Schoeman ■Jll /U\ ■OOD ..kom eens met Schoeman praten! Grote kledingbeurs muziek vereniging P.V.O. Voorjaar zit in de lucht 5 vm Soest 50 jaar geleden 20 Maart 1936 WOENSDAG 12 MAART 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST SOESTERBERG vraagt uw Openbare commissie vergaderingen Verleende bouwvergunningen (niet gebonden besluiten) Nog één week Paspoort- Wintertarief Ontwerp- uitwerkingsplan 'Winkelcentrum Overhees' Bestemmingsplan 'Smitsveen' Straks uit het vrijwillig ziekenfonds? Welkom op ons GRATIS spreekuur. Bel even voor 'n afspraak Julianalaan 45 3761 DB Soest Tel.: 02155-17962 Ontwerp- bestemmingsplan 'Apollo' Inspraakavonden concept-welzijnsplan Gemeentelijke diensten dicht op Goede Vrijdag Ophalen huisvuil met Pasen d'Oude Enghe\ BAR EETCAFE dagmenu 'Soesterberg moet leefbaar blijven D'66 Soest maakt bezwaar tegen ontwerp- streekplan 'Doorrijder' meldt zich na botsing met lichtmast VOORJAAR '86 ZATERDAG DOOR LOPENDE MODE SHOWS vrijetijdskleding Belangrijke gebeurtenissen? Leg ze vast op video! Huur een VIDEOCAMERA foto-filro-uideo computer/ LV Stichting 'Spullenhulp' Veldweg 6, Soest, tel. 18730 Openingstijden: vrijdag 12.20 15.00 uur; zaterdag 11.00 - 14.00 uur. Ophalen: donderdagmorgen. Tel. kontakt: ope ningstijden en woensdagmorgen. Waarschuwing 'Gemeente-finantieën ontredderd' Tentoonstelling Koningin-Emma Naaldvak school in doorgaande weg, de "Kerkebuurt", el-woonhuis met 3ts en diepe tuin I i 100 m2. maga- ïnette. toilet, zolder irtrek ±16m2, kei woonkamer, eet- iers. douche, toilet, te huur voor I op korte termijn, na ondertekening 1 gelegen in bos- lerne vrijstaande iar 1968) geheel 500 m3) voorzien ihuisje en royale ÏUBENSLAAN 132 Dp de tweede woonlaag gelegen "I-kamer hoekappartement, net berging in de onderbouw. Indeling: entree, hal, toilet, dou- phe, royale woonkamer (6x4 met thermopane beglazing, keuken uitgebroken naar bij keuken, twee slaapkamers. Vraagprijs: f 47.000,- k.k. JOH. POSTSTRAAT 19 Een zeer gunstig en rustig gel. niddenwonlng m. voor- en achtertuin, geh. v.v. gas c.v., ga- Brage afzonderlijk gelegen. Entree, toil., k.k., ruime keuk., tdoorzonkam.; 1e verd3 sl.kam., jbadkam.; 2e verd.: berging en leen zeer roy. zolderkam. Vraagprijs 7149.000,- k.k. KAMPERFOELIESTRAAT 38 Een zeer gunstig gelegen op loopafstand van een winkelcen- j trum goed onderhouden, hoek woning met voor- en achtertuin, garage en schuur. Indeling: en tree, zeer royale woonkamer ge heel voorzien van therm. begla zing, open keuken. 1e Verdie ping: 3 slaapkamers, douche kamer. 2e Verdieping: royale berging en een mooie zolderka mer. Het geheel is zeer goed on derhouden. Het pand is gunstig op de zon gelegen. Vraagprijs 7154.000,- k.k. LANGE BRINKWEG 61 Uniek gelegen helft van dubbel woonhuis met apartstaande diepe garage, perfect van bouw en isolatie. Entree, hal, toilet, grote kelder kast, ruime zit/eethoek, woonka mer met open haard, open keu ken met koelkast, vrieskast, inge bouwde kookplaat, vaatwas- machine. Verdieping: zeer grote badkamer met ligbad, aparte douche, 2e toilet, aansluiting was machine en droogtrommel, 2e grote slaapkamer, beide met vaste kasten en v.w., kleinere 3e slaapkamer. 2e verdieping: aparte c.v. ruimte, overloop met bergruimte, zeer grote zolderka mer met dakkapel, momenteel in gebruik als ouderslaapkamer. Kwaliteitsbouw. Incl. volledige vloerbedekking. Vraagprijs: f240.000,- k.k. CHORISTENPAD 51 Een zeer gunstig aan een water partij gelegen vrijstaande villa (bouwjaar 1977), met berging en een goed aangelegde tuin met diverse terrassen. Indeling: hal, toilet, zeer royale woonkamer met vide, open haard en via schuifpui toegang tot het terras. Zeer royale woon-eetkeuken met diverse inbouwapparatuur, bij keuken. Parterre: zeer grote L- vormige ouderslaapkamer met douche. 1e Verdieping: 2 slaap kamers, royale badkamer met ligbad en 2e toilet, bergkamer. Het geheel is in perfecte staat van onderhoud, voorzien van alle mogelijke vormen van isolatie, en door zijn ligging een unieke aanbieding te noemen. Vraagprijs f345.000,- k.k. EIGENDOMWEG 146 Half-vrijstaande villa, rustig ge legen, met garage, berging, voor en achter tuin. Parterre: overdekt entree, hal met garderobe, toilet, riante woonkamer met schuifpui, open haard, grote open keuken met houten aanrechtbladen, vaat- wasmachine, oven. De keuken is van alle luxe voorzien. Complete bijkeuken. 1e Verdieping: over loop, drie mooie slaapkamers, voorzien van wastafels, badka mer met ligbad, toilet, douche en dubbele wastafel. 2e Verdieping: overloop, 2 slaapkamers, apar te douchecel. De villa is voorzien van hard houten kozijnen met isolerende beglazing. De gehele parterre is voorzien van vloerverwarming en alle radiatoren metthermokranen. De villa is in perfecte staat van onderhoud. Vraagprijs: f395.000,- k.k. SOESTERENGHWEG 20 Een zeer fraai en vrij gelegen villa midden in Soest, op de Soester Engh. Indeling: entree, hal, salon, kan toorkamer, keuken, badkamer, toilet. 1e Verdieping: 5 slaapka mers en een vaste trap naar de zolder. Gehele parterre voorzien van thermopane beglazing en spouwmuurisolatie. De diverse bijgebouwen: o.a. paardestallen, hooischuren, garageboxen en vakantiewonin gen. Het geheel is zeer royaal van opzet en uitermate geschikt voor een paardenliefhebber, die toch ook kantoor aan huis zal houden. Vraagprijs f 429.000,- k.k. CHR. HUYGENSLAAN 70 Prima onderhouden aan leuk hofje gelegen middenwoning, met aparte berging. Voorzien van gas c.v. Vloer- en dakisolatie is aangebracht. Keuken is aan straatzijde. Indeling: entree, hal, ruime keu ken, woon-eetkamer (22 m2) met deur naar tuin van 12 meter diep. 1e Verdieping: prachtige slaap kamer van 18 m2 (voorheen 2 slaapkamers), 2e grote slaapka mer welke voorheen in gebruik was als ouderslaapkamer, luxe douche Via vaste trap naar zol derverdieping met dakkapel, ge heel in gebruik als was-strijk- ruimte Ideaal voor jonger of ouder echt paar. Vraagprijs f 115.000,- k.k. Ook op zaterdag zijn we ge opend van 10.00 tot 14.00 uur. Makelaars In onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is MiddelwijksVaat 54, Soest Telefoon 02155-13539 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Leusden, Tiet en Veenendaal Muziekvereniging P.V.O. heeft dringend behoefte aan nieuwe instru menten. Een aantal instrumenten zijn nu 15 jaar oud en redelijkerwijs niet meer verantwoord bespeelbaar. Er is reeds een ledenstop ingevoerd bij ge brek aan goed materiaal. Bij het 'Landjuweel' van het Groot Gaesbeeker Gilde zal P.V.O. zijn me dewerking verlenen aan een groot evenement dat plaats zal vinden in 1987. Dit kan alleen met goede instru menten. De aanschaf waarde van deze instrumenten is: 35.000,-, een be drag wat P.V.O. niet heeft. Met een le denbestand van 135 leden, waarvan 80 jeugdleden van 6 tot 16 jaar, voorziet de vereniging in een grote jeugdop vang en muzikle vorming, iets wat door deze problemen niet verloren mag gaan. Om te proberen extra gelden bij een te krijgen houdt muziekvereniging P.V.O. op zaterdag 22 maart a.s. een grole Kieuu>goeuiueze Kieuingoeurs wordt gehouden in het P.V.O.-gebouw aan de Rembrandtlaan 9 te Soest. De verkoop begint om 12.00 uur en eindigt om 17.00 uur. Wij hopen dat veel men sen gehoor geven aan deze oproep om P.V.O. financieel te steunen, door het kopen van kleding. Alle kleding die ter verkoop wordt aangeboden is gecontro leerd en u vindt alleen goede kleding tegen redelijke prijzen. Uiteraard kunt u ook steunen door een bijdrage te sorten op één van de rekeningen, waar wij u natuurlijk erg dankbaar voor zijn. Rabo-bank 35.99.35.974 en N.M. Bank 68.43.47.458 beide te Soest of op postgi ro 166434 t.n.v. Penn. P.V.O. te Soest. Een jaarlijkse steun in de vorm van donateur kan natuurlijk ook. Voor minimaal 15,- per jaar. Inlichtingen zaterdag 22 maart in het P.V.O.-gebouw of bij de secretaris, tel. 21639. Woensdag 26 maart commissie Onderwijs Donderdag 27 maart: commissie Welzijn Maandag 24 maart commissie Algemene Bestuurszaken Dinsdag 25 maart commissie Ruimtelijke Ordening Woensdag 26 maart: commissie Bedrijven (21.00 uur) Donderdag 27 maart commissie Financiën (21.00 uur) extra commissie Algemene Bestuurs zaken (15.00 uur) De openbare vergaderingen worden gehouden in de commissiekamers van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg en beginnen om 19.30 uur (afwijkingen zie boven) In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de agenda's en de stukken in zien. Men kan ook telefonisch informe ren (tel. 22555) welke agendapunten aan de orde komen. Verder kan men al le informaties krijgen over de moge lijkheid om van het spreekrecht gebruik te maken tijdens de vergaderingen. oprichten tijdelijke opslagplaats, Melksteeg, sectie B, nr. 593; bouwen woonhuis, Meent, sectie K, nr. 92 ged. bouwen twee woonhuizen, Meent, sectie K, nr. 92 ged. bouwen woonhuis, Wilhelminalaan, sectie K, nr. 961 ged. bouwen woonhuis, Parklaan 41 uitbreiden woonhuis/bouwen gara ge, Gen. Winkelmanstraat 104; plaatsen dakkapel, Turfstreek 49 plaatsen pergola-veranda, Pijper pad 5; plaatsen open opslagloods, Willem Stuutlaan 1; bouwen werkplaats, Verl. Talma- laan, sectie K. nr. 839 ged. plaatsen dakkapel en carport, Wal deck Pyrmontlaan 37a plaatsen garage/berging, Veen- zoom la; bouwen woonhuis, Ferd. Huyck- laanl8a; vernieuwen/bouwen twee garages/ bergingen, Koppenlaan 14-14a; uitbreiden woonhuis/plaatsen dak kapel, Plasweg28; wijzigen bouwverg. nr. 220-84, d.d. 12-3-85 bouwen manege, Bosstraat, sectie G, nr. 8227 ged. bouwen garageBakkeneslaan 25 verbouwen woonhuis, Wieksloter- weg OZ 21 vernieuwen weekendwoning, Birk- straat 118a; ommuren binnenterrein, Vedelaar- pad 53V '0'plaatsen dakkapelScalmeyer- pad29; bouwen carport, Oude Tempellaan, sectie E, nrs. 3931 ged. en 4014 ged. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtpersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getrof fen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Men heeft nog één week de tijd om tegen het z.g. wintertarief het paspoort te vernieuwen. Het kan nog tot en met donderdag 26 maart. Na die datum wordt het vernieuwen van het paspoort zestien gulden duurder! De burgemeester maakt bekend dat met ingang van 20 maart 1986 geduren de 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsont wikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 -12.00 uur) alsmede in het ge meentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a en in de plaatselijke bibliotheken, ter inzage ligt het ont- werp-uitwerkingsplan Winkelcen trum Overhees". Gedurende genoemde periode van 14 dagen kunnen belanghebbenden bij het College van Burgemeester en Wet houders schriftelijk bezwaren tegen dit ontwerp-uitwerkingsplan indienen. De burgemeester maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat met ingang van 21 maart 1986 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling algeme ne zaken en stadsontwikkeling (ge opend iedere werkdag van 09.00 - 12.00 uur), alsmede in de plaatselijke bi bliotheken en in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (Gedurende gebruikelijke openings tijden) voor een ieder ter inzage ligt het door de raad van de gemeente Soest op 20 februari 1986 vastgestelde be stemmingsplan "Smitsveen", regelen de de bestemming van gronden, gele gen in Soest, tussen de Nieuweweg, Dalweg, Koningsweg en ten westen van de Eigendomweg. Tegen het ontwerp van dit plan zijn bij de gemeenteraad zes bezwaarschriften ingediend en bij de vaststelling zijn in het ontwerp enige wijzigingen aange bracht. Ingevolge het bepaalde in artikel 27 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kunnen zij, die zich tijdig met bezwa ren tot de gemeenteraad hebben ge wend, gedurende de termijn dat het plan ter inzage ligt, bij Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht be zwaren daartegen indienen. Gelijke bevoegdheid, gedurende de termijn dat het plan ter inzage ligt, komt toe aan een ieder die bezwaren M van IREUKELIN Assurantiën N.B.V.A. Dat het voorjaar nu toch echt in de lucht zit werd vorige week op "natuur lijke" wijze onderstreept door de ge boorte van vijf lammetjes bij de familie De Ruygt aan de Den Blieklaan. Twee schapen zorgden voor respectievelijk Foto: Goos van der Wilt drie en twee nakomelingen, die zater dag j. I. voor het eerst naar buiten moch ten. Het was even wennen, maar de 'witgewolde mini-kudde' voelt zich al aardig in zijn element. heeft tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het bestemmings plan in het ontwerp zijn aangebracht. Ter rectificatie van een eerdere be kendmaking maakt de burgemeester ter voldoening aan het bepaalde in ar tikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het ontwerp van het bestemmingsplan "Apollo" met in gang van 21 maart 1986, gedurende een maand ter gemeentesecretarie, af deling algemene zaken en stadsont wikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 - 12.00 uur), ter hulpsecre tarie te Soesterberg, alsmede in de plaatselijke bibliotheken en in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (gedurende de ge bruikelijke openingstijden), voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende de termijn van tervisieleg- ging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ont werp indienen. Het concept-welzijnsplan 1987-1990 wordt aan de orde gesteld tijdens een drietal inspraakavonden. Ook kan men tot 3 april schriftelijk reageren op het plan, dat is toegezonden aan verschil lende verenigingen en instanties, maar ook ter inzage ligt in het INFOrmatie centrum. De inspraakbijeenkomsten zijn ge pland op maandag 24 maart 1986 in het diensten centrum Honsbergen, Wiardi Beck- manstraat 475 te Soest; dinsdag 25 maart 1986 in zaal Credo (achter de Julianakerk), Julianalaan 19 te Soest; woensdag 26 maart 1986 in het dorps huis, Dorpsplein te Soesterberg. De bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. De inspraak resultaten zullen op 14 april 1986 een eerste behandeling krij gen tijdens de vergadering van de com missie, Daarna zullen de taakgroepen die resultaten bespreken, waarna de commissie op 13 mei het geheel hoopt af te ronden. De vergaderingen van de commissie vinden plaats in gebouw gemeentewer ken te Soest, en beginnen om 20.00 uur. I De gemeentelijke diensten zijn vrijdag 28 maart (Goede Vrijdag) gesloten. Ook het gemeentelijk INFOrmatie centrum (en het V.V.V.kantoor) is vrij dag 28 maart de gehele dag gesloten. Vrijdag 28 maart (Goede Vrijdag) wordt door de gemeentelijke reinigingsdienst geen huisvuil opge haald. Dit vindt nu plaats op donder dag 27 maart. Ook Tweede Paasdag, maandag 31 maart, wordt er geen huis vuil opgehaald. Dit wordt verschoven naar dinsdag 1 april. Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 voor ƒ11,50 vanaf 17.00 uur Donderdag 20 maart Wiener schnitzel Vrijdag 21 maart Gebakken forel Maandag 24 maart Gevulde schnitzel, andijvierolletjes Dinsdag 24 maart Saucijsjes, bloemkool Woensdag 26 maart Gerookte krabbetjes en zondag dagmenu. De werkgroep Soesterberg van D'66 heeft bij Provinciale Staten van U- trecht een bezwaarschrift ingediend tegen het ontwerp-streekplan Utrecht, waar dat betrekking heeft op Soester berg. De bezwaren van de democraten richten zich op een aantal punten, zoals met name de in het plan gemaakte opmerking dat verdere nieuwbouw in Soesterberg ongewenst is. D'66 pleit er voor de "inbreidingsmogelijkheden" in Soesterberg te benutten, omdat de gemiddelde woningbezetting in Soes terberg niet mag worden geblokkeerd, ten einde het verzorgingsniveau mini maal op peil te houden. D'66 is het eens met de beleidsuit spraak dat de geluidhinder als gevolg van het vliegverkeer in Soesterberg moet worden teruggedrongen, maar vindt beperkingen met betrekking tot bestaande en nieuw te bouwen wonin gen daarmee in strijd. "Voor ons staat de leefbaarheid van Soesterberg voor de inwoners voorop. Wanneer geluid contouren ruimtelijke ontwikkelingen zouden frustreren dient de geluidhin der te worden teruggedrongen en geen beperking te worden opgelegd aan die ruimtelijke ontwikkeling. D'66 maakt ook bezwaar tegen een motorcrossterrein in de omgeving van Soesterberg. "De geluidhinder zal in het weekeinde, wanneer het vliegver keer net tot rust is gekomen, veelal worden voortgezet", vreest de werk groep, die een dergelijke voorziening niet ziet zitten in de "geluidsschaduw" van vlieg-, militair of industrie ver keer. D'66 maakt tenslotte bezwaar tegen een wat al te grove intekening van de nilitaire terreinen in de bij het streek plan behorende kaart. Dat geldt met name voor "De oude Kamp" ("na tuurgebied met bijzonder gebruik"). D'66 wil dat dit gebied de bestemming "Bosgebied met hoofdfunctie natuur" krijgt. Ook tekent D'66 bezwaar aan tegen militair gebruik van het terrein tussen S 7 en A 28 ten oosten van Soesterberg. "Wij willen militair ge bruik, dat de milieu-belasting voor Soesterberg vergroot, voorkomen." B.T. uit Soest meldde zich vorige week bij de politie nadat hij de avond te voren aan de Soesterbergsestraat een lichtmast had aangereden. Het onge luk gebeurde in de bocht bij Zonneglo ren. Door de botsing werd de lichtmast geheel uit de grond getild en in tweeën gebroken. v.Weedestr.59 tel.12424 Soest VHS en BETAMAX Ook statieven, verlichting enz. Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Tel. 12874 De Inspecteur van Politie te Soest, vestigt de aandacht van het publiek op de instelling van het ..Nederlandsche Leger des Heils" en het bekende (In ternationale) Leger des Heils. Door eerstgenoemde organisatie, die niet beschouwd kan worden als een bonafide instelling van weldadigheid en reclasseering, wordt voortdurend misbruik gemaakt van de gelijkheid in naam, uniform en methode op aller lei wijze in de hand gewerkt. Het verdient aanbeveling, alvorens giften af te staan, zich te overtuigen, dat wel degelijk door het (internationale) Leger des Heils, welke instelling volkomen betrouwbaar is, een beroep op Uw weldadigheid wordt gedaan. De inspecteur van Politie, A.F. Schreuder. Door het bestuur der Vereen. Algemeen Belang" alhier is het navolgende adres aan Ged. Staten der provincie Utrecht gezonden: "Ondergeteekenden nemen beleefd namens het Bestuur van de Vereeniging „Algemeen Belang" te Soest de vrijheid Uw aandacht te vragen voor het volgende De toestand van de Gemeente Soest is, volgens hunne overtuiging, en hier spreken zij de meening uit van het grootste deel der bevolking, verre van gunstig te noemen. Het doen uitvoeren van verschillende, ondoordachte, veel geld verslindende werkzaamheden, heeft de gemeente-finantieën zoodanig ontredderd, dat de Raad wederom tot verhooging der belasting zal moeten overgaan. Boven dien wordt, door het heffen van 200 opcenten, ook de Personeele Belasting aanzienlijk hooger, zoodat inwoners dezer gemeente op veel zwaarder lasten zitten, dan die van gemeente, welke met Soest te vergelijken zijn. En dit be- teekent voor Soest groot nadeel. Zooals U bekend zal zijn, wordt Soest vooral tot woonplaats gekozen door gepensioneerden, die een beperkt inkomen hebben en daarvan moeten le ven. Deze menschen nu zullen door de hoog opgedreven belastingen worden afgeschrikt, om Soest te gaan bewonen, terwijl aan den anderen kant vele tegenwoordige bewoners zullen omzien naar een woonoord, waar niet zoo veel belasing van hen zal gevorderd worden. Naar aanleiding van 't bovenstaande richten ondergeteekenden tot U het eerbieding verzoek 1. Om middelen te beramen die tot doel hebben te bevorderen dat de gemeen tehuishouding van Soest op economischer wijze zal worden gevoerd 2. of U de mogelijkheid zal willen overwegen, om het percentage der ge vorderde opcenten op de personeele belasting op een lager bedrag te doen bepalen dan 200. Mocht U 't noodig of gewenscht achten, omtrent redenen tot dit verzoek na der te worden ingelicht, dan zal ons Bestuur U die inlichtingen gaarne na der verstrekken, wanneer U ons zou willen berichten, wanneer U ons daar toe in de gelegenheid wil stellen. 't Welk doende w.g. J.E. Bloemen, wnd. Secretaris w.g. W. v.d. Leek, Voorzitter Soest, 18 maart 1936.' In het gebouw dezer school, aan de Burg. Grothestraat, was Woensdag voor belangstellenden de gelegenheid opengesteld, de gemaakte goederen, waar aan in 1935 gewerkt is, te bezichtigen. In een der lokalen waren op tafels en langs de wanden handwerken en producten van costuumnaaien tentoon gesteld in zeer groote verscheidenheid. Dadelijk viel het op, hoe keurig handwerk zoowel als naaiwerk er uitzag. De school telt thans 70 leerlingen, die opleiding kunnen genieten voor nuttige en fraaie handwerken, doch ook voor huisnaaister. Door Anna Paulowna opgericht, werd deze school in later jaren gefinan cierd door H.M. Koningin Emma. De opleidingen waren toen kosteloos, doch nu wordt door de leerlingen een klein lesgeld betaald. De overige kosten worden gedragen door H.M. de Koningin, die de school thans in ei gendom heeft. Er worden middag- en avondcursussen gehouden. De middagcursus wordt bezocht door meisjes van 14-16 jaar, de avondcursus door dames van 16-40 jaar. De tentoonstelling werd druk bezocht. Het was dan ook zeer de moeite waard, eens een kijkje te nemen. Een bijzondere vermelding verdient het smoque-werk, gemaakt door de meisjes der middagcursus. Kleuren en combinaties worden zelf door de meisjes gekozen. Op elk werk stond de naam van de maakster vermeld. Als men de prestaties der leerlingen ziet, begrijpt men eerst recht, waarom de school zoo bloeit.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5