omdat de 'oude' huurvoorwaarden, deel uitmakend van het huurcontract, een groot aantal arti kelen bevatte die strijdig waren met de wet, en uitsluitend de verplichtingen van de huurders omvatte. In overleg met andere huurdersver enigingen uit de randstad en de juri disch medewerker van het NVH als mede de advokaat van de Boogmy is nu dan een voor de huurders acceptabel stuk op tafel gekomen, waarmee te vens een groot stuk van de problemen waarmee huurders van Boogmy-wo- ningen te kampen hebben is opgelost. Tevens heeft het bestuur de resultaten van de door haar gehouden servicekos tencontrole bekend gemaakt. Uit het overleg dat het bestuur al met de direc tie van Boogmy hieromtrent heeft ge had is duidelijk geworden dat voor een aantal zaken de huurcommissie zal worden ingeschakeld, omdat Boogmy niet van zins is om nu al aan de eisen van de Huurdersvereniging tegemoet te komen. Een ander knellend pro bleem dat door het bestuur is aange sneden is de huurprijs van CV installa ties zoals die door de Boogmy aan zit tende huurders wordt aangeboden. Uit onderzoek van het- bestuur is gebleken dat de Boogmy de hiervoor opgelegde huurverhoging gebruikt om een nog niet voltooide huurharmonisatie in een klap te voltooien, waardoor de huren met 90,-- tot 140,-- zullen stijgen. Het bestuur waarschuwde haar leden om dan ook in geen geval op dergelijke voorstellen in te gaan, totdat de huur commissie hierover een redelijkheids advies heeft gegeven. De vergadering werd gehouden in de Open Hof te Soest en is bezocht door 32 leden, die unaniem de heer Konijn van de bewonersvereniging 'de Akkeren' in het bestuur kozen. Deze bewonersver- eniging heeft zich vorig jaar onder de vleugels van de huurdersvereniging geschaard. Er is grote waardering van de leden voor het uitgevoerde beleid in 1985, en de daarbij behaalde resulta ten. De vereniging is snelgroeiend, mo menteel 150 leden, en staat open voor alle huurders in de gemeente Soest. De contributie is vastgesteld op 1,50 per maand. Voor informatie over het lidmaatschap kunt u terecht bij mevr. v.d. Poll, Co- lenso 10, tel. 17065 of bij W. Koevoets, Gen. Winkelmanstraat 42 in Soester berg, tel. 2962. Inbraak Hannie Schafthof Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in de woning van de familie K. aan de Hannie Schafthof. Hij kwam het pand binnen via een raam, waarvan hij de sluiting had openge maakt door in het kozijn een gaatje te boren. De buit bestond uit een video recorder. Inbraak Kamperfoeliestraat Bij" ëèri inbraak in dé woning van de fa milie G. aan de Kamperfoeliestraat heeft de onbekende dader vorige week een verzilverd theeservies, een zilve ren suikerlepel, een gouden ketting en een gouden ring, alsmede een porte monnee met 300 gulden en diverse pa pieren buitgemaakt. De achterdeur bleek te zijn geforceerd. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 Donderdag jl. trad in de Speeldoos in Baarn de cabaretgroep Boemerang op met haar nieuwste programma Niet allemaal tegelijk. Vlak voor de aanvang van de voorstel ling kwam de beheerder van het thea ter op het podium om de aanwezigen te verzoeken de zaal te verlaten zonder in paniek te raken. Er was een bom melding en de politie moest eerst het gehele gebouw uitkammen. Gelukkig bleek alles loos alarm te zijn, maar wat opvallend was, was de gedisciplineerd heid van de aanwezigen, die zonder uit zondering bijzonder kalm bleven, de meesten met een gevoel van ongeloof, maar velen ook met verontwaardiging om een dergelijke brute dreiging, die nergens op sloeg. Na dit emotionele begin was het de beurt aan de cabaretgroep Boeme rang, die in een avondvullend pro gramma het langzamerhand volwas sen worden van een viertal jonge men sen uit vier verschillende milieus, waartegen elk afzonderlijk zich wilde af zetten, vertoonde. Met teksten en muziek, die veel over eenkomst vertoonden met datgene wat enkele jaren geleden de groep Don Quichocking bracht, wisten zij de slechts vooi de helft gevulde zaal te amuseren. Er zaten een aantal zeer aansprekende liedjes in qua tekst. Een groep, die het zeker zal gaan maken, als men tenminste bereid is om muzi kaal wat meer afstand te nemen van het stereotiepe jonge cabaretgroepach tige accordenwerk, dat gebruikelijk is op de begeleidende piano. De teksten waren sterk en aktueel, terwijl ook akteerprestaties knap waren. De thuisblijvers hebben deze keer vol ledig ongelijk gekregen. D.S. Theater-Agenda Toneelbloed Een thriller met in de hoofdrollen Ton van Duinhoven, Mariëlle Fiolet, Je- röme Reehuis en Jaap Wieringa. Kaar ten 20,-. Pas 65/CJP 17.50. Donderdag 20 maart, aanvang 20.00 uur. "Zo Gepiept" de nieuwe theatershow van Robert Paul. Kaarten 20,-. Pas 65/CJP 17,50. Hoewel Robert Paul er niet speciaal naar streeft om in zijn theaterpro gramma's een mening of een levens overtuiging te openbaren, moet het ie dereen die zijn vorige shows gezien heeft zijn opgevallen dat Robert Paul behalve een formidabele showman ook een onverwoestbare optimist is. Niet dat zijn optimisme hem blind maakt voor hetgeen er in de wereld om hem heen gebeurt; wie goed naar zijn teksten luister weet, dat Robert Paul de problematiek van onze tijd zeer be wust beleeft. Maar Robert Paul slaagt erin om daarin steeds lichtpuntjes te ontdekken. "Lachen moet, juist in moeilijke tij den" zou zijn motto voor dit program ma kunnen zijn. "Zo Gepiept" voor alles amusement, in een originele vormgeving, met een ak tueel thema, met verrassende onder werpen en met een aantal splinter nieuwe 'prominenten', gepresenteerd met het unieke enthousiasme en vak manschap van Robert Paul. Geëngageerd, maar zonder bitterheid. Eigentijds, maar nooit zonder opti misme. De woningbouwvereniging "Soest" gaat haar bewoners informeren over de voorlopige plannen voor de flatwijk Smits veen. In de afgelopen periode is door de Woningbouwvereniging in samenwer king met de Stichting Woonconsumen- tenonderzoek, onderzocht welke werk zaamheden er uitgevoerd moeten wor den, om van de flatwijk ook voor de eerstkomende 25 jaar een aantrekke lijk woonwijk te maken. Op donderdag 13 en woensdag 19 maart worden de bewoners op de hoogte ge steld van deze voorlopige plannen. Deze informatieavonden worden ge houden in de Open Hof, aanvang 20.00 uur. Op donderdag 20 maart wordt er een informatie-avond gehouden in het kantoor van de Woningbouwvereniging "Soest" voor de buitenlandse bewo ners waar Turkse en Marokkaanse tolk aanwezig zullen zijn. Op deze informatie-avonden zal eerst aan de hand van een dia-serie inge gaan worden op de problemen die zich voordoen in het Smitsveen. Na de dia-serie zal de woningbouwver eniging ingaan op de vraag hoe deze problemen naar haar idee het beste aangepakt kunnen gaan worden. Uit gangspunt bij al de toe te passen ver beteringen is dat de bruto huur gelijk blijft. Voor de pauze zal uiteengezet worden hoe de woningbouwvereniging dit denkt te bereiken. Na de pauze komt de inspraak aan de orde. Inspraak De woningbouwvereniging: is van me ning dat het integrale plan alleen kans van slagen heeft als de bewoners over de plannen meepraten. In de afgelopen weken is er in overleg tus sen de Woningbouwvereniging en de bewonersvereniging "Het Soes terveen" een voorstel opgesteld, hoe de inspraak van de bewoners gegarandeerd kan worden. Uitgangspunt is dat de bewoners eerst goed geïnformeerd zijn over de voor lopige plannen. Hierna kan in samen spraak met de bewoners, de bewoners vereniging "Het Soesterveen", de Wo ningbouwvereniging en de Overheid een definitief plan opgesteld worden, waar het merendeel van de bewoners achter staat. Integrale aanpak De Woningbouwvereniging is van me ning dat de probleem zoals vandalis me, vervuiling en de in de toekomst te verwachten leegstand maar op één manier goed aangepakt kan worden, namelijk door een integrale aanpak. Het gaat dan om een pakket van maat regelen op het gebied van technisch onderhoud, woonomgeving, de wijze van beheren en het systeem van de woning toewijzing. Het alleen uitvoeren van de noodza kelijke onderhoudswerkzaamheden helpt naar het idee van de Woningbouw vereniging niet om de genoemde pro blemen voor een langere tijd goed op te lossen. Er is veel te koop bij het Nederlandse bedrijfsleven. Je kunt het zo gek niet bedenken, of het wordt wel ergens in Nederland gemaakt. Vooral in de me taalbedrijven is de variatie van pro ducten vrijwel onuitputtelijk. Van vei ligheidsspelden tot huizenhoge sluis deuren. Montage van verwarmingsin stallaties en het pneumatisch bestuur baar maken van robots. Vandaar, dat het voor leerlingen van de 'S.G. Eemland' in Soest er be langrijk is, dat zij eens gaan "snuf felen" in diverse bedrijven. Dank zij de medewerking van de vele metaalbedrijven die onze regio rijk is kunnen deze leerlingen viermaal één dag in de week zich oriënteren in de be drijven. Ze draaien dan volledig mee in zo'n bedrijf op tijden, die voor alle werknemers gelden. Ze worden bege leid door de leraar Mechanische Techniek de heer I. Costa en krijgen van hun "leermeester" uit het bedrijf een rap port, dat op school weer besproken wordt. Er wordt niet alleen gelet op technische belangstelling, maar ook op instelling en omgangsvormen. Voor deze leerlingen is deze bedrijfs- oriëntatie een prima voorbereiding op de toekomst. De volgende bedrijven stellen tijd en mankracht beschikbaar voor deze be- drijfsoriëntatie Lindner Industrie B.V., Mach. Fabr. Meerding B.V., Mercurius Golfkarton Ind., N.K.S. B.V., Ouderdorp Service, G. v.d. Pol, Polynorm, Soester Ijzer gieterij, Gebr. Stork B.V., H. G. Koe nen B.V., Branson Europa B.V., Forbo Paradetapijt, Frejo Soest B.V., C. J. v. Hengstum B.V., Hypsos B.V., Bamaco B.V., W. van Zoomeren, B. v.d. Dijssel. Zoals U wellicht in het journaal van 18 februari hebt gehoord uit de mond van Arie Groeneveld: Vrouwen zijn zeer welkom in de metaal! Er is zeker werk voor ze. Vooral fijnmechanische technieken en lassen kunnen vaak evengoed of zelfs beter door vrouwen gedaan worden! Wilt U meer weten over Eemland schap - Meesterschap (M/V)? Bel 02155-14244 voor inlichtingen! Bij voldoende deelname zal half maart in Soest een 'hobbyclub' van start gaan. De hobbyclub is een initiatief van de werkgroep 'Werk-en-de-kerk' en de Stichting Jeugdzorg, waaraan de Stichting Vrijw. Vak. Bank graag steun verleent. Al eerder werden initia tieven genomen tot cursussen elektrici teit, fietsreparatie en computers. Vaardigheden die mensen kunnen leren op de hobbyclub zijn timmeren, houtbewerken, Hindelopen schilderen, fietsen of bromfietsen repareren, om gaan met elektriciteit, enz. Het onderdeel houtbewerking enz. zal onder leiding staan van de heer C.M. v.d. Berg te Soest, zelf een vakman op dit terrein, en de heer G. van Barne- veld, die monteur was, zal de onder delen fiets- en bromfiets-reparatie be geleiden. De hobbyclub is bedoeld voor jongeren en ouderen zonder betaalde baan die zich enigszins willen bekwamen in een bepaald vakgebied. Naast het aktief bezig zijn kunnen de onderlinge kon takten voor de deelnemers ook heel be langrijk zijn. Aan de hobbyclub zijn voor de deelne mers geen kosten verbonden. Gereed schappen en machines kunnen dankzij subsidie van de initiatiefnemers gratis ter beschikking worden geteld; voor benodigde materialen zal uiteraard wel betaald moeten worden. De bijeenkomsten zullen gehouden worden donderdagsmorgens, van 9.30 tot ca. 12.00 uur in de 'Vangrail,' Nach tegaal weg 8c. Belangstellenden kunnen zich opgeven of eventueel nadere informatie krijgen bij G. van Barneveld, Ruysdaellaan 11, tel. 10157, C.M. v.d. B^re. Dr. Rupert- laan 3, tel. 12829 (tussen 6 en 7 uur) en mevr. Kooiman, Colenso 155, tel. 21120. Vakatures 0 Hulp gevraagd in allerlei vorm aan groepsleerkrachten, ontwikkelen van hulpmaterialen, enz. bij basisschool in Soest(5/616); Bij de Alg. Ned. Bond voor Ouderen is behoefte aan versterking van het se cretariaat. Gedacht wordt aan iemand met enige administratieve ervaring, die bereid is de leden-administratie bij të houden en de notulen te maken (10/618); 0 In Amsterdam gevestigde, maar door het hele land operende stichting voor geestelijke gezondheidszorg, zoekt kontakt met mensen die betrok ken zijn (geweest) bij de geestelijke gezondheidszorg en bereid zijn over hun ervaringen te praten in voorlich tingsbijeenkomsten (9/620) 0 Landelijke Vereniging voor Kleine Kernen heeft plaats voor vrijwilliger m/v met enige administratieve belang stelling. Aard van de werkzaamheden behandelen van de inkomende en uit gaande post, het bedienen van de tele foon, verstrekken van informatie over de LVKK, het verrichten van type werk, het bijhouden van archief en do- kumentatie (10/611) 0 Instelling voor hulp aan verstande lijk gehandikapten heeft plaats voor mannen en vrouwen die willen fun geren als 'bezoek-ouders'. De bedoe ling is dat men met de bewoner een persoonlijk kontakt opbouwt, bijv. door regelmatig bezoek en uitstapjes (9/3) 0 Vrijwilligster met ervaring in de gehandikaptenzorg, met name Dwars- lesie, wil bij onverwachte omstandig heden inspringen. De voorkeur gaat uit naar het werken met jonge mensn die gehandikapt zijn, dit in verband met tillen. Voor bovenstaande en overige vaka tures kunt u zich wenden tot de Stich ting Vrijwilligers Vakature Bank, Wil- laertstraat 49, tel. 12630. Openingstij den: maandag, dinsdag en donderdag 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur Vrijdag 11.00-12.30 uur.

Soester Courant | 1986 | | pagina 23