:n Bril en Opel-dealer Nefkens overstroomd met lositieve reacties BIJ ONS OP SOEST Verkiezingen Carla Osseweijer opende trimsalon aan Lange Brinkweg Knipboetiek viert tweede verjaardag met paasei-aktie 'Wegwijzer' viert tweede lustrum met complete feestweek 3ENSDAG 19 MAART 1986~ SOESTER COURANT PAGINA 15 Na grondige verbouwing: 1 K Speciaalzaak B.V. voor Brillen :erdoogmeetkundige ikkersbedrijf rsring plaatsing 86 Middelbare beroepsopleiding voor sociale dienstverlening in Hilversum blijft! Medic alert vakantietip Na aanrijding doorgereden Fikkie liep uit de hand Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Foto: Goos van der Wilt reniging TELEFOON 13859 Ruime parkeergelegenheid ig gesloten /oor: VOORKOMENDE WERKZAAMHEDEN EBlDAK-garantls OOP van SHELL an en butaan ssen xnenten voor c.v. ln- >stollan. te brinkweg 37a 102155) ?61 EC soest 1 43 32 re hebben ontzettend veel positieve Wgkcties gekregen op de verbouwing.' 'Dat zegt de heer Idenburg, directeur van de bekende Opel-garage Nefkens aan de Birkstraat, terwijl de zaak door een overdaad van bloemstukken nog jHmldelijk de sporen draagt van het ijnestelijke open huis, waarmee het jjwljwel geheel vernieuwde bedrijf zich aan de klanten en andere belangstel len presenteerde. £heer Idenburg en zijn medewerkers en inderdaad bijzonder trots zijn iet resultaat, dat na de enige maan- in in beslag nemende werkzaamhe- is bereikt: Een schitterende, ruime iwroom, een goeddeels vernieuwde •kplaats en een fraaie open recep- t waarop zowel de shop als het kan- jr direct toegang geven, zodat het •soneel gemakkelijk voor elkaar in springen. De shop loopt direct over het magazijn, dat ook al is uitge lid met een flinke voorraad onderde len, zodat het 'niet in voorraad' bij Nef- :ens alleen nog maar in heel buitenge- tne gevallen gehoord zal worden. In de werkplaats tekenen zich even eens belangrijke veranderingen af: de vloer is opnieuw aangebracht, zodat die ook geschikt is voor de meestal rij dende apparatuur waarmee de mon teurs hun werkzaamheden verrichten, en er is een nieuwe brug bijgekomen, zodat elke monteur nu z'n 'eigen' brug heeft. Drie van de vijf bruggen zijn bovendien van buitenaf direct be reikbaar. Daarnaast hebben ook de personeels- kantine en de wasruimte een belang rijke verbouwing ondergaan, zó zelfs dat ze op een geheel andere plek in het bedrijf zijn gesitueerd. Dezer dagen wordt de laatste hand gelegd aan de renovatie van de parkeerplaats, die van het bouwverkeer nogal wat te lij den heeft gehad. De verkopers van Nefkens zijn even eens in hun nopjes met de nieuwe show ruimte, die veel groter, ruimer en lich ter geworden lijkt dan tevoren het geval was. Dat met de ingrijpende verbouwing niet alleen het oog wordt gestreeld, maar dat er ook een duidelijke ef- feciëntie-verbetering mee gepaard gaat, stemt de heer Idenburg des te opgewekter: 'We hoeven veel minder op elkaar te wachten, en dat is natuur lijk ook iets dat de klant goed zal mer ken.' De grondige verbouwing van de af gelopen maanden is overigens niet de eerste in de geschiedenis van het be drijf aan de Birkstraat, dat in 1921 door de heer Houdijk werd gestart als een rijwielzaak. In de jaren vijftig begon zoon Cor Houdijk er een echt garagebe drijf, dat in 1978 onder de naam Nef kens werd voortgezet. 'We kunnen er nu weer jaren tegen aan,' aldus de heer Idenburg. De zaak heeft inderdaad een opvallende facelift ondergaan, waarin de bekende Opel- kleuren geel eri grijs een opvallende rol spelen. 0 Zo zag de rijwielhandel van de heer Houdijk er in de jaren twintig uit. Nu staat er een uiterst moderne garage. j p*Nf M Verhalen uit vervlogen jaren vergeet je niet. Oude mensen vertel len graag over de dingen die voorbijgaan. In Bij ons op Soest"pu bliceert de Soester Courant de herinneringen van Soester burgers die niet zo jong meer zijn. J.C. van Schagen dichtte: Wat eigen was, gaat van je heen en ziet i niet om je blijft alleen. Jan Visser ontmoet hen, luistert geïnteresseerd en schrijft hun re laas op. Vandaag: Soest (957). »d geldt t/m 3() maart. gemeente: "Het oudste geschrift ;over mij dateert uit 1029. Alle filoso- jfietjes over de namen Soyse, Zoys, Suys of Sose wijs ik af. i enig juiste verklaring ligt voor de nd: Zeist ligt ten westen van de |§tichtse heuvels en Soest ten oosten. et maar op de overeenkomende klan ken. Twee zustersteden "avant la let- tre". o die tijd konden de bewoners van het oudste dorp in deze streek nog niet hun ■eigen overheid kiezen. Keizer Koen- raad regeerde met strenge hand over pzijn horigen, die hem eerbiedig hun giften schonken in ruil voor gunsten ren rechten wellicht. B Omstreeks 1400 bestond ik uit 21 hoe- Bven, die eigendom waren van de abdij in Utrecht, van de graaf van Holland I of van de heer van Abcoude. I De Eng stond bekend als slagveld voor K de vechtjassen van Utrecht en Holland. R Of werd geteisterd door plunderende troepen. Nu keutelen onaangelijnde honden door het maïsveld en organiseert Chris zijn volkstuintjes. I Pas veel later, toen de democratie toesloeg na de Franse revolutie, kreeg ik mijn eigen gemeentebestuur. Het eerste gemeentehuis stond in de Kerke- buurt (zie foto) Wie de afbeeldingen bekijkt van deze eerbiedwaardige afgevaardigden in zwarte pakken, wordt getroffen door de statige en wijze figuren die het toen voor het zeggen hadden over mij. Namen als v.d. Breemer, van Roomen, van Klooster, Kuyper en v.d. Flier komen U niet onbekend voor en leven voort in de straatnamen. Het waren de Ribbinks Bolhuizen en Kingma's en toen. Vrouwen deden helemaal niet mee. Wat een feest was het toen onder leiding van burgemeester, mevrouw Corver, in 1979 mijn 950-jarig bestaan werd ge vierd. Zo vergeten de oudere inwoners van mij ook niet mijn 900-jarig bestaan. Ter gelegenheid van dat feest werd een speciaal FEESTLIED voor mij ge schreven, dat onlangs is teruggevon den in het plakboek van één van mijn geliefde inwoners. Het werd gedrukt bij de Boek-, Papier en Kunsthandel ALDERS van de Steen- hoffstraat 34. De tekst was van een ze kere H. HORVERS en de melodie was gepikt van "Limburg mijn Vaderland". U weet wel van "Kun je nog zingen, zing dan mee!" Wanneer U vandaag nog niet naar de stembus bent geweest, ga dan vlug zingend op weg en citeer vrolijk deze tekst. Ik reken op U! Waar de Eem haar golven stuwt Naar den wijden plas, En het glanzend horenvee Baadt in 't malsche gras, Waar de boerenhofstee wijst Op het grijs verleen: Daar ligt mijn dierbaar Soest, Mooier is er geen! Daar ligt mijn dierbaar Soest, Mooier is er geen! Waar de wijde, hooge Eng Straalt in gouden glans, En de leeuwrik jub 'lend stijgt Tot den hemeltrans, Waar zich uitstrekt, maagd'lijk schoon, 't Wijd vermaarde Veen: Daar ligt mijn dierbaar Soest, Mooier is er geen! Daar ligt mijn dierbaar Soest, Mooier is er geen! Waar U duin en heidebloem Vriend'lijk tegenlonkt, En thans in de hooge lucht 't Vliegtuig raast en ronkt, Waar het ruischend bosch U spreekt Van een oud verleên: Daar ligt mijn dierbaar Soest Mooier is er geen geen! Daar ligt mijn dierbaar Soest, Mooier is er geen! Negen honderd jaren oud, Straalt Gij, jeugdig schoon, VTaggentooï en feestgezang Wordt U thans geboön, Allen juichen eensgezind Op uw gloriedag: Pal sta ons dierbaar Soest, Wat ooit komen mag! Pal sta ons dierbaar Soest, Wat ooit komen mag! Sta pal voor mij. Dierbare burgers, het is nog niet te laat. De stembureaus zijn tot zeven uur open. Als U dit leest, is het waarschijnlijk namiddag en kunt U nog terecht om Uw stem uit te bren gen op één van mijn bestuurders. Dan maken we er vanavond in "C-drie' met elkaar weer een feest van." JAN VISSER De MBOSD - een parttime opleiding voor volwassenen, uitgaande van de landelijke Stichting opleiding tot socia le arbeid met tegen de 20.000 kursisten heeft jarenlang kursisten opgeleid uit Hilversum en omgeving. Velen van hen zijn terechtgekomen in de praktijk van de sociale dienstverle ning, zoals de gemeentelijke sociale diensten, de instellingen voor gezins verzorging, bejaardenwerk, of de vele andere soorten van beroeps- en vrijwil lige rsarbeid in Hilversum en omge ving. Voor anderen heeft het vooral de betekenis gehad van een persoonlijke ontplooiing en ontwikkeling. Het heeft er even naar uitgezien dat dit opleidingsinstituut uit het Gooi zou moeten verdwijnen, omdat het klein schalig zou zijn. Dit vooruitzicht is er voorlopig niet meer! Kleinschaligheid en persoonlijke betrokkenheid zijn juist voorwaarden voor goed onder wijs. De voortzetting van de opleiding is ook daarom zo belangrijk, omdat gebleken is dat omstreeks een derde van de kursisten het zich niet kan veroorloven om tweemaal per week naar een ande re kursusplaats te reizen, hetzij vanwe ge gezinsomstandigheden, hetzij van wege het ontbreken van financiële middelen. Te weinig is bekend dat voor mensen met een bepaald inkomen vanaf heden de mogelijkheid bestaat om een rijksstudietoelage aan te vra gen ter tegemoetkoming aan kursus- en studiekosten. De opleiding is toegankelij voor dege nen die een MAVO- of (M)ULO of gelijkwaardig diploma hebben. De opleiding duurt drie jaar, dè lessen nemen twee dagdelen per week in beslag, d.w.z. afhankelijk van de voor keur van het merendeel van de nieuwe kursisten op twee avonden, op één dag of op een middag en een avond. Naast de opleiding is men gedurende het tweede en derde jaar verplicht om minimaal 18 uur per week werkzaam te zijn in een al dan niet betaalde prak tijk-situatie na de MBOSD heeft men recht op toelating tot het hbo. Mensen die belangstelling hebben voor de opleiding kunnen voor inlichtingen en een eerste kennismaking terecht op een informatieavond op Woensdag 26 maart a.s., van 20.00 tot 22.00 uur, schoolgebouw aan de Eikbosserweg 166 te Hilversum, tel. 035-15971. Een prospectus met aanmeldingsfor mulier is te verkrijgen bij het Centraal bureau van S.O.S.A., postbus 137, 2000 AC, Haarlem, tel.023-319285. Minstens een miljoen Nederlanders heeft een verborgen medisch pro bleem. Dat varieert van contactlenzen tot een pacemaker voor hartpatiënten. Van suikerziekte tot hemofilie. Van epilepsie tot inwendige prothesen. Van het gebruik van antistollingsmiddelen tot overgevoeligheid voor bepaalde medicijnen. Raakt zo iemand buiten bewustzijn of is op andere wijze niet in staat te zeg gen wat er aan scheelt, dan spreekt Medic Alert voor hem of haar. Op het Medic Alert embleem (pols- of halsem bleem) staan namelijk de belang rijkste medische gegevens gegraveerd. In het Engels, zodat het embleem ook internationaal zijn waar de heeft. De naam Medic Alert plus de opval lende, welbekende aesculaap staan er voor garant, dat in geval van nood, het embleem snel wordt ontdekt. Een dok ter in Nederland of waar ook ter wereld, is aldus snel op de hoogte van de vitale gegevens. Vóór veel mensen die op vakantie gaan is dat een extra geruststelling. Zowel in Nederland als daarbuiten. Over de hele wereld zijn er ruim 2% miljoen mensen die het Medic Alert embleem dragen, in Nederland al haast 50.000. Meer dan vijf en twintig landen zijn al aangesloten bij deze niet- commerciële organisatie en zij be schikken over een eigen centraal me disch archief. Voor Nederland is dat centrale medische archief onderge bracht in het Rode Kruis Ziekenhuis te Den Haag. Voor noodgevallen is dit centrale archief voor hulpverleners dag en nacht het hele jaar door bereik baar per telefoon. Het nummer, dat toegang geeft tot het archief (en ook het telefoonnummer) is op het Medic Alert Embleem vermeld. Het embleem kost 30,- voor een één malige levenslange inschrijving. Voor dat luttele bedrag krijgt u tevens een volledig ingevulde informatiekaart van de Koninklijke Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst. Bel 01869-2043 of stuur een briefje aan de Stichting Medic Alert Nederland, Oudendijk 40, 3267 LS Goudswaard. Per kerende post-wordt u dan een in schrijvingsformulier toegezonden Een inwoonster van Hilversum liet de politie in het weekeinde weten dat haar auto door een onbekende automobilist was aangereden en beschadigd. De auto van de Hilversumse stond op het parkeerterrein bij Zonnegloren. De politie ontdekte tijdens de surveil lance zaterdag aan de Monnikenbos weg twee jongens uit Soest, die ver woede pogingen ondernamen om een stuk hei, dat zij eerder in brand hadden gestoken, voor de vlammen te redden. Dat lukte hun echter niet. De politie assisteerde daarop met behulp van de poederblusser van de politieauto. De gewaarschuwde brandweer verrichtte het nablussingswerk. Het heidebrand je was door de wind nogal aangewakkerd, zodat het vuur zich in de richting van ziekenhuis Zonnegloren verplaatste. De beide jongens, de 14-jarige M. van K. en de 13-jarige B.H., beiden uit Soest, werden na een flinke reprimande aan hun ouders overgedra gen. Foto: Goos van der Wilt Sinds zaterdag j.1. is Soest een nieuwe trimsalon rijker, waar honden van al lerlei soort - dat wil zeggen die ervoor in aanmerking komen - een complete 'schoonheidsbehandeling' kunnen ondergaan. De trimsalon is het eigen dom van Carla Osseweijer (22) en is gevestigd aan de Lange Brinkweg 15. De opening vond plaats met een gezel lige ontvangst van collega's, vrienden en familie van Carla. Carla is sinds augustus j.1. officieel in het bezit van de benodigde diploma's en dus 'officieel erkend'. Haar prak tijkervaring deed ze op bij een trimsa lon in Amersfoort en voor de theorie volgde ze een opleiding in het Honden- toiletteerbedrijf. Hondetrimster is wat ze altijd al wilde worden, en ze is met haar eigen trimsa lon dan ook de koning te rijk. De salon is overigens alleen op vrijdag, zaterdag en maandag van 9.00 tot 18.00 uur geopend, want Carla werkt de rest van de week part-time op een kantoor in Amersfoort. Er zijn nogal wat honderassen die voor een behandeling in de trimsalon in aan merking komen, verduidelijkt Carla desgevraagd. 'Terriers, bouviers en schnauzers bijvoorbeeld - dat zijn echte 'plukhonden' die toch twee keer per jaar een behandeling nodig heb ben. Daarnaast zijn poedels honden die regelmatig geknipt moeten worden en dan heb je natuurlijk nog cocker spa- niels. Dat noemen we evileer-honden, waarvan de vacht met regelmaat moet worden uitgedund.' In de trimsalon staat een fraaie trimta- fel op de viervoetige cliëntèle te wach ten. Carla beschikt uiteraard over al het benodigde gereedschap, zoals scha ren en een tondeuze. Plukken moet overigens 'gewoon' met de handen ge beuren, vertelt ze. Bij het trimmen wordt de bovenste (dode) vacht verwij derd, zodat het nieuwe haar kan groeien. Gebeurt dat niet, dan gaat de vacht de Honden hinderen en door de jeuk kunnen ze zich dan aardig kapot krabben. Wassen kan ook in de trimsalon, en dat zal voor de poedels met name een uit komst zijn. De ene hond verhaart weliswaar sterker dan de andere, maar sommige verharen het hele jaar door. De kosten van een trimbeurt variëren afhankelijk van het type hond. De basisprijs is 95 gulden. 'Aan een bou vier zit bijvoorbeeld een hoop werk. Daar ben ik wel zo'n uur of vier gemid deld mee bezig,' aldus Carla. Poedels hebben om de drie maanden wel een behandeling nodig, maar de meeste plukhonden moeten die zich zo'n keer of twee per jaar laten welge vallen. Hondebezitters kunnen bij Carla ook terecht om de vacht van hun hond te la- 9 Carla Osseweijer met 'Beer. ten ontklitten. De prijs daarvan hangt ook weer af van de mate waarin dat gebeuren moet. In extreme gevallen berekent Carle een uurtarief. Er varing daarmee kan ze trouwens genoeg opdoen met haar eigen bobtail (Engelse schapendoes) 'Beer,' die ze drie keer per week ontklit. 'Beer' was ook zo bereidwillig om in de nieuwe trimsalon te poseren met zijn bazin. De trimsalon van Carla Osseweijer is gevestigd aan de Lange Brinkweg 15. Telefonische informatie: tel. 15813. Het is volgende week twee jaar geleden dat Adri Visser en Diny Wessels het startsein gaven voor de Knipboetiek, het stoffen- en foruniturenwinkeltje aan de Steenhoffstraat 18, dat in die beide jaren inmiddels een heel eigen plaats heeft ingenomen in het Soester winkelgebeuren Om dat - mét de klanten - een beetje te vieren houdt de Knipboetiek op don derdag 20, vrijdag 21 en zaterdag 22 maart een leuke paasei-aktie. De be zoekers kunnen dan naar een paasei-- grabbelen waarin een verrassing ver borgen zit: een briefje met een kor tingsaanbieding die kan variëren van tien tot dertig procent. Altijd de moeite waard dus! De Knipboetiek is sinds de opening twee jaar geleden flink uitgebreid. Ui teraard is het assortiment aan fourni- teuren daarbij helemaal op peil geble ven - 'meer vind je nergens in Soest,' aldus Diny Wessels - maar ook de stof fen nemen tegenwoordig een zeer be langrijke plaats in. In "het begin beperkte zich het aanbod voornamelijk tot de bekende Lina Brown-stoffen, waarvan de Knipboe tiek de alleenverkoop voor Soest heeft, maar dat aanbod is in de loop der tijd fors uitgebreid. Bij de knipboetiek kan men tegenwoordig dan ook volop te recht voor allerlei modieuze dames- en kinderstoffen bezighouden,' klinkt het beetje het imago dat we ons alleen met kinderstoffen bezighuden,' klinkt het 'maar dat is wel achterhaald.' De nieuwe zomercollectie is intussen binnen en trekt al heel wat belangstel ling. De Knipboetiek heeft ook een ijzersterke reputatie als het gaat om persoonlijke service en advies. 'Er zijn veel coupeuses in Soest die hier hun spulletjes komen kopen, maar ook de FotoGoos van der Wilt beginnende naaister helpen wij een eind op weg, al is het natuurlijk niet de bedoeling dat wij de stoffen voor de mensen knippen en ze op die manier al les uit handen nemen. Behalve voor stoffen kan men bij de Knipboetiek uiteraard ook prima te recht voor knopen (vooral een enorme sortering kinderknopendrukknopen, ritsen, kantjes en bandjes, bijv. ook haarlinten in diverse kleuren en mo tieven, maar ook voor naaigaren en wat al niet meer. Beginnende en gevor derde naaisters zullen hun weg naar de Knipboetiek aan de Steenhoffstraat zeker in de komende drie dagen dan ook wel weten te vinden. De Knipboe tiek is elke dag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur geopend. Op za terdag van 9.00 uur tot 16.00 uur. "De Wegwijzer", de r.k. basisschool aan de Willaertstraat, viert deze week het tienjarig bestaan en dat wordt groots aangepakt. Met een feestweek die maandag begon en vrijdag eindigt wordt het tweede lustrum van de school luister bijgezet. De feestelijkheden begonnen maandag met een ballonnenwedstrijd en een re ceptie voor belangstellenden, onder wie oud-leraren en oud-leerlingen, waar o.m. het cadeau van de ouder raad aan de school werd overhandigd. In een afzonderlijke ruimte konden de bezoekers genieten van dia's, films en foto's van de afgelopen tien jaar. Het feestweekprogramma omvat aller- leid activiteiten, zoals een stuif-es-in- playback-show; disco, een speldag op de kinderboerderij, optreden van een goochelaar en een clown, een sprookjes project en poppenkast, een speurtocht door Overhees, een pannekoekenfes- tijn, kinderkermis, straattekenwed strijd en diverse andere attracties. Het normale schoolprogramma is van zelfsprekend de hele week naar de ach tergrond verdwenen. Wie nog beschikt over materiaal - foto's, kranteknipsels, etc. - van de Wegwijzer, wordt verzocht die af te staan voor de tijdelijke expositie in de school. 0 Het geschenk van de ouders aan de Wegwijzer, een complete geluidsinstal latie, werd maandagavond aange boden. Foto: Goos van der Wilt

Soester Courant | 1986 | | pagina 15