Schoeman ■Jll /U\ dekontaktlens GEBRUIK JE STEMRECHT, STEM VVD Polo s Soest 50 jaar geleden ...kom eens met Schoeman praten! brilmode uys WOENSDAG 12 MAART 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST BAARN Laatste CDA-soos voor de verkiezingen Inbraak Parallelweg vraagt uw aandacht; voor Wintertarief Paspoorten Beschikking Hinderwet Bouwzaken Friesland is veel dichterbij dan je denkt Straks uit het vrijwillig ziekenfonds? Welkom op ons GRATIS spreekuur Bel even voor 'n afspraak. Julianalaan 45 3761 DB Soest Tel.: 02155-17962 Oude zaak krijgt nieuwe naam: v. Amerongen werd Parfumerie Streuper Inbraak Vredehofstraat ®iöï Justitie stemt in met Vredeskamp- artikel in AVS vrijetijdskleding Pothuizen (D'66): 'Geen crossbaan in Soest' 13 Maart 1936 Eigen rechter spelen! Wat is Werkloosheid? I VAN GOYENLAAN 202 Een perfect onderhouden 3- kamerflat (voorheen 4) gele gen op de 3e woonlaag met ber ging. Het geheel is recentelijk geheel opnieuw gerenoveerd in lichtblauwe resp. witte pasteltin ten hetgeen een magnifieke sfeer geeft. Indeling-, entree, toilet, hal, nieu we douchecel, woonkamer, eet kamer, nieuwe keuken, 2 slaap kamers, wasruimte. Servicekosten f 175,-. Voorschot c.v. f150,-. Vraagprijs f60.000,- k.k. KORTE BRINKWEG 29 Centraal, op levendig punt, ge legen in flat "Beverstein" drie kamer appartement op de derde woonlaag met grote gara ge en aparte berging in de on derbouw. Indeling: hal, toilet, werk/slaap kamer, zeer grote eetkeuken. Zit/ eetkamer met aansluitende slaap kamer (gescheiden d.m.v. schuif wand) totaal op 35 m2. Ruime douchekamer. Groot balkon met ruime zitgelegenheid. Servicekosten f525,- per kwar taal incl. verwarming. Vraagprijs: f 125.000,- k.k. GERRIT v.d. VEENSTRAAT 43 Een zeer gunstig gelegen mid denwoning met ondergrond, erftuin en garage. Indeling: en tree, royale doorzonkamer, open keuken. Eerste verdieping: 3 slaapkamers, badkamer, vaste trap naar de zolder met zeer gro te zolderkamer (nieuwe dakka pel), een bergruimte waar ook de c.v. staat opgesteld. Het gehou. is prima onderhouden.' Oplevering: nader overeente komen. Vraagprijs f 179.500,- k.k. MIDDELWIJKSTRAAT 59 Zeer gunstig gelegen aan de doorgaande weg in Soest, vrij staande villa met afzonderlijke garage (9 x 3) op ca. 800 m2 grond. Zeer geschikt voor prak tijk aan huis. Onder de woning bevindt zich een van achter be reikbare kantoor/praktijk/werk ruimte van 80 m2. Het geheel is perfect onderhouden. Indeling: royale entree, sfeervolle woonkamer met parketvloer, open haard en met-een uitloop naar een riant zonneterras (over dekt). Fijne woon/eetkeuken (eikenhout, 4x4 m), complete badkamer voorzien van alle luxe sanitair, 3 grote slaapkamers (voorheen 4). Grote zolder met 1 slaapkamer en ruimte voor 2e slaapkamer. Vrije vestiging. Buitengewoon fijn leefbaar, com fortabel huis. Caravanstalling. Aanvaarding: nader overeen te komen. Vraagprijs: f359.000,- k.k. Bij al deze panden geldt dat wij ze tot 100% kunnen fi nancieren bij voldoende in komen. SOESTERBERG CHR. HUYGENSLAAN 127 Zeer ruime middenwoning met uitgebouwde woon/eetkeu ken en schuur. Diepe achtertuin. Voorzien van gas-c.v. en gedeel telijk geïsoleerd t.a.v. kap en be glazing. Indeling: entree, c.v.-ruimte, kel derkast, grote L-vormige woon kamer met aansl. zit/eethoek en luxe keuken met diverse inbouw- apparatuur, toilet, natte kamer met aansluiting wasmachine en vaste .wastafel, bergruimte, grote hobby-ruimte. Verdieping: twee grote en een kleinere slaapka mer, badgelegenheid met zitbad, tweede toilet en vaste wastafel. Via vaste trap naar zolderverdie ping met twee slaapkamers en eên zeer grote dakkapel. Veel- be/Qruimte. Tevens een grote provisiekelder via keuken be reikbaar. Moet beslist van binnen gezien worden. Vraagprijs: f129.000,- k.k. STEENHOFFSTRAAT 73 Aan doorgaande weg gelegen vrijstaande villa met garage en royale achtertuin met schuur. Het geheel verkeert in een goede staat van onderhoud. Diepe ach tertuin met een gunstige zonlig- ging. Indeling: entree met natuurstenen vloer, studeerkamer, zeer grote woonkamer (13,25 m. lang), ro yale woon/eetkamer met droge kelder, bijkeuken. Eerste verdie ping: 4 slaapkamers, douche. Tweede verdieping: 2 zolderka mers met ruime mogelijkheid voor meerdere kamers. Geheel voor zien van lokale gasverwarming. Vraagprijs: f295.000,-k.k. Ook op zaterdag zijn we ge opend van 10.00 tot 14.00 uur. PR. HENDRIKLAAN 138 Een bijzonder gunstig gelegen appartement, parterre, in een perfecte staat van onderhoud. In deling: entree, royale L-vormige woonkamer, geheel voorzien van parket, badkamer, mooie slaap kamer met een vaste kasten- wand. Onder het appartement bevindt zich een afzonderlijk ge legen garage, welke ook geheel verwarmd is, voorzien van elek tra. Het is gelegen in het flatgebouw Baarnstein nabij het station, de bossen, bushaltes en het winkel centrum. Oplevering: direct. Vraagprijs f325.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest Telefoon 02155-13539 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Leusden, Tiel en Veenendaal Op donderdag 13 maart wordt wederom de bekende CDA-soos gehouden in Res taurant Van de Brink, Soesterbergse- straat 122. Aanvang 20.00 uur. Deze soos is bedoeld om de Soester be woners en verenigingen in staat te stel len, hun problemen met het gemeente beleid ter kennis van de CDA-fractie te brengen en hierover te discussiëren. Onbekende daders hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken in een bedrijfspand aan de Parallel weg. Zij forceerden de toegangsdeur en namen een computer, een printer, een schrijfmachine, een portabele te levisie, een stereo-installatie, een re kenmachine en een weegschaal weg. De totale waarde van de buit is nog niet .bekend. De heer V.d. H. deed aangifte bij de politie. Tot en met donderdag 27 maart kan men bij de afd. bevolking, burgerlijke stand, Van Weedestraat 35, nog het paspoort verkrijgen tegen het zoge naamde wintertarief. Na die datum be taalt men 16 gulden meer. Besluit van 25 februari 1986 heeft het College van B. en W. een beslissing ge nomen op het verzoek om een oprich- tings- c.q. revisie- c.q. uitbreidings vergunning van H. v.d. Broek, Valeriaanstraat 79 te Soest, voor de opslag en verkoop van motorbrandstoffen en een her stelinrichting voor eigen wagen park en kleine reparaties op het perceel Eikenlaan 5 te Soest; W. S. Kan, Viveportenstraat 42 II te Amsterdam, voor een Chinees restaurant op het perceel Tamboe rijn 25 te Soest (Besluit B. en W. van 4 maart 1986) Metternick Chemie V.O.F.Nijver- heidsweg 16 te Soest, voor een in richting voor fabricage van indus triële reinigingsmiddelen en desin- fektantia op het perceel Nijverheids- weg 16 te Soest; E. A. J. Zaal, Lange Brinkweg 84 te te Soest, voor een werkplaats t.b.v. het onderhoud van automobielen op het perceel Beukenlaan 27 (ach ter) te Soest. De strekking van de beschikking luidt: 'positieve beslissing op aanvraag on der voorschriften ter /oorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe." Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 12 maart a.s. ter inzage op de ge meentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openings uren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster; b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Be palingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden inge diend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroep schrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden in gediend bij de Raad van State, Afde ling voor de 'geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van Staten een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de ge meente Soest voornemens zijn op daar toe strekkende verzoeken met toepas sing van de daarbij genoemde voor schriften vergunning te verlenen voor het: a. -plaatsen van een dakkapel, Bazuin 3; -plaatsen van een duivenhok, Tromp- slagerpad 13; (artikel 10 van de voorschriften be stemmingsplan 2e herziening be stemmingsplan Overhees) b. -plaatsen van een garage, Turf streek 113; plaatsen van een erfafscheiding, Turfstreek 239; (artikel 11 van de voorschriften be stemmingsplan 3e herziening be stemmingsplan Overhees), Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 13 maart 1986, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Waarom wel een Franse of Oosten rijkse week, en geen Friese week? Sa men met het veertigjarig jubileum van de Friese vereniging Frysk en Frij uit Gooi en Eemland reden om in het voorjaar van 1987 een Friese week te gaan organiseren. Als aanloop hierop organiseert de Friese vereniging iedere maand een avond met afwisselend toneel, zang en dans, waarbij de burgemeester uit een Friese gemeente als gast aanwezig zal ?ijn. Op 14 maart a.s. zal dat de heer J.W. Boekhoven zijn, in de funktie van eerste burger van Schiermonnikoog. Ook zijn collega uit Hilversum, de heer W.R. van der Sluis, zal op deze avond getuige kunnen zijn van een gevarieerd programma. In de pauze van het blijspel 'Dokkumer koffie' zal een beeld worden gegeven van het prachtige Friese eiland Schier monnikoog. Het sluitstuk van de avond is na een originele trekking van de loterij het be kendmaken van een nieuwe tijdelijke Friese gemeente. Voor belangstellendenis de zaal open vanaf 19.30 uur. Men moet zijn in Hil versum, Mincklerstraat 161, hoek A. Fokkerweg. Man BREUKELIN Assurantiën N.B.V A Tegelijk met de nieuwe lente die nu eindelijk voor de deur lijkt te staan heeft de heer Streuper, reeds geruime tijd de eigenaar van drogisterij-parfu merie Van Amerongen aan de Soester- bergsestraat 55, zijn zaak nu ook zijn eigen naam gegevenParfumerie Streuper. Parfumerie Streuper in Soest-Zuid, recht tegenover de Zuidpromenade, startte met een totaal nieuw assorti ment zijn opvallende naamswijziging door opneming van de allerbeste mer ken als Dior, Chanel, Lancaster, Jil Sander, Davidoff, Ungaro, Etienne Aigner en vele-andere merken. Veel akties zullen in dé* nabije toekomst Parfumerie Streüper in de belangstel ling van de Soester dames en heren houden. Ja, ook de mannen, want voor after shave, lotions enz. staat voor hen bij Parfumerie Streuper een keur van mannengeuren van de allerbeste mer ken gereed. De komende zomer is er in het dorpshuis C3 een grote aktie, waar voor de heer Streuper de kennismaking met 'pour Vous Madame,' in samen werking met 'Lancome' nog eens extra wil onderstrepen. Wij houden u op de hoogte. Via een balkondeur op de eerste ver dieping lukte het vorige week een on bekende dader binnen te dringen in het huis van de familie Van V. aan de Vredehofstraat. Uit één van de slaap kamers werd een aantal sieraden weg genomen. Polycon kontaktlenzen zijn „Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. Birkstraat 2 Soest Tel. 02155 - 12874 Justitie stemt in met een artikel in de Algemene Verordening Soest (AVS) dat betrekking heeft op het houden van vredeskampen bij de vliegbasis Soes- terberg. Namens het openbaar ministerie heeft de hoofdofficier van justitie in Utrecht, mr. A. Herstel, het gemeentebestuur van Soest dit schrif telijk laten weten. In de vergadering van de commissie Algemene Bestuurs zaken las burgemeester mr. Paul Scholten maandag j.1. de brief van mr. Herstel voor. Het nieuwe artikel regelt de plaatsing van alle soorten onderkomens, zoals tenten (sta)caravans etc., zodat hier- tegan op eenvoudiger en duidelijker wijze dan tot nu toe kan worden opge treden als daar aanleiding toe gevonden wordt. Mr. Herstel heeft in zijn instemming met het gewijzigde artikel een uitdruk kelijk voorbehoud gemaakt 'met be trekking tot de proportionaliteit: het middel dient evenredig te zijn aan de aard, ernst en omvang van het feit of de feiten.' Burgemeester Scholten: 'Dat is in het verleden ook altijd het geval geweest. Elke keer wordt een zaak op z'n mérites beoordeeld.' Adriaan Pot huizen (D'66) zei ervan uit te gaan dat er geen wijziging in het beleid komt, hetgeen de burgemeester beaamde. in tientallen kleuren Bi) ons v.Weedestr.59 tel.12424 Soest In antwoord op de brief die de heer Steef Laseur op 2 maart schreef aan de politieke partijen in Soest, met het ver zoek een uitspraak te doen over de realisering van een atuocrossbaan in de gemeente, heeft Adriaan Pothui zen (D'66) laten weten op het stand punt te staan dat een autocrossbaan niet past in de natuur en geluidshinder lijk is. Bovendien is er in Soest, in te genstelling tot hetgeen Laseur heeft geschreven, "geen ruimte genoeg". Pothuizen: "D'66 is een partij die het behoud van natuur en milieu hoog in het vaandel heeft. De gemeente Soest is rijk aan natuur, maar deze is in veel opzichten bedreigd. Milieuhinder, en meer in het bijzonder geluidshinder, is in verschillende delen van de gemeente een reëel probleem' Politiek, ook gemeentepolitiek, is kie zen voor wat na weging het zwaarst is, aldus Pothuizen. D'66 kent binnen de gemeentegrenzen nagenoeg geen ter rein dat nog met de druk van motorisch crossen belast zou kunnen worden. Slechts één optie lijkt te overwegen, aldus D'66: het medegebruik van het militair terrein De Vlasakkers in Soes- terberg. Echter alleen op tijden waar op de geluidsproduktie van het crossen samenvalt met die van andere hinder- bronnen. Als de verlangens van de crossers naar de weekends uitgaan, wat volgens Pothuizen te verwachten is, kan niet op de medewerking van D'66 worden gerekend, zo hebben de crossers te horen gekregen. Verleden week zijn vele ingezetenen dezer gemeente getuigen geweest van een gelukkig niet alledaagsch geval van eigen rechter spelen. Het percee Burg. Grothestraat 64, voorheen bewoond door den heer Smedes, was met ingang van 1 Mei 1935 verhuurd aan Mevr. Carrington, een Engel- sche, die aan veel personen in een buiten Soest Engelsche lessen geeft. Met haar toestemming verhuurde de eigenares. Mevr. Wed. van D. te Utrecht, het bovengedeelte van genoemd perceel aan anderen. Hiertegen werd door B. en W. bezwaar gemaakt, aangezien het huis niet is gericht om door twee gezinnen bewoond te worden. De verhuurster wilde zich daarop van de eerste huurster Mevr. C. ontdoen, maar deze had een behoorlijk huurcontract en had steeds haar huur be taald, zoodat het tegen haar geuite dreigement dat zij langs gerechtelijken weg tot ontruiming zou gedwongen worden, haar volkomen koud liet. Daar op nam de verhuurster haar toevlucht tot krachtmaatregelen. Eerst liet zij de voordeur uit het huis verwijderen onder voorwendsel dat deze moest gerepareerd worden. Toen Mevr. C. daarop het huis van een nooddeur liet voorzien, werd tot andere krachtmiddelen overgegaan. Donderdag 5 Maart 1.1. vervoegden zich op het erf van Mevr. C. de heer M., zaakgelastigde van Mevr. van D., en haar zoon A. van D., vergezeld van twee knechts. Zij namen zonder eenige verdere mededeeling alle ramen uit het door Mevr. C. bewoonde gedeelte! Aan de sommatie van Mevr. C. zich te verwijderen gaven zij niet alleen geen gehoor, doch Van D. zelfs zoozeer dat hij een kennis van Mevr. C., den Heer Van G., die trachtte een der ramen knechts te beletten, met het uitnemen der ramen een begin te maken, een slag in het gelaat gaf, waardoor deze bloedend werd gewond, terwijl hij bovendien bedreigd werd met "de hersens in te slaan." Een en ander had natuurlijk een grooten oploop van volk ten gevolge. Toen de politie die gewaarschuwd was, er bij kwam, waren de ramen reeds op geladen. Maar daarmede waren de heeren M. en Van D. nog niet tevreden. Zij liepen voor het huis van Mevr. C. heen en weer met een groot papier waarop met dikke letters stond: "Als men zijn huur niet betaalt", welk papier na eenigen tijd bij de bovenbewoonster boven de ramen van het door Mevr. C. bewoonde benedenhuis werd gehangen. Ook hier greep de politie op verzoek van Mevr. C. in en nam het beleedigende biljet in beslag. De eigen-rechters hebben nu in zooverre hun zin, dat Mevr. C., voor wie het benedenhuis onbewoonbaar was geworden, dit noodgedwongen ver laten heeft. Of zij daar echter veel plezier van zullen beleven is de vraag- Want hun eigen-rechter-spelern is hen komen te staan op een viertal pro cesverbalen n.1. wegens huisvredebreuk, mishandeling, bedreiging met doodslag, en beleediging, terwijl bovendien de advocaat van Mevr.C.Mr. van Doorne alhier, de noodige stappen genomen heeft voor een proces, dat voor de eigenrechters een onaangenamen financieelen nasleep zal hebben. Wij twijfelen er niet aan of het eigen rechter spelen op een dergelijke schan delijke manier zal voor de bedrijvers hoogst onaangename gevolgen heb ben. Een flinke straf is dan ook zeer zeker op zijn plaats. Hebt ge uit eigen ervaring geleerd, wat het beteekent: werkloos te zijn? Niet maar een week of hoogstens een maand. Maar een jaar lang? Een jaar achter elkaar niets doen, dan naar het stempellokaal loopen. Of zelfs dat niet, omdat ge geen lid waart van een vakvereeniging of geen steun uitkering ontving. Geen enkele dag in Uw leven van één jaar, waarop ge voor anderen en Uzelf nuttig bezig waart. Zoodat eiken dag precies het zelfde was met de altoos terugkeerende vraag: "Wat zal ik vandaag doen?". En met daarop hetzelfde antwoord: "Niots, want ge hebt geen werk". Welk een angst moet er in Uw hart komen voor Uzelf en Uw toekomst! Of als die angst er niet meer is, welk een diepe verslagenheid is er over U gekomen door die werkloosheid. Het leven werd loos: zonder inhoud, zon der beteekenis. Zoo zijn er duizenden in ons land. Ouderen en jongeren. Hebt ge U wel eens afgevraagd, hoe het nu toch met al die menschen, voor al jonge menschen, gaan moet. Denk daar nu eens niet overheen, maar goed er over na. Stel de realiteit voor U Hebt' U een antwoord? Neen! Het: "werk is er niet" is geen antwoord. Maar een antwoord moet er en kan er wel gegeven worden. Dat antwoord geeft de Centrale voor Werkloozenzorg. Een stichting ter bestrijding van de geestelijk-zedelijke gevolgen der Werkloosheid en in het leven geroepen door den Raad van Nederlandsche Kerken voor practisch Christendom. Deze "Centrale" geeft een antwoord in zichtbaren en tastbaren vorm, daar op 7 plaatsen voor de jeugdige werkloozen kampen gesticht zijn en een achtste kamp in wording is. Daar is in 1936 arbeid gedurende acht we ken voor ongeveer 4000 jongens, wanneer gij helpt! Gij schrikt toch niet voor het woord werkkamp? Ge hebt aan werken toch geen "broertje dood?" Vroeger (dat is nog niet zooveel jaar geleden) waren er menschen, die zeiden, dat werken voor de dommen was. Dat was in den tijd, toen we alle maal als we werken wilden, nog werk konden krijgen. Maar nu is er geen werk en begint het er naar uit te zien, dat bijna een half miljoen werkloozen officieel als zoodanig geregistreerd staan. Nu smeeken ze weer om werk en danken ze God uit het diepst van hun hart als ze nog werken of als ze werk krijgen. We willen diis weer graag werken, öoft de jonge menschen. Jong Holland snakt naar werk! En dat willen we onze jonge mannen in het werk-kamp weer geven, 't Is werk in Gods vrije, heerlijke natuur. In het bosch op de hei. Boomen kappen, wegen aanleggen, brandgangen ver beteren, nieuwe boomen planten. Bevordering van het natuurschoon in ons eigen mooie land. Nederland, dierbaar land, 't erfdeel der vaderen zooals we zingen. In zoo'n kamp komen, met de leiders meegeteld, onge veer honderd deelnemers. Veertig uur werken. De rest van den tijd is be schikbaar voor spel, sport en ontwikkeling. Ontwikkeling van lichaam en geest van hoofd en hand. Er is daar een Hollandsche huiselijk sfeer. Er heerscht daar een echt christelijke saamhoorigheid en liefde, want dit werk geschiedt in den naam van den Heere Jezus Chrisus. Die bewogen was over de schare. Voor goede voeding en ligging wordt gezorgd. De jongens brengen boven dien nog eenig zakgeld mee. Zoo ziet het er in onze werkkampen uit. Wilt ge meehelpen om die in stand te houden? En vierduizend jongeren een kans geven? Ge vraagt: "Wat moet ik ervoor doen? Daarover een volgende keer.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5