fCdn7 m X1L m Comité C-200 wacht ontwikkelingen in C-drie met meer welwillendheid af Speeldoos Veel belangstelling voor jubilerend Paleiskoor en zijn dirigent vereniging L WOENSDAG 19 MAART 1986 SOESTER COURANT ^WOENSD/1 Kledingwerkplaats modeshow in C-drie Thema-avond over C.A.R.A. in 'De Bundeling' Teatro Obstinato met Lor ca-voorstelling in C-drie Vrijwilligers Vakature Bank VVB ontwikkelt uitbreidingsplannen Frits van den Born nieuwe voorzitter 'Apollo' Tot 20 april aanvragen Kermispot D'66 relt Leven opGri Toneelbloed, thriller van formaat De tweede Durfplank van het seizoen Filmhuis; 'Amarcord' van Fellini Cultureel Creatief Centrum Verkiezingen In 'C-drie' is vanavond ook de voetbal wedstrijd Juventus-Barcelona te vol gen. Dus wanneer u actueel op de hoog te wilt zijn van de verkiezingsuitslagen in Soest, inclusief de vergelijkingen met vier jaar geleden, laat u dan niet door de teevee weerhouden om samen met de WD, het CDA, de PvdA, Pro gressief Soest, D'66 en de combinatie GPV/SGP/RPF vreugde en verdriet te delen. Er is ook levende muziek. Tot straks! Theater In het kader van het Garcia Lorca-fes- tival in Amersfoort speelt Teatro Ob- stinato morgenavond twee korte stuk ken van deze Spaanse auteur in C-drie. Modeshows Vijfendertig mannequins werken mee aan de modeshow van tien baanloze jongeren die hun zelf ontworpen kle ding laten zien dit weekeinde in C-drie. Aankoop en bestellingen zijn mogelijk. Expositie Vorige week schreef Jeanne Halma een impressie over de tentoonstelling van Enver Özturk. U kunt deze Turkse kunstenaar nog bewonderen tot 28 maart in het Witte Café. Openingstijden Voortaan is het Witte Café van 'C-drie' ook overdag open van half tien tot twaalf uur en van twee tot vijf uur. Dat betekent een uitbreiding van de service aan cursisten en bowlers die komen trainen. Ook bibliotheekbezoekers zijn hartelijk welkom voor een vers kopje koffie. Deze nieuwe openingstijden van de bar gelden tot aan de zomervakan tie, waarna opnieuw bekeken zal wor den of dit experiment de moeite loont. Bowling Het regelmatig contact tussen het be stuur van de Bowlingbond en de direc tie van C-drie garandeert een prettige samenwerking. Huismeester Henny v.d. Brink krijgt dat onderhoud van de banen steed meer 'in zijn vingers.' 'Als er iets mankeert, laten de bowlers dan even met mij contact opnemen.' zegt hij zelf. Thans zijn er per week vier se- niorengroepen aan het bowlen. Dat is een verheugende ontwikkeling. Op de woensdagmorgen zijn twee senioren- groepen de hele ochtend bezig van ne gen tot half één. Nieuwe groepen die overdag willen bowlen, moeten contact opnemen met Leo Wijnand (22188). Hij is ook de man voor uw presentaties, shows, recepties, vergaderingen en partijen. Vraag eens inlichtingen bij hem. Soe stand Enkele spectaculaire onderwerpen kunnen op 1 april niet doorgaan, omdat de betrokkenen in de paasvakantie ver hinderd zijn. Dat is de reden, dat de eerstkomende talkshow niet doorgaat. De volgende Soestand is gepland in mei. Wijkvereniging De vorige week heeft het bestuur van C-drie een plezierig gesprek gehad, dat veel heeft opgehelderd, met mevrouw Nieuwdorp en mevrouw de Jong van de Wijkvereniging 'Overhees.' Tien jaar geleden was deze vereniging de enige die geld heeft ingebracht vanuit de buurt voor de totstandkoming van het dorpshuis. De nieuwe ontwikkelingen, die een half jaar geleden na een bezuinigings operatie van de gemeente, hun beslag kregen, hebben toch wel enkele litte kens achtergelaten bij de vereniging die 500 leden en donateurs telt. Voorzitter Wil Hildebrand van C-drie had weinig overtuigingskracht nodig om aan te tonen, dat het gebouw thans beter voldoet aan zijn functie dan ooit het geval was. Gelukkig heeft Wijk vereniging een goede plek gevonden in de Vijverhof voor haar ontspannings activiteiten. Directeur Ernst Dienaar staat open voor nieuwe suggesties vanuit de wijk voor culturele bezigheden. Hij wees met name op het grote aantal cursisten uit Overhees. Terwijl ook andere ver enigingen. zoals het Soester Applaus, de weg naar het gebouw weer hebben teruggevonden. Forum Alle forumleden hebben inmiddels een nieuwe uitnodiging ontvangen voor de forum-avond over Minderheden op donderdag 24 april. Zij moeten zich de ze week even melden bij forumvoorzit ter Nelleke Streefkerk 03404-318351In de pauze is er muziek in het Witte Café. Kinderen C-drie ontvangt je graag met je vrien den en vriendinnen. Als je jarig bent, kun je die week bij ons een uur bowlen voor een feestprijsje van zes gulden per persoon 6 tot 15 jaarinclusief één limonade, één versnapering en een me daille voor de winnaar! Van maandag tot en met vrijdag tussen 2 en 5 uur. 's zondags tussen 3 en 6 uur. Doen! Be! Leo. Pro memorie Telefonisch is C-drie te bereiken onder nummer 22188. Het adres is: Willaert- straat 49. Maar alle post moet naar Postbus 347, postcode 3760 AH in Soest. Bankrelatie Rabo: 3599.37497. Postgiro: 212775 t.n.v. Rabo Soest. Ingeschreven bij de Kamer van Koophandel in Amersfoort onder nr. S 188015. Op zaterdag 22 en zondag 23 maart staat het cultureel, creatief centrum C-drie in het teken van een modespek takel. De deelnemers aan het project kledingwerkplaats laten dan in drie modeshows zien wat ze in deze oplei ding geleerd hebben. Het project kledingwerkplaats, dat in het afgelopen jaar voor de tweede ach tereenvolgende keer plaatsvond, biedt jongeren de gelegenheid in korte tijd kennis te maken met de belangrijkste facetten van het modevak: leren pa troontekenen, ontwerpen, modetekenen, stylen, stofdrukken en natuurlijk kle ding te maken. Het project wordt begeleid door vier deskundige docenten, die elk hun specialisme hebben. Met de vaardig heden die de deelnemers in een jaar ontwikkelen, moeten zij in principe in staat zijn zich zelfstandig te vestigen, een betere kans op een leuke baan te maken of zich te kunnen melden voor een vervolgopleiding. Van de vorige 'lich ting' is een aantal deelnemers daar ook daadwerkelijk in geslaagd. De meeste deelnemers uit het huidige leerjaar hebben de voorkeur een ver dere opleiding te gaan volgen. En wie weet komt u hun naam in de nabije toekomst nog eens tegen op de inter nationale modebeurzen, want talent is volop aanwezig. Dit project, dat een initiatief is van de gemeente Soest in nauwe samenwer king met het cultureel creatief cen trum C-drie, wordt met deze mode show naar alle waarschijnlijkheid te vens afgesloten. Een vervolg is helaas niet mogelijk, gelet op de andere prio riteiten van de overheid. In de modeshows, waaraan zo'n vijftig vrijwilligers meewerken, worden ver schillende collecties getoond. Elke deel nemers heeft zijn of haar eigen thema uitgewerkt. In een kleine tentoonstel ling is te zien hoe dit alles zich in de afgelopen maanden heeft ontwikkeld. Een ieder die geïnteresseerd is in mode kan zien waartoe jonge mensen in zo'n korte tijd in staat zijn. Er worden drie shows gegeven, één op zaterdag (aanvang 20.30 uur) en twee op zondag (aanvang 14.00 uur en 20.30 uur). Kaarten ad 7,50 kunnen bij C-drie, Willaertstraat 49 in Soest wor den gekocht. Telefonisch bestellen is tijdens kantooruren mogelijk onder nummer 02155-22188. Overlegstructuur gewenst "We zijn misschien te vroeg geweest met een reactie in de richting van het bestuur van C-drie. Ze hebben eigenlijk te weinig tijd gehad om zich in te wer ken, zodat wij met ons oordeel mis schien wat voorbarig zijn geweest. In december hebben we met onze open brief wel wat willen losmaken en we zien nu lichte verbeteringen. Dat be tekent dat we het bestuur in elk geval voorlopig het voordeel van de twijfel willen geven, bijvoorbeeld tot het eind van het seizoen. Dat zeggen Jan Jacobs en Theo van Klooster, woordvoerders van het comi té C-200, dat in december met een harde open brief o.m. de 'culturele ar rogantie' van het bestuur van het nieuwe culturele centrum C-drie aan de kaak stelde. De voornaamste be zwaren waren destijds dat er met het bestuur nauwelijks te overleggen viel en dat de andere gebruikers - met name de sporters - zich slecht behan deld voelden. Die bezwaren gelden, zij het in enigs zins afgezwakte vorm. nóg, leggen Ja cobs en Van Klooster uit. al hebben ze met instemming kennis genomen van een voor hen verrassende ontwikke ling: de uitnodiging van het C-drië-be- stuur om met de oude 'gebruikersraad' van de Borg „te overleggen om even tuele knelpunten weg te nemen. Ook de 'honderd a tweehonderd' sym pathisanten van het comité C-200 heb ben op een goede overleg-structuur aangedrongen. 'Als sporters hebben we toch verworven rechten, waarvan we het gevoel hadden dat die door het bestuur werden aangetast. Je kunt dat niet aangeven in enkele grote proble men: het is meer een opeenstapeling van kleine irritaties. Met de open brief in december hebben we een schot voor de boeg willen geven, en al hebben we nooit enige officiële reactie van het be stuur van C-drie gekregen, het heeft misschien wel geholpen. Jacobs vertelt dat hij niet is ingegaan op een persoonlijk verzoek van 'één van de vrouwelijke bestuursleden' om de klachten eens op een rijtje te zetten. 'We hebben er over de telefoon wel over gesproken, maar dan wordt het zo'n welles-nietes-spelletje. Bovendien wilden we als twee gelijke partijen om de tafel gaan zitten.' Brief klaar Op de vraag of hun oordeel over de gang van zaken in C-drie inmiddels in gunstige zin is gewijzigd antwoorden Jacobs en Van Klooster dat ze hun be zwaren weliswaar houden, maar voor alsnog van verdere actie afzien. 'We hebben wel een brief klaarliggen aan het gemeentebestuur, waarin we onze bezorgdheid uitspreken over het feit dat de sportieve belangen ondergeschikt worden gemaakt aan de culturele acti viteiten. Daarin waarschuwen we ook voor de nadelige i financiëlegevolgen van de belangentegenstellingen die daaruit dreigen te ontstaan, die wel eens zouden kunnen neerkomen op een lastenverhoging voor de burger. Jacobs en Van Klooster zien een per manente overlegstructuur in C-drie, waarin ook alle sporters vertegenwoor digd zijn, als een minimale eis. 'Niet alleen het bestuur van C-drie moet bij voorbeeld bepalen wat er met de bow ling gebeurt: daarin moeten de bow lers als gelijkwaardige partners be trokken worden. Het schot dat na de verbouwing van C~ drie tussen het 'witte' en het 'bruine' café is geplaatst ziet Jacobs als symbo lisch voor de aanpak die het bestuur van C-drie tot dusver heeft gevolgd. Eisjes De toon van C-200 is aanzienlijk milder dan destijds, blijkt uit de opstelling van Jacobs en Van Klooster: 'Kijk. het gaat ons niet om grote eisen. Het zijn intus sen allemaal kleine ergernissen die de sfeer bepalen, dus hoogstens stellen we kleine eisjes. Daarover moet je als ge lijkwaardige partners kunnen praten en zoeken naar soepele oplossingen.' De verbeteringen die ze intussen heb ben geconstateerd zijn: het onderhoud van de bowlingbaan 'daar wordt nu eindelijk wat aan gedaan') een soepe ler omgaan met het bar-gebeuren voor de sporters, het openstellen van de bar overdag 'al is-ie zaterdags nog altijd dicht, terwijl dan de meeste bowlers trainen.').' De beide heren wijzen erop dat de badmintonclub Selby intussen de Sportstichting in de persoon van voorzitter Plomp heeft ingeschakeld, al heeft een en ander nog niet tot veel Dinsdag 25 maart: In het Gezondheidscentrum "De Bundeling'Schoutenkampweg 4 in Soest- Zuid wordt op dinsdag 25 maart 1986 een voorlichtingsbijeenkomst ge houden over C.A.R.A. waartoe astma, bronchitis, longemfyseem en aanver wante ziekten van de luchtwegen behoren. De bijeenkomsten begint om 20.00 uur en wordt verzorgd door de heer M. van Garderen, medewerker van de afdeling voorlichting van het Neder lands Astma Fonds. Hij zal een lezing houden over o.a. de oorzaken en de behandeling van C.A.R.A. Ook zal een film worden vertoond, die ingaat op de gevolgen van de aandoening voor de patiënt en zijn omgeving. Onge veer 10T van de bevolking heeft C.A.R.A. Het is een aandoening, die vaak niet wordt herkend, terwijl de ziekte door zijn omvang en schade voor de patiënt én de maatschappij een enorm probleem vormt. De mensen, die er zelf of in hun omgeving mee te maken hebben, weten uit ervaring hoe moeilijk het is om met die ziekte goed te leren omgaan. Uiteraard zal er tijdens deze bijeenkomst gelegenheid zijn voor het stellen van vragen en diskussie daarover. De avond is met name bedoeld voor belangstellenden uit de wijk Soest-Zuid en voor patiënten van het gezond heidscentrum. Omdat de plaatsruimte beperkt is, verzoeken wij u telefo nisch een plaats te reserveren via telefoonnummer 13750. In het kader van het Amersfoortse festival "Garcia Lorca in perspectief" speelt Teatro Obstinato op donderdag 20 maart in C-drie, Willaertstraat 49 in Soest. Teatro Obstinato is een Amersfoortse theatergroep, die op semi-professionele basis werkt. De groep bestaat uit amateurspelers, maar de produkties worden op professionale wijze tot stand gebracht. De leiding is in handen van regisseur Juan Tajes. Teatro Obstinato speelt twee korte stuk ken van Lorca. Beide zijn gebaseerd op traditionele figuren die hun wortels in de Commedia dell'Arte vinden. Ook hebben ze ongeveer hetzelfde thema: het huwelijk zonder liefde en de liefde zonder wanhoop. Als symbool in deze twee stukken gebruikte Garcia Lorca de bedrogen echtgenoot. "De liefde van Don Perlimplin met Bé- lise in haar tuin" is door de dichter beschreven als een 'erotisch halleluja". Don Perlimplin trouwt met de schone Bélise. In zijn huwelijksnacht ontdekt hij twee dingen die hem tot een zekere en gelukkige dood zullen leiden: de liefde, zijn impotentie (het blanke lichaam van tseuse aat nij nooit zal kunnen bezitten "De klucht van Don Christobal en Do- na Rosita" is oorspronkelijk geschre ven als poppenkast-spel. Don CHristo- bal is verwant aan de Italiaanse Pul- cinella, evenals Mr. Punch uit Enge land. Hans Wuist uit Duitsland en Jan Klaassen uit Nederland. Dona Rosita wil trouwen, trouwen, trouwen... met een man die alle mannen van de wereld symboliseert. Door toedoen van haar moeder trouwt zij echter met een man die lelijk, brutaal maar rijk is. Dat zijn de ingrediënten die Garcia Lorca voor het spel heeft aangereikt. De rest: satire, de maskers en de Com media deil'Arte-elementen zijn eigen vondsten van Teatro Obstinato. Het allerbelangrijkste is de nog steeds geldende fantasie van Frederico Gar cia Lorca, die ons in twee toneelstuk ken met hetzelfde thema twee verschil lende noodlottige interpretaties van de liefde biedt. Aanvang: 20.15 uur; toegang 7,50; 6,-. Reserveren: ma.-vr.10-12 uur, 14-17 uur; tel. 02155-22188. resultaat geleid. 'Er is nu wel een tele foon bij de sportzaal, maar we moeten nog steeds buitenom.' De woordvoerders van C-200 stellen zich voor de ontwikkelingen nog enkele maanden aan te zien en aan het eind van het seizoen te proberen in rustig overleg de problemen glad te strijken. 'Dat moet in een overlegstructuur kun nen: als we een geschillencommissie inschakelen is de zaak al veel te ver doorgeschoten.' Met een korte doch zeer koude maand achter ons waar schaatspret en griep velen in de greep had is bij de mede werkers van de Vrijwilliger Va kature Bank de werkkoorts weer uitge broken. In vrij snel tempo is een goed doordacht jaarverslag opgesteld en verzonden en nu worden plannen ont wikkeld om tot uitbreiding van de hui dige ruimte te komen, zodat bezoekers van de WB in alle rust het vakaturebe- stand kunnen inzien. Veel tijd en moeite zal in de komende periode worden gegeven aan het Gilde- projekt. 't Gilde bemiddelt voor alle mensen van vijftig jaar en ouder die belangeloos hun kennis en ervaring willen overdragen aan anderen. Bin nenkort zal over dit projekt uitgebreid worden gepubliceerd. Vakatures 0 Dringend verzoek aan vrijwilligers m/v om ondersteuning van de leidsters bij de Stichting Peuterspeelzalen." Het gaat om 2 groepen peuters, minimaal 12 en maximaal 17 7/609 Bij Veilig Verkeer Nederland is plaats voor vrijwilliger m/v in be stuursfunctie en ad-hoc aktiviteiten (1/620): 0 Vrijwilligers m/v gevraagd in Cul tureel Centrum C-drie. Taken zijn o.a. het meedenken en uitvoeren van akti viteiten op film-theater-literatuur en tentoonstellingsgebied 3/638 0 Eveneens gevraagd bij C-drie een technicus die op de hoogte is %'an licht en geluidsapparatuur in de theaterzaal (3/637): 0 Ten behoeve van de Kinderboer derij wordt een technisch persoon ge vraagd voor de muziek en lichtinstal laties (3/634). Belangstellaing voor bovengenoemde jobs? Neem eens kontakt op met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank, Willaertstraat 49. tel: 12630. Openings tijden: maandag. dinsdag en donderdag 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uurvrijdag 11.00 -12.30 uur. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 14152 Tijdens de op 13 maart j.1. gehouden algemene vergadering van het Soester Mannenkoor Apollo is Frits van den Born met algemene stemmen gekozen tot voorzitter. De eerste officiële daad die de nieuwe voorzitter stelde was de benoeming tot "Lid van verdienste" van de afgetreden voorzitter, Piet Lüschen. Met die benoeming was door de vergadering unaniem ingestemd. De vergadering werd bezocht door een ongekend groot aantal leden. 62 leden waren aanwezig. Enkele trouwe leden konden wegens ziekte of anderszins de vergadering niet bijwonen; was dat het geval geweest dan waren ongeveer 70 leden aanwezig geweest. De vergadering had een vlot verloop, de jaarstukken werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De con tributie wordt op hetzelfde niveau ge handhaafd. De scheidende voorzitter memoreerde in zijn slotwoord de wijze waarop hij indertijd voorzitter was geworden. In dat bewuste jaar 1974 was er een kandidaat voor de functie van voorzit ter. Op aandrang van een aantal leden had hij zich medekandidaat gesteld, in de veronderstelling dat hij toch geen schijn van kans maakte. Het liep tot zijn verbazing anders: hij kreeg de meerderheid van de stemmen en werd dus de eerste man van Apollo. Hij heeft nu de hamer doorgegeven aan een jonger iemand. Hij wenste de nieuwe voorzitter geluk met zijn benoeming en wenste hem het allerbeste toe. Namens de leden sprak Aart Hilders nog een dankwoord tot Piet Lüschen en overhandigde hem een cadeau: een fototoestel. Het toeval wil dat een week geleden, tijdens zijn vakantie, bij hem thuis werd ingebroken, waarbij een fototoestel werd ontvreemd. Voor zijn !'i ui'f,1!! Ml I* ui» «H U «U il «l»JJ ui: ui t| i'« «lUUfttll" WtMUltt" uiiinu" 'ut" 0 Frits van den Born. vrouw mocht hij een fraai bloemstuk mee naar huis nemen. Aan het slot van de vergadering kreeg de dirigent Gerard van de Schepop nog het woord: hij zei dat het hem nog nimmer zo moeilijk was gevallen het slotwoord te spreken. Hij bracht extra dank aan Piet Lüschen voor alles wat deze voor Apollo heeft gedaan en roemde zijn sterke zijde om op het juiste moment de juiste beslissing te nemen. Hij bracht ook dank aan het bestuur voor de goede samenwerking en vooral voor de openhartigheid waar mee gesprekken tussen hem en be stuur werden gevoerd. Ook wanneer wel eens een kritisch geluid moest worden aangehoord wist hij dat het altijd het belang van het koor was dat voor ogen stond. Tot de nieuwe voorzit ter zich richtend hoopte hij op een goede samenwerking, maar was daar bij voorbaat al van overtuigd. De Stichting Coördinatie Kennissen heeft enige tijd geleden de verpachting gehouden vloTde dit jaar van woensdag ^meifenmet zondag 10 mei voor ae verpd nnder meer de voleendp at de SUm^e?>Ör7'atle d^e^p'^ci^h^l^reei^orch^itatief'geh^djn^est^n Soesterbc-rg vrerkziSm ziin Deze bedragen zijn afkomstig van de pachtsommen. Vorig jaar hebben 105 verenigingen en instellingen een bedrag uit de Kermispot Verenigingen werkzaam op sociaal-cultureel of charitatief gebied en die voor bijzondere of buitengewone uitgaven komen te staan, kunnen voor een éénmalige uitkering in aanmerking komen. Dat betekent dus de kans op AanvïÏÏSi'dienen vóór 20 april schriftelijk te worden gericht de stich. ting Coördinatie Kermissen, p.a. gemeentehuis Soest, Steenhoffstraat 2. In de brief moet tevens het doel van de aanvraag omschreven worden, met eventueel een begroting. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154 -180 50 Een thriller is goed wanneer de zenu wen door je keel gieren. Een thriller is van uitzonderlijk gehalte wanneer de auteur er in slaagt tussen alle dubbele bodems en valstrikken humor te ver werken. De voorstelling van 'Toneel- bloed.' die vijdagavond in De Speel doos te Baarn te zien was is in zijn gen re een absolute uitschieter. Bizarre en geestige elementen wisselen elkaar af. de ijzingwekkende spanning wordt tot het doek voor de laatste keer valt voor treffelijk gedoseerd. Ton van Duin hoven. Jaap Wieringa. Mariëlle Fiolet en Jeróme Reehuis hebben de moge lijkheden, die de Engelse auteur Simom Gray hun bood met beide han den aangegrepen, waardoor de voor stelling kon uitgroeien tot ver boven de midelmaat. Ton van Duinhoven maakte van zijn rol als huisman meer dan het obligatie typetje, Mariëlle Fio let was een kreng van een echtgenote, Jeróme Reehuis een levensechte thera peut. Jaap Wieringa een aan de liefde verslaafde buurman. Toneelbloed han delt over een man die op wraak zint wanneer hij ontdekt dat z'n in toneel kringen verkerende echtgenote een re- latie met een andere heer der schep, ping is aangegaan, en hij te verstaan krijgt bij het huisvuil te worden plaatst. Geen bijzonder origineel i geven, maar de wraakgedachte van de I aan de kant gezette echtgenoot is als rode lijn in het stuk zo knap uitgewerkt "Soest heeft ee dat je als toeschouwer de indruk: krijgt stem daarom of nimmer met een dergelijk gegeven in "Liever rood t aanraking te zijn geweest. Naast een "Pluk de vruch met z'n talenten jonglerende Ton van nog veel meer n Duinhoven was het vooral Jeróme Ree- laden slogans s: huis die als therapeut z'n ware toneel- aula van het G bloed demonstreerde. De Engelse re- de vijfde-klasse gisseur Nicholas Renton zorgde voor hadden verzann ingrediënten die een thriller als deze bij de Soester vervolmaken, waarbij naast het knal- zingen aan te b len van revolvers, het vloeien van voelen. Dat gel bloed, vooral de keuze van de muziek discussie onde: uitstekend aansloot op het totale meester Paul St toneelbeeld van deze thriller. Huiveren Rector Mulder en lachen, ruim twee uur. deed een goed gevulde Baarnse Speeldoos, waarna een enthousiast publiek alle re gisters opentrok om de terechte waar dering langdurig tot uitdrukking te brengen. Open Podium vrijdag 21 maart aanvang 20.30 uur: Na de eerste suksesvolle Durfplank in november nu opnieuw alle aandacht voor amateurs om hun kunnen aan het publiek te tonen. Evenals de vorige week is de presentatie in handen van Henk Jansen. Deelname is gratis! De toegang is slechts vijf gulden. Wie kunnen daaraan meedoen. In prin cipe iedereen, die het gevoel heeft dat hij of zij best iets kan. maar tot nu toe misschien nog niet verder is gekomen dan 'tussen de schuifdeuren. Dat kunnen dus zijn: iemand die heel mooi Schubertliederen kan vertolken, groepjes die samen regelmatig op een of ander terrein bezig zijn, b.v. met ca baret. kamermuziek, jazz, zang (mo dern, klassiek). Maar ook mensen die hun zelfgemaakte liedjes eens aan anderen willen laten horen. Of mis schien zijn er wel mensen die een schit terende goochelact hebben, of hun ge dichten willen lezen. Toneel, ballet, al les is in principe mogelijk. Misschien zijn er ook mensen die wel plannen hebben om de beroepskant op te gaan en in De Speeldoos wat Bühne-ervaring op willen doen. Wij weten dat er veel amateurs fan tastische dingen kunnen, maar nog een beetje onzeker zijn om zo maar de planken op te stappen. In een ongedwongen sfeer, in de veilige omgeving van het allemaal amateur zijn, hoef je eigenlijk maar een klein drempeltje over om de stap eens te wagen. Er vindt geen vóórselectie plaats. Toch zijn er enkele voorwaarden. 1. Men moet minstens 16 jaar zijn. 2. Men krijgt voor een optreden maxi maal 15 minuten. Mag minder, maar absoluut niet meer. 3. Om het creatieve toch de boventoon te laten voeren is besloten om het op het ogenblik in zwang zijnde 'playbac ken' niet in het programma op te ne men. 4. Zo'n gevarieerd programma moet ook vlot kunnen verlopen. Meegebrachte attributen of instru menten of wat u ook nodig heeft voor uw optreden, moeten snel neer te zet ten zijn. Indien men op één of andere wijze begeleiding nodig heeft, dan dient men dat bij zijn of haar aanmelding ken baar te maken. Voor hen bestaat dan de mogelijkheid om van te voren alvast wat te oefenen. Opgave: telefonisch of schriftelijk bij De Speeldoos, tel. 02154-18050. onder vermelding van wat u graag zou willen doen op die avond en hoe groot de groep is. Verder natuurlijk naam, adres en telefoonnummer. Theater-Agenda Kultureel Centrum 'De Speeldoos' Donderdag 20 maart, aanvang 20.00 uur: 'Zo gepiept'. One-Man-Show Ro- bert Paul. Kaarten 20,-, Pas 65/CJP 17.50. Vrijdag 21 maart, aanvang 20.30 uur: 'Durfplank,' een gevarieerd program ma waarin amateurs hun bestje beentje voorzetten. Kaarten 5,-. FotoGoos van der Wilt Met een drukbezochte receptie heeft de Gemengde Zangvereniging 'Paleis Soestdijk' - doorgaans aangeduid als het Paleiskoor - zaterdagmiddag in het wijkgebouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan de eerste 'etappe' van de jubileumviering afgesloten. Het koor bestaat dezer dagen 35 jaar. Tegelijk werd het 25-jarig jubileum ge vierd van de dirigent van het koor, de heer L.J. Meijer. Tal van belangstellenden kwamen zowel de dirigent en zijn echtgenote als het bestuur feliciteren. Ook van de zijde van andere Soester koren werd acte de prsence gegeven, maar ook de directies van diverse bejaardentehui zen. waar het Paleiskoor regelmatig pleegt te zingen, gaven blijk van hun belangstelling. Het koor bestond oorspronkelijk uit mensen die op het paleis werkzaam waren, maar de laatste jaren staat het lidmaatschap ook open voor anderen, al vindt er wel een 'ballotage' plaats. Geoefend wordt er altijd in de gymnas tiekzaal van het paleis. Tijdens de in middels bijna legendarische kerst- feestvieringen op het paleis leverde het koor altijd een belangrijke bijdrage. Twee dames zijn al vanaf de oprichting lid van het Paleiskoor: mevrouw G. van Amerongen en mevrouw C. van den Brink. Zij zullen tijdens de feest avond op 21 maart extra in het zonnetje worden gezet, evenals de heer Meijer, die kan terugzien op een succesvolle loopbaan als dirigent van het koor en 0 Het bestuur van het Paleiskoor en zijn dirigent nemen de felicitaties in ontvangst. bij zijn 15-jarig jubileum werd onder scheiden met de huisorde van het paleis. De laatste etappe van de jubileum viering wordt het grootse concert op 22 april. Dan treedt het op in Zonneglo ren (20.00 uuri samen met het Lucht- m acht mannenkoor. Het bestuur van het Paleiskoor wordt momenteel gevormd door G.W. Hou- wart, voorzitter; mevrouw L.H. van den Broek, tweede voorzitter; P. Boels- ma. secretaris: J.J. Kraayenhagen, penningmeester: mevrouw W.A. van Amerongen. bestuurslid. Donderdag 20 maart: Als laatste film van het Noordhollands Filmfestival 1986 die de afgelopen twee weken in het filmhuis plaatsvond, wordt op donderdag 20 maart "Amarcord" van Fellini vertoond. De korte voorfilm is "Twisk" van Orlow Seunke waar mee de avond om 21.00 uur begint. Fellini groeide op in de dertiger jaren in een klein kustplaatsje aan de Adria- tische Zee. De herinneringen aan zijn jeugdjaren heeft hij in "Amarcord" willen verfilmen. Hij doet dat niet in de vorm van een rechtlijnige vertel ling, maar meer als losstaande im pressies, als gedachtenflarden zoals die uit herinneringen en dromen naar boven komen. In Amarcord" staat een jongen, Tit- ta, min of meer centraal. De meeste gebeurtenissen zien we door zijn ogen de komst van de toeristen die in het luxe hotel trekken; het voorbijvaren van een grote oceaanstomer waarvoor het hele dorp uitloopt; de belevenis sen in de bioscoop en op school; en de opkomst van het fascisme. Fellini heeft gekozen voor een zeer kunstmatige verfilming. Het decor is van bordkar ton, de mensen zijn karikaturen en de gebeurtenissen zijn grotesk. Hiermee heeft hij de fantasie, de droom willen benadrukken. In essentie de verbazing wekkende wereld van een kind. In nau we relatie met "Amarcord" staat de voorfilm "Twisk" van Orlow Seunke. Hierin zien we een groepje mensen, die ieder op hun wijze, op de trein wachten. Maar komt de trein wel in Twisk? Aanvang: 21.00uur. Entree5,-/leden, cjp en 65 4.-. Agenda: Do. 27 maart: "Zoo" van Pe ter Greenaway (Eng/Ned. 1985). Deze ojzarre film ging op het Rotterdams Filmfestival 1986 in wereldpremière. P°- 3 april: "De Dream" van Pieter verhoeff (Ned. 1985). De opmerkelijke Friese speelfilm over de geruchtma kende zaak Hogerhuis rond de eeuw wisseling. deze ontmoetin het toekomstig de dichter Gres heeft opgemerl politici zijn: zi; om hun gedach die de taal gebi dat zij geen ged Dat bleek in allemaal nogal geval deden C Jan Menne (PvdA), Leid je die Jan Visser - Adriaan Pothv Metiof (GPV/S hun gedachten naar buiten te Burgemeester spreektijd tot e< regel die ook gaderingen zek Géén desinfc Dq,leerlingen geschiedenis goed voorberej ochtend weinij alom geconsta de jeugd voor hopen dat dat z De politici moe vertellen wat jaar bereikt n leverde geen v het plaatselijk voet volgt. PI ningen, meer meer sportvoc den), Menne zonde financi Pothuizen op gingen die at zijn doorgevc post voor ontv Kingma op he stellingen al het minderhe scheldingsbelt ook op de fina bezorgd om a in de politiek. Pothuizen hiel openheid en de burgers, t anderen gesi gestie om als voorlichting t een eigen ii vond steun a Menne zag mi se CDA-soos e te duur. De om strijd de 1 selijke pers, eens genoteer Over de betrc hadden de G) merken. "Ja het toch geen stickers bep! jongeman m< mooi is, "Mi opentrekt wt puinhoop." I partij maar den: "Dan u burgers wille Burgemeeste verband op "vertegenwo hebben hier keersspecial: mor van de j voelde er ve meer jonger "Dan lachen Bijna-hani Het leukste was ongetv Op 13 mi van het welk aai gemeenl in totaa percent VVD: 2 zetels); 1 restze (2 zetels Bij de d 2 zetels GPV/S' Partij j zeer la^ werd. I bereidi

Soester Courant | 1986 | | pagina 8