f 3Q-. belnu! ST TAXI KLOMP 12984 DA.® Café-Restaurant Soestdijk Hulpverleningsadressen I SMIT gÉNSDAG 19 MAARTÏ986" SOESTER COURANT Macedonisch volksdansen in Baarn PAGINA 21 Koffie-ochtend I VVD-vrouwen nars ULIEREN Training geweldloze sociale verandering Vleesverkoop voor iedereen Emmabloemcollecte Schoonmaak voor Jeugdzorg NCVB-Soestdijk Spullenhulp biedt voortaan ook rechts kundig advies Beroepskeuze voorlichting Burgerlijke stand TEL. R.K.kerkdiensten Kursus 'Politieke vorming voor vrouwen' Predikbeurten Vesper op Palm- zondagavond Hondje weg Hondje terug "^^vond geheëfvérzorgd Heropening koffie bar 'De Loofhut' Kinderkledingbeurs Peuterzaal'De Bron' Medische dienst fotocursussen Hatiohting Statief [n de komende maanden worden er Stichting Statief weerd diverse 'jtocursussen gegeven in Soest. De ^doeling van de kursussen is om meer ^icht te krijgen in de fotografie en Bensen die hierin zijn vastgelo- jen weer op weg te helpen met nieuwe jeeen en technieken. De kursussen orden op donderdagavond van 20 tot 3 uur gehouden en op zaterdagen van jtot 15 uur. Op de volgende kursussen i nog plaats vrij: beginners, afdrukken, belichten, ver lokten, modelfotografie en architec tuurfotografie. Deze laatste kursus is tieuw en wordt in Utrecht gehouden op •en vrijdagavond en een zaterdag of iondag aaneensluitend. /oor meer informatie over onze kur sussen kunt u terecht bij Fred Vermeu- ;en Hartweg 20 Soest, tel.02155 - 18105. Voor een nieuwe kursus figuurfotogra- fie zoekt men tevens nog een model. De Baarnsche volksdansvereniging 'Opanka" organiseert op 15 maart in de voormalige Oosterschool in Baarn een Macedonische dansdag. Er kan ge danst worden van 13.00 tot 17.00 uur. Iedereen die een dagje gezellig wil dansen is van harte welkom. De kos ten voor niet leden zijn 6,-, voor le den/5,-. der één cent rente nering 1/3 van de en ve ;s 2, Voorschoten, 'len tegen meerprijs. Zaterdagmiddagmuziek In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht zal op 22 maart een in tegrale uitvoering van de Joannespas- slon van Joh. Seb. Bach worden gege ven. Solisten zijn: Sophie Ouwehand, sopraan; Elisabeth Bosch, alt;Herman van Kerkhof (evangelist), Henk Vonk, tenoraria's, Tom Sol basaria's en Kees Jan de Koning, Bas (Christus). Ver dere uitvoerenden zijn de koren van de Domcantorij en de Nederlandse Canto- rij en het orkest van de Domcantorij dat op historische instrumenten speelt. Het geheel staat onder leiding van Dom cantor Maarten Kooy. Het concert begint om half vier en de toegang is gratis. Ansfriduslaan 5 ~~"13833 BG Leusden Tel. 033-943395 l goed (METSELWERKEN N OORZETRAMEN -ATIE ijvende offerte. Vrouwen in de VVD afd. Soest-Soester- berg hielden een koffie-ochtend ten hui ze van mevr. Ebbers, speciaal voor de vrouwelijke VVD-leden en echtgenotes van leden in Soesterberg, om het onderlinge contact met Soest wat te verstevigen. Hierbij waren aanwezig, mevr. Korthuis, lid Prov. Staten en |t Mevr. Blommers gemeenteraadslid. Het was een plezierige informele och tend waar uiteindelijk de discussie zich toespitste op de emancipatie n.a.v. het landelijk congres in Lunteren. Al met al een bijeenkomst die ook naar de mening van de aanwezige Soester- bergse dames voor herhaling vatbaar mputer leveren wij in middelgrote op- ïstige prijzen. lentatie en prijs- Amersfoort Vrouwen voor Vrede Soest organiseert voor alle Soester vrouwen een training 'Geweldloze Sociale Verandering.' Aan de orde komen onder meer: geweldloze weerbaarheid als levensstijlhet door breken van machteloosheid; omgaan met angst en agressie; verschillende facetten van geweldloze actiesamen werking en ondersteuning. Het programma van de training wordt door de groep en trainsters samen ge maakt. Aandacht zal gegeven worden aan de vertaling van het geleerde naar de eigen leefsituatie en naar de samen leving. Een training geweldloze sociale verandering is niet gericht op het op lossen van persoonlijke problemen. Wel kan het vrouwen leren beter om te gaan met persoonlijke problemen. De training wordt in twee series ge geven. De eerste serie is: vrijdag 4 april van 20.00 - 22.30 uur; zaterdag 5 april van 10.00 - 16.00 uur woensdag 9 april van 20.00 - 22.30 uur. De data van de tweede serie zullen in onderling overleg be paald worden in de nazomer. De kosten voor de volledige training zijn 30,-. Groepsgrootte: min. 10, max. 16 vrouwen. Inlichtingen en opgave voor deelname aan de cursus tel.: 12126 of 15162. Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brinkweg weer verkoop plaatsvinden van vrij- bankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. 982/84/85 1984 1983 1982 1985 1981 979/82/83 1984 1983 1983 1984 1983 1984 1982 1983 In de week van 24-30 maart aanstaan de wordt gecollecteerd voor de Stich ting De Emmabloem. De Emmabloem collecte is de oudste collecte in ons land. Al 76 jaar zet de Stichting De Em mabloem zich in voor het Kruiswerk en de tuberculosebestrijding. De opbrengst van de collecte wordt niet alleen gebruikt voor de bestrijding van deze ziekte in ons land, maar ook voor de strijd tegen tbc in ontwikkelings landen. Jaarlijks worden in Nederland onge veer 2000 gevallen van tuberculose geregistreerd, vaak bij jongeren of buitenlandse arbeiders. Naast de be handeling van deze patiënten is even eens preventief onderzoek nodig bij mensen uit de omgeving van de pa tiënten. Een belangrijk deel van het geld dat de Emmabloemcollecte opbrengst, gaat naar bestrijdingsprojecten in ondermeer Mali, Tanzania, Kenya, Togo en Benin. In Derde Wereldlanden lijden meer dan 20 miljoen mensen aan tuberculose waarvan elk jaar miljoe nen sterven. Dat is in feite onnodig, omdat tbc met geneesmiddelen betrekkelijk eenvou dig te genezen is. Het geld voor de aanschaf van die medicijnen ontbreekt echter meestal. ■til de week van 24 - 30 maart zal op iedereen een beroep worden gedaan via de huis-aan-huis-collecte en via accept-girokaarten die worden toege stuurd. Men kan ook direct giften stor ten op postrekening 116.000 ten name van de Stichting De Emmabloem, ^n Haag. Op woensdag 26 maart is op de TV na het journaal van 20.00 uur een kort Socutera-filmpje te zien over tbc-be strijding. Krijgt u ook de kriebels om aan de schoonmaak te beginnen? Stichting Jeugdzorg vindt dat heel prettig en wil u ook nog een handje helpen, want er zijn drie telefoonnummers be schikbaar 19871 - 19803 -18211. Eén bel letje voor vrijdag vijf uur en zaterdag worden de spullen bij u opgehaald, ter wijl er tevens gele raambiljetten han gen bij de diverse inleveradressen. Ook daar kunt u uw overtollige spullen kwijt. Stichting Jeugdzorg houdt haar jaarlijkse rommelmarkt op 26 april a.s. en vraagt daarom kleding, meu bels, boeken, platen, schoenen, spul letjes uit oma's tijd, schilderijen en noem maar op. Gooi nooit iets te snel weg, want de Stichting Jeugdzorg weet er wel raad mee. Enkele inleveradres sen: Heideweg 48, v. Lenneplaan 32, Accacialaan 9, Hartmanlaan 17, Spar renlaan 10, Beetzlaan 14, Hobbema- laan 9, Noorderweg 45, Hellingweg 26, Wilhelminalaan 10, Heuvelweg 8a, Emmalaan 10, Talmalaan 35, Schriks- laan 19, Colenso 87, Oranjelaan 42, Donderdagavond 13 maart j.1. hield de NCVB, afdeling Soestdijk, haar maan- delijkste bijeenkomst in een goed be zette zaal bij de Emmakerk. Na een hartelijk welkom van de presidente Mevr. D. Wijmenga voor de spreekster mevr. T. Zijlstra-Schalkwijk uit Apel doorn, leden én nieuwe leden, volgde het huishoudelijk gedeelte w.o. jaar verslagen. Van de 800 afdelingen van de NCVB kozen ook de leden van de afdeling Soestdijk mee uit door de afdelingen in gediende en door het hoofdbestuur daar uit voorgedragen projekten. Uit de drie door het hoofdbestuur voorgedra gen projekten t.w. in Opper Volta, of Bolivia of Zuid-Afrika stemde de meer derheid als landelijk projekt in met Boli via, wat met arbeid te maken heeft en is bestemd voor vrouwen én bewustma ken, hier én daar. De afdeling Soestdijk zal dit twee-ja rig projekt ook financieel steunen. (De vorige landelijke aktie bracht voor Haïti bijna 2 ton op) Hierna kreeg mevr. T. Zijlstra de ge legenheid om met prachtige dia's van het Heilige Land over het leven en sterven van Jezus en de drie zendings reizen van de apostel Paulus "Over dat wat Lucas geschreven heeft" te ver tellen. Het geheel werd afgewisseld met het zingen van toepasselijke liederen. De avond werd besloten met een dank woord van de presidente voor de door mevr. T. Zijlstra sfeervolle en ver zorgde bijdrage. Spullenhulp, het bekende Soester kringloopcentrum aan de Veldweg, heeft vanaf a.s. zaterdag 22 maart een nieuwe service aan de dienstverlening toegevoegd. Soesters die gewikkeld zijn in juridische problemen - bijvoor beeld bij-echtscheiding, consumenten problemen, etc. - kürinen voortaan om de veertien dagen terecht op het rechtskundig spreekuur, waaraan door deskundigen op juridisch gebied wordt meegewerkt. Daar worde gratis inlich tingen verstrekt en informatie gegeven over welke wegen eventueel bewan deld moeten worden. A.s. zaterdag vindt het spreekuur voor het eerst plaats, namelijk van 13.00 tot 14.00 uur. Het is de bedoeling dat het spreekuur voortaan elke veertien dagen op zaterdag doorgang vindt. Inlichtingen: tel. 18730. Bode Kruis Soest/ Soesterberg Bloedbank Utrecht Aanmelding nieuwe bloeddonors a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode-Kruisafd. Valeriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. De Stichting voor School- en beroeps keuzevoorlichting 'Amersfoort* houdt donderdag 20 maart a.s. van 17.00 - 21.00 uur 'Open Huis' in het Informatie centrum van haar bureau aan de Hei- ligenbergerweg 34 te Amersfoort, tele fonisch bereikbaar onder nummer 033- 720660. De bedoeling van deze avond is, dat ie dereen, zowel volwassenen als leerlin gen van het voortgezet onderwijs, die op enigerlei wijze bezig is met het zoe ken naar een geschikte opleiding en/of beroep die avond welkom is zich in het informatiecentrum te oriënteren. Met name denkt het bureau voor S.B.K. aan volwassenen, die o.a. via de mogelijkheid van volwassenen educatie een opleiding of scholing wil len gaan volgen, maar ook aan volwas senen en leerlingen uit het voortgezet onderwijs, die door bepaalde omstan digheden genoodzaakt zijn een andere school, opleiding of studierichting te moeten kiezen. Doordat de Open Huis-aktiviteit in de namiddag en de avond plaatsvindt, wordt zowel ouderen, die doorgaans daartoe niet overdag in de gelegenheid zijn, als ook de ouders van leerlingen nu de mogelijkheid geboden over de bovengenoemde problemen en moge lijkheden te komen praten met een be roepskeuze-adviseur of psycholoog. Deze medewerkers zullen namelijk ge durende de genoemde uren ter beschik king zijn om belangstellenden behulp zaam te zijn. Het informatiecentrum is eveneens iedere werkdag geopend van 13.30 uur tot 17.00 uur. Feestavond voor verstandelijk gehandicapten Op vrijdag 21 maart zullen de samen werkende ouderverenigingen 'Phila- delphia' en 'VOGG' een feestavond or ganiseren voor verstandelijk gehandi capten, waarop iedereen in de regio welkom is. Op het programma staat o.m. een playback-show. De avond wordt gehouden in 'Ons Ge bouw' in Achterveld (naast hotel Ros kam). Aanvang 20.00 uur. Om de kosten te dekken wordt 5,- p.p. ge vraagd. GEBOREN: Tim Guido Merlijn, zoon van P.T.M. Laagland en J.E.M. Wiggenraad. - Ka rin, dochter van A.H. Rietveld en E.A. van de Pol. - Roy-Christiaan Albert, zoon van T.H.W. Tammer en M.G. Re delijk. - Lotus Sarah Elisabeth, dochter van M.P. Smink en A. Kleijn. - Cornelis Reinier, zoon van J. van Driel en A.T.E. Klijn. - Jorrit, zoon van W. Vellema en G. de Jong. - Cornelis Wou ter, zoon van C.W. Davelaar en B.Y.M. Mostertman. - Linda, dochter van T.P.G. Vernooij en D.E. van Rouwen daal. - Bianca Adriana, dochter van. H.A. van Dorrestein en A. J. Hut. - Bas- tiaan Olivier, zoon van M. Don en A. van Leeuwen. - Marien, zoon van J.D. Kuik en H. Beima. - Stephanie Anne- Marie, dochter R.A. Nieves en A.L. van Hensbergen. - Willemien, dochter van J. Manden en J. Greveling. - Pie- ter, zoon van J. Manden en J. Greve ling. ONDERTROUWD: Albertus Aart van Amerongen en Ka- rina Wijnen. - Johannes Paulus Maria Somhorst en Petronella Johanna Ma ria van Aerts. - Jonkeer Harry de Geer en Petra Hendrika de Blok. - Marcel Johannes Cornelis de Groot en Anna Maria Agnes Gertrudis Tammer. GEHUWD: Geen. OVERLEDEN: Jan Jacobus Immerzeel, echtgen. van A.C. Hoogendoorn. - Gerhard Sikkel- bein, echtgen. van D. Haarman. - Gerardus Jacobus van Zwol, echtgen. van L. Verheijen. - Maria Elisabeth Anthonia Kaldenhoven, echtgen. van H. J. Toonen. - Josina Frederika Gerar- da Elisabeth van Kraanen, wed. van J. Mariens. - Marinus Franciscus Land, wed. van A. J. van Zomeren. - Geertrui- da Divera Maria Schut, echtgen. van W. H. van Tulder. - Antonia Johanna Koster, echtgen. van R. v. Burgsteden. Kursus 'kleine auto reparaties' Bij de Volksuniversiteit Soest/Soester- berg zijn nog enkele plaatsen open voor de kursus 'Kleine Autoreparaties'. Kleine storingen kunnen zich voordoen aan iedere auto, en niet altijd staat er direct een garage gereed om te helpen. Wat is het dan toch gemakkelijk als men zelf die band kan verwisselen, dat nieuwe lampje inzetten of andere kleine karweitjes aan de auto zelf kan verrichten. En is het ook niet prettig om te weten wat de funktie is van bijv. de bougie, carburateur, olie, enz.? De kursus is bedoeld voor iedere auto rijder, zowel man als vrouw, en wordt gegeven bij garge Smeeing, Konings weg 14 te Soest. De kursus omvat drie lessen en start op 14 april van 19.30 tot 21.30 uur. Kosten: 35 gulden. Inschrijven kan op donderdagmorgen van 10.00 tot 13.30 uur aan het Kerk plein 1, tel. 22195, Buiten kantoortijd: 03463-1310. Jaarvergadering Dieren bescherming met Walt Disney-film De afdeling Soest e.o. van de Neder landse Vereeniging tot Bescherming van Dieren houdt hëdenavond (19 maart) haar jaarlijkse algemene ver gadering voor leden en donateurs in De Rank aan de Soesterbergsestraat 18 (achter de Wilhelminakerk). Aan vang 19.30 uur. Op de agenda staan de gebruikelijke jaarstukken. Om ca. 20.30 uur krijgt het programma een wat informeler karakter. Er wordt een loterij gehouden en er wordt een prachtige film vertoond: 'Best True Life Adventures van Walt Disney, een boei ende natuurfilm waarin een overzicht wordt gegeven van de succesvolle film- aktiviteiten van Walt Disney, die naast een groot aantal wereldberoemde te kenfilms ook jarenlang zwerftochten door de hele wereld maakte om beel den vast te leggen van dieren, waarvan sommige met gevaar van uitsterven worden bedreigd. De film is een samen vatting van de talrijke documentaires, waarvan er vele een Oscar wonnen. De film heeft Nederlands kommentaar. Vrije Teugel Weekprogramma Donderdag 20 maart: Volwassenengroep: 9.30 tot 11.30 uur; kosten 2,50 p.p. incl. koffie en mate rialen; grotere knutselactiviteiten, zo als: eieren beschilderen, gipsen kippen maken, schilderen. Dierenmiddag: 15.30 tot 17.00 uur; knut selactiviteiten, dieren voeren, pony en/ of ezelrijden; kosten ƒ1,-. Vrijdag 21 maart: Peuter/ouderochtend: 9.30 tot 11.30 uur; kosten 2,50 per ouder/kind, incl. kof fie, limonade en materialen. Vast pro gramma met per keer een leuke acti viteit. Kookgroep: I5.30tot 17.00 uur. De be doeling van de kookgroep is vier weken meewerken aan een menu van drie gangen en de vierde keer het Kinder restaurant. Vandaag: het toetje (cake). Volgende week restaurant. Zaterdag 22 maart: Zaterdagmiddag-activiteit: 13.30 tot 16.00 uur; verjaardagspartijtjes vieren (wel opgevenpony en/of ezelrijden, knutselactiveit, muziek maken, koekjes bakken. Ook "losse" kinderen welkom. Dinsdag 25 maart Peuter/ouderochtend: 9.30tot 11.30uur; kosten 2,50 incl. koffie en limonade; leuke activiteit voor de kleintjes. Om 15.30 uur muziekmiddag: gitaar les, knutselen. Dinsdagavondactiviteit: 18.00 tot 19.30 uur (9 tot 12 jaar)grote knutselactivi teiten: stofbedrukken, papier-maché maken, zagen; kosten ƒ1,-. Woensdag 26 maart: Jip en Janneke in het kindercircus. Ze vinden het zo leuk dat ze samen met de kinderen een eigen kindercircus gaan maken. Ze verzinnen de gekste dingen en iedereen mag meedoen en het proberen; 14.00 uur tot 16.00 uur; kosten ƒ1,-. Kindertuintjes Hoera het wordt weer lente! Op dins dag 15 april beginnen we daarom weer met het werk in de kindertuintjes. Lijkt het je leuk om je eigen groenten en bloemen te kweken, neem dan een tuintje op de kinderboerderij. Werktij den: dinsdag- en vrijdagmiddag, 15.30 tot 17.00 uur. Kosten: 35,- voor het hele seizoen: april tot oktober. Voor opgave bellen tel. 18136. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 8.30 en 19.00 uur Zonuag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur v In de weeK H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Avond voor alleenstaanden Op zaterdag 22 maart organiseert de NVSH-afdeling Amersfoort/'t Gooi een avond voor alleenstaanden. Het gebouw van de NVSH staat aan de Curacaolaan 49 in Amersfoort. De avond begint om 21.00 uur. Wilt u meer over deze avond weten, dan kunt u bellen 's avonds na achtuur: tel. 033-622217. Passie- en Paaskoncert 'Tehila' in Baarn Op woensdag 26 maart a.s. geeft het Chr. Gem. Koor 'Tehila' te Baarn, o.l.v. John Propitius, een Passie- en Paas koncert met samenzang. Medewerking wordt verleend door Annemarie Deve- ling, hobo; John Propitius, vleugel; Sjaak Verboom, orgel/vleugel. De ver bindende teksten worden gesproken door ds. H. Koudstaal. Het koncert wordt gegeven in de Paulus- kerk op de Brink te Baarn en begint om 20.15 uur. De toegang is gratis. De Werkgroep Emancipatorische vrou wen Aktiviteiten (E.V.A.) organiseert de kursus Politieke Vorming voor Vrouwen in Soest. Veel vrouwen denken niet te kunnen meepraten ovei politiek, omdat poli tiek vaak gezien wordt als een man nenzaak. Ook al wil je je niet bemoeien met politiek, de politiek bemoeit zie wel met jou Vanuit de eigen situatie en ervaringen wordt er gepraat over wat politiek be tekent in het dagelijks leven, in de woonomgeving, in het werk, het ver keer, het onderwijs, hoe het politieke spel gespeeld wordt er welke vragen daarbij gesteld worden. Persoonlijke problemen van vrouwen blijken vaak algemene problemen te zijn, die alles te maken hebben met de positie van vrouwen in de samen leving. De kursus is bedoeld voor alle vrouwen, behalve zij die al goed thuis zijn in de politiek, en voor vrouwen die meer over politiek willen weten, hun mening willen vormen en daar met anderen van gedachten over willen wisselen. Onderwerpen in de kursus kunnen zijn: - Wat is politiek? - Welke stromingen en politieke partijen zijn er? - Hoe beïnvloedt de politiek het leven van vrouwen? - Wat hebben vrouwen nodig om invloed uit te oefenen op de politieke besluit vorming? - Welke onderwerpen zou u zelf in de gemeenteraad aan de orde willen stel len? Welke stappen zijn nodig? In de kursus kan, naast het leren van elkaar, ook kennis en inzicht vergroot worden door b.v. politici uit te nodigen, een raadsvergadering te bezoeken, literatuur te bestuderen of een film te draaien. Een en ander is afhankelijk van de wensen van de deelneemsters. De kursus is niet partijgebonden en wordt gesubsidieerd door de overheid. Tijd: vrijdagochten van 9.15 uur tot 11.15 uur. Duur: 10 keer start 11 april tot en met 20 juni. Kosten: 30,- voor de hele kursus. Plaats: Open Hof, Veenbesstraat/Dal- wegl, Soest. Kinderopvang is gratis aanwezig. Begeleidsters zijn Joke Beers, tel. 10488 en Toos Baaiman tel. 17641. Kontaktavond Vogel- vreugde Vogelvereniging Vogelvreugde, aange sloten bij de Algemene Nederlandse Bond van Vogelhouders, houdt op don derdag 20 maart a.s. weer een kontakt avond in de Duivenzaal aan de Schriks- laan te Soest. Spreker op deze avond is de heer K. Winkels uit Utrecht. Hij zal op alle vragen op vogelgebied een ant woord geven. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is welkomToegang gratis. Zondagmiddagconcert Kasteel Groeneveld Op zondag 23 maart a.s. wordt in de Hasselaerzaal van Kasteel Groeneveld in Baarn weer een concert gegeven. Ditmaal treedt op de pianiste Edith Tankink. Zij speelt werken van Brahms, Chopin, Villa Lobos en Rach- maninoff. Het concert begint om 16.00 uur. Entree: 7,50; jeugd: 5,-. Zondag 23 maart (Palmzondag) HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur dr. E. Flesseman-van Leer, Amstelveen 19.00 uur Vesperdienst Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur dr. L. J. v.d. Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H. J. J. Radstake; gez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur ds. C. G. Geluk, Baarn 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 uur ds. J. van Buuren 17.00 uur ds. H. van Heijst; gez. dienst Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 uur ds. H. van Heijst De Open Hof, Veenbesstraat 2 9.00 uur ds. D. Land CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 uur ds. J. W. Schoonderwoerd 17.00 uur P. J. Kok, Bunschoten GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 uur ds. A. Hordijk 17.00 uur ds. J. van Benthem, Nijkerk GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. M. Golverdingen, Utrecht NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur dr. R. Boeke; m.m.v. NPB- koor EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 15.00 uur A. van Slooten CHRISTEN GEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur woorddienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag09.30 en 16.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest: dinsdag 19.35 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarnzondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. S. Hovestad-de Jong Sterrenberg 10.30 uur ds. H. P. Schouten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. H. Bonestroo, Zeist 17.00 uur ds. J. Korteweg, Amerongen BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. L. C. Kraak NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.45 uur ds. H. Kiezebrink EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur dr. G. Fafié, Soest VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. A. Luyben, Soest Uitgaande van de Hervormde Wijkge- meente de Oude Kerk en de Gerefor meerde Wilhelminakerk wordt a.s. zondagavond om 19.00 uur in de Oude Kerk een Vesper gehouden, waarin de Cantorij van de Oude kerk o.l.v. Jan Jansen de Cantate 182 van J.S. Bach zingt: 'Himmelskönig, sei willkommen'. De toegang is vrij. Rommelmarkt de Schakel Traditiegetrouw zal er ook dit jaar op de Openbare Lagere School "De Scha kel" aan de Klaarwaterweg een Rom melmarkt worden gehouden. Vorige jaren was deze markt een groot succes. Gezien de vele goederen, van allerlei aard, die al zijn ingezameld, ziet het ernaar uit, dat deze markt ook dit jaar weer een groot succes zal worden. De verwachtingen van de Ouderraad en het schoolteam zijn hoog gespannen. Vrijdag 21 maart a.s. staan de deuren van de school van 19 uur tot 21 uur wijd open voor kooplustigen. VERMIST: 10-3. Kater, rood, gec. witte voetjes en witte bef, 1% jr. oranje-bruin suède bandje tel. nr. Achterberg, van Hamelstraat 75, Soest, tel. 14905. 7-3, Kater, zw.witte neus hals bef voetjes, klein, 10 jr. "Binki" (aange reden in Middelwijkstraat) De Haan, Kerkpad ZZ, 53, Soest, tel. 11364. 6-3. Kater, cypers, grijs-wit, ongec. lichtblauwe ogen, dikke voorpoot. Asiel 't Hart, KI. Engendaalweg 36, Soest tel. 13583. GEVONDEN Kat, rood-bruin cypers met wit, (dood) Birkstraat, Soest. 9-3. Kat, zw., ca. 1 jr., aangereden op Turfstraat, Baarn. V redeholstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 Op zaterdag 5 april zal de her-opening van Koffiebar 'De Loofhut' plaatsvin den, welke jarenlang gevestigd is ge weest aan de Steenhoffstraat in Soest. Na een fikse verbouwing aan één van de chalets, waar voorheen de studen ten van het plaatselijk vormingscen trum zich huisvestten, zal de koffiebar iedere zateragavond weer open zijn, met afwisselend films, optredens e.d. De opening zal 's middags gevierd wor den d.m.v. een feestelijke receptie en 's avonds zal er toneel en muziek zijn. De hardrock-formatie 'First Choice' zal een daverend optreden verzorgen en ook een groep zal voor de wat rus tiger 'Countrymusic' zorgen. Ook een groep tieners zal gebruik gaan maken van het gebouw aan de Klein Engendaalweg 52 te Soest. Zij zullen als aandeel in de opening een toneel stuk verzorgen, genaamd 'De Grote Meloen.' 'De Loofhut' nodigt iedereen, vooral in de leeftijd van 13 tot ongeveer 25 jaar, van harte uit om de opening mee te vieren, maar ook wie gewoon zin heeft om langs te komen is natuur lijk van harte welkom De middagreceptie zal om 15.00 uur be ginnen en duren tot 17.00 uur, terwijl het avondprogramma om ongeveer 20.00 uur zal beginnen. Vanaf 19.30 uur is de koffie klaar. Ook zal de nieuwe naam bekend worden gemaakt. CNV-hulp bij invullen inkomstenbelasting Voor die CNV-leden die daar belang bij hebben is er op donderdag 27 maart a.s. gelegenheid om hulp te verkrijgen bij het invullen van opgaven voor de inkomstenbelasting. U kunt daarvoor terecht in een van de zalen van de Ju lianakerk, Julianalaan 19, van 19.00 - 21.00 uur. Op zaterdag 22 maart a.s. organiseert Peuterspeelzaal 'De Bron' weer de drukbezochte kinderkledingbeurs. De verkoop begint om 10.00 uur en het hek gaat dicht om 12.00 uur. Er zal weer kinderkleding zijn in de maten 56 t/m 176. Alle kleding hangt of ligt schoon en gestreken op de tafels en in de rekken boxpakken voor de allerkleinsten, stoeibroeken en jacks v.oor de kleuters en uiteraard sportieve truien en onver- slijtbare spijkerbroeken. Voor weinig geld kunt u nu een paar leuke spulletjes aanschaffen, een leuke kinder-blouse of een paar stevige kaplaarsjes. Het geld dat wordt ontvangen zal door de speelzaal worden gebruikt voor de aanschaf van allerlei speelmateriaal zoals klei, boekjes, papier, kortom al les waarmee de peuter graag speelt. U bent ook welkom om zo maar eens de speelzaal te bezichtigen of eens te pra ten met een van de leidsters. Voor alle inlichtingenIneke Westerhof, telefoon 02155-11068. van 20.00 tol 1.00 uur, vanal 40 personen. Zaterdag 22 en zondag 23 maart HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komende weekend van zaterdag 08.00 uur tot zondag 24.00 uur waargenomen door: e P.H.J.M. Rupert, Schoutenkamp weg 4, tel. 12395. 0 W.G. Bavinck, Turf streek 235, tel. 12566. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen Soesterberg L.H. en W. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 030-782696. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: Wolverlei Apoteek, Weegbreestraat 56, tel. 19646. Extra dienst op zaterdagochtend, 9.00-12.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00 -13.30 uur: 0 J.H. de Vries, Dennenweg 11, tel. 14463. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 tot zondag 24.00 uur Grote en kleine huisdieren: J.H. J. Meursing, Van Mecklenburg- laan 15, tel. 15215. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden: 14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soesttel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) 02155- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14, tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00 - 14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschaps- gymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. Soesterberg,Medisch Centrum Rademakerstraat43, tel. 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00 - 14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie even- eens tussen 13.00 -14.00 uur. Ledenvergadering Rode Kruis De afdeling Soest/Soesterberg van het Nederlandse Rode Kruis houdt op woensdag 16 april haar algemene le denvergadering in de Zonheuvel, Soes terbergsestraat 127. Op de agenda staan de gebruikelijke punten, o.m. het jaarverslag en de begroting. Na het officiële gedeelte wordt de vergadering besloten met een informeel samenzijn. Weekend-Opvangdienst Matschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erken de feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpdienst, Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-1789 öf 2097. Stichting Het Veilig Huis Vaartweg 23-25, »hilversum, tel. 035- 23493. Opvang in crisissituaties. Opvang Borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. A. Pols, tel. 16224. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en na de ziekenhuis opname. Voor informatie Mevr. M. Vrieling, tel. 14470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis), Amersfoort. Ook telefonisch bereikbaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Telefoon 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en 22669, b.g.g. 22493. Stichting Projekt Vrouwen voor Vrouwen Parallelweg 7, 3764 BG Soest, tel. 23549. Organisatie van Nederlandse en bui tenlandse vrouwen. Spreekochtend woensdag 9.00 - 12.00 uur. Telefonisch bereikbaar op dinsdagmorgen: 9.00- 12.00 uur. VTO-Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwikke lingsstoornissen bij kinderen). Postbus 240, 3800 AE Amersfoort, tel. 033-637285. Oppascentrale voor gehandicapten KontaktadresElly Blitz, Prunuslaan 6, 3768 XM Soest, tel. 13522. Diabetici Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Lipleescursus Voor informatie Lipleescursus Me vrouw H. H. Heibloem-Crames, Logo pediste, Smitsweg 3, Soest, tel. 11405. "Stop-met-roken-lijn" Adviezen voor mensèn die met roken willen stoppen. Tel. 030-793714. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuurlijk" afd. Soest houdt ieoere maand infor matie-bijeenkomsten over borstvoe ding. Secr. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nach- tegaalweg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur. Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eem- land Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035- 45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytenaar. Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein Engen daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingentel. 12855. Vrijwilligers Vacature Bank V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B.Willaertstraat 49, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, te. 20570. Maria Martens-Van Breukelen, Da Costalaan 17, tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A.A. Werkgroep 'Nieuw Leven Baarn', Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 en 02152-50098. A.A. Werkgroep "De Weg Baarn" Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom zwanger schap: tel. 035-60660, dagelijks tussen 13.00 en 17.00 uur. Personen-alarmering Soest/Soesterberg: mevr. M. Kuiper van Nimwege, Korte Brinkweg 19, tel. 14583.

Soester Courant | 1986 | | pagina 21