G//GH De Soester Duinen Soester politiek preekt alleen voor eigen parochie scliocinnkcfl* De Rabobank is weer aan het verbouwen Smitsveen-bewoners reageren afwachtend op renovatieplannen Forumdebat in de Open Hof Bang&Olufseniii van Schoemaker hotel heidepark Gestolen metaal van 12.000,-- verkocht voor ƒ600,-- 'Doorrijder' op Zuid promenade Inbraak in kelderbox "LAAT U NIETS WIJSMAKEN: ALLEEN MET DIT STEMPEL EROP HEBT U DE ÉCHTE KODAK SELECT FOTO'S" foto-film-uideo computer/ Soester Courant, goede informatiebron voor alle Soesters! College niet eensgezind over voordracht nieuwe gemeentesecretaris Statencommissie vergadert in Amersfoort Provincie begint inspraaktoernee over plan voor gemeentelijke herindeling Utrecht-Oost Inbraak in kledingzaak Een nieuwe lente, een bekend geluid Integrale aanpak 'Modeflitsen'op zaterdag 22 maart Vier het voorjaar in stijl met Middelman Damesmode WOENSDAG 19 MAART 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 FotoGoos van der Wilt Dat 'de politiek' doorgaans voor eigen parochie preekt en dat ook de Soester gemeente-politici daarop geen uit zondering vormen werd vorige week dinsdagavond bewezen tijdens het door het CDA georganiseerde forumdebat tussen de lijsttrekkers in de Open Hof. Een kleine honderd Soesters hadden zich daar verzameld, maar het aantal inwoners dat niet direct of indirect deel uitmaakte van de geëigende politieke 'circuits' was op de vingers van één hand te tellen. Het grote debat hield dan ook niet veel meer in dan een onderling steekspel, waarin vooral stokpaardjes werden be reden. Dat gebeurde overigens onder de uitstekende leiding van Eit Algra, nadrukkelijk aangekondigd als 'neutraal voorzitter,' die de discussies met soepele hand leidde en er niet te genop zag de tegenstanders van tijd tot tijd lekker met elkaar te laten kij ven. 'We zijn allemaal vóór Zonne gloren en tégen een kerncentrale op de Eng,' stelde hij vast, voordat de lijst trekkers het woord kregen om uit te leggen waar de verschillen zaten. Nadat de politici elk hun vijf-minuten- verhaal hadden gedaan en daarbij in grote lijnen hun positie schetsten ten opzichte van oude en nieuwe beleids voornemens, mocht de zaal zich in het gesprek mengen. Van die gelegenheid werd ruimschoots gebruik gemaakt en sommige lijsttrekkers kregen heel wat voor hun kiezen. Chris Uiterwijk beschuldigde het CDA van een verkiezingsstunt met de gas- prijzen en liet lijsttrekker Menne we ten dat de minima intussen al zo'n 100 gulden meer aan stookkosten betaal den, zodat de 24 CD A-guldens daarbij in het niet vielen. Menne: 'Het CDA -^drukt zijn snor niet als het gaat om gel- -den die onrechtvaardig van de burgers gehaald zijn.' Lubbers knapper dan Menne Op Uiterwijks commentaar over de kop van Lubbers op het CDA-affiche reageerde Menne met de opmerking dat hij goed snapte waarom de PvdA niet met haar lijsttrekker landelijk naar buiten trad. 'Lubbers is gewoon knapper dan ik,vervolgde hij. Jan Visser (Prog. Soest) raakte in een chaotische discussie met Uiterwijk over de Roundup-affaire. Uiterwijk had hem verweten dat er in zijn tuin en bordje was gezet ('niet spuiten maar wieden'), maar dat had Progressief Soest niet op zijn geweten. 'Ik snap niet dat jij je wel druk maakt om een knot wilg aan de Wieksloot, hoe goed dat ook is, maar heenwalst over honderden bomen en struiken die door gif zijn ver nield,' aldus Visser. Een ander ver weet Visser om niet helemaal dui delijke rdenen dat Prog. Soest de werk verschaffing uit de jaren dertig wilde herinvoeren. Wiebe Meilof kreeg protesten te horen over zijn opmerking over euthanasie. In zijn toespraak had hij zijn beducht heid daarvoor geïllustreerd met op merkingen over geestelijk gehan dicapten en daarbij de suggestie gewekt dat hij vreesde dat deze mensen bij invoering van de euthana siewet gevaar zouden lopen voor hun leven. 'Het is schandelijk dat u de suggestie OcDeensevofmgeverevanbeeJdengelud 'n klasse apparaat B&OVHS met 3 jaar garantie' 2095.-, Schoemaker is dealer van B&O voor Soest. Kleuren TVvi videoen V stereo- Hl apparatuur van topklasse1 met driejaar garantie. Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 wekt en u bovendien nog christelijk durft te noemen!klonk het uit de zaal. 'Euthanasie is een zaak van vrijwillig heid.' Meilof reageerde door te zeggen dat de mens niet aan het door God ge geven leven mag komen. Kingma moest uitleggen waarom Tur ken niet in de Hildebrandlaan en de Bartolottilaan wonen, maar zowat allemaal bij elkaar in het Smitsveen en op de Eng. Een kwestie van inkomen, verklaarde hij. 'Dat heeft niets met discriminatie te maken. In die wijken staan nu eenmaal de goedkoopste wo ningen.' Verkeerde deur Plomp (VVD) kreeg het aan de stok met de ouderen. Op een vraag van mevrouw Oranje reageerde hij door te zeggen dat hij teleurgesteld was dat de ANBO niet had gereageerd op een uit nodiging om te praten over woon wensen van ouderen, maar werd ge corrigeerd door de heer Hoppenbrou wers. 'U hebt die uitnodiging niet aan de ouderenbonden, maar aan de direc ties van de bejaardencentra gestuurd. U klopt aan de verkeerde deur. Plomp kreeg in het bijzonder de wind van voren van atletiek-voorzitter René van Zee, nadat hij had opgemerkt dat de WD groot respect had voor de door Pijnenburg vertoonde zelfwerkzaam heid bij de aanleg van de atletiekbaan. Van Zee 'werd niet goed' van Plomps opmerking dat Pijnenburg nooit een beleidsplan had ingediend. Van Zee noemde Plomps inzet juist hoogst twijfelachtig en beschuldigde hem van kiezersbedrog. Bovendien, wist hij, zou Plomp het bestuur van Pijnenburg in het College hebben afgeschilderd als een stelletje bedelaars. Plomp reageerde woedend. 'Dat is een -onbehoorlijke opmerking!' Hij vroeg zich af hoe Van Zee dan wel aan infor matie uit het College kon komen. 'U wordt onpasselijk: ik zal proberen het niet te worden. U hebt volstrekt onge lijk.' Kingma mocht nog pleiten voor een rechtvaardige behandeling van de 'slachtoffers van de slechte jaren,' zoals Pijnenburg, en Menne vond ook dat de atletiekclub een voorbeeld had gegeven dat in de beoordeling zwaar moest wegen. 'Ik draag de atletiek een warm hart toe.' Spitsvondigheden Visser hield nog een pleidooi tegen de hondepoep en zo'n beetje alle lijsttrek kers waren het erover eens dat het sneeuwvrijmaken van de stoep burger plicht is. Visser kon geen antwoord geven op de vraag van de heer Zwaa nenburg of de gemeente nu glasle verancier of gasdistributeur is, maar Zwaanenburg verzuimde duidelijk te maken wat de relevantie van zijn vraag is. Ook Kingma en Pothuizen voelden niets voor een discussie over dit soort 'spitsvondigheden.' Elly Joosten vond bij Menne nog een gewillig oor met haar pleidooi voor hu manistisch vormingsonderwijs op openbare scholen. Eén va de laatste vragenstellers sloeg de spijker op de kop door op te merken dat hij allemaal 'overtuigde' mensen aantrof. 'Waar zijn hier de zwevende kiezers?vroeg hij zich af, 'en wat gaat u nu doen om over vier jaar meer bur gers te interesseren? Visser antwoordde daarop met de con statering dat Soest nu eenmaal moei lijk overeind te krijgen is. 'Misschien vinden de mensen het thuis gezelliger.' Ook vond hij dat er aan de gemeente lijke voorlichting het nodige schortte. 'Daarom doe ik het meestal zelf maar.' Het lijdt geen twijfel of de 'zwevende kiezer' zal ook na afloop van het forum niet veel wijzer zijn geworden over het antwoord op de vraag welke partij hij moet kiezen. Het alom aanwezige ge voel dat het er allemaal niet veel toedoet zal er nauwelijks door zijn af genomen. Of dat 'de burger toch moed geeft' zal op 19 maart blijken. Trefcentrum met alle denkbare faciliteiten Zakelijk of feestelijk. Móói in hartje van de regio. En elke zaterdagavond diner met 'Live' muziek! Bilthoven 030-782477. De politie heeft vorige week de 54-ja- rige J.B. uit Soest aangehouden op ver denking van verduistering van een hoe veelheid koperen en messing ma terialen. De spullen werden sinds april vorig jaar met enige regelmaat ont vreemd bij een bedrijf aan de De Beaufortlaan in Soestduinen. Het ging om een totale hoeveelheid van ca. 400 kilo, met een waarde van maar liefst 12.000 gulden. B. bleek de spullen te hebben verkocht aan een bedrijf op het industrieterrein in Soest. De eigenaar daarvan kon de politie duidelijkheid verschaffen over de herkomst, zodat de dader kon worden aangehouden. Hij was van een en ander slechts 600 gulden rijker geworden. Op de parkeerplaats van de Zuidpro menade deed zich vorige week een aan rijding voor, waarbij de 82-jarige G.R. uit Soest de wagen van mevrouw M.H. (36) beschadigde. De schade bedroeg zo'n 470 gulden. De politie maakte geen procesverbaal op, omdat de bestuur der niet had gemerkt dat hij de andere auto had aangereden en opzet niet aan nemelijk was. De schade werd onder ling geregeld. De heer M.V. van de Hobbemalaan stelde vorige week de politie op de hoogte van een inbraak in de kelderbox van zijn woning aan de Hobbemalaan. Er was een ruit ingeslagen en uit de kelderruimte waren een zendbak met 40 kanalen en een scanner ontvreemd. De totale waarde wordt geschat op ca. 1400 gulden. Alleen met dit stempel achterop uw foto's hebt u de absolute zekerheid van Kodak Select Print Wat men u ook vertelt: Dit garantie-stempel moet op elke foto die u ontvangt voorkomen. Pas dan weet u zeker dat uw foto's zijn afgewerkt in het eigen laboratorium van Kodak. Dat ze met de grootste zorg ontwikkeld en afgedrukt zijn op hoogwaardig Kodak- papier. Staat dit Select- stempel niet op de achter kant van uw foto's, dan hebt u geen Kodak Select Print gekregen. Met alle risico's vandien. Voorkom zoiets en breng uw rolletje bij: Winkel centrum Hartje-Zuid KODAK SELECT PRINT. ALS 'T IN EÉN KEER GOED MOET. Het College van Burgemeester en Wet houders blijkt het onderling niet eens te zijn over de voordracht voor de nieuw te benoemen gemeentesecre taris van Soest. Voor de vervulling van de vacature, die vorig jaar december ontstond door het vertrek van mr. J.M. Kruitwagen, draagt de meerderheid van het College de huidige gemeentese cretaris van Castricum voor, de heer W.P. de Kam. Tweede op de voor dracht is de heer G.A. dq Graaff, thans gemeentesecretaris van Voorschoten. Het College schrijft in het voorstel aan de raad dat aan de aanbeveling een uit voerige selectieprocedure vooraf is ge gaan, waarbij vanaf het begin een in- spraakgroep betrokken is geweest van vijf secretarie-medewerkers, gekozen door de medewerkers, en in een later stadium de hoofden van de gemeente lijke diensten. De raadscommissie Algemene Be stuurszaken heeft na elke stap in de procedure mondeling verslag gekre gen en heeft ook met de twee voorge dragen sollicitanten gesproken. Naar verluidt steunt een meerderheid van het College, bestaande uit burge meester Scholten en de wethouders Ou demans en Menne, de kandidatuur van de heer De Kam. De wethouders Plomp en Menne zouden echter de voorkeur geven aan de heer De Graaff. Een en ander zou te maken hebben met de politieke 'kleur' van de kandidaten. Op vrijdag 21 maart a.s. verwisselt de statencommissie voor bestuurlijke or ganisatie het Provinciehuis in Utrecht voor de Drietand in Amersfoort, Nep- tunusplein 34. Vanaf 15.00 uur vergadert zij daar over de technische grenscor recties die deel uitmaken van het voor- ontwerpplan voor gemeentelijke herin deling in Utrecht-oost. Gemeentebe stuurders en inwoners van het gebied kunnen daar hun mening over die cor recties geven. Drie dagen later, op maandag 24 maart, kunnen zij ook laten horen wat ze vin den van de nieuwe combinaties van gemeenten waarin het voorontwerp- plan voorziet. Op die dag valt in Rens- woude het startschot voor de inspraak toernee die Gedeputeerde Staten van TTtrpoht door het gebied zullen maken. Er is een serie van tien avonden ge pland. Die zullen steeds afzonderlijk worden aangekondigd. Bovendien publiceert de provincie in verscheidene bladen in het gebied, data en plaatsen van alle inspraak avonden. Ook worden de hoofdlijnen van het voorontwerp-plan aangegeven. Een kaart laat zien hoe de nieuwe ge meentegrenzen in hét plan van G.S. verlopen. Wie liever het complete voor ontwerp-plan wil lezen kan dat bestel len bij de Centrale Bibliotheek van de Provincie Utrecht, postbus 18100, 3501 CC Utrecht. Het bezoekadres is Achter Sint Pieter 200 in Utrecht. Het plan kost 7,50, de verzendkosten zijn 4,25. Telefonisch bestellen kan via nummer (030)321632, toestel 278. Van 12.00 tot 17.00 uur een feestelijk familiebuffet (met eieren zoeken voor de kinde ren) 19,50 Vanaf 17.00 uur een sfeervol paasbuffet/dansant met mogelijkheid van fondue of gourmet 35, En uiteraard tal van eier- specialiteiten. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 Onbekenden hebben vorige week een aantal broeken en truien buitgemaakt bij een inbraak in de kledingzaak van de firma S. aan de Beukenlaan. De daders bleken de ruit van de voordeur te hebben verwijderd. De heer B.V. meldde de inbraak bij de politie. Foto: Goos van der Wilt 'JifJC'JlX Een nieuwe lente, een bekend geluid. De Rabobank is weer druk aan het verbouwen. Nog maar twee dagen vanaf heden en het is lenteVoor de Rabobank kenne lijk hét teken om wederom aannemers, interieurverzorgers en bouwadviseurs te laten opdraven. Vorig jaar hebben twee kantoren van de bank een ingrij pende verbouwing ondergaan, het Hoofdkantoor aan het Kerkplein en kantoor Soest-Zuid, in verband met een doorgevoerde automatisering aan de balie, die een nog snellere service mogelijk moet maken. De ervaring die inmiddels is opgedaan heeft al ruim schoots uitgewezen dat de cliënt in het dagelijkse financiële verkeer bij de gemoderniseerde kantoren veel tijd winst boekt, terwijl de bank zelf bij de verwerking van de gegevens ook veel sneller uit de voeten kan. De recht streekse verbinding van de kashal naar de centrale computer vermindert bovendien het risico van fouten ma ken; een fiks voordeel voor beide partijen, want achteraf corrigeren 'Afwachtend.' Zo zou men de reacties kunnen omschrijven van de ca. 130 Smitsveen-bewoners die vorige week hun gezicht lieten zien bij de informa tieavond over de grootscheepse reno vatieplannen die de Woningbouwver eniging Soest (WS) voorheeft met de zeven- en driehoogflats aan de Smits- weg, de Varenstraat, de Weegbree- straat en de Kamperfoeliestraat. In feite was deze avond de eerste officiële I confrontatie van de bewoners (van de drie-hoogflats, de zeven-hoog-bewo- ners zijn vanavond aan de beurt) met de plannen van de WS, die betrekkelijk uitvoerig uit de doeken werden gedaan door de heren De Wildt en Wolthuis van de WS en Van den Toorn Vrijthoff van de Stichting Woonkonsumenten Onder zoek. De Wildt benadrukte in zijn welkomst woord dat het ging om een voorlopig plan, waar de gemeente niet onwelwil lend tegenover staat en dé rijksover heid nog enige maanden de tijd nodig heeft om een afgerond oordeel te vel len. Het is de bedoeling dat het plan in de komende maanden met de bewoners - vertegenwoordigd in de bewonersver eniging maar ook individueel - stap voor stap wordt doorgenomen. De uit eindelijke bedoeling is dat het Smits veen voor nog eens 25 jaar de bewoners een grote mate van 'leefbaarheid' gaat bieden. Met een dia-serie werden de proble men van de inmiddels 15 jaar oude flat- wijk verduidelijkt. Die problemen zijn onder te verdelen in bouwkundige (be tonrot, verwarming/isolatie), stede- bouwkundige (massaliteit) en sociale (onveiligheid, vervuiling, onevenwich tige bevolkingsopbouwetc In principe is er een keus mogelijk uit twee oplossingen, zo bleek uit de inlei dingen; de aanpak van de betonrot en de verwarmingsproblemen, óf een 'in tegrale aanpak,' waarmee de flats met de meeste kans op succes weer voor een kwart eeuw leefbaar worden ge maakt. De WS is voorstandster van zo'n intergrale aanpak, die echter bij elkaar zo'n 50 miljoen gulden zal gaan kosten. Uitgangspunt daarbij is dat de bruto-huur voor dé bewoners gelijk blijfteventuele huurverhoging zal ge compenseerd moeten worden door be sparing op de stookkosten. Kiest men voor de aanpak van betonrot en verwarmingsproblemen alléén, dan kost dat de WS zo'n 10 miljoen gulden en blijven er bovendien nog een aantal problemen liggen. De WS ziet die 10 miljoen dan ook liever ingebracht in het 'intergrale' plan, waaraan het rijk zo'n 25 miljoen wordt geacht bij te dra gen, zeven miljoen uit de te vormen re serves wordt gehaald en de resterende acht miljoen moet worden opgebracht door huurverhoging en de opbrengst van het meerdere aantal woningen waarin het plan voorziet. Het rijk zal echter van de geldende re gels moeten afwijken als men het pro ject wil subsidiëren, o.m. omdat de wijk nog geen 25 jaar oud is en omdat in dergelijke gevallen ook altijd wordt uitgegaan van een huurverhoging. In dit geval zou deze zo'n 50 gulden per woning bedragen. De WS vindt dat er in elk geval iets moet gebeuren. De be woners hebben daarbij echter ver gaande invloed, zo bleek uit de inleidin gen van de vertegenwoordigers van de woningbouw vereniging. Warmtepomp Min of meer uitvoerig werd uitgelegd wat de plannen inhouden. Zo wordt het beton gerepareerd en wordt ook de af watering van balkons en galerijen her steld. Verbetering van het ver warmingssysteem zal moeten komen door het installeren van een extrn warmtepomp, omdat individuele ver warming te duur zou uitvallen. Alle wo ningen zouden voorzien moeten worden van dubbel glas, en waar dat al is aan gebracht moeten verbeteringen tot stand komen, met name voor wat be treft tochtwering, kopgevels en daken. De vuilafvoer per stortkoker (alleen in de hoge flats) wordt vervangen door het plaatsen van container-cocons. Voor wat betreft de onderbouw van de flats voorziet het plan in apart afsluit bare groepen van bergingen, waardoor vernielingen en diefstal worden bestre den. Door het plaatsen van extra liften bij de 7-hoog-flats wordt niet alleen de eentonigheid en de massaliteit onder broken, maar wordt de veel te kleine liftcapaciteit ook vergroot. Liften bij de lage flats maken de hogere woon lagen ook geschikt voor bewoning door andere categorieën woningzoekenden, zodat er een evenwichter bevolkings opbouw wordt bereikt. Dat is ook de bedoeling van een zekere mate van woningdifferentiatie, bij voorbeeld het creëren van 3-kamer- flats, dak woningen en 5-kamerflats, hoewel aan die laatste slechts een kleine behoefte bestaat. De 4-kamer- flats van de bovenste verdieping zullen één kamer moeten afstaan voor de toe gang naar de dak woningen. Ook op de begane grond zouden op de kopgevels enkele woningen gesitueerd kunnen worden. Flats op de eerste woonlaag kunnen bovendien en tuintje krijgen. Met schilderwerk kan de 'onherberg zaamheid' van de nu doorgaans grauwe flats worden verbeterd. Het plan voorziet o.m. in luifels boven de entrees. De verschillende blokken kunnen door het toepassen van onder scheiden kleuren beter herkenbaar worden gemaakt. In de woningen zelf moet volgens het plan vooral de ventilatie van keukens en badkamers worden verbeterd. Een minimum-eis is bijvoorbeeld ook een goede afvoer in de badkamer voor een wasmachine, etc. De WS denkt verder over de aanstel ling van 3 a 4 huismeester, die een be langrijke rol moeten vervullen in het onderhoud (kleine reparaties, etc.) het schoonhouden en diverse vormen van dienstverlening. Voor de inspraak van de bewoners heeft de WS een nogal ingewikkeld schema uitgedacht, waarin de bewo nersvereniging een centrale rol speelt. De inspraakplarmen voorzien overigens ook in individuele kontakten met de bewoners, met name als het gaat om verbeteringen die men zelf al heeft aangebracht in het inwendige van de woning. Volgens de heer Wolt huis wordt in laatste instantie met de individuele bewoners onderhandeld. Het tijdschema van de renovatie - en dus van de inspraak - staat echter nog niet definitief vast en kan zich over enkele jaren uitstrekken. In de discussie - naar aanleiding van schriftelijke vragen - werd ingegaan op een aantal details, al bleek uit alles dat de plannen nog lang niet vastliggen, zeker nu over de rijkssubsidie nog geen zekerheid bestaat. De WS verwacht die op een termijn van maximaal zes- maanden. Desgevraagd verklaarde de heer Wolt huis dat in laatste instantie de rechter er aan te pas zou kunnen komen om be woners te dwingen tot medewerking. 'Maar dat geldt dan alleen voor mensen die 'teuge' zijn omdat ze nou eenmaal 'teuge' zijn.' In de discussie bleken de meeste aan wezigen de plannen met enige afwach- tendheid aan te horen, al was er hier en daar wel wat scepsis, oppositie en ge mor te vernemen. De bewoners krijgen de informatie en de antwoorden op de vragen die niet behandeld werden nog schriftelijk thuis. zorgt voor irritatie en tijdverlies. Als de twee laatste "werken", de Smits- weg en de Koninginnelaan, zijn ge klaard, zullen alle kantoren van de bank op het nieuwe systeem zijn aan gesloten. Ook meer ruimte De gestadige groei die de bank in Soest doormaakt veroorzaakt ruimtegebrek. Op zich is dat een verheugend ver schijnsel. Er is met name een toene mende behoefte aan spreekkamers. De adviesfunktie van de bank wordt steeds belangrijker. Het kasverkeer - het storten en opnemen - raakt in een stroomversnelling, waardoor meer tijd voor een gesprek ontstaat. Sinds kort kent men bij de Rabobank het zgn. "geïntegreerde relatiebeheer", dat er in voorziet dat de klant al zijn of haar zaken in principe met één vaste funk- tionaris kan afhandelen. Het maakt niet uit of het gaat om een reisverzeke ring of om een financiering: u belt uw man of vrouw bij de bank en u maakt een afspraak. De verbouwingen in de kashallen hebben mede tot doel ruimte voor dat soort gesprekken te creëren. Rustige "hoeken" of spreekkamers waar in een persoonlijke sfeer over legd kan worden. Zowel in het kantoor aan de Koninginnelaan als aan de Smitsweg wordt dat gerealiseerd, het zij door herindeling van het beschik- 0 De werkzaamheden bij de Rabo bank aan de Smitsweg in volle gang. bare aantal vierkante meters, hetzij door aanbouw, zoals bij het kantoor aan de Koninginnelaan waar aan de achterzijde een uitbreiding zal plaats vinden. Het kantoor Smitsweg krijgt, zoals dat al vele jaren het geval is aan de Koninginnelaan, de beschikking over een eigen grote kluis, waardoor op dit adres de dienstverlening kan wor den uitgebreid met safeloketten. Half mei klaar De vorstperiode heeft een lelijke streep door de planning gehaald. Het aan nemersbedrijf A.A. van Breukelen is op 3 februari j.1. gestart, maar moest al ras de strijd tegen de vorst staken, waardoor de datum waarop de kanto ren in hun nieuwe jasjes van start kunnen gaan, ergens in de buurt van 15 mei is komen te liggen. De heren Van der Kooy (Koninginnelaan) en Veld kamp (Smitsweg) zullen hun uiterste best doen het ongemak voor de cliënten zo klein mogelijk te houden. Bekend is echter dat er veel begrip is voor dergelijke situaties. Aangenomen mag worden dat er van nu af aan snel doorgewerkt zal kunnen worden. Het bekende "Open Huis", dat als afslui ting staat gepland, maakt straks weer veel goed. Wat brengt de mode het komende voor jaar? Welke kleuren, welke materia len, hoe is de nieuwe lijn en wat zijn de dessins die het modebeeld gaan bepa len? Middelman Damesmode is er trots op de nieuwe mode-lijn te tonen. Middel man Damesmode heeft een kollektie met mode voor de vrouw van nü, die wél met haar tijd wil meegaan, maar die toch niet aan elke moderevolutie wil meedoen. 'Mode die bij haar past,' dat is misschien de beste omschrijving van deze zorgvuldig samengestelde kollektie. In alle grote mode-centra hebben de in kopers de nieuwste trends bekeken. En het viel hen op dat er weer heel wat bij zondere zaken op mode-gebied te melden zijn. Turqoise, jadegroen, geel en kobalt... dat zijn de belang rijkste tinten. Met natuurlijk de geliefde basiskleur marine, die altijd al een grote rol in de kollektie van Middelman Damesmode heeft gespeeld. Voordeel van deze ver rassende kleuren is dat ze onderling perfekt te kombineren zijn. Wat zien we voor materialen de ko mende maanden? Cool-wool, natuurlijk katoen en diverse acetaten gooien hoge ogen. Uiteraard zijn in de meeste stoffen glanseffecten te zien. Dan de dessins. Kleine ruitjes spelen hierin een hoofdrol, met name in de wijdvallende regenmantels, rokkën en pantalons. De kreativiteit van de ont werpers is duidelijk merkbaar in de frisse dessins van de pakjes en japon nen. Ook aan blouses en rokken in de kollek tie van Middelman Damesmode is weer veel aandacht besteed. Zo zien we in de fraaie blouses dit voorjaar platte plooien en ook de kopmouw is weer terug. De rokken zijn strak en recht, wat een bijzonder accent geeft aan de nieuwe voorjaarskollektie. En dan de plissé rok: die is niet meer weg te denken uit de garderobe van de vrouw van deze tijd. Nieuw is de kraagloze, oversized bla zer. Als blazer èn als jas draagbaar, en dat geeft een heerlijk nonchalant ge voel. Tenslotte de twee- en driedelige pakjes. Die vormen een essentieel onderdeel van de exclusieve kollektie van Middelman Damesmode. Natuur lijk uitgevoerd in bijzondere stoffen die U in deze kollektie verwachten kunt. Voorjaar '86... Met deze nieuwe mode lijn belooft het een feestelijk seizoen te worden. Middelman Damesmode, die met haar tijd in elk seizoen meegaat. Om een idee te geven van deze nieuwe modelijn, toont Middelman Dames mode, maar ook de Mannenmode en de Midpub, haar kollektie op zaterdag 22 maart vanaf 11 uur met doorlopende •Modeflitsen' in de zaak aan de Van Weedestraat. Mannequins en dress- men tonen dan de nieuwe kollekties. Ook de Mannenmode en de Midpub- mode wordt ruimschoots geshowd.

Soester Courant | 1986 | | pagina 3