^o,Soest lanceert Ambitieus jeugdplan Historische Vereniging Soest zoekt nieuwe leden PAGINA 18 fiENSDAG 19 MAART 1986 SPORT SOESTER COURANT PAGINA 19 Kinderboerderij maakt schoolplan voor natuur- en milieulessen Duinkikkers actief in Doorn ZWEMMEN Jongens-junioren Red Stars dicht bij kampioenschap BASKETBAL ATLETIEK HANDBAL BDC mindere in streekderby tegen Attila 19-21 Een miljoen, inzet bij scrabble-Soest ATLETIEK NK Veldlopen in Soest ATLETIEK Druk voorjaars programma Tempo-Lundbeck Sof weekend voor SoVoCo VOLLEYBAL SoVoCo nieuws Landelijke Shotteams blijven opnieuw ongeslagen TAFELTENNIS ijjre speler ontwikkelen tot zijn beste prestatie e kunnen we de s raining net zo veel leren als in twéé jrstraatvoetbal?' Dat is samenvat- centrale vraag die de jeugd- ling van de voetbalvereniging lo.Soest zich heeft gesteld bij het op- lellen van het jeugdplan, dat vorige »tek werd gepresenteerd. 'niet jeugdplan voorziet in een syste- utlsche aanpak van de training van voetballers, omdat men heeft kt dat er in de voetballerij nog te- eel wordt afgegaan op intuïtie en er- aring. Een technische vaardigheid- port als voetbal verdient echter een lanmatige aanpak, een gericht aan- ?ren, dat meer resultaat zal ople- eren. filet jeugdvoetbal maakt immers min- r.iere tijden door, nu er sprake is van Ken kwantitatieve teruggang en ook de raag kan worden gesteld of die niet lepaard gaat met een kwalitatieve Vermindering. 'Is er minder talent, of /orden de voetballers slechter opge- |id?' let jeugdplan van s.o.Soest - waarvan Jverigens alleen het eerste deel vorige I veek is gepresenteerd - gaat in op de iwrzaken van de teruggang en op de ^mogelijkheden die er zijn om daar iets te doen, met name voor wat betreft Je rol van trainers en bestuur. Verder :evat dit deel een groot aantal tech nisch/tactische doelstellingen. samensteller van het plan, Anton rnerkt in de inleiding op dat het [plan hopelijk in voldoende mate aan spreekt en uitnodigend werkt voor het ïiele s.o.Soest-kader om samen te wer- j ten voor een optimaal resultaat. p.Eén van de belangrijkste problemen [Voor het jeugdvoetbal is het verdwij nen van het straat voetbal, dat altijd 'rfbeeft borg gestaan voor een flink stuk jbewegingservaring. Het clubvoetbal poet in die leemte voorzien. Door de f wat eenzijdige nadruk op de prestatie, Itaktiek en resultaat worden ^creativiteit, spelplezier e.d. nogal eens verwaarloosd. De bemoeienissen van ibege (leiders blijken nogal eens 'vierder belemmerend dan bevorderend J£;te werken voor de ontwikkeling van jeugdige spelers. 'Willen winnen moet, moeten winnen niet,' zo klint het. Voorwaarden Voorwaarden om talent te ontwikkelen Wlwat niet te realiseren is met enkele uren training per week) zijn o.a. 'her- halende spelsituaties, nodig voor het onontbeerlijke bewegings-geheugen' en het zelf ontdekken door de spelertjes wat zij wel en niet kunnen. Twee keer per week trainen is noodzakelijk, ook Foto: Goos van der Wilt t Anton Vugts, samensteller van hei jeugdplan, overhandigt het eerste exemplaar aan s. o. Soest-jeugdvoorzit- ter Ad Aarts (l.). voor de niet-selectie. Er zijn intussen faciliteiten zoals zaal voetbaltraining en jeugdkampen, maar dat zou kunnen worden uitge breid met een (trap)veldje waar de spelertjes 'altijd) terecht kunnen, een oefendoel, oefenschot of oefenmuur en een 'voetvolleybalnet'. Doelstellingen Hoofddoelstelling van het jeugdplan is 'De ontwikkeling van iedere speler tot zijn of haar beste prestatie'. Daarbij spelen de jeugdtrainer en het jeugd plan een voorname rol. Subdoelstel lingen zijn: de planning van leermo menten, het aanbieden van stof op het juiste moment, optimalisering van de training, methodiek-keuze, toetsing, interne bewustwording, afstemming en de keuze van de trainers. Deze doel stellingen worden in het jeugdplan min of meer gedetailleerd uitgewerkt. Andere doelstellingen van het plan hebben betrekking op gezondheidsas pecten, 'agogische' doelen (zelfver trouwen, samenwerking, leiding geven en aanvaarden), ontwikkeling (bewe gingservaring, motoriek) en vrije tijd (spelplezier, gezelligheid, kontakt, etc.), die geenszins minder belangrijk zijn dan de vraag hoe een speler kan worden geleerd zo snel en zo goed mo gelijk te voetballen. Het zijn echter veel meer impliciete doelstellingen, die doorgaans terug te vinden zijn in moeilijk te benoemen zaken als 'aan pak,' 'sfeer,' 'manier van omgaan met elkaar,' etc. Het jeugdplan bevat een aantal inter views met toptrainers over het jeugd voetbal, als Wiel Corver, Rinus Michels, Johan Cruyff, Wim Janssen. Spelen, leren en presteren zijn essen tiële componenten van de jeugdoplei ding, aldus het plan. Afhankelijk van de ontwikkeling van de spelers dienen deze componenten meer of minder te worden geaccentueerd. 'De kwaliteit van onze jeugdopleiding c.q. onze jeugdspelers, is in hoge mate afhanke lijk van hoe wij dat waar kunnen maken,' zo klinkt het. Het praktijkplan (deel 2) moet daarop antwoord geven. Het plan wordt besloten met algemene richtlijnen in een meerjarenplanning, waarin de technische, tactische en con ditionele aspecten voor elke leeftijds groep gedetailleerd aan de orde ko men. De Historische Vereniging Soest heeft plaats voor een flink aantal nieuwe leden. Dat is één van de belangrijkste punten die vorige week dinsdag aan de orde kwamen tijdens de jaarvergade ring in "Credo", waar ruim 40 leden aanwezig waren. Ook is binnen de vereniging de wens uitgesproken dat men zich met nog meer inzet dan tot dus -er zal gaan bezighouden met de zorg voor het behoud van de enkele monumenten die Soest nog bezit. Daarnaast is aangedrongen op ruime re subsidiëring, die de vereniging in staat moet stellen het onderzoek van de 'Soester geschiedenis en het bekend maken daarvan verder ter hand te nemen, vooral ook voor het aanschaf fen van historisch waardevol mate riaal. Vanuit de ledenvergadering vverd onderstreept dat de Historische hereniging haar werkzaamheden alle maal in het belang van de Soester gemeenschap verricht. De jaarvergadering zelf had een vlot verloop. De gebruikelijke jaarstukken verden goedgekeurd en de heren P.J. van den Breemer, A.J. van den Dijssel en W.C.J.M. Peters werden herkozen als bestuursleden, met dien verstande dat de heer Van den Breemer zich in het vervolg alleen nog zal wijden aan de redaktie van het tijdschrift van de vereniging: "Van Zoys tot Soest". De gecombineerde functie van secreta ris en penningmeester, die de heer Van den Breemer tot dusver bekleedde, is verdeeld over de nieuwe bestuursle den: mevrouw E.Stolwijk, die het se cretariaat heeft overgenomen, en de heer J.Th. v.d. Putten, die de functie van penningmeester voortaan zal ver vullen. Het bestuur bestaat nu uit 7 personen. Na de pauze konden de leden genieten van een zeer boeiende en interessante lezing van dr. J.G.C.A. Briels, verbon den aan de Rijksuniversiteit te Utrecht als docent Kunst- en Cultuurgeschiede nis. De lezing had als onderwerp "De invloed van Zuidnederlandse immi granten in de noordelijke Nederland." De heer Briels schetste voor een aandachtig gehoor de betekenis van de overeenkomst van zoveel inwoners van de zuidelijke Nederlanders voor de "Gouden Eeuw". De massale uittocht uit de zuidelijke naar de noordelijke Nederlanden vond plaats tussen 1572 en 1630. Voor hun hervormd geloof was in eigen land geen plaats meer, maar ook sociaal- economische omstandigheden hebben daarbij een grote rol gespeeld. De heer Briels maakte duidelijk welke grote veranderingen zich in de latere Repu bliek der Verenigde Provincies voorde den als gevolg van deze immigratie. De Historische Vereniging Soest kijkt terug op een uitstekend geslaagde jaarvergadering. Di een brief aan het College van B.& W. net een afschrift aan de raadsleden, lanceert de Kinderboerderij "De Vrije Teugel" een plan voor natuur- en mi- heuiessen voor de basisscholen in Soest. A1 geruime tijd wordt de Kinderboer derij bezocht door scholen, die regel- Hatig kennis opdoen over de dieren en Juinen rondom het Jeugdcentrum. Het enthousiasme daarvoor is zo groot dat de vrijwillige medewerkers nu besloten hebben hieraan een definitie ve structuur te geven. Het belang van dergelijke lessen ligt •"erin dat de onderwezen stof nu ook gezien en soms zelfs proefondervinde- Djk "bewezen" kan worden. Hierdoor gorden verbanden begrijpelijk. Met het ontwikkelen van een zeker milieu bewustzijn kan men bij kinderen eigen lijk niet te vroeg beginnen", aldus de schrijvers van de brief Jan Fetter, voorzitter, en Winifred van Soest, secretaris. Men is van plan via informatie vooraf aan de leerkrachten en via bestaand lesmateriaal uit andere plaatsen een doorlopend lesprogramma te con strueren op verschillende niveaus. Voorwaarde is wel dat een betaalde kracht (met HBO-opleiding) voor 20 uur in dienst wordt genomen en dat er geld beschikbaar komt voor een be drag van 12.000 gulden. Men denkt aan een proefperiode van twee jaar en men wil in 1987 starten met het project. Zaterdag 15 maart j.1. werd in het Woest- duinbad te Doorn wederom een wed strijd gezwommen uit de recreatieve vijfkamp serie. Deelnemende vereni gingen waren Larsheim (Leersum), de Blauwe Schuur (Amerongen), de Duinkikkers (Soest VZC (Veenendaal) en Woestduinen (Doorn). Na een paar series bleek dat de Duin kikkers het in deze wedstrijd erg moeilijk zouden krijgen. De prestaties vielen wat tegen. Doch na de pauze kwamen de Duinkikkers ijzersterk te rug, doch konden de eerste plaats net niet veroveren zoals de beide vorige wedstrijden. Het klapstuk van de wedstrijd was de 8x25 mtr. rugslag estafette. Dankzij de grote inzet van de estafetteploeg en hun enthousiaste supporters behaalde zij in deze serie de eerste plaats. Einduitslag: 1. VZC 180 punten 2. Duinkikkers 189 punten 3. Woestduin 212 punten 4. Blauwe Schuur 215 punten 5. Larsheim 316 punten Individuele uitslagen: 25 meter vrije slag: j.o. 8 jaar: Aaron Oosterhof 26.7, Wou ter Verkerk 31.6. m.o. 8 jaar: Marije van Drie 30.6, Patricia Vonk 30.5. j.o. 10 jaar: Ingmar Hugen 20.4, Ro nald Ophoven 19.2. m.o. 10 jaar: Tamara Tervooren 20.7, Gerdi Groothuis 26.7. 50 meter vrije slag j.o. 12 jaar: Harmen Pelleboer 42.1, Gregory Bouwerhuit 38.4. m.o. 12 jaar: Annemarieke Kingma 42.3, Daniëlle Brandenburg 50.0. 100 meter schoolslag j.o. 14 jaar: Bas van Dorrestein 1.38.4, Jeroen Hartman 1.42.3. m.o. 14 jaar: Martine Hilhorst 2.08.0, Inge Hilhorst 1.58.0. j.b. 14 jaar: Arjen Sneep 1.36.4, Idzo Toorman 1.35.9. m.b. 14 jaar: Anouska van Drie 1.38.4, Nicoline de Zoete 1.38.9. 25 meter schoolslag j.o. 8 jaar: Aaron Oosterhof 31.4, Wou ter Verkerk 39.6. m.o. 8 jaar: Patricia Vonk 31.5, Marije van Drie 29.7. j.o. 10 jaar: Ingmar Hugen 27.2, Ro nald van Ophoven 24.7. m.o. 10 jaar: Tamara Tervooren 26.! Gerdi Groothuis 25.7. 50 meter schoolslag j.o. 12 jaar: Harmen Pelleboer 53.7, Gregory Bouwerhuit 48.0. m.o. 12 jaar: Annemarieke Kingma 55.2, Daniëlle Brandenburg 52.7. 100 meter wisselslag j.o. 14 jaar: Bas van Dorresteijn 1.30.6. Jeroen Hartman 1.40.5. m.o. 14 jaar: Martine Hilhorst 1.54.4, Inge Hilhorst 1.50.0. 100 mter rugslag j.b. 14 jaar: Arjen Sneep 1.23.8, Idzo Toorman 1.30.2. m.b. 14 jaar: Anouska van Drie 1.32.4, Nicoline de Zoete 1.39.6. Estafette 8 x 25 meter rugslag 3.04.4 Ronald van Ophoven, Ingmar Hugen, Tamara Tervooren, Gerdi Groothuis, Harmen Pelleboer, Gregory Bouwer huit, Annemarieke Kingma, Daniëlle Brandenburg. Afgelopen zaterdag werd in sporthal Beukendal de topper afgewerkt tussen Sparta Nijkerk en Red Stars bij de jongens-junioren in de landelijke twee de klasse. De inzet was het kampioen schap. Het was een zeer belangrijke wedstrijd, want bij winst van Sparta zou het verschil tussen beide teams nog maar twee punten bedragen; bij Red Stars-winst werd het zes punten, waar door de Soester jongens met nog drie wedstrijden te spelen bijna kampioen zijn. Dat zenuwen een rol speelden bij deze topper was duidelijk te merken aan de speelwijze van beide teams. Er werd in de eerste minuten erg slordig gespeeld. Naarmate de wedstrijd echter vorder de kreeg het spel een beter verloop. Er werd vanaf de tiende minuut erg goed basketbal gespeeld tussen bei de teams die niet voor elkaar onder deden. Red Stars speelde in de eerste helft iets zekerder en sloot zo deze helft af met een voordelige marge van twaalf punten51-39. De tweede helft knokte Sparta zich terug, want Red Stars kon niet de definitieve klap uitdelen. Red Stars bleef steeds tien punten voor, maar in de achttiende minuut werd een laatste offensief van Sparta bijna fataal voor de Soester jongens. De spanning zat er op dat moment goed in. Red Stars bleef echter de zenuwen de baas en sloot de wedstrijd af met 87-80. Met zes punten voor en nog vier wedstrijden te spelen kan het Soester team het kampioen schap haast niet meer ontgaan. Slordig verlies van heren 1 De Soester heren moesten zaterdag avond in Beukendal aantreden tegen Jaap van den Berg en Henk Schaak naar nationale top vierkamp Met een 3e en een 4e plaats hebben twee triatleten van atletiekvereniging Pijnenburg zich bij de nationale top geschaard. Het betekende tevens de eerste krachtmeting voor het komende triathlonseizoen. Aan deze wedstrijden die op zaterdag en zondag plaatsvon den, was tevens het officieus Neder lands Kampioenschap verbonden. De onderdelen waarop de krachtme ting plaats had waren 85 km. wielren nen door het Westland op zaterdagmor gen. Daarna werd in de namiddag 40 km. schaatsen afgewerkt. Zondagmor gen vroeg werden de deelnemers te water gelaten in een overdekt zwem bad te Rijswijk voor de test over 3 km. Tenslotte was er zondagmiddag het hardlopen aan de beurt op een strand en duinenparkoers in de nabijheid van Kijkduin. Voor dit evenement, dat de naam Uithoudingsvermogen Vier kamp draagt, hadden zich honderden deelnemers aangemeld. De triathlononderdelen beheersten de twee Pijnenburgers het beste. Het schaatsen was een onderdeel, dat wel redelijk ging, maar waarop toch be langrijke minuutjes verloren gingen. Het fietsen ging de heren goed af. Jaap noteerde met 2 uur 24 min. 40 sec. een 4e plaats. Henk Schaak werd 5e met 2 uur 25 min. 45 sec. Schaatsen vond op de bekende ijspiste van de Uithof plaats. Henk ging hier goed mee en kon zich met 1 uur 16 min. en 58 sec. bij de eerste 30 plaatsen. Jaap van den Berg kwam na 1 uur 25 min. en 2 sec. van het ijs en moest bijna honderd man voor zich dulden. Zwemmen ging ook voorspoedig. Met tijden van 47 min. 19 sec. voor Jaap van den Berg en 48 min.en 10 sec. voor Henk voegden zij zich gemakkelijk bij de eerste 10. Tenslotte werd de kracht proef gekompleteerd met een 25 km. hardlopen, waarvan de eerste helft over het strand ging en na het keerpunt door de duinen terug. Hier bleek dat de heren hun kruit nog niet verschoten hadden. Jaap werd hier afgetekend eerste, waarbij hij met 1 uur 28 min. en 18 sec. tevens een nieuw parkoersre- kord neerzette. Henk zat ook goed voorin met een 6e plaats in 1 uur 36 min. en 23 sec. De eerste drie plaatsen in het eindklas sement waren voor de ploeg van Van Herwerden- New Balance, waarvan Jaap deel uitmaakt. Don Pedro-atleet Henk Schaak voorkwam met zijn 4e plaats in de eindrangschikking een nog grotere hegemonie. Met hun prestaties geven zij aan, er ook het komende seizoen weer bij te horen in het steeds omvangrijker wordende triathlonge- beuren. Het totaal van Jaap's aktivitei- ten bedroeg 6 uur 5 min. en 19 sec. Voor Henk Schaak was dit 6 uur 7 min. en 16 sec. ASV uit Vianen. Een team dat evenals Red Stars dit seizoen nogal wisselval lig speelde en de inzet was dan ook alleen maar de eer van het duel want beide teams staan veilig in de rayon tweede klasse. Het heeft er in de eerste helft naar uitgezien dat dit pleit be slecht werd in Soester voordeel want de rust ging in met een 48-38 stand. Een marge van tien punten, die tot in tiende minuut van de tweede helft werd gehandhaafd, waarna echter een zeer zwakke fase werd ingeluid. Hierdoor kwam ASV terug en drie minuten voor tijd langszij 69-69. Hierdoor was bij Red Stars de spirit eruit en verloren de Soester heren volkomen onnodig met 73-78. Heren 3 haalt fors uit Het derde herenteam moest zondag avond naar Odijk om daar in de sfeerloze sporthal De Lindenhof aan te treden tegen Quidam 2. In Soest werd er in de eerste kompetitiehelft al een voudig gewonnen en ook nu weer waren de jongens van aanvoerder Wil- co Beijer heer en meester. Peter Broek kon het zich zelfs veroorloven om via een 'Scapino'-achtige dunck te scoren, waarbij de scheidsrechters alleen maar toekeken en dermate verbouwe reerd waren dat zij niet floten voor lopen. Dat dit doelpunt ook tevens het honderster punt was, was natuurlijk mooi meegenomen. Red Stars bleef in dit duel domineren en met de feilloos schietenden Erik Hoonhorst, goed voor vijf driepunters en de goed geconcentreerde Ernst Smink werd een monsterscore bereikt van 134-15. Hierdoor blijft heren 3 nog steeds fier bovenaan de ranglijst, maar de weg is nog lang, er moeten nog zes wedstrijden worden gespeeld. Ook winst voor jongens-junioren B Afgelopen zaterdag speelden de jon gens-junioren B tegen de junioren A van Irene uit De Bilt. De wedstrijd verliep niet zoals was verwacht. De Reds Stars-jongens speelden meer te gen zichzelf dan tegen de zwakke tegenstander.De ruststand was 33-20 in het Soester voordeel. In de tweede helft verliep misschien de aanval wat beter, maar de verdediging was verre van waterdicht. Toch konden de junio ren hun voorsprong makkelijk behou den door af en toe aardige individuele akties. De eindstand werd 69-47, waar mee de junioren B de derde plaats behouden. BDC is er in de laatste thuiswedstrijd niet in geslaagd de punten in Soest te houden. Het verloor na een enerveren de wedstrijd uiteindelijk met 19-21 van Attila uit Utrecht. De start van BDC was goed. Via goals van Jos Diemei en Cleem Diemers wist het een 2-0 voor sprong te nemen. Dat er voor Attila ook nog wat op het spel stond bleek wel Zij namen via 3 scores een voorsprong om die gedurende de le helft niet meer af te staan. Ruststand 6-10 in het voor deel van Attila. De tweede helft tapte BDC uit een geheel ander vaatje en wist de voorsprong geheel te nivelleren tot een 15-15 tussenstand via onder an der goals van Cleem Diemers 5 xArjan Roest 2x, Jan Bunt en Jos Diemei. De slotfase van de wedstrijd beloofde zeer spannend te worden daar BDC winstkansen rook, mede gesteund door zeer goed keeperswerk van Edwin Zoe telief. Hij stopte 3 strafworpen. Het mocht BDC echter niet baten, want de geroutineerdheid van Attila gaf uitein delijk de doorslag. Attila won dan ook met 19-21. Volgende week gaat BDC naar Raamsdonksveer om daar in dé laatste wedstrijd uit te komen tegen het inmiddels gedegradeerde Moun- tain Stars. Zondag 16 maart: Uitslagen BDC Dames junBDC 2-Laren 2 14-15 Dames sen. Volewijkers 2-BDC 6-5 Dames sen. BDC 3-LHV 6-7 Heren sen. BDC 1-Attila 19-21 Heren sen. UHV Sport-BDC 2 19-21 Jongens adsp. Break-Out-BDC 2 5-19 Programma zaterdag 22 en zondag 23 maart: 19.10 uur Dames sen. Olympia-BDC 3 Hilversum 15.00 uur Heren sen. Mountain Stars BDC 1 Raamsdonkveer Dames sen. 15.00 uur BDC-UDSV GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 De steeds terugkerende 'prijs van de week' had donderdag j.1. een inzet van één miljoen. Ter voorkoming van mis verstand, 'uitbetaling' vond plaats in letters. De hoofdprijs was dit keer een puzzelwoordenboek waarin een mil joen woorden zijn opgeslagen. Milly Toussaint benaderde de opdracht, het scoren van 200 punten, 't dichtst en werd een terecht winnares. In de competitie om de Soester-Scrab ble-Cup blijven Trudy Danvers, Joop v. Zijtveld en Tineke v. Egmond met re gelmatige scores plaatsjes op de rang lijst winnen. Bij de koplopers stelde Anneke Tak met 'slechts' 445 punten in haar partij tegen Jan Leijendekker (533) ietwat teleur, en blijft Renske Druijff met een gemiddelde van 479 punten uit acht gespeelde wedstrijden uitstekend in de race. Uitslagen van de gespeelde competitie wedstrijden J. Leijendekker - A. Tak 533-445 M. Leijendekker - B. v. Ommeren 348-318 T. Danvers - W. Witkamp 448-463 J. v.d. Ley - D. Boele 404-288 J. v. Zijtveld - T. v. Egdom 503-427 M. Toussaint - A. Luttik 320-277 R. Druijff - M. Boon 496-323 W. Klute - T. v.d. Berg 294- Donderdagavond start te 19.45 uur van de lle competitie-ronde, gevolgd door de wedstrijd om 'de prijs van de week, deze aflevering beschikbaar gesteld door de Brilcentrum-opticien, die het scrabbelaars altijd scherper laat zien. Inleggeld 2,50. Belangstellende scrabbelaars hartelijk welkom bij café -restaurant Van den Brink aan de Soes- terbergsestraat. AV.Pijnenburg organiseerde voor het eerst in haar bestaan de Nederlandse Veldloopkampioenschappen voor Vetera nen. Zo'n 125 veteranen, (vrouwen bo ven de 35 en mannen boven de 40) streden in Soest om de nationale titels. De atleten waren in klassen ingedeeld van 5 jaar. Zo was de oudste dame die meeliep 45 jaar, de oudste heer 67! Zeer sterke lopers en loopsters waren naar Soest afgereisd. Zo won de al ge ruime tijd in Nederland wonende En gelsman Keith Deathrigde in de klasse 40 t/m. 44. In de klasse 55-59 werd de zeer beken de Piet van Alphen de winnaar. Bij de dames werd ook een marathonloopster winnares: Eefje van Wissen, die ook al een tijd van onder de 2 uur 45 op de marathon heeft staan. Mart van Hal werd in de klasse 35-39 keurig zesde. Opvallend was verder, dat bij de andere veteranen Jan Menne het startschot loste, terwijl de wat jongere Frans Kingma dit bij de jonge re veteranen deed. Coopertest Zaterdag 22 maart: Coopertest op de atletiekbaan van A.V. Pijnenburg. Kosten: Leden AV.Pijnenburg: gratis. Niet-leden 1,50. Een uitermate goede mogelijkheid om Uw conditie te testen tijdens een 12 minutenloop, waar de gelopen afstand wordt genoteerd. Het is geen wedstrijd, slechts een test voor Uzelf. Al enige jaren een traditie is de opening van de competitie Midden Ne derland-wedstrijden op Eerste Paas dag in Soest. Op het bekende Tempo Lundbeck-parcours komen alle catego rieën aan het vertrek. Start is om 9.00 uur met de grote serie liefhebbers. Om ca. 11.00 uur starten de amateurs in totaal worden er 350 deelnemers ver wacht. Op 5 en 6 april wordt het Tempo Lund- beck-clubkampioenschap verreden. Dit bestaat uit 2 onderdelen n.1. een indiv. tijdrit op zaterdag (parcours achter Kela te Soesterbergop zondag 6 april de rit in lijn op het Tempo-par- cours. Alle renners starten dan om 13.00 uur. Op 13 april nemen veel Tempo-leden deel aan de bekende R.I.H.-tijdrit, die wordt verreden in de polder bij Al- mere. Tempo Lundbeck gaat natuurlijk ook weer naar België met een grote ploeg amateurs. 19/20 april: de "Tweedaagse van de Gaverstreek": 26/29 april: de "Vier daagse van West Vlaanderen." De jaarlijkse ronde van Soest wordt dit jaar gehouden op twee dagen: 7 en 8 juni, ook weer op het zware Tempo- parcours. Op verzoek van Sponsor 'Lundbeck' nieuw in Soest op 29 juni: een wieler sportdag voor de Medische Wieier- kring Nederland. Voor dit sportgebeu ren worden ca. 200 artsen en hun aan hang in Soest verwacht. Het parcours voor deze wedstrijden is gelegen rond de Bosstraat. De geplande klassieker voor Vetera nen kan jammer genoeg geen door gang vinden. De rijkspolitie in Midden- Nederland verleende hiervoor geen vergunning. Verlies voor alle SoVoCo topteams De volleyballers van SoVoCo zullen met weinig plezier terug denken aan het afgelopen weekend. Niet één van de selecties wist de wedstrijd winnend af te sluiten. Ja, toch één, het team van de week Meisjes SoVoCo A. Dat be haalde als enige de volle winst uit de wedstrijd tegen SSS 3 uit Barneveld. De damesselectie met lege handen Het eerste damesteam heeft een span nende maar zwakke wedstrijd tegen het Achterhoekse Sparta met 2-3 verlo ren. SoVoCo begon nogal gehandicapt aan deze wedstrijd. Spelverdeelster Anneke Voorend was niet beschikbaar. Jenneke van der Wal en Irene Koele- wijn lagen vrijdagavond nog ziek te bed. Coach Werner Paans moest een beroep doen op een aantal jeugd- speelsters om het team te comple teren. Ondanks het feit dat Jenneke van der Wal niet geheel fit was begon zij in de basis als spelverdeelster. Een taak die haar in het begin niet al te best afging, mede veroorzaakt door een matige veldverdediging. Passes dwar relden op niet voorspelbare plaatsen neer. 10-15 en 10-15, een 2-0 achterstand voor de dames van SoVoCo. Het team profiteerde van een moment van ver slapping bij Sparta en wist de twee vol gende sets winnend af te sluiten. 15-12 en 15-6. Even leek het er op dat SoVoCo alsnog de winst in Soest zou kunnen houden. Een beslissend lijkende voor sprong van 13-8 werd echter uit handen gegeven en Sparta won met 13-15 de be slissende set. Ook verlies voor SoVoCo 2 Het tweede damesteam reisde naar Utrecht voor de wedstrijd tegen de middenmoter SOS/DPC. De lange ries kan het dus niet geweest zijn. Op alle punten, waarop wekelijks onder leiding van coach Theo Remmerswaal getraind wordt, ging het mis. SOS/DPC maakte dankbaar gebruik van dit buitenkansje en stuurde de Soester dames met lege handen naar huis: 15-10, 15-10, 15-12. En op die over winning viel niets af te dingen. Dan zal er zaterdag tegen het Culem- borgse Shot uit een ander vaatje getapt moeten worden. Damesdistrictklasse De SoVoCo-teams 3 en 4 beiden uitko men in de districtsklasse hebben even min hun wedstrijd winnend kunnen af sluiten. SoVoCo 3 kreeg in De Bunt het eerste team van het Hilversumse Ge- mini op bezoek. Een overrompelende start zorgde na een half uur spelen voor winst met 15-13. Daar ging ie dereen eens goed voor zitten. Maar Ge- mini pakte de zaken vanaf dat moment wat energieker aan en trok binnen 12 minuten de stand weer gelijk. Er ont spon zich een levendige strijd zo nu en dan fraaie staaltjes volleybal. Maar, SoVoCo redde het niet. Ook de derde set ging verloren. In de vierde set weer een gelijk opgaande strijd, 13-13, dan stokt de aanval en met twee missers van de Soester aanval pakt Gemini de drie punten. Het vierde team trad aan tegen het zeer laag geklasseerde maar in eigen omgeving zo moeilijk te be spelen SVH in Hoogland. Zonder echt in de wedstrijd geweest te zijn werd daar binnen vijf kwartier met"3-1 verloren. Een excuus voor het verlies maag zijn het ontbreken van een aantal basis speelsters. Al met al een droevig weekend voor SoVoCo, een SOV-week- end. SoVoCo heren solidair Tegen lijstaanvoerder VCM zou het gaan. Daar zou de smadelijke neder laag van vorige week worden wegge poetst. Nou dat is dus duidelijk niet ge lukt. VCM had in het geheel geen ont zag voor het team van plaatsgenoot Fred Kuiper en stuurde de SoVoCo-he- ren met een klinkklare 3-1 nederlaag weer op weg naar Soest. Geen moment kon SoVoCo haar toch hoge klassering waar maken. En solidair met de dames als ze waren werden er geen punten toegevoegd aan hun saldo. Het tweede herenteam deelde in de misere. Ook zij keerden naar Soest terug met lege han- den. Even had het er ae schijn van dat de eerste set van SDS gewonnen zou kun nen worden, maar verder dan 8-8 liet SDS het niet komen15-8. In de tweede set werkte de tik nog behoorlijk na, in minder dan geen tijd was het 11-1, het werd tenslotte 15-5. SDS deed het iets rustiger aan in de derde set en daarvan profiteerde SoVoCo gretig. Een 12-8 voorsprong was het gevolg. En daar bleef het bij. SDS maakte het karwei af met 15-12 en won met 3-0. Winst voor meisjes SoVoCo Al Voor een lichtpuntje zorgde het meis jesteam van SoVoCo in 'de-wedstrijd- van-de-week'. Ondanks het feit dat een licht geblesseerde Olga Everts niet kon spelen werd het een regelmatige 3-0 overwinning. Met goede aanvallen van Ellen Mulder en Yanke Reiding door het midden, op de vleugels gesteund door Marianne Goebertus en Carolien Bloemendal werden de meisjes uit Barneveld volledig overspeeld. Een serie prima opslagen van Ellen Ver- hoeff in de tweede set maakte aan alle illusies definitief een einde. Omdat de pass over het geheel genomen goed verzorgd was hadden de spelverdeel- sters Annemarie Goebertus, Mariette van den Brink en Francien van de Velde de mogelijkheid de aanvalsters goed aan te spelen, hetgeen ook regel matig gebeurde. Hoewel het een eenzij dige wedstrijd was, werd toch duidelijk dat hier een goed meisjesteam stond te volleyballen dat in de Districtstopklas se hoge ogen kan gooien. Laatste waarschuwing Volgende week woensdag houdt SoVoCo haar eerste ledenvergadering in De Vijverhof in O verhees. Natuur lijk zijn alle leden benieuwd hoe het eerste fusie-jaar is verlopen. Een mooie gelegenheid om dat eens uit de mond van de bestuurders te vernemen. Maar ook de inbreng van de leden wordt op prijs gesteld. De mogelijk heid bestaat om tot dinsdagavond onderwerpen aan te dragen ter discus sie op deze ledenvergadering. De ver gadering begint om 20.00 uur. Dit is een laatste waarschuwing, herstel: aan moediging. De wedstrijd van de week Wij kozen voor u uit de wedstrijd van de dames van SoVoCo 4 tegen Pugna uit Lelystad. Het vierde team heeft de laatste weken nogal te kampen met blessures en ziekte. Dat resulteerde o.a. in de nederlaag van afgelopen za terdag. Morgenavond tegen Pugna gaat het om een plaats bij de eerste vier in de districtsklasse. De winnaar krijgt aansluiting met de top-drie. Maar eenvoudig zal het niet worden. Aanvoerdster Dikkie Kuyvenhoven weet niet precies welk team er bin nen de gele lijnen zal aantreden. In ieder geval zullen van de partij zijn: Bianca Schnitzler, Annemieke de Jong, Jeanette Hogenhout en marijke van Schaffelaar. Waarschijnlijk zullen twee speelsters uit de jeugdselectie hun opwachting maken in deze wed strijd. De wedstrijd begint morgen avond in Sporthal Beukendal om 20.00 uur. Naar Zwitserland Het jeugdige derde damesteam van SoVoCo zal gedurende de paasdagen deelnemen aan een internationaal jeugdtoernooi in het Zwitserse Genève. Aan dit toernooi nemen teams uit Italië, Duitsland, Spanje, Tsjecho-Slo- wakije en Frankijk deel. Het is de eerste keer dat een jeugdteam uit Ne derland deelneemt. SoVoCo is de verte genwoordiger in het Zwitserse. Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consumentl Met drie overwinningen en twee gelij ke spelen was het weer een positief weekend voor de landelijke Shotteams. Zowel het le herenteam als het le jeugdteam moesten echter tot het ui terste gaan om niet te verliezen. Het le herenteam kon pas bij de laatste punt het gelijke spel binnenhalen, terwijl het le jeugdteam in Wageningen een 5-1 achterstand moest wegwerken. Heren Onkyo 2 - SHot 15-5 Het le herenteam werd in Haarlem geconfronteerd met onverwacht zware tegenstand van het laaggeklasseerde Onkyo. Bovendien bleek opnieuw dat de Soesters uit een klasse minder spelen dan thuis. Aanvankelijk leek Shot toch weer op een zege af te koersen, want men nam een 3-1 voor sprong. Daarna wonnen de Haarlem mers drie partijen op rij en waren de rollen omgedraaid. Bart Lef el wist vervolgens ondanks vijf matchpoints tegen de stand weer in evenwicht te brengen, 4-4. Via de 2e nederlaag van Dirk Schuiling kwam Onkyo weer voor, maar René Daselaar wist in de laatste partij op het allerlaatste nippertje te winnen (14-21, 22-20, 22-20), zodat er toch nog een gelijkspel uit de bus kwam. Shot 2 - DTS 1: 8-2 In een zeer tamme vertoning heeft Shot 2 evenals in de uitwedstrijd geen enke le moeite gehad met DTS uit Enschede. Alleen Bert van Velzen moest twee partijen uit handen geven, maar dat waren tevens de enige wapenfeiten van DTS. Gerhard Busch en Berend Jonker hadden geen medelijden met de En- schedeërs en bleven in enkelspelen en dubbelspel ongeslagen. Shot 4 - Quick 5: 5-5 Het seniorenteam heeft op knappe wijze een puntje weten te ontfutselen aan koploper Quick 5. Vooral Arjan SChuiling was goed op dreef met drie persoonlijke overwinningen en een aandeel in de zege van het dubbel. Ronald Huigen en Frans Mark Schut verloren enkele partijen met de nodige pech, anders was de verrassing nog groter geweest. Jeugd Shot [Wageningenjl - Shot [Soest]l:5-5 Het le jeugdteam heeft haar koppositie met succes verdedigd tegen naamge noot Shot Wageningen. Maar niet al leen het resultaat mag knap genoemd worden, ook over de wijze waarop de score tot stand kwam was coach Ro nald Busch zeer te spreken. Want ondanks een 5-1 achterstand bleef men knokken voor elk punt en dat leverde uiteindelijk toch nog een gelijk spel op. Aksel van Elteren en Hugo Blom wonnen ieder twee partijen, Marcel Jansen was één keer succesvol. Shot 2 MOVC 2: 6-4 De prestaties van het 2e jeugdteam vertonen een stijgende lijn, die afgelo pen zaterdag tegen het Nijmeegse MOVC werd doorgezet. Door deze o- verwinning nam men de 2e plaats van de Nijmegenaren over. De drie Shot- spelers wonnen allen twee partijen. Tjap Tjoy 2 - Shot 3: 2-8 Ondanks de verre reis is het 3e jeugd team in Blokker niet in problemen gekomen tegen Tjap Tjoy. Vooral Frank Redel leverde een sterke presta tie door ongeslagen te blijven, terwijl zijn beide teamgenoten ieder één partij nipt verloren. Tafeltennis aanstaand weekend: Aanstaande zaterdag 22 maart wordt er eindelijk weer eens wat spektakel in de Shotzaal verwacht. Het le heren team ontvangt dan het sterke Scylla uit Leiden en zal via een zege proberen de 2e plaats van dit team over te nemen. De wedstrijd begint om 17.00 uur en toeschouwers zijn van harte welkom in de Shotzaal aan de Heideweg (tussen nrs.18 en 20). Het 2 herenteam speelt tegelijkertijd de streekderby tegen het Hilversumse Quick. Voor alle inlich tingen over ttv Shot kan men terecht bij Bart van der Wal, tel: 16261 en Jan van Asch, tel19028. Overige uitslagen senioren: Shot 5 - de Furs 17-3 Shot 6 - Victoria 66-4 ATC 3 - Shot 74-6 Buna4-Shot8: 3-7 Shot 9-ATC 7: 5-5 Shot 10-ATC 9: 9-1 Shot 11-Ti vu 2: 7-3 Shot 12 - UBTV 85-5 Good Luck 7 - Shot 139-1 Victoria 15 - Shot 140-10 Huizen 15 - Shot 15: 5-5 Shot 16 - Nederhorst 93-7 Overige uitslagen jeugd: Shot4-Buna2: 8-2 Victoria 2 - Shot 51-9 Shot 7 - Buna 41-9 Huizen 12 - Shot 87-3

Soester Courant | 1986 | | pagina 19