scliociimltci uon saawffl ALS SOEST JE LIEF IS, STEM VVD 198.- 35.- G//GD VOOR FOTO EN VIDEO naar de COMBI-FOTO VAKMAN 19.95 179. PvdA reageert woedend op 'grove en onfatsoenlijke' VVD- aanval op Kingma Old Country Roses: evenl beroemd als de Big Ben, CD A-delegatie op werkbezoek in Soest 'PvdA-zwembadplannen vertragen alleen maar' 'tHOOGJE Progressief Soest voert prikacties bij knelpunten gemeentebeleid 3INA2 WOENSDAG 12 MAART 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 A.i* WEERD Milieu-aspecten centraal Videocameraga naar de Combi-Foto Vakman die heeft verstand van filmen Bert Krijger (VVD): Stichting 'Spullenhulp' Agenda raadsvergadering 30 maart Ged. Staten: viadukt over A28 mag er komen RESTAURANT SPIJSTREKKERS 'Ongehoord, onvoorstelbaar, onbegrijpelijk' ■■HHPMI itoen ryl 'Smijten met modder geen bijdrage aan goed overleg De fractievoorzitter van de PvdA in de Soester gemeenteraad, Raymond van Gelder, heeft een woedende brief ge schreven aan zijn collega's van de VVD-fractie, met name aan fractie voorzitter Bert Krijger, over de vorige week gehouden VVD-bijeenkomst waar Krijger nogal heeft uitgehaald naar het beleid van PvdA-wethouder Frans Kingma op Welzijnsgebied. Van Gèlder stelt op grond van het krante-artikel daarover in de Soester Courant van vorige week vast, dat Krijger zich in negatieve zin over de PvdA heeft uitgelaten. 'De toon van de kritiek en met name de persoonlijke aanval op een lid van het College, de PvdA-wethouder, is grof en onfatsoen lijk en wijkt af van de binnen de partij en gebruikelijke, op zakelijke argu menten gebaseerde gedachten- wisseling. Overigens zijn de aange haalde feiten volstrekt onjuist,' aldus Van Gelder. Hij houdt de liberalen het volgende voor: 'In de verkiezingscampagne tracht u de indruk te wekken dat uw partij goed overleg belangrijk vindt. Hopelijk realiseert u zich dat het 'smij ten met modder' daaraan geen bij drage levert.' Procedurele trucs Volgens Van Gelder geldt dat in het bij zonder voor de negatieve VVD-reactie op het door de PvdA verrichte onder zoek naar de mogelijkheid van de bouw van een overdekt zwembad in Soest. 0 Raymond. van Gelder PvdA). 'Nu wij hierop van vrijwel iedereen positieve reakties ontvangen stelt het ons teleur dat de reactie van de VVD (die reeds jaren de wethouder voor sportzaken 'levert') slechts bestaat uit het in negatieve zin verdraaien van feiten uit het verleden en procedurele trucs, die er alleen maar toe kunnen leiden dat ons voorstel (net als vele an dere voorstellen op sportief gebied) vroegtijdig in het archief verdwijnt. Van Gelder besluit zijn brief overigens met 'vriendelijke groet. ROYALALBERT Echt Eagefc porselein Foto: Goos van der Wilt Een omvangrijke delegatie van CDA-- statenleden, aangevuld met de CDA- parlementariërs Gerritse en mevrouw Uiterwaal, heeft maandagmiddag een werkbezoek aan Soest gebracht. Na een ontvangst op het gemeentehuis, waar met burgemeester Scholten o.m. werd gesproken over de problemen rond de Oelte, begaven de CDA-ers zich in twee groepen naar de melkvee houderij van CDA-gemeenteraadslid Arie van den Breemer aan de Korte Brinkweg en naar de varkensfokkerij van CDA-bestuurslid Van Hoornen aan de Grote Melmweg. De delegatie had vooral belangstelling voor de wijze waarop in beide bedrij ven oplossingen waren gevonden voor de opslag van mest. De milieuproble matiek en in het bijzonder het vraag stuk van het mest-overschot, liep als een rode draad' door het werkbezoek heen. In het CDA-staten-programma hebben milieu-aspecten een hoge prio riteit. In de boezem van het CDA leeft twijfel over de vraag of de aanpak die minister Braks voorstaat - een strin gente inperking van de mogelijkheden om overtollige mest over de bodem te verspreiden - wel helemaal de juiste is. 'Zoals bekend is het naar de mening van deskundigen gigantische mest overschot een van de veroorzakers van de 'zure regen'. De CD A-delegatie maakte duidelijk dat de 'betere boer' ondanks de verscherpte wetgeving een toekomst moet hebben, ofschoon 'mar ginale bedrijven' zeker onder druk ko men te staan. Voor ongerustheid over de mest-si- tuatie in Soest blijkt overigens nog geen aanleiding te zijn, maar de problemen zijn hier nog niet geïnventariseerd. De delegatie onderhield zich ook met wethouder Oudemans en directeur Een aantal CDA-ers op bezoek bij de varkensfokkerij aan de Grote Melmweg. Brunekreef van het Compostbedrijf. De CD A-statenfractie wil zich inzetten voor het behoud van het Soester com postbedrijf, eventueel gecombineerd met het bedrijf dat binnen afzienbare tijd in Amersfoort verrijst, waardoor de kosten lager kunnen worden. Mis schien zijn er mogelijkheden om de ac tiviteiten van het compostbedrijf in de toekomst te combineren met de aan pak van het mestoverschot, zo bleek uit de gedachtenwisseling. De delegatie bracht verder nog een be zoek aan de bedrijven van Chemco in Soestduinen en Centrilab aan de Ko ningsweg. Ook hier werd veel aandacht besteed aan de milieu-aspecten. De CDA-ers stelden met voldoening vast dat beide bedrijven goede werkge- legenheidsperpectieven hebben en zich veel inspanningen getroosten op het ge bied van de zorg voor het milieu. De CDA-delegatie uit de staten heeft burgemeester Scholten toegezegd dat zij er bij Gedeputeerde Staten op zal aandringen het kroonberoep van Maar schalksbos/Zonnegloren en de gemeenten Baarn en Soest, evenals tal van artsen en andere belanghebben den, te steunen. In dit verband werd ook gewaarschuwd voor een 'zichzelf vervullende profetie': als maar lang genoeg wordt gezegd dat Zonnegloren dicht gaat en de Oelte er toch niet komt, motiveert dat de medewerkers van het ziekenhuis niet om aan de slag te blijven. Zij zullen - evenals de pa tiënten - dan eerder proberen ergens anders onder dak te komen, zodat nega tieve ontwikkelingen zich ook inder daad gaan voordoen. 9zwevend mechanisme uitgebreide bedienings- 9 3-laserstraaJ aftasting mogelijkheden 9 uniek servo-systeem subcode-uitgang Voor informatie en demonstratie: v. Weedestraat 78, Soest Tel. 17253 Technische Dienst 10344 Fuji kleurnegatieffilms De mooiste kleuren komen uit het groene doosje Fuji kleurnegatieffilms HR100 135-24 of HR 100110-24 Panasonic C310EF Met ingebouwde electro- nenflitseren automatische belichting. Panasonic C300 EF Even openschuiven en klik' Alles volautomatisch en dat voorzo'n prijs! Braun Novamat 315* Deze projector is voorzien van uitneembare afstands bediening, antiblokkeersysteem en is geschikt voor zowel universeel-, als voor CS- en LKM Magazijnen. Bovendien is de Braun 315 voorzien van de bekende dialift Ook uw losse dia's kunnen worden geprojecteerd 2 stuks Kodak E-180 Kodak videocassettes beeld voor beeld beter! Nu voor een uiterst scherpe prijs: 2 VOOR l1J foto-film-vcteo J computer/ Cl-7 WINKELCENTRUM •HARTJE-ZUID" 2 jaar garantie en verzekering VVD-fractievoorzitter Bert Krijger heeft zijn PvdA-collega Raymond van Gelder laten weten dat zijn reactie op Krijgers uitspraken over het welzijns beleid van PvdA-wethouder Frans Kingma inhoudelijk meer op boosheid is gebaseerd dan op de feiten. In een antwoordbrief aan Van Gelder schrijft Krijger dat zijn opmerkingen niet nieuw zijn en al eerder in de commis sie Welzijn en gemeenteraad zijn ge maakt, met name over het ouderenbe leid. Krijger constateert dat de problemen blijven en dat de raai nog altijd geen inzicht heeft in de stand van zaken. 'De raadsleden die willen weten wat onge veer de stand van zaken is bij de opbouw van het nieuwe ouderenbeleid zijn aangewezen op 'vrije nieuws garing', aldus Krijger, die ervan uit gaat dat de PvdA de overige opmer kingen, o.a. over het emancipatiebeleid, wel zal kunnen onderschrijven. "Wij vragen echter niet aan u om deze pu bliekelijk te onderschrijvensteun aan de 'eigen' wethouder op politieke gronden is niet ongebruikelijk. 'Als een beetje nieuw kunt u de opmer kingen zien over de overdekte zwem badaccommodatie,' aldus Krijger tot Van Gelder. Hij wijst erop dat er jaren geleden al werd gepleit voor een over dekt zwembad aan de Dalweg (bij ge meentehuis en politiebureauen dat de VVD daarvoor in 1980 al een plannetje had, waarvoor het Natuurbad verkocht moest worden. Door de bezuinigingen werd echter alleen de verkoop van het Natuurbad overwogen. Krijger houdt de PvdA voor dat de PvdA de verkoop van het Natuurbad belemmerde door niet akkoord te gaan met de opheffing van het gemeentelijk kampeerterrein. 'Het PvdA-voorstel werd gelukkig niet door de raad over genomen. zodat nu in overleg met de provincie gewerkt wordt aan de uitein delijke verkoop. En pas dan kun je de huid van de beer verkopen,' aldus Krij ger, die overigens laat weten best waardering op te kunnen brengen voor raadsleden en kandidaten die een plan opzetten en uitwerken. Zakelijkheid van nu Hij bepleit, nu 'ondanks de PvdA' de verkoop van het Natuurbad binnen bereik komt, de oude wensen met de zakelijkheid van nu te bekijken. Daarom vroeg de WD bij de Alge mene Beschouwingen ook aandacht voor een 'verbeterde overdekte zwem- accommodatie.' aldus Krijger. Krijger legt vervolgens omstandig uit dat de gemeente maar een overdekt zwembad in beheer heeft. Dat moet dan maar dienen als uitgangspunt voor zo'n verbeterde accommodatie. 'Dat de PvdA-fractie daarvoor ook aan dacht vroeg kan tot de conclusie leiden dat de VVD en PvdA zich op de hoogte houden over de aktuele mogelijkhe den, schrijft Krijger. 'Het College meldde al de instelling van een werkgroep die de bouw van een overdekt zwembad moet onder zoeken,' vervolgt hij. De VVD gaf daarbij aan dat ook de omgeving van de Turf daarbij moest worden betrok ken gezien de verwachte onhaalbaar heid van de dure plannen uit het verle den aan de Dalweg. Spelletjes 'Op grond van de u welbekende feiten werd bezorgdheid uitgesproken tijdens de VVD-bijeenkomst. Immers de plan nen die de PvdA nu publiceert vertra gen, ondanks de inzet van wellicht meerdere leden van uw partij. Maar de PvdA stelt nu voor om een werkgroep te formeren die mogelijkheden voor een overdekt zwembad gaat onder zoeken. Waar zijn we nu mee bezig? Veldweg 6, Soest, tel. 18730 Openingstijden: vrijdag 12.20 15.00 uur; zaterdag 11.00 - 14.00 uur. Ophalen; donderdagmorgen. Tel. kontakt: ope ningstijden en woensdagmorgen. 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 21 novem ber 1985 en 19 en 20 december 1985. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel: tot het benoemen van bestuursleden in de "Stichting voor Voortgezet Onderwijs in de gemeente Soest" 5. Voorstel: tot het vaststellen van de behoefteraming 1987 tot en met 1990 voor de stads- en dorpsvernieuwingsactiviteiten alsmede tot het wijzigen van de subsidieverordening stads- en dorps vernieuwing. 6. Voorsteltot het indienen van bezwaren tegen het ontwerpstreekplan Utrecht. 7. Voorstel: tot het wijzigen van de Algemene Verordening Soest (7e wij ziging). 8. Voorstel: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de wijziging van het kruispunt Obrechtstraat-Willaertstraat. 9. Voorstel: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de vervan ging van het brugdek van de brug in de Wieksloterweg over de Pijnenburgergrift- 10. Voorsteltot het beschikbaar stellen van een krediet voor de vervan ging van een trilplaat. 11. Voorstel: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de vervan ging van de regelautomaat van de verkeersregelinstallatie Dalweg-Steenhoffstraat. 12. Voorstel: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de ombouw van de verkeersregelinstallatie Dalweg-Beukenlaan. 13. Voorstel: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de recon structie van de Korte Brinkweg. 14. Voorsteltot het beschikbaar stellen van een krediet voor het uitvoeren van groot onderhoud aan de toren van de Petrus en Paulus- kerk. 15. Voorstel: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het plaatsen van een mobiel noodlokaal bij de Van der Huchtschool voor basisonderwijs Libel 56-58 te Soest. 16. Voorstel: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het gedeel telijk vervangen en isoleren van de dakbedekking van de openbare basisschool Wethouder de Haan te Soesterberg. 17. Voorstel: tot het verlenen van medewerking als bedoeld in artikel 183 Besluit Buitengewoon Onderwijs 1967 aan de Stichting Prof. Fritz Redlschool voor de aanschaf van meubilair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Prof. Fritz Redlschool, Birkstraat 84 te Soest. 18. Voorsteltot het weigeren van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóneverordening Hinderwet ten behoeve van het op richten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor assemblage van plafondsystemen en verlich ting in bouwwerken op/in het perceel Korte Brinkweg 32a. 19. Voorstel: tot verkoop van grond gelegen naast het perceel Clauslaan 26 aan de heer R. G. Bergsma te Soest. 20. Voorsteltot verkoop van grond achter het perceel Waldeck Pyrmont- laan 27 aan de heer C. H. van Ooste^brugge te Soest. 21. Voorsteltot het vaststellen van het bestemr igsplan 'Bleekveld' 22. Voorstel: tot het geven van straatnamen. 23. Voorstel: tot het vaststellen van de Vero- .ning geldelijke steun ver huis- en herinrichtingskosten. 24. Voorstel: tot benoeming leden en plaats' vangende leden van de com missie welzijnsplanning. 25. Voorstel: tot het beschikbaar stellen een aanvullend krediet voor de plaatsing van vijf abri's. 26. Voorstelnotitie inzake het tarievenbeleid. Bert Krijger (VVD) Spelletjes voor de kiezer of voor continuïteit in het beleid?' aldus Krij ger. Het door de PvdA in bescherming genomen Collegelid zal wel weten hoe ver de gemeentelijke werkgroep in middels is, vervolgt Krijger, en dat de door de PvdA-fractie voorgestelde werkgroep door de feiten achterhaald is. 'Uw initiatief verdient beter. De VVD-fractie wil overleg om resultaten te bereiken, niet overleg om het over leg." Krijger besluit zijn brief met de op merking dat hij geen discussie wil die door de pers wordt begeleid en dat hij de brieven zal doorgeven aan zijn lijst trekker Plomp. Die zou er dinsdag avond tijdens het forum in de Open Hof verder over kunnen praten met Kingma. Krijger sluit zijn brief af met de opmerking: 'ondanks soms verschil len van inzicht met vriendelijke groet.' Gedeputeerde Staten geven een verkla ring van geen bezwaar voor de bouw van een viadukt over de nieuwe rijks weg A28 bij Soest. Het viadukt zal lig gen in het tracé van de toekomstige aansluiting van de Richelleweg op de A28. Een verzoek om een verklaring van geen bezwaar voor deze aanslui ting is nog bij G.S. in behandeling. Het college heeft zich nu reeds akkoord verklaard met de bouw van het viadukt, om te voorkomen dat dit pas na het ge reedkomen van de A28 zou kunnen wor den aangelegd, met alle bezwaren (fi nancieel en verkeerstechnisch) van dien. Over de aanleg van de aansluiting van de Richelleweg op de A28 willen G.S. nu nog geen beslissing nemen. De wo ningen langs de Richelleweg (nieuwe loop) krijgen na de aanleg met meer geluidhinder te maken dan de voor keursgrenswaarde volgens de Wet ge- luidhinder. G.S. zullen dan ook een ont heffing voor een hogere waarde moe ten verlenen om de aanleg mogelijk te maken. Het college wil daar nu niet op vooruitlopen. Onderzoek naar het effect van geluidwerende maatregelen is nog gaande. Dat zal antwoord moe ten geven op de vraag tot welk niveau de geluidhinder kan worden beperkt. Kerkstraat 10 - SOEST Tel. 02155-15660 1 Tartaar van licht gamarineerde zalm. geserveerd met lid AA dillesaus. op basis van Crème Fraiche lO.UU 2 Frisse salade met uitgebakken spek en griekse Fèta O CA kaas. aangemaakt met een fijne dressing 3/OU 3 Ouderwets gepekelde en gerookte beenham met -| 1 rn grove mosterdsaus ƒ11. DU 4 Rose gebraden lamsbiefstukjes, met een heldere. OQ AA krachtige saus van honing en citroen /2.-/.UU 5 Varkensmedaillons, geserveerd met een saus van /o/1 CA avocado en escarienne/^t-.DU Op dinsdag GESLOTEN Foto: Goos van der Wilt Onder het motto 'Ongehoord, Onvoor stelbaar, Onbegrijpelijk' heeft Progressief Soest zaterdagmorgen j.1. op vijftien plaatsen in Soest waar volgens de politieke partij sprake is van falend gemeentelijk beleid, zgn. 'prikacties' uitgevoerd. Het motto van de actie was ontleend aan een uitspraa k van Burgemeester en Wethouders, ver woord in een brief aan de raad, waarin voor de computerproblemen bij de af deling Huisvesting (te weinig capaci teit, naar onlangs is gebleken) een op lossing wordt bedacht die 40.000 gulden gaat kosten. 'Dat gebeurt uit allerlei potjes, zónder dat de gemeenteraad eraan te pas komt,' aldus Jan Visser in een toelich ting op de actie. B. en W. stellen dat de uitgave voldoet aan de criteria 'On voorzien, Onafwendbaar, Onuitstel- baar.' Volgens Visser wordt de re paratie van de Petrus en Pauluskerk onder datzelfde motto uitgevoerd. 'Als de gemeente zulke dingen doet om dat ze zo omhoog zit,' aldus Visser, 'dan mogen wij prikacties houden on der het motto Ongehoord, Onvoorstel baar, Onbegrijpelijk.' Tussen 11 en 12 uur gingen de leden van Progressief Soest in groepjes op pad naar de verschillende 'knelpunten' in Soest en Soesterberg. Door middel van bordjes werd aangegeven welke verbe teringen de progressie ven voorstaan. Zo werd het 'illegale stortgat' van de fa. Beijer aan de Beukenlaan 'gesloten' verklaard, werd aandacht gegeven aan de wateroverlast in Overhees (waar van de bewoners volgens Visser pas na de verkiezingen een aanbod van de ge meente krijgen van 800 gulden), door het plaatsen van een bordje 'Water weg' aan de Cimbaal, en kreeg de par keerplaats bij het Natuurbad een bordje 'Niet spuiten maar wieden' met een verwijzing naar de Roundup-af- faire. De vliegbasis Soesterberg werd sym bolisch gesloten;ook een bordje kregen de autowrakken op het trottoir bij een sloperij aan de Industrieweg. 'Te veel mest is de pest' stond er op het bordje op de Eng. uit protest tegen het gieren daar. Ook de hondepoep in zandbakken voor spelende kinderen, loslopende honden in de duinen, de vervuilde grond bij Eldorado, de bus op de Korte Ossendam en de rotzooi aan de Turf- streek werden van een passend bordje voorzien. Volgens Visser is de grond bij de manege ernstig vervuild en laat de gemeente na de rommel af te voeren. Ook de hinderwetcontrole zou ernstig in gebreke blijven met betrekking tot de mestput bij de manege. Aan het Nieuwerhoekplein werd sym bolisch een veilige oversteekplaats ge creëerd; de puinhoop op de hoek van de Rademakerstraat en de Lorentzlaan in Soesterberg werd in de aandacht ge plaatst en ook bij een recyclingbedrijf aan de Van Weerden Poelmanweg werd lucht gegeven aan de veront waardiging over het feit dat de gemeente het beroep tegen de hinder wetvergunning steeds voor zich uit schuift. Veldjes In een toelichting vertelde Leidje To massen dat Progressief Soest zich ook wil gaan inzetten voor het creëren van speciale veldjes waar honden kunnen rennen en hun behoefte doen. Ook in de bossen zou een speciale hondepoep- route moeten komen. In de gemeente Veenendaal zijn daarmee al positieve ervaringen opgedaan,' aldus Leidje Tomassen. Jan Visser vertelde in dat verband dat Hans Kampf, lid van de Milieucommisie, al jaren pleit voor speciale uitlaatplekken voor honden. 'Maar wethouder Oudemans-Dove- mans reageert niet,' aldus Visser. Leidje Tomassen en Elly Joosten be zochten namens Prog. Soest de vrouwendag die op de Kinderboerderij werd gehouden. Daar bepleitten zij de realisering van een vrouwentrefcen trum in Soest en de aanstelling van een ombudsvrouw, met een eigen spreek uur, ('niet bij de Sociale Dienst') voor bijstandsvrouwen Een andere symbolische actie van de progressieven was het 'beantwoorden van onbeantwoorde brieven.' In dat verband werd gereageerd op een brief van een bewoner van de Korte Ossen- dam, die piet suggesties is gekomen om de straat af te sluiten voor de bus van CNte voorzien van een beter weg- Progressief Soest-kandidaat Gerrit Leeflang hamert bij Eldorado op een betere hinderwetcontrole. dek en alleen bestemmingsverkeer toe te staan. 'Antwoord' Progressief Soest heeft een fake-ant woordbrief opgesteld, waarin de ge meente 'antwoordt": 'Uw eisen lijken ons goedkoop, afdoend en eenvoudig en in overeenstemming met onze nieuwe criteria Onvoorzien, Onafwendbaar en Onuitstelbaar. Want u had nooit kunnen voorzien dat onze maatregelen zo lang werden uitgesteld. Soest wordt niet geregeerd door de directie van Centraal Nederland, maar door een alerte, creatieve gemeenteraad. U hoort weer van ons na 19 maart.' Visser maakte zich zaterdag nogal boos over het feit dat Progressief Soest was uitgenodigd om net als PvdA en V VD te komen spreken in het Turkse koffie huis aan de Steenhoffstraat. Toen de progressieven echter hoorden dat daarvoor 400 gulden moest worden be taald, hebben zij daarvan afgezien. Naar verluidt hebben VVD en PvdA een dergelijk bedrag inderdaad op ta fel gelegd, door de consumpties tijdens het verblijf in het koffiehuis voor hun rekening te nemen. Volgens Visser werpt een dergelijke financiële trans actie wel een schril licht op de verkie zingsactiviteiten van zowel WD als PvdA. 'Ik vind het schandalig dat je zo'n bedrag neertelt om stemmen te trekken.'

Soester Courant | 1986 | | pagina 3