O' s.o.Soest, diamanten vereniging (2) umé,NVA d'OudeEnghe l Klaverjaskampioenschap van Soest SOSO SPLINTER EEMLAND B.V. SlaS\)^"SB50E5T KAMFI Vrolijk Pasen WOENSDAG 26 MAART 1986 SOESTER COURANT PAGINA s.o.Soest- Jeugdnieuws Onverzekerde bromfiets in beslag genomen Fïetster gewond bij aanrijding Vrijdag 18 april: Hein Vergeer en Rinus Israël present s.o.Soest voetbalkamp start dinsdag Van de Ven's Boekhandel Soestdijk gaat sluiten Van de Ven verdwijnt niet helemaal uit de Winkelkring MMM*MM*MM*UMMM(MnUM*MMM»MW BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 PAASMENU le en 2 Paasdag Grapefruitcocktail Varkenshaas Calvados" Diverse groenten Aardappelgarnituur Gevuld flensje Grand Marniersaus Een volledig programma werd er afge lopen zaterdag afgewerkt. Een pro gramma dat veel verrassende uit slagen kende. De A2 won bijvoorbeeld de kraker tegen koploper Roda'46 Al met maar liefst 3-0, de Cl pakte zijn eerste overwinning, en de dames be haalden het langverwachte eerste competitiepunt. Negatieve uitschieters waren de nederlagen van de Al (tegen Utrecht) en de A4 en B2 (beide tegen buurman SEC). De A-2 behaalde een onverwachte overwinning op Roda'46 Al. Roda'46 stond tot zaterdag aan kop van de rang lijst. Soest A2 begon zelfs gehandicapt aan de wedstrijd. Door blessures moest de A2 met 10 man beginnen. Toch wisten de jongens van coach Gé van Zal, dankzij doelpunten van Jos Westerveld, Paul Groenestein en Ro nald van 't Pad de overwinning binnen te halen. Ook de dames-junioren behaalden een prima resultaat door gelijk te spelen tegen Bunnik, een middenmoter uit de competitie. Wanneer de dames wat zorgvuldiger met de kansen hadden omgesprongen had er zeker nog meer in gezeten. Uitslagen: A-Junioren: Utrecht 1 - Soest 1 3-0 Soest 2-Roda'461 3-0 H.V.C. 2 - Soest 3 0-6 Soest 4 - SEC 2 1-7 B-Junioren: Spakenburg 1 - Soest 1 2-2 Soest 2-SEC 1 0-7 Soest 3 - Achterveld 1 3-2 Amsvorde 1 - Soest 4 3-0 C- Junioren Soest 1 Roda'46 2 3-1 Achterveld 1 - Soest 2 3-3 Roda'46 3-Soest 3 4-0 Soest 4 - Hoevelaken 3 1- D-Pupillen: Soest 1 - Roda'461 1-3 Soest 2 - HVC1 0-1 Soest 3 - Spakenburg 2 2-0 Soest 4 - SEC 2 5-3 E-Pupillen: KVVA1 - Soest 1 Soest 2 - KVVA 2 1 Soest 3-Roda'46 6 F-Pupillen: Quick 1 - Soest 1 6-0 Spakenburg 2 - Soest 2 1-0 Achterveld 2 - Soest 3 0-4 Dames-Junioren Soest 1 - Bunnik 1 0-0 Programma Aanstaande zaterdag is er een beperkt programma, aangezien de D-, E-, en F- pupillen vrij zijn tijdens het paasweek einde. Wel is het mogelijk tot spe len van onderlinge oefenwedstrijden. Voor de junioren ziet het programma er als volgt uit: A-Junioren: Soest 1 - CDW1 14.30 uur VVZA2-Soest2 15.00 uur Soest 3-HVC 2 14.30 uur KVVA 2-Soest 4 14.30 uur B-Junioren: Soest 1 - IJsselmeerv. 1 13.00 uur CJVV 1 - Soest 2 13.00 uur Hoogland 2 - Soest 3 13.00 uur Soest 4 - Baarn 3 13.00 uur C-Junioren Roda 2 - Soest 1 11.45 uur Soest 2 - Hoevelaken 2 11.45 uur Soest 3 - TOV 1 15.00 uur Soest 4 - Roda'46 6 11.45 uur Programma 3 april A-Junioren: TOV 1 - Soest 2 18.30 uur B-Junioren: Soest 1 - Spakenburg 1 18.30 uur SEC 1-Soest 2 18.30 uur C- Junioren Amersf. Boys 1 - Soest 1 18.30 uur Soest 3 - Soest 2 18.30 uur Op de Vosseveldlaan hield de politie vorige week de 16-jarige J.S. uit Soest aan, die daar rondcrosste op een onver zekerde bromfiets. Het voertuig werd in beslag genomen en S. kreeg een pro ces-verbaal. De 18-jarige Mirjam van D. uit Soest werd vorige week gewond toen ze met haar fiets op de Olijkeweg tegen de rechts van de weg gepar keerde auto van een inwoner van Utrecht opreed. Met een hoofdwond moest ze per ambulance naar Zonnegloren wor den gebracht. Voor de zevende keer wordt er gekaart om het open klaverjaskampioen schap van Soest. Iedere klaverjasser uit Soest en wijde omgeving, mits ouder dan zestien jaar, is van harte welkom op vrijdagavond 18 april a.s. in de grote zaal van het dienstencentrum "De Vijverhof" aan de Klarinet in Overhees. Het inschrijfgeld bedraagt vier gulden en de wedstrijden be ginnen om 20.00 uur. Het kaartkampioenschap wordt georganiseerd door de wijkvereniging Overhees. Het maximum aantal deelnemers bedraagt 248. De inschrijvingen worden in volgorde van binnenkomst genoteerd. Het ze nuwcentrum zal, evenals voorgaande jaren, bemand worden door bekwa me tellers. Er worden weer drie 'boompjes van zestien" gespeeld volgens het "Am sterdams systeem". De partneraanwijzing geschiedt steeds door loting. Bij gelijke eindstand zal er een beslissingswedstrijd worden gespeeld. De inzet is de wisseltrofee van de Soester Courant, die vorig jaar is gewon nen door Dhr. T. v. Drie uit Bunschoten. Daarnaast zullen er nog fraaie prijzen te winnen zijn. Deelnemers kunnen zich reeds telefonisch aanmelden bij mevr. de Jong tel. 12776. Het inschrijfgeld dient men vóór de aanvang van de wedstrijd te voldoen. Inlichtingen: Wim van Dorresteijn, tel. 20727. Al 52 JAAR official dealer BAARN-SOEST Gespecialiseerd in jonge gebruikte Ford-auto's Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven BEUKENLAAN 80 keukendal) SOEST - TEL. 02155-12643 EEMNESSERWEG16-22 - BAARN - TEL. 02154-15555 Aanstaande dinsdag zal op het s.o. Soest-complex het voetbalkamp van start gaan. Aan dit kamp, waaraan alleen s.o.Soest-junioren en pupillen meedoen, werken veel nationale voet balcoryfeeën mee. Maar ook tweevou dig Europees- en Wereldkampioen schaatsen Hein Vergeer zal acte de precénce geven. Dinsdag zal na de opening van het kamp meteen hard gewerkt moeten worden door de s.o.Soest jongens. F.C. den Bosch trainer Rinus Israël zal de voetballertjes stevig onder handen nemen. Rob van Dorresteijn, keeper van de FC Wageningen en ex-SEC keeper zal de keepers de extra finesses bijbrengen, 's Middags worden er ver volgens voorrondewedstrijden ge speeld in het kader van het toernooi. 'sAvonds is er dan een avondmaaltijd met aansluitend een videofilm. Op woensdag 2 april komen de bonds- trainers Jan de Jongh en Guus Griet hun bondservaring overbrengen, 's Middags komen selectiespelers van FC den Haag en FC den Haag-trainer Rob Baan, de s.o. Soest spelers verrij ken. 's Avonds is er een bingo gepre senteerd door de onvolprezen Wout Posthuma. Utrecht-selectie Op 3 april komt de volledige selectie van FC Utrecht tesamen met trainer Nol de Ruyter, ook de pas aangekochte keeper Hans Galjé zal aanwezig zijn. Vrijdag tenslotte zal de finaledag zijn. Het toernooi wordt besloten met een wedstrijd van de beste s.o. Soest jeugdspelers tegen een prominenten- team waarin dus ook Hein Vergeer. Belangstellenden die een kijkje willen nemen zijn van harte welkom. A- trainer! Toch kreeg die Sportorganisatie .bab bels." Nadat penningmeester Jan Vonk het na 15 jaar voor gezien hield, wat hem een erelidmaatschap opleverde, moest er geld op tafel komen! De be dragen op de begroting liepen fors op 1000,-- werd 80.000,--) en men trok een A-trainer aan, in opvolging van trainer Vos. Ter verduidelijking voor ,,de leek": een A-trainer kon (èn kan) zelfs betaald voetbal trainen. Jan Zwart kruis kwam de klub technisch hervor men. Zo kan je dat wel stellen. Want nu nog zijn er herkenbare „delen" achtergebleven. De man vroeg drie jaar... Resultaat! Hij kréég drie jaar. Met assistent Chris Bouman als jeugdtrainer bezat Soest een uniek duo. Met enkele mannen op het randje van betaald voetbal (Stoe- linga, van 't Holt, Uijens, Baardmans, v.d. Lugt) werd tenslotte zoveel klasse aan de dag gelegd dat „Soest" in de thuiswedstrijd tegen KWA, ongeslagen kampioen werd en voorgoed de „on- fam) van Keulen stopten!en met vlot te hulp van vice-voorzitter Kees Boer- koel werd het een groot sukses, die reünie avond, ere wedsrijd-feest avond, receptie en de toernooienreeks. Ook toen wist men zich gesteund door de op brengst van een gigantische jubileum- loterij die een echte auto (V.W.) als hoofdprijs had en waarvan de voorzit ter van het feestkomité bijna de meeste loten had!(geen prijzen!Er startte een georganiseerd vrijwillig barteam onder de bezielende supervisie van fa milie Vugts die spontaan vlak voor het jubileum het gat in de bar-organisatie oploste. De jaren erna... Het feit dat de vereniging die festivi teiten niet moest bekopen met degra datie of dreiging daarvan illustreerde al de sterkte in de breedte. Het 5e elftal werd voor de zoveelste maal kampioen en dat hield in dat er steeds meer ploegen derde en zelfs tweede klasse reserve gingen spelen. Intussen was het klubblad na 1 jaar van „hoofd" -redakteur gewisseld en ook daar kwam jong en nieuw leven in. De jeugd groei de onder Jan Stalenhoef uit tot een „sterkte" van 26 elftallen. In 1978 werd ons 8e kampioen. Nou ja, het achtste... maar weer ging daardoor een reserve elftal hogerop spelen. Bovendien, en dat was nog veel belangrijker: het twee de werd kampioen en verzeilde ook in de 4e klasse KNVB. Nog belangrijker was dat de jeugd uit eindelijk de kwantiteit in kwaliteit om zette: Al werd kampioen! Dan vond Herman Ankoné het ineens welletjes en gesteund door het idee dat zijn vice- voorzitter Kees Boerkoel zijn taak best zou aankunnen nam hij afscheid. De eerste daad van Kees Boerkoel was zijn voorganger Herman Ankoné tot de tweede erevoorzitter te benoemen. En zo sluit de vereniging een boeiend hoofdstuk af. G.A.H. [et leven begint bij veertig... Dat veertigjarig bestaan in 1966 had jpannende dagen. Men had een uniek feestkomité bijeen geroepen, n.1. 5- idvoorzitters, tw. de heren Hom-Hil- >rst-van Asch-Butzelaar en de Jong. fitgerekend in de dagen vóór de festi- iteiten werd de „zittende" voorzitter •nis ziek. Welke dokter hem op ge lapt heeft weten we niet maar de ré- leptie werd toch nog voorbeeldig door hem geleid! Er kwam een voor die tijd krachtige jubileum-uitgave uit op het feest, alleen, alles kwam door een af- ichuwelijk misverstand.... één maand te laat! Wat wél op tijd verscheen was het klubbad! „De BDC-er" verscheen op de dag van de 9e mei, de echte verjaar dag van de klub met een 36-pagina's tellende editie! Dat feestkomité kreeg toch zoveel gel den bij elkaar dat het de vereniging een prachtige geluidsinstallatie kon schenken! De mast staat er nu nog! De heer Tonis haakte door ziekte ten slotte toch definitief af en zakenman G. Stork nam het roer in handen. Trainer Kamphorst zag wel wat in dat stelletje jeugdige enthousiasten. Hij waagde het in de kompetitie van '66-'67 het gloednieuwe systeem „4-2-4" in te voeren. Menig klub je in de regio had daar moeite mee maar na nog een sei zoen speelde bijna iedereen dat systeem. Bij Soest had het dus geen resultaat, en iedereen vergat dat André Kamp- horst de eerste was Intussen was de scepter van Stork over gegaan naar „schoolmeester" Herman De lange haren-tijd onder trainer Vos. Eerste elftal met trainer André Kamphorst dat als eerste het 4-2-lf sys- steem aandurfde. Op de foto ontbreekt Jan Westerveldf die nog wel op vreugde-foto staat. De bekende boekhandel van Van de Ven, middenin de Winkelkring Van Weedestraat, voorheen Boekhandel De Stadhouder, gaat na zeven jaar sluiten. De reden voor de sluiting is gelegen in het feit dat men het met de huiseige naar niet eens is kunnen worden over de huurprijs voor een nieuwe huur- periode. Jammer natuurlijk dat dit tot sluiting van de boekhandel moet leiden want aan de klandizie en aan de inzet van Joke Staal heeft het beslist niet ge legen. De opheffingsuitverkoop begint deze weekde laatste verkoopdag is za terdag 29 maart. Naast het postkantoor blijft Van de Ven zoals men dat al jarenlang gewend is kantoorartikelen, schrijfwaren, kantoormachines en meubelen verko pen samen met een flink assortiment kranten en tijdschriften. In het Winkelcentrum Hartje Zuid blijft Van de Ven aktief met de Com plete Libris Boekhandel, een boekhan del met een zeer groot assortiment en een goede service waarvan er dus he laas in Soest nog maar één overblijft, maar die ziet in Soestdijkers graag ko men, parkeren naast de winkel. De ervaring leert, dat, hoe verder men in de geschiedenis van een vereniging teruggaat, hoe meer tijd kost het ons alles op papier te krijgen. Mondelinge overleveringen en klubbladen zijn vaak de enige bron nen waaruit „het verhaal" geput kan worden. Het verhaal van de geschiedenis van de Sportorganisatie Soest was opgehouden de vorige keer, daar waar we in de zestiger ja ren, en het eerste elftal ook weer in de le klasse afdeling Utrecht waren beland. Trots was men wel over dat eersteklasserschap maar in het achterhoofd speelde al de gedachte dat „anderen" al veel ver der waren. SEC speelde b.v. op dat moment al 3e klasse KNVB en de toenmalige voorzitter Wilhelm memoreerde op een receptie terecht dat „BDC" (zoals we toen nog heetten) nog in de "kleuter klas" speelde... De laatste verhuizing De drang naar een meer proffessionele benadering van het hele verenigingsleven en ook naar „hogerop" werd steeds ster ker. Voorzitter Henk Butzelaar was een Ijverig man en kreeg na een procedure de koninklijke goedkeuring er door. No dig voor de statuten en de „publiek rechtelijkheid". Inmiddels groeide het aantal jeugdleden en ook de senioren waren al aan een zevende elftal toe. Duidelijk, dat het aantal wedstrijden nooit afgewerkt kon worden op het an derhalve veld van de Ferd. Huyck- laan tweede veld lag in de breedte van het hoofdveld, met een sloot vlak achter het doel!) Na vele besprekingen die toch van dat zittende bestuur heel veel tijd gevergd moeten hebben kwam men met de ge meente tot een akkoord. BDC ging ver huizen naar een schitterend komplex aan de Bosstraat en werd overbuurman van SEC. Kroegbaas Willem Verhoeve moet ge- "Mmlacht hebben toen hij die Roomse letbalklub zag komen, mét de grote hang. Ze hadden voorlopig immers nog geen kleedlokaal, laat staan een kantine! Ook fietsenbewaarder See- zlnk zag zijn omzet verdubbeld Voorzitter Butzelaar „bespeelde" oud speler en oud voorzitter Henk van Asch en wist evenwel reeds in 1962 een schit terend nieuw klubhuis in gebruik te ne men. Een gebouw waar men trots op kon zijn en in vele onbetaalde uren van de „Stroombouw" BV (H.v. Asch!) jerealiseerd. De Soester kunstenaar tto Prinsen toonde zijn aparte stijl en verfraaide de wanden met moderne schil- ngen. Voor kantine-familie Tool werd het een hele klus want de kon- takt-avonden en kaartavonden werden steeds frequenter gehouden. Met het oog op de toekomst bombadeerde men de heer Henk van Asch, die toch al zo'n 'erdienste had gehad tot „Bescherm- nooit vernomen of ie daar blij mee was). Feestende voetbalklub of andersom? De feeststemming zat er een beetje in. Een groot deel van het eerste elftal net dames en velen rondomtrokken „internationaal" uit naar het Duitse is. Voor voetbal of voor feesten, s nooit duidelijk geworden. Een te- verschillende sporten met elk een be stuur en daarboven een hoofdbestuur, dat riep naar, een andere naam. Want BDC leek te „gebonden" maar zó snel gaven de leden dat „BDC" niet prijs! Een paar turmultueuze vergaderingen duwden na keuzemogelijkheden de naam Sportorganisatie „Soest" erdoor. Het bestuur trad zo maar, spontaan, twee keer af! Helaas verloor de ver eniging in „die strijd" verschillende belangrijke leden die te veel herinner ingen hadden aan dat BDC. Dat de Sportorganisatie „Soest" de eerste ja ren voor alles versleten werd, tot „Sos" toe laat zich begrijpen. Ankoné, terwijl schoolmeester Evert Hilhorst de sekretarisbaan perfekt vervulde. Zijn „baas" meester Piet Jansen had al jaren „de jeugd" onder z'n hoede en deed dat op zijn specifieke manier. Geen gekke gooi want er kwa men... VEEL VERNIEUWINGEN... Dat schoolmeestersdrietal dat lag el kaar wel. De RKSV „BDC" zoals de klub heette (en een fraaie boog op het hek, van Arie Roest liet de gemeen schap weten waar „dat" was) verloor allereerst het „R.K. "-schap. Hoewel het merendeel van de leden nog „kerks" was moest het er toch van komen. Neu traal voetbal was toch beter dan RK geschop uiteindelijk. Er kwamen ban ken om het hoofdveld om die supporters- schare die almaar groeide wat te ge rieven. Wat ook groeide was animo voor Atletiek en dus begon er een stel te „at- letieken." En Herman Ankoné zag in z'n dromen een gigantische omnivereni- ging groeien! (voetbal-handbal-atle- tiek-zwemmen enz.). Dat moest ook wat naam betreft „hervormd" worden. Naamsverandering In z'n achterhoofd houdend een stel Vreugde-tonelen na het behalen van het eersteklasser schap. derafdeling" verliet. Pikant detail was dat het op de verjaardag van ere-voor- zitter Hom gebeurde! (we zijn nu al in 1974!). Het kwam als een soort climax. Het jaar daarvoor was er al zoveel leven in de verenigingsbrouwerij geweest. Het klubgebouw was al gauw te klein gebleken en (wie anders) Bouwbedrijf van Asch (met een beschermheer als direkteur) verbouwde het klubhuis. Twee kleedlokalen méér en de ruimte die de kantine er bij kreeg met een grote keuken erbij scheelde „een slok op 'n borrel. "End'r was nog veel meer gebeurd. Meester Piet Jansen nam na 10 jaar jeugdvoorzitterschap afscheid. Het is niet duidelijk of dat helemaal de oorzaak was maar dan wel misschien de aanleiding tot een unieke toernooien reeks. Theo Westerveld nam het roer over en specialiseerde zich op die toer nooien. Dat groeide uit tot een reeks van naam en faam. Namen als Feijenoord en A- jax, Molenbeek (België) en GVAV, Her mes, DVS en Xerxes, Volendam en Ex celsior. De faam was daaraan nave nant. Inmiddels was het 100e pups-lid gehul digd door voorzitter Ankoné en Henk van de Lugt werd door de MKS èn KNVB' onderscheiden en Soest maakte die man terecht tot erelid! Abraham Maar we waren al in 1974 toen het eer ste 4e klasser werd. Was dan alleen het eerste maar belangrijk?.... Nee hoor, maar veel kampioenen kwamen er voor alsnog niet hoewel er in die zo zoetjes aan 10(seniorenelftallen, steeds be ter werd gevoetbald. Maar uiteindelijk bepaalt de positie van het eerste elftal of een vereniging een „onderafdelings- klub'is o{een vierde of derde klasser! In 1976 werd dan die niet meer te voor komen leeftijd van 50 jaar bereikt. Oud- voorzitter Hlhorst organiseerde, samen met een keurkorps, een gigan tisch jubileum. Ondanks moeilijkheden die er waren (bar-keeper de heer (en genbezoek aan de Soester gasten was ook niet bepaald om zich voetballend te meten. Maar.... intussen was dat voet bal toch wat op het tweede plan geraakt. Wat trainer Jan Rijn ook probeerde, hij kreeg de heilige vlam er niet meer in. In goede harmonie (wegens ziekte) verliet hij de vereniging. Goos Huurde- man, oud-eerste elftal speler nam de leiding op zich en gooide „de beuk" erin. Daarmee kon hij voorkomen dat BDC weer naar de 2e klasse degradeer de. De heer Butzelaar had daarmee zijn taken wel volbracht en moest zich ^„terugtrekken.De niet-Soest J.H. Tönis nam de hamer over. De Hilversummer A. Kamphorst met een C-diploma nam de trainings-touw- tjes in handen en leerde de mannen van de selektie zo wat technische ver- vbeteringen. Het 40-jarig bestaan nader de en de „meute er-om-heen" brulde om een kampioenschap. Het elftal bleek wat te jong en onervaren en men haal de dat niet. Wel de veertig jaar. w Ook in die tijd was PROCAR al de klub-sponsor. le elftal met trainer Jan Rijn.

Soester Courant | 1986 | | pagina 15